Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130801) szami777 válasza Doky586 (#130799) üzenetére


szami777
addikt

Miért kéne úgy kinéznie :F
Abszolút sértetlen mind a proci, mind a foglalat.
[kép]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#130802) #85619712 válasza szami777 (#130801) üzenetére


#85619712
törölt tag

Azt mondod az egész a füles bedugása után történt. Nem lett rosz helyre dugva az előlapi audio panel, mittudomén egy előlapi USB helyére? És a füles vitt egy rövidzárat a +5v és a föld közé, és erről az 5 voltról él valami hdmi képért felelős ic? Bocs ha hülyeséget írok, csak agyalok. Simán el tudnék képzelni ilyen szitut. Vagy ha nincs is más helyre dugva, elég ha egy sorral mellé megy, bár elvileg vannak marker tüskék és ezt nem engedik.

[ Szerkesztve ]

(#130803) szami777 válasza #85619712 (#130802) üzenetére


szami777
addikt

Nem írsz hülyeséget, igazából az előlapi kábelek nagyon hülye biztosan vannak.
Bazi nagy hd audio dugalj, plusz külön ráírva az összes power reset stb.
A zárlat is esélyes, hogy az alaplapon kicsinált valamit, csak kérdés mit, ha a vga-val megy minden pöpecen.
Ha nap végére nem oldódik meg, a procit meg az alaplapot elviszem egybe az aquanak, nézzék meg, azt kész.

#130800Pyttawrx

Sajnos nem. :(
Az alaplapon látható konfigom van most donorként, az meg 8-as gen intel sajna.
Ramot, tápot már átvittem, azzal se megy, pont azt a két alkatrészt nem tudom tesztelni, ami k sanszosan rosszak :D

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#130804) Pyttawrx válasza szami777 (#130803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha garis, akkor igen ahonnan vetted vidd vissza, hátha.

(#130805) szami777 válasza Pyttawrx (#130804) üzenetére


szami777
addikt

Igen, az lesz. :B

Köszönöm szépen a segítő szándékot mindenkitől. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#130806) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hogyan lehetne megtudni azt, milyen dátumú ez a bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

(#130807) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Van itt olyan, aki rendszeresen használja a mega.nz-t felhőt az asztali klienssel? Tegnap semmi gond nem volt még, ma már hiába kapcsolom böngészőben, hogy az asztali app töltse le, bedobja, hogy telepítsem, pedig fent van és csak böngészőn keresztül enged letölteni. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130808) Golden9 válasza tylerddd (#130807) üzenetére


Golden9
addikt

Üdv!

Nálam megy rendesen, de letöltés előtt kézzel kell elindítani a klienst, "megától" :) nem kapcsol be. Ha így sem jó, akkor újratelepítéssel, gép újraindítással próbálkoznék.

[ Szeretkezve ]

(#130809) gregory91 válasza tylerddd (#130807) üzenetére


gregory91
senior tag

Másik böngézővel próbáltad(elsősorban abban amiben az "app"-ot feltelepítetted anno)?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#130810) tylerddd


tylerddd
veterán

@Golden9 Megvolt mindkettő, ill. a ki/be lépés is az accountba. Nálam indul a rendszerrel, működik elvileg.

@gregory91 Chrome-ot használok, ezzel használtam mindig is.

Ha az adott tartalomnál van rá lehetőség, akkor a linket be tudom tenni manuálisan a kliensbe és leszedi. Remélem valami ideiglenes bugról van szó!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130811) EGCGeRy


EGCGeRy
újonc

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni. Egyik napról a másikra a gépem azt produkálja, hogy nem tudom bekapcsolni, hiába nyomom a power gombot. Korábban 1-2x volt hasonló, akkor 3-4 próbálkozás után beindult, most már az sem. Próbáltam ezt azt kiszedni, lehuzni stb. hátha, de nem eredményes. Aztán nem túl szakszerűen, csavarhúzóval power tűkhoz érintve beindult, pörögnek a ventik, a ledek világítanak, kb 5 masodpercre, aztán kikapcsol, majd magától próbál elindulni, és beragad ebbe a ciklusba.
Bármi ötlet? :R

(#130812) Cs1csó válasza EGCGeRy (#130811) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp mert ugye bármi - is - lehet, de elsősorban TÁPEGYSÉG problémát sejtek a háttérben.
Ha van egy másik tápegységed akkor teszteld le azzal a konfigot.

Előtte esetleg:
- portalanítsd ki a gépet, a tápegységet
- nézd meg nincs e valami látható hiba a tápegységben pl. púpos kondik
- MOZGASS meg minden csatlakozót hogy nincs e valami szétcsúszva

Ha a bekapcsológomb megkerülésével is előjön a hiba akkor valószínű nem a házzal van a gond.

Nem vagyok nagy hardver tudor, de otthoni módon megtalálni egy hibaforrást 2 féle módon lehet ha látszatra nincs meg a hiba forrása:
1. a Windows eseménynapló vagy dump fájl áttekintése szakavatottak számára
2. hardverek csereberélése ha van egy másik HIBÁTLAN konfig akkor egyenként cserélgetni az alkatrészeket nyilván az alaplapról nem kell leszedni a procit de azon kívül kb. minden cserélhető: tápegység, VGA, RAM, és persze az alaplapot a procival is lehet tesztelni ha megcseréled a RAM modulokat másik foglalatba teszed, egyenként próbálod ki

(#130813) Novver válasza EGCGeRy (#130811) üzenetére


Novver
senior tag

Feltételezem hogy a géped egy ideje megy, nem volt mókolva és mozgatva mostanában.

Ez gyakorlatilag egyenes előjele az épp meghalni készülő tápnak. Eleget láttam már, én magam is tapasztaltam egyszer az egyetlen döglődő Corsair HX520 tápomnál még valamikor 2010 környékén.
Többszöri powerre kapcsolt be.
Random restartok, kikapcsolások.
Aztán egyszer csak hallható pukk és hullaszag. Gariban gond nélkül kaptam másikat, és hála a szent szilíciumnak, semmit nem vitt magával.

Ha nem valami minőségi táp, én nyugdíjaznám már most, és megnézném egy kölcsönnel, mert ha pukkan, viheti bármelyik komponensed.

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#130814) I02S3F válasza Novver (#130813) üzenetére


I02S3F
őstag

Ebből fakad a kérdés, hogy hány éves a tápja? És milyen márkájú?

(#130815) EGCGeRy válasza Novver (#130813) üzenetére


EGCGeRy
újonc

Köszi, illetve @Cs1csó neked is.
Takarítás és végül ismét ram ki-be úgy néz ki megoldotta, de a power gombom kuka, azzal továbbra sem indul el, csak csavarhúzóval. Egyelőre marad 24/7 bekapcsolva a gép, aztán vagy találok valakit, aki azt cseréli nekem, vagy új ház :)

(#130816) EGCGeRy válasza I02S3F (#130814) üzenetére


EGCGeRy
újonc

kb 3 hónapos a táp, alaplap, ram és a proci.

ASROCK B450 Pro4
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GTZR
AMD Ryzen 7 2700X Octa-Core 3.7GHz AM4
Nzxt x62
Seasonic FOCUS GX-750W Gold (FOCUS-GX-750)
1070 Zotac Mini
Nzxt h500

[ Szerkesztve ]

(#130817) Cs1csó válasza EGCGeRy (#130816) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy jó gép!

(#130818) Top cat válasza EGCGeRy (#130815) üzenetére


Top cat
őstag

Billentyűzetről nem lehet bekapcsolni?

Vagy tedd át a resetre a vezetéket. :D

(#130819) Novver válasza Top cat (#130818) üzenetére


Novver
senior tag

Ugyanezt akartam javasolni. Resetet úgysem használod, dobd át a reset headerről a csatlakozót a powerre, és onnantól a reset gombbal kapcsolhatod be :D
Ha a reset gombbal sem kapcsolódik be akkor még az alaplapi csatlakozó is szarakodhat.
Mindenképp ki kéne zárni hogy mi a konkrét probléma, és ezt jelenleg a reset csati átrakásával fogod tudni elsősorban.

Amúgy korrekt kis gép. Örülök hogy látszólag nem a táp szórakozik, csak a power gomb. Ez azért elég ritka probléma, de nem lehetetlen :R

Life is a game... The game is my life!

(#130820) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Tud vki ajánlani egy megbizható 2.1 HDMI kábelt 4k@60-hoz? 3méteres.

Van 2 ezer forinttól 15 ezerig...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130821) Cs1csó válasza Vismajor01 (#130820) üzenetére


Cs1csó
félisten

Equip, Delock, ezek biztosan jók. Tehát ha ráírják hogy tudja ami neked kell akkor tudja.

Kismillió van ami még jó. Ha találsz olyat ami tetszik pl. helyben van, stb. akkor linkeld és itt leokézzuk, hogy az tényleg jó.

Egy konkrét példa az Edigital-ban kapható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#130822) Vismajor01 válasza Cs1csó (#130821) üzenetére


Vismajor01
addikt

[link]

Ez jó lehet?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130823) Cs1csó válasza Vismajor01 (#130822) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen.

(#130824) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok.
Új internetet szeretnék kötni.
valaki segítsen már ezt megértetni mert nem igazán jön át.
van lehetőség az oldalon "vezetés internetre" és van olyan opció hogy "Fibre 500 Data Only" nem igazán értem mi ez a data only.. olyan házakba ajánlják ahol nem használnak "Landline-t"
na de most akkor ez csak valami usb szerű cucc amit csak 1 eszközre lehet? nem igazán értem.
(anglia egyébként)
az 500mbosat szeretném kötni, de furcsállom hogy ennyi az ára csak.
köszi ha valaki tud infót róla :D

(#130825) Novver válasza kornyiktamas (#130824) üzenetére


Novver
senior tag

Ez csak mobilinternet?

Life is a game... The game is my life!

(#130826) ElektrikusDE válasza Novver (#130825) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Furcsa lenne Fibre névvel...

De persze minden lehetséges.

Vannak bolond ötletek, pl. a TKOM-mos "Smart WIFI" is az! :W

Annyit tudok hozzátenni hogy a "Landline" általában vezetékes telefont jelent!

Tehát az nincs benne.

Remélem hogy olyasmi mint a "DIGI 500 FFTB", vagy "DIGI 1000 FFTH" csak 500-as sebeséggel. (akkor használható is lenne)

Persze több infó kellene a pontosításhoz, pl. link az oldalra! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#130827) kornyiktamas válasza Novver (#130825) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

hát ez a broadband szolgálatásuk..
nekem az kellene.. szóval azért nézem

(#130828) mezis válasza kornyiktamas (#130824) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Landline : [link]
Csak tipp: A Fibre35, Fibre65-nél szerepel a "streaming" (rádió, video ?), ezzel szemben a másik kettőnél a "Data Only" azt sejteti, hogy ott "visszafogják" az internetes rádió, viodeo "stream"-eket (adatfolyamokat). Vagy büntetik azt aki mégis kicselezi a rendszerüket?

mezis

(#130829) Essejó válasza EGCGeRy (#130815) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg egy ilyen beszerzése? HUF 501.19 | 1.6m Desktop Computer PC Case Power Supply on/off Reset HDD Push Button Switch Cables interruptor Home Office Internet accessory

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130830) zolee001 válasza kornyiktamas (#130827) üzenetére


zolee001
őstag

Nem lenne egyszerübb ha az ISP nevét nem tartanád titokban?

(#130831) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.
Milyen formátumban érdemes elmenteni egy házi készítésű HD videót? DVD lejátszó és okos TV is meg kell egye.
Az okos TV mkv... rendben is van, de a DVD-k? Nyilván nem a régi idők lejátszójáról van szó, nem tudom ezek mit visznek mostanában.

Köszönöm.

(#130832) kornyiktamas válasza zolee001 (#130830) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

nincs titok itt :D fogalmam sincs hol talalom de itt a weboldal: [link]

(#130833) kornyiktamas válasza mezis (#130828) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

hat fogalmam sincs.. Nekem nemkellene vezetekes telefon meg egyebek csak internet es legalabb 5+ eszkoz lenne rajta

(#130834) #85619712 válasza neophyte79 (#130831) üzenetére


#85619712
törölt tag

Mpeg4 divx? Az tudja a HD-t is.

(#130835) neophyte79 válasza #85619712 (#130834) üzenetére


neophyte79
tag

Nekem végülis mindegy, a lényeg az legyen, hogy a mostani DVD/okos TV-k lejátsszák. Megnézem, köszönöm.

(#130836) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Iskolai kifü-s rendszernél ugyebár egy ideje nem tudják a diákok osztani az aktuális jelszót. Nálunk állandó felhasználónév/jelszó kombó van, ugyanakkor mobiloknál minden nap újra be kell jelentkezni a rendszerbe. Laptopoknál egyszer megcsináltuk és megy, de telefonoknál nem. Nem találkoztam ilyennel még. Lehet ezzel valamit kezdeni? Az OK, hogy telefonon elmentem pl. böngészőben a kifü-s oldalnál a nevet/jelszót, de jó lenne, ha automatikusa, ezek újboli megadása nélkül működne. Van valami tippetek? Esetleg, hogy miért kell ezt naponta eljátszani? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130837) #85619712 válasza neophyte79 (#130835) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nekem is mindegy, de a divix kódolású avikat egy kenyérpirító is lejátsza manapság, szerintem ő lesz a te embered. :DDD Erre akartam célozni. :R

[ Szerkesztve ]

(#130838) mezis válasza kornyiktamas (#130833) üzenetére


mezis
nagyúr

Még a javított link sem használható ilyen távoli helyről: [link]

mezis

(#130839) mezis válasza mezis (#130838) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, lemaradt a kép:

mezis

(#130840) Novver válasza ElektrikusDE (#130826) üzenetére


Novver
senior tag

Nekem ez a DATA ONLY csapta ki a biztosítékot.
Ez mire vonatkozik?

Life is a game... The game is my life!

(#130841) Cs1csó válasza Novver (#130840) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U
2 dolog jut az eszembe:
ez a "csak" internet nincs mellé telefon, tévéadás

Esetleg amit írtak, hogy bizonyos protokollokat lassítanak ami szerintem nem korrekt.

(#130842) zolee001 válasza kornyiktamas (#130832) üzenetére


zolee001
őstag

https://new.talktalk.co.uk/broadband/compare-deals

Sajnos az irányitószámodat csak te tudod de ha van akkor a Virgin a nyerö (optikai csak ha van feléd)

Fibre 35
Fast browsing and streaming on a few devices. Simple.
£22*
Per month
Ideal for
1-5
digital devices

Download Speed
Avg.23-37Mb/s
Upload Speed
Avg.5.46-7.46Mb/sAn image of Wi-Fi Hub Black
Wi-Fi Hub Black
Wi-Fi Hub Black is perfect for all your broadband needs.

Fixed price plus
No increase to RRP at the end of your term

Managed Install
Installation by a certified Openreach engineer, to ensure the best connection

Supersafe Security
Comprehensive online protection, includes 10 device Online Defence internet security and Password Manager
Green Tick
Postage & Packaging
£4.95

[ Szerkesztve ]

(#130843) Novver válasza Cs1csó (#130841) üzenetére


Novver
senior tag

Oooh, ez lehet.
Csak még a régi netcsomagokból mindig arra asszociálok hogy ez mobilpakk.

Az nem opció hogy felhívod őket és megkérdezed hogy melyik mit tartalmaz? Vagy nincs valami "specifications" féle fül?

Life is a game... The game is my life!

(#130844) kornyiktamas válasza mezis (#130839) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

igen angliarol van szo irtam. Uk cég és ide is lesz a net. Költözünk épp

(#130845) kornyiktamas válasza zolee001 (#130842) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Amit kepet kiraktam azok a lehetőségek a lakcimre ahova költözünk. 300 vagy 500mb internetet szeretnék.. csak nem értem mi ez a data onlys dolog amit leirtam fentebb

(#130846) kornyiktamas válasza kornyiktamas (#130845) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Na elvileg ahogy most olvasgatom ugy ertelmezek hogy ez a fibre 500 ugyanolyan internet mint a masik csak annyi hogy nincs "landline(vezetekes telefon)" hozzá. ami nekem nem is kell. Szoval remelem jo lesz igy ;)

(#130847) Novver válasza kornyiktamas (#130846) üzenetére


Novver
senior tag

Akkor megvan a difi. Örülök hogy megoldódott :R

Life is a game... The game is my life!

(#130848) Doky586 válasza neophyte79 (#130831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mkv konténerben xvid vagy h264 kép és aac vagy mp3 hang. De a több hangsávval több feliratsávval lehetnek gondok. Megoldás: kipróbálod mit szeret v mit nem. Felesleges távolról tippelgetnünk... :)

(#130849) m_kovacs válasza neophyte79 (#130831) üzenetére


m_kovacs
tag

ha DVD alatt asztali lejátszót ért, akkor csak szabvány DVD lemez formátum jöhet számításba.(szerintem)
nem mkv, nem avi, nem divx, stb...
m_kovacs

[ Szerkesztve ]

(#130850) Borisz76 válasza m_kovacs (#130849) üzenetére


Borisz76
veterán

Az én 1000 éved DVD lejátszóm is viszi az AVI konténerben, DivX-el vagy XviD-el kódolt filmeket....de viszi természetesen a VCD , SVCD kódolású anyagokat is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.