Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130851) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, van valakinek tapasztalata a EuroSportPlayer stream oldallal, egy ismerősöm fenn van ha jól értem elő is fizetett de nem tudja visszanézni a korábbi adásokat.

(#130852) Top cat válasza Borisz76 (#130850) üzenetére


Top cat
őstag

Okos TV-n is le akarja játszani.

Az újabb Samsungok (talán 2018-tól), a divx/xvid-et nem támogatják.

(#130853) Doky586 válasza neophyte79 (#130831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"HD videót? DVD lejátszó"
A DVD az nem HD, hanem SD..! (max 720 x max 576 a tudása)
Asztali DVD lejátszódat cseréld le egy médialejátszóra. Pl Dune..

[ Szerkesztve ]

(#130854) tylerddd


tylerddd
veterán

Golden9 és gregory91 Úgy néz ki a hiba forrása valamiért a Mega Chrome kiegészítője volt. Ha kikapcsolom, tökéletesen megy. Nem értem, évek óta tökéletesen ment így.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130855) Lenry


Lenry
félisten

adott a következő gép:
Gigabyte B450-DS3H alaplap
Ryzen 5 3600 CPU
2x16GB DDR4
480GB SSD (Sata, m.2 portban)
GeForce GTX1050, előtte GTX1650 Super
Zalman ZM500-LXII táp
Windows10

a hiba: a kékhalálok legváltozatosabb fajtái:
- kernel security check failure
- unexpected kernel mode trap
- driver irql not less or equal
- apc index mismatch
ez csak az utóbbi négy, ráadásul frissen telepített 21H1-es build, a Microsofttól letöltött ISO-ból telepítve. a telepítés hibátlanul lefut, de már az első bootoláskor kékhalál.

minden alap órajelen van.
a memtest egész éjjel hibátlanul futott.
semmi sem melegszik túl.
az SSD hibátlan.
a BIOS a legfrissebb.
Linux gond nélkül megy.

tehát erős tippem a Windows és azon belül is valami driver lehet, de akkor is eldobta magát, ha teljesen offline telepítettem, tehát nem tudott a netről drivereket behúzni.

mit lehet kezdeni vele?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130856) I02S3F válasza Lenry (#130855) üzenetére


I02S3F
őstag

Korábbi 10 builddel próbálni? (Bár biztosra veszem, hogy ez már megfordult a fejedben)

(#130857) Lenry válasza I02S3F (#130856) üzenetére


Lenry
félisten

20h2 meg 2004 volt előtte, a 21h1 már csak azért került rá, mert reménykedtem, hogy valami olyan bug okozza a hibát, amit időközben javított a MS

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130858) I02S3F válasza Lenry (#130857) üzenetére


I02S3F
őstag

Sejtettem, hogy túl vagy rajta, mert már 10-1x éve látlak itt a fórumon :).

(#130859) Lenry válasza I02S3F (#130858) üzenetére


Lenry
félisten

:R

közben lett egy page fault in nonpaged area és egy system service exception ntfs.sys hiba.
átraktam a memóriamodulokat a másik két foglalatba, közben észrevettem, hogy ezek a szabvány DDR4-es 1.2V helyett 1.35-öt kérnek, a BIOS-ban bekapcsoltam a hozzájuk tartozó XMP profilt, de nem segített.

mod: system thread exception not handled
lehetne egy kicsit konzisztensebb...
érdekes egyébként hogy üresjáratban nem omlik össze, csak ha elkezdek programokat megnyitni.
driver vagy RAM...
kiveszem az egyik modult

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130860) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Beraktam egy 250 gb vinyót a gépbe, de kettő van particionálva.

Hogy tudnám összerakni a két particiót windows reinstall usb nélkül?

Disk managementben allocáltam az egyiket, extend volume, maradék MB, ok, nem engedi. Azt irja nincs elég hely?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130861) Meggyi001 válasza Vismajor01 (#130860) üzenetére

Próba ezzel, [link] , elég kicsi lett a kép.

https://gamergep.hu/

(#130862) mezis válasza Lenry (#130855) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak tipp: a VGA kártya driverének cseréje a gyári legfrissebbre.

mezis

(#130863) Lenry válasza mezis (#130862) üzenetére


Lenry
félisten

Megtörtént, nem segített :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130864) Vismajor01 válasza Meggyi001 (#130861) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ellenkezőleg, túl nagy és PH elkicsinyiti. Rákatt, ott mégegyszerr katt és kijön az eredeti méret.

3rd party programot nem akarok feltenni, reméltem disk managementtel megtudom oldani

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130865) Lenry válasza Vismajor01 (#130864) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudod, a Windows partíciókezelője elég butácska.
én az easeus partition managert ajánlom, ingyenes és egyszerűen kezelhető

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130866) I02S3F válasza Lenry (#130859) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha a 10 alap driverei gondot okoznak, esetleg a gyártói korábbi vagy ha az nem jó, akkor friss drivereit nem próbálod meg felpattintani? Akár egyesével! Gyanítom nem tudod majd telepíteni normál módban. Csökkentettel lehet próbálkozni. Apropó! Egyáltalán csökkentett módban hogy megy?

A nem létszükségletű alap drivereket akár tilthatnád is, vagy cserélgethetnéd. Például a cpu-t "x64-based-generic-cpu" nevű eszközre. (nem pontosan idéztem!)

Esetleg valami a gépre dugott usb-s eszköz nem lehet ludas?

(#130867) King Unique válasza Vismajor01 (#130860) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha itt a lemez 2-ről van szó, akkor van ott minden ami alapesetben nem kellene egy adatmeghajtóra, dinamikus lemez, WinRE és ESP partíciók...
A Windows beépített lemezkezelőjével alapesetben egy alaplemeznél akkor lehet kötetet kiterjeszteni, partíciókat összevonni, ha a hozzáadni kívánt lemezterület nem lefoglalt (eddig oké) és közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet után helyezkedik el (ez nem oké). Ellenkező esetben nem, vagy esetleg max. dinamikus lemezként, vagy 3rd party particionáló programmal (példa), de az utóbbiak meg nem feltétlen kezelnek dinamikus lemezt. :))
Egyébként meg de, a Windows 10 beépített lemezkezelőjével is meg lehet oldani a kiterjesztést, csak előtte értelemszerűen törölni kell az F kötet után a WinRE és ESP partíciókat (ha nem a jelenleg telepített Windowshoz tartoznak), ennyi. ;)
Dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni meg amúgy destruktív módon lehet csak a Windows beépített eszközeivel, adatvesztés nélkül max. (fizetős) külső programokkal.

[ Szerkesztve ]

(#130868) Vismajor01 válasza King Unique (#130867) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tudok particiót törölni disk managerben.

Nem tudok több volumeot kreálni, egyet enged többet nem.

A két javasolt program csak akkor tudja a merge-t ha már két meglévő kötetet szeretnék, de ugye csak 1 van mert a többit nem engedi allokálni a DM. Kötetet kreálni a 3rd party programokkal meg nem lehet, ahhoz kell a fizetős változat.

Ennyi szopást komolyan, akkor letöltök vmi akármilyen windows installert egy pendrivera és megcsinálom onnan, három kattintás

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130869) King Unique válasza Vismajor01 (#130868) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted azt a hozzászólást az előbb miért linkeltem, amiben szemléltetve van hogyan lehet Windowson védett partíciót törölni parancssorban (nem a grafikus lemezkezelőben), talán viccből? :B És nem, nyilván nem kell ehhez Windows telepítőt pendrive-ról bootolni, amikor megoldható a telepített Windows alól is...
Az a 2 javasolt particionáló program meg nyilván tud 2 partíciót, illetve 1 meglévő partíciót + unallokált területet összefűzni, kiterjeszteni, csak itt a dinamikus lemez is bekavar, azt nem kezelik, illetve az ingyenes verzióik, nem kellett volna olyat létrehozni ha nem célirányosan (pl. tükrözés) van használva és akkor nem lenne amiatt gond, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#130870) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy kis toshiba gép egy Intel® Pentium® N3540 processzorral meg 4gb rammal és egy 500gb hdd vel,nos a hdd-ről akarnék törölt adatokat vissza állítani has esetleg erősebb gépbe raknám a hdd-t pl egy ryzen 7 3700X proci meg 32gb memória ez jelentene valamit a visszaállítás gyorsaságán vagy hatékonyságán?Bár tudom a hdd is szűk keresztmetszet,de egyébként az adatokat egy usb külső hdd-re szeretném vissza állítani nem arra amiről vissza hoznám már csak,hogy nehogy felül írjon valamit.
Egy ApowerRecover nevű programmal próbálkozok,viszont 1%-nál mindig megáll és 1 óra múlva sem mozdul

Viszont közben a feladatkezelőben nem látszik,hogy bármelyik HDD-, is mozgás lenne komolyabban.

Csinál ez egyáltalán valamit?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130871) King Unique válasza Pityu. (#130870) üzenetére


King Unique
titán

Itt először értelemszerűen azt kellene megnézni és tisztázni, hogy milyen a mentendő HDD állapota (HDS) + úgyszintén a célmeghajtóé (külső HDD), utóbbinál USB-n a fizikai csatlakozás és főleg 2,5"-os típus esetén a tápellátás rendben van-e, stb. Ha ezek nem stimmelnek, szektorhibás a lemez stb., akkor nincs min csodálkozni...
Aztán ez az ApowerRecover egy fizetős adatmentő program, ahol nem derült ki, hogy eredeti, megvásárolt verzió van belőle használva, vagy esetleg egy mókolt változat, ahol az utóbbinál megint nincs min csodálkozni. + Ha egy programmal nem megy, akkor érdemes más programokkal (pl. Recuva, EaseUS DRW, GDB Pro, stb.) is ránézni.

Képmetsző / Alt + PrtSc :))

[ Szerkesztve ]

(#130872) Pityu. válasza King Unique (#130871) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A külső hdd 100%-os mivel újonnan vásároltam nem olyan régen azon vannak más adatok is,csatlakozása is rendben van mert őszintén bevallom lehet az is gond arról indítottam a helyreállító szoftver portable verzióját.

A képmetszőt meg a másikat is használom csak nem azon a gépen vagyok bejelentkezve amin mentek így egyszerűbb volt a fotós dolog.
Majd mindjárt ránézek a kis gép HDD-jére is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130873) Pityu. válasza King Unique (#130871) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na megnéztem a toshiba gép hdd-jét 100%-os

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130874) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Más kérdés:

Rákötöttem a TV-met a gépre 2.1 itt ajánlott HDMI kábellel, de nem 4k a felbontás hanem 720p.

A videókártya 6700XT.
A tv Samsung UE65NU7022

Mit kellene tennem hogy megkapjam a valós 4k felbontást a TV-n? :W :W

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130875) mezis válasza Vismajor01 (#130874) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a 720p beállítás a TV-n csak úgy magától lett?

mezis

(#130876) Vismajor01 válasza mezis (#130875) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130877) mezis válasza Vismajor01 (#130876) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor a "gépen" kell beállítanod az óhajtott felbontást.

mezis

(#130878) Vismajor01 válasza mezis (#130877) üzenetére


Vismajor01
addikt

? Nem tudok felbontást allitani, kivan szurkezve a menupont, nincs is oda irva semmi. Csak azert tudom h 720p mert bongeszobe beirod h "what is my resolution" es megmondja.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130879) kenwood


kenwood
veterán

Vettem egy Dell Latitude E5450 notit hasznaltan, a win 10 a telepites utan nem aktivalodik.
Asszem Win. 8 matrica van rajta (csak a logo, nem sorszamos).
Mi lehet az oka ?A regebbi , pl 5440-esnel is eddig 10 bol 10 automatikusan aktivalodott nekem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130880) Pyttawrx válasza kenwood (#130879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mit tettél fel? Milyen w10?

(#130881) Marci112233 válasza kenwood (#130879) üzenetére


Marci112233
őstag

Valószínű nem olyan verziójú 10-et raktál fel ami 8 volt, és azért nem aktiválja magát.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130882) kenwood válasza Marci112233 (#130881) üzenetére


kenwood
veterán

Prot raktam. Gondolom, utolag ez mar nem modosithato,csak reinstallal.
Akkor nem irom le ide, mi lesz a megoldasom :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130883) Pyttawrx válasza kenwood (#130882) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel ott a biosban van akulcs, ha a az msd oldalról szedett/kreált ISO-val dolgozol, akkor alapból azt teszi fel, amilyen kód van hozzá nem is enged a telepítő választani a verziók között. Az iso honnan van?

(#130884) kenwood válasza Pyttawrx (#130883) üzenetére


kenwood
veterán

Microsoft sajat webes tooljaval csinaltam a pendriveot meg tavaly.
Itt bizony ki kellett valasztani a tipust a telepites elejen.
Service tag alapjan pro jart hozza (latitude sorozathoz eleve nem szokas homeot adni)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130885) Pyttawrx válasza kenwood (#130884) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor tedd a home-t pontosan milyen a matrica. Pont tegnap tettem egy 5480-ra, arra pro-t rakott fel. Szerintem csinálj egy friss telepítőt, ha enged választani, akkor home-t valaszd

(#130886) Doky586 válasza kenwood (#130879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg a matrica színét! Ha bordó=home, ha kék=pro.

(#130887) kenwood válasza Doky586 (#130886) üzenetére


kenwood
veterán

Enyhen serult a matrica, de kek, raadasul most nezem, hogy ra is van irva, hogy pro.
Servicetag alapjan is pro ,lasd #130884
Igy meg inkabb erthetetlen szamomra a dolog.
Lehet,hogy a biost ganyoltak meg ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130888) Lenry válasza kenwood (#130887) üzenetére


Lenry
félisten

06 80 018 749
ez az MS Magyarország termékaktiválási vonala, nekem eddig mindig tudtak segíteni.
és már önmagában az erdélyi akcentussal beszélő indiai ügyfélszolgálatos néni miatt is érdemes felhívni :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130889) zolee001 válasza kenwood (#130887) üzenetére


zolee001
őstag

Kinézed a biosbol a kulcsot vagy ott az aktivációs segéd stb

(#130890) King Unique válasza kenwood (#130879) üzenetére


King Unique
titán

Itt első körben inkább az a kérdés, hogy tartozik-e ahhoz laptophoz gyárilag valamilyen Windows licenc, vagy sem és ha igen, akkor az annak megfelelő kiadás lett-e telepítve. Ha W8.x vagy W10 rendszerrel előtelepített laptop, akkor ott UEFI OEM Key szokott lenni, W7-nél volt külön matrica a termékkulccsal. Ahol technikailag manapság is megoldható a W10 aktiválása W7, 8.X termékkulccsal a megfelelő kiadás esetén, de a korábbi határidőn túl alkalmazva már nem lesz jogtiszta az így szerzett licenc... Aztán ha van azon a laptopon az adott Windows 10-kiadáshoz tartozó digitális licenc, akkor ugyanazt újratelepítve automatikusan aktiválódnia kellene, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

"Itt bizony ki kellett valasztani a tipust a telepites elejen"

Ha UEFI OEM Key van, akkor annál nem jelenik az aktiválás és kiadásválasztó ablak a telepítésnél, hanem automatikusan az OEM licenchez tartozó kiadás kerül telepítésre és aktiválásra. Ellenkező esetben vsz nincsen UEFI OEM Key, ennyi, bár ha itt W8.X-hez tartozó van W10 helyett, akkor az esetlegesen bekavarhat.

"Microsoft sajat webes tooljaval csinaltam a pendriveot meg tavaly."

Az teljesen oké, ahol az MCT-s ESD ISO Home + Pro + Educataion kiadásokat és azok N-es verzióit tartalmazza, értelemszerűen csak olyanokat lehet vele telepíteni és aktiválni. Ellenben ha annál a laptopnál esetleg egyéb kiadáshoz tartozik UEFI OEM Key, vagy digitális licenc, akkor nem meglepő az aktiválási probléma.

"a win 10 a telepites utan nem aktivalodik."

Az viszont nem derült ki, hogy mi az aktiválási hibakód, mert az alapján be lehetne azonosítani a problémát, aktiválási hibaelhárítót futtatni, stb. + A telefonos automata ügyfélszolgálat is opció lehet újraaktiválásnál, feltéve hogy tényleg van érvényes Windows 10 OEM / külön vásárolt Retail licenc, termékkulcs, vagy W7/8.1 uprade utáni digitális licenc annál a laptopnál és az annak megfelelő Windows 10-kiadás lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#130891) kenwood válasza King Unique (#130890) üzenetére


kenwood
veterán

"Itt első körben inkább az a kérdés, hogy tartozik-e ahhoz laptophoz gyárilag valamilyen Windows licenc, vagy sem"

Nem,ez nem kerdes.
lasd #130884 es #130887

#130889 nincs ilyen menupont a biosban

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130892) King Unique válasza kenwood (#130891) üzenetére


King Unique
titán

Ha tartozna az említett Pro kiadáshoz érvényes UEFI OEM Key, akkor a telepítésnél normál esetben nem jelenne meg az aktiválás és kiadásválasztó ablak, meg utána a gépházban aktivált állapotot mutatna a W10 Pro, vagy ha esetleg nem, akkor szükség esetén az aktiválási hibaelhárító futtatása beazonosítaná és megoldaná a problémát, stb. ;)
Apropó aktiválási hibaelhárító, nem derült ki továbbra sem, hogy az futtatva lett-e, mi az aktiválási hibakód, stb.

[ Szerkesztve ]

(#130893) kenwood válasza King Unique (#130892) üzenetére


kenwood
veterán

Igen
0XC004F213

Rengeteg uzleti notin telepitettem ujra a wint,sose volt semmi szenvedes,mindig instant aktivalodott, kulon beavatkozas nelkul. Szerintem itt az elozo tulaj elganyolt valamit.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130894) King Unique válasza kenwood (#130893) üzenetére


King Unique
titán

Segítség a Windows aktiválási hibáihoz

"A Windows jelentette, hogy nem található termékkulcs az eszközön.

0xC004F213

Windows-licenc van az eszköz hardveréhez hozzárendelve. Ha jelentős hardvermódosításokat végez, például kicseréli az alaplapot, az eszköz következő indításakor a Windows nem talál majd megfelelő licencet. Ha a Windows elő volt telepítve az eszközön, és Ön olyan módosításokat hajtott végre, mint például az alaplap cseréje, új licencre lesz szüksége.

Új Windows-licenc vásárlásához válassza a Start > Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás lapot, és végül A Microsoft Store megnyitása lehetőséget.

Ha rendelkezik olyan Windows-termékkulccsal, amelyet a hardvermódosítás előtt használt az eszközön, válassza a Start gombot, majd a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás , lapot, és végül a Másik termékkulcs megadása lehetőséget, és írja be.

A kivételkezelési műveletsor eléréséhez válassza a Start gombot, majd a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás lapot, és végül a Hibaelhárítás lehetőséget. Ha a hibaelhárító nem tudja megoldani a problémát, megjelenik a hardvermódosítás utáni újraaktiválás elérésére szolgáló hivatkozás. A műveletsor megkezdéséhez válassza ezt a hivatkozást. További információt A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után című témakörben talál. "

Na tehát ha van is érvényes licenc, termékkulcs Pro kiadáshoz és az lett telepítve, ellenben az előző tulaj által valamilyen jelentős hardvermódosítás történt, akkor nem meglepő az aktiválási probléma. Ha nem lett Microsoft-fiókhoz kapcsolva a licenc, akkor ilyenkor adott a már említett telefonos automata ügyfélszolgálat az újraaktiváláshoz, aztán vagy / vagy.

[ Szerkesztve ]

(#130895) kenwood válasza King Unique (#130894) üzenetére


kenwood
veterán

ellenben az előző tulaj által valamilyen hardvermódosítás történt, akkor nem meglepő az aktiválási probléma. "
Mar hogy a fenebe ne lenne meglepo ?
Ket esetben valtozik a windowshoz tartozo fingerprint olyan mertekben, hogy az aktivacio sikertelen legyen :
- alaplapot cserelsz
- atrakod a hddt/ssdt egy masik gepbe (vagyis alaplapot cserelsz).
Ez egy notebook,egy alaplap az egesz,nincs mit cserelni.

Ha nem szoftveres bug (ami kb. valoszinutlen), akkor itt valami durva taknyolas volt (pl arforrasztottak a bios chipet).
Kulonosebben nem erdekel a dolog. Megoldom alternativ modon :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130896) King Unique válasza kenwood (#130895) üzenetére


King Unique
titán

Az aktiválási hibakód eleve hardvermódosítás miatti problémára utal, azon szvsz nincs mit ragozni és ha az történt, akkor nem meglepő az aktiválási probléma, arra vonatkozott a kijelentés... Az már más dolog, hogy pontosan hogyan sikerült ilyet összehozni, pláne egy laptopnál.

A megoldás meg már le lett írva, linkelve az előbb, lásd telefonos újraaktiválás, ennyi. Vagy ha van érvényes termékkulcs a W10 Pro kiadáshoz, vagy W7/8.x Pro termékkulcs, akkor annak megadása is értelemszerűen opció. Ha esetleg egyéb módszert jelent az az "alternativ modon", akkor az szép, meg akkor ez esetben felesleges volt ez az egész... :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#130897) Pyttawrx válasza kenwood (#130895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen elég érdekes, akkor ahogy íros bios csere, vagy olyan lap csere történt amihez nincs win. Én így azonnal visszaadnám az eladónak, gyanús

(#130898) mefistofeles

Üdv urak!
Sejtem a választ de azért megkérdezem, melyik a jobb? Egy 8 Gb-os 2666 Mhz-es memória, vagy 2 x 4 Gb 2400 mhz-es dual?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#130899) Borisz76 válasza mefistofeles (#130898) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudtommal a Dual jobb.... feltéve,hogy az alaplap támogatja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130900) mefistofeles válasza Borisz76 (#130899) üzenetére

Köszi a megerősítést. Én is úgy gondolom. A lap támogatja természetesen.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.