Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131551) Aryes válasza Essejó (#131550) üzenetére


Aryes
nagyúr

"már nem korlátlan "

:U

[ Szerkesztve ]

(#131552) Essejó válasza Aryes (#131551) üzenetére


Essejó
veterán

Nincs ingyen leves

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131553) Aryes válasza Essejó (#131552) üzenetére


Aryes
nagyúr

De nem is az volt a téma. :P

(#131554) Z10N


Z10N
veterán

Hello!

Windows 10 problema.

Elozmeny:
-AMD driver bugos fos (allandoan invertalta a szineket 3d/video)
-workaround kellett, hogy normalis legyen (ismert hiba, de evek ota nem javitjak, pedig mar ticketet is kuldtem be ra)
-tegnap egy allitgatas utan kifagyott a radeon software es tobbet nem indult el, manualisan se, kifagy egybol
-ezert uj drivert raktam (legfrissebb 2021.08), gyari alapertelmezettre allitassal (korabbit leszedi, majd restart es ujra rakja, persze ujrainditas utan semmit nem csinalt es manualisan kellett inditani)
-kurv@ sokaig nem csinalt semmit az installer (15 perc utan kezdte az installt, feladatkezeloben csak malmozik), majd ezzel a hibaval leallt: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-kb205
-ujra install, ekkor 1603 hiba
-csokkentett mod, DDU, ujra az egesz
-ujbol error 205
-fos az egesz
-itt tartok

5500xt:
https://community.amd.com/t5/drivers-software/radeon-software-error-205/td-p/460137

6900xt:
https://www.reddit.com/r/AMDHelp/comments/p4rim7/amd_error_205/

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#131555) Z10N válasza Z10N (#131554) üzenetére


Z10N
veterán

Ujrakezdve, csokkentett modban DDU utan, egybol lefut az installer hiba nelkul gyari visszaallitassal, de semmi valzozas. Normal modban tovabbra is microfos alap vga driver...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#131556) mezis válasza Z10N (#131554) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#131557) Xarina


Xarina
aktív tag

Sziasztok. Van egy Thinkpad T400-as laptopom. Tegnap este a gyerek rádöntött kb. 1 dl vizet (nem az egész folyt a gépre, de kaphatott belőle jócskán). Láttam, hogy a billentyűzet között folyik be a víz, mire odakaptam a gép 5-6 mp alatt lekapcsolt magától. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy áramtalanítás után elkezdtem áttörölgetni a gépet, így párszor átforgattam. Akkor vettem észre, hogy van az alján 2 nyílás, ami direkt ilyen célra szolgál, hogy a víz ki tudjon folyni belőle. A neten is van pár video a újabb Thinkpadokról, ahol öntik rájuk a vizet, de azok nem is kapcsolnak ki. Kérdés, hogy vigyem el szervízbe kitisztíttatni, vagy tényleg olyan a kialakításuk, hogy nem okoz benne kárt? Ma kiváncsiságból rádugtam a tápot, áramot kap, így a táp valószínűleg nem lett zárlatos (amikor az eset történt, tápról ment, az akku nem volt benne), de bekapcsolni egyenlőre nem merem.

(#131558) Pyttawrx válasza Xarina (#131557) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez látatlanban mindig csak találgatós lesz. Látni kell.

(#131559) mezis válasza Xarina (#131557) üzenetére


mezis
nagyúr

Amíg nincs kiszárítva, addig ne is próbálkozz bekapcsolással!

mezis

(#131560) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Láttam tegnap egy érdekes jelenséget, amit nem igazán tudok hova tenni. Adott néhány gép, mindegyiken core i3 s1151 van, nem annyira gyengék. Valami alap Seagate HDD (gondolom 100-120 MB/s-t bír), 4GB memória, Windows 10 x64. Na most a jelenség annyi, hogy a gép IDLE 100%-ra járatja a lemez használatot, mellette meg a feladatkezelőben csak annyit látok, hogy 5-10 MB/s írás-olvasás van, változatos, hogy éppen mi használja, de Windows defender és ahhoz kapcsolódó dolgok vannak leginkább közte. Gondolom mert a vírusirtó alapból eldolgozgat a háttérben. A gép persze ettől rohadtul belassul. Ez megy egy negyed órát, utána elmúlik, és visszamegy 0-10% körülre a lemez használat. Én arra gondoltam, hogy kevés neki az a 4GB memória, és elkezdte a HDD-re kiírni, és talán azért nem jelenik meg a lemezhasználat statisztikái között. A memória használat 80%-on volt egyébként. Lehetne még esetleg valami ransomware, de nincs rendszergazdai jogosultságom, hogy más vírusirtót feltegyek, és nem tűnt úgy, hogy bármi elkezdte volna titkosítani a rendszert.

Buliban hasznos! =]

(#131561) zolee001 válasza inf3rno (#131560) üzenetére


zolee001
őstag

System maintence zajlik a háttárben (gondolom) teljesen "normális" idle modban

(#131562) King Unique válasza inf3rno (#131560) üzenetére


King Unique
titán

Nincsen ezen semmi meglepő, mivel egyrészt eleve ismert dolog, hogy üresjáratban alapértelmezetten elindulhat az automatikus karbantartás, Windows Defender futtathat rendszeres vizsgálatot, stb. De ennek pont az a lényege, hogy üresjáratban, idle módban fut amikor a user nem használja aktívan a rendszert, majd egy idő után vagy aktvitás hatására automatikusan kikapcsol...
Másrészt nem feltétlen a 4 GB RAM ott a gyenge láncszem, hanem inkább a tetű lassú HDD, pláne ha valami újabb gyártású, 5400 RPM SMR típus, ami írásnál hajlamos a belassulásra... Meg ugye manapság elég alap lenne rendszermeghajtónak a lassú HDD helyett egy jóval gyorsabb SSD-t használni, aztán akkor nem lenne ilyen gond, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#131563) inf3rno válasza King Unique (#131562) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bocs, rosszul írtam, nem csak IDLE van ez a jelenség, csak IDLE figyeltem meg. A tünet annyi volt, hogy tetű lassú az egész gép, nem lehet dolgozni rajta, aztán negyed óráig molyolt üresjáratban, úgy hagytuk, aztán utána megszűnt a jelenség, és újra használható lett. Értelmes magyarázatot nem igazán találtam rá, állítólag már napokkal ezelőtt is ilyen volt, előtte viszont nem. Lehet valami Windows update cseszte szét, lehet vírusos, nehéz megmondani admin jog nélkül, meg olyan sok időm nem is volt rá. Eseménynaplót kellett volna néznem, az kimaradt.

Buliban hasznos! =]

(#131564) King Unique válasza inf3rno (#131563) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt már le lett írva az előző válaszban pár lehetséges értelmes magyarázat, lásd automatikus karbantartás, Defender, tetű lassú HDD ami helyett eleve SSD kellene, stb.
Másrészt konkrétumok híján - azaz pl. milyen programok vannak telepítve és indulnak-futnak automatikusan amik lassíthatják a rendszert, nincs-e esetleg valamilyen bányász/egyéb vírus a rendszerben stb. - ez kb. a telejósda kategória, hogy vajon mitől lassulhatott be állítólag még jobban, mert ugye egy lassú HDD-vel gyors amúgy sem lesz a működés, az nyilvánvaló.
Egyébként meg ha ezek munkahelyi PC-k, akkor majd szükség esetén megoldja a helyi IT support és egyéb tagnak nem kell ezzel foglalkozni. Ha home user PC, akkor meg adott a víruskeresés futtatása, szükség esetén rendszer-visszaállítás / frissítés eltávolítása / repair install / reset / clean install, stb. Plusz / vagy inkább egy SSD - ami manapság amúgy is kb. alap OS alá - azokba a PC-kbe (+ akár több RAM), mert mint már említve volt többször, nem kell csodálkozni hogy ha egy lassú HDD a rendszermeghajtó, akkor lassú lesz a rendszer működése...

[ Szerkesztve ]

(#131565) inf3rno válasza King Unique (#131564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja. Igazából csak azért érdekelt, hogy lehet e olyan magyarázat rá, ami szerint ez a rendszer "normál" működése, és nem vírus okozza. Annyira nem értek a Win10 lelki világához, hogy képes e így megakadni egy HDD-től és 4GB memóriától. Nagyjából az a benyomásom, hogy erről lehet szó, és nem vírusról, de amíg az IT nem ad hozzáférést, addig amúgy sem tudok nagyon mit csinálni ez ügyben.

Buliban hasznos! =]

(#131566) Cs1csó válasza inf3rno (#131560) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak tipp, hogy ha gyakorlatilag nincs IDLE lehetősége a gépnek mert mondjuk 0-24-ben fut a torrent ami teljesen leterheli a HDD-t akkor ha jön egy update, karbantartás stb. akkor bizony esni fog a torrent stb. a karbantartás idejére.

Nekem ilyen gondom még nem volt a "nagy" gépemmel ami több órát megy VALÓS IDLE módban tehát a komplett gép terhelése kb. max 10%-os tehát bármikor tudja magát karbantartani, update-elni stb. anélkül, hogy variálni kellene bármilyen folyamat korlátozással

[ Szerkesztve ]

(#131567) inf3rno válasza Cs1csó (#131566) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek munkahelyi irodai jellegű gépek, nincs rajtuk semmi ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#131568) Cs1csó válasza inf3rno (#131567) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha irodai gép akkor passz, esetleg a karbantartást, update-et stb. csoportházirendben kezelni központilag. Gondolom PRO vagy Enterprise tud ilyet.

(#131569) inf3rno válasza Cs1csó (#131568) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez pro. Majd utánajárok hogy megy ez, sajna outsource-olt az informatika, aztán nehéz elérni őket. Majd szervezünk egy találkozót néhány héten belül.

Buliban hasznos! =]

(#131570) Yeffy


Yeffy
veterán

udv,

olyat lehet FileZilla-ban beallitani hogy 2 ftp szerver legyen egymas mellett megnyitva? vagy ha nem, van hasonlo freeware program amivel tudok ftp szerok kozott masolni anelkul h elobb letoltsem a laptopomra az adatot?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131571) I02S3F válasza Yeffy (#131570) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem technikailag így is-úgy is lementi a gépedre.

(#131572) ElektrikusDE válasza I02S3F (#131571) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nem menti le a gépére!

Neki FXP kell amivel szerverek között lehet közvetlenül másolni!

[Info]

#131570 Yeffy:

Itt van néhány ingyenes FXP program:

[link]

Ui:

Nekem szerencsére mikor 2 szerverem volt akadt ingyenes lehetőség a fizetős FXP programra is! (COVID-19 alkalmából)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#131573) Pyttawrx válasza inf3rno (#131569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

HDD cserélni ssd-re, meg szerintem sata-II a hdd, de ha sata-III lenne akkor ssd-re váltás a megoldás.

(#131574) I02S3F válasza ElektrikusDE (#131572) üzenetére


I02S3F
őstag

Kössz a helyesbítést! :B

(#131575) Yeffy válasza ElektrikusDE (#131572) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi, rajuk nezek!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131576) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Pár napja tettem fel hasonló kérdést, de nem kaptam választ. Hátha most kapok... :)

Régebbi gépet kötnék össze egy 55-ös LG OLED TV-vel

De mivel régi a kártya is benne(GTX 285), ezért a bootolást mutatja a TV, de már maga a windows nem indul el vele. Ki se tudom választani, hogy melyik oprendszer(win7, vagy 10) induljon rajta, egyből elsötétedik a képernyő, és kiirja, hogy nincs jel.

Az lenne a kérdésem, hogy létezik bármiféle trükk, pl tuning driver csere, patch, vagy hack, amivel a PC képét rá tudom varázsolni a TV-re? VGA-n DVI csatlakozó van, a TV-n pedig ugye HDMi. Próbáltam DVI - HDMI átalaktóval és úgy HDMI - HDMI kábellel összekötni, illetve DVI-HDMI kábellel is összekötöttem már, de ugyanaz a helyzet.

Azért érdekes ez számomra, mert anno egy 8800 GTX kártya meghajtott egy 40-42"-os TV--t. Gondoltam egy nála közel 2x erősebb kártya, miért ne hajtaná meg a mostani 55-ös LG-t... ?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#131577) Marci112233 válasza Satyricon (#131576) üzenetére


Marci112233
őstag

Más kijelzővel indul és ad képet? Ha igen akkor én azzal elindítanám a rendszert aztán a működő monitort lekötném működés közben, és rákötném a TV-t, hogy úgy ad-e képet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131578) Satyricon válasza Marci112233 (#131577) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Persze, ad képet, nap mint nap használom ezt a gépet egy 24"-os monitoron.

Am jó ötletet adtál, legközelebb ki is próbálom.

Köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#131579) --HARDCORE-- válasza Satyricon (#131576) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Szerintem a probléma az lehet, hogy a 4k felbontást nem támogatja az a kártya. GT710től felfele tudják az nVidiák. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#131580) simpley


simpley
őstag

Üdv,
ha berakok egy DDR4, 2133Mhz-es RAMOT a HyperX 8GB 2444Mhz-es RAM mellé az nem fog furcsaságokat okozni? :B

signed by simpley.

(#131581) Xarina válasza simpley (#131580) üzenetére


Xarina
aktív tag

Elvileg nem, csak akkor mindkettő 2133Mhz-en fog menni.

(#131582) --HARDCORE-- válasza simpley (#131580) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

De, ha furcsa lesz hogy nem megy 2400MHz-en. 😏 (2444?? Olyan nincsen is! :DDD )

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#131583) simpley válasza --HARDCORE-- (#131582) üzenetére


simpley
őstag

:P :K
sry. 2400MHz

signed by simpley.

(#131584) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Rendszeresen előfordul, hogy játékok alatt, némely programok alatt egyszerűen elfogy a gépem memóriája!
Létezik esetleg olyan program, ami tudja ezt kicsit stabilizálni?

:R

(#131585) mezis válasza forras2 (#131584) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mennyi az a RAM ?

mezis

(#131586) Cs1csó válasza forras2 (#131584) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen oprendszer, milyen programok futnak valós időben pl. torrent fut e skype fut e stb.
Milyen hardver? Milyen játék?
Amikor játszol mi fut még a háttérben?

Ezt kipróbálhatod: Razer Cortex
(gyakorlatilag a játék futtatásának idejére felfüggesz, leállít folyamatokat amik nem szükségesek)

(#131587) forras2 válasza Cs1csó (#131586) üzenetére


forras2
őstag

12 gb ram, amiből 10-et tudok használni!
win10, torrent megy a háttérben, steam, chrome 4 ablakkal, teamspeak, epic store, plex, daemon tools, sapphire trix, meg az one drive, bár ez nem tudom mi.
Lényegében játék független. Jóó, a régebbi játékoknál nincs gond, de egy WoT-nál már igen, Valheim, Rust, Cuisin Royale stb szintén ugyan ez a helyzet...
FX8320 CPU, RX580 VGA, 12 GB RAM, meg 3 db SSD

(#131588) Cs1csó válasza forras2 (#131587) üzenetére


Cs1csó
félisten

Daemon tools-t mire használod? Amúgy amire nincs szükség azt ki lehet kapcsolni, hogy ne fusson folyamatosan a háttérben pl. ha nem haszálod a OneDrive-ot akkor ki lehet azt is kapcsolni.

A torrent ha sok van és aktívak is komolyan bezabál ilyenkor azt is kilőheted.
Ezt a programot amit linkeltem próbáld ki, lehet finomhangolni, tehát amiket felajánl, hogy be lehet zárni kiveheted közülük ami szükséges neked.

A lényeg, hogy ha ezzel a programmal is - ami ahogy írtam leállít egy csomó mindent amitől fel fog szabadulni processzor idő, RAM, és háttértár is - szaggat a játék akkor más gond van, a proci elég régi.

[ Szerkesztve ]

(#131589) forras2 válasza Cs1csó (#131588) üzenetére


forras2
őstag

hááát, valszeg még sem memória lesz a gond... Bár ki tudja :D
Most reggel gyors elindítottam ezt a progit, azt rátoltam a farm managert, az fut a háttérben.
20-22 FPS-em van a játékban, de elő-elő fordul, hogy lemegy 17-18-ra is.
[kép]
Ezt nem igazán értem... :U

(#131590) I02S3F válasza forras2 (#131589) üzenetére


I02S3F
őstag

Nyomj azért egy víruskeresést is! Bár, ha be lenne egy töltődve, akkor biztosan szólna a védelem.

(#131591) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Adott az előző alaplap és a mostani. A mostanit garanciáztatni kellene, és ha sikerül életet lehelni a régibe, addig azt használnám. A régire beélesítettem a W10-et, amikor a W8 fölkínálta, a mostani is azzal megy, de egy másik példánnyal. Ha egy mód van rá, szeretném kényelmesen megúszni, és a jelenlegi W10-zel használnám a régi lapot, nincs kedvem oprendszert telepítgetni és konfigurálgatni erre a rövid időre.

Mi a helyzet a Windows aktiválásával? Mit fog szólni a belakott rendszer egy másik alaplaphoz? 90 napos próbaverzióra kapcsol vagy aktiváljam a régi W8-as kulcsommal?

(#131592) mezis válasza forras2 (#131587) üzenetére


mezis
nagyúr

"win10, torrent megy a háttérben, steam, chrome 4 ablakkal, teamspeak, epic store, plex, daemon tools, sapphire trix, meg az one"

Még egy bitpíz bányászprogramot kellene a háttérben elindítanod! ;] :DDD

mezis

(#131593) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Hali! Ki lehet valahogy kerülni a youtube "energiatakarékos nem töltöm be a videot, csak ha nézed" csodálatos találmányát? 4k-s videot 40/1,5 nettel nem hajlandó rendesen játszani. Utól éri a betöltött mennyiséget és "homokóra". 1043ND osztja a netet, 2 gép és egy telefon között. Rendszermeghajtó SSD, másik gép wifin kapja a világot, de alvóban van, telefonon csak fészbúk. Qbitban nincs forgalom, de kikapcsolás után sem nézhető. Háttérben steam megy, ami nem frissít semmit, FF 1-2 tab. Satnya a router, esetleg az internet az ilyen jellegű időtöltéshez? Nem gondolnám. Javaslat?

szerk.:
Rápróbáltam chromemal, konkrétan nem volt homokóra, 5 perc alatt, de 1-1 alkalommal nagyon közel volt.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#131594) RVR400 válasza forras2 (#131587) üzenetére


RVR400
veterán

Egyrészt az RX580-hoz édeskevés a 8320-as, másrészt a Chrome-ra, ha rájön a memóriaéhség (márpedig rájön), akkor bizony simán fel tud zabálni több GB memórát is, érdemesebb más böngészőt használni, vagy minimalizálni a megnyitott lapok számát.

(#131595) Cs1csó válasza RVR400 (#131594) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor jól gondoltam, 9 éves proci és anno is inkább a fogyasztásáról mint a teljesítményéről volt híres.

(#131596) forras2 válasza RVR400 (#131594) üzenetére


forras2
őstag

Asrock 970 Extreme 3-as lapom van. Érdemes ebben procit fejleszteni? Ha igen, mi érné meg, amit ez a lap még megeszik?

(#131597) RVR400 válasza forras2 (#131596) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, akkor még az is lehet (olyan 99%-os valószínűséggel), hogy a lap miatt droppol a procid, mivel sajnos a VRM része annak a lapnak alapvetően gyenge, én inkább maximum 6 magos FX-et használnék csak benne. (mielőtt felmerülne, volt ilyen lapom, és ilyen procim is, úgyhogy tapasztalat)

#131595 Cs1csó: Nem volt annak sok baj a teljesítményével, csak tényleg elég nagy kazán, meg értelmesebb volt egy Phenom II x4-et használni, mint azt.

(#131598) Meggyi001 válasza forras2 (#131596) üzenetére

Ezeket eszi meg: [link]
Emmeg példa: [link]

https://gamergep.hu/

(#131599) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Próbált már valaki olyat közületek, hogy írásvédett pendrive-ról bootolt live Linuxot vagy BSD-t? Kicsit olyasmi lehet ez, mint a hálózatról bootolás, de gondolom nem mindegyik OS tűri el. Az érdekelne, hogy melyik igen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131600) King Unique válasza inf3rno (#131599) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik topikban nemrég még arról volt szó, hogy adathordozáshoz kellene a pendrive, azt egy esetleges vírusfertőzés elkerülése okán írásvédetté tenni stb., amire le lettek írva lehetséges megoldások. Nem világos minek bonyolítani OS futtatásával, pláne ha írásvédett a pendrive, amit úgy max. egy live rendszer tolerálhat, vagy az sem... + Ha már Linux, arra alapesetben nem jelent fenyegetést a windowsos vírus, nem is futtatható rajta...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.