Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130901) sziszi-fuszi válasza kenwood (#130895) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Vagy a notin lévő matrica eredendően másik gépen volt... Ez is lehetséges ok.

Mi alá kell írás?

(#130902) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Mesterek!

Visszajött a kártya a gariból, természetesen NTF.
Mivel nem találtak semmit, ezért nem fűztem nagy reményeket a kártyához. AC Odyssey a legnagyobb meglepetésemre futott vagy 20 percet max settingsen 3440x1440ben és egyszer csak újraindult a gép. (Ilyen jelenség eddig nem volt.)
Mondom ok, jöhet a time spy. Indítom, már a demonál ahogy mennek át a hídon crash van, de nem indul újra a gép, driver time out-ot jelez.
Ráindítom még 1x, ugyanúgy, ugyanabban a pontban ugyanúgy reagál.
Eddig BSOD volt, csak a resetre reagált. Utána még a tápot is le kellett kapcsolni egy rövid időre hogy legyen egyáltalán kép…
A szervízlapon az volt, hogy kapott 3dmarkot, furmarkot, forza4-et stb, minden hiba nélkül lement… De az nem volt odaírva, hogy milyen hardveren milyen beállításokkal, milyen Windows—al teszelték….
Elmúlt tanácsoltok, újra gariztatás? Egyáltalán van esélyem? Nekik nem kell valahogy bizonyítani hogy a kártya ok?
Egy 6800xt sapphire nitro + kártyáról van szó.
Minden javaslatot szívesen fogadok.

(#130903) Cs1csó válasza Rabbitf_24 (#130902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, most óvatosan a gariztatással olvastam, hogy mivel minden VGA többszörös áron megy mint mondjuk fél éve egy éve ezért nekik az is jó ha neked visszaadják a vásárláskori árát ők meg feldobják 2x annyiért az apróra. (ha meg tudták csinálni)

[ Szerkesztve ]

(#130904) Rabbitf_24 válasza Cs1csó (#130903) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nekem már az ára is jó lenne komolyan mondom. 1 hónapja tart már ez a kálvária. Egyébként mondták hogy visszaadják az árát ha nem tudják javítani csak hát “jó” a kártya… :U

(#130905) Cs1csó válasza Rabbitf_24 (#130904) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy másik PC-ben tesztelted már. Mert ha ott megy akkor tényleg nem a VGA a rossz, hanem tápegység, alaplap, RAM modulok, csatlakozók stb.

[ Szerkesztve ]

(#130906) Rabbitf_24 válasza Cs1csó (#130905) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

2 másik gépben is problémát okoz.
Ellenben az én gépemben más vga-k tökéletesen mennek.

(#130907) Cs1csó válasza Rabbitf_24 (#130906) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Akkor nincs mese: HARC a végsőkig. Nincs más lehetőség. Ha nálad nem jó és bizonyítottad úgymond magadnak, hogy nem a gépeddel van a gond mert másik gépben is hibázik a VGA akkor megint gari, sajnos.

(#130908) kenwood válasza sziszi-fuszi (#130901) üzenetére


kenwood
veterán

Nem,ez nem lehetseges ok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130909) Essejó válasza mefistofeles (#130900) üzenetére


Essejó
veterán

2x8Gb még jobb.:DD
Nekem 1 db 8 Gb van a gépben, és néha járok úgy hogy kevés

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130910) Cs1csó válasza Essejó (#130909) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem 2x4GB van és a CoD Warzone multinál érződik, hogy kevés. oda a leírás szerintem kellene 10-12GB.
Nem bánom, hogy 6 éve mikor összeraktam még nem tettem bele 2x8-at, mert idáig nem nagyon éreztem a hiányát.

(#130911) Marci112233 válasza Cs1csó (#130910) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem vagy vele egyedül. Én is 2x4-el használom a gépet, és nálam is kérdés volt hogy inkább 2x8 legyen-e, de akkor jobbnak láttam a 2x4-et, de most már azt mondom, hogy jobb lett volna a 2x8, mert most még egy 2x4-es szett többe kerülne, mint akkor egyből a 2x8 volt.
Viszont ennek hiányát én is csak itt ott tapasztalom. átlagosan nem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130912) Cs1csó válasza Marci112233 (#130911) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon keveset játszom vagy használok nagy RAM igényű programokat. úgyhogy ez annyira nem volt gond idáig.
A minimális követelményeknek megfelel most is.
Jelenleg úgy tűnik ez a konfig marad még vagy 2-3 évig - ha szerencsém van - és majd akkor már DDR5-ös alapokra egy teljesen úgy konfigot rakok össze, amibe max az SSD-ket teszem majd át.

Az is egy érdekes közgazdasági számítás alapja lehetne, hogy az AKKOR NEM elköltött pénzt amiből vettél volna 2x4 helyett 2x8-at azt hogy tudtad volna "fialtatni" vagy az elavulás miatt ha mondjuk 2-3-4 évig SEMMI haszna nem lett volna még a +8GB RAM-nak az mennyi veszteséget jelent. Ez mind érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#130913) iFixit


iFixit
tag

Sziasztok, bele futottam egy érdekes problémába ,gyorsan felvázolom a szoftveres és hardveres környezetet utána a problémát.
A gépem az alábbi alkatrészekből áll össze:
Alaplap MSI X470 Gaming Plus Max
CPU AMD Athlon 200GE (előtte egy Ryzen 5 2600 volt,amivel nem volt gond)
VGA csak az intergált Vega 3 (előtte RX 570 4gb volt benne,ezzel sem volt baj)
RAM: Crucial DDR4-2133mhz 8Gb (előtte 64gb volt benne,gond nélül)
Némi háttértár, egy liteonit lcs 256gb ssd,egy toshiba md04aca600 meg egy wdc wd40efrx-68wt0n0 HDD.

Miután sajnos a Ryzen 2600 és az RX 570-et el kelett adnom a 64 gb 3000-es RAMmal együtt,úgy gondoltam hogy veszek egy nagyon olcsó RAMot meg egy hozzá illő integrált VGA-s CPU-t,úgy sem játszom,videó nézegetéshetz meg elég ennyi egyenlőre.

Miután minden megvolt be pattintottam az új cuccokat a gépbe,természetesen a legfrisebb biossal,win elindul,ddu-val legyalultam az előző VGA drivert,és raktam volna fel a hozzá való újat.

Na itt kezdődtek a gondok,akár a win10 gyári akár az AMD féle illesztő progi van fent a gép ezután vagy nem ad képet post után vagy kékhalálozik.Amikor ismét letörlöm a drivert és szabványos microsoft VGA driverrel indítok minden rendben van vele.

Tettem fel egy linuxot is és ott nem volt ilyen hiba csak Win10 alatt.

Én arra gyanakszom hogy a prockónak nem jó az intergált VGA-ja,majdnem minden fellelhető fórum összes létező trükkjét megpróbáltam már eredménytelenül.Találkozott már valaki hasonlóval?Sajnos most nincsen olyan VGA-m amivel tudnám tesztelni hogy az -e a gond...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#130914) Csupingo válasza iFixit (#130913) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy a win is kicsit belesántult az alkatrész cserébe, ha közben be volt kapcsolva a gyors rendszerindítás. Bár talán pár újraindítás után helyre kéne rázódnia. Alaplapi bios reset volt már? 3-4 régebbi driverrel is próbáltad már?

A linux alatt driverrel, teljes mértékben működött az igp? Akkor talán nem azzal van a gond.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130915) Essejó válasza iFixit (#130913) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg pattints a gépbe egy üres HDD-t és telepíts egy szüz W10-et, ha azzal megy, akkor csak a redszer ssd-t kell particio szinten törölni és a w10-et újra telepíteni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130916) iFixit válasza Csupingo (#130914) üzenetére


iFixit
tag

...lehetséges,bios reset volt,próbáltam az elemet kivéve is,viszont ami nagyon nem klappol nálam hogy a linux alatt a drivere simán működött...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#130917) Csupingo válasza iFixit (#130916) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg próbáld ki kikapcsolt gyors rendszerindítással is, ha még be van kapcsolva. Meg próbálj ki több régebbi drivert is. A memória a javasolt foglalatban van? Ha igen, akár a többiben is lehetne tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130918) iFixit válasza Essejó (#130915) üzenetére


iFixit
tag

Megpróbálom,köszi,hátha...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#130919) kenwood


kenwood
veterán

A notiban i5-5300u proci van, az asztaliban pedig i5-6500. Mindketto 16 GB ram es sata 3 ssd.
Normal hasznalatnal (chrome 5-10 tab) az asztalin minden azonnal tortenik meg,a notin viszont van egy fel mp-1 mp delay, ha ket tab kozott valtok, ha a messenger web appban egyik partnerrol a masikra valtok, youtubenal meg az is elofordul,hogy a commentekbe belegorgetve 1 pillanatra megakad a zene.
Proci 10-30%-on megy
Tolton van a noti,beallitottam, hogy max teljesitmeny legyen, ne sporoljon.
Tudok meg valamit csinalni, vagy az 5300u ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130920) gregory91 válasza iFixit (#130913) üzenetére


gregory91
senior tag

"ddu-val legyalultam az előző VGA drivert,és raktam volna fel a hozzá való újat."

ddu? Ugye nem valami 3rd party-féle "driverboost"-nak csúfolt összegányolódót használtál?
Szabályszerűen is eltávolíthattad volna a telepített programok listájából vagy eszközkezelőből.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#130921) Cs1csó válasza kenwood (#130919) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a proci egy nagyon gyenge "U" és már 6 éves tehát nem új. Ettől még lehet "trükkölni" pl.
- kipróbálod Linux-szal
- kikapod azokat a programokat amiknek az indulása a folyamatos futása nem szükséges
- vírusirtót cserélsz pl. F-Secure elég lájtos esetleg kipróbálod a Kaspersky Free-t vagy simán a Defender-t hátha. A Defender-nél a fájlelérés lassabb más védelmekhez képest de a böngészőt nem lassítja.
- A böngészőben Ublock Origin-t használsz és lehetőleg MINÉL kevesebb egyéb kiegészítőt akár tesztelheted is, hogy a többi kiegészítőt letiltod akár kiderülhet melyik lassítja jobban
- ajánlották már nekem - van gyenge gépem is - hogy az Ublock Origin beállításainál a Külső szűrők résznél kapcsoljam be az "általános kozmetikai szűrők figyelmen kívül hagyása opciót ez használ gyengébb gépeknél ezt a szöveg mellett kis körben kérdőjelre kattintva felhozott kis szövegben le is írja
- Ha poros a gép akkor kitakarítani, ha nagyon melegszik akkor noti hűtőt alá de az is segít ha nem egy fa asztalon - ami ugye rosszul vezeti a hőt - hanem egy fém lapon vagy esetleg jobban kiemeled teszel alá mondjuk 4db radírt a megemelt magasság is segíthet a jobb hőelvezetésben
- Esetleg másik böngészőt kipróbálni pl. Opera vagy a gyári Edge, Firefox
- akár másik oldalról is megközelítheted a problémát: nem a gépet gyorsítod hanem a hálózatot pl. váltasz DNS szervert - a legjobb megoldás ha a router-ben teszed mert akkor minden eszköz azt fogja kapni ezzel másik gépen is tesztelheted hogy fürgébb e erre vannak oldalak is amikkel ezt lehet tesztelni pl. Speedometer
A CloudFlare-t ajánlom IPv4 1111 1001 - ha jól emlékszem de keress rá és ha kell az ipv6 olyan címe is van értelmszerűen
- telemetriát lelőni a böngésző beállításaiban ha megtalálod.

Amúgy a legjobb megoldás ha Linux-os géppé tennéd.

(#130922) kenwood válasza gregory91 (#130920) üzenetére


kenwood
veterán

Nem, a DDU az a program, ami akkor segit,ha a szarul megirt AMD/Nvidia installer/uninstaller betlizik.
De facto szabvany,ha gaz van a display driverekkel.
Ha az nem segit, akkor mar csak a win reinstall, vagy a hardver csere marad.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130923) Tim82 válasza kenwood (#130919) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megnézed, hogy a használt böngészőben be van-e biztosan kapcsolva a hardveres gyorsítás. Esetleg a h264ify addon telepítése és használata emellett segíthet még.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130924) kenwood válasza Tim82 (#130923) üzenetére


kenwood
veterán

Default be van kapcsolva Chromeban a hardveres gyorsitas.
A heten kerult fel a win es a chrome is a gepre.
A h264ify a youtubeon segithet, de mindenhol erezheto a kulonbseg.
Egyebkent erzesre inkabb memoria,mint proci problemanak tunik, csak ugye tudjuk,h ehhez meg a 8 gb ddr3 is boven sok, nekem pedig 16 van.
Termeszetesen itt milisecekrol van szo, nem kohog,mint egy core duo 2 giga rammal.
Egy atlag user eszre se venne a kulonbseget.
En viszont nem vagyok atlag user :D
Meg azt megnezem,hogy a microsoftos helyett felrakom az intel sajat hd5500 driveret. Valszeg sok minden nem fog valtozni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130925) Tim82 válasza kenwood (#130924) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én ugyanilyen procis notival, viszont 24 GB RAM-mal nem érzékelek ilyesmit, igaz, én Rambox app alá szerveztem ki magamnak az online kapcsolattartást és YouTube-ot is akkor nézek, ha célzatosan keresek review-t, szerelési videót.

Egyéb tekintetben is átlaguser vagyok, nekem Haswell is elég netezésre. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130926) gregory91 válasza kenwood (#130922) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor az a DDU nem végzett alapos munkát hiszen a probléma pont azután kezdődött hogy használta.Ezekszerint maradhattak sys dll inf fájlok ami egy másik driver feltelepítése után összeakadtak velük.Emiatt előfordulhat BSOD vagy egyéb befagyasztások.Vagy rossz driver került a gépbe és azt okozza a gondokat.Szóval elsősorban a drivereknél keresendő a probléma.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#130927) Vismajor01 válasza gregory91 (#130926) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha DDU nem végzett alapos munkát akkor semmi sem :) Ott mar csak winfos reinstall segit

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130928) gregory91 válasza Vismajor01 (#130927) üzenetére


gregory91
senior tag

Vagy tegyen fel linuxot(csak előtte egy mentést a timeshift-el mielőtt bármit csinálna utána a rendszeren).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#130929) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott az adatlapomon lévő gép. Rá van csatlakoztatva a VGA-ra 1 Samsung monitor HDMI-n és Displayporton egy LCD TV. Amikor bekapcsolom a gépet, akkor mindig először a TV-re tesz ki képet, Bios-t is, majd mikor elkezdi tölteni a Win-t akkor kerül át a monitorra a kép. Persze a TV sokszor be sincs kapcsolva is, így már csak a WIN bejelenkező felület villan fel. Meg ha az ember Biosban akar valamit akkor be kell kapcsolni a TV-t, vagy Win telepítés volt, azt is csak a TV-n lehetett. Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ne a Displayporton menjen ki a kép először?

Húúremélem érthető amit leírtam :D

Köszönöm

The Truth Is Out There --->

(#130930) Cs1csó válasza Corsa02 (#130929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kábelcsere? A tévén van HDMI? A monitoron van Display port? Elsődleges másodlagos monitor be van állítva?

(#130931) Borisz76 válasza Corsa02 (#130929) üzenetére


Borisz76
veterán

TV-n nem szokott DP port lenni....azokon HDMI a sztenderd.
Monitoron lehet HDMI és DP is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130932) Corsa02 válasza Borisz76 (#130931) üzenetére


Corsa02
őstag

A helyzet az, hogy a Gaming X 1660Ti-n van 3 darab Displayport és 1db Hdmi. Igy a Tv-t már csak DP-on tudtam rákötni. Megcserélhetném a kábeleket, de sajnos a monitor-gép közötti Hdmi nem elég hosszú a Tv-hez :D

The Truth Is Out There --->

(#130933) Borisz76 válasza Corsa02 (#130932) üzenetére


Borisz76
veterán

Volt idő mikor az RTX2060-s kártyámra 3 kijelző volt kötve.
Tv HDMI-vel , 2 db monitor DP-l.
Mindhárom FHD felbontású.
Most csak a TV és egy monitor van rajta de a BIOS a monitoron jelenik meg !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130934) Corsa02 válasza Borisz76 (#130933) üzenetére


Corsa02
őstag

Itt a kulcs az, hogy DP-ra ad a kártya először képet...azt reméltem ezt valahogy meg lehet oldani, hogy ne így legyen.

The Truth Is Out There --->

(#130935) kenwood válasza Corsa02 (#130929) üzenetére


kenwood
veterán

Probaltad nyomkodni a DEL-t ?
Szerintem a monitoron fog megjelenni a bios,ha belepsz.
En van, hogy evekig be se lepek a biosba. Mit allitgatsz olyan surun, hogy ez problemat okozzon ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130936) Corsa02 válasza kenwood (#130935) üzenetére


Corsa02
őstag

Persze, hogy próbáltam, nem történik semmi --> "nincs jel" van a monitoron, bekapcsolom a TV-t és ott a Bios.
Ram OC volt, sokszor be kellett lépnem és gondoltam, ha van rá megoldás, akkor megoldom, de ha nincs, nincs, nem tragédia.

The Truth Is Out There --->

(#130937) Cs1csó válasza Borisz76 (#130931) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen én is gondolkodtam, hogy a tévéken HDMI van.

(#130938) #85619712 válasza Corsa02 (#130932) üzenetére


#85619712
törölt tag

A monitort egy hdmi-->dp átalakítóval tedd át a dp kimenetre, a tv-t meg egy dp-->hdmi átalakítóval a a hdmi kimenetre, így nem kell méregdrága kábeleket venned, csak pár ezer forintos átalakítókat. De a tv-n van amúgy display port? Vagy ez olyan kábel aminek az egyik fele hdmi a másik dp?

[ Szerkesztve ]

(#130939) kenwood válasza #85619712 (#130938) üzenetére


kenwood
veterán

Ennel az is egyszerubb,ha addig lehuzza a tvt a vgarol, amig a biosban matat.
Gondolom, azert a megfelelo memoria oc megtalalasa nem vesz heteket,honapokat igenybe.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130940) Corsa02 válasza #85619712 (#130938) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, köszi, valami hasonló lesz. Igazából csak annyit aqkartam tudni, hogy ez állítható-e, de ezek szerint nem. A VGA a DP-t kezeli elsődlegesnek, ami végülis jogos.

The Truth Is Out There --->

(#130941) #85619712 válasza kenwood (#130939) üzenetére


#85619712
törölt tag

Tiszta sor, cska ez nem mindig kivitelezhető, nekem pl a fél szekrénysort le kéne ehhez bontanom, lehet itt is ez a szitu. De amúgy valóban ez a leglogikusabb megoldás. :R

(#130942) #85619712 válasza Corsa02 (#130940) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ha az átalakítók melett döntesz, arra figyelj, hogy mindig a jelforrás felől legyenek(jelen esetben a vga kártya kimenetei) , mert különben érhet meglepetés, és a hdmi-->dp átalakítóknak kell egy usb táplálás, bár ez gondolom csak akad a gép hátulján. :R

(#130943) Corsa02 válasza #85619712 (#130942) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm :R

The Truth Is Out There --->

(#130944) w.miki


w.miki
veterán

A70-es telefonnak elfelejtették a jelszavát. Kép
Hogyan lehetne belépni a gmail fiókkal? Nem ajánlja fel.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#130945) Lenry válasza w.miki (#130944) üzenetére


Lenry
félisten

ha elrontod a jelszót, akkor sem ajánl fel valami recovery módot?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130946) kenwood válasza #85619712 (#130941) üzenetére


kenwood
veterán

Azert az eleg komoly tervezesi hiba, ha egy kabel mindket vege elerhetetlen bontas nelkul.
En tovabbra is azt erzem, hogy agyuval akar verebre loni, vagyis inkabb a problema forrasa helyett a tuneteket kezeli. Tovabbra sem az a gond,hogy a tvn jon be a bios,hanem az,hogy abba egy evben kettonel tobbszor szeretne belepni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130947) w.miki válasza Lenry (#130945) üzenetére


w.miki
veterán

én nem láttam, csak ami a képen van :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#130948) Corsa02 válasza kenwood (#130946) üzenetére


Corsa02
őstag

Engem zavar ez, ennyi, gondoltam van rá megoldás, pl. hogy megmondjuk a VGA-nak hogy elsődlegesen a HDMI-n adjon képet, nem lehet, oké. Továbbra sem értem miért lovagolsz azon, hogy hányszor meg hogyan megyek be a Bios-ba, csupán adódott egy probléma én meg megkérdeztem hátha van rá megoldás. Ennyi...

The Truth Is Out There --->

(#130949) kenwood válasza Corsa02 (#130948) üzenetére


kenwood
veterán

Dehogy lovaglok. Egyszer leestem rola 12 evesen, soha a budos eletben nem fogok ujra felulni. Ne haragudj,de az emberi butasagot baromi nehezen toleralom. Te lovagolsz rajta,mert miutan mondtak, hogy nem allithato, meg az olyan abszurd dolgokat is, hogy oda-vissza alakitgatod a kabeleket plusz penzert, pozitivabban fogadtad,mint azt,hogy a tvn allitsd a biost,,addig huzd le a tvt, vagy szimplan ne matass benne feleslegesen. Gondolom,az is lovaglas lenne, ha jeleznem, hogy a dp-hdmi atalakitonak nem kell usb taplalas.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#130950) Corsa02 válasza kenwood (#130949) üzenetére


Corsa02
őstag

Az emberi butaságot nagyon nehezen tolerálod? Érdekes... Azt, hogy húzzam le a TV-t, vagy a TV-n állítsam arra magamtól is rájöttem, ezt akartam elkerülni. Továbbra sem tudom miért kell beszólni az embernek, engem zavart ez a probléma, kaptam rá választ, ahhoz meg semmi közöd, hogy mennyi pénzt költök arra, hogy ezt megoldjam. Nyílván mérlegelek, hogy ez nekem megéri-e vagy veszek kábelt, vagy így marad. Az, meg hogy a Biosban feleslegesen "matatok" vagy sem, erről fogalmad sincs. Részemről zártam a témát.

The Truth Is Out There --->

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.