Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131801) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok! Olyanban tudtok segíteni, hogy nem kapcsol ki a gépem. Rákattintok az leállításra, elsötétül utána látszik az egér de semmi más.
Újraindítás simán megy.
Mi lehet a baja?
Köszönöm!

(#131802) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

A SAATA kábel színe mit jelez? Mert ugyan az a gyártót, ugyan az a sebességet mutatja, de van hogy 2-3x-os árkülönbséget is mutat a webshopokban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#131803) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek egy ilyennel jobb klónozni vagy ezzel a módszerrel/programmal?
Ha partíció méretet nem szeretnél változtatni nekem egyszerűbbnek tűnik simán a dokkolóba betenni az adattárolókat és megnyomni a gombot. :)
Jelenthet ez bármilyen hátrányt?

(#131804) Pyttawrx válasza Grave_444 (#131803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Van ilyen dokkolóm. Én nagyon szeretem.
Annyit kell róla tudni, ha ezzel klónozól, gép nélkül, akkor nem kell összekötni (nem is szabad összekötni a géppel), ilyenkor a forrás meghajtónak ugyanakkorának vagy kisebbnek kell lennie, mint a cél meghajtó. Utána a cél meghajtót egy progival particionálod a klónozás során fel nem felhasznált részét. Ha viszont géppel csinálod és ennek a használatával, akkor édes mindegy, hogy mi mekkora stb.

Ha csak erre az egy alkalomra kell, akkor felesleges megbenni, akkor mecriummal is simán lemented az image-t, majd vissza az új háttérttárra, de ha egyszerre van jelen minkét meghajtó, akkor egyből klónozhatod is.

(#131805) Grave_444 válasza Pyttawrx (#131804) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a helyzet eddig rengetegszer (heti 2-3) alkalommal telepítettem Windowst, de megoldottam mindig klónozás nélkül, mivel főleg régi HDD-s gépek költöztek kisebb SSD-re. Most jön be egyre több új meló, ahol hasznát venném.
Maga a dokkoló már megvan, akkor jól sejtettem az előnyeit és a hátrányait. :)

Feltételezem itt is 500GB-1TB lesz a forrás, a vásárolt SSD pedig kisebb, úgyhogy marad a program. Elég alapos a leírás róla és nem tűnik bonyolultnak, ha elakadnék kérdezek még. :R

Az is egy megoldás, hogy nagy SSD-t adok el az ügyfeleknek és egyszerűen megvan a munka. ;]

[ Szerkesztve ]

(#131806) Pyttawrx válasza Grave_444 (#131805) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én általában, ha az ügyfél szán rá, akkor ugyanakkora ssd-t javaslok, de 250gb-nál, már csak az ár miatt sem javaslok. Ritka a 120GB ssd, amit beépítek, most volt hirtelen 2 1TB is, de ott új gép is. :) A 250 ami majd napiszinten megy, de az 500-as is elég jól megy.
Márka pedig wd blue 3d, samu 860-870 evo, vagy belépőszint wd green, patriot burst. A kingston A400.at kerüld, mert a vezérlője sokban ment tönkre, a crucial bx500 meg kaptops esetenén jobban melegszik 5-8 fokkal melegebb b mint mások. nvme faktor meg Kingston A2000 a minimum, ami javasolt (nem melegszik, stabil, megbízható), vagy ugye a 970 EVO Plus (Gyors, stabil, viszont mivel van teljesítmény, így érthető módon hő is) kell rá hűtés megoldás, ha nincs jól szellőző ház

[ Szerkesztve ]

(#131807) Grave_444 válasza Pyttawrx (#131806) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A400-at szoktak vinni, nekem eddig nincsenek rossz tapasztalataim vele, ellenben az Adata SU630-as sorozattal. Ott minden negyedik kuka. WD-t én is szeretem és az A2000-et, otthon is azt használok. :) Samsungok azért jóval drágábbak, azt ritkán kérik.

(#131808) Pyttawrx válasza Grave_444 (#131807) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az Adata is selejt. :) Nézz át a milyen ssd-t vegye és a flas ssd topikba, ott van sok tapasztalat, meg az összefoglalóban, hogy mi az ami ajánlott és mi az ami nem. ;)
Én szeretek nyugodtan aludni. eddig 1 patriottal volt bajom, az is vezérlő hibás lett mint az A400-ak szoktak lenni.
Nálam szeretik a samut, meg a wd-t is. A belépőszintet csak oda ajánlom, aki nagyon árérzékeny, vagy nem is igényli a használat. De A400-at még az ellenségemnek sem :D

(#131809) Grave_444 válasza Pyttawrx (#131808) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nagyjából tisztában vagyok velük, de van hogy drágább az ssd, mint a gép.. :DDD

(#131810) inf3rno válasza Grave_444 (#131809) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyáltalán nem számít, mert a gépet ki lehet dobni, az SSD-t meg megtartod, ha fejleszteni akarsz. Én mondjuk a használt piacról veszek SSD-t, memóriát már jó ideje, mert ugyanolyan jó, de olcsóbb. Nyilván ha valaki gép építésből él, akkor ez nem járható út. Az Adata tényleg nem egy nagy név SSD-k terén, sosem vennék olyat, ha van jobb alternatíva hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131811) I02S3F válasza inf3rno (#131810) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem az a kifogásom a microkereskedelmi ssd-kkel szemben, hogy a gari a sufni kereskedőhöz szól. Na most ez addig él, ameddig ő bizniszel. Ezzel szemben egy rendes hardverker nem hal ki egyik napról a másikra! És annyival meg nem olcsóbb, hogy nekem megérje vállalni a kockázatot. Én magán célra fogyasztok.

[ Szerkesztve ]

(#131812) inf3rno válasza I02S3F (#131811) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lövésem sincs, hogy mit jelent nálad a "mikrokereskedelem" és a "sufni kereskedő". Ha apróról veszel, akkor bármit írnak, úgy kell tekinteni rá, hogy nincs garancia. Én azt nézem, hogy megvan e a 100/100 az SSD-re, és hogy mennyi írás van rajta. Az ilyen aqua, ipon, edigital garanciák úgyis olyanok, mintha nem is lennének.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131813) Top cat válasza inf3rno (#131810) üzenetére


Top cat
őstag

Az Adata SU széria tényleg nem sikerült valami jóra, de pl. az SX930 elég jó cucc volt.

(#131814) I02S3F válasza inf3rno (#131812) üzenetére


I02S3F
őstag

Miért nincs garancia az ipon, aqua, stb. - nél? Amúgy jól értetted!

(#131815) inf3rno válasza I02S3F (#131814) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van garancia, csak bemész, leugatják a fejed, utána ott tartják hónapokig, és semmit nem csinálnak vele. Vélemények közül a kedvencem az volt, amikor a fazon megvette aqua-ban a kütyüt, és az eladó előtt tépte össze a garancia papírt, hogy ismeri ő már a garanciájukat, az meg csak nézett, hogy mi a fsz...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131816) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy új androidos mobil, amire nincs internet előfizetés, aztán kiszámláztak 20 pénzt a google play frissítései miatt. Alapból ebből lehetne fogyasztóvédelmi ügyet csinálni, hogy nem figyelmeztettek arra, hogy drága lesz ez nekünk, a fos android meg alapból letöltötte mobilhálózaton is, ahelyett, hogy megvárta volna a wifit, de ettől most eltekintek. Az érdekel, hogy ezt mobil internetet hogyan lehetne kikapcsolni rajta, hogy tuti biztos csak wifiről menjen minden?

beállítások / kapcsolatok / mobilhálózatok
Itt látok olyat, hogy VoLTE hívások, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda, de be van kapcsolva. Nem tudom, hogy ezt célszerű lenne e kikapcsolni. Aztán van hálózat mód LTE/3g/2g, aminél igazán nem lehet 0g-t választani vagy kikapcsolni. Gondolom ez azt jelentheti, hogy manapság már ugyanott megy a telefonhívás, mint az internet, és ezért szükség van rá. Az adatroaming kikapcsolva.

beállítások / kapcsolatok / adathasználat
Itt a mobil adatokat kikapcsoltam. Mást nem nagyon látok. A wifi be van kapcsolva.

Elegendő ennyi, vagy van még más is?

Buliban hasznos! =]

(#131817) mezis válasza inf3rno (#131816) üzenetére


mezis
nagyúr

"....VoLTE hívások, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda..."

Google-nak van! [link] :K :D

mezis

(#131818) inf3rno válasza mezis (#131817) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az oké, hogy 4g meg minden, de igazán nem ez volt a kérdés, hanem hogy mi kell ahhoz, hogy garantáltan ne legyen mobilinternetes adatforgalom?

Buliban hasznos! =]

(#131819) Marci112233 válasza inf3rno (#131818) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem elég ha ha mobil adatokat kikapcsolom és már nem is használja a mobil netet a telefon. (Samsung Galaxy J3 2017)

Ha ez amit írok ki van kapcsolva, akkor hiába akarok akármilyen böngészőben megnyitni valamit, nem tölti be és ki is írja hogy nincs kapcsolat. De alkalmazások frissítésénél is ha rábökök hogy keressen, akkor is kiírja hogy nincs internet kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131820) Starchm válasza inf3rno (#131818) üzenetére


Starchm
őstag

Hivasra lesz hasznalva a telo? Ha nem akkor nyilvan simkartya kivetele.
Ha lesz akkor a beallitasokban kikapcsolod szimplan a mobil data-t. Esetleg meg a szolgaltatonal is lehet tiltatni szerintem.

(#131821) inf3rno válasza Starchm (#131820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Egyelőre kikapcsoltam, aztán majd bemegyünk a szolgáltatóhoz valamikor. Lehet veszünk 1GB-os csomagot erre is, még nem tudom.

Buliban hasznos! =]

(#131822) inf3rno válasza Starchm (#131820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy tök érdekes ez az egész. Erre eddig még nem is gondoltam, hogy SIM nélkül pl távirányítónak, ilyesminek is tudnék okostelefont használni, ha nem merülne le ennyire hamar.

Buliban hasznos! =]

(#131823) Pyttawrx válasza Grave_444 (#131809) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ssd-t, bármibe át teheti szinte. :) De ezt írták is.

(#131824) Pyttawrx válasza I02S3F (#131811) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem egészen igaz. Még HA-ról van sok, amire van tényleges gar. Saját célra is pl egy ssd-t vettem kicsi garral, és megy azóta, de volt olyan termék ami meghibásodott az eladó által vállalt garidőn belül, és nem volt gond. Nyilván nem ő volt a legolcsóbb, de megbízható volt.

(#131825) inf3rno válasza #85619712 (#131798) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Találtam másik megoldást is. Ha minden kötél szakad, akkor direktbe az eMMC chipről is ki lehet olvasni, ha nincs titkosítva: [link]

Buliban hasznos! =]

(#131826) Grave_444 válasza inf3rno (#131825) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ehhez ért itt valaki? :) Pont van egy halott telefonom, amiről jó lenne a képeim lementeni. :B
Sony logonál lefagy/újraindul és az usb csatlakozó is megégett, nem mindig működik.
Gyári Sony programmal megpróbáltam a szoftvert javítani, de hibával eldobta.
Szóval lenne egy eMMC chip. Vagy egy donor ugyanilyen telefon ha az segítség.

Pyttawrx
Igen ez teljesen jogos, de ha úgy gondolkodik az ügyfél erre még költ egy keveset, utána teljesen újat fog venni akkor hiába mondom neki.

[ Szerkesztve ]

(#131827) aprokaroka87 válasza inf3rno (#131816) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nincs internet előfizetésed, akkor hogy számláz ki 20 ezer forintot?.

Elég nagy eséllyel valami nagyon le húzós dijcsomag mégis aktív.

Melyik szolgáltató ez?

(#131828) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Csinálnék egy rebuild-et mostani gépemen új házba. Megtakarítanám igényesen a portól az alkatrészeket. Patikában vásárolt ilyen 2%-os szalicilsavas alkohol van itthon. Tiszta alkohol nincs.

Meg lehet ezzel takarítani, vagy felejtős?
Mit ajánlanátok házi praktikával megoldhatóan?

Köszi :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#131829) I02S3F válasza Pyttawrx (#131824) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi a tapasztalat megosztást!

(#131830) I02S3F válasza HartgeH3-2.8 (#131828) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Szerintem ezt akár az alaplapos topicban is megkérdezheted, mert annak van a legnagyobb felülete a gépben.

(#131831) varmi2 válasza HartgeH3-2.8 (#131828) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell semmilyen folyadék. Elég, ha lefujod levegővel a port. Vagy kompresszorral, vagy vehető sűrített levegő is. Én a makacs helyekről száraz ecsettel szedem le a port....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#131832) inf3rno válasza aprokaroka87 (#131827) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Telenor. Automatikusan berakott valami start csomagba, aztán 250MB-ért kiszámláztak ennyit. Volt már hasonló ügy ismerősi körben, hogy figyelmeztetés nélkül beraktak valakit magas tarifájú internetbe a repülőn, aztán a háttérben elmolyolt a mobil és 70k lett az eredménye. Annál a fogyasztóvédelem megbüntette a vodát, szóval itt is lenne rá esély, de 20k miatt nem akarok ezen szarozni, és itt azért talán egy fokkal kisebb az esélye, hogy nyerünk.

Buliban hasznos! =]

(#131833) inf3rno válasza Grave_444 (#131826) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, én nem értek hozzá. Az jött le a videoból, hogy be kell azonosítani az eMMC chipet, mert mindegyikhez eltérő olvasó kell. Gondolom a maradékot meg lehet csinálni ugyanúgy, mint a srác a videoban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131834) aprokaroka87 válasza inf3rno (#131832) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nem tudtál róla hogy aktív a start csomag, akkor azért a Szolgáltató a hibás.

De erről a Telenor topikban többet tudnak mondani szerintem.

Az már csak rajtad áll, hogy rájuk hagyod-e.

(#131835) inf3rno válasza HartgeH3-2.8 (#131828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg annyi történne, hogy az alkohol és a víz elpárologna, és kikristályosodna rajta a szalicilsav. Talán egy nagyon kicsit megmarná a fém részeket, de nem valami erős sav, szóval annyira attól azért nem kell tartani. Én mégis inkább vennék normális alkoholt a helyedben.

Buliban hasznos! =]

(#131836) inf3rno válasza aprokaroka87 (#131834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom leírták a szerződésbe. Én nem tudtam róla, mert nem az én mobilom, aki leszerződött velük, az meg kb. analfabéta hozzá. Átbaszták azzal is, hogy biztosítást kötöttek törésre, aztán az első hónap ingyenes, hátha elfelejti lemondani az ember. Persze nem mondta le. Mondjuk itt a Google is geci, mert milyen jogon frissíti az Android mobilnetről a Google Playt, amikor lövése sincs arról, hogy milyen tarifával megy?!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131837) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Érdekes jelenség: adott egy Lenovo IdeaPad 330-15IGM, ami használat közben elmegy a kép, és csak akkor jön vissza, ha lehajtjuk a fedelet, majd vissza. Ilyenkor nincs megmozdítva a gép, tehát nem kontaktos, illetve a képernyő kikapcsolás / alvás ideje is bőven több.

Van bármi ötletetek?

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131838) Pyttawrx válasza SpaceJam (#131837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én 2 lenovonál jártam (V széria) úgy hogy az lcd kábel az kijelző csatinál volt kimozdulva 1mm-t, pedig biztosító csati is van rajta. Helyreraktam rögzítettem, azóta is jó. :)

(#131839) #85619712 válasza inf3rno (#131825) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem rossz ez se csak elég zsebbenyúlós az ára egy ilyen foglalatnak meg a hozzá való író/olvasó modulnak. Van egy filléres (pár száz forint) megoldás is, kell egy ilyen usb-emmc adapter, és a telefonból kikerülő emmc chipet kell erre átforrasztani, és egy pendriveot kapsz jóformán. Ha lementettél mindent, leformázod és használod amire akarod. :R

[ Szerkesztve ]

(#131840) #85619712 válasza SpaceJam (#131837) üzenetére


#85619712
törölt tag

Próbáld ki egy live Linux-al, ha ott is ezt csinálja akkor tudod, hogy valami hardveres probléma.

(#131841) SpaceJam válasza #85619712 (#131840) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Itt nem kontaktos a cucc elvileg. Meg amúgy egész új / alig használt gép. Persze, consumer hulladék, de attól még indokolatlan a dolog. Mert hisz nem mozgatásra javul meg, hanem teljes lecsukásra meg kinyitásra.

Tesznek elmegy a live-ozás, csak elég hektikus, mert sokszor órákig jó, aztán egyszercsak megint elmegy a kép 5 percenként minden előjel nélkül. És ugyanúgy csak lájtosan van használva, irodai gépként egy táblázatba írkálnak pár percenként, közben meg néznek valami streamet.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131842) #85619712 válasza SpaceJam (#131841) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én is valami szoftveres anomáliát sejtek a háttérben. Lenovo baterry manager meg power manager fent van? Driverek hozzá? Videókártya driver? Valami ilyesmi lehet a háttérben. Meg egy BIOS default setting se árt ilyenkor, még ha nem is használ. Egyszer nekem pl ilyen oldott meg hasonló dolgot, igaz az hp volt, de sose lehet tudni. :R

[ Szerkesztve ]

(#131843) SpaceJam válasza #85619712 (#131842) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Dehogy van, egy Win Update-et kapott és ennyi (21H1, minden frissítés, rendes tűzfal, és ugyanaz a szett, mint sok száz más gép esetén, amit én telepítettem). Semmilyen gyári hulladékot nem telepítek, ha nem msuzáj.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131844) #85619712 válasza SpaceJam (#131843) üzenetére


#85619712
törölt tag

Update előtt jó volt?

"Semmilyen gyári hulladékot nem telepítek, ha nem msuzáj."
De muszáj, ez lenovo. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131845) SpaceJam válasza #85619712 (#131844) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Azzal kezdek egy gép telepítésénél a baromságok letiltása és az aktiválás után, így ez nem derült ki és nem is releváns, mivel nyilván nem engedek netre frissítetlen gépet. Csak az update előtt kapja meg a kábelt vagy a wifit.

De miért, mire szolgálnak ezek?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131846) inf3rno válasza #85619712 (#131839) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez már egész jó. :-) Megy is bookmarkba. Van is egy hibás tablet main boardom, ha tényleg ennyire filléres, akkor gyakorlásnak megpróbálom azzal. Adat sosem volt rajta semmi fontos, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire nehéz egy ilyet megoldani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131847) #85619712 válasza SpaceJam (#131845) üzenetére


#85619712
törölt tag

Tudja a bánat, valami energiagazdálkodásért felelősek, én a helyedben legalább a power managert feltenném. Ha van külön driver akkor csak azt.

(#131848) #85619712 válasza inf3rno (#131846) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ez a konkrét darab 275 forint. :DDD Szerintem baráti, Alin írd be, emmc to USB sok találat van, csak az adott emmc típusának megfelelőt kell megtalalni. Azt meg megint ki lehet deríteni a típusszámból. :R

(#131849) inf3rno válasza #85619712 (#131848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Ez tényleg baráti!

Buliban hasznos! =]

(#131850) SpaceJam válasza #85619712 (#131847) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Oké, akkor kap egy olyat (Lenovo Energy Management-et találtam hozzá), plusz egy BIOS resetet. Meg letiltok minden alvós funkciót, meg fast boot-ot, és meglátjuk. Köszi!

neszetools.hu ● pc360.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.