Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131901) ElektrikusDE válasza Vismajor01 (#131899) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Headset vagy Headphones módban használva "kicsit" más a hang minőség! :)

Az előbbi csak telefonálásra való!

Ha jobb hang minőséget akarsz, akkor a másodikat válaszd ki a hang beállításokban! (gondolom Windows 10-et használsz)

Ui:

Legalábbis az általam használt BT-s fejhallgatómnál így van!

Kiegészítés:

[link]

Itt van bemutatva az hogy mit kell még be állitani a jobb hang minőséghez!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#131902) Vismajor01 válasza ElektrikusDE (#131901) üzenetére


Vismajor01
addikt

köszi!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131903) nexwo


nexwo
őstag

Sziasztok!

Van valami módja annak hogy egy PCI-e hálókártyát rákössek a laptopra usb3-al?

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#131904) #85619712 válasza nexwo (#131903) üzenetére


#85619712
törölt tag

Bocs, másra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#131905) inf3rno válasza nexwo (#131903) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nagyon valószínűtlen, hogy erre létezik megoldás.

Buliban hasznos! =]

(#131906) Top cat válasza nexwo (#131903) üzenetére


Top cat
őstag

Nem hiszem.

Nem lenne jobb egy ilyen megoldás?

(#131907) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Nemrég óta van egy ilyen laptopom amiben 1x8GB DDR4 3200 MHz memória van. ( A weblap téved, ezért is hoztam a CPU-Z képet ami bizonyítja, hogy 3200 MHz-es memória van a gépben.)
Na most azt tudom hogy van még egy szabad memória foglalat mert nyitásnak új korába belekerült egy 2,5-ös SSD is az NVMe SSD mellé adattár bővítése céljából, így le volt szerdve a laptop alja. Ezt igaz a CPU-Z SPD füle is bizonyítja mert át lehet váltani a 2-es slot-ra, de mivel ugye üres fizikailag így semmit nem ír oda.
Azt kérdezném hogy ez passzolna-e bele, bár ha jól néztem utána az adatoknak akkor jónak kéne lennie, de nem tudom meg is éri-e beruházni rá, úgy hogy játék ritkán fut a laptopon, mer javarészt médialejátszó, és netezős laptop.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131908) nexwo válasza Top cat (#131906) üzenetére


nexwo
őstag

SFP+ -os PCI-e kártyát gondoltam laptopon is kipróbálni (egy már van a PC-ben)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#131909) inf3rno válasza nexwo (#131908) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy csak thunderbolttal lehet külső PCIE-t. Még SATA, M2, amivel talán megoldható. Az USB valahogy nem kompatibilis a technológiával.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131910) nexwo válasza inf3rno (#131909) üzenetére


nexwo
őstag

Akkor mégse annyira univerzális :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#131911) sziszi-fuszi válasza nexwo (#131910) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Van megoldás arra amit szeretnél. Feltéve, hogy usb-n keresztüli FPS megoldást keresel. A meglévő PCIe kártyát nem fogod tudni ilyen módon meghajtani. Talán valami ilyesmi.
megoldás 1.
megoldás 2.

Mi alá kell írás?

(#131912) nexwo válasza sziszi-fuszi (#131911) üzenetére


nexwo
őstag

Tudom hogy van sima SFP modul de nekem SFP+ kell ami 10 GbE

B-terv az, hogy egy mini server PC-t kellene építeni (Jelenleg RPI 4-van) ami az Asus XG-C100F-et használná.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#131913) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ez az átalakító csak egyirányú? Tehát csak displayportról tud hdmi/vga/dvi -ra alakítani? Mert nekem pont fordítva kéne hogy hdmi/vga/dvi- ról alakítson displayportra.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#131914) varmi2 válasza Dency01 (#131913) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel chip van bennük, ami végzi az átalakítást, így mindegyikük csak egy írányba működik, visszafelé soha.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#131916) inf3rno válasza nexwo (#131910) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na kellett egy nap, hogy leessen, hogy a universal serial bus-ra gondolsz. :D

Keresgéltem közben, de úgy tűnik USB-re nincs ilyen, csak thunderbolttal oldható meg, ott van olyan, amit direktbe rádugsz, és nem kell PCIe-vel sem kínlódni. Viszont drága az ilyesmi, jobb házilag megtákolni PCIe-vel talán és köré csinálni vagy venni egy dobozt. Ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131917) w.miki


w.miki
veterán

Miért ilyen töredezettek a betűk a Chrome alatt?
Win10-ben a ClearType be van kapcsolva.
Kép

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131918) Boond


Boond
addikt

Üdv!

Vett már valaki emagről?
pl ilyent? Meg bízható?

Jó ötlet? Eddig csak az avast-on keresztül vettem. Létezik hogy van 5 eszközös kiszerelés?
Ha innen veszek, akkor nem kell újra telepítenem igaz?
Hivatalos lehet a licensz, szerintetek?

Van bárkinek erről infója, tapasztalata? Ez egy Román cég, ahogy néztem, emag oldalát.

(#131919) Vismajor01 válasza Boond (#131918) üzenetére


Vismajor01
addikt

Vettem, már többször is, magamrészéről elkerülöm őket

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131920) Boond válasza Vismajor01 (#131919) üzenetére


Boond
addikt

Már mint ezt a konkrét céget, vagy a szoftvert? (nem emag forgalmazza)
Emagről, vagy erről a konkrét cégről? (Nem emag forgalmazza)
És mi volt a gond/od?

(#131921) Vismajor01 válasza Boond (#131920) üzenetére


Vismajor01
addikt

Emag meg a testvére az Extreme Digital

Kb mindig más termékeit forgalmazzák, akkor információt nem tudnak, garanciát átháritják, ügyintézés 0, de azt jó lassan. Adtam nekik elég esélyt, mamár ha lehet máshol vásárolok.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131922) Boond válasza Vismajor01 (#131921) üzenetére


Boond
addikt

Nekem nem volt velük rossz tapasztalatom... Ha vmi gond volt, azt sikerült megoldani... Itt ugye egy 3. személy a kérdéses... de remélem, nem lesz gond...

[ Szerkesztve ]

(#131923) I02S3F válasza Vismajor01 (#131921) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi a tapasztalat megosztást! Nem ez az első, hogy ilyet olvasok! Akkor nem vásárolok tőlük, pedig olcsóbb áron kínálnak termékeket!

(#131924) liszi70 válasza I02S3F (#131923) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem ez az első, hogy ilyet olvasok! Akkor nem vásárolok tőlük..."

Nincs olyan jelentős webáruház (vagy termék, vagy cég, vagy bármi), amiről nem olvashatsz rossz tapasztalatokat. Ez elkerülhetetlen, ráadásul inkább a rossz tapasztalat kerül közforgalomba, a jó legtöbbször elő sem kerül, mert természetes. Nekem például semmi bajom nem volt soha az extremdigitallal, sőt, kövezzetek meg, az emaggal sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#131925) Boond válasza I02S3F (#131923) üzenetére


Boond
addikt

Ez butaság... Akkor egy jó filmet sem nézel meg, mert ott egy negatív komment? Már idejét sem tudom mióta vásárolok ED-től, de problémám nem volt. Sőt, még egy rutert is kicseréltek, amit Fekete péntekkor vettem, másik verzióra (ugyan az a termék, csak más hardware-s revízió). Edigitálnál ezt sikerült, lenavigálni, és megkapni azt ami már újabb (antennáknál votl változás).

Emagnál viszont erre nem volt, mert ők behozták ide, azt ennyi. Azt kapod, ami van (nem tudták megnézni, milyen doboz). Ettől függetlenül ott is korrektül álltak hozzá, "nézzem, meg, ha nem kell, akkor küldjem vissza nyugodtan"

Statisztikailag amúgy minden üzletnél lesz olyan akinek negatív tapasztalata van.

" a jó legtöbbször elő sem kerül,"
Valóban igaz, aki elégedett legtöbbször csendben marad... az "kiabál" akinek vmi gondja van...

Emaggal volt már 1-2 story (pl telefont hoztak hdd helyett :D) De cserélték is, semmi gond nem volt sem a szállítás, sem a termékkel.

Olvastam egy cikket anno homár blogon, akinek dvd-t hozta, amit rendelt ahelyett... és felkapta a vizet... lehet ha normálisan kezeli, akkor nem lesz belőle cikk... mert nekem gond nélkül cserélték, mikor jeleztem a problémát (pedig közben otthon sem voltam, tehát 2x is kellett futárt szervezniük).

[ Szerkesztve ]

(#131926) Vismajor01 válasza Boond (#131925) üzenetére


Vismajor01
addikt

Azért lehet róluk olvasni rosszat, nem csak tőlem.

És eleve figyelmeztető jelzés h nem saját termékeket forgalmaznak, még csak raktáron sincs nekik, konkrétan más bolttól vásárolsz.

Én hűtőt vettem tőlük, 1 hónapig tartott kideriteni h most BALOS VAGY JOBBOS A HŰTŐ?? Ehhez 3x hivtam őket, 2x voltam bent náluk a Mammuthban. Mondtam h nekem csak akkor kell, ha balos. Mertugye a képen jobbos hűtő volt a leirásban meg az szerepelt, hogy balos :)
Ügyintézőnek és üzletvezetőnek is elkellett magyarázzam mitől balos meg jobbos egy ajtó.

Oké, elintéztük, jött az email, MEGNÉZTÉK ÉS BALOS!!!

Huh, ki is fizettem, másnapra már ki is szállitották!

Kicsomagolom....és mit látok?

A hűtő jobbos. :) Nagyon örültem neki.

Gyakran rátévedek az oldalukra és mindig konstatálom h a termékekekhez kitöltött adatlap vagy egyenesen téves, vagy hiányos, legyen szó medencepumpáról kontrollerről vagy tápegységről.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131927) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszi nektek is, hogy leírtátok!

(#131928) Asador


Asador
tag

Sziasztok!

Megoldható-e, hogy egy billentyűkombinációra (pl. Ctrl+í) egy általam kitalált szöveg kerüljön be egy Chromon futó honlap egyik mezőjébe.
Egy adatbázis kezelő programben kell sokszor ugyanazt a tételt rögzítenem és unom, hogy a nevét vagy a kódját kell elkezdeni bepötyögni, hogy kiadja a találatot.

Köszönöm!

(#131929) RVR400 válasza Asador (#131928) üzenetére


RVR400
veterán

Kontrolcé-kontrolvé...

(#131930) Asador válasza RVR400 (#131929) üzenetére


Asador
tag

:N ennél szofisztikáltabbra gondoltam

(#131931) liszi70 válasza Asador (#131928) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha windows, akkor az nem jó, ha rögzíted egyszer a vágólapon a szöveget, win+v vel előjön bármikor, rákattintasz és kész.

[ Szerkesztve ]

(#131932) Boond válasza Vismajor01 (#131926) üzenetére


Boond
addikt

Persze, hogy lehet, én is olvastam már ezt is azt is. Edigi saját terméekeket forgalmaz(ott).
Emag viszont tényleg piactérként is müködik. De meg van jelölve ki az eladó.

"Én hűtőt vettem tőlük, "
Na látod, hűtőt nem vettem tőlük :D

"A hűtő jobbos. :) Nagyon örültem neki."
pech... de van elállásod. Amúgy ilyesmit, én jobban szeretek megnézni, stb egy üzletben... lehet ezért nem vettem még netről, ilyesmiket...

adatlap ,különböző oldalakon különböző leírás, ilyesmit én is szoktam látni. De előbb utóbb kiderül mi a helyzet... + vissza is tudom vinni Edigitál esetén, vagy üzletben megnézni... már ha nem tűtő, hanem kisebb tárgy.

De más oldalon is vannak, pontatlanságok, hiányos, vagy eltérő infó... előbb úgyis mindig a terméket választom ki... aztán megnézel, hol mennyi kb. Legalábbis "komolyabb" dolgok esetén...

Én amit vettem ED-nál azzal nem igen volt problémám. Vagy ami olyan volt, azt készséggel megoldották...
Amit te mondasz az zavaró igen... de szerencsére nem ez a jellemző, legalábbis nekem nem ez a tapasztalatom.

(#131933) Cs1csó válasza Vismajor01 (#131926) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legnagyobbak, ezért a legnagyobb forgalmúak ergo arányosan a legtöbb panaszt is ők generálják.

(#131934) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok ! Vásároltam egy Asus aspire a317-53G laptopot. Semmiféle op- rendszer nincs rajta (elméletileg).
Az lenne a problémám ,hogy windowst telepítenék rá de telepítés megakad mert nem látja a gép az 512gb SSD-t. Mit tudnék tenni ?
:R

Gamertag:Rob3rt75

(#131935) Aryes válasza Asador (#131928) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pont erre találták ki az Autohotkey-t. :K

(#131936) Marci112233 válasza pelenka35 (#131934) üzenetére


Marci112233
őstag

Hogyhogy nem látja az SSD-t? BIOS-ban sincs meg? Gondolom mivel új laptop NVMe SSD, tehát lehet hogy előbb annak drivere kell ahhoz hogy rá is tudj telepíteni. Én nekem is kellett volna nemrég az új laptopomnál, de mivel én a régi laptopból kiemeltem és átraktam a régi de jól működő 2,5-ös SSD-t amin rajta volt a Windows 10-előbb azt indítottam el, majd fel drivreztem azon a rendszert az új laptophoz. Amint ez megvolt átklónoztam a régi SSD-ről az új NVMe SSD-re az egész meghajtót, majd a boot sorrendet átállítottam hogy az új NVMe SSD-ről induljon a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131937) Top cat válasza pelenka35 (#131934) üzenetére


Top cat
őstag

Tedd fel az IRST drivert a pendrive-ra. És add be a telepítőnek.

(#131938) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hogyan szokás számítógépen megoldani a telefonálást, SMS küldést, ilyesmik? Raspberry-nél látom, hogy van szolgáltató függő GMS shield, de elvileg csak az USA-ban működik. [link] Hogyan tudnék ilyesmi találni Telenorhoz? Nem csak az ilyen SBC-khez való érdekel egyébként, hanem pl szerver gépbe való is, ha esetleg van PCIe kártya vagy ilyesmi formában. Van ezzel bárkinek tapasztalata bármelyik itthoni szolgáltatónál, hogy milyen paramétereket kell nézni, és mik azok a termékek, amik működnek? (Az RPI topikban már kérdeztem hasonlót, de úgy tűnik senki nem ért ott hozzá.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131939) zolee001 válasza inf3rno (#131938) üzenetére


zolee001
őstag

Your phone,benne a windowsban,dell mobile connect,egyéb eetbem sms gateway ,vagy reggelsz vagy veszel hardware-t

(#131940) inf3rno válasza zolee001 (#131939) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem interneten keresztül szeretném, hanem SIM kártyával. Pont ez a kérdés, hogy milyen hardver eszközök vannak erre a célra, amik működnek is az itthoni szolgáltatókkal :F

Buliban hasznos! =]

(#131941) Aryes válasza inf3rno (#131940) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom milyen hardverre gondolsz, de nekem például a Samsung (A41-es) telefonom gyárilag tartalmaz egy "összekapcsolás Windows-zal" nevű funkciót, ez pont azt csinálja, amit szeretnél: wifin és Bluetooth-on keresztül rákapcsolódik a telefonra, mint egy kihangosító, tudsz telefonálni a gépről headsettel, sms-t írni.

(#131942) zolee001 válasza inf3rno (#131940) üzenetére


zolee001
őstag

[link]
10-15 évvel le vagy maradva,egyszerübb egy free reg mint beruházni 2 fillért is,saccolom értelmetlen projectek miatt amiböl semmi sem lesz

(#131943) pelenka35 válasza Top cat (#131937) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm,ez bejött :R

Gamertag:Rob3rt75

(#131944) inf3rno válasza Aryes (#131941) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem szeretnék telefont közbe iktatni, pont ez lenne a lényeg.

Buliban hasznos! =]

(#131945) inf3rno válasza zolee001 (#131942) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem világos, hogy mit értesz free reg alatt. Nem cél az egyszerűség, a cél az, hogy kiiktassam az Android, IOS és hasonló rendszereket a képből, amik felett nincs kontrollom lehetőleg valamilyen gépbe szerelhető PCIe kártyával vagy rosszabb esetben USB eszközzel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131946) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Urak! Dell fektetett E2160-al. Soha nem volt takarítva, bios elem lemerült. Na akkor takarítás is, minden jó, gyorsabban bootol táltos lett, DE random módon bekapcsol magától. Hol pár perc után, hol több idő után. Ha elindul ez nem tartós, csak felpörögnek a ventilátorok. Pár másodperc és ki is kapcsol. Ötlet? BIOSban jártam, semmiféle energiagazdálkodási cucc nincs aktiválva. A auto power on is OFF állásba van.

(#131947) zolee001 válasza inf3rno (#131945) üzenetére


zolee001
őstag

Kurblis telefon?
Bár nem tudom mi a célod pontosan de voip lehet az egyik megoldás,szoftveres,hardwares készülék avagy voip adapter [link]
esetleg komplett Asterisk telepitése

(#131948) #85619712 válasza Vismajor01 (#131926) üzenetére


#85619712
törölt tag

Olyan nincs, hogy balos meg jobbos hűtő, csak hűtő van, azért nem értették mit akarsz. MINDEN hűtőt át lehet szerelni úgy, hogy balra vagy jobbra nyíljon, ehhez adnak megfelelő alkatrészeket is hozzá. Aki nem hiszi járjon utána. :R

(#131949) #85619712 válasza inf3rno (#131938) üzenetére


#85619712
törölt tag

Veszel egy ilyen átalakítót, meg hozzá egy laptopba való 4g mini pcie modult és kész is vagy.

(#131950) Asador válasza Aryes (#131935) üzenetére


Asador
tag

Köszönöm, pontosan ilyesmire gondoltam! :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.