Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131101) Meggyi001 válasza Aryes (#131100) üzenetére

Érzésre

https://gamergep.hu/

(#131102) King Unique válasza Dr V (#131099) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván nincsenek ilyen problémák particionálásnál és formázásnál, ha esetedben igen, akkor vagy a nálad telepített Windowsnál nem stimmel valami, vagy az SD-kártya adta meg magát, ennyi.

(#131103) Metalmedve


Metalmedve
csendes tag

Hali
Adott 2 egyforma HDMI kábel, amit egy toldóval össze kötöttem. A jel nem megy már át, túl hosszú, bár elvileg a toldó miatt működnie kéne. Valahogy megoldható, ? Akar kontakt spray, akár felbontás, vagy nem tudom miért veszíti el a jelet. Köszi!

Maci

(#131104) Cs1csó válasza Metalmedve (#131103) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vegyél 1db ilyet: Jelerősítős HDMI kábel
40 méteres is van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#131105) #85619712 válasza Dr V (#131086) üzenetére


#85619712
törölt tag

Próbáld meg a HP USB Disk Storage Format Tool nevű kis programocskát(rendszergazdaként kell futtatni) , nincs 100kB az egész, de engem eddig mindig kihúzott a csávából.

[ Szerkesztve ]

(#131106) #85619712 válasza Pyttawrx (#131084) üzenetére


#85619712
törölt tag

Egy feltelepített windowsnál jobb memtets nincs a földkerekségen! :D Az az érdekes, hogy egy adott konfig Windows alatt összefossa magát folyamatosan, Linuxot használva meg kutya baja, max néhány alkalommal összeomlik a böngésző, de nem indul újra, nem fagy le, használható marad. Érdekes dolgok ezek. :U

(#131107) SpaceJam válasza Dr V (#131086) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

GParted egyértelműen. Pakolsz rá friss partíciós táblát és kész.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131108) mezis válasza #85619712 (#131106) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy összekukázott laptopom (Asus X71Q, X71S). Beázás miatt alaplap HDD csatlakozás, WiFi adapter csatlakozás környéke korrodált, tisztított. Win10 és Linux alatt is néha (ritkán) kékhalál. Inkább hosszabb működés után. Gyanús a WiFi környéke, mert a WiFi-s kapcsolat többször megszakad kékhalál nélkül, de csak újraindítás után van ismét WiFi.
Nem a saját (X71Q) WiFi adaptere van benne, hanem a "tesóé" (X71S).

mezis

(#131109) ph2012


ph2012
senior tag

A Discus kommentelő szolgáltatásnál van olyan lehetőség, hogy az összes kommentemet egyszerre ki lehet törölni? Köszi.

(#131110) Dr V válasza #85619712 (#131105) üzenetére


Dr V
őstag

Köszönöm az eddigi segítségeket.
A HP progi írásvédettnek látja a kártyát, a GParted nem látja a kártyát. Próbálok szerezni rendes kártyaolvasót, hátha... Ha nem megy, szomszédomnak Apple gépe van, az hátha megoldja.

(#131111) HoaryFox válasza SpaceJam (#131091) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Legközelebb ezt a kérdést a fáradt gőzös topikba pls :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#131112) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Normális az,hogy egy i3 2120 proci újra pasztázva igaz gyári hűtéssel de alapon 41 fok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131113) Cs1csó válasza Pityu. (#131112) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben a hőségben? Miért ne. Nálam kb. 28 °C a szobahőmérséklet. Az én i5 4690 procim
34 °C hőmérsékleten áll volt 49 °C is a legutóbbi bekapcsolás óta - pont nemrég indítottam újra a gépet.

(#131114) Meggyi001 válasza Pityu. (#131112) üzenetére

A gyári hűtés sajnos ilyen. Egy 3 rézcsövessel 30-on állna idle-n.

https://gamergep.hu/

(#131115) Pityu. válasza Cs1csó (#131113) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval azt mondod lesz majd hűvösebb is?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131116) Cs1csó válasza Meggyi001 (#131114) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hopp ezt nem is néztem, hogy gyári hűtő. Nekem egy Schyte Ninja van, jó nagy.

(#131117) Cs1csó válasza Pityu. (#131115) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha abban a helyiségben ahol a gép most van szintén nagyon meleg van - nincs légkondi - akkor igen.
Hiszen most mondjuk van nálad 28 fok akár kicsit több vagy kevesebb, egy átlagos téli napon meg simán lehet 22 fok is, meg is van az a 6 fok különbség.

(#131118) Grave_444 válasza Pityu. (#131112) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Normális, nincs azzal baj. Télen ez lehet akár 30-35 fok is. :K
Terhelve ne legyen meleg az a lényeg. Kb 60-65 fokon meg kéne állnia ilyen melegben.
Persze a hűtő fordulatszámától is függ, illetve a ház szellőzésétől.

Nekem most 35-38 fokos a proci Youtube alatt (10400F), de nem gyári hűtővel..

[ Szerkesztve ]

(#131119) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Kezdek kicsit kétségbeesni, a PC "setup"-om kezd szétesni.

Új probléma: a gyári billentyűzet (felcsatolható tok szerű valami) amit kaptam a lenovo miix 510 tabletemhez, egyik napról a másikra el kezdett nem működni rendesen, pontosabban 3 gomb nem működik, az enter, backspace és space... Tegnap este tökéletesen használtam problémamentesen, ma reggel fekeltem, már a bootoláskor (grub bootloader, elementary os és windows közötti választásnál) nem érzékelte az entert. Rebootoltam biosba, majd windózba is, egyiknél sem működik. Mi a rák okozhatja ezt? Semmilyen fizikai hatás nem érte a billentyűzetet tegnap este óta, egy ujjal sem nyúltam hozzá és semmi szoftveres mókolást sem végeztem. Onnan tudom, hogy biztosan működött este, hogy közvetlenül a kikapcsolás előtt egy "esszét" írtam épp valakinek privátban itt a fórumon :F

Igazából nem troubleshooting miatt írtam ezt elsősorban, mert nem szedhető szét a billentyűzet, csak szeretném megérteni, hogy ez mitől lehet.

A többi csak /rant:

Idén lesz 4 éves a tablet (i5-6200u, 8gb ram, 256gb SSD), 2 éve megrepedt és elromlott a kijelző misztikus módon egyik estéről a másikra, igaz egy ollót ráejtettem előtte kb 15 cm-ről, de azonnal semmi kár nem keletkezett a kijelzőben. Másnap saját szememmel láttam, filctollal jelöltem ahogy a repedés a kijelző egyik sarkából vándorol a másikba :DDD Kicseréltem a kijelzőt, minden oké volt egy ideig. Idén a féléves portakarítás és pasztázás közben vettem észre, hogy eszméletlenül felpúposodott az akksi, úgyhogy kiszedtem, csak tápról használom már. SSD is már nagyon szűk, igaz az adataim többségét felhőben (mega) és a virtuális cloud PC-men tárolom (shadow), de dualbootban használom elementary OS-el, így egy 1 tb-osra is kicserélném már. Covid miatt feléltem a megtakarításaimat és most olyan helyzetben vagyok, hogy leginkább már az egészet le kéne cserélni ahogy van egy modernebb eszközre, mondjuk egy thinkpad x12 detachable-re ami iszonyat drága, vagy vennem "kéne" új akksit, új ssd-t, új billentyűzet tokot hozzá így hirtelen egyszerre, ami olcsóbb mint az első opció, de így is kb feleannyiba kerülne mint amennyért vettem anno 2017-ben, lehet jobban megérné félrerakni az újabb eszközre :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#131120) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek átállíthatom a gépházban a frissítési frekvenciát 75 Hz-re a 2560 x 1440 felbontásban?

A monitorom leírásában ProArt Display PA27AC - Specifikációkban a képfrissítési sebesség (Max) :Jellemzően 60 Hz van. A gépházban régebben nem láttam 75 Hz-es értéket, lehet, hogy a monitor Firmware cseréje után jelenhetett meg, habár annak leírásában nem volt erről szó. A videokártyám Sapphire Nitro+ RX 580.

Az Aida ezeket a megjelenítési módokat ír a monitoromra:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131121) Csupingo válasza Kékes525 (#131120) üzenetére


Csupingo
veterán

A leírásában is említi. Szerintem használhatod. Ha sehol se lenne róla szó, akkor is működhetne, de akkor nagyobb lenne az esély, hogy bármikor tönkremehet emiatt, vagy rövidülhet az élettartama.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131122) Pityu. válasza Grave_444 (#131118) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kösz és mindenki másnak is,rá terhelek majd és azt még megnézem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131123) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Szükségem lenne egy 5V 2A tápegységre e helyett.

Ez jó lehet?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#131124) Pyttawrx válasza kutga (#131123) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem lesz jó neked az. Ami van neked az 5,5x2,1mm, amit linkeltél az meg 5,5x2,5mm-es.
V és az A az oké, illetve a + középen van az is jó lenne. A dugó mérete nem lesz jó neked a linkelt esetén

(#131125) kutga válasza Pyttawrx (#131124) üzenetére


kutga
nagyúr

A fene se gondolta hogy ennyi mindennek kell stimmelni. Nincs valami ötleted hol kapnék olyat ami megfelel?

Let the Zone take me if I am.

(#131126) Pyttawrx válasza kutga (#131125) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elektronika boltokban webshopokban, de akár pcx, aqua.. stb is lehet ilyen.

(#131127) Kékes525 válasza Csupingo (#131121) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131128) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#131119) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát ez érdekes :DD :C

Ma és tegnap kizárólagosan érintőkijelzővel használtam a tabletet... Egyik újraindítás után beragadt az enter gomb, nem tudom hogyan mert érintőkijelzőt használtam, nem volt billentyűzet bedugva. Gondoltam mi van, hogyha ez egy égi jel, hogy próbáljam ki az "elromlott" billentyűzetet. :D Lám-lám felcsaptam a tabletre és működik... :F :F :F

Egyáltalán nem értem ez hogyan lehetséges, de még mindig rohadt kíváncsi vagyok hogy mi történt itt. Ha csak Windows alatt vagy csak Linux alatt keletkezett volna a probléma akkor azt mondom szoftverhiba, driver esetleg valami elcseszett input hiba. De mindkét OS + a bios is szarakodott, ami inkább hardverhibára utal. Aztán most az enter be volt ragadva Linuxon és Windowson is magától fizikai bill nélkül, de biosban vagy a GRUB-ban nem. Aztán amint felcsatoltam a billentyűzetet, megjavult mágikusan a beragadás (épp Linuxon voltam) és megjavult az enter, backspace, space érzékelése is (jelenleg is ezzel a billentyűzettel írom a kommentet).

Mi a... :F :DD :))

Üdv. Johnny

(#131129) Aryes válasza jonnyjoker01 (#131128) üzenetére


Aryes
nagyúr

A technika ördöge

(#131130) inf3rno válasza jonnyjoker01 (#131128) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lelke van, ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#131131) aprokaroka87 válasza jonnyjoker01 (#131128) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Legközelebb ne bántsd meg az Enter-t :D

(#131132) jonnyjoker01 válasza inf3rno (#131130) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Most már veszek neki a "billentyűzet árából" egy 1TB SSD-t, hogy érezze a törődést, ne forduljon ilyen elő többet :C

Üdv. Johnny

(#131133) Aryes válasza jonnyjoker01 (#131132) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hol lehet olyan olcsó SSD-t kapni? :DDD

(#131134) sh4d0w válasza Aryes (#131133) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy ilyen drága billentyűzetet? :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#131135) inf3rno válasza sh4d0w (#131134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy közepes mechanikus billentyűzet simán van 30k...

Buliban hasznos! =]

(#131136) Cs1csó válasza inf3rno (#131135) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt vettem kb. 9k-ért: T-DAGGER Bora TGK313
- TKL (nekem nem szükséges a numerikus blokk így közelebb lehet az egér
- magyar
- mechanikus - brown kapcsoló talán Otemu

Meg vagyok vele elégedve.

(#131137) inf3rno válasza Cs1csó (#131136) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez a belépő szint alja kb. Nem véletlenül ennyire olcsó.

Buliban hasznos! =]

(#131138) Csupingo válasza Cs1csó (#131136) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyesmire vadászok én is, de a helyi boltokban csak bazári kacatok vannak. Mondjuk ha veszettül kattog, akkor nem kéne.
Olvastam a hozzászólásoknál, hogy valakinek hiányzik róla a numerikus rész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131139) Cs1csó válasza Csupingo (#131138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos csak rövid ideig volt kapható, nem érzem kattogónak ha nagyon erősen ütöd le akkor "pengő" hang lehet de ha van egy bevált gépelési ritmusod és leütési erőd akkor nem lesz gond. Nekem már hozzászoktak az ujjaim és mivel nem kell nagy erő a leütéséhez ezért beállt a megfelelő erőre.
Ennyiért gyakorlatilag ajándék. Rendes magyar kiosztás - az í betű is bal oldalt alul ahogy kell - meg a többi betű is megfelelő helyen, nekem ez nagyon fontos volt mert sokat gépelek és nem csak itt a fórumon, a helyesírásra pedig igyekszem odafigyelni.

(#131140) inf3rno válasza Cs1csó (#131139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem most Anne Pro 1 van Gateron red switch-ekkel, 25k körül volt, gyakorlatilag hozzám nőtt. Imádom a red switchet, nem értem, hogy miért blue van minden gamer cuccban, így is elég hangos már attól, hogy hozzáérek az ujjammal, nem kell még egy kattanás is bele. Alapból Vortex Pok3rt akartam az meg 50k lett volna, úgyhogy inkább nyomoztam, hogy olcsóbban mit lehet kihozni. Vannak ennél olcsóbban is 60-70% mechanikusok, de a review alapján benne van a pakliban, hogy elszáll 1-2 billentyű, azért inkább drágábbat vettem. Nem bántam meg, azóta is működik. Már nem emlékszem mikor vettem, talán 3-4 éve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131141) jonnyjoker01 válasza Aryes (#131133) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kingston A2000-el szemezek, 30-egynéhány ezer forint jelenleg. Samsung evok ról azt hallottam hogy hajlamosak melegedni, ami tabletben nekem nagyon nem lenne jó, megelégszek az alacsonyabb teljesítmény + alacsonyabb hő kombóval. A billentyűzet egyben tok is, hasonló árban van euból, bár kínából 20 ezer körüli összegért is be tudnám szerezni Aliról.

Üdv. Johnny

(#131142) Pyttawrx válasza jonnyjoker01 (#131141) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen a samu melegedős, az A2000-t veheted bátran. :K

(#131143) Armagedown


Armagedown
őstag

Hozzám került egy brand gép, egy Hp Pavilion A6000, ebben a merevlemez nem vizszíntesen van beszerelve, hanem függőlegesen, a sata és a tápcsatlakozó van felül.
Más bay nincs, csak ha a második optikai meghajtó helyére menne, de ott meg nem volna szellőzés.
Be lehet-e szerelni más merevlemezt a helyére, ami vizszíntes helyzetben volt használva?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#131144) sh4d0w válasza Armagedown (#131143) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ajánlott.

https://www.coreinfinity.tech

(#131145) #85619712 válasza Armagedown (#131143) üzenetére


#85619712
törölt tag

Egy ilyet találtam, a gyártók véleménye az ügyről:

[ Szerkesztve ]

(#131146) cellpeti


cellpeti
veterán

(#131147) Top cat válasza cellpeti (#131146) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos hogy AR965x ? Nem AR956x ?

Itt azt írják, hogy nem dual band a kártya.

(#131148) #85619712 válasza cellpeti (#131146) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nekem hasonló hibát az oldotta meg, hogy a routerben a wifi titkosításnál a wpa2-tkip helyett wpa2-aes beállítást eszközöltem. Próbáld meg hátha segít neked is.

(#131149) cellpeti válasza Top cat (#131147) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt megnézem pontosabban, de az még nem is lenne baj. De a 2.4Ghz-es hálózathoz meg nem tud csatlakozni


leweegee2:

megnézem kajaszünetben

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#131150) cellpeti válasza #85619712 (#131148) üzenetére


cellpeti
veterán

WPA2-AES-en van.

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.