Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130601) mezis válasza Pityu. (#130600) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#130602) Pityu. válasza mezis (#130601) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindjárt kipróbálom azt is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130603) Pityu. válasza mezis (#130601) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na át raktam másik slotban elindul a gép de ezt írja ki a boot elején

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130604) Pityu. válasza mezis (#130601) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valamit még olvastam,hogy azt írták egy helyen ha dualban megy a két ram akkor 128bitet ír a memóriánál de ha singelben akkor csak 64 bitet
Ilyet találtam aida64-ben

ramoknál meg ezt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130605) I02S3F válasza Pityu. (#130603) üzenetére


I02S3F
őstag

Mivel az ajánlott felállásban nem stabil a géped, a figyelmeztetés ellenére kipróbálhatod így is. Ha nem is lesz olyan a sebesség, akkor is olcsóbban megúszod, mintha vennél új memóriát! Szvsz.

(#130606) Aryes válasza Pityu. (#130603) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem ide tartozik, de: letörne a keze a gyártóknak, ha úgy drótoznák össze az alaplapon a memória slot-okat, hogy sorban, egymás után kelljen belepakolni a modulokat, ahogy egy normális gondolkodású ember tenné? Ki találta ki ezt a hülyeséget, hogy a második az első, a negyedik meg a második? :W :DDD

(#130607) Pityu. válasza I02S3F (#130605) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyenkor a garancia jelent valamit?Mert a ramok még újak.

#Aryes

Én sem értem ezeket,előző gépemben pl 1 és 3-mas slotba kellett rakni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130608) I02S3F válasza Pityu. (#130607) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem, ha úgy tálalod, hogy a ram-ok a hibásak, akkor kicserélhetik. Ha tényleg ezek a modulok hibásak, akkor megoldódik a problémád, de ha a ram és az alaplap összeférhetetlen, akkor azon a garancia nem segít! 14 napos elállás? Még benne vagy?

(#130609) Aryes válasza Pityu. (#130607) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az is zavarja az OCD-met. Legyen 1-2. :DDD

(#130610) Pityu. válasza I02S3F (#130608) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát az már nincsen mert 1 hónapja vásároltam itteni eladótól aki több mindent is forgalmaz tehát számla meg garancia minden van.Csak ha hibásak lennének külön külön is azok lennének nem?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130611) Pityu. válasza I02S3F (#130608) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát rá kérdezek lehet e ezzel valamit kezdeni,átnéztem a kompatibilis ramokat rengeteg féle van át sem látom egyet néztem amit ismerek G.SKILLF4-3200C16D-32GVR ez benne van a listában.

De amúgy lehet ez a ram probléma a videokártya sípolásnak is az oka?vagy ott is kártya kompatibilitás esküszöm nem gondoltam ennyire macerás lesz az amd vonal.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130612) #85619712 válasza Aryes (#130606) üzenetére


#85619712
törölt tag

Szerintem azért kell azokba a slotokba tenni a ramot, mert az van távolabb a mem.vezérlő/cpu-tól, és ha a közelebbibe tennéd akkor kis "antennácskák" lennének a következő (nem használt) slotig, ami akár hibás működéshez/lassuláshoz vezethet. Így meg kvázi lezárod a adat/órajel/táp stb. busz végeit. Ha belegondolsz a mai memóriák már lassan belenyalnak a gigahertzes tartományba, nagyon nem mindegy, hogy vannak illesztve. A sorrend meg azért nem 1234 hanem 2413 mert így a legoptimálisabb a buszvezetékek sorrendje. Ha úgy követnék egymást ahogy te szeretnéd, nagyon sok vezeték keresztezné egymást, és még több réteg kéne egy alaplapba a jelenleginél is. Akkor meg menne a sírás, hogy miért ilyen drága egy alaplap. De ez csak az én elméletem, amúgy fingom sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#130613) Csupingo válasza Pityu. (#130611) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem AMI bios van a lapon? Annál ezt jelenti a három sípolás:

3 Short Beeps

Three short beeps means there has been a base memory read/write test error in the first 64 KB block of memory.
Replacing the RAM usually solves this AMI beep code.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130614) Pityu. válasza Csupingo (#130613) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt írja

De a sípolások hosszúságai fura mód nem egyforma hosszúak most nem emlékszem de esküszöm vagy 1 hosszú két rövid vagy 2 hosszú 1 rövid.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130615) Pityu. válasza Csupingo (#130613) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És az a fura mikor azt a 3 sípszót hallottam akkor nem volt kép még ezért is gondoltam pluszban a videokártyát.Most egyenlőre másik kártya került bele a bios frissítés kivitelezése végett mert a végén már lehetetlen volt ezzel a kártyával is csinálta párszor de most egyenlőre nem csinálja,a másik kártyával is anno csak néha egyszer kétszer csinálta,talán a bios frissítés csinálhatott valamit ami esetleg javított a videokártya dolgon vagy nem tudom.Már tanácstalan vagyok akkor most mi,hogy.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130616) Csupingo válasza Pityu. (#130614) üzenetére


Csupingo
veterán

Az 1 hosszú két rövid viszont már utalhat vga hibára is. Esetleg tedd vissza a kártyát és teszteld így 1-3 ram felállással, vagy csak 1 memóriával. Ha nem sípol és fagyogat, akkor 2-4-ben nem szereti ezeket a memóriákat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130617) Pityu. válasza Csupingo (#130616) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ha azt nézem,hogy külön külön letesztelve a ramok hibátlanok csak együtt nem akkor kompatibilitási probléma.De igen mindjárt vissza rakom a másik kártyát.Egyébként írtam a ram ügyében az msi-nek is hátha esetleg később támogatnák ezt a típust.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130618) inf3rno válasza Pityu. (#130592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg single channel tesztelni. Ha úgy megy, akkor dual channel probléma. Nálam a görbe tüskék okozták a lapon, de ott el sem indult. Lehet még a CPU-n is valamelyik memória vezérlőben hiba, de az talán nem annyira jellemző.

A másik ami lehet, hogy a feszültséggel és/vagy órajellel van gond, és amiatt nem működik normálisan a memória, amihez nem értek.

Ha egyenként mennek, akkor gyanús, hogy nem a modulok hibásak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#130619) Pityu. válasza Csupingo (#130616) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na vissza raktam a kártyát egyenlőre nincs sípolás csak sima indulás,de ettől még dual chanelben hibázhat a ram.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130620) Pityu. válasza inf3rno (#130618) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg volt külön jók együtt hibáznak. Annyi csak hogy alapon 2400mhz a ram de ugye úgy vettem 3000mhz és xmp-t kapcsolom akkor 3000mhz lesz. És amúgy játszok meg minden de észre sem vettem ,hogy gond lenne csak nagy ritkán kapok kék halált és kernel power hibát ír ebből kezdtem el kutatni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130621) inf3rno válasza Aryes (#130606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, sőt régen talán gyártónként eltérő is volt, bár lehet rosszul emlékszem. Nekem mindig meg kell nézni a manual-ban, ha új gépet rakok össze, mert mindig elfelejtem.

Buliban hasznos! =]

(#130622) inf3rno válasza Pityu. (#130620) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint úgy is hibáztak együtt, hogy azonos csatornában voltak?

Buliban hasznos! =]

(#130623) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Amúgy mindenkinek köszönöm a rendületlen segítséget :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130624) inf3rno válasza Pityu. (#130611) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy a memória okozza azt is. Már ha a memória hibás és nem a lap...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#130625) Pityu. válasza inf3rno (#130624) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha a lap hibás lenne akkor külön ellenőrízve a ramok jók lennének? A videokártyás dologra meg nem tudom mit mondhatnék az sem mindig van csak ritkán mikor sípol. Annyit tudok utána olvasva pl amazonon sokaknak tört borsot az orra alá ez az alaplap de volt aki elégedett volt vele.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130626) Doky586 válasza Pityu. (#130620) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A RAM kismilliónyi paramétere állítható. (nálam 50 db) Nem kell minden időzítést auto-n hagyni és akkor bármelyik ram bármihez beállítható.. :B

(#130627) Pityu. válasza Doky586 (#130626) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a baj ebben nem vagyok benne. Van valami általános leírás vagy ilyesmi? De ez a beállítás dolog ha kompatibilitási probléma lenne azt is kiküszöbölné?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130628) Doky586 válasza Pityu. (#130627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem (ramoknál) nem létezik kompatibilitási probléma. Csak alapértelmezett időzítések kompatibilitási hiba, ami kiküszöbölhető. Leírás nincs. Ki kell kísérletezni. (csak kicsit több a beállítások variációinak száma mint az ötöslottó kitöltési variációinak a száma)

(#130629) Pityu. válasza Doky586 (#130628) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha a ram mondjuk cl16 os akkor lehet ez romolhat a beállítással?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130630) Doky586 válasza Pityu. (#130629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek a kérdésnek/kijelentésnek nincs értelme. Az (is) csak egy időzítés ami az alaplapok 99% án jól működik. De te lehet pont abba az 1% ba tartozol ahol feljebb kell állítani a helyes működéshez. (vagy valamelyik másikat)

(#130631) inf3rno válasza Doky586 (#130628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azt nem értem, hogyha a beállítással van a gond, akkor miért működik külön külön és miért nem működik együtt? Én görbe tüskére gyanakszom. Ryzennél tényleg visszatértek ahhoz, hogy a CPU-n vannak a tüskék? Normálisak ezek?

Buliban hasznos! =]

(#130632) Pityu. válasza Doky586 (#130630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mennyivel csökkenhet a sebessége a ramnak vagyis érezhető lenne negatív irányban vagy elhanyagolható?

# inf3rno

Szerintem nincs görbe tüske mert mielőtt beraktam a procit megnéztem,és berakni is óvatosan szabályosan raktam be,szóval hogyan görbülhetett volna el?Én anno olvastam valahol hogy jó páran szenvedtek már rammal amd-nél mert nem eszik meg mindent intelnél ilyen problémám sosem volt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130633) Doky586 válasza Pityu. (#130632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érzékelhető.
A mostani gépemben cl9 van, régebbi gépemben cl3, mégse érzem a mostani gépemet lassabbnak.. ;)

(#130634) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most egyébként a gépről írok így nem érezni semmi hibát minden működik úgy ahogy eddig.Ha nem tesztelem a ramokat észre sem vettem volna a dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130635) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem semmi azért és jobbra fent az errors csak szaporodik a teszt előre haladtával

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130636) mezis válasza Pityu. (#130635) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet hogy csak a magasabb címeknél kezd bizonytalanul működni, internetezéshez meg kevesebb is elég.
Próbáld ki NEM dual módban (egymás melletti két slot-ban).
Dual módban egészen már módon működik: az aconos memória címhez tartozó bitek a két modulból jönnek össze, egyébként meg egyetlen modulról. Lassabb lesz, de hátha.

mezis

(#130637) I02S3F válasza mezis (#130636) üzenetére


I02S3F
őstag

Meg, amit a doky mondott. Ha mindent nem is, legalább a feszültséget, a frekvenciát és a késleltetést érdemes kipróbálni különböző értékeken!

(#130638) Csupingo válasza Pityu. (#130635) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem a 9.1-es a legújabb memtest? Esetleg azzal is nézd meg. Ez nem 2014-es változat, lehet hogy hülyeségeket ír?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130639) Meggyi001 válasza Csupingo (#130638) üzenetére

Több memtest is van, az egyiken a latest az 5.31b. A többin meg más. Asszem.

https://gamergep.hu/

(#130640) Pityu. válasza Csupingo (#130638) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az 5.31b a legújabb a memtest 86+ ból de azt nem sikerült elindítani. De akkor a windows sajátja is hülyeséget írna?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130641) Pityu. válasza I02S3F (#130637) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy valamit állítottam,bios reset mert nem indul a gép. De még meg nézem a többit is bár nem vagyok otthon benne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130642) Csupingo válasza Pityu. (#130640) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor bocsi, rosszat néztem, a sima memtest86-ot. Most mi a helyzet? Hol vannak a memóriák, még nem fagyott? Valakitől nem tudsz kölcsönkérni (egy memória teszt erejéig), vagy cserélni pár napra?

Úgy is nézted, hogy teljesen alapon hagysz mindent a biosban, a memóriát is 2400-on? Kíváncsi lennék, hogy akkor is ennyi hibát jelezne e.

Az már nem rémlik, hogy mikor másik vga-val tesztelted a memóriákat, akkor is hibákat jelzett? Ha nem, akkor tehetnél egy próbát úgy is, hogy a másik pcie foglalatba teszed a 2060-as kártyát.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130643) Pityu. válasza Csupingo (#130642) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Alapon is néztem azt hiszem,olyat még pl nem hogy mondjuk egymás melletti slotban. Állítottam valamit de bios reset lesz mert úgy nem indul a gép. Fura magában a legújabb memtest 86+ ot nem tudom elindítani azzal is ,a min vannak ezek a tesztek pl van még ezen kívül vagy 4 abból három nem viszi mert pár giga ramra jók csak. Utána nézek azért az 5.01 mennyire kompatibilis de akkor is ott a windows ram ellenőrző eredménye az is hibázna? Ram dolgot meg max holnap tudok intézni egy számítógép szervizes ismerősömnél.
Amúgy fagyásom nincsen,csak az a nagyritka kernel powerhez kapcsolódó kék jalál de már nem tudom kapcsolódhat e hozzá. Amúgy míg nem néztem a memóriát minden csont nélkül megy a játékok is.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130644) Csupingo válasza Pityu. (#130643) üzenetére


Csupingo
veterán

A kernel power általában csak folyománya a kékhalálnak. Annyit jelent, hogy nem rendeltetésszerűen ált meg a gép. Hirtelen szűnt meg a tápellátás. Minden csontra fagyás után bekerül a naplóba, amikor magától újraindul a gép, vagy csak reset-re, vagy hosszan tartó power gomb nyomásra reagál.

Ezt keresd meg, talán még a legújabb win10-ben is jelen van ebben a formában. Ha itt kiveszed a pipát az automatikus újraindulás elől, akkor láthatod a kékhalál valódi okát, mert megáll a kék képernyőnél és nem indul újra.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130645) #85619712 válasza Pityu. (#130640) üzenetére


#85619712
törölt tag

Bocs ha ez már megvolt, de az MSI oldalán az alaplapodban lévő proci alapján elő lehet csalni egy kompatibilitási listát. Ha kiválasztod az rx-3x00 szériát, akkor semmiféle goodram memóriát nem hoz kompatibilisnek. Mivel a memória vezérlő a prociban van, ez elvileg nem is az alaplap hibája, lehet be kellene cserélni a ramokat valami kompatibilisebb darabokra.

(#130646) Pyttawrx válasza Pityu. (#130635) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jól tudom ez a progi nemigazán jó a ddr4-hez. Próbáld ezzel:
[kép]
[kép]
Azt hiszem innen töltöttem le a free-t, majd amit letöltesz csomagold ki, az usb készítőjével csinálj uefi-s bootot.
Ha ez is hibát dob akkor lehet hibás a ram. Jah és szerintem alapbeállításokon tesztelj.

(#130647) Doky586 válasza Pityu. (#130643) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Memtest9 ddr4 hez. Csak kicsomagolod egy fat32 pendrivera akkor nem cseszed el az eredeti exe progikkal. [link]

(#130648) Pityu. válasza Csupingo (#130644) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Újdonság kedvéért bios reset után nem jött be a kép és kétszer sípjel egy hosszú két rövid amit mondtam a videokártya dolog.Szerintem ez a lap játszik az idegeimmel csak az amazonos értékelésekre tudok gondolni,jól bevásároltam :((

# leweegee2

Igen ezen gondolkodom én is az amd rohadt érzékeny intelnél sosem volt gondom a memória dologgal,de az egy hosszú két rövid sípjel is ennek lehet a hozománya?Vagy ott is a kompatibilitási listát nézzem mert azon csak msi kártyák vannak nekem meg zotac van.Kérdés amúgy ezért cserélik e a ramokat.

#Pyttawrx

Lehet a passmarkosat megnézem mert a sima memtest 86-ot nem is akarja elindítani.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130649) Vismajor01 válasza Pityu. (#130648) üzenetére


Vismajor01
addikt

Lehet az AMD haklis, de az intelt is ilyenfele GOODRAM fele ramokkal probaltad megetetni?

Messze all tolem h csak RGB meno ram a jo, de azert az sosem rossz ötlet megnezni a kompatibilis listat h amit veszek ram rajta van e. Es ha nincs is akkor vmi kozismert markatol vasarolni(persze lehet csak en nem hallottam rola soha)

De csinaljuk mar egyszerűen;
Nyomj egy bios resetet, mindent defaultra,
Rakd be a ramot ahogy az alaplap leirasaban van, dual channelben.
Futtasd le a memtestet.
Hibat ir? Rakd at single channelbe a ramokat, tehat "rosszul", a leirassal ellentétben
Hibat ir? Vedd ki az egyik modult.
Hibat ir?
Innentol lehet memoria, alaplap, memoriavezerlo(processzor). A videokartyanak valoszinuleg semmi baja.(persze mindegyik modult ki kell itt probalni?)

Ha dual channelben nem működik, de singleben igen,akkor te dontesed h elengeded a dct vagy eladod ezt a settet es megprobalsz egy masikat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#130650) Pityu. válasza #85619712 (#130645) üzenetére


Pityu.
nagyúr

G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK ezt pl találtam a kompatibilitási listában amit webshopban találtam annyiban különbözik,hogy nem GVK hanem GVR de azt mondják ez ugyan az az R csak a szín jelölése,hogy nem fekete hanem piros.A durva az,hogy ilyet akartam először csak emezt megtaláltam olcsóbban spórolás néha nem jó úgy néz ki.

#Vismajor01

Hát én sem hallottam előte erről a márkáról de mint kiderült azt mondják az egyetlen memória chip gyártó európában vagy mi meg azt is mondják pár cég csinál memóriákat a többi csak ráteszi a saját nevét.Szóval elméletileg ez a gyártó elég sok féle név alá dolgozik.
Aida64 alatt így jelöli a ramokat Wilk Elektronik IRX3000D464L16/16G
Amiket leírtál azon már mind túl vagyok,singelbe mind kettő hibátlan dualban hibáznak de még megnézem újabb tesztel is.
Egyébként ezek nem rgb-s ramok csak sima hűtőbordások.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.