Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) ielektros válasza troszti (#20250) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat azert a jo az nem minden esetben fedi a valosagot. :N FullHD eseteben en nem egyszer eszrevettem a kulonbseget sima VGA es DVI-D port kozott. Raadasul a VGA nagyon kabelhossz erzekeny.

(#20252) troszti válasza ielektros (#20251) üzenetére


troszti
aktív tag

Én nem nagyon vetem észre különbséget, de most kipróbálok egy fullhd-s monitort mindkettővel.
Mit értesz azon, hogy kábelhossz érzékeny?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20253) Ragnar95 válasza troszti (#20252) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt, hogy a kábelhossz növekedésével együtt romlik a képminőség.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20254) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Srácok! Venni akarok vmilyen fóliát vagy tokot( ebayen láttam) a gépre. Igazándiból nem a kijelző,billentyűzet védelmére gondoltam,hanem az alja,aldala. Mivel mikor rakom le mindig annyira figyelni kell hogy ne verjem oda az asztalhoz. Használtok ilyet? Hülyeség? Szokjam meg? :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20255) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20254) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem egy becsúsztatós tokom van a notebook táska mellett védelem gyanánt és amikor lerakom valahova, akkor ezt a puha tokot rakom alá mindig.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20256) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#20254) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ha nem dobálod, akkor nem lesz baj.
Ha normális helyen használom, akkor asztalra teszem. persze nem dobálva. Ha pedig menet közben, vagy kocsiban, rendezvényen veszem elő, akkor a mappára rakom, amiben tartom. Így mehet motorháztetőre, kerti padra, akárhova, mert nem karcolódik.
Az előző gépem közel egy év után karcmentesen adtam el, pedig jöttem-mentem vele. Valóban, kicsit figyelni kell, de nem vészesen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20257) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vettem táskát hozzá,mappa kellene még,de a mappa árán majdnem kapok magyar piacról mindent védő fóliát . Még álmodom egyet

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20258) marceeh válasza troszti (#20237) üzenetére


marceeh
tag

Én ezt használom,még 2 éve vettem arénában az apr-ben. Kép és hang is megy tökéletesen,és olcsóbb mint a belkin :P

(#20259) töky76


töky76
tag

Sziasztok nincs tippetek weboldal lementésre (képeket tartalmaz leginkább) ? offline szeretném használni,mert a szerver gyakran összefossa magát...
Köszi

(#20260) Jorus válasza töky76 (#20259) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jobb klikk, mentés másként?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20261) Ragnar95 válasza töky76 (#20259) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Safari>Fájl>Exportálás PDF-ként menüpont képes lementeni a weboldalt, legalábbis az éppen a kijelzőn látható felületet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20262) TheMarci válasza töky76 (#20259) üzenetére


TheMarci
addikt

LittleSnapperrel meg egész (bármilyen hosszú) oldalt le tudsz menteni egy nagy képként.

Do You Dream?

(#20263) Tyler Durden válasza FIREBLADE78 (#20257) üzenetére

Én is most nézegetek vmi hordozó tatyót hozzá? Milyet vettél? Én a tucano illetve thule darabokat néztem ami tetszik, esetleg vkinek vmelyikkel tapasztalat?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#20264) iOce válasza FIREBLADE78 (#20254) üzenetére


iOce
tag

Nekem Speck műanyagtokom van a 15"-ösön, az elég jó védelmet ad, gondolkodok a 13-asra is kellene tenni, nem olcsó (10-13e), de egy többszázezres gép megérdemli a védelmet.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#20265) goldnarmz válasza Tyler Durden (#20263) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

(#20266) ribarszki válasza Tyler Durden (#20263) üzenetére


ribarszki
őstag

Én egy Case Logic qns 113-as tatyót vettem. Keress rá. Nagyon vékony, merev, de mégis jó párnázott, valamint tokként is funkcionál, vagyis tudod úgy használni, hogy nyitott állapotban védi a gépet, két kis pánttal tartja magát. Na majd a gépeken meglátod. Valamint van füle, nomálisan meg lehet fogni. 9k, de eddig tuti jó..

(#20267) FIREBLADE78 válasza ribarszki (#20266) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

basszus 7ezerért vettem médiába sima táskát,igaz reseller oldalakon is annyi. Inkább fólia kellene nekem, stylebolt árul,igaz az is 10 körül van

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20268) Zjunior válasza FIREBLADE78 (#20267) üzenetére


Zjunior
veterán

És milyen a gép?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20269) #33846528


#33846528
törölt tag

Ezt a fólia, tok, táska dolgot azert eléggé túlporgitek, már-már egy gyerek szállításán nem
izgulnak ennyit.

(#20270) lugosi válasza #33846528 (#20269) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igaz én egy thinkpadet használok, szóval nem Mac meg alumínium, de annak idején az is szempont volt, hogy masszív legyen és bírja a hordozást eszköz esetleges igénybevételt. Ez be is vált, nem hímes tojás a gép és nem is úgy kezelem. Szerintem azért egy mbp is megvan annyira masszív, hogy ne kelljen babusgatni.

(#20271) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

jólvanna :D
bambula: nem vmi jó,kivágom a kukába :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20272) troszti


troszti
aktív tag

Az iPhoto, Pages, Keynote és tárainak nem ingyenesnek kellene lenni? Még régebben olvastam, hogy már ingyenessé tette őket az Apple. Bemegyek az App Storeba --> top free --> ott is vannak, de mind fizetős :F

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20273) Alex91 válasza troszti (#20272) üzenetére


Alex91
félisten

Venni kell hozza uj gepet... :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20274) Tyler Durden válasza ribarszki (#20266) üzenetére

Ez tényleg nem rossz, a thule táskája is hasonló, ugyanígy ki lehet nyitni és használni benne a laptopot. :K

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#20275) lugosi válasza lugosi (#20270) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hínnye, most visszaolvasva látom, hogy tegnap sorban állva a postán a telefonomról megírt hsz-ben micsoda mondatszerkesztést csinált nekem a prediktív :DDD Én se értem mit akartam írni az eszközös mondatban :D

Teljesítményben mekkora különbség van a HD 4000 és 5000 között?

(#20276) nábob


nábob
tag

Van egy ilyen hétköznapi vezetéknélküli egerem (microsoft notebook optical mouse 3000):

Valahogy lehet csatlakoztatni egy Macbookhoz? :F Elvégre Bluetooth-ot használ és olyan van a MacBookban...

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20277) iOce válasza ribarszki (#20266) üzenetére


iOce
tag

Ez elég jól néz ki, csak nincs hely a töltőnek és egyébnek :( Én ezt rendeltem tegnap V7 Cityline Toploader 13 kicsivel több, mint 5 ezer Ft, majd meglátjuk, mit bír.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#20278) ielektros válasza nábob (#20276) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez nem bluetooth-t hasznal.

(#20279) Ragnar95 válasza ielektros (#20278) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont gondolom a vevőt ha csatlakoztatja, akkor menni fog minden gond nélkül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20280) huszar90 válasza nábob (#19633) üzenetére


huszar90
aktív tag

én is az Airt venném a helyedben :K

(#20281) nábob válasza Ragnar95 (#20279) üzenetére


nábob
tag

Szerinted kompatibilis vele a vevő? Ha nem,

ismertek olyan vezetéknélküli egeret (nem MM) ami (gondolom bluetooth-os, a magic mouse is az? :F ) és adapter nélkül megy a MacBook-okkal?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20282) nábob válasza huszar90 (#20280) üzenetére


nábob
tag

kedden érkezik :D

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20283) Ragnar95 válasza nábob (#20281) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem gondolnám, hogy bármelyik vevővel is probléma lenne OSX alatt, anno az iMacemhez is gond nélkül használtam Logitech EX100 és NX80 egeret is a saját vevőjükkel :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20284) nábob válasza Ragnar95 (#20283) üzenetére


nábob
tag

sok helyet foglal, jobb szeretnék inkább egyet vevő nélkül

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20285) MoP_FX 57 válasza nábob (#20284) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Azért egy ilyen nem olyan kibírhatatlan:

(#20286) Ragnar95 válasza MoP_FX 57 (#20285) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk 2-3USB portnál nem is a mérete zavaró, hanem hogy elvisz egy portot, utazáskor meg problémás a HUB használata.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20287) nábob válasza MoP_FX 57 (#20285) üzenetére


nábob
tag

ismerem az ilyet, de kettő usb hub esetén azért ez se túl jó

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20288) FIREBLADE78 válasza nábob (#20276) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nekem 1-2 ezer ftos egerem van,amit bedugok és máris jó, nem szeretem a vezeték nélkülieket vagy lemerül ha kell v beszar, jó kis old school :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20289) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20288) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem viszont nagyon zavar, ha ott tekergőzik egy kábel, mondjuk sima egeret se használok már jóideje, iMachez is Magic Trackpadet használtam és most is a beépített Trackpaddel elvagyok, mivel a gesztusok nagyon durván megkönnyítik és meggyorsítják a használatot :K
Kinek a pap, kinek a papné :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20290) ielektros válasza Ragnar95 (#20289) üzenetére


ielektros
senior tag

En is utalom a vezeteket az egeren. Nekem van magic mouse is de valahogy atom kenyelmetlen es nagyon nem csuszik finoman a hosszu talpak miatt. Egy Logitech Anawhere MX-et hasznalok. Ez 4-5 honapig siman elvan 2 elemmel. De ami jo benne, hogy mar egy elemmel is mukodik. Raadasul lezeres szoval mukodik mindenen.

[ Szerkesztve ]

(#20291) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20289) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

én is használnék egy olyat,de nem éri meg számomra a 20-30 ezret. Viszont a gesztusok kva jók,csak győzze az ember megtanulni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20292) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

15-ből megvan használtan max, de 12-13-ért is ki lehet fogni, ha ügyes az ember.
Azért alapból annyira sok gesture nincs,h ne lehessen őket megtanulni, amiket meg te állítasz be magadnak, ott már csak a képzeleted szab határt,h mennyit használsz :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20293) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20292) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

na ne mondjad már,múltkor meglestem mind a bemutató vidiókon( ami bevan építve),volt vagy huszon valahány vagy több

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20294) ielektros válasza FIREBLADE78 (#20293) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen de ki tudod kapcsolni ami nem kell. En kb 6-7 gesztust hasznalok. Mar az is hatalmas segitseg.

(#20295) nábob válasza Ragnar95 (#20289) üzenetére


nábob
tag

A Magic Mouse nem jobb mint a trackpad? :F Ezt a Magic Trackpad koncepciót nem értem, nekem idáig úgy tűnt, hogy minden trackpad-et kín használni :F

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20296) Jorus válasza nábob (#20295) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kinek mi áll jobban kézre. Számomra trackpad után az egér nagyjából a kőbalta fejlettségét testesíti meg. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20297) Ragnar95 válasza nábob (#20295) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gesture-ök óriási segítséget nyújtanak, így szerintem sokkal jobb, mint bármelyik egér, a trackpadeket pedig mindet földbedöngöli mind pontosságban, mind gesture-ök terén.
FIREBLADE78: egyrészt nem kell mindet használni, 15 van összesen gyárilag és 15 mozdulatot nem olyan nehéz megtanulni, ha használod őket napi szinten. Amit meg nem használsz, azt érdemes kikapcsolni, hogy esetleg mást programozhass ugyanannak a mozdulatnak a helyére.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20298) brumi1024 válasza nábob (#20295) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem az Airre és a Pro-ra is eszem ágába se jutott volna egeret kötni. Asztalin viszont egyértelmű az egér, oda pedig csak és kizárólag vezetékes és optikai.

(#20299) nábob válasza brumi1024 (#20298) üzenetére


nábob
tag

Egyelőre még én se kötöttem

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20300) Xero válasza Ragnar95 (#20289) üzenetére


Xero
nagyúr

A hétköznapi dolgokra tényleg a Magic Trackpad a legjobb. Én is azt használom MP mellé, viszont ha pontos meló van (némi grafika), vagy játék, akkor előveszem a normális egeret. :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.