Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) ielektros válasza bongeszo (#20199) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem lehet, hogy jelszo volt csak ugy volt beallitva, hogy ne kerje? Es nem is tudtam, hogy lehet OSX-et jelszo nelkul hasznalni....

Szerk: mert nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20202) bongeszo válasza gzbotii (#20200) üzenetére


bongeszo
aktív tag

nem megy sajna azokkal sem... azért köszi!

ielektros: szerintem megy:

[ Szerkesztve ]

(#20203) Ragnar95 válasza ielektros (#20201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elsőre be kell állítani jelszót, de utána elfogadja azt is, ha üresen hagyod és csak leenterezed, de tény, h pl terminalban már nem műkódik ez a megoldás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20204) bongeszo válasza Ragnar95 (#20203) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Lehet, hogy most már nem lehet, de szerintem régebben lehetett. Asszem Lion volt rajta vagy talán valamelyik még régebbi amikor megvettem. Én újratelepítettem és nem emlékszem, hogy akkor kért volna...

(#20205) Ragnar95 válasza bongeszo (#20204) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még ML is tuti, hogy ment a dolog, de lehet,h Mavericks alatt már valóban nem jó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20206) ielektros válasza bongeszo (#20202) üzenetére


ielektros
senior tag

Okes, elhiszem termeszetesen :D Csak oszinten szolva soha nem jutott volna esezmbe engedni, hogy barmi is fusson csak ugy admin jogokkal. De ez egy masik tema.

(#20207) bongeszo válasza ielektros (#20206) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Okés. De az, hogy nem jutott volna eszedbe engedni, meg az, hogy nem lehet az két különbözö dolog.
De más felhasználo más igény. Nekem pl semmi szükségem a jelszóra...

Remélem valaki tudja azért a megoldást?! :F

[ Szerkesztve ]

(#20208) ielektros válasza bongeszo (#20207) üzenetére


ielektros
senior tag

Erzesem szerint probaltam ugy kifejezni, hogy erzodjn ez az en velemenyem es nem egy TORVENY ;) Tehat nyilvan lehet, hogy tevedek. Azt tovabbra is tartom, hogy szerintem lett neki megadva valamikor valamilyen formaban admin jelszo...

(#20209) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

próbálok belépni az apple idval,de nem engedi,állandóan hibás jelszót ad ki. Kérek emlékeztetőt,de nem küldi el gmailemre,töröljem az id-?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20210) W1


W1
senior tag

sziasztok!
adott egy 2011 late mbp 13". eléggé meleg a proci, illetve a venti is sokat pörög. utoljára talán fél éves korában volt szervízbe, még garanciális keretek között. mivel nem most kezdte ezt a melegedés dolgot, de most jön az igazán meleg, gondoltam mindenképpen lépni kéne, nehogy megfőzze magát.

mit ajánlotok? újrapasztázás-bordatisztítás a hűtésnél?

köszi előre is!

(#20211) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20209) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Spamben sincs az emlékeztető?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20212) ielektros válasza W1 (#20210) üzenetére


ielektros
senior tag

Ahogy te is irtad. Also fedlap leszed, alaplap kiszed, !!!letakrit!!! teljesen minden regi vacak pasztat, aztan tokeletesen pormentesiteni. Utana ki kell takaritani a bordat, ventit. Majd friss paszta ra es mehet ossze a gep. 2011 late 13"-as gep siman idle 40-50 fok lesz ha mindent jol csinalsz.

[ Szerkesztve ]

(#20213) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20211) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nincs,inkább csinálok újat

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20214) W1 válasza ielektros (#20212) üzenetére


W1
senior tag

köszi, remélem segít, eléggé aggaszt ez az állandó 80fok.
milyen pasztát ajánlasz/ajánlotok?

(#20215) ielektros válasza W1 (#20214) üzenetére


ielektros
senior tag

Arctic MX-4

[ Szerkesztve ]

(#20216) ielektros


ielektros
senior tag

Nekem igy neznek ki a homersekletek egy 2011 Late 15"-os gepen. Szoval minden szempontbol megeri kitakaritani. Bar en annyit csalok, hogy emelek a gyari ventillator fordulaton egy kicsit. Igy meg nem zajos de huvos. Nyilvan kicsit tobb port gyujthet igy, de mivel rendszeresen kipucolom a gepeimet igy ez nem gond mert evente igy is ugy is sorra kerul es ujrapasztazom.

[ Szerkesztve ]

(#20217) W1 válasza ielektros (#20216) üzenetére


W1
senior tag

Így egész kellemes. Hol lehet emelni a fordulatot? Most is 6200on pörög, aztán fut a Safari, Torrent, Viber és 79-82fok...

(#20218) ielektros válasza W1 (#20217) üzenetére


ielektros
senior tag

iStat menüs-el siman tudod az osszes fordulatot emelni pontosabban tudsz profilokat csinalni. A lenyeg, hogy nem lehet elulhuteni mert az SMC a fonok es ha meleg a rendszer akkor emeli ha akarod ha nem a fordulatot.

Safari, Torrent, Viber 80fok az marha sok. Nekem youtube HD videoval sem megy fel dual kijelzovel dGPU-val 80 fokra. A tartosan magas homerseklet egyebkent tobbnyire tenyleg a kiszaradt pasztan mulik.

A 80 fok nekem Paralells Windows 8.1, dGPU kulso HD kijelzo, Safari, PS eseten fordul elo de nagyon rovid idore. Ha jo a paszta es tiszta a holeado felulet akkor relative gyorsan visszahozza normalis uzemi homersekletre a rendszert a hutes. Ha nem jo a paszta akkor ha a rendszer eleri a 80 fokot utana mar alig van visszaut. A kiszaradt paszta miatt a CPU(iGPU) gyorsan atmelegszik es atmelegiti az egesz lapot. Utana az alulvezerelt hutesrendszert keptelen mar visszahuteni.

[ Szerkesztve ]

(#20219) Ragnar95 válasza ielektros (#20218) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amúgy az miért lehet,h nálam az iStat Menus nem mutatja a hőfokokat :F Lenyitom és a Sensors>Temperature részen csak egy '-' jel van, nem írja a hőfokokat, pedig az iMacnél írja a HDD, CPU, stb hőfokokat is...
rMBP 15" OSX 10.9.3

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20220) ielektros válasza Ragnar95 (#20219) üzenetére


ielektros
senior tag

frissitetted a legutolso verziora, telepitetted a drivereit? Van a muhelyben par rMBP, kedden kiprobalom oket.

(#20221) Ragnar95 válasza ielektros (#20220) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most direkt csekkoltam, nem jelez frissítést. Driverekre nem emlékszem, magát az appot telepítettem ugyanúgy, ahogy anno az iMacre is.
Köszi a próbát, várom a tapasztalatokat :R

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20222) W1 válasza ielektros (#20218) üzenetére


W1
senior tag

köszi, használni fogom, a jövő héten pedig mindenképp kitakarítom. remélem sikerülni fog, mivel alapvetően pörgetősebb alkalmazásokat használok a gépen, (Traktor, Ableton) de így nem nagyon merek a safari mellé megnyitni bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#20223) ielektros válasza Ragnar95 (#20221) üzenetére


ielektros
senior tag

Neha nem dobja fel a driver telepitest. Nekem is volt mar ilyen. Amikor telepited akkor rogton megkerdezi, hogy installalod e a drivereket is. (Lehet nem drivernek nevezi oket) A lenyeg, hogy abban az esetben ha azokat nem telepited akkor nem lesz normalis a szenzorok kezelese. Szedd le szerintem es tedd ujra.

[ Szerkesztve ]

(#20224) Ragnar95 válasza ielektros (#20223) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi a tippet, most valóban feldobta és mostmár jó, lehet, rossz volt az előző verzió, amit felraktam, vagy nem tudom, mert azt újraraktam és utána se volt jó, de most újra leszedtem a weboldalról és jó, szóval köszi a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20225) HarryPotter válasza Ragnar95 (#20221) üzenetére


HarryPotter
őstag

trial időszak lejárt?
szerk: lemaradtam

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#20226) Ragnar95 válasza HarryPotter (#20225) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem írta,h lejárt volna, de meg is oldódott a probléma szerencsére azóta.
szerk.: látom, közben észrevetted a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20227) W1 válasza ielektros (#20218) üzenetére


W1
senior tag

Na, a következő dologgal játszottam ki ideiglenesen a hűtést. hagytam lehülni a gépet, felraktam előtte max-ra a ventit, így nem megy 60fok fölé sem, mert hidegen hűti már.

(#20228) joeypapa válasza ielektros (#20218) üzenetére


joeypapa
tag

Uhh,nagyon jó ez a program :Y

volna pár kérdésem már így hétfő hajnalba: - hány rpm-re érdemes csinálni új profilt? (ami még nem hangos,de talán jobb hasznosabb mint a gyári) / - ha az a profil van beállítva alapértelmezettnek de a terhelés miatt szükséges a medium vagy akár a high akkor arra ugyanúgy automatikusan rááll,tehát csak az alap fordulatszámot változtatja meg? / - ha lejár a trial,akkor ezek a funkciók minden elvesznek?

köszi szépen :R :))

"Censorship tells the wrong story..."

(#20229) ielektros válasza joeypapa (#20228) üzenetére


ielektros
senior tag

Az SMC chip vezerli akkor is a ventit ha te beallitasz egy profilt. Ezt ugy ertem, hogy te maximum emelni tudsz a fordulaton es ha kell az SMC meg feljebb emeli. A gyari hutes kicsit alulvezerelt erzesem szerint es tul sokat enged melegedni mire felporog a venti.

Ha csinalsz uj Profilt, ami nekem Low-Med nevet kapta akkor azt be tudod allitani, hogy peldaul ha taprol megy a gep akkor az legyen az alapveto profil. Nekem a 2000rpm van ilyenkor 2500 vagy 3000-re huzva. Tiszta ventikkel szinte alig hallani... Igy amikor kicsit megnovekedik a terheles akkor nem megy 80 fokra csak 60-ra a homerseklet. Ha eleri a 80-at akkor pedig igy is ugy is meg jobban felkapcsol a gyari szabalyozas miatt. De ez igy mar sokkal ritkabban fordul elo.

[ Szerkesztve ]

(#20230) W1 válasza ielektros (#20229) üzenetére


W1
senior tag

Talán hátránya nem lesz a dolognak, hogy fullon pörgetem, mivel sejtésem szerint amúgy is fullon pörögne, mert bemelegedne, de így 60fok körül tudom tartani a gépet, ha már az indítástól kezdve teljesen hűtőm.

(#20231) ielektros válasza W1 (#20230) üzenetére


ielektros
senior tag

Persze. Azert majd porold ki surubben mert ilyen fordulatnal gyorsabban gyulik a por a holeadoban is. Ha kicsit ut a ventillator a raragadt portol akkor hamar "elfogy" a tengely es akkor egy eletre zajos marad.

(#20232) W1 válasza ielektros (#20231) üzenetére


W1
senior tag

A héten nekiesek az egész gépnek, csak el kell jutnom pasztát venni, aztán onnantól hasonló elven fogom használni, mint te!

(#20233) joeypapa válasza ielektros (#20229) üzenetére


joeypapa
tag

Ez így nagyon jó,köszi :R Beállítottam 2700-re és nem is hallom (nappal). sok minden bennevan a progiban,nézegetem még :))

"Censorship tells the wrong story..."

(#20234) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hogyan tudpk egy steames játékot törölni? Elindítom a gta-t és csak a gém zenéje megy és nincs kép,semmi. Dokkban ott az ikon,hiába kattingatok,semmi. Ha steamből indítom ujra,akkor kiírja h már fut. Első ndításnál ment,de beállítottam a max felbontásra,azóta csinálja ezt. Lehet törölnöm kellene.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20235) FIREBLADE78 válasza FIREBLADE78 (#20234) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nagynehezen megoldottam :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20236) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#20235) üzenetére


brumi1024
veterán

Most láttam csak, de későbbre, hogy megmaradjon: Steam kliensen belül Library és kiválasztott címen jobbklikk->helyi tartalom törlése.

(#20237) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Thunderbolt - VGA átalakítót szeretnék venni. Van tapasztalatotok az ilyen olcsóbb, utángyártott cuccokkal? Érdemesebb megvenni a gyárit?
Illetve HDMI-be is érdekelne a dolog, sok helyen írják, hogy nem viszi át a hangot az olcsóbb, de vannak akik azt mondják, tökéletesen megy azzal is.

Előre is köszi,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20238) ielektros válasza troszti (#20237) üzenetére


ielektros
senior tag

Nekem egy ilyen filleres DP atalakitom van. Hangot meg nem probaltam hdmi-n. Azon kivul minden ok vele.

[ Szerkesztve ]

(#20239) lugosi válasza troszti (#20237) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ilyen kérdések terén nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy megveszem a gagyi utángyártottat, megy vele a szívás egy darabig, aztán megveszem a gyárit, és az utángyártott meg ott porosodik valahol, persze feleslegesen áll benne a pénz.

(#20240) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Macbook 4.1 -et dvi-ről hdmi átalakítóval rá tudom kötni tv-re? Ha igen akkor beruházok egy ilyen átalakítóra :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20241) xedos válasza bull84ghia (#20240) üzenetére


xedos
addikt

Igen, de hangot nem visz át.

(#20242) Tyler Durden

Sziasztok,

Én is beruháztam egy 13as rMPR-re. Az előző mac-em egy fél éve adtam el és volt egy program amit használtam viszont nem emléxem a nevére. Gyakorlatilag ilyen státusz monitorozó alkalmazás volt, figyelte cpu-t, ram-t, batteryt stb és alapból beépült a felső bar-ba. Esetleg ennyiből meg tudja vki mondani mi az alkalmazás neve? Előre is köszönöm.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#20243) bull84ghia válasza xedos (#20241) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az nem is kell. csak kép nézegetés céljából lenne.
köszi

Tyler Durden én az istatmenu-t használom erre a célra ;)

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20244) troszti válasza lugosi (#20239) üzenetére


troszti
aktív tag

Énis ezt gyanítom, hogyha nem is rögtön, de tuti lesz vele valami gond...
Viszont miért nincs az apple MDP-HDMI átalakítója? :(((

(#20241) xedos A hangot egy 8.1 MBP-ról se vinné át?

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20245) Blaise válasza Tyler Durden (#20242) üzenetére


Blaise
veterán

(#20246) Tyler Durden válasza bull84ghia (#20243) üzenetére

bull84ghia és Blaise mindkettőtőknek köszi a gyors választ, ez volt az :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#20247) Ragnar95 válasza troszti (#20244) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Belkinnek pl van ilyen MDP-HDMI kábele, ami 100%, hogy megbízható, mivel hivatalos kiegészítőgyártóról van szó. Illetve itt van szintén Belkin MDP-HDMI átalakító is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20248) troszti válasza Ragnar95 (#20247) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszi-köszi :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20249) ielektros


ielektros
senior tag

En most kiprobaltam az olcso vackomat. Minden kimenete (HDMi, DVI, DP) hibatlan de hangot ahogy gayanitottam is nem visz at. Monitor eseteben ez szamomra nem volt abszolut erdekes. 7€ -ert vettem nemet ebay-en. Annyit mindenkeppen er.

(#20250) troszti válasza ielektros (#20249) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszi, hogy megnézted. Igazából fontos lenne a hang a TV miatt, amúgy meg hang nélkül jó a sima VGA is, az legalább minden monitoron van :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.