Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Zjunior válasza TigerCat (#19950) üzenetére


Zjunior
veterán

Jó lesz azzzz.;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19952) TheMarci válasza TigerCat (#19950) üzenetére


TheMarci
addikt

Mondjuk sem mac-en, se iphoneon nem használom a noti centert, még nem jöttem rá, mire jó. :/

Jó lesz az, jó randa.

Do You Dream?

(#19953) TigerCat válasza TheMarci (#19952) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lezúzom és mehet fel egy Windows 7 a helyére.
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19954) TheMarci válasza TigerCat (#19953) üzenetére


TheMarci
addikt

Windowstól kiborulok, akkor már inkább nem frissítek. :)

Do You Dream?

(#19955) brumi1024 válasza TigerCat (#19950) üzenetére


brumi1024
veterán

Jók ezek a találgatós cikkek:

"Retina MacBook Pros with faster processors"

Honnan szüljön az Apple új Intel procit? Tervezze meg? Idénre csak kétmagos Broadwell várható, az is év végén.

[ Szerkesztve ]

(#19956) TigerCat válasza TheMarci (#19954) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, én fordítva vagyok vele, de mivel azt használom sok-sok éve, ez természetes. Kb. másfél éve nyomom a Mac-et, rengeteg dolgot megszerettem benne, de van ami kiakaszt.

Első és legidegesítőbb a mappák, oszlopok, mappanézet összevisszasága. Ha erre lenne megoldás, kb. 100%-ban boldog lennék.
Mivel rendmániás vagyok, ez megkeseríti az életem. HELP!

A másik, hogy gyakran nem aktív az utoljára használt alkalmazás. Pl.: Safariban olvasok egy cikket, közben más dolgom van, a gép zárolja magát, visszalépek, nyomok egy F5-öt, akkor frissüljön az oldal és ne kelljen külön belekattintani. Praktikus lenne, ha egyből tudnám folytatni, amit megkezdtem.

A levelezőben kifogtam egy létező hibát, amit évek óta görgetnek: Van 2 fiók, amit nem akarok lekérni. Ezen két fiók beállításainál kivettem az "új üzenetek automatikus ellenőrzésekor ez is legyen ellenőrizve" jelölőgombot, de mégis lekéri. Gmail-ben már le van kérve, csak küldésre használom. Amikor rákérdeztem a telefonos supportnál, hogy mit lehet tenni, a válasz az volt, hogy töltsek le másik klienst a Mac AppStore-ból. :-( GRRR!

Végül pedig a megosztás. Windows-os gépekkel itt megrekedtem. Vagy mindenkitől én másolom át, vagy Dropbox. De ez nem annyira vészes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19957) MoP_FX 57 válasza TigerCat (#19950) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Egész pofásan fest ez a Yosemite. Azért remélem, hogy a bugfixekre is ráfeküdtek, nemcsak a redizájnra. :B
De a 10.10-es elnevezés felett nehezen tudok napirendre térni... Amennyiben ezen a vonalon haladnak tovább, akkor maga az inkrementum is lecsökken számtanilag, ami meg úgy marketing szempontból sem annyira ideális, de hát lelkük rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19958) gzbotii válasza TigerCat (#19950) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem az iOS 7 bejott 4S-en, bar amikot i4-em volt (2013 nyara) azt mondtam, hogy en fel nem teszem. Nem is tettem fel, ugy adtam el.
iPad-en mar annyira nem tetszett, tul szellosnek tunt ezzel az uj dizajnal...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19959) TigerCat válasza MoP_FX 57 (#19957) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha meglépik a flat dizájnt itt is, akkor a szememben nagyon könnyen arra a sorsra juthat a rendszer, mint a Windows 8. Szedett-vedett lesz. Bizonyos ikonok, menüelemek, ablakok laposak lesznek, de akadnak olyanok is, amelyek nem. Ettől nem kerek. Ahogy a képen is látni lehetett. A dock egyes ikonjai laposak, másikak pedig nem. Ettől a hideg is kiráz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19960) MoP_FX 57 válasza TigerCat (#19959) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát szerintem ez még csak egy unofficial mockup, bár nem olvastam végig. :B
Az Apple-ről nem tudom elképzelni, hogy pont a GUI-t gányolnák össze ilyen fele-fele összeállítással. Persze Steve, meg az ő híres perfekcionizmusa már nincs jelen, de azért bizakodó vagyok.

(#19961) trisztan94 válasza TigerCat (#19959) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát az biztos, hogy egy ideig a third-party appok nem fognak beleilleni a rendszerbe, ahogyan anno az iOS 6-7-es váltásnál sem illettek bele a régi appok, de idővel frissítik magukat majd.

https://heureka-kreativ.hu

(#19962) tDr1v3r válasza TigerCat (#19959) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezt meg ezt nézd meg. Rajongói mockup-ok, helyenként tényleg nem szépek (főleg az ikonok), de pl. a Safari app nagyon ütősen néz ki szvsz...

Én nagyon várom az új kinézetet, remélem az iOS 7 csak egy bétateszt volt az OS X számára hogy az ott begyűjtött tapasztalatok alapján kifinomultabban tudják újraszabni a rendszert. Viszont ha ronda lesz, akkor az Apple nagyon fel fog sülni... Mac-en kicsit kevesebb egyszerű user van mint iOS-en.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19963) Ragnar95 válasza TheMarci (#19952) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Macen énis csak ritkán, de a híroldalak push értesítései elég hasznosak, iOSen viszont csomószor húzom le a noticentert, amikor sok értesítésem van, de kevés időm, hogy megnézzem, van-e olyan, ami nem várathat magára, így megspórolom az appok megnyitását és minden értesítés egyenkénti csekkolását.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19964) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kész, megvettek a dockkal. :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19965) brumi1024 válasza tDr1v3r (#19964) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyors volt :D Remélem bejelentik azt is, hogy mostantól szedhető a béta. :D

(#19966) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#19964) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Viszont jobban megnézve a dockon ilyen gradient b*zulásos izék lettek az ikonok... hajajj, lesz probléma úgy érzem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19967) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#19966) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt a 13percet már bírjuk ki kezdésig, nem kell sokat várni a biztos infókra már :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19968) gzbotii válasza tDr1v3r (#19964) üzenetére


gzbotii
veterán

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19969) negyedes


negyedes
addikt

na akkor lassuk mit hoznak iden. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19970) marceeh válasza Ragnar95 (#19967) üzenetére


marceeh
tag

Várjuk :DDD de nagyon remélem,hogy mellőzik az IOS7 dízájnt :))

(#19971) tDr1v3r válasza gzbotii (#19968) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az iTunes logo... :O

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19972) negyedes válasza tDr1v3r (#19971) üzenetére


negyedes
addikt

na jo ilyen szamokat nem nehez generalni, mikor ingyenese tettek a rendszert es kinyitottak a fejlesztok elot az utat. :U

szokasos apple vetites.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19973) TheMarci válasza negyedes (#19972) üzenetére


TheMarci
addikt

Bárki megtehetné. :)

Do You Dream?

(#19974) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

És tényleg flat lett :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19975) TheMarci válasza Ragnar95 (#19974) üzenetére


TheMarci
addikt

Annyira azért nem rossz, vagy csak már felment az ingerküszöböm az ios miatt. :D

Do You Dream?

(#19976) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Srácok-lányok, visszaszívom, ez kegyetlen jól néz ki első blikkre. :C

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19977) TheMarci válasza tDr1v3r (#19976) üzenetére


TheMarci
addikt

Dark menü ftw!

Do You Dream?

(#19978) Ragnar95 válasza TheMarci (#19975) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanaz van, mint iOS7-nél. Az appok nagyrésze zseniális, de az ikonok elég gagyik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19979) tDr1v3r válasza TheMarci (#19977) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Holy shit, nem kell cseszegetnem a rendszerfájlokat. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19980) biker válasza Ragnar95 (#19974) üzenetére


biker
nagyúr

ok, de ilyen atom flat a négyzeten designba mi a bánatoskisf@ssomat keres egy full3D system preferences ikon????????????????????

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19981) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

NC widgetek bejövősek :K
Spotlight ilyen megváltoztatása viszont kicsit fölösleges szerintem

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19982) negyedes


negyedes
addikt

hat ez mar sok a noticenterben. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19983) TheMarci


TheMarci
addikt

24 perc ment el, átszinezték a rendszert, és az Alfred appot integrálták. Valami új funkciót nem bánnék.

Do You Dream?

(#19984) Ragnar95 válasza TheMarci (#19983) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem bejövős eddig :K
Az UI-n kívül egyelőre nem ad több újítást, mint a Mavericks, de NC, iCloud Drive és Markup bejövősek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19985) Zjunior válasza Ragnar95 (#19984) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem is, már csak a hardware a kérdés?! :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19986) töky76


töky76
tag

Ez nagyon kemény lesz :)

(#19987) TheMarci válasza töky76 (#19986) üzenetére


TheMarci
addikt

Ez így kezd rendben lenni. :)

Do You Dream?

(#19988) Ragnar95 válasza töky76 (#19986) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Continuity alatt zseniálisat alkottak :C
Handoff, Airdrop, sms és telefon Macről :C

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19989) TheMarci válasza Ragnar95 (#19988) üzenetére


TheMarci
addikt

Jól láttam, hogy Beats füles volt rajta?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#19990) negyedes válasza TheMarci (#19989) üzenetére


negyedes
addikt

mivel az oveke az egesz beats. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19991) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Ma jön a beta :C

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19992) negyedes válasza Ragnar95 (#19991) üzenetére


negyedes
addikt

nyaron. :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19993) gzbotii


gzbotii
veterán

Húúú srácok, engem erősen elfogott a must-have érzés. Eddig is úgy voltam, hogy Macre váltok, de most :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19994) TheMarci válasza negyedes (#19992) üzenetére


TheMarci
addikt

Do You Dream?

(#19995) negyedes válasza TheMarci (#19994) üzenetére


negyedes
addikt

akikott ulnek. :) a kovetkezo slide-ot is nezd meg.

bar lehet h hivatalos fejleszto vagy akkor te is megkapod.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19996) TheMarci válasza negyedes (#19995) üzenetére


TheMarci
addikt

Fogadjunk, hogy a héten fenn lesz micsoda.cd, meg töröttkövek.me to**entoldalakon is. :)

Do You Dream?

(#19997) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Atom csontra fagyott a Mac-em a közvetítés alatt. Venti fullon, semmi nem reagál, vagy 2 perccel később, Safari kilőtte magát és az egész rendszer szétesett. Dock tök üres, appok nem működnek, mi a tököm itt a feladatkezelő, amivel megnézhetem mi a baj? Kinyomtam. Ezt a sz...rt!

Újraindítom, kiírta, hogy hiba történt és ennyi. De mi?
Remélem, legközelebb ha megbeszélésen leszek, akkor jön ez a rettenet... Persze akkuról, hogy leszívja az egészet.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19998) negyedes válasza TigerCat (#19997) üzenetére


negyedes
addikt

restart. :)

en kulon ujrainditottam a keynote miatt, mert tavaly nekem is befagyott a safari.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19999) Ragnar95 válasza TigerCat (#19997) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Cmd+alt+esc hozza elő az erőltetett bezárást.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20000) töky76 válasza Ragnar95 (#19988) üzenetére


töky76
tag

Jah, ez már valami :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.