Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Peethy válasza Ragnar95 (#19521) üzenetére


Peethy
őstag

"Amúgy abban én nem lennék biztos, hogy jogilag te EU-s országból hozod-e be a cuccot, hogyha nem hagyod el a reptér területét abban az országban, ahol átszállsz..."

Nem a jogról beszélek, hanem a gyakorlatról. Nincs arra kapacitás, hogy az összes EU-ba érkező járaton folyamatosan ellenőrizzék, hogy ki jött éppen másik országból. USA-ba beutazáskor is ezért kell becsekkolni az országba, még ha át is akarsz szállni utána egy belföldi járatra, mert így tudják megoldani a vámvizsgálatot. Amikor én jöttem, nem volt ott egy árva személy sem, aki ezt ellenőrizte volna.

(#19552) brumi1024 válasza Peethy (#19551) üzenetére


brumi1024
veterán

A csomagon nagy betűkkel rajta lesz, hogy USA. Amikor átszállsz te az esetek nagyon nagy részében nem találkozol a csomagoddal. Így a vámon pontosan tudják, hogy te Amerikából jössz, a csomagoddal együtt. És kint nem csak azért kell becsekkolnod, mert így oldják meg a vámvizsgálatot, hanem elég komoly biztonsági okai is vannak.

(#19553) Ragnar95 válasza Mr.Grincs (#19550) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Apple officially supports a maximum of 4 GB of RAM, but third-parties have determined that it actually supports 8 GB of RAM running Mac OS X 10.6 "Snow Leopard" and 16 GB of RAM running OS X 10.7.5 "Lion" or higher and the latest EFI update.
"

Forrás: az általad linkelt oldal :D
DD3 1066MHz-es RAM való a gépbe, a márka mindegy.
brumi1024: a vámvizsgálat azon a folyosón történhet meg, amin keresztül elhagyod a poggyászkiadást és ezt a kettőt ajtó választja el, így te nyugodtan leveheted az összes matricát, ami a kiindulási helyedre utal...
Peethy: ezzel tökéletesen tisztában vagyok, végig hangsúlyoztam is, hogy a gyakorlatban értelmetlen ezen aggódni, énis simán hoztam már be iPadet az USA-ból, ami elvben vámköteles lett volna...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19554) pallos99


pallos99
csendes tag

Nekem olyan kérdésem lenne hogy ilyen ékezetes problémákat hogy lehet megoldani. a helyzet az hogy egy .zip mappát töltök le és az ékezetek random szimbólumok a fájlok neveiben és a mappa nevében. vagy valamit a zip-hez kéne valami program?

(#19555) Jorus válasza Ragnar95 (#19553) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ferihegyen mondjuk pont nincs ajtó, de egyébként ja, jellemzően simán van idő és hely bármit csinálni a pogyókkal, egyébként sincs közvetlen járat USA-ba/ból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19556) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy MacBook Air 13" Mid2012es modellem, ami egyik napról a másikra úgy hajlandó elindulni a bootolni az ssd-ről, ha ALT plusz bekapcsoló gombbal kiválasztom hogy a Macintos HD lemezemről kívánom indítani a rendszert. Alap esetben ha bekapcsolom a gombbal akkor nem talál boot lemezt a gép és kéri h tegyek be egyet és üssek le egy billentyűt.....

Kérdem én: hogy a fenébe szállhatott el a bootolásom csak úgy? :U

(#19557) ribarszki


ribarszki
őstag

Mit össze nem pörögtök ezen a vám kérdésen, kíváncsian olvasom :D De valóban, kézipoggyászként viszed és kész. Azt nem tudtam, hogy kifele kéne lapot kitölteni a kivitt műszaki cikkekről, de ilyet szerintem a kutya sem kér. Múltkor volt nálam nagyobb értékű fényképező, laptop, ipad, ipod de senki sehol nem kérdezte, hogy ez mi. szóval saját használtra vegye meg nyugodtan. Persze ha 5 macbokkal akar felszállni az gyanús :)

(#19558) W1 válasza atika88 (#19556) üzenetére


W1
senior tag

Ez nálam is adott probléma, annyi különbséggel, hogy nekem a Bootcamp windowsra bootol be az OSX helyett. :(

(#19559) Ragnar95 válasza Jorus (#19555) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legutóbb novemberben érkeztem Ferihegyre, emlékeim szerint akkor még volt egy automata ajtó ott :F Az, hogy nincs direktjárat a feladott poggyászok tekintetében mindegy is, hiszen átszálláskor nem kapod meg őket, hogy leszedhesd a matricát.
De szerintem mindenkinek világos már, hogy ha akarja az ember, meg tudja oldani a behozatalt annak ellenére, hogy valószínűleg szürke-zóna a dolog erősen... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19560) Jorus válasza Ragnar95 (#19559) üzenetére


Jorus
nagyúr

A poggyászkiadó csarnok előtt van automata ajtó, utána már a vámosokig nincs. Persze a téma szempontjából ez mindegy. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19561) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok. A 2013 as Air-ben van lehetoseg boviteni a memoriat 8gb-ra ?

--------

Koszi a gyors valaszt. Gondolkodok a 4gb os 2013 modellen, es az ujabban amiben gyorsabb picit a proci, de nem tudok dulore jutni. Megeri a plusz koltseget a gyorsabb proci es a tobb ram ? hosszutavra gondolkodok

[ Szerkesztve ]

(#19562) brumi1024 válasza b3Ro (#19561) üzenetére


brumi1024
veterán

Vásárláskor igen, utána csak jó kézügyességgel, SMD forrasztási tapasztalattal és megfelelő pákával.

(#19563) nábob


nábob
tag

Random angol forumon komment:

"...Any MacBook Pro (Don't bother with the white one, it's very outdated now, and the Air is totally unsuited to being a primary computer unless your needs are very light. You're better off paying a bit more and getting a Pro which will fly though anything)..."

Ez igaz? Annyival gyengébb az Air a (z alap) rMBP-nél? :U

Még valami az amerikai modellekkel kapcsolatban... A töltő hogy bírná? Olvastam olyat, hogy csak a fali csatlakozóját kell kicserélni és máris jó, de máshol mintha adapter-cseréről beszéltek volna... :F

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19564) Ragnar95 válasza nábob (#19563) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak a végét kell kicserélni és jó lesz itthon is, márpedig egy olyan töltővég kb 500Ft, anno néztem énis iPadhez, de aztán végül egy borotva töltőjével váltottam ki az EU véget, így legalább hosszabb is lett az amúgy elég rövid (1m-es) töltő.
Ezt itt is meg tudod oldani akár. Vagy ott van a US-EU átalakító is, de az elég bumszli, úgyhogy egyszerűbb és olcsóbb, ha a töltőfej végét cseréled le vagy egy borotva/fényképezőtöltővel váltod ki a US véget.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19565) Eszleny válasza atika88 (#19556) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A System Preferences alatt van egy Startup Disk menüpont. Valószínűleg ott nincs kiválasztva az OS X partíció.

W1: A te esetedben valószínűleg ugyanitt a Bootcamp partíció aktív.

(#19566) W1 válasza Eszleny (#19565) üzenetére


W1
senior tag

Igen, köszi! :R

(#19567) FIREBLADE78 válasza b3Ro (#19561) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Most rendeltem,cto, legújabb 1,4ghz-es 8gigás airt, szerintem mindenképp 8gigával kérd,30 rugó pluszt megér.

Valamivel gyorsabban bootol be,kapcsol ki, indít programokat,de ezek annyira nem szembetűnőek,csak ha 2 gépet egymás mellé rakod,én úgy voltam vele,hogy ha kifizetek 300 feletti manit,akkor nem a 10 ezren fogok soherkodni és így a legújabb változat van meg :))

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19568) b3Ro válasza FIREBLADE78 (#19567) üzenetére


b3Ro
senior tag

ezen gondolkozok en is. ha mar kifizetek egy nagyobb osszeget erte, akkor ar legyen jo, es szolgaljon sokaig. pipa lennek ha pl 2 ev mulva azon mergelodnek, h keves a memo

(#19569) Zjunior válasza FIREBLADE78 (#19567) üzenetére


Zjunior
veterán

Honnan, és mennyi volt?;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19570) brumi1024 válasza nábob (#19563) üzenetére


brumi1024
veterán

Az egy 3 éves hozzászólás, a Late 2010-es Airre vonatkozóan. Az tényleg nem volt egy erőgép a 2008-ban megjelent SU9400-as Penryn procijával és a 2 GB ramjával, de ez a mai modellekre nézve abszolút lényegtelen. Csak összehasonlításképp: az i5-4250U teljesítményre nagyjából egy szinten van a T9900-as Penrynnel, ami az akkori egyik csúcs volt. (Autós példa: SU9400 - 1.0 Swift, T9900 - Audi RS5)

Játékos gépekbe is raknak (GT750M, sőt még 8870M mellé is) i5-4200U-kat és i7-4500U-kat, többet is próbáltam, és elégnek bizonyultak (kivétel persze van, de itt most lényegtelen). Igen, az Airben egy kicsit gyengébb a proci ezeknél, de nem jelentősen.

A rMBP pedig hardveresen nagyjából ugyanez: persze a proci valamivel erősebb (de ha igazán proci igényes dolgot futtatsz, akkor nem itt kell keresgélni, hanem a 15"-osnál), de a magasabb felbontás miatt az erőviszonyok hasonlóan alakulnak.

[ Szerkesztve ]

(#19571) bongeszo


bongeszo
aktív tag

tudnátok adni egy gyors véleményt, akövetkező témában:

170.000ft-ért tudnék venni egy új de 2012-es 11,6-os Airt. 4gb ram de csak 64gb ssd. Ezt elég jó árnak találom. Most egy Féhér unibody-t használok 4gb rammal 128gb ssd-vel. A 128 gb-t néha már szüknek érzem de hálózati tárolóval azért elférek rajta és talán elférnék a 64-en is. A 13-as monitort kedvelem pont megfelel mert sokat hurcolom a gépet. A 11-es még könnyebb lenne hurcolni. Mennyire vészes a 11-es méret, van-e valami gond ezekkel a gépekkel? illetve mennyire tudok kiszálni a gépből ha mégsem jönne be?

(#19572) FIREBLADE78 válasza Zjunior (#19569) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

sytlebolt.hu és 330.000 Ft + ezer a szállítás,ami elég bosszantó :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19573) buci30


buci30
addikt

Hogy tudom kikapcsolni a kamerát ha valaki pl facebook felkér akkor ő ne lásson engem csak én őt?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19574) buvartacsko válasza bongeszo (#19571) üzenetére


buvartacsko
addikt

szerintem ezzel kb választál magadnak. alig férsz el 128GB-on és 64-re váltanál? hülyeség.

jó a 13-as méret? akkor miért váltanál 11-re?

szerintem ez rossz üzlet.

(#19575) töky76 válasza nábob (#19508) üzenetére


töky76
tag

Nálam is ez volt, bementem istyle-ba néztem vagy 5 percig, mondom szép, de semmi extra, végül megvettem és ahogy huzamosabb ideig használtam egyre jobban kijött hogy milyen éles, a többi gép kijelzője már életlen rossz használni.
Off: olyasmi mint amikor van egy passatod és lecseréled egy 5-ös bmw-re, mindkettő jó autó, de iszonyatos a különbség. Közel 2x annyiba kerül, de végül megéri,élvezed.

(#19576) bongeszo válasza buvartacsko (#19574) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi, igazad lehet! :)

Csak kiváncsi lennék milyen a 11,6-os, illetve a szerintem kedvező ár miatt gondolkoztam el rajta. Mégiscsak egy új gép 170.000-ért, az ssd pedig cserélhető(igaz elég dágán)...

Van amúgy valakinek tapasztalata az OWC-s ssd-k beszerzéséről?

(#19577) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Megint kacsingatok a Macbook felé, de mielőtt komolyabban elkezdek keresgélni lenne néhány (amatőr) kérdésem. A kiszemelt egy 11-es Air (minimum 2011-es, legalább i5 + HD3000, vagy erősebb), illetve láttam, hogy a 2010-eseket még Geforce 320m-mel szerelték, ami szintén jó lenne.

1.: van-e olyan 2010-es GF320m-mel szerelt gép, amiben van billentyűzetvilágítás? Ha nincs, akkor bele lehet-e hackelni?
2.: megoldható-e win7-tel dualboot, úgy hogy minden rendesen működjön win7 alatt?
3.: HD3000 mennyire boldogul el a 4k videólejátszással mac os alatt? Ugyanis win7 alatt szaggat, bármivel próbálom, codec sem segít. Láttam videót youtube-on, ahol HD4000 VLC-vel akadásmentesen tekeri a 4k videót, ami azért is érdekes, mert win7 alatt még a HD4000-rel is szaggat a 4k videó.

Asszem egyelőre ennyi, előre is köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19578) Ragnar95 válasza hito (#19577) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

2. Igen, ezt hívják itt bootcampnek, tökéletesen fog rajta menni a windows is az OSX mellett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19579) brumi1024 válasza hito (#19577) üzenetére


brumi1024
veterán

A 4K videóra: milyen beállításokkal, milyen videók? Ha a hardveres gyorsítás megfelelően van belőve akkor a HD4000-nek vinnie kell a 4K-t.

(#19580) hito válasza brumi1024 (#19579) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, de itt most a kerdes inkabb a HD3000. HD4000-es peldat csak azert irtam, mert win7 alatt VLC-vel nem megy a 4k, mig macos-szel ilyen gond lathatoan nincsen. Ezen felbatorodvan remeltem/remelem, hogy HD3000-rel is megy esetleg. :) HD4000-es verziora nincs keret :(

Egyebkent LG G2-vel felvett 4k video.

Ragnar95: koszi ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19581) brumi1024 válasza hito (#19580) üzenetére


brumi1024
veterán

A HD3000-ről nem tudok nyilatkozni, de ha tudok szerválni egy HD3000-es gépet megnézem. Az mondjuk más kérdés, hogy 1366x768-as kijelzőn szvsz értelmetlen 4K videókat nézni, hacsak nem vágási célokból veszel fel 4K-ban (például nagyítás, de ide az Air nem épp ideális). A telefonos 4K-t pedig puszta parasztvakításnak tartom, erre jó példa ez a kép. Sok Full-Frame gép csak 1080p-ben tud felvenni, ezzel szemben az LG 1/3.04"-on 4K-ban. Szerintem jobban jársz a 1080p 60fps-es felvétellel.

[ Szerkesztve ]

(#19582) Xero válasza hito (#19580) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha adsz egy videót, akkor megnézem hacklin. Abban HD3000 dolgozik.

(#19583) hito válasza brumi1024 (#19581) üzenetére


hito
nagyúr

Ad abszurdum egyetértek a leírtak 99%-ával. Egyébként ha a saját szememnek hiszek, akkor azt kell mondjam, hogy jóval élesebb és részetgazdagabb egy 4k-ban rögzített képanyag, mint az 1080p, elég brutál különbség van még G2-vel is. Viszont, ami esetenként megint csak a 4k malmára hajtja a vizet, az az, hogy ha nagyon muszáj itt már egész használható a digitális zoom. 2-3x-os nagyításnál kb. olyan lesz mint egy 720p és 1080p közötti felbontású videó zoom nélkül, ami nem rossz. Csak ezért rögzítek néha 4k-ban és akkor már nem lenne rossz ha néha vissza is tudnám nézni, meg tudnám mutatni a videókat.

Xero: köszi, fellövök egyet dropbpxba, vagy copy.com-ra és belinkelem. Előre is köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19584) g4bb3r


g4bb3r
tag

Hali ugyan az előzőre se válaszolt senki próbálkozom egy irányzottabb kérdéssel. :DDD

Van e valakinek hasonló tapasztalata? Macbook pro (retina13) display portra van kötve külső monitor. A monitor audio kimeneteben van a hangfal. A hang átmegy a display port kábelen > monitoron > aktív hangfal.

De ha sleepelem a macet és utána "felélesztem" szinte kivétel nélkül a laptop hangszórója szól. A sound deviceokból is eltűnik a monitor mint audio eszköz. A display port kabel néhányszori ki-be huzgálása vagy macbook restart megoldja..

Először kábelre gyanakodtam de HDMI-n is ugyanez. Kissé bosszant és "had ne kelljen már restartolgatni egy macet".

Hasonló tapasztalat?
Persze lehetne mondani hogy kössem a hangfalat a macbookra közvetlen. Ez azért nem jó mert a másik 2 hdmi porton van egy xbox360 + DELL laptop esetenként aminek szintén kell a hang..
Googli eddig nem segített (vagy nem tudtam angolul megfelelően feltenni a kérdést a keresőmotornak) :U

(#19585) biker válasza g4bb3r (#19584) üzenetére


biker
nagyúr

ha a macbook hamarabb ébred, mint bekapcsol a monitor, akkor elvesztheti a kapcsolatot
szerintem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19586) huszar90


huszar90
aktív tag

Lenne egy kérdésem. Van egy ntfs-re formázott WD-s kűlső merevlemezem. A Macbookomba bedugva csak olvasni tudja a rajta lévő dolgokat, felmásolni rá viszont már nem tudok. Valami egyszerű megoldás vagy program létezik erre?

(#19587) Ragnar95 válasza huszar90 (#19586) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tuxera NTFS megoldja a dolgot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19588) brumi1024 válasza huszar90 (#19586) üzenetére


brumi1024
veterán

Szebb megoldás: exFAT, vagy HFS ha csak OS X-el van használva.

(#19589) huszar90 válasza Ragnar95 (#19587) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi szépen!

brumi1024: Főleg windowsos géppel van használva csak most betelt az Air-em így leszeretném üríteni rá a kevésbé fontos dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#19590) brumi1024 válasza huszar90 (#19589) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor exFAT, az mindkettővel jól megy, külön programok nélkül.

(#19591) HarryPotter válasza bongeszo (#19576) üzenetére


HarryPotter
őstag

nekem van, owc aura pro van a gépemben, a stock 64 GB-ról upgrade-eltem 128 GB-ra. Nem volt semmi gond, simán megjött a csomag a külső házzal és a spéci csavarhúzókkal, az owc honlapján pedig lépésről lépesre mindent bemutató video segítség van. Tisztább, szárazabb érzés... :K

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#19592) huszar90 válasza brumi1024 (#19590) üzenetére


huszar90
aktív tag

Kipróbálnám én, csak azt 1,5 TB rajta lévő adaot nem tudom máshova rakni míg leformázom :DDD

(#19593) hito válasza Xero (#19582) üzenetére


hito
nagyúr

Ime a videó :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19594) TheMarci válasza hito (#19593) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem tudom, számít -e, de egy late 2011-es mbp-n, 23"-os külső monitoron az mplayerx akadás nélkül lejátszotta nekem. Asszem hd3000-em van.

Do You Dream?

(#19595) irgum válasza hito (#19593) üzenetére


irgum
addikt

Dedikált videokártya nélkül (nem monitorra kötve) a HD4000 akadás nélkül viszi VLC lejátszóval. Egyébként brutál a minősége retina kijelzőn!

(#19596) hito válasza TheMarci (#19594) üzenetére


hito
nagyúr

Na ez nagyon jó hír, mert abban tényleg HD3000 van. Viszont a proci ott 2.4GHz-en ketyeg, ami nagyon nem mindegy. Air-ben asszem max. 1.7GHz. De mindenesetre bizakodásra ad okot a dolog, köszi! :)

irgum: igen, HD4000-nek hivatalból meg kell oldania a dolgot. HD3000 az igazi kérdőjel (mondjuk egyre kevésbé, mert jó hírek jönnek) és 1.7GHz-es i5-ös proci. Gondolhattam volna fotós topicból, hogy mac-ed van :D

Azért az hihetetlen, hogy mennyivel jobban meg van oldva a multimédia Apple oldalról, mint windows-on. Win7-en VLC-vel még HD4000-rel is diavetítés a 4k.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19597) TheMarci válasza hito (#19596) üzenetére


TheMarci
addikt

A proci mondjuk dolgozott közben bőven, nem 100%-on, de legalább 55-65-ön.

Do You Dream?

(#19598) KMan válasza hito (#19596) üzenetére


KMan
őstag

mid2011 i5-os air es HD3000 ezzel mar nem birkozik meg. talan egy i7 :F

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19599) Ragnar95 válasza brumi1024 (#19588) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam mondjuk exFATtal csak a gond van OSX alatt... :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19600) hito válasza KMan (#19598) üzenetére


hito
nagyúr

Milyen frekin megy a proci a gépben? Ugyanazokkal próbáltad, mint a kollégák?

TheMarci: én ebből arra következtetnék, hogy 1.7GHz-es i5-ösnek el kéne tekernie a videót 90-100%-os processzor kihasználtság mellett. De ez csak tipp.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.