Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Ragnar95 válasza ribarszki (#19400) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem egyáltalán nem zavar,h "éles" a széle, egyetlen egyszer vágta a kezemet, amikor trackpadezés közben véletlenül pont a kis középső nyitást segítő rész széléhez ért a csuklóm, ami ugye csúcsos, de amúgy sosem zavart.
Ha nem dolgotatod meg a gépet, gyakorlatilag teljesen néma valóban, de azért ha elkezdesz mondjuk játszani vagy renderelni, akkor már felpörögnek azok a ventik :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19402) megema válasza ribarszki (#19400) üzenetére


megema
őstag

Nem tapasztalsz akadást Safariban való görgetésnél? Minél megterhelőbb az oldal, annál jobban kivehető. Képekkel tarkított PDF görgetésekor a kép betöltésekor (szintén Safariban)?

Amúgy a Chrome-nak nálam olyan grafikai hibái vannak, hogy csak na. Könyvjelzők menüben eltűnik a feliratok egy-egy része görgetésre, PDF gyors görgetésénél "leszakad" a lapszámot jelző fül (és itt mégjobban akad a görgetésük).

Az éles szél engem sem zavar, de kicsit érdekesnek tartom a nyitáshoz kimart rész tűhegyes "csúcsait".

[ Szerkesztve ]

(#19403) lugosi válasza megema (#19402) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem ezekhez a gépekhez képest egy őskori (igaz nem retina) imac-em van és semmi ilyesmit nem tapasztalok. Nem lehet hogy ott valami gond van? Vagy a laptop vonal ennyire más?

(#19404) ribarszki válasza megema (#19402) üzenetére


ribarszki
őstag

Safariban eddig nem igazán, elég folyékonynak tűnik a dolog. Megnyitottam egy 150 oldalas PDF-et, képekkel, az ipad használatiját és ott bizony nagyon akad. Illetve ha teljes képernyőre váltok, vagy az iPhotoban két újjal zoomolom a képek könyvtárárt, hogy egyszerre mennyit mutasson. Ennyi, másban teljesne jó. (Bár szerintem sok akadás szoftveres és nem hardweres hiba)

Kérdés: Ti melyik színprofilt használjátok? Színes LCD? Van aki már kalibráltatta mérőműszerrel a kijelzőjét?

(#19405) megema válasza lugosi (#19403) üzenetére


megema
őstag

Ez sajnos retina-specifikus dolog. :U

ribanszki: Köszi, hogy megnézted! Ha nem PDF-ről van szó, egyáltalán nem vészes. Akkor látszik, amikor kicsiket görgetsz folyamatosan, de hagyod szépen lelassítani, majd megállni. Akár itt is elő tud jönni. De pl. Indexen a mindeközben szekciónál szépen akad.

A betak alatt szépen ledolgozták az általános görgetési akadást, már csak a megterhelő tartalmú ablak átméretetése és a Safaris görgetés maradt. Na, meg néha bugos még a Launchpad, de sokkal jobb, mint 10.9.2-n.

(#19406) ribarszki válasza megema (#19405) üzenetére


ribarszki
őstag

Megéri feltenni a béta verziót? Nekem most gyárilag a 10.9.2 van fennt, de ha sokat jelent és nem rizikós, akkor szívesen frissítek bétára..

[ Szerkesztve ]

(#19407) Ragnar95 válasza megema (#19405) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most direkt megnéztem ezt is, az első görgetésnél valóban van egy kis röccenés a mindeközben szekciónál indexen, de utána már teljesen folyamatos a görgetés, ugyanolyan, mint bárhol máshol.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19408) M@trixfan válasza buci30 (#19399) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nincs optikai kimenet az Air füles kimenetén? Azért az jobb lenne, nem a notebook határozná meg a hangminőséget.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19409) Blaise válasza ribarszki (#19406) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem fent van, nem tapasztaltam problémát.

(#19410) lugosi válasza megema (#19405) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, akkor ez még egy ok hogy miért ne vegyek retina MBP-t, mikor amúgy is az air lenne szimpatikusabb.

(#19411) Ragnar95 válasza lugosi (#19410) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek a problémák a felhasználók nagyon kis %-ánál jelentkeznek csak, szóval nem lenne szabad ennek befolyásolnia a döntésedet...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19412) lugosi válasza Ragnar95 (#19411) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi. Úgy éreztem a beszélgetésből, mintha valami szinte-általános jelenség lenne.
Egyébként amire kell, nem vagyok benne biztos, hogy szükségem van a retinára. Azaz inkább, úgy érzem hogy nincs rá szükségem (irodai felhasználás mobil változata, azaz irodai progik futtatása és net/mail ügyfeleknél helyszínen). Erre szerintem az air lenne jobb.

(#19413) megema válasza lugosi (#19412) üzenetére


megema
őstag

Általánosnak talán nem mondanám, de az utóbbi időben többen is jelezték rajtam kívül, hogy nincs minden rendben a 13"-osokkal grafika terén. 99%, hogy szoftveres a probléma.

Most hogy sokan nem szúrják ki, vagy csak nem zavarja őket, esetleg tényleg nem is produkálja minden gép, azt nem tudom. Én annyit tudok, hogy engem eléggé zavar, és itt sokan úgy reagálnak, hogy abban van a hiba, aki tapasztalja, mert ők nem veszik észre. Tiszta telepítés után, amikor először találkozom a bejelentkezés képernyővel, már kapásból lassú a fiók képét megjelenítő animáció. Ez nem felhasználásbeli probléma... Bizonyos animációk rendben vannak, de a legtöbbjén lenne még mit reszelni. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy túl lett optimalizálva a rendszer az akkuidő érdekében (bár töltőn is ugyanúgy reagál).

Ettől függetlenül nem akarlak lebeszélni a Pro-ról, csak próbáld ki valahol vásárlás előtt. Ugyanúgy, mint bármi mást is...

[ Szerkesztve ]

(#19414) FIREBLADE78 válasza ribarszki (#19400) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ebből már jó pár zsigát lehet venni :DD Amúgy grat

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19415) ribarszki


ribarszki
őstag

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Ha sokszor használom itthon a gépet, akkor mi a jobb megoldás az akkumlátor hosszabb élettartama érdekében? Feltölteni teljesen és hálózatról használni, vagy akksiról és újratöltögetni?

(#19416) buci30 válasza ribarszki (#19415) üzenetére


buci30
addikt

Állítólag ha ravan dugva folyamat se romlik az aksi alapota mert ugy van meg csinálva valami védelem benne.
Nekem air van es ebből ugye nem kivehető az aksi....
Ez igaz?

Rendes laptopot en ugy hasznaltam anno ,h itthon aksi ki ha mentem akkor tettem csak bele!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19417) brumi1024 válasza ribarszki (#19415) üzenetére


brumi1024
veterán

és buci30:

Én az előző 15"-os MBP-met itthon ha asztali üzemmódban használtam akkor bedugtam, ha nem használtam kihúztam (estékre pl), ha meg elvittem/itthon mozgattam akkor akksiról használtam, így heti jópár alkalommal lemerült. Így egy évesen 97%-os akkukapacitással adtam el. Az itthoni másik 15"-os MBP szintén most került eladásra 2 évesen, de ott egyáltalán nem figyelt a használója az akksira, ha használta és lemerült akkor felrakta tölteni, akár hosszabb időre is, az pedig 88%-os kapacitással ment el. Pontos ciklusszámokat nem tudok, de mindben volt azért rendesen, elsődleges gépnek voltak használva. Most az Airrel kicsit másképp vagyok, akkor töltöm amikor lemerül, ez pedig a lightosabb használat miatt 2-3-4 naponta van, attól függően, hogy viszem-e valahova.

Jó minőségű akksik kerülnek ezekbe a gépekbe, úgyhogy a legjobb tippem: használd. Ne legyen feleslegesen mindig töltőn, ne hagyd hetekig lemerülve, illetve jól szellőző helyen legyen a cucc, a meleget nem szeretik az akkuk, és ha gyakrabban használod töltőről akkor merítsd le havonta egyszer. Én ezt találtam a legjobb felhasználási módnak a laptopjaim használata során.

[ Szerkesztve ]

(#19418) buci30 válasza brumi1024 (#19417) üzenetére


buci30
addikt

Tehát mivel napi szinten használom akkor ha nem hagyom töltön napi 1x tuti lemerulni igy.
Akkor minden nap tőltsem fel es este gép kikapcs!?

Mert en ugy csinalom jelenleg, h itthon töltön van folyamat mert aksi nem kivehető :(
Heti 2x viszem el talán akkor aksirol megy.
Persze este nem alvoba teszem, hanem kikapcsolom rendesen es lehuzom a toltorol!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19419) TheMarci válasza buci30 (#19418) üzenetére


TheMarci
addikt

Akksi élettartalmát lemerülésekben mérik, úgy is tervezik, x merülést bír minden akksi. Tök mindegy, hogy 3x merül 20%-ot, vagy 1x 60%-ot, ugyanannak számít. Minél többet merül, annál jobban használódik el. Amikor töltőn van, nagyon keveset merül.

A gépem 2.5 éves, 94%-os az akksi, 200 ciklus, sosem kapcsolom ki, csak lehajtom a tetejét, és amikor csak tudom, töltőről használom.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#19420) buci30 válasza TheMarci (#19419) üzenetére


buci30
addikt

Akkor igy hagyom en is töltön este is!

Masik kérdésem pont ez lett volna, h a csukogatas memnyire tesz jót neki?
Mert igaz ezelőtt egy Samu volt ,de ott többen mondtak ,hogy valami szalag elszalhat benne.
Ez gondolom jóval tartósabb, igy csogathatom mindig nem lazul ki stb.?
En nem 2evre vettem hosszabb távra mert csak netezesre kell meg neha film nézés ha utazok... Igy semmi komolyabb program futtatásra nem.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19421) TheMarci válasza buci30 (#19420) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem lesz baja, használd, ahogy jólesik.

Do You Dream?

(#19422) irgum válasza TheMarci (#19419) üzenetére


irgum
addikt

Ezt én is így látom! Másfél éves gépem mindig töltőn van, ha nem használom sleep-be teszem. Ez idő alatt 52 ciklussal 98% az aksim. Nem nehéz elképzelni ha napi 6-8 órát használom és nem tápról menne, már csere érett lenne benne az aksi!

(#19423) brumi1024 válasza TheMarci (#19419) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, viszont néha a Lithium akksikat sem árt formázni (teljesen lemeríteni).

(#19424) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Másnak nincs olyan problémája, hogy beragad a letöltést jelző csík a dokkon a letöltések mappánál? Már az iMacen is ez volt és most a rMBP-n is, killall Dock megoldja, de a következő letöltésnél rögtön előjön megint a probléma. Annyira nem nagy gond, de azért zavaró.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19425) Blaise válasza Ragnar95 (#19424) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem is előfordult néha, bár mintha 10.9.3 óta nem látnám ezt.

(#19426) Ragnar95 válasza Blaise (#19425) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor lehet, megpróbálkozom a beta-val, ha már úgyis fel lehet rakni hivatalosan is őket :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19427) ribarszki


ribarszki
őstag

Gyors barátság volt a mostani géppel :D Mindig belehúzok a tutiba ezt nem hiszem el.. A kijelző bal alsó sarka jó nagy darabon sárgás.. Szürkeskálát töltöttem le, ami jobbra fent fehérben végződik, bal alul sárgás fehérben indul.

Íme és íme

Ugyan azt a képet megfordítottam, hogy nem a szürkeskála sárgás alapból..

Bár a telefon másik végén az Applnél nem voltak túlságosan meglepve, már találkoztak ilyennel.. cserélik az egész gépet még 3 munkanapon belül vagyok... Sajnos túl nagy a gyártási szórás.. :/

(#19428) megema válasza Ragnar95 (#19424) üzenetére


megema
őstag

A jelenlegi (13D61-es) betával még nem csinálta, de az összes korábbival igen.

(#19427) ribarszki: Nekem a kijelző tetején van 2 sötétebb folt. Főleg teljes képernyőre kirakott, szürke hátterű programnál látszik, amikor 3 ujjal lapozok. Illetve nyomásra nagyon kattog az alsó burkolat. Ha nem asztalon használom, hanem ölben, vagy kanapéra larakva, akkor a kijelző döntésére "kihorpasztja" a felület keltette "benyomódást", és olyankor is kattan néha.

[ Szerkesztve ]

(#19429) TigerCat válasza megema (#19428) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mázlim van. Tökéletes a gépem. Semmi hiba. Leszámítva az OS X lagot és egy-két bosszantó apróságot. De ez utóbbi mind szoftveres, remélem javítják. Pl.: a kulcskarika hiba rendszerszintű és tudnak róla.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19430) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintetek nem gáz innen apróról venni macbookot? Annyire nem merek csak ūgy felutazni bpre és egy kvzóban átvenni...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19431) hszilard666 válasza FIREBLADE78 (#19430) üzenetére


hszilard666
veterán

Találkozzatok napközben és vigyél magaddal valakit. Akkor biztos nem rabolnak ki :D :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#19432) Jorus válasza FIREBLADE78 (#19430) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én vettem anno mekiben egy kollégámnak MBA-t innen apróról, nem volt semmi gond. Persze javasolt megnézni, kipróbálni, futtatni pár tesztet, csekkolni az eladó által előzetesen közölt infókat, stb. és persze nem árt, ha olyan eladótól vásárolsz, akivel már van mondjuk itt, a topicban vkinek pozitív tapasztalata.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19433) TheMarci válasza FIREBLADE78 (#19430) üzenetére


TheMarci
addikt

Eladótól függ, sok a normális ember, de sok a csaló is, neked kell leszűrni a beszélgetéseitekből, hogy kivel van dolgod. Linket mutatsz, akkor hátha többet tudunk mondani? Meg én is adtam el, vettem így gépet, csak én helyben vagyok, nem kell sehova mennem. :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#19434) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#19430) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha egy népesebb kávézóban veszed át és korrektnek tűnik az eladó, akkor azért attól nem kell félni, hogy kirabolnak. Adtam én már a Keleti parkolóban is el MBP-t, és nem volt semmi probléma, beültünk a kocsiba, megnézte a gépet, megszámoltam a pénzt és minden rendben volt. Ennyire nem veszélyes hely ez a Budapest. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19435) TheMarci válasza brumi1024 (#19434) üzenetére


TheMarci
addikt

Mondjuk ha a Bérkocsis, Fuvaros, Szigony környékére hívják, akkor elég elkezdeni gyanakodni. :D

Do You Dream?

(#19436) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#19430) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én így adtam el itt az aprón. Az M7-es mellett találkoztunk egy benzinkúton. No problem. Persze nem akartam átverni senkit. Ha olyan embertől vennél, aki igen, akkor meg tökmindegy, hol veszed át.

Mi azt csináltuk, hogy a normál módon is használt gépemet vittem fel. Volt nálam mobil WiFi, így ki tudtuk próbálni. Neteztünk, Skype-oltunk, filmet néztünk, zenét hallgattunk, fájlokat másolgattunk, meg minden ami kell. Így kiderült, hogy működik. Teljes képernyőn fehér, fekete képet néztünk a pixelhiba miatt. Megmutattam az Apple oldalát is, ahol a szériaszámot lehet ellenőrizni és hogy mennyi garancia van a termékre (2 hónap volt még). Csekkoltuk az akkut is ( 45 ciklus). Miután mindent rendben találtunk és én is megszámoltam a pénzt, kijelentkeztem minden szolgáltatásból (iCloud, kulcskarika, FaceTime, stb), kivettem a készüléket a saját fiókomból és kikapcsoltam. Újraindítottam és ALT gombbal beléptem a lemezkezelőbe, majd formáztam a diszket. Végül rányomtam a telepítésre és lecsuktam a tetejét. Amikor otthon felnyitotta simán felment neki a rendszer. Ennyi. Azt gondolom ennél korrektebben nem lehet használt gépet eladni...
Esetleg kérd meg te is, hogy hasonló módon tesztelhesd, mielőtt átveszed.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19437) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

http://hardverapro.hu/apro/retina_macbook_pro_13_24ghz4gb128gb_core_i5_-_a_legujabb_3 vonattal mennék mivel nincs kocsim, kvzót csak plkênt hoztam fel, nem tudom, fosok, lehet hivatalosan kellene

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19438) TheMarci válasza FIREBLADE78 (#19437) üzenetére


TheMarci
addikt

Ő megbízható. :)

Do You Dream?

(#19439) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Köszi srácok, habár egy nyomrult diák kéne és nem lenne baj,enyém lejárt mert végeztem télen. Vki küldhetne pikcsört róla. :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19440) biker válasza brumi1024 (#19423) üzenetére


biker
nagyúr

Nem hogy nem árt, egyenesen kinyírja a teljes kisütés a li akkukat :(
Ezert a benne levo toltesvezerlo csip a 0% kijelzeskor valojaban 3-5%-on all
Ha rosszul saccol a csip, es nullara fut az akku, lehet az volt az utolso ciklus

"A készülékek gyártói sokszor nem adják meg, hogy milyen akkut használjunk a termékhez, a legtöbb készüléket általában 3 V körüli letörési feszültségre méretezik. A lítium-bázisú akkuk mélykisütésére vonatkozó szabályokat minden esetben figyelembe kell venni!

Lítium-bázisú cellák 2,5 V alá történő kisütésekor a beépített védőáramkör lekapcsolja a terhelést. Nem mindegyik töltőkészülék alkalmas mélykisütött akkumulátorok töltésére. Egyes lítium-ion akkuk olyan védőáramkört tartalmaznak, amely tartósan lekapcsolva tartja a telepet addig, amíg egy cella feszültsége 1,5 V közelében van. Ez a védelem mindaddig tiltja a töltést, amíg a cella feszültsége a nemkívánatos tartományban áll. A nagyon mély kisütés egy réz-sönt kialakulását okozhatja, mely részleges vagy teljes rövidzárlathoz vezet. Ugyanez történik, ha a cellát fordított polaritással töltik és ebben az állapotban tartják egy ideig. A teljesen kisütött akkut 0,1C nagyságú töltőárammal kell tölteni. Ha egy réz-söntös cellát tartalmazó akkutelepet 1C nagyságú töltőárammal töltünk, nagy mennyiségű hő fejlődik, következésképpen az akkut ki kell vonni a használatból. "

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19441) brumi1024 válasza biker (#19440) üzenetére


brumi1024
veterán

Nyílvánvalóan nem teljesen nullára történő lemerítésről beszéltem és nem a NiMH akksik által köztudatban maradt formázásra gondoltam, de ezt normál körülmények közt elég nehezen is lehet megoldani. Egy mai akksit teljesen lemeríteni úgy lehetne, ha miután már egyáltalán nem kapcsol be a gép még hetekig állni hagyod. Volt nálam pár notebook az utóbbi időben, és egyiknél sem ment tönkre az akksi attól, hogy elment hibernálni a gép, mert lemerült.

A lényeg, hogy nem ideális állapota ezeknek az akksiknak a folyamatosan 100%-on tárolás.

[ Szerkesztve ]

(#19442) Blaise válasza FIREBLADE78 (#19437) üzenetére


Blaise
veterán

Én 4 gigás gépet nem vennék az biztos.

(#19443) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Végre sikerült diákot szereznem,habár csajé,remélem nem lesz cink,sajna air elfogyott,így hát pro lesz

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19444) FIREBLADE78 válasza Blaise (#19442) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Miért? Nem vok kamu dj stb munka kerülő kishuszàr. Közepes játékokhoz, netezni biztosan elég,ha a 6 éves pc-m is viszi ezeket

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19445) Aaron14


Aaron14
őstag

Ha a MacBookom benne van egy visszahívásos programban, azt hol tudom csekkolni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#19446) tDr1v3r válasza FIREBLADE78 (#19444) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mert ha majd később kevés lesz, nem kell sírnod a +RAM-ért...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19447) FIREBLADE78 válasza tDr1v3r (#19446) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kijön az új úgy is eladom, addig elég ^o^

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19448) mandria


mandria
csendes tag

Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy Macbook Pro -nak. Most ismerkedem a rendszerrel, mert eddig egy Dell XPS 1530-as gépem volt.
Szeretném megkérdezni tőletek, milyen feliratszerkeztőt ajánlotok.
Eddig a Subtitle Workshoppal barkácsoltam.Ami tökéletesen megfelelt. Most letöltöttem több programot, de nem igazán boldogulok velük.
Az időzitések...még csak-csak, de a fps konverziók sehol sem olyan világosak számomra.
( Amivel eddig próbálkoztam: iSubtitle,SubtitleThe Editor,Jubler,)A lejátszáshoz a Kmplayer helyett most a VLC-t használom,ami megfelel.
Szeretném továbbá megkérdezni, melyik a legjobb kis összefoglaló a gép használatáról.
IPhonom meg a legrégibb iPadem van, tehát nem vagyok teljesen zöldfülű az Apple világban, de azért ez egy kicsit bonyolultabb.
Viszont minden pillanata élvezet ....eddig...összehasonlithatatlan.....a képe fantasztikus:))))
Tényleg nem gondoltam volna:))))
Köszi előre is a segítségeteket!
Üdv:m.

(#19449) lugosi válasza FIREBLADE78 (#19447) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha rövid távra veszed és be tudod nyelni a vétel és eladás közötti buktát akkor nem gond a 4 giga, de annyival ma már én se vennék macet.
Az én imacemben is 4 van és sokszor kéne hogy több legyen.

(#19450) icezozo


icezozo
addikt

Akkor én a 2 GB-rammal ki is vagyok utálva innen :D

amire használom:
internet( kb. 5-6 oldal megnyitva )
e-mail
BlackBerry Link és BB Desktop Softver
Sachesi , MFI Multiloader
Skype

ezek nyitva és nem akad 2 GB-tól igaz I5 proci van benne :D

http://qwankido.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.