Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) ielektros válasza troszti (#20349) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen okozhatja. Ha a kabel valahol serult akkor test (GND) fele huzza az 5V-ot. Szamomra is meglepo volt amikor ilyet tapasztaltam, de az 5V-os ag nem tiltott le es igen nagy arammal etette a forrosodo vezeteket. Tanacsolom a csatlakozo kihuzasat es biztonsagos rogziteset, hogy nehogy valami zarlatot csinaljon a szabad csatlakozo. Ezek utan nezd meg, hogy forrosodik e. Szerintem nem fog. Es akkor mar biztosan megvan a hiba is, hogy miert nem megy a cam.

(#20352) troszti válasza ielektros (#20351) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem, és köszönöm. :R
Egy kérdés lenne csak ezzel kapcsolatban. Hogyan/hova rögzítsem a kábelt? :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20353) ielektros válasza troszti (#20352) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat ha kihuzod latni fogod, hogy van a DVD es az alaplap kozott neki eleg hely. A lenyeg, hogy a csati ne mozogjon ossze vissza szabadon. Egy darab TESA papirragaszto vagy kapton szalag vagy ilyesmi. Ne celluxxal ha lehet. De csak annyi a lenyeg, hogy a csati fem felulete ne tudjon zarlatot okozni. Szoval az is eleg ha beturod valahova ha biztos vagy benne, hogy nem lesz vele gond.

(#20354) troszti válasza ielektros (#20353) üzenetére


troszti
aktív tag

Na mégegyszer köszi a segítséget :R Szerencsére megoldódott a probléma. Már csak a kamerát kéne megcsináltatnom, de félek drága buli lesz :K

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20355) ielektros válasza troszti (#20354) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez a kabel a rossz. Ezt kell "csak" kicserelni mert zarlatos. Es akkor megy a kamera is. Mivel az egesz uveget el kell tavolitani igy kabellal egyutt en olyan 120€ korul szoktam csinalni es ez meg olcsonak szamit. Sanszos, hogy Magyarorszagon sem olcsobb. Ket ora munka. De mondjuk ugy szedem szet, hogy utana senki nem mondja meg, hogy az uveg el volt tavolitva. Ehhez kell egy igazan por mentes kornyezet es marha sok tapasztalat. Kulonben utana nezheted a port az LCD es az uveglap kozott. Na meg persze lattam mar olyan csoda munkakat is ahol a gumi peremet ugy szetbarmoljak, hogy ehh.

(#20356) troszti válasza ielektros (#20355) üzenetére


troszti
aktív tag

Igen, és is érdeklődtem egy helyen, ahol azt mondták, ők sajnos nem vállalnak ilyet, mert nem szeretnének nekem venni egy kijelzőt, ha valamit elrontanak. És hogy mindenképp olyan helyre vigyem, ahol mér kellő tapasztalattal rendelkeznek.
Na most ha itthon sem olcsóbb, akkor ha olyan 30-40 forint körül csinálnák meg, lehet jobban járok ha veszek egy jó minőségű kamerát max 10e-ért :C Amúgy is ha max 1x használom egy hónapban, akkor még lehet sokat is mondok :K

Ja és aminek eléggé örülök, az akku problémám is elég rendesen megoldottnak látszik. Eddig normál használatnál olyan 2 órát bírt, most 7 és felet :)

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20357) ielektros válasza troszti (#20356) üzenetére


ielektros
senior tag

Persze. Az a nyavajas kabel futesre hasznalt annyi energiat mint a fene :)

(#20358) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan programot tudna ajánlani valaki, amivel djvu, mobi, epub és egyéb könyvformátumokat tudok olvasni OSX alatt? 10.8.5 van a gépen. Államvizsga miatt szükségem lenne pár könyvre, de csak a fent említett formátumban elérhetőek a neten. iPhone pedig túl kicsi ekkora terjedelemhez. Vagy olvasó program, vagy valami konvertáló érdekelne, lehetőleg ingyenes. :) :R

Ps: brunorbert

(#20359) brumi1024 válasza Quaresma (#20358) üzenetére


brumi1024
veterán

ePub-ot tud ha jól tudom az iBooks is, ami beépített program a Mavericksben (amit nem is értem miért nem használsz). Minden másra meg Calibri és konvertálás.

(#20360) marceeh válasza brumi1024 (#20359) üzenetére


marceeh
tag

Mert a kollega Mountain Lion-t használ,ahogy írta.Azon pedig legjobb emlékeim szerint még nem volt iBooks. :U

#Quaresma: nézd meg appstoreban,hogy letudod e tölteni az iBooks-ot ML-re,ha igen,akkor utána könnyebb lesz az életed :)

[ Szerkesztve ]

(#20361) brumi1024 válasza marceeh (#20360) üzenetére


brumi1024
veterán

A Mavericksre kérdeztem, hogy miért nem használja, ingyenes a ML-ről.

(#20362) marceeh válasza brumi1024 (#20361) üzenetére


marceeh
tag

én értettem félre sorrry :R

(#20363) Ragnar95 válasza brumi1024 (#20359) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Konvertálás se kell, a Calibre beépített olvasóprogramja megbírkózik a legtöbb formátummal.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20364) brumi1024 válasza Ragnar95 (#20363) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, csak nekem jobban bejön a Megtekintő egyszerűsége.

(#20365) Ragnar95 válasza brumi1024 (#20364) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban kényelmesebb abban olvasni, csak a konvertálás nem mindig sikerül jól, bár a másik irányba szokás általában kovertálni (PDF>ebook) és ott lehetnek gondok, az ebook>PDF irányról nem tudok nyilatkozni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20366) Quaresma válasza brumi1024 (#20361) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Mavericksre nem frissítettem, ugyanis a gépem egy mid2009 Macbook Pro 13" 2GB rammal. Ismerősöket végigkérdezve nem javasolták az új OS-t. Hidd el feltenném, ha nem kéne rosszabb felhasználói élménytől tartanom :) A Calibre-t pedig mindjárt kipróbálom, köszönöm a tanácsokat:)

Ps: brunorbert

(#20367) Ragnar95 válasza Quaresma (#20366) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Mavericksszel csak jobb lesz, ML sokkal durvábban erőforrásigényes volt, Mavericksnél nagyon komolyan rámentem a RAM felhasználás és a fogyasztás csökkentésére.
Nekem iMac early 2008-on érezhetően jobb volt a Mavericks, mint a ML, főleg RAM terén, ML alatt a 4GB csomószor kevés volt, míg Mavericks alatt sose volt vele bajom.
Viszont a 4GB RAM mindenképp kéne abba a gépbe egy SSD-vel együtt és rögtön használhatóbb lenne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20368) Quaresma válasza Ragnar95 (#20367) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Akkor holnap felrakom az ML-t. Az egyébként a terv, hogy kap 4Gb ramot és egy 128-as SSD-t, de még nem néztem utána, hogy ez pontosan milyen költséggel jár, típus stb..Majd egy két hónapon belül belekerül és remélem újra a régi lesz, mert én nagyon szeretem ezt a kis gépet:) Takarítattni se ártana majd, mert általános felhasználás mellett 70-80 fokra simán felmelegszik..

Ps: brunorbert

(#20369) MajaG válasza Somansky (#20345) üzenetére


MajaG
senior tag

Ez gyanúsan a 220 volt alvállalkozása.

220Volt

(#20370) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok, úgy döntöttem én is belépnék az Alma világába, keresgéltem és 400 alatt találtam 13"-os retina macbook pro-t

kóser hely lehet, mert 8G RAM-mal és 256-os SSD-vel 467 ezer kötül találtam máshol.

Köszi,
Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20371) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#20370) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Inkább hardveraprón nézelődj, ott már 360-ért találsz megbízható eladótól ugyanilyen gépet :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20372) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20371) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ÁFÁ-s számla kell :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20373) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#20372) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van eladó, aki Miniket árul azzal is, kérdezz rá, hátha tud adni a rMBP-hoz is :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20374) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20373) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és újonnan árulja ennél kevesebbért? :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20375) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#20374) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, mint írtam, 360-ért árulja ugyanezt a gépet :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20376) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20375) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kösz, rákeresek :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20377) Zjunior válasza CharlieDrop (#20370) üzenetére


Zjunior
veterán

340ért simán van akkor minek számla?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20378) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20375) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ennél van frissebb verzió, amúgy? :)

Mert apple.hu-n csak 2,4GHz procinak emlegetik, az meg nem túl informatív

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20379) buci30


buci30
addikt

.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20380) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#20378) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Oda van írva szerintem, hogy mikori kiadás, late 2013 a legújabb, de van early 2013 is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20381) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20380) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az oké, hogy mikori. Még nem használom jól a terminológiát, elnézést. Szóval a kérdés úgy lenne helyes, van-e már 2014-es modell? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20382) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#20381) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint írtam, nincs, late 2013 a legújabb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20383) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szétvág,hogy az összes általam használt játék csak winfoson megy,tudom lehet macre is wint rakni,de kérdem én,hogy mavericksnél is meglehet oldani?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20384) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#20383) üzenetére


TigerCat
nagyúr

15-ös retina MacBook Pro-n futtattunk Parallels-t, abban Windows 7-et és így nyomtuk a BF-et. Nem online játszottunk, de szépen ment élvezhető beállításokkal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20385) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#20384) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

oks,akkor kipróbálom ezt a parallels-t, leírnád hogyan működik,mit kell csinálni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20386) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20385) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Parallels Desktop alkalmazást kell megvenni, majd abba feltelepíteni egy windowst és onnantól ha elindítod a Paralells appot és bebootolod benne a virtuális gépet, minden ugyanolyan, mintha rendes windowst használnál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20387) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20382) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kösz, úgy látom, hogy nem láttam :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20388) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#20385) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Már megírták, de nem vészes és baromi jól működik. Ha kell a Windows, érdemes megvenni, mert nagyon kényelmes használni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20389) Ragnar95 válasza TigerCat (#20388) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk hogy a 13"-os modell mennyire fog elbírni egy virtuális gépet + mellé még játékot is, az már erősen kétséges szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20390) TigerCat válasza Ragnar95 (#20389) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, ez kérdés. Amaz 4-magos, dedikált VGA-val szerelt masina volt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20391) Ragnar95 válasza TigerCat (#20390) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sejtettem, h a dedikált GPU-s modellről lehet szó :D
Viszont 13"-nál mind a 2 mag, mind az integrált videókártyta problémát jelenthet sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20392) TigerCat válasza Ragnar95 (#20391) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Windows-zal még nem próbáltam, nincs rá szükségem, van asztali gépem ha játszani lenne kedvem, de gondolom, hogy nem lenne nagy élmény multizni BF3-mal...
Viszont a FlatOut 2 rohadt jól megy ezen is. Nemrég akciózták 0,99-ért, gyorsan meg is vettem. Nagy kedvencem volt pár éve.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20393) iOce


iOce
tag

Egy elviselhető árú Macbook tartó, Cooler Master Clutch masszív alu, jól tartja a 13-as prot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#20394) negyedes válasza iOce (#20393) üzenetére


negyedes
addikt

retinas gepeknel mar nem tul elonyos neha.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20395) Ragnar95 válasza negyedes (#20394) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Énse értem, hogy retinás gépek idejében ki köti ki őket monitorra...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20396) negyedes válasza Ragnar95 (#20395) üzenetére


negyedes
addikt

en kikotom, jobb 23" nezni meg ha kisebb a felbontas is. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20397) Ragnar95 válasza negyedes (#20396) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont akkor minek a retinás gép :F
Oké, néhány extrém esetben, hogyha valaki sokat használja otthon is a gépet és sokat cipeli is, akkor lehet ennek is értelme, bár én ebben az esetben is inkább vagy csak a notebookot használnám vagy inkább a notit mondjuk egy iPaddel váltanám ki és a monitort meg egy iMac-kel, de hát nem vagyunk egyformák.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20398) iOce válasza Ragnar95 (#20395) üzenetére


iOce
tag

Dtp munkákat 13"-on állandóan dolgozna a répa, néha a 23" is kevés a szerkesztésekhez, ha több program is meg van nyitva. Plusz filmet nézni is jobb a nagyobb képernyőn, szerintem. :)

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#20399) TigerCat válasza iOce (#20393) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, nekem nem tetszik. Akkor már inkább egy állvány, ami kinyitva olyan magasra emeli, mint a Tb display. A nagy kijelző mindenképpen előny. Kényelmesebb és hatékonyabb a munka, főleg ha grafikázom, vagy nagy táblázatot kell megnyitni. Szöveget írni viszont sokkal jobban szeretek a kis mekbúkprómon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20400) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#20397) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Minek retinás gép?

Miért? Ez a HW van fullHD-val is? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.