Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Alex91 válasza TigerCat (#19250) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell elinditani... :))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19252) KMan válasza lugosi (#19243) üzenetére


KMan
őstag

A kiallitott gepre van extra kedvezmeny? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19253) TigerCat válasza Alex91 (#19251) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben meg is lett.
Album borító mutatása pipa ki és kész...
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19254) Aaron14


Aaron14
őstag

Miért lehet az, hogy Photoshopban megjelenített totál fehér és zöld képeknél fekete egy pixel? Piros, kék és fekete esetében pedig fehér. Arra gondoltam, hogy pixelhiba, de ha egyszínű hátteret állítok be ezen színek bármelyikével, akkor miért nem jelentkezik a hiba? :F

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#19255) brumi1024 válasza lugosi (#19243) üzenetére


brumi1024
veterán

Aha, aztán jól megunják az ilyen akadékoskodó vevőket és visszadobják a visszavásárlást mert lett egy hajszálkarc a töltőn. Vagy mert aktiváltad a szoftvert. Vagy mert nem tökéletes már a csomagolás. Ne aggódj ilyen kifogásokat bármikor ki lehet találni és onnantól kezdve b.szhatod, és csak mást szivatsz meg ezzel, aki mondjuk nyomós indok miatt vinné vissza.

Amúgy nem is muszáj azonnal visszaadniuk a pénzt, van 30 napjuk rá, szóval elég sok pénzt kell "beléjük fektetned" ehhez a szemétkedéshez.

Amúgy ennek a ne használd semmire a kiállított gépeket dolognak nagy valószínűséggel az az oka, hogy sokan netkávézónak nézik az elektronikai üzleteket/apr-eket és sokszor a vevők elöl veszik el a helyet, mert éppen ott támad kedvük megnézni a FB-jüket, és nem hajlandóak kifizetni egy kávé árát a netért a legközelebbi kávézóban. A vevő meg nem feltétlen az oprendszert próbálná ki (amit a Win-es gépek esetén nagyon nagy valószínűséggel ismer), hanem a gépet tapizná meg, ezt pedig meg tudja tenni. Az MM pedig nem kifejezetten a Mac-ekre specializálódott, ha azt szeretnél kipróbálni ott vannak az APR-ek. Egy 3-400k-s gép esetén szerintem belefér egy vonat/buszjegy, ha mindenképp kipróbálnál élőben egy boltban. Ha nem akkor ellállás, de nem szemétkedésből.

[ Szerkesztve ]

(#19256) lugosi válasza KMan (#19252) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem hiszem. Egyszer volt valami ilyesmi, hogy csak utolsó darab volt és adtak rá valamit, de ahhoz képest hogy boldog-boldogtalan nyomkodta, próbálgatta valami nagyon kis engedményt adtak rá.

(#19257) KMan válasza lugosi (#19256) üzenetére


KMan
őstag

Nem gondoltam komolyan.. Mondjuk en MM ban mar evek ota nem vasaroltam, de onnan kiallitott darabot meg felaron sem vinnek el..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19258) trisztan94


trisztan94
őstag

Másnak is laggol a launchpad? Akár swipe, akár drag n droppal váltok a lapok között nagyon akad valamiért :(

Late 2011 13" MBP base model, 10.9.2

+ még egy kérdés:

Azt hogyan lehet beállítani, hogyha már van nyitva egy finder ablak és megnyílik egy új, akkor az ne külön ablakban legyen, hanem a már megnyitottban egy új tabként. Baromi idegesítő.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19259) brumi1024 válasza trisztan94 (#19258) üzenetére


brumi1024
veterán

10.9.3 Beta alatt nem. MBA mid 2013.

+ még egy kérdésre:

Csak tipp: Finder - Beállítások - Általános alatt a Mappák megnyitása lapokon új ablakok helyett be van pipálva?

[ Szerkesztve ]

(#19260) Ragnar95 válasza trisztan94 (#19258) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, teljesen smooth a Launchpad, late 2013 rMBP 15", 10.9.2. De már az early 2008 iMacen se akadt, amin szintén 10.9.2 futott.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19261) Blaise válasza trisztan94 (#19258) üzenetére


Blaise
veterán

Nem akad, de jól is néznénk ki ha akadna :D

(#19262) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok, kb mennyit ér jelenleg egy early 2011 macbook pro 13? Hibátlan, karcmentes állapot.

(#19263) megema válasza trisztan94 (#19258) üzenetére


megema
őstag

Nem, az nálam is hibátlan (13" rMBP 2013 late 10.9.2 / 10.9.3 friss beta). Pedig az Egyebek mappa megnyitása nem smooth (3 sornyi ikon felett), és ha gyorsan nyitogatom meg a Launchpad-et (értsd: F3-at nyomogatom), akkor kisebbek lesznek az ikonok rajta, ha abbahagyom. Normál használat esetén van olyan, hogy megakad félúton a megnyitási animáció.

Folyamatosan ilyen? Mert ideiglenesen nálam is előfordult egyetlen egyszer, de újraindítás után helyrejött.

[ Szerkesztve ]

(#19264) buci30


buci30
addikt

Elszállt a töltöm ahol megvolt rágva :(

Hol tudok a legolcsóbban toltot venni? Macbook air 13"

De kozbe talaltam a max masik oldalán egy csatlakozó helyet. Ide mi megy?
A legszélső! Ott is tölthető? Vagy milyen csatlakozó megy oda? Hatha van itthon :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19265) hszilard666 válasza buci30 (#19264) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
A töltőben nem tudok segíteni, de az ott egy thunderbolt port. Külső monitort csatlakoztathatsz, vagy külső tárolókat. Azért faszább mint az USB 3.0 mert jóval gyorsabb:)

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#19266) rjg válasza buci30 (#19264) üzenetére


rjg
őstag

Keress rá a Google-ban. Utángyártott 10 ezertől, gyári 25 ezer körül van. Én kb. félévig használtam egy utángyártottat, a töltő mágnes csatlakozójának egyik oldalán a led erősebben világított, mint a másikon. Ezt az esztétikai hibát leszámítva nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#19267) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen ventillátor

beköthető lenne normál asztali PC be? a csatlakozó menne 3 pines alaplapi csatolóba? Vagy ez a csatlakozó is apple szabvány?

A választ köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19268) negyedes válasza gigollo (#19267) üzenetére


negyedes
addikt

de miert akarsz te noti cpu hutot desktop gepbe kotni?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19269) gigollo


gigollo
tag

Igazábol modellezéshez kell, hosszú, erre most nem térnék ki. Molex - 3 pin fan re kötném rá

(#19270) makaveli666 válasza makaveli666 (#19262) üzenetére


makaveli666
senior tag

A lényeg lemaradt:
Processzor: 2,3 ghz intel core i5
Ram: 4gb 1333mhz DDR+
Vidkari: Intel hd graphics 3000 384mb
Battery: 81% Cycles: 140
Magyarországon vásárolt, tehát gyári magyar bill.
A kérdés, hogy kb mennyit ér egy ilyen gép?

(#19271) Blaise


Blaise
veterán

Korában már kérdeztem USB 3 HUB-okkal kapcsolatban.

Ebay-en néztem egy jónak tűnő típust, rendelt már valaki hasonlót? Tudja az USB 3 sebességét? Itthon 8-10 ezer forintot nem szívesen adnék ki érte.

(#19272) FIREBLADE78 válasza brumi1024 (#19255) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lényegében igazad van, lehet fel kellene mennem bp-re,de viszont szépen megtudtam nézni a külcsint illetve a kijelzőt. Súlyra is próbálgattam, nem vészes a 13-as pro, külsőre még jobban tetszik,mint az air. Lehet megveszem az alap airt,mégis kóstoljunk bele ebbe a világba, ha kevés jövőre veszem az újat, bukok 60 ezret.
Tudom,hogy senki nem dolgozik epölnek,de idén várható új macb pro?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19273) Ragnar95 válasza Blaise (#19271) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a modell itthon is kapható és csak 5k, ráadásul 2 év gari is van rá. Énis ezt néztem ki, mivel ezen van külső táphoz csatlakozó is, szóval több külső vinyót is tutira el tud látni elegendő árammal. 2 portos viszont van 3k alatt is, ráadásul arra is 2 év gari van, szóval én nem szórakoznék ebay-el ebben az esetben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19274) Blaise válasza Ragnar95 (#19273) üzenetére


Blaise
veterán

Wow, köszi, ezt nem is láttam még!

A táp nekem egyelőre nem létszükséglet, mert billentyűzet, egér, headset, illetve pendrive menne rá, de jó tudni, hogy ott a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#19275) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#19272) üzenetére


brumi1024
veterán

Lényeges MBP frissítes a Broadwell érkezésével fog jönni, ami pedig jó esetben is év vége, ilyen apró frissítés mint az Airnél jöhet, de az is inkább csak árcsökkentés, újítást nem szokott adni.

(#19276) Ragnar95 válasza brumi1024 (#19275) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont a sima Pro esélyes,h a következő frissítéssel együtt eltűnjön a süllyesztőben, hiszen az Apple-nek nem érdeke,h megtartsa az egyetlen modellt, amit még házilag is bővíthetsz,mivel így túl sokan vennék az alap konfigot, ráadásul feltételezem nem is nagyon fogy a sima Pro a kis árkülönbség miatt a retinás és közte.
Blaise: nincs mit :) Nekem is épp szükséges a beszerzése, így egy ideje kinéztem már magamnak a kicsikét :DDD Mondjuk lehet,h eleinte énis táp nélkül veszem, mivel a jelenlegi külső vinyóim úgyis külső táposak, aztán később meglátjuk, kelleni fog-e a táp a HUB-hoz, szerencsére később is ugyanúgy beszerezhető hozzá :K

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19277) brumi1024 válasza Ragnar95 (#19276) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja igen, ez valószínű, a hsz-emben én a MBP alatt a retinás modellekre gondoltam.

(#19278) icezozo válasza buci30 (#19264) üzenetére


icezozo
addikt

ez esetleg? [link]

http://qwankido.hu/

(#19279) HarryPotter válasza gigollo (#19269) üzenetére


HarryPotter
őstag

mindezt az apple topic ban...? :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#19280) buci30 válasza icezozo (#19278) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19281) buci30


buci30
addikt

Semmi mas lehetoseg nincs feltölteni a mac-et amig nem jonn meg a töltő?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19282) TheMarci válasza buci30 (#19281) üzenetére


TheMarci
addikt

Hogy gondolnád máshogy tölteni? Pajtásod töltője, kölcsöntöltő pl? :)

Do You Dream?

(#19283) buci30 válasza TheMarci (#19282) üzenetére


buci30
addikt

Nem tudom csak kérdeztem hatha van valami megoldás :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19284) icezozo válasza buci30 (#19283) üzenetére


icezozo
addikt

szerintem nincs ! ( hacsak nem szerzel kölcsönbe egyet addig míg megérkezik )

http://qwankido.hu/

(#19285) Ragnar95 válasza buci30 (#19283) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármily hihetetlen, töltő nélkül nem lehet feltölteni egy elektronikus eszközt sem :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19286) brumi1024 válasza buci30 (#19281) üzenetére


brumi1024
veterán

Elektronikai tudással megoldható egy megfelelő táppal meg vezetékekkel, de egyébként nem igazán. Kölcsöntöltő vagy sehogy.

(#19287) KMan válasza buci30 (#19281) üzenetére


KMan
őstag

Bemesz egy apr-be es radugod :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19288) buci30


buci30
addikt

:DD :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19289) icezozo válasza KMan (#19287) üzenetére


icezozo
addikt

ez is egy megoldás :D :D :D

http://qwankido.hu/

(#19290) gigollo válasza HarryPotter (#19279) üzenetére


gigollo
tag

Igen, mivel macbook termékről van szó, de ahelyett, hogy ilyen kérdésekkel baszogattok, jöhetne egy rendes válasz is, hogy igen vagy nem lehet rákötni? :)

(#19291) Aaron14


Aaron14
őstag

Mindkét gép az alap "Color LCD" színprofilt használja, mégis ekkora a különbség. Mi lehet az oka? Egyik sem kalibrált.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#19292) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

2 külső vinyóm van, az egyik NTFS, a másiknak a nagyobb partíciója exFAT, a kisebb TimeMachine. Az a probléma, h a MacBook néha lecsatolja magától az exFAT partíciót és ilyenkor lemezkezelőben kell egy ellenőrzést futtatnom,h visszacsatolja, de ma épp kb 3x kellet megcsinálnom ezt, mert eleinte hibát írt a lemezkezelő és közölte,h nem tudja azt kijavítani.
Ezen kívül folyamatosan indexelni próbálja a partíciót a gép.
A régi gépen ilyen probléma nem volt, most vajon mi lehet a baj :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19293) Alex91 válasza Ragnar95 (#19292) üzenetére


Alex91
félisten

2,5"-os a kulso hdd?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19294) Ragnar95 válasza Alex91 (#19293) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3,5"-os belső HDD külső házban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19295) Alex91 válasza Ragnar95 (#19294) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy xar a tapja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19296) Ragnar95 válasza Alex91 (#19295) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hiszem, mivel eddig semmi baja nem volt az iMac-kel, csak most a rMBP-val csinálja ezt és az ugyanazon a vinyón lévő másik partícióval nem játssza el ezt. Vagy ígyis van rá esély,h a táp a hibás?

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19297) Alex91 válasza Ragnar95 (#19296) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a masik particiot nem dobja le, akkor nem valoszinu.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19298) Ragnar95 válasza Alex91 (#19297) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most épp filmnézés közben csak úgy ledobta mindkét partíciót, majd egy vinyó ki-, majd bekapcs után a ™ partíciót visszacsatolta, de az exFATot nem és megint azt írja,h javítani kell :W

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19299) Viszlát


Viszlát
addikt

Hola,

hogy tudok adott fájltípushoz alapértelmezett programot hozzárendelni?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19300) Blaise válasza Viszlát (#19299) üzenetére


Blaise
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.