Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Grougon válasza _Csaba_ (#19350) üzenetére


Grougon
tag

simán lejátsza, szerintem az ui lagg nem hardveres eredetű. Nekem is laggol midegy hogy 650m vagy hd4000 megy.

(#19352) g4bb3r válasza Xero (#19326) üzenetére


g4bb3r
tag

A 2. nagyon szimpatikus. Szerintem az lesz. Köszi!

(#19354) Dtomi


Dtomi
őstag

Újra tettem az iphoto-t a mac-re mert a régi folyamat cseszegetett hogy frissítsem, azóta az új is cseszegetett hogy frissítsem most a 9.5.1 van fent ami a legújabb, ezzel az a baj, hogy az iphone azóta nem hajlandó wifin fellőni a mac-re photostream-ből a képeket beállítottam a fotostreamet, gyönyörűen bemásolja filmtekercsből a képet de nem jelenik meg a túloldalon valakinek ötlete?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#19355) nábob


nábob
tag

Sziasztok! Egyetemre szeretnék választani valami strapabíró laptopot, amin tudnék fejleszteni is. Most nagyon tetszenek a MacBook-ok, de nem tudom, hogy nem lenne-e butaság Windowsról Macre váltani. (ez lenne az első apple gépem)

Szóval a két laptop amin gondolkozom:

1. 13" MacBook Air, 128 GB SSD, 1.4GHz dual-core Intel Core i5, 4GB DDR3
2. 13" MacBook Po with Retina Display, 128 GB SSD, 2.4GHz dual-core Intel Core i5, 4GB DDR3

Amiben nem vagyok biztos:
- Mi lenne az amit hiányolnék Windowsról váltva?
- Van-e a MacBook Air olyan strapabíró, mint az Pro?
- Meddig bírja egy SSD? Az Airben tényleg nem lehet cserélni?
- Mennyivel jobb a Pro teljesítménye?
- Az Air kijelzője mennyivel gyengébb?

Gondolkozom Windowsos alternatívákon, de sok ultrabooknak olvastam a leírását és mindegyiknek volt kisebb-nagyobb hibája... A Samsung Series 9 paramétereiben hasonlónak látszik az Air-hez... Ebben tudok memóriát, SSD-t cserélni?

Általában milyenek az Air-hez hasonló Windowsos ultrabookok? (ha jól láttam, nem sokkal olcsóbbak :( )

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19356) Xero válasza nábob (#19355) üzenetére


Xero
nagyúr

Windowsra az esetek 90%-ában szükséged lesz, akár virtualizált formában az egyetemi marhaságok miatt. Ettől függetlenül stabil kis gép lesz.

- Visual Studio pl, de megoldható bootcamppel vagy virtualizálva.
- Van.
- Sokáig. Cserélhető.
- Feladatfüggő, de a nyers teljesítménye nyilván némileg több.
- Szerintem sokkal, de én elfogult vagyok már retina vonallal.

Én a 13-as retinát vásárolnám.

(#19357) Ragnar95 válasza Xero (#19356) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A legújabb Airben nem forrasztva van már az SSD is, ezért abban már nem cserélhető?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19358) Xero válasza Ragnar95 (#19357) üzenetére


Xero
nagyúr

(#19359) Ragnar95 válasza Xero (#19358) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Úgy emlékeztem, mintha múltkor valaki ezt írta volna itt a fórumban, de akkor nem így volt :R :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19360) negyedes válasza Ragnar95 (#19359) üzenetére


negyedes
addikt

csak a retinasok nem. amugy egy ilyen csatolos ssd jo draga.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19361) M@trixfan válasza nábob (#19355) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hacsak nem valami egyedi alkalmi vételről van szó akkor mindenképpen 8GB rammal cedd meg! A 16GB opció drágább a rMBP-nál, de a 8GB szerintem "must have".

negyedes:

Mindegyik gépben csarélhető az SSD.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19362) nábob válasza Xero (#19356) üzenetére


nábob
tag

Najj, elég valószínűleg látszik, hogy szívnék a Mac miatt... Főleg, hogy informatikát tanulnék... Dual bootot meg lehet oldani? Te ennek tudatában is maradnál a Pro mellett? (tehát nem Windowsos gép...) Miért a Pro?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19363) brumi1024 válasza nábob (#19362) üzenetére


brumi1024
veterán

Én a BME villanyon vagyok és ennek ellenére Mac-et használok. A Pro-n volt Win+OS X, most pedig itthon van asztalin Win az Airen meg OS X. Nem szívás, de vannak olyan programok, amikhez Win kell.

(#19364) Ragnar95 válasza nábob (#19362) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, megoldható a dualboot, bootcamppel :K Vagy ott van a virtuális gép is, mint opció.
Hogyha többet használnád windows-al, mint OSX-el, akkor én a helyedben nem vennék MacBookot, de az,h informatikát fogsz tanulni, nem sokat jelent, mert lehet,h univerzális programozási nyelvet fogtok tanulni, mint pl a Java, de ezt neked kell tudni,h hova fogsz menni és ott mit fogsz tanulni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19365) brumi1024 válasza Ragnar95 (#19364) üzenetére


brumi1024
veterán

A legnagyobb részét a programozásnak egy jegyzettömbbel meg lehet oldani, szóval az nem is igényel feltétlen Windowst. Ahol kellhet az a hardverekre való fejlesztés (Atmel mikrokontrollerek, Xilinx FPGA).

(#19366) negyedes válasza M@trixfan (#19361) üzenetére


negyedes
addikt

nincs az alaplapra forrasztva? eddig akkor tevedesben eltem. :(((

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19367) M@trixfan válasza negyedes (#19366) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nincs odaforrasztva és lehet 3rd party SSD-t rendelni az OWC-től. Az lehet, hogy valamelyk legújabb retina modellhez még nem, de szerintem azt is megoldják. Kap az ember melé egy ízléses külső házat, amivel az eredeti SSD használható külső eszközként. Egyébként elégé komoly tényező az újabb MacBook-okban a PCI-E flash, még asztali gépbe is sokkal drágább mint a sima SATA csatolós.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19368) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

Egy late 2009 Macbook Pro 13' esetében szeretnék ssd-t szerelni a gépbe. Úgy tervezem, hogy a superdrive helyére megy a HDD, és ennek a helyére az SSD amin a rendszer lenne. A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú SSD vásárlásán gondolkozhatok ennél a típusnál? Én úgy gondolom, hogy egy 64GB-os nekem már elég lenne az alap OS-nek. Szeretném a lehető legköltséghatékonyabban megoldani a cserét..így mire számíthatok szerintetek?
Üdv

Ps: brunorbert

(#19369) megema válasza nábob (#19362) üzenetére


megema
őstag

Azt kéne tudni, hogy miket fogtok tanulni. Én az ELTÉ-n tanulok informatikát, de itt inkább a Linuxos vonal dominál, Visual Studio-t még csak próbaképp használtam.

C, C++, Ada és Haskell nyelveket tanulok/tanultam. Ezekhez a CodeBlocks és a Qt fejlesztőeszközöket használjuk, amik multiplatformosak. Vagy parancssort, esetleg webes felületet. Más szakirányon van Java is, de arról nem tudok nyilatkozni.

Amióta megvan a gép, főleg parancssoros programozás volt szerverre. Így szövegszerkesztő programmal dolgoztunk és SSH-n keresztül fordítottunk, futtattunk. Illetve Qt-val csinálunk grafikus progikat.

Amire még nem találtam normális megoldást, az a diagramkészítő program.

A billentyűzetet viszont fontos átgondolni programozás szempontjából, mert az extra karakterek teljesen máshol vannak magyar kiosztásnál, mint egy PC-n. Alapvetően nincs is ezzel gond - bár csomót kényelmetlenebb használni -, de mondjuk ha hozzászoksz a MacBook-hoz, akkor egy gépes ZH-nál azért rá lehet csodálkozni, hogy ez meg az a karakter máshol van...

Úgy tudom át lehet variálni a kiosztást, vagy lehet elég lenne átváltani angolra a billentyűzetet, de eddig még valahogy nem volt időm ezzel foglalkozni...

[ Szerkesztve ]

(#19370) megema válasza Ragnar95 (#19337) üzenetére


megema
őstag

Nyilván azért nyafognak az emberek, mert nincs semmi gond, csak az élő fába is bele akarnak kötni... A következő címszavakat kombinálva nézz már szét a Google-ön: MacBook, retina, lag, scroll lag, Haswell.

Tegnap este csináltam egy képernyőfelvételt a QuickTime-mal és a következőket tapasztaltam:
- A Lauchpad egy kicsit durvábban akadt a felvétel közben, a PDF görgetés Safariban és Chromeban pedig egy kicsit kevésbé, mint egyébként. A Megtekintő ablakban hibátlan volt.
- A felvételt visszajátszva egy kicsit kevésbé volt látható a probléma.
- Gondoltam belinkelem ide, de valami botrányos minőségben töltődött fel Dropbox-ra. Belenéztem az elejébe és ledöbbentem. A Launchpad animációi olyan vajsimák és gyorsak voltak, amilyet nem is tud produkálni a gép. A többi részét meg se néztem, letöröltem a Dropbox-ról.

Na most ezek alapján mi okozhatja a problémát?

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ki, mire és hogyan használja a gépét, hogy nem veszi észre. Ha valakit érdekel annyira a dolog, amennyire engem zavar, akkor szívesen összefutnék vele, hogy összehasonlítsuk a gépeinket.

[ Szerkesztve ]

(#19371) Xero válasza megema (#19369) üzenetére


Xero
nagyúr

Magyar kiosztáson nem programozunk. Ez azért elég alap.

(#19372) TigerCat válasza megema (#19370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy barátom ezt a problémát gyorsan rövidre zárta:
Lemez leformáz, Windows 7 felrak.
Azóta boldog ember...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19373) franc0 válasza megema (#19369) üzenetére


franc0
őstag

Egy biztos, OSX-et nem fog tanulni. Tehát Macbookot ne vegyen.

Egy használt ThinkPad tökéletes lesz.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19374) Dtomi válasza nábob (#19355) üzenetére


Dtomi
őstag

Nekem ilyen 13"-as retinás macem van csak 8 giga rammal jó szar :D lassú mint a tetű elég gyakran kiakaszt de a retina nélkül már elég nehezen bírnám. Mondjuk a mevrikkel a rekord indulás 8 mp volt az eléggé tetszett most 12 körül van. MacProt kell venni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#19375) brumi1024 válasza franc0 (#19373) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem igaz. Attól függően hova megy, tanulhat akár OS X-et, és a legtöbb egyetemen nem mondják meg, hogy melyik oprendszert használd. Mindenki azt és úgy használja, ahogy szeretné, amíg a feladatot el tudja végezni vele,márpedig ha programozásról van szó akkor sok szempontból előnyösebb egy OS X mint egy Win (persze sok szempontból meg nem). A MacBookok egyik előnye pedig kétségkívül az OS X, de nem az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

(#19376) Ragnar95 válasza franc0 (#19373) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk Unix orientált nyelveket simán tanulhat, ahhoz meg nem rossz, ha Unix alapú rendszer fut a gépen... A kolléga által felsorolt, az ELTE-n tanult nyelvekre pl egyáltalán nem kell windows, ahogyan az elhangzott, tökéletes az OSX is. Hacsak nem C#-ozni fog, akkor peogramozás terén nem fog hátrányt jelenteni az OSX.
megema: valószínűleg tényleg létezik a probléma, de nem véletlenül csak a felhasználók <10%-ánál jelentkezik (most csak úgy hasraütésre mondtam ezt a számot, lehet több és kevesebb is), valami felhasználásbeli oka valószínű, h van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19377) KMan válasza Dtomi (#19374) üzenetére


KMan
őstag

Mac Pro eleg messze van a retinatol.. :DDD

szerk: bocs ez eleg szar poen volt..

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19378) brumi1024 válasza Ragnar95 (#19376) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezen kívül ha tervez saját szorgalomból mobilplatformokra fejleszteni/tanulni fejleszteni akkor az OS X a jobb választás, mert azzal fejleszthetsz Androidra és iOS-re is.

(#19379) Ragnar95 válasza brumi1024 (#19378) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az meg a másik fele, h Objective C csak OSX-re van. Bár itthon amennyire én tudom, egyetemen azt nem nagyon tanítják, de ha már megvannak az alapok, önállóan is meg lehet azt tanulni simán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19380) brumi1024 válasza Ragnar95 (#19379) üzenetére


brumi1024
veterán

BME-n van mind iOS (7.x-re már ráadásul), mind Android, mind Windows Phone 8 kurzus, elég komoly szinten.

(#19381) FIREBLADE78 válasza brumi1024 (#19380) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ebben van a jövő,kàr h 5-6 éve ilyen nem volt

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#19382) Ragnar95 válasza brumi1024 (#19380) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt nem is tudtam, de akkor jó látni, h ott is haladnak a korral szép ütemben :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19383) megema válasza Xero (#19371) üzenetére


megema
őstag

Mármint úgy általában, nem csak OS X-en? Mert én ilyenről nem hallottam. PC-nél minden kézreáll magyar kiosztással is, itt bizonyos karaktereknél meg mintha direkt szivatni akartak volna minket.

(#19372) TigerCat: Az a baj, hogy ez sem megoldás. Ez az első Mac-em, de már ennyi használat után is imádom a rendszert. Leszámítva a hibáit...

Na meg a kijelző miatt sem érdemes más rendszert használni. A natív 2560x1600 azért kicsit túlzás (live Ubuntut megnéztem rajta), alacsonyabb felbontással meg buksz valamennyit a szépségéből.

(#19376) Ragnar95: Hidd el, én örülnék neki a legjobban, ha felhasználásbeli oka lenne. Ahogy bekapcsolom a gépet, már a felhasználó képének előbukkanási animációja is lassú a bejelentkezési képernyőn. Szerencsére főleg altatom, mert azon is csak felhúznám magam.

(#19380) brumi1024: ELTÉ-n is hallottam már ilyen szabadon választható tárgyakról, de még nem igazán tudtam plusz tárgyakat felvenni, szóval nagyon nem foglalkoztam velük.

[ Szerkesztve ]

(#19384) negyedes válasza megema (#19383) üzenetére


negyedes
addikt

sehol nem programozol lokalis nyelven. mert veletlenul elutsz valamit oszt pontsvesszo helyet é lesz. :DDD vagy forditva

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19385) nábob válasza Dtomi (#19374) üzenetére


nábob
tag

Ez komoly? 8Gigas Pro lassu mint a tetu? :Y

[ Szerkesztve ]

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19386) nábob válasza megema (#19383) üzenetére


nábob
tag

Hat nem tudom, miota az eszemet tudom angol leosztas mellett programozom...

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19387) nábob válasza brumi1024 (#19380) üzenetére


nábob
tag

Te BME-n tanultal /tanulsz infot? Mennyire kellett oda a Win?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19388) Dtomi válasza nábob (#19385) üzenetére


Dtomi
őstag

öcsém asus fis-fos gépe szinte halál pontosan ilyen felhasználás közben mint ez csak éppen pont harmad ennyibe került.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#19389) megema válasza nábob (#19385) üzenetére


megema
őstag

Nekem friss 13"-os 8 GB-os modellem van. Alapvetően villámgyors, csak bizonyos animációk lassúak vagy akadoznak...

(#19384) negyedes, (#19386) nábob: Akkor hogy használtok ékezetes karaktereket? Sehogy? Vagy csak utólag javítjátok át? Mindig is magyar billentyűzettel programoztam, régóta magyarul iratok ki mindent, ékezetes karaktereket használok.

[ Szerkesztve ]

(#19390) negyedes válasza megema (#19389) üzenetére


negyedes
addikt

sehogy. se win-en se mac-en. tovabb megyek, itt romaniaban meg az hivatalos nyomtatvanyokon sincs sokszor ekezetet. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19391) nábob válasza megema (#19389) üzenetére


nábob
tag

Alapvetoen kerulom a magyar ekezeteket, sokszor angolul irok ki, a consoleon ugyis bajos az ekezetes karakter. (Layoutot vegszukseg eseten Alt+Shift-tel Windowson valtok)

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#19392) buci30


buci30
addikt

Hogy tudom megoldani ,hogy a Mac air-ről a Spotifyt használva a hangját eljuttassam a házi mozi rendszeremre ami a tv-re van kötve?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19393) megema válasza nábob (#19391) üzenetére


megema
őstag

Nem akarok itt ennyit offolni, úgyhogy ha van megfelelő topic a folytatáshoz, akkor inkább menjünk át.

A karaktertömbös kezelést leszámítva nem tudok róla, hogy bármi probléma lenne az ékezetes karakterekkel (több bájtos karakterekkel). Linuxnál UTF8-ban mented el forráskódot és máris jól jelenik meg. Ha ez nem elég, akkor C-ben/C++-ban #include <locale.h> és a main-ben setlocale(LC_ALL, "").

(#19390) negyedes: Az azért komoly. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19394) Blaise válasza buci30 (#19392) üzenetére


Blaise
veterán

Tudja a házimozid az AirPlay-t?

(#19395) töky76 válasza _Csaba_ (#19350) üzenetére


töky76
tag

Azt bírta simán,csak pl. böngészésnél néha belaggolt :S
Az új gépem nem csinálja, egyedül itunes-ban van egy kis lag, de ennyi.

(#19396) brumi1024 válasza nábob (#19387) üzenetére


brumi1024
veterán

BME, de villanymérnök. A képzés sok átfedést tartalmaz, és talán nálunk több a Win only program, viszont teljesen jól el lehet lenni az OS X-el. Van pár program, amihez kell a Win, de egyiknek sincs akkora igénye, hogy egy virtuál Windows ne lenne elég rá.

[ Szerkesztve ]

(#19397) buci30 válasza Blaise (#19394) üzenetére


buci30
addikt

panasonic p50ut50e a TV erre van kötve a házimozi ami egy harman kardon avr 132 erősítőn meg egy LG 3D Blu-ray.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19398) Xero válasza megema (#19383) üzenetére


Xero
nagyúr

Programozni csakis US kiosztással. Erre vannak tervezve a nyelvek, az IDE-ek, szóval minden.
Ha valahova magyar szöveget kell bevinni, akkor egy bill kombináció vagy két kattintás és magyar a kiosztás.

(#19399) buci30 válasza buci30 (#19392) üzenetére


buci30
addikt

Megoldottam rákötöttem az erősítőre a mac füles kimenetről jack kabelel :) :C Uhh nagyon jó :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#19400) ribarszki


ribarszki
őstag

Tegnapi nappal csatlakoztam a win után a Macesek táborához. (13" retina, 256/8gb, 2013 late). Még kicsit szokni kell a win után, pl a kalsszikus sajátgép, mappák, startmenü, de kezdek lassan átállni. A rendszer maga egyébként egészen gyors, folyékony. Egyedül az ablak méretezése akad, amikor a zöld keresztre koppintok, de ez szoftveres hiba lesz, mert ha leveszem alacsony felbontásra, akkor is produkálja, Egyébként az üzletben is. A kijelzője gyönyörű, a fotók nagyon szépen mutatnak és a kontraszt is rendben, ráadásul örömmel látom, hogy kalibrálható. A billentyűzet fantasztikus.

Viszont miért kellett a csuklónál olyan élesre csiszolni a gépházat? Másnak nem vágja a csuklóját a gép széle amikor gépel?

Még az ismerkedés fázisában vagyunk, de hangtalansága és a súlya máris megfogott :C

Szerintem nincs is benne ventillátor :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.