Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) lugosi válasza Ragnar95 (#20750) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről jut eszembe.

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy be van dugva az optikai kábel, de a beépített hangszóró akarom, hogy szóljon? Mert ilyenkor automatikusan lenémítja a hangszórót, és macerás állandóan ki-be az optikát.

(#20752) MoP_FX 57 válasza lugosi (#20747) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Becsülendő, hogy így ellent tudsz állni a kísértésnek. Az biztos, hogy párját ritkítja ez a hozzáállás. Főleg annak az ismeretében, hogy megvannak a pont ilyen video- és audiofileknek fenntartott trackerek, rogyásig minőségi tartalommal.

(#20753) spyduck válasza Ragnar95 (#20750) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem eredeti, de a hangkimenetet se néztem meg. Szöszölök vele egy picit még ha hazaértem. Azon ne múljék veszek én eredetit ha ez megoldás, viszont ez ingyen volt :)

Következő kérdés: TV-n szeretnék filmet nézni a számítógépről. Az Apple TV, hogyan reagál a nagy bitsűrűségű 1080p tartalmakhoz? Most NAS-om van, de wifi-n néha megáll és várni kell egy kicsit, h betöltődjön a tartalom 10-20 percenként 4-5 másodperc.

szerk: Gyorsan elugrottam az iStyle-ba és az eladó azt mondta, h ez nem viszi át a hanagot: [link] - Egyébként ezt kicsit furcsállom, tényleg így lenne?

[ Szerkesztve ]

(#20754) ielektros válasza spyduck (#20753) üzenetére


ielektros
senior tag

Apple TV 3 siman viszi a 1080p-t nekem WiFin. Azert sok fugg a routertol es kapcsolat minosegetol.

(#20755) spyduck válasza ielektros (#20754) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért kéne, hogy függjön a routertől? Az Apple TV-t nem közvetlenül a TV-hez kell csatlakoztatni?

(#20756) ielektros válasza spyduck (#20755) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat akkor min keresztul jut szerencsetlenhez az adat?? :) Persze, hogy a TV-hez kell. De kell neki valami kozvetito kozeg amirol jon az adat. Vagy en nem ertem mit nem ertesz vagy nemtom mi van most :) sorry.

(#20757) MajaG válasza spyduck (#20753) üzenetére


MajaG
senior tag

Én ebayről rendeltem egyet, anno 2-3e huf volt. Simán viszi a hangot. Viszont nekem mintha rémlene, hogy 2011 előtti Macbook Pro nem viszi át a hangot hdmi-n. Meg nem esküszöm erre, csak valamiért ez rémlik. Lehet tök más típus és nem is apple nem viszi. :D Csak valahogy most ilyen dereng.

Na tessék 3 éve volt annyi, most rákerestem:

Thunderbolt to HDMI

[ Szerkesztve ]

(#20758) megema


megema
őstag

Aki tapasztalja a retina lagot, annak nem jelenik meg néha egy vízszintes vonal a képernyőn? Nálam eddig csak "képnézegetéskor" (háttérkép cserélgetés, iPhoto bélyegképek görgetése, Xee-ben és weboldalon való képnézegetés esetén) fordult elő, és magától eltűnt, ha csináltam valamit. Nagyjából havi 1-2-szer jelentkezik, 10.9.2, 10.9.3 és 10.10 DP2 alatt is találkoztam vele.

Szintén retina tulajoktól kérdezném, hogy ha fut a Parallels, de igazán semmit sem csináltok a virtuális gépen, akkor is jóval melegebb a gép, mint Parallels nélkül? Egyelőre Virtualbox-ot használok és ott ez a helyzet.

(#20759) spyduck válasza Ragnar95 (#20750) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ott a pont köszi!!! :R

"A beállításokban ugye átállítottad a hangkimenetet?"

Azt hittem, hogy ez automatikus...

MÁS: ki van kötve a TV-re a laptop. Hogyan tudom a laptop kijelzőjét elaltatni?

(#20760) troszti válasza spyduck (#20759) üzenetére


troszti
aktív tag

Én le szoktam venni simán "nullára" a fényerőt :))

#20757 MajaG
A gond ezzel számomra csak az, hogy 2 hónap mire megjön :(((

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20761) ielektros válasza troszti (#20760) üzenetére


ielektros
senior tag

(#20762) Ragnar95 válasza megema (#20758) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Virtualboxszal én nem tapasztaltam ezt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20763) spyduck válasza troszti (#20760) üzenetére


spyduck
nagyúr

Néha fáj, h egyes dolgok milyen egyszerűek :DDD
Köszi!

(#20764) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Frissült a rendszer. Remélem jobb lett...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20765) Zjunior


Zjunior
veterán

Edigitalnal 0%thm...
Aki akar hitelezni, most tegye!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20766) Steve-0


Steve-0
őstag

vki használ közületek SSD RAID 0-t (Macbook Pro 15 2012/2013)?

:R

(#20767) Somansky


Somansky
aktív tag

Lenne egy Dell monitorom display porttal. Ha veszek egy mini dispaly port to display port átalakítót az megfelő lesz? :)

www.somansky.com

(#20768) ielektros válasza Somansky (#20767) üzenetére


ielektros
senior tag

Persze. Siman.

(#20769) Somansky válasza ielektros (#20768) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi!

Más:

Ki milyen (kemény?) tokot ajánl, amit akár az ágyban vagy a szabadban is használhatok a macbookom (Air 13") alá.

www.somansky.com

(#20770) Ragnar95 válasza Somansky (#20769) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én egy puha sleeve-et ajánlanék alárakni, énis így használom asztalon, a sleeve mindig a gép alatt van, így véletlenül sem tud megkarcolódni az alja sem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20771) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám, ami eddig még nem zavart különösebben, most egyre inkább.
Bármilyen módon viszek ki hangot a Macbookomból, zajos a hang. Jack-en csak egy idő után csinálta, amikor nem volt hang és kikapcsolt (?) a hangkártya, de ha volt hang, befejezte. Mivel a jack dugóm picit el van kopva, így kímélésként USB-s hangkártyával használom, egy elég jó American Audio hangkártya személyében, de sajnos ezen állandóan jelen van a zaj, ha van hang, akkor is, ami főként azért baj, mert például nézek este egy filmet, és halk, ha hangosítok az erősítőn, a zaj is hangosodik, így élvezhetetlenné teszi az egész.
Gondoltam már földelés, sokféle problémára, de semmi konkrét ötletem, gyári töltőt használok, és a hangkártya sem egy pár száz forintos gagyi cucc, miután timecodera is szoktam használni gond nélkül.

Remélem tudtok segíteni, mivel eléggé idegesítő probléma. Köszi! :R

(#20772) ielektros válasza W1 (#20771) üzenetére


ielektros
senior tag

Probaltad mar masik aljzatban is? Marmint masik konnektorba csatlakoztatva de nyilvan nem ugyan ott egyel arrab dugni hanem mondjuk a masik helysegben ami nem art ha masik fazison is van. Lehet ezer dolog. Alapvetoen vedofoldeles problema nem lehet mert a MagSafe kettos szigetelesu foldeletlen tapegyseg. Ennek ellenere kialakilhat zaj a halozaton is. Eloszor teszteld le, hogy a zaj minden helysegben jelen van e. Talalkoztam mar alaplapon hibas, zajos hangchip-el vagy szurokondi hibaval is. Borzaszto kikeresni de nem lehetetlen.

Elsonek tenyleg probald ki mindenhol ahol csak tudod. Lehet szukiteni kicsit. Aztan azert probald ki masik audio kabellel is. Es igy tovabb.

(#20773) W1 válasza ielektros (#20772) üzenetére


W1
senior tag

Lehúztam töltőről és eltűnt a zaj.
Egyéblént már mindent próbáltam, másik jack-rca, másik rca-rca, másik erősítő, a noname sz'roktól kezdve 30 éves anyaggal teli Sony hifi erősítővel és mindennel jelen volt, de töltő nélkül nincs.
Mivel lehetne véglegesen megszűntetni a problémát?

(#20774) ielektros válasza W1 (#20773) üzenetére


ielektros
senior tag

De ezert kerdeztem, hogy, masik halozaton masik helysegben masik aljzatban probaltad mar?

Annyi biztos, hogy halozat felol jon akkor a zaj. Lehet a tapban haldoklik par szurokondi. Ki kellene probalni masik tappal is. De az elso egy masik aljzat, masik fazis. Ha ugyan olyan zajos akkor utana masik tapegyseg. Ha masik tappal is zajos masik halozaton akkor meg X-Akta.

[ Szerkesztve ]

(#20775) W1 válasza ielektros (#20774) üzenetére


W1
senior tag

Próbáltam már, de nem tűnt fel semmi gond, mert akkor még jack-rca-t használtam, nem USB-s hangkártyát, és jacken ha volt hang, nem volt zaj, és általában másik helyiségben ha külső hangot alkalmaztam, folyamatosan volt hang. A délután folyamán megnézem a nappaliba, köszönöm addig is! :R

(#20776) TigerCat válasza W1 (#20775) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Földelt és földeletlen aljzat, illetve kábel?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20777) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Töltőnél ugye mágneses a vége,érdemes takarítani valamilyen módszerrel? Ahol becsatlakoztatom ott is?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20778) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20777) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fölösleges szerintem

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20779) tDr1v3r válasza FIREBLADE78 (#20777) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mi műszerészcsipesszel szoktuk takarítani.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20780) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

ok,akkor nem bántom :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20781) madle válasza Zjunior (#20765) üzenetére


madle
őstag

Pont most néztem, tiszta rablás egyébként igy is, sima Pro 13 500GB HDD-vel meg 4GB RAM-al 374.000- ugyan már.
350.000-ért van az alap rMBP szintén egy év világgarival, nem mintha a 350k kis pénz lenne, nem azért mondom, szimplán úgy gondolom, ezért nem érdemes rárepülni erre. De kinek mi!

(#20782) ielektros válasza madle (#20781) üzenetére


ielektros
senior tag

A 0 THM mindig is errol szolt ilyen arkategoriaban. A THM kozel teljes forintalis osszege bele van epitve a termek araba es a hitelintezet majd lesakkozza a kereskedovel a dolgot. A gaz, hogy van aki elhiszi, hogy van olyan, hogy "ingyen" hitel.

[ Szerkesztve ]

(#20783) Viszlát válasza ielektros (#20782) üzenetére


Viszlát
addikt

Es kepzeld el azt aki ilyenkor megveszi keszpenzre a megtoldott arral, az mekkorat sziv, ugy fizeti ki a kamatot, hogy nem is vette igenybe a szolgaltatast...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20784) troszti


troszti
aktív tag

Ma vettem egy Equip Mini displayport-HDMI átalakítót. Gondoltam megosztom veletek, hogy teljesen korrekt, viszi a hangot is. TV-n és monitoron is próbáltam (a hangot is), tökéletes!
A 3 év garancia segített, hogy adjak neki egy esélyt :))

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20785) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hátha tud valaki segíteni, újból megkérdezem.

Hogy lehet azt megoldani, hogy be van dugva egy optikai kábel a gépbe, és ne kelljen kihúzni ahhoz, hogy át tudjak váltani a beépített hangszóróra.

(#20786) ielektros válasza lugosi (#20785) üzenetére


ielektros
senior tag

En soha nem hasznaltam meg optikai kabelt MacBook-al, de azt siman nem lehet a kimenetek kozt valtogatni minden mas egyeb kimeneti eszkozt?

(#20787) lugosi válasza ielektros (#20786) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán találom hogy hol lehetne váltani sajnos. :(( lehet hogy egyéni bénaságom.

Amúgy nem macbook hanem imac, de gondolom nem gond hogy itt kérdezem.

(#20788) ielektros válasza lugosi (#20787) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat en arra gondoltam, hogy System Preferences - > Sound.

De ha jol belegondolok akkor a bedugott csatit erzekeli a gep es ugy valt at. Nem latom akadalyat, hogy szoftveresen is kapcsolhato legyen de peldaul ha egy headset-et dugok be a jack aljzatba akkor sem tudok siman visszakapcsolni a belso hangszorora. Egy HDMi monitor vagy egy USB hangkartya eseten tudok valtani az eszkozok kozt de az ugye csak a hangeszkoz maga. De a kimenetet nem en valasztom ki mert azt mar maga az eszkoz vezerli.

Ne olvasd el meg 1x. :D En sem ertem. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20789) TigerCat válasza lugosi (#20785) üzenetére


TigerCat
nagyúr

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20790) ielektros válasza TigerCat (#20789) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha most bedugod a fulesed akkor a belso hangszorok atvaltanak headse-re es annyi. Nem fogsz tudni elvileg valtani fules es belso hangszoro kozott.

[ Szerkesztve ]

(#20791) Kommy válasza lugosi (#20785) üzenetére


Kommy
veterán

Nyomva tartod az ALT (option) gombot mikor rányomsz a hangszóró ikonra a menüsoron és tudsz választani a kimenetek között.

(#20792) ielektros válasza Kommy (#20791) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez is ugyan azt a listat mutatja mint ami a SysPref -> Sounds alatt van. Es ez nem az effektiv hang eszkozt hanem a hang "codec" -et vezerli. Azaz a hang processzorok kozott tudsz valtani. Ha van bedugva USB hangkartya akkor latom ott mindegyiket.

Ennek ellenere koszi :D Ezt nem is tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#20793) Kommy válasza ielektros (#20792) üzenetére


Kommy
veterán

Hát én pedig itt ki tudom választani mi legyen a hang kimenetem ehát, hogy a beépített vagy pedig a HDMI-n rákötött TV.

(#20794) ielektros válasza Kommy (#20793) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen. Ezt en is ki tudom valasztani ha a monitort vagy TV-t vagy a Belkin dokkot bedugom. De az masik audio eszkoz. Ket vagy tobb audio eszkoz kozott tudsz valtani. A problema a gepbe beepitett jack kimenet es a belso hangszoro kozott nem tudsz valtani alapbol az OSX-bol. De gyanitom, hogy ugyan ez vonatkozik az optikai kimenetre is.

[ Szerkesztve ]

(#20795) biker


biker
nagyúr

biztosan nem megy bedugott jack mellett a váltás, mindig headphone marad, én emiatt vettem egy BT transmittert a hifihez, mert nem jó a fixen bedugott verzió

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20796) ielektros válasza biker (#20795) üzenetére


ielektros
senior tag

Es az milyen minoseget produkal? En meg nem talaltam kiemelkedoen jot. Bar az igaz, hogy 2 eve neztem utoljara a felhozatalt.

(#20797) biker válasza ielektros (#20796) üzenetére


biker
nagyúr

BT4.0 már jó (nyilván aki aranyozott sodrott cat6 kábelből gyárt alkarnyi kábelt mert attól szebb lesz a hang, annak biztos nem jó)
a 2.1 még gázos.
ez volt az

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20798) ielektros válasza biker (#20797) üzenetére


ielektros
senior tag

Na akkor korbenezek BT4-es cumo ugyben koszi.

Meg is van. Nemet ebay-en 20 euro.

Milyen hatosugaru a dolog? Egy szoban belul ha mozog az ado akkor nem recseg ropog?

[ Szerkesztve ]

(#20799) nábob


nábob
tag

MacBookokhoz tartozó MagSafe töltő fali csatlakozójához hol tudok új fejet venni?

(#20770) Ragnar95 Nem tesz az rosszat a szellőzésnek?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#20800) biker válasza ielektros (#20798) üzenetére


biker
nagyúr

10m elvileg, nekem nappali>>gyerekszoba 7m 10cm valaszfal, es jo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.