Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) ribarszki válasza Ragnar95 (#20050) üzenetére


ribarszki
őstag

Túl van pörögve ez az akadás dolog. Meg kell venni és élvezni. Ennyi. Vársz rá egy évet, után megint várhatsz mert jön a következő és így tovább. Ez már csak így megy. Win-es gép után sokkal gyorsabb, stabilabb a rendszer és sok minden nagyon következetes és felhasználóbarátabb. De hogy egy nyavajás helyesírásellenőrző nincs rajta, az megőrjít.. :(((

Tény, hogy egy-egy hosszabb PDF akad, de ez túlélhető. Minden más, amire 99%-ban használod otthon a gépet tökéltesen fut. Tényleg nagy a felhasználói élmény. A retina kijelző meg csodálatos! Nekem netezés közben sem jutott még eszembe, hogy jujj milyen pixeles ez a kép. Szépen lekezelei a rendszer ezt a felbontást. Szemben a winnel, ahol FHD kijelzőnél kifojt a szemem, ráadásul szétestek az oldalak.

szóval hajrá!

(#20052) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20050) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Gyerekek,mindig elbizonytalanítotok! Gáz ha vissza mondom a cto airt? Még nem hozták ki. Egyáltalán vissza lehet? Styleboltól rendeltem.
Kolléga linkelt egy pro-t 8 gb rammal szuper áron,csak eu a bill.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20053) Ragnar95 válasza ribarszki (#20051) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
Műszaki cuccnál az esetek nagy részében nem érdemes várni, mert mindig jön újabb és jobb úgyis...Persze hogyha van egy konkrét termékciklus, aminek a változtatását semmi nem indokolja és 1-2 hónapon belül várható nagy valószínűséggel az új modell, abban az esetben érdemes lehet várni, de jelenleg nem ez a helyzet áll fenn.
Én olvasgattam 100oldalas PDF-eket is a gépen és egyáltalán nem tűnt fel benne akadás, sem az olvasás közbeni lassú görgetésnél, sem amikor direkt gyorsan görgettem teszt céljából.
FIREBLADE78: ha neten rendelted, akkor átvétel után is visszaviheted 8 napon belül, az egyetlen hátránya ennek, hogy a bolt 30 napig "ülhet" a pénzeden, mielőtt visszautalja. Hogy a már megrendelt terméket visszamondhatod-e még átvétel előtt, azt meg kell érdeklődnöd a boltnál/el kell olvasnod a vásárlói feltételeket.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20054) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20053) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Még nem fizettem semmit,mert utánvételes,legfeljebb nem veszem át,ennyi :DD Elolvasom a feltételeket,kösz

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20055) ribarszki válasza ribarszki (#20051) üzenetére


ribarszki
őstag

Na basszus, én balga.. Természetesen kifolyt! Még jó, hogy emlegettem a helyesírás-ellenőrzőt.. Na de ilyen szarvashibát.. :)

[ Szerkesztve ]

(#20056) Kommy válasza ribarszki (#20055) üzenetére


Kommy
veterán

Helyesírás ellenőrző: [link]

(#20057) FIREBLADE78 válasza FIREBLADE78 (#20054) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

"5.3. A Vásárló jogosult az elküldött megrendelés módosítására illetve visszavonására akkor is, ha ez nem a megrendelt termék hiányával függ össze. Ebben az esetben a megrendelés módosítására illetve visszavonására legkésőbb a Szállítási értesítő megküldésének napján, munkaidőben van lehetőség. A megrendelés módosítása a kiszállítás időpontját módosíthatja."
Tehát elvileg lemondható :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20058) ribarszki válasza Kommy (#20056) üzenetére


ribarszki
őstag

:R

(#20059) TigerCat válasza Kommy (#20056) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, nekem is megvolt, de nem tettem fel. Köszi az emlékeztetőt! :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20060) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

A nem magyar billentyűzetnél,hogyan tudok ékezetes magánhangzót előidézni? Fn? Más?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20061) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#20060) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Átállítod a billentyűzet nyelvét magyarra és ugyanott lesznek az ékezetes karakterek, mintha magyar használnál. Nálam is így van és mivel vakon gépelek, egyáltalán nem zavaró a dolog. 2-3k-ból meglenne egy átmatricázás, de fölösleges.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20062) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#20061) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszönöm, akkor megveszem az eu-s retinát :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20063) Zjunior válasza FIREBLADE78 (#20062) üzenetére


Zjunior
veterán

;)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20064) FIREBLADE78 válasza Zjunior (#20063) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Természetesen ha styleboltos vissza óhajt írni a lemondással kapcsolatban :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20065) Zjunior válasza FIREBLADE78 (#20064) üzenetére


Zjunior
veterán

Hívd fel!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20066) FIREBLADE78 válasza Zjunior (#20065) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nincs kedvem :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20067) ielektros válasza FIREBLADE78 (#20066) üzenetére


ielektros
senior tag

Irj legalabb nekik, hogy ne kezdjek meg a kiszallitast. Ha nem veszed at az nem eleg ahhoz, hogy elallj a szerzodesben leirtaktol. Es raadasul tok foloslegesen fizetik a postazas dijat...

(#20068) TheMarci válasza FIREBLADE78 (#20066) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem hiszem, hogy kedv kérdése, illik felhívni. Bezzeg, ha neked kellene valami sürgősen, és csak levelezgetnének veled, nyilván nem lenne jó.

Do You Dream?

(#20069) FIREBLADE78 válasza ielektros (#20067) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

nyugalom,előbb írtam. Nem vagyok szemét

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20070) ribarszki válasza Kommy (#20056) üzenetére


ribarszki
őstag

Upppsz, és ez Word alatt nem is használható?

(#20071) czanga válasza FIREBLADE78 (#20069) üzenetére


czanga
őstag

Honnan lesz olyan olcsón? Dobsz egy linket ha megkérlek? Jóbarátom épp rMBP-t vadászik.

(#20072) megema válasza Ragnar95 (#20041) üzenetére


megema
őstag

Ha egy pár oldalas PDF görgetése is akad egy 470 ezres gépnél, az szerinted rendben van?! Az én szőrszálhasogatásom? Tessék, itt egy videó a retina és nem retina felbontás összevetéséről 13"-os Pro-n. Ebben csak a Megtekintő szerepel, a Safari nem. Pedig az sokkal durvább PDF esetén.

Az iPad 4 is sokkal használhatóbb, ha dokumentumnézegetésről van szó. Egy 140 oldalas PDF görgetése Safariban totálisan smooth rajta. Oké, több tíz oldal görgetése esetén várni kell fél másodpercet, hogy megjelenjen az oldal tartalma. De inkább ez, mint a szaggatás.

Próbáltál párhuzamosan Air-t és retina Pro-t? Ha nem, akkor ne mondd, hogy hülyeségeket beszélek, mert én próbáltam. Önmagában lehet, hogy megfelelő a 15"-os sebessége. Nem mondtam, hogy nem az.

(#20073) Zjunior válasza czanga (#20071) üzenetére


Zjunior
veterán

Már elfogyott!:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20074) Zjunior válasza megema (#20072) üzenetére


Zjunior
veterán

Neked mikori retina van?
Hd4000-es vidkaris szaggatott, az újabbak elvileg nem:).

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#20075) Ragnar95 válasza megema (#20072) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szoktam PDF-eket nézegetni Safariban és Megtekintőben is és egyikben sem tűnt fel, hogy akadna a görgetés és zavaró lenne a dolog...
És igen, a te szőrszálhasogatásod, hogy gyakorlatilag naponta leírod ugyanazt a problémát a fórumba, amiről elég sokan mondtuk, hogy nálunk nem jelentkezik. Nem tudjuk, nálad mi lehet a gond, de valószínűleg vagy te vagy túl érzékeny és szőrszálhasogató vagy a géppel van valami vagy egyszerűen user error...
Igen, leírtad már,h kiállított példányokat próbáltál egymás mellett, de az semmit nem jelent, ki tudja, miket telepítgettek rájuk és miket állítottak el rajtuk, clean install után érne bármit is az összehasonlítás.
Az meg extra érdekes,h ugyanezt a litvániát előadtad az iPhone topikban is és szintén nagyjából egyedül voltál a problémáddal :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20076) megema válasza Ragnar95 (#20075) üzenetére


megema
őstag

Ne haragudj, de miről beszélsz? Zjunior kérdése kapcsán végig UI sebességről volt szó, nem akadásról. Egy szóval nem mondtam, hogy neked, vagy bármelyik 15"-os tulajnak akadást kellene tapasztalnia. Azt mondtam, hogy gyorsabb az UI (animációk, stb.) Air-en, mint akármelyik retina gépen. Csak te beszéltél akadásról, emiatt kérdeztem az előbb azt, amit.

iPhone topicban mit adtam elő? Azt, hogy 7.1.1-re frissítés óta feloldás után van egy kis fáziskésés? Valóban van. 2-szer is restore-oltam azóta és megmaradt. De hozzátettem, hogy lehet én vagyok túl gyors és, lehet, még pont az animáció végét érem el. Viszont semmilyen más esetben se tapasztaltam hasonlót. Vagy pár hónapja azt, hogy harmadszor cserélték nekem és már megint sz@r kijelzője?

Úgy látom kár bármit is írnom, mert vagy félreértetek, vagy túlérzékenynek néztek. Lehet, hogy túlságosan jó a szemem, és maximalista vagyok, ezt aláírom. De nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen összegekért leszarjam mit veszek.

[ Szerkesztve ]

(#20077) Ragnar95 válasza megema (#20076) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja értem, tehát te észreveszed,h egy animáció 30 vagy 35 FPS-el fut, így már minden világos... :U Ráadásul az UI-nak nem lehet sebessége, maximum az animációknak, amik lefutnak.
De ha valóban igazad is van, valószínűleg a felhasználók 99%-a semmilyen különbséget nem vesz észre, de ha észre is veszi, akkor sem zavarja, mert pár FPS ki a francot zavar úgy mégis...
"Úgy látom kár bármit is írnom, mert vagy félreértetek, vagy túlérzékenynek néztek. Lehet, hogy túlságosan jó a szemem, és maximalista vagyok, ezt aláírom. De nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen összegekért leszarjam mit veszek.
"

Itt nagyon nem arról van szó,h leszarja-e az ember, mit vesz. Itt arról van szó, hogy bolhából elefántot csinálsz és úgy adod elő, mintha a nálad jelentkező icipici "grafikai hibák" egetrengető problémák lennének, ezeket naponta leírod és az érdeklődőket is lebeszéled a retina gépekről, mert nálad ilyen "problémák" jelentkeznek, ami náluk valószínűleg nem is jelentkezne, de ha jelentkezne is, nem zavarná őket...
Abba még nem gondoltál bele,h lehetséges, h valóban te vagy csak túl érzékeny? :DDD Szerintem jobban járnál, ha élveznéd csak a gépet és nem a hibát keresnéd minden apró helyen :))

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20078) TigerCat válasza megema (#20072) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon szívesen tesztelek veled, akár Skype-on, akár telefonon. Van kéznél iPhone 5, azzal tudok felvételeket is készíteni. Nyissunk azonos doksikat, weblapokat, görgessünk ablakokat, iTunes-t, böngészőt, amit akarsz. Este vagyok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20079) FIREBLADE78 válasza czanga (#20071) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Itt hardveren illetve jófogáson van egy emberke és tőle, de ahogy írták már nincs. 360 ezer, retina pro, 8gb ram, 256 gb ssd.Természetesen bontatlan

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20080) ielektros


ielektros
senior tag

Nem tudom sracok ezt a retina mizeriat mi okozza de eppen tegnap voltam bent az egyik Apple Premium Resellernel itt Erfurtban es akar melyik retinat buzeraltam a kiallitott gepek kozul a bedugott pendrive-rol olvasott PDF-ek sem preview-val sem Acrobat readerrel nem szaggattak. Semmilyen negativ elmenyem nem volt a nem retinas MBP-hoz kepest. Ott dumaltunk vagy 1 orat de ilyen szintu gondokat nem erositettek meg. Nem vitazni akarok csak mivel ugyis ott jartam hat megneztem es nekem nem tunik problemasnak a dolog.

(#20081) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, kellene egy kis Help játékvezérlő ügyben!

Megvettem a FlatOut 2-t a gépemre, (ráadásul most csak 0,89€, töltsétek) és kellene egy kormány, vagy valami, amivel könnyebb irányítani. Mit ajánlanátok? Régen Logitech Momo Racing kormányom volt, de elajándékoztam...

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20082) negyedes válasza ielektros (#20080) üzenetére


negyedes
addikt

nem mindenkinel, de elofordul akadas, lag stb. az en 2010 promon akad a mission control. :U es neha a pdf olvasas bomgeszoben.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20083) ribarszki válasza TigerCat (#20081) üzenetére


ribarszki
őstag

Ehhez a játékhoz leginkább a billentyűzetet :D

(#20084) ielektros válasza negyedes (#20082) üzenetére


ielektros
senior tag

Na jo ezt ertem. Csak itt ki volt hegyezve a retina dologra. Sok geppel elofordul, hogy akad mert agyon van gyilkolva a rendszer. Az OSX-nek is vannak hibai boven. Neha nehez egy egy lag-ra rajonni kimondottan. En viszont nem hiszem el, hogy ennek a retina az oka. 4 eves MBP is szuperul megy sajat kijelzojevel es 2 masik display-el itthon. Van, hogy aktiv tartalom van mindegyiken. Ha a keppontokat nezzuk akkor az mar boven tobb mint a retina. Na jo mondjuk nem iris-el. De nem hiszem, hogy a 6750 vagy mi a fene ami ebben van az annyira befolyasolna.

De nem flame am csak azert irtam mert tegnap tenyleg nyomkodtam kicsit mert szemezgetek egy retina geppel csak egyelore szivas szamomra. Nem tudom, hogy Apple ezt tenyleg komolyan gondolta e de en megorulnek 128/256GB terhellyel. De meg 512-vel is. 256SSD meg 1TB HDD van ebben a pillanatban a gepemben. Rengeteg adatot tarolok rajta amit eszem agaban nincs felhobe kuzdeni mert sokszor kell es gyorsan es akkor is amikor nincs net. 70% itthon kell de amikor meg utazom akkor is nalam kell, hogy legyenek. Kulso HDD szivas mert azt meg nem akarom magammal hurcolni es amugy is mar rosszul vagyok az ezer helyen tarolt adatoktol. Raadasul vonaton/repulon/villamoson/buszon etc. a kulso HDD megint szivas lenne. Menjenek a francba, hogy nem szabvanyos SSD-t hasznalnak. Az a rohadt sebesseg mit sem er ha 4 perc alatt lehet telemasolni a disk-et aztan nezhetunk ki a fejunkbol.

(#20085) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#20081) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem billentyűzettel a legjobb játszani, legyen ez foci vagy autós cuc. Habár kinek mi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20086) ribarszki válasza FIREBLADE78 (#20085) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy bizonyos szintig komolytalan dolog kormányt kötni egy játékhoz.. Bár kinek mi. Engem a világból ki lehetne üldözni ha az NFS bármely részével kellene 2 percet játszanom. Ugyan ez a kolléga által linkel játék. Arcade bohóckodás, unaloműzés, egy darab bottal is el lehetne irányítani.

Viszont pl. egy rFactornál már meg vagy lőve kormány nélkül. (Forza Motorsport vagy a Gran Turismo is nagyobb élmény vele) Mikor ligában játszottam pár évig, akkor Logitech DFP-vel irányítottam. Ott billel esélytelen vagy. Viszont mióta nincs időm hét közben tesztelni, kiszálltam a ligából, azóta a szekrény tetején pihen... :( Szimulátoroknál ami elérhető árkategória és minőségileg is rendben vannak, azok a Logitech kormányok. Momo racing, DFP, G25, G27. A Logitech alá menni márkában viszont butaság. Tescos, stb kormányokat venni értelmetlen. Használt DFP-k már 10k körül mozognak, és nagyon egyben vannak!

[ Szerkesztve ]

(#20087) TigerCat válasza ribarszki (#20086) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi srácok!
Igazából valami mini kormány kellene, amit instant előkapok és tolom fél órát. Utána egy hétig pihenhet tovább a szekrényben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20088) ielektros


ielektros
senior tag

Arra nincs valakinek otlete, hogy a Mavericks alatt a megosztasokat miert tallozza baromi lassan? SMB2 SMB1 -el mar jatszottam sokat. CIFS ugyanolyan vacak. AFP megy egyedul gyorsan. 10.8.x alatt minden jo volt, windows alatt minden OK, android kliensekkel minden OK. OSX annyit vacakol mar egy olyan mappaval is amiben csak 10 almappa van, hogy agyrem.

Mar rengeteget mokoltam, nezegettem minden lehetoseget de nem talalom a kiutat es neha azert eleg gaz mert a magyar szerveremre ha belepek VPN-en akkor mondjuk egy otodik almappa elerese az 3 perc minimum.

[ Szerkesztve ]

(#20089) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Macbook Pro Early 2011-es gépet. Olyan problémám van, hogy a rendszer nem ismeri fel a kamerát, illetva, azt írja, hogy nincs csatlakoztatva (a beépített facetime kameráról van szó)
Szerintetek szoftveres a gond, vagy hardveres? Bármelyik is, tudnátok segíteni? :)

Előre is köszi :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20090) ielektros válasza troszti (#20089) üzenetére


ielektros
senior tag

Csinalj egy SMC meg PRAM resetet. Aztan ha nem jo utana sem akkor vagy kicsuszott felig a csati vagy kabelhiba.

PRAM reset: Command+Option(Alt)+P+R nyomva tart kikapcsolt allapotban majd bekapcs gombbal inditani. Nyomva tart a masodik gongig.

SMC reset: kikapcsolni a gepet, tap bedugva, majd nyomni a balShift+Option(Alt)+Command gombokat es egyidejuleg a power gombot. 1-3mp eleg. Aztan siman visszakapcsolni a gepet.

[ Szerkesztve ]

(#20091) troszti válasza ielektros (#20090) üzenetére


troszti
aktív tag

Hát megcsináltam mindkettőt, de semmi.
Érdemes lenne szervízbe vinnem? Vagy itthon álljak neki? :) Esetleg valami driver újratelepítés, vagy firmware frissítés? Vagy vagyon hülyeségeket beszélek? :D

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20092) rootkiller


rootkiller
őstag

Segítsetek lécci. Két célszoftver alá (Martin Audio Viewpoint, XTA AudioCore) felraknom egy tök minimal XP-t vitruális gépre a MacBookra. Igazából egyik sem eszik sokat. Kérdés hogy Parallels legyen vagy Virtualbox. Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#20093) töky76 válasza megema (#20076) üzenetére


töky76
tag

Hagyjuk már ezt a szaggatásos baromságot. Nem szaggat pdf görgetés közben, a 492 oldalas színes képeket is tartalmazó patológia atlaszt 59fps-el tudom görgetni.
Itunes-nál van egy kis szaggatás, de olyan minimális hogy inkább szoftveres lehet a dolog, másrészt azt csak szinkronizálásnál használom szóval nem nagy dolog.
13 retina macbok pro 8giga ram 256 ssd

(#20094) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, egy macbook pro 13' 2009 es modellt nyúzok 5. éve, lenne pár dolog amiben a segítségeteket kérem.
Az első gondom az lenne, az A S billentyü nem működik.
Továbbá az akkumulátor úgy fel puffadt a gépben, hogy a trackpadet benyomni már nem lehet, lezárni se lehet teljesen a gépet, amellet döcög ide-oda egyenes aztalon.
Érdekelne, hogy ennek a 2 dolognak mennyi lenne a javíttatása.
A softwares gond pedig az, hogy mostanában egyre gyakrabban befagy a gép, ha zene megy beragad ismátlődő zenerészletet lehet hallani, az egér semmi nem mozog, hosszan tartva a power gombot ki kell kapcsolni és újra indítani.
Remélem tudtok segíteni mind2 téren, mivel nem az enyém a gép, nem akarom még jobban tönkre mennyen, úgy érzem már ez is elég sokba fog nekem kerülni :(

(#20095) ielektros válasza troszti (#20091) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha a System Profiler-ben nem latszik akkor nincs mit driverezni a kameran. Azt, hogy nekiesel vagy nem azt en nem tudom helyetted eldonteni. Elkepzelesem nincs van e erzeked hozza vagy nincs. Csak egy csatit tudnal leellenorizni, hogy a helyen van e. Ha a helyen van akkor nincs tovabb mert a kabel csere nem egy egyszeru moka mivel az LCD uveget is le kell szedni.

[ Szerkesztve ]

(#20096) ielektros válasza gergo5991 (#20094) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez nem piszkalodas csak ertetlenul allok mindig ez elott. Miert nem szedted ki az akkut abbol a szerencsetlen gepbol eddig? Miert vartad meg amig ossze vissza nyomorgat mindent? Kezdesnek akku kiszed uj belerak. Ez olyan 70-75€ (uj eredeti akku). A billentyuzet ha tenyleg hibas akkor cserelni kell. Sok javitani valo nincs rajta. Genyo munka mert vagy 40 csavar tartja a helyen. A billentyuzet (nemet) olyan 50€ es gondolom senki nem csinalja meg ingyen tehat ehhez meg jon a munkadij.

(#20097) troszti válasza ielektros (#20095) üzenetére


troszti
aktív tag

Ezt kéne megnéznem, igaz?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20098) ielektros válasza troszti (#20097) üzenetére


ielektros
senior tag

13-as gep? Hasonlo. Amit mutattal az nem 2009-es szerintem. A lenyeg ugyanaz. Egy ennel kicsit szelesebb hasonlo felipetesu csati. Es valoszinu (de lehet ugyan igy is) nem 45 fokban van hanem meroleges az optikai drive-ra. Pozicoja nagyjabol ugyanott van. Pill keresek egy ilyen lapot.

2010-es lapjaim vannak csak most. Marmint annal oregebb nincs.
De mondjal mar egy pontosabb tipust legyszives mert igazabol semmit nem tudok rola, hogy mirol beszelunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#20099) troszti válasza ielektros (#20098) üzenetére


troszti
aktív tag

:)
Írtam pedig, hogy 13" MBP Early 2011 (8.1) :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#20100) ielektros válasza troszti (#20099) üzenetére


ielektros
senior tag

valoban irtad, hogy early. A 13-ast nem lattam.
Mindegy a lenyeg mostmar akkor megvan ugyis. Nezd meg azt a csatit anelkul, hogy az alaplapot agyon tapogatnad. Aztan ha a csatival minden OK akkor valoszinu, hogy kabel hiba lesz. Nem ritka jelenseg. Ugyan annyi eselye van megtorni mint az LVDS (LCD) kabelnek sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.