Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121351) bollokcs80 válasza eddie17 (#121350) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én a Tuxerát vettem meg, az teljesen jó és kicsit olcsóbb, mint a Paragon.

B.Cs.

(#121352) eddie17 válasza bollokcs80 (#121351) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, azt is akkor letöltöttem, de nem tudtam tesztelni.
Lehet az lesz, hogy azt veszem meg.
Viszont ennél ha cserélek gépet akkor újra meg kell vennem vagy csak "fiókhoz" kötött és újratelepíthető?

(#121353) eddie17 válasza eddie17 (#121352) üzenetére


eddie17
addikt

Megtaláltam a választ:
"If you've used all three activations, you can transfer an active license when you buy a new Mac by deactivating your installation on one of the previous ones."
Szóval akkor rendben van. :)

(#121354) csabiks válasza bollokcs80 (#121351) üzenetére


csabiks
senior tag

+1 a tuxerára, évek óta használom adatvesztés nélkül.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121355) blakey válasza eddie17 (#121352) üzenetére


blakey
titán

A Tuxerát elég régen megvettem, azóta több gépet cseréltem, mindig tudtam aktiválni, szóval nem lesz gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121356) Lien


Lien
tag

Így 3 hét használat után eddig nagyon jó a M1 Air. IGazából amennyire én használom 20-80% közötti akkuval ilyen 2 napot bír vagy két naponta töltöm. Amit viszont megfigyeltem, hogy a Vivaldi böngészőt rettentően lassan nyitja meg, sokszor lassú, tényleg csak a Safarit lehet használni normálisan macbookon?
Ami még érdekes, hogy ha lecsukom a laptopot akkor is elég drasztikusan merül, ez miért van? Ilyen 1-10% között.
Illetve ma voltam a MediaMarktban és láttam ki lett rakva M2 és M3 Air. Én látom vagy hiába nagyok a készülékek valami miatt a design az annyira de annyira nem szép? Ennek az M1-nek a designja valahogyan jobban tetszik + a billentyűzet is. Más is látja a különbséget, mintha a megnövelt méret mellett a kivették volna a billentyű melletti két oldalról a hangszórót és nincs ott semmi.

(#121357) blakey válasza Lien (#121356) üzenetére


blakey
titán

…tényleg csak a Safarit lehet használni normálisan macbookon? - Safarit, Firefoxot és Chrome-ot használok, nem vettem volna észre, hogy lassan nyílnának meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121358) Raymond válasza Lien (#121356) üzenetére


Raymond
félisten

A Vivaldi-hoz nem tudok hozzaszolni, de az intel-es MBP-n hasznalok a main FF mellett Chrome-ot es Safari-t is az M1 Air-en csak FF es itt-ott Safari, de nem latok difit.

"Ami még érdekes, hogy ha lecsukom a laptopot akkor is elég drasztikusan merül, ez miért van? Ilyen 1-10% között."

Valamit merul, de nagyon keveset. Ha 10%-ot veszit egy ejjel akkor ott valami nincs rendben. Nalam is volt ilyen kb. egy eve, de aztan az egyik update utan elmult. Akkor egy kb. 1 oras Skype hivas is lebomlasztotta az akkut drasztikusan. Most tavaly nyar ota OK, meg mindig MacOS 13 (Ventura) vagyok.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121359) Pano válasza Lien (#121356) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos a Vivaldi nem a legjobb mac-en. Mármint funkciókba király, de én is azt tapasztaltam, hogy kevésbé optimalizált.
Én a Safarit és a Firefoxot találtam a legjobbnak.

Arc-ot dicsérik nagyon sokan, összességében nem rossz, de én nem tudtam megszokni ezt a felületet. Lehet túlságosan ragaszkodom a régi megszokásokhoz. Pl. a könyvjelzőkhöz, ami itt elég korlátozottan létezik (vagyis más az elképzelés) :)

Az a 1-10% közötti merülés abszolút nem normális. Lehet valami be van akadva.

[ Szerkesztve ]

(#121360) Lien


Lien
tag

Ja hát a Vivaldinak egy jó funkciója van, hogy youtube video blocker és kevesebb adatot szed ki tőled bár 2 hete már kellett hozzá add-in, mert a youtube is készített valami anticheatet.
A merülést majd jobban fogom nézni(amikor lehajtom), 4-ről 11-re tornáztam fel a ciklusszámot ezalatt a 3 hét alatt. Nem tudom, hogy sok vagy kevés de kb. tényleg csak videót nézek meg internetezek ezen a gépen, más semmi.

(#121361) eddie17


eddie17
addikt

Köszi mindenkinek a Tuxera-t, megvettem, és teljesen tökéletesen megy. :K
Fele annyiba kerül mint jelenleg a Paragon féle.

(#121362) qnadam válasza eddie17 (#121350) üzenetére


qnadam
veterán

kipróbáltam, lassú volt, töröltem :) 60 megabájt/s volt....

tuxerával 500-550 körül volt samsung t7-tel, most a paragont próbálgatom egy pm961-gyel. a másolásnál most épp 300 megabájt környékén jár, olvasásnál 700 fölött van stabilan.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121363) eddie17 válasza qnadam (#121362) üzenetére


eddie17
addikt

Nálam egy gagyi ezer éves külső vinyó volt a teszt, USB2.0 de amikor 38GB-ra azt írta hogy 3 óra a másolás ott el is engedtem. Ez Tuxera-val 9 perc volt. Majd kipróbálom a másik vinyoval az gyorsabb USB3-as. Igaz nekem nincs modern külső vinyóm így a Tuxera is tökéletes lesz szerintem. Mert a Mac is régebbi. :K De sokat nem szoktam másolni, de ha másolok az legyen élhető sebességgel.

(#121364) qnadam válasza eddie17 (#121363) üzenetére


qnadam
veterán

dolgozok videókkal, szóval mozognak nagy fájlok néha, de szerinten tuxerát veszek. a t7-et úgyis átformáztam apfs-re, a paragon lassabb írása és magasabb ára meg jobban zavar, az az 5-600 se olyan rossz eredmény.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121365) CharlieDrop válasza Lien (#121360) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Vivaldinak van blokkolója?

———
Arc browsert próbálta valaki?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121366) Lien válasza CharlieDrop (#121365) üzenetére


Lien
tag

Igen, csak 2 hete gondolom a youtube megfizetett egy csomó jó programozót és most már az alap blokkoló nem működik, külön add-int kell letölteni hozzá de néha még az sem működik megfelelően.

(#121367) blakey válasza Lien (#121366) üzenetére


blakey
titán

Mi az az add-in? Pontosan mi nem működik? Chrome, Firefox és Safari alatt jól működnek a szokásos blokkolók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121368) Lien válasza blakey (#121367) üzenetére


Lien
tag

Kb. 1-1,5 évig amíg a Vivaldit, mint böngészőt használtam nem volt probléma a youtube hirdetések blokkolásával. A hiba az, hogy előugrottak a hirdetések (nem vagyok youtube premium ügyfél). Most az uBlock add-int szedtem le windows és mac osx-re és ezzel helyel-közzel van csak probléma.

[ Szerkesztve ]

(#121369) blakey válasza Lien (#121368) üzenetére


blakey
titán

uBlock add-int - Az add-on vagy extension, azaz kiegészítő, amit telepítenél. A uBlock jó, de be is kell állítani, Firefoxszal az használom, Chrome esetében a YouTube-nál a Friendly Adblock-ot, a több oldalon a uBlock-ot használom, Safari esetében Wipr-t.. Ha sok YT-ot nézel, akkor ajánlom a Friendly Streaming-et, hasznos kis alkalmazás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121370) kivlov


kivlov
aktív tag

Én ajánlom a Brave böngészőt ami nem eszik az akkut és nem kell hozzá semmi sem hogy reklámmentes legyen a youtube is...

(#121371) Pano


Pano
addikt

Tessék.
Különböző szempontok alapján felsorolt és összehasonlított böngészők macOS-en.

(#121372) SharpSA válasza Pano (#121371) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez saját összehasonlítás, azaz te csináltad?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121373) Pano válasza SharpSA (#121372) üzenetére


Pano
addikt

Nem.
Úgy találtam én is. :)

(#121374) herdsman12 válasza kivlov (#121370) üzenetére


herdsman12
őstag

👍

(#121375) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Vérmérséglettől függően ezen jót fogtok mosolyogni vagy röhögni, én nagyon bírtam: [link]

(#121376) Parson válasza Aszpirin (#121375) üzenetére


Parson
addikt

Néhol igaza van, néhol meg kegyetlenül demagóg... de ez a csávó mindig ilyen. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121377) Pano válasza Parson (#121376) üzenetére


Pano
addikt

Apple fikázásos contentnek nagy a piaca YT-on. :) Még annak a youtubernek is azon a videóján van a legtöbb nézettség, aminek a címébe betette, hogy miért szar valamelyik Apple termék (kedvencem a miért ne vedd meg X eszközt. Miközben előtte meg szarrá dícsérte, csak éppen lószar megtekintés nem lett a vidiken :D ) miközben kőkemény apple fan az ember és a tartalma is.
Mondjuk én szeretem a szarkazmust :D

[ Szerkesztve ]

(#121378) fil


fil
őstag

Mac Safarihoz keresek fordítót, ami magyarra is fordít. Win alatt nagyon jól működött a google translator Firefox, Chrome, stb. alatt.
Mit tudtok ajánlani MacOS-re ami teljes oldalakat is fordít pl. seblapokon, nem csak kijelölt szöveget?

(#121379) TigerCat válasza fil (#121378) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Page Translate

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#121380) Parson válasza Pano (#121377) üzenetére


Parson
addikt

Nos igen, pontosan ez a probléma a mai digitális információpiacon - nem az 'igazság' (valós hír) megosztása, hanem a kattintásvadászat a cél. Lásd pl hazai piacon Origo és társai - föcimben leirnak vmit riogatva az embereket, hogy klikkeljenek, aztán a cikkben meg a totális ellenkezöjét. Hányingerkeltö stilus, mégis ebböl jön a bevételük... különben nem így csinálnák a majmok. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121381) fil válasza TigerCat (#121379) üzenetére


fil
őstag

Köszönöm. :R

(#121382) Pano válasza fil (#121378) üzenetére


Pano
addikt

Igaz kényelmetlenebb megoldás, de ha a weboldal linkjét másolod be a google fordítóba és rákattintasz a jobb oldalon, akkor az ott kiválasztott nyelvre fordítva tölti be.

(#121383) Aszpirin válasza Pano (#121377) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Különbséget kell tenni az Apple-fikázás és az Apple-paródia között. Ez a SAMTIME adott már övalattit mindenkinek, kapott a Samsung, a Linux, a Windows, a Tesla, ....
Be kell lássuk, hogy az azért Apple ad neki a legtöbb paródia-alapot... Szerintem az egyik legintelligensebb parodista, én megnézem már minden videóját, és jókat röhögök.

[ Szerkesztve ]

(#121384) Parson válasza Aszpirin (#121383) üzenetére


Parson
addikt

Hát én azon tudok negativ értelemben röhögni, mikor olyanon értetlenkedik, hogy a Tandem display ellenére is sikerült csökkenteni a komplett vastagságát a terméknek... érted, ergo az extra funkciót sokalja, mikor így is 5,1 mm (!) vastagságra csökkentették a házat? És itt totál illogikátlan az érvelése a 'hibás matekról'. Na szóval ez nekem kontra produktív / értelmetlen humorizmus... És nem csak ebben a videóban értetlenkedik így... szóval nekem demagóg.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121385) Parson válasza Parson (#121384) üzenetére


Parson
addikt

*logikátlan / illogikus

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121386) Aszpirin válasza Parson (#121384) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Te tényleg logikát keresel egy paródiában? :D
Kissé túl komolyan veszed, szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#121387) Parson válasza Aszpirin (#121386) üzenetére


Parson
addikt

Egy vicc csak akkor müködik ha nem csak random szavakat pakolunk egymás mögé… hanem azért van vmicske logikai alapja is… ez remélem azért elfogadható… :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121388) Parson válasza Parson (#121387) üzenetére


Parson
addikt

Bocs mindenkinek, meg kell változtatnom a véleményem, mivel minden ember más és biztosan van(nak) olyan(ok), aki(k)nek egymás után pakolt random szavak is viccesek. És ezt nem a politikai korrektség hanem a Gauss féle normáleloszlás mondatja velem. :)
Szóval mi újság van M4 fronton? Bár én az M5-öt várom már, jövőre érkezik ha minden jól megy! És ez nem vicc! :D

Na jól van, befejeztem. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121389) Aszpirin válasza Parson (#121388) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jó az anyag, mi? :DDD

(#121390) Parson válasza Aszpirin (#121389) üzenetére


Parson
addikt

Jobb nem is lehetne... :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121391) HoTDoG válasza kleinguru (#121348) üzenetére


HoTDoG
tag

Márciusban jött ki az Air M3, amiből én is vettem. Rá kvázi egy hónapra bemutatják az M4-et, igaz még csak iPad-ben, de ezt már laptopba is tudnák tenni. Bár a jelenlegi felhasználásommal valszeg semmilyen különbséget nem éreznék, max pár év múlva amikor már az AI használat a mindennapok része lesz. Esetleg ha macOS-re optimalizált, nagyobb igényű játékot futtatnék (pl Death Stranding).

(#121392) Aszpirin válasza HoTDoG (#121391) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az M4 már a TSMC új második generációs 3nm-es technológiát használja (az első generációsat tudtommal csak az Apple erőltette, mindenki más kivárt), ez az, ahol már komolyabb energiatakarékosság is nyomonkövethető. Ez ai iPad Prókban a vékonyodásban érhető tetten (szerintem kisebb akkuk, ugyanakkora üzemidő), tehát az M4 Air esetében két dolog lehetséges: vagy vékonyodás/könnyebbedés, vagy az amúgy is fantasztikus üzemidő tovább növelése.
Szerintem.

(#121393) Parson válasza Aszpirin (#121392) üzenetére


Parson
addikt

'vagy vékonyodás/könnyebbedés, vagy az amúgy is fantasztikus üzemidő'

...vagy kisebb-nagyobb mértékben de a fenti párosban mindkettö egyszerre fejlödik - egyik a másik a kárára és fordítva.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121394) peugeotmate


peugeotmate
őstag

VMware Fusion Pro virtualizáló Linuxhoz és Windowshoz ingynes lett Macre, egyéni használatra. [link]

meg

(#121395) CharlieDrop válasza peugeotmate (#121394) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hű de örülne neki az Airem :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121396) Pano válasza CharlieDrop (#121395) üzenetére


Pano
addikt

(#121397) Lien válasza blakey (#121369) üzenetére


Lien
tag

Köszi, néha tényleg elgondolkodom mennyivel lenne másabb Macbookon a Safari böngészőt használni, mert ahogy néztem szinte azonnal megnyitja a gép, olyan smoothnak tűnik, nem tudom.

(#121398) Lien


Lien
tag

Most már 12 töltési ciklust tettem a laptopba így közeledve az 1 hónaphoz és próbálom 20% környékén töltőre rakni és 80%-on levenni. Igen ám de hiába állítottam be a beállításokon azt, hogy 80%-ig töltse fel a Macbookot utána csak akkor töltse tovább ha szükséges. Sajnos mindig tovább tölti, mennyi idő kell mire megszokja azt ahogyan használom a laptopot?

(#121399) Pano válasza Lien (#121398) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem arra ne támaszkodj ha 80%os korlátot akarsz beállítani.
Sokkal kézenfekvőbb az AlDente (ingyenes verzió bőven elég ehhez). Azt legalább te irányítod.

[ Szerkesztve ]

(#121400) Conv válasza peugeotmate (#121394) üzenetére


Conv
csendes tag

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a VMware Fusion Pro az M sorozatnál (M3) nem támogatott?
Vagy én olvastam rosszul?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.