Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120101) Oplex válasza gergo36 (#120074) üzenetére


Oplex
tag

Úgy értem a nyelvet/kiosztást virtuálisan.
Egy gombnyomás a váltás a DE és HU között, és ugye nekem német a billentyűzetem, de tudom fejből hogy van a magyar kiosztás, szóval számomra ez nem zavaró.

#120093 schor
Ezt is jó tudni, egyébként ez a megoldás még elég hatékonynak is tűnik ha az ember megszokja.

A lényeg hogy elég sok alternatíva van előhívni a "speciális" karaktereket, legyen az német vagy magyar.
1. kiosztás váltása
2. aposztrof ( ' ) billentyű + magánhangzó
3. karakter hosszan nyomása

(#120102) cigam válasza Oplex (#120101) üzenetére


cigam
félisten

3. karakter hosszan nyomása

Jé, ezt nem is tudtam. Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120103) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok,

m1 prom van, 3 éve használom, a minap botlottam egy cikkbe, hogy az energiatakarékos mód jócskán megnöveli az akku időt.
Én ezt a funkciót sose használtam, de adtam neki egy esélyt:

simán akku kímélő mód nélkül kb 10 óra üzemidő
akku kímélő móddal kicsit több mint 14 óra üzemidő

ebbe benne van messenger, youtube, viber, és böngészés.

Csak érdekességkép írom, hátha más se tudta, vagy próbálta :D

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120104) moleculez válasza Mattb (#120081) üzenetére


moleculez
veterán

Addig ne állj fél lábon, most vagy 12-18 hónapog nem nyúlnak az Air lineuphoz. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120105) Stauffenberg válasza madgie (#120099) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig az az MSI monitor papíron nem is olyan rossz, persze az XDR képernyő feketéit valószínűleg nem tudja hozni, de ez nem mindig baj.

(#120106) madgie válasza Stauffenberg (#120105) üzenetére


madgie
titán

Nem rossz az, csak az sok-sok év iMac 5K után olyan... na, kicsit fapad.

De ott a Macbook Pro kitűnő Mini LED-je, szóval ha nagyon modern, király kijelző kell, ahhoz tudok nyúlni.

(#120107) lamazonia


lamazonia
tag

-rajtam kivül álló okok miatt- vásárolnom kell egy új M(1-2-3) Max gépet, legalább 2tb ssd, és 64GB rammal.
Namost, néztem hardverapro-n szürke importot 1 év garanciával, és svájcban újjat két év garanciával.
Ugyebár kb. van 1 év apple care-m, ha erre vásárlok 3 év apple care+-t, akkor a sima apple care lejárta után már csak a biztosítási eseteimet javítják, vagy esetleg javítják a gépet is, ha pl. elpuffan magától benne valami?
Köszi <3
Esetleg privátba kereshettek kitörő akciókkal, hátha valamit nem veszek észre, bár tudom hogy így is annyit fogok otthagyni mint más az autójára.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#120108) bollokcs80 válasza lamazonia (#120107) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem lesz olcsó játék.....ha van OTPs számlád/kártyád és bekapcsolod a kedvezményprogramot, Istyle.ban 2% viasszatérítést ad minden vásárlásra. Ekkora összegnél azért az már tényező.

B.Cs.

(#120109) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv, az m2 gépeken space grey szín mennyire kopik? Régebben olvastam hogy volt ilyen probléma.

Zero Defect.No Compromise !

(#120110) SharpSA válasza bollokcs80 (#120108) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak arra kell odafigyelni, hogy például a szegedi iStyle üzletben nincs 2%… és OTP-s hitelkártya kell ehhez.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#120111) lmno válasza SharpSA (#120110) üzenetére


lmno
őstag

SimplePay online bankkártyás fizetést ír.

(#120112) Warton


Warton
őstag

Vettem egy elég régi macbook prot 13-as 2009-est. Minden működik rajta, csak a touchpad gombjai nem működnek, viszont az egérmozgatást lehet vele csinálni, koppintva lehet vele klikkelni. Gondolkodom, hogy kicserélem, viszont aliexpressen árulják az egész touchpadet kábellel együtt, illetve lehet venni kábel nélkül is. Szerintetek a fenti hiba javítása érdekében elég lenne csak a touchpadet megvenni, vagy vegyem kábellel együtt?

(#120113) bollokcs80 válasza SharpSA (#120110) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jogos, csak Pest, Győr és Debrecen....vagy online. :R

B.Cs.

(#120114) SharpSA válasza bollokcs80 (#120113) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért tudom, mert Szegeden vettem át tőlük egy terméket és közölték, hogy náluk nem érvényes a kedvezmény...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#120115) bollokcs80 válasza SharpSA (#120114) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Megnéztem én is az OTP appban, ott is fel van tüntetve, jogos volt az észrevétel. :R (Mondjuk nem tudom miért csak ennyi boltban engedik...)

B.Cs.

(#120116) dabgergo válasza Stauffenberg (#120091) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi neked is és madgie neked is a LR-os ram-os tapasztalatokat! 16GB alá nem fogok menni, mert hosszú távra veszem ezt a gépet is. A 2021-es MBP-nak pedig utánanézek. Köszi!

peugeotmate: köszi az infót, nem sürgős a vétel, nézem h alakul a használt piac.

[ Szerkesztve ]

(#120117) lugosi válasza dabgergo (#120116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

21-es mbp (m1) van nekem is 16 giga rammal, a mai napig elég erős gép arra amire én használom (általános felhasználás + fotó raw feldolgozás, kis videószerkesztés).

(#120118) Stauffenberg válasza lugosi (#120117) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha sima M1-es, akkor nem 2020-as modell van neked? A 2021-es 14" és 16" nem a sima M1-et kapta, hanem az izmosabb konfigokat M1 Pro vagy M1 Max procival.

(#120119) lugosi válasza Stauffenberg (#120118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaa de, csak fogalmatlan vagyok + siettem is. :B
Szóval M1 Pro van benne.
Egyszer hallottam már a ventilátorát a procihűtésnek, amikor beszéltük a fuji topikban hogy az egy könyvtárban lévő összes (=amióta megvan a váz) raw-ot átkonvertálta az adobe dng converter dng-be. Szóval azóta tudom, hogy működik benne a venti. :)

[ Szerkesztve ]

(#120120) Philip22


Philip22
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam a lányomnak egy M1 MacBook Air alap modellt. Teljesen újak vagyunk a témában, eddig csak Win.-t használtunk.

Kinéztem neki hozzá egy Samsung T7 Shield SSD-t, aminek a programja (Portable SSD Software) használatához olyan módosítást kellene elvégeznem a rendszerben, ami az Apple dokumentációja szerint nem ajánlott.

Ha jól gondolom, ez a szoftver az SSD titkosításához és firmware frissítéséhez szükséges.
Mi történik, ha nem telepítem? Attól tudom használni az SSD-t?

Két részre osztva Time Machine-hoz és fájlok tárolására/mozgatására használnánk.

A titkosítás megoldható a MacBookon külső szoftver használata nélkül?

Jelent valamilyen kockázatot/problémát ha a gyári firmware marad rajta?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#120121) V.Stryker válasza Philip22 (#120120) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jól gondolod. Tudod használni nélküle.

A firmware frissítés többnyire valamit javít, lehet pont a biztonságot. Én feltettem azt a szoftvert...

Másik titkosításról én nem tudok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120122) cigam válasza Philip22 (#120120) üzenetére


cigam
félisten

A titkosítás megoldható a MacBookon külső szoftver használata nélkül?

Igen megoldható. [link] Ez hasonló ahoz, mint amikor a TimeMachine mentést titkosítod. Létrehoz a lemezen egy nagy titkosított fájlt, és azt csatoljafel, mintha egy valódi külső meghajtó lenne. Ezt alapból tudja a rendszer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120123) Aszpirin válasza Philip22 (#120120) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia! Azonkívül, hogy elfelejtheted a jelszót, és akkor mindennek annyi, semmi egyéb kockázatot nem jelent a gyári szoftvere a T7-enek. Én is azt használom. Nem emlékszem rá, hogy telepíteni kellene (de lehetséges), mindenesetre nagyon gyorsan meg... A Titkosítást ki lehet kapcsolni, akkor nem kell semmi egyéb. De én kifejezetten javaslom a gyári titkosítás bekapcsolva tartását. Ha másik (akár windowsos) gépbe dugod be a T7-et titkosítva, akkor csak a saját szoftverét fogod látni, aminek az adott platformhoz való változatát rögtön el is indíthatod, és mehet a jelszómegadás. Ha futva hagyod a gépeden, akkor ezt az elindítást nem is kell elvégezned többé.

(#120124) bollokcs80 válasza Aszpirin (#120123) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A Samu SSD titkosítását viszont a jelszó elvesztése esetén lehetetlen visszafejteni, még a gyári visszaállításhoz is hosszasan kell levelezni az ügyfélszoláglatukkal (tapasztalat).

B.Cs.

(#120125) Aszpirin válasza bollokcs80 (#120124) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jaja, ezért kezdtem ezzel a modatérsszek: Azonkívül, hogy elfelejtheted a jelszót, és akkor mindennek annyi,

(#120126) M1995


M1995
aktív tag

Firmware frissítés nincs olyan gyakran, hogy állandóan gépen legyen a plusz Samsung program. Legalábbis én Windows alatt sem használtam a Samsung Magician programot, hogy állandóan fusson feleslegesen. (mellesleg volt hír arról biztonsági rés is akadt benne) Szerintem elég a gyári firmware is, nem kell plusz program, ha valami olyan hír van, hogy ajánlott frissíteni, arról egyébként is olvasni fogunk. Titkosítás sem kell a plusz program.

(#120127) féldekás


féldekás
senior tag

Az iCloud lapoknál jelenleg 2 iPhone jelenik meg nekem.
A korábbi már el lett távolítva, de úgy tűnik Safariból nem törlődött, pedig azon az eszközön kijelentkeztem az iCloudból, mindent töröltem.
Van erre valami megoldás?

Illetve ha jól tudom, van olyan funkció, hogyha kimásolok valamit mondjuk iPhoneon, akkor utána Macen be is tudom illeszteni. Ez nálam nem működik.
Hol tudom bekapcsolni ezt a funkciót?

(#120128) M1995 válasza féldekás (#120127) üzenetére


M1995
aktív tag

(#120129) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ma megnyomkodtam az új M3-as MacBook Air-t. Kellemes darab, M1-hez képest nem nyűgözött le a teljesítmény, de a mindennapi munkámhoz több mint elegendő. Lecserélem. Már csak a szokásos 8 vs.16 GB RAM dilemma maradt képben. De valszeg áldozok rá és kimaxolom. Legalább 4 évig tervezem megtartani, ezért azt gondolom jobb ha így rendelem. SSD is 512 GB, legalább nem kell küzdenem ha kapok egy nagyobb méretű anyagot. Mondjuk kicsit még mindig gáznak érzem a 8 GB-ot, bár az is igaz, hogy sosem futottam ki belőle. Safari, Excel, Pixelmator, Skype, Mail, Zene alkalmazások futnak jellemzően, nem kritikus.

Persze, innen már nincs messze a 14-es MacBook Pro sem, viszont az még annyira sem nyűgözött le. Főleg a kijelző. A széleken azért látható egy kis foltosodás, ami engem azért zavart. A görgetés a magasabb frissítés miatt azonban vajsima. Ez utóbbi azért kéne, de nekem nem éri meg a felárat.

Esetleg arról tudni valamit, hogy a 8 magos CPU + 8 magos GPU alapváltozat és a 8 magos CPU + 10 magos GPU-val szerelt drágább modell valójában mekkora teljesítménybeli különbséget jelent a mindennapokban?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120130) joey04


joey04
titán

[link]

Max Tech's teardown video confirms that Apple has returned to using two 128GB storage chips for the new 13-inch MacBook Air with 256GB of storage, compared to a single 256GB chip in the equivalent model with the M2 chip. This change results in faster SSD read and write speeds in tests, as the two chips can process requests in parallel.

Ez jó hír.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120131) Aszpirin válasza TigerCat (#120129) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Legalább 4 évig tervezem megtartani,
Az M1-et is ennyi időre tervezted? :D
(bocs, csak viccelődök...)

(#120132) TigerCat válasza Aszpirin (#120131) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, kb. 3-ra mindenképpen tervben volt.

Egyébként megnéztem, az én felhasználói szokásaimhoz felesleges a 10 magos GPU, viszont a RAM csak a nagyobb CPU-val bővíthető. Ehh. Jól ki van ez találva...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120133) blakey válasza TigerCat (#120129) üzenetére


blakey
titán

A széleken azért látható egy kis foltosodás, ami engem azért zavart. - hm, nem kéne, az enyém (M1 Pro) kijelzője gyakorlatilag tökéletes, egy pöttynyi foltot sem látok. Most M1 Air-ed van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120134) bollokcs80 válasza joey04 (#120130) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez tényleg az. Csúnya húzás volt a kettes szériánál, bár akkor ezek szerint a chiphiány volt a gond.

Egy M3 Pro nemrég volt a kezemben, akartam is nézni, de elfelelejtettem.tesztelni. :W

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#120135) Årpi válasza joey04 (#120130) üzenetére


Årpi
őstag

Tényleg jó hír, ez hagyott volna bennem egyedul keseru szajizt az M1 -> M3 ugras utan (16 giga kell, de 256 eleg nekem, bovites arabol inkabb veszek 2TB kulsot). Remelem jovo het vegere ide is er a masina. :C

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#120136) Philip22 válasza Aszpirin (#120123) üzenetére


Philip22
csendes tag

Nem is magával a telepítéssel van gondom, hanem hogy ahhoz, hogy lássa az SSD-t ha jól láttam a teszt videókban Recovery mód és valami Kernel Extension kell. Mivel egy 14 éves lány fogja használni jelenleg csekély informatikai tudással, nem szeretném ha olyat engedélyt kellene megadnom a rendszernek, ami egyébként nem ajánlott. (Elnézést a tájékozatlanságomért, a gép még dobozban). Így sem kell tartanom ettől?

(#120137) eddie17


eddie17
addikt

Lefrissült a Monterey 12.7.4-re, és a Safari 17.4-re.
Azóta a Safari alatt a YouTube akadozik, nem játszik le semmit.
Másnál nincs ilyen probléma? Nem a nettel van baj, egyszerűen mintha nem tudná még 480p-ben sem a hardver kiizzadni magából a videót...

(#120138) madgie válasza Philip22 (#120136) üzenetére


madgie
titán

Biztos, hogy nem kell semmi varázslat egy T7-hez, évek óta dolgozom velük orrvérzésig, mindenféle fw frissítés nélkül. Bedugod, megy, semmi gond.

(#120139) blakey válasza eddie17 (#120137) üzenetére


blakey
titán

Ventura alatt nincs gond a Safari 17.4-gyel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120140) eddie17 válasza blakey (#120139) üzenetére


eddie17
addikt

Párszor kikapcsoltam-bekapcsoltam és most jónak tűnik. :U
Nem értem mi volt ez most.

(#120141) TigerCat válasza blakey (#120133) üzenetére


TigerCat
nagyúr

M1 MacBook Pro-t használok, ennek nagyon szép a kijelzője, de az M3 MacBook Pro-nak a széleken egy kis árnyék futott végig. A görgetés nagyon finom, színekben nem tapasztaltam eltérést és nem is szeretnék más panelt, mert úgy kell látnom a színeket, ahogy a legtöbben. Persze, egy IPS is túlzás néha, de még mindig ez a legjobb választás.

Egyébként most nézegettem az opciókat, lehet hogy maradok az alap tárhely mellett, mert ha az M1-gyel elég volt, akkor az M3-mal is az lesz. Ilyen téren a szokásaim nem változtak. De még képlékeny. Egyedül a 16 GB RAM kérdés. Fene egye meg, baromi drágán adják a bővítést.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120142) TigerCat válasza eddie17 (#120137) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az https://www.applehirek.hu/ nem jelenik meg sem Safari, sem pedig Orion alatt. Firefox, Chrome, szóval ami más motort használ, azzal rendben. Hetente rá szoktam nézni, hogy épp mi a helyzet, egész jó gyűjtőoldal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120143) eddie17 válasza TigerCat (#120142) üzenetére


eddie17
addikt

Megnéztem, nekem sem tölti be azt az oldalt.
Most pedig alvóból nem akart a wifi-re csatlakozni, nem tudom mi történt, persze ez egy öreg MBP, de eddig ilyen problémák nem voltak.

(#120144) blakey válasza TigerCat (#120141) üzenetére


blakey
titán

M1 Pro/Max chipes vagy a sima? Előbbiek esetében én nem cserélnék, utóbbi esetében talán, de fura, hogy az új MB Pro kijelzője ilyen lenne. Máshol is nézz meg egy példány, hátha csak hibás volt a kihelyezett darab. A kijelzővel én is elégedett vagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120145) cigam válasza TigerCat (#120142) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura, mert a Safari 15.6.1 szépen betölti. Nem használtok valami (rekám) szűrő bővítményt, ami megakadályozza az oldal megjelenítését?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120146) Aszpirin válasza TigerCat (#120141) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Eddig elég volt a 8GB neked, és a leírt használathoz az elkövetkező 4 évben is bőven elég lesz. SZERINTEM. Teljesen fölösleges költekezned feltételezett "jövőállóság" miatt.

(#120147) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Nálam a Vivaldi működik igen idegesítően az utolsó frissítés óta... teljesen sopontán (és nem mindig) mintha rosszul érzékelné a képernyő méretét ful screen-ben, nagyobb ablakot renderel, és minen irányban lelőg a kpernyőről, annyira, hogy pl. a navigáló gombok már oldalesznek... Teljesen ki kell lépni belőle, és újra elindítani, hogy megint jó legyen. Vivaldit használók között tapasztalt már valaki ilyent?

(#120148) Thibol


Thibol
kezdő

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg egy M1-es iPad Air-t használok ilyen "fogom, viszem magammal" eszköznek (+ha melós laptop előtt ülök üresjáratokban legyen mivel elfoglalni magam :) )
Nyilvánvalóan kényelmes és az is, hogy vannak korlátai.

Mivel most ismételten beesett az m1-es air ára 360-370 közé, elgondolkoztam, hogy esetleg lecserélném arra. De kétségeim vannak, hiszen mégis csak 4 éves modellről beszélünk.
Az új Air is szimpatikus, de nem érzek késztetést arra, hogy több mint fél milliót kiadjak érte úgy, hogy lényegében nem main eszközként funkcionálna (arra dekstop pc-m van, de azt elsősorban inkább játék és a nagy kijelző miatt tartom).

Igazából internetezésre, tanulásra (itt jegyzetelésről és trainingekről beszélünk), filmezésre, dokumentumok adminisztrációjára használnám főként.

Mennyi élettartamot lehet még belejósolni? Nem csak a szépet és jót akarom megvizsgálni :). Ha erősen indokolt, akkor lehet később megveszem az M3-as verziót.

[ Szerkesztve ]

(#120149) Aszpirin válasza Thibol (#120148) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az én tippem: még 3 év úgy, hogy kapsz rá oprendszer-frissítést, és az utolsó évben már nem a legújabb aktuális szoftververzió lesz rajta. De utána is tökéletesen használható lesz, csak nem lesz támogatott már. Az M1-ben rengeteg tartalék erő van, önmagában harveresen akár 10 évet is levisz, csak ez a fránya szoftveres "lebutítás", amit az apple (de nem csak az Apple) művel ma, hogy a régi gépeket lecseréld, sajnos cserére fog késztetni.
Amúgy amire akarod használni, tökéletes, az M3-asnak nincs nagy hozzáadott értéke ahhoz képest.
Ha 3 évnél többen gondokodsz vele, akor én már most az M3-as modellt venném inkább a helyedben.

(#120150) peugeotmate válasza Aszpirin (#120149) üzenetére


peugeotmate
őstag

Vagy ott lesz az OpenCore, ami pl. barátnőm 2015 MacBook Pro-ján vajsima Sonomát eredményezett. Egyébként az M1 Air 8gb-on szerintem képtelenség pénzt bukni kb ha kiderül hogy nem elég és az emberek nagy része szerintem feleslegesen önti bele a pénzt a Ram-ba, vagy akár az SSD-be (külső SSD is hipergyors thunderbolton). Alap feladatokra hosszú távon is (és most még azon túl is bőven) jó.

meg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.