Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120451) Timoboy válasza Pano (#120445) üzenetére


Timoboy
tag

Sajnos ott sem... :( De a Lokátorban csak a MacBookomat nem tudja pontosan megjelölni, a telefon, az óra, és a füles jól látszik.

Az időjárás sem találja, a térképek sem...

[ Szerkesztve ]

"...néha a kevesebb több..."

(#120452) Pano válasza Timoboy (#120451) üzenetére


Pano
addikt

Akkor ott tényleg valami turpisság lesz.
Próbáld meg azt, hogy kikapcsolod a helymeghatározást. Utána kapcsold ki a mac-et is és hagyd állni egy 5-10 percet kikapcsolva. Indítsd el, kapcsold vissza a helymeghatározást és lássuk úgy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#120453) Timoboy válasza Pano (#120452) üzenetére


Timoboy
tag

Sajnos így sem lett jó... :(

"...néha a kevesebb több..."

(#120454) Pano válasza Timoboy (#120453) üzenetére


Pano
addikt

Akkor szerintem kedden csörögj rá az apple támogatásra. Hátha ők tudják hol kell keresni a problémát.

(#120455) Parson válasza ku-cu (#120442) üzenetére


Parson
addikt

Én erősítőre kötöttem a gépet (szintén m1 air) és siralmasan szar volt az eredmény… azóta hanyagoltam is azt a jack portot… :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#120456) Wlac


Wlac
Ármester

Valakinek volt esetleg gondja a "Full Disk Access"-szel a Commander One-nál (és meg tudta oldani)? Minden indításkor ez a kép fogad, hiába csinálom meg, ugyanúgy megkapom legközelebb. A neten keresgélve nem nagyon találkoztam hasonló problémával.

“The wha-"

(#120457) Aszpirin válasza Wlac (#120456) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia! Nekem nem volt ilyen gondom, de azt gyanítom, hogy ez nem csak a Commander One-nal történik meg, ha most más alkalmazásnak adnál full disk access-t, akkor is elvészne újraindításkor. Valami rendszerbibi lehet szvsz...

(#120458) Aszpirin válasza Parson (#120455) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A jack port az szerintem nem egészen vonalkimenet impedanciájú (és jelszintű), egszerűbben: nem arra szánták, hogy erősítőt, hanem hogy fejhallgatót vagy headset-et csatlakoztass rá, szóval esetleges, hogy milyen erősítővel milyen eredményt kapsz... SZERINTEM. Nem hiszem, hogy az általad tapasztalt dolog azonos lenne a fórumtárs által felvetett problémával.

[ Szerkesztve ]

(#120459) Timoboy válasza Pano (#120454) üzenetére


Timoboy
tag

Update: azt bár nem említettem, hogy ez a probléma a nyaralónkban volt. Ott egy ZTE routerrel eszközölt Telekom internetünk van. Természetesen minden eszköz arra csatlakozik, többek között a telefonom is. Ami ugyebár nem produkálta a lent említett problémát.
Most, hogy hazajöttünk, minden működik egy csapásra... Kicsit nem értem a dolgot... de hát a lényeg, hogy működik. Bár azt nem tudom, hogy ott miért nem... És miért pont csak a Mac nem működik....

"...néha a kevesebb több..."

(#120460) csabiks válasza Timoboy (#120459) üzenetére


csabiks
senior tag

a telefonba van valódi gps vevő, a laptopba nincs, az csak a közeli eszközöktől / wifiről veszi az információt.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120461) footy


footy
addikt

Sziasztok!
Mac Mini M1-rol tervezek Macbook Air M1re valtani.
Hasznaltan veszem az Air-t. Mire erdemes figyelni, mit erdemes ellenorizni vasarlaskor?
Kepbe kerult egy svajci gep is, az ott vasarolt garancia europaszerte ervenyes?

koszi

(#120462) moleculez válasza footy (#120461) üzenetére


moleculez
veterán

Külföldi vásárlásnál a billentyűzetre pl figyelj, hogy milyen kiosztás.
Hány töltési ciklus van az akksiban azt érdemes megnézni, nem-e valami széthajtott darab.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120463) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Estére ki szoktátok kapcsolni a MacBook-ot vagy csak lehajtjátok? Ha alvó módban van, akkor aktív a wi-fi?
Teljesen hogy lehet kikapcsolni?

(#120464) lugosi válasza timelord1987 (#120463) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én csak lehajtom. Kikapcsolni csak akkor szoktam, ha valamiért elpakolom (pl. tartósan átváltok másik gépre, pl. tudom hogy napokig a windowsost fogom használni).
Így például ma éjjelre van beütemezve annak a frissítésnek a telepítése, amit kiírt ma, hogy megjött.

(#120465) Raymond válasza timelord1987 (#120463) üzenetére


Raymond
félisten

Csak lehajtom, az egyik legjobb feature ezeknel az azonnali ebredes, tehat ki is hasznalom amikor csak lehet :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120466) -Skylake- válasza Raymond (#120465) üzenetére


-Skylake-
addikt

csatlakozom, ugyan igy hasznalom az mbpt. asztali macemnek meg ket dolog tudja befolyasolni az uptimejat, ha valami miatt muszaj ujrainditani / foverzio frssites jon, mert azt mindig clean installal csinalom. tehat ha feltetelezem, hogy evente jon 1 verzio es mondjuk 1 evig semmit nem telepitek aminek resi kell, akkor 1 ev az uptime.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#120467) csabiks válasza timelord1987 (#120463) üzenetére


csabiks
senior tag

én már az intelest is csak lehajtottam, az se merül sokat, ezek meg szerintem 1 hónapot is elvannak "lehajtva".

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120468) Wlac válasza Aszpirin (#120457) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem tudtam rájönni az okokra, mert minden más hibátlanul működik, úgyhogy sajnos ez a program a kukában landolt. Amúgy sem volt annyira kényelmes a használata, mint a Total Commanderé Winen, úgyhogy maradt a Finder.

“The wha-"

(#120469) Thibol


Thibol
kezdő

Üdv!

Lehet eddig nekem kerülte el eddig a figyelmem, de már az apple shopban van egy hivatalos segédlet, hogy az Apple mennyi ramot milyen tevékenységekre ajánl:

(#120470) Raymond válasza Thibol (#120469) üzenetére


Raymond
félisten

Fantasztikus utmutato, gyakorlatilag az van ott egy oldalon leirva hogy "ha kell tobb RAM, akkor vegyel tobb RAM-ot" :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120471) Dhampir válasza Parson (#120455) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg a Pro esetében már nincs ilyen probléma a Jack csatival. :F

(#120472) -Skylake- válasza Dhampir (#120471) üzenetére


-Skylake-
addikt

Base 14M1P-vel biztosan van, mert nekem is az van es ezt en is tapasztalom (toltes kozben. ha toltom a gepet usb c-n, akkor van a fulesnek {gyari apple earpod 3,5} alapzaja).

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#120473) Smiley válasza -Skylake- (#120472) üzenetére


Smiley
őstag

Jobs most tutira forog a sirjaban...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#120474) csabiks válasza Thibol (#120469) üzenetére


csabiks
senior tag

Szerintem a következő verzióban lesz egy kiírthatatlan bloatware AI ami majd megesz jó sok ramot, de ne legyen igazam...
én 3 évig elvoltam 8 gigán, sose tűnt kevésnek, de szerintem mind a programok és mind a rendszer egyre memóriaéhesebb lesz.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120475) kinghabi


kinghabi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nagyon keveset használt MacBook Pro 14 (2021) gépem (16/512GB). Hirdetem most már egy ideje hardverapron illetve marketplace-en. 53-54 ciklus van benne, nem használtam sokat, aztán szeretnénk gamer PC-re váltani. Keresném a hibát, hogy miért nincs rá érdeklődés, az 590.000 forint az sok egy ilyen gépért? Vagy aki már ennyit költ egy gépre, inkább venne újat és ezért limitált a piac?
Köszi előre is az ötleteket/véleményeket.

PS5: kinghabi89

(#120476) V.Stryker válasza kinghabi (#120475) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Alapvetően az a tapasztalat, hogy egyszerűen nem megy a használtpiac, semmilyen téren, semmilyen kategóriában. Ezt is számold bele.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120477) csabiks válasza kinghabi (#120475) üzenetére


csabiks
senior tag

Szia,

olcsóbban hirdetnek M1 Pro procis gépet (a tiéd "sima" M1), azt is hirdetik egy ideje. Szerintem (és ne vedd sértésnek), 500 körül lehet a reális ára. 590ből vesz egy vadiúj m3 airt garanciával...

+1 tipp: én is hirdettem hetekig aprón, aztán próba-szerencse alapon feltettem marketplacera, ahol kevesebb mint 1 nap alatt el is adtam (ráadásul drágábban is hirdettem meg).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120478) blakey válasza kinghabi (#120475) üzenetére


blakey
titán

Tavaly augusztusban vettem 636e-ért, újonnan. Szerintem 590e-ért egy picit soknak tűnik. Ha én hirdetném, akkor talán 520-530e-ért tenném fel és ha szerencsém van, akkor elviszik, ha nem, akkor 500e körül nagyobb az esélye. De ez egyelőre csak egy gondolat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120479) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Vibert használ valaki Mac-en?

Azt olvastam, hogy az M3 nem támogatott. Kb. ez az egyetlen olyan app, amihez Rosetta kellene, de ezt szeretném elkerülni. Univerzálisnak mondják, de mégis, Intelesként települ. Nem értem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120480) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem M1-en fut gond nélkül.

B.Cs.

(#120481) TigerCat válasza bollokcs80 (#120480) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azon nekem is jó volt... Ahogy látom sajnos az M3 még nem támogatott...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120482) csabiks válasza TigerCat (#120479) üzenetére


csabiks
senior tag

nálam is mindenáron telepíteni akarja a rosettát, úgyhogy egyelőre hanyagolom..

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120483) timelord1987


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a segítségeteket :R

Használtok tűzfalat/vírusírtót?

(#120484) Pano válasza timelord1987 (#120483) üzenetére


Pano
addikt

Ha nem másolgatsz folyton windowsos és mac-es gép között, akkor nem kell (de ha igen akkor se főleg a mac miatt hasznos).
Tűzfalból meg elég, ha a macos sajátját bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#120485) moleculez válasza csabiks (#120477) üzenetére


moleculez
veterán

Azt mondja az eredeti kérdésben, hogy: macbook pro 14” 2021, az pedig minimum M1 Pro. A 13”-as az ami sima M1.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120486) timelord1987 válasza Pano (#120484) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#120487) bmakszim válasza kinghabi (#120475) üzenetére


bmakszim
senior tag

Egyrészt nincs még értékelésed, ilyenkor az emberek bizalmatlanabbak. Másrészt, ha ár szerint sorba rakod a MacBook Pro hirdetéseket, látni fogod, hogy hirdetnek ugyanilyen gépet sokkal olcsóbban is.

(#120488) ricogsm


ricogsm
őstag

Apple Care lejárt nekem van pár napom hosszabbítani de nem teszem meg, (még kettő évet ) szerintem felesleges akku is 98%-os.
Mit gondoltok? M1 2020 Air 8Gb
Amennyit használom.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#120489) Raymond válasza ricogsm (#120488) üzenetére


Raymond
félisten

En 2022-ben 899EUR-ert vettem a gepet az M1 Air-t, akkor mar tobb mint masfel eve volt a piacon es semmi ismert problemaja nem volt. Ahhez meg tenni 199EUR Apple Care-t soknak tartottam, ugy voltam vele hogy a 2 ev EU-s gari eleg lesz neki, az most fog lejarni juniusban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120490) csabiks válasza moleculez (#120485) üzenetére


csabiks
senior tag

igazad van, bocsánat.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120491) HoTDoG


HoTDoG
tag

Múlt héten végül egy 16/512-es Macbook Air M3 mellett tettem le a voksomat.
Megrendelést követő 24 órán belül már a kezemben volt az apple pont hu -ról.

Előtte pár napig volt nálam egy Dragonfly G4, ami a HP-nak egy elég magasan pozícionált terméke. Még ahhoz képest is egy másik dimenzió a Macbook anyaghasználata, optimalizáltsága, összhatása, pedig alapvetően az egy drágább típus (és kategória), mint az air. Az Asus Zenbook pedig kifejezetten olcsó hatásúnak érződik mellette, hangos ventillátorral, lötyögő space bar-ral, matricákkal. De ezt csak zárójelben hagytam itt, mint személyes tapasztalat.

Két dologban érdekelne a véleményetek.
Szeretnék egy külső monitort hozzá, 24-27 col környékén. Irodai jellegű felhasználásra. Ehhez tudtok ajánlani bevált modelleket?

Windows alkalmankénti felhasználáshoz javaslatok, tippek? A WMvare Fusion mennyire hatékony és kényelmes? A Parallels éves díja nem biztos, hogy visszahozná az árát.

(#120492) TigerCat válasza HoTDoG (#120491) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A külső monitor szívás. Már ha nem Apple retina... Ha kikapcsolom a Font Smoothing-ot, akkor a külső jó, de a beépített béna. Ha nem kapcsolom ki, akkor meg szőrös az összes font. 110 PPI környéke egyébként. Szóval minél nagyobb a felbontás, annál jobb. Kivéve, ha sz@r tartományba esik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120493) tothbe válasza HoTDoG (#120491) üzenetére


tothbe
addikt

én simán megvettem a Parallels-t egyszeri díjjal. Aztán majd ha kell 5 év múlva bármi új funkció, akkor megveszem majd akkor azt az aktuálisat. Inkább, mint folyamatosan fizetni érte meg a frissítésekért (adott verzión belüli frissítéseket így is megkapom, amíg lesznek).

Monitorra pedig az LG 27" Ultrafine 5K

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#120494) Pano válasza HoTDoG (#120491) üzenetére


Pano
addikt

Monitorban minimum a 4K ami jó képet ad. Én LG 27UP850-W monitort próbáltam MAC-kel, USB-C-n, szép képet adott és töltötte is. Font renderingel se volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#120495) Wlac válasza tothbe (#120493) üzenetére


Wlac
Ármester

Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem azt már csak előfizetéssel lehet megvenni. Egyszeri díjjal engem is érdekelne.

“The wha-"

(#120496) TigerCat válasza tothbe (#120493) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt a monitort csak akkor, ha szívatni akarod magad. Rettentő sok szoftveres hibája van sajnos. Igaz, nem 5K, de ezt venném inkább: DELL U2724DE Ultrasharp Thunderbolt Hub Monitor

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120497) SityiSXT válasza Wlac (#120495) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Standard Editiont meg lehet venni 1x fizetéssel is (de csak az adott verzióra kapsz támogatást)

(#120498) Aszpirin válasza kinghabi (#120475) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem sok, de ez persze attól is függ, hogy milyen állapotban van.
Amúgy szerintem pangás van a piacon, nem csak IT eszközöknél. Ha nem feltétlenül szükséges a pénz, ne herdáld el. Szerintem.

(#120499) Smiley válasza Aszpirin (#120498) üzenetére


Smiley
őstag

Mert eszetlen arakat kernek az alma cuccokert... 2014-es macbookpro 100e, a 2015-os meg 170e. Vicc az egesz 10 eves gepek 0 support-al. Mellette meg csodalkoznak, hogy senkinek nem kell. Ez olyan mint az Audi/BMW ujonnan megveszed 3 evesen a felet eri kb, csak tudni kell elengedni. Ha barmi tonkremegy benne gtk az egesz. Racionalisan nem eri meg 600e-t adni egy gari nelkuli macbookpro-ert.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#120500) Wlac válasza SityiSXT (#120497) üzenetére


Wlac
Ármester

Wow, ez új infó, így lehet teszek vele egy próbát. Szívesen fizetek a jó cuccokért, de az előfizetéses rendszerért nem szeretnék.

Azt tudod esetleg, hogy milyen gyakran frissítenek verziókat? Ha ezt megveszem, akkor van esély arra, hogy egy-két éven belül nem fogom tudni használni, vagy annál azért tovább bírja?

“The wha-"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.