Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121401) CharlieDrop válasza Pano (#121396) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gyááááááá :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121402) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok, "szabad" még m1 air-t venni? 314 emagon a gold színű. Az újabb m2 vagy m3 jelentősen drágább.
Normál felhasználás (net, youtube, netflix) semmi extra igény. Viszont 4-5 évig szeretném használni.
köszi!

(#121403) Pano válasza Gergőke88 (#121402) üzenetére


Pano
addikt

Persze. Nyugodtan veheted ilyen felhasználásra.

(#121404) Exoon


Exoon
csendes tag

Sziasztok!

m3 macbookról próbálok wifin elérni egy telekomos routerre (technicolor fga2233) csatlakoztatott ssd-t de sehogy nem tudok csatlakozni a routerhez.. Kapcsolódás szerverhez résznél beírom a router IP címét smb://... És hibára fut.. A routerben bekapcsoltam az smb megosztást. Az Apple tv látja az ssdt és le is játsza a filmeket szintén wifin. Mi lehet a gond?

Köszönöm

Üdv.

(#121405) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Idei tervek között szerepel a teljes átállás Apple termékekre: iphone és macbook van tervben.
Jelenleg minden jelszót, kártya adatot, regisztrációt a google tárol, sok regisztrációm van, amelyek konkrétan a google fiókkal lettek készítve.
Ezeket át tudom majd vinni apple platformra? Ha igen, hogyan?
Mondjuk az email címem megmarad, tehát a google-al készített regisztrációk akár meg is maradhatnak, de a jelszavakat jó lenne úgy átköltöztetni, hogy azokat az ios tárolja és ne csak böngészőből érjem el.
Mondok egy példát: emag alkalmazás. Oké, hogy a böngészőm kitölti a bejelentkezési adatokat, de az iphone-on az alkalmazás is töltse már be.
Ilyenekből van vagy 30. Ezért lenne jó valahogy átköltöztetni.

(#121406) blakey válasza Exoon (#121404) üzenetére


blakey
titán

Jól írod be az IP-címet? Nem listázza a hálózati kapcsolatoknál?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121407) blakey válasza v.attis (#121405) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg minden jelszót, kártya adatot, regisztrációt a google tárol, sok regisztrációm van, amelyek konkrétan a google fiókkal lettek készítve.
Ezeket át tudom majd vinni apple platformra? Ha igen, hogyan? - minden maradhat, tudod használni a Google névjegyzéket, naptárat. Tárcába új kártyaként felviszed az adatokat, két különböző tárca, ne bonyolítsd feleslegesen.
a jelszavakat jó lenne úgy átköltöztetni, hogy azokat az ios tárolja és ne csak böngészőből érjem el. - Safariba át tudod költöztetni, ami össze van kapcsolva az iCloud-dal így szépen ott is meglesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121408) Exoon válasza blakey (#121406) üzenetére


Exoon
csendes tag

A hálózati kapcsolatok TCP/IP menüben írja a router IP címét, meg azzal lépek be a webes felületen is a routerbe. De amúgy mindenféle IP címet kipróbáltam már amit láttam a gépen/routerben :F

(#121409) v.attis válasza blakey (#121407) üzenetére


v.attis
őstag

Szuper, köszönöm!

(#121410) peugeotmate válasza Conv (#121400) üzenetére


peugeotmate
őstag

2022 óta hivatalos támogatás van Apple Siliconra. De biztos van saját fóruma, ott érdemes lehet körbekérdezni. Ha még esetleg nincs is támogatás M3-ra, gondolom lesz majd, mivel az M chipre már átálltak.

meg

(#121411) Parson válasza Exoon (#121404) üzenetére


Parson
addikt

smb-hez emlékeim szerint kell portot nyitni a port forwarding alatt a routerben.
Elöfordulhat, hogy rosszul emlékszem, de nekem hirtelen ez ugrott be, én ezt ellörizném hirtelenjében, mert ha valóban kell, akkor voila, ha meg nem, akkor lehet tovább görcsölni a probléma feltáráson. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121412) blakey válasza Parson (#121411) üzenetére


blakey
titán

Nem kell semmilyen portot nyitni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121413) M1995


M1995
aktív tag

(#121414) SharpSA


SharpSA
veterán

Érdekes tapasztalat:
Lett lehetőségem 16GB/512GB-ról 32GB/1TB-os készülék cseréjére. Azt gondoltam, hogy legtöbbször nem is használom ki a 16 GB-ot, utólag azt látom, hogy ha több a memória, azt ki is használja a rendszer. Mivel költöztetővel váltottam az új készülékre, minden ugyanaz, ami korábban és használattól függően 20-22GB körül mozgott eddig az aktív memória használat. Szóval marad a mondás: memóriából jobb a minél több. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121415) CharlieDrop válasza SharpSA (#121414) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Így van, de most, hogy csak 8GB-m, van nem érezni azt a szenvedést, mint egy Widnowsos rendszerrel. Kb. olyan, mintha egy iPhone-t vagy iPad-et használnék.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121416) Pano válasza SharpSA (#121414) üzenetére


Pano
addikt

Ez macOS sajátosság. Minél több a memória a rendszer annál többet gyorsítótáraz bele. Ha most felröppennél a 64 gigára, ugyan ezt tapasztalnád.

(#121417) SharpSA válasza CharlieDrop (#121415) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze, mivel a használata és a teljes rendszer sebessége jóval gyorsabb, mint Windows-on.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121418) SharpSA válasza Pano (#121416) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem Windows-on is van már hasonló ilyen megoldás, de a lényeg az, hogy segíti a gyorsabb működést a hardver jobb ki- és felhasználása.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121419) Pano válasza SharpSA (#121418) üzenetére


Pano
addikt

W11 már jobban elkezdett építeni hasonlóan a szabad memóriára, de még mindig nem olyan hatékony, mint macOS-en.

(#121420) CharlieDrop válasza SharpSA (#121417) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, brutál megdöbbentő, én le akartam beszélni egy ismerősömet egy 15"-os M2 Air-ről, mert hát szegény hátrányos helyzetű noti nem munkára való.
Nem hallgatott rám, aztán én is szembe mentem magammal.
Mea Culpa.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121421) Raymond


Raymond
félisten

Lassan kiderul mit hoz az egesz Arm+Win termekcsalad. En nem szamitottam vagy szamitok olcso arakra ezert volt erdekes ezt olvasni:

"As far as pricing goes, Roland Quandt is suggesting a €1,500 base price on X/Twitter, but we'll have to wait for the official launch to find out what these Arm based laptops will retail for."


Forras: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121422) SharpSA válasza Raymond (#121421) üzenetére


SharpSA
veterán

Na erre én is kíváncsi vagyok. Az ára biztosan nem lesz olcsó, de talán MacBook-közeli lesz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121423) Raymond válasza SharpSA (#121422) üzenetére


Raymond
félisten

Az 1500eur az adott spec mellett (32GB RAM, 1TB SSD, OLED) tobb mint barati lenne, de ez mar az Intel+Win verzioknal is igy volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121424) Pano válasza Raymond (#121421) üzenetére


Pano
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy win platformon rohadt hosszú és nyögvenyelős lesz a szoftverek ARM platformra való áttérése. Hatalmas a fragmentáció és a sok "lusta" fejlesztő vállalat:)

Sok időnek -sokkal több mint apple esetében- kell eltelnie ahhoz, hogy a valódi előnyök kijöjjenek majd alatta a szoftverek optimalizációs hiányai miatt (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#121425) SharpSA válasza Raymond (#121423) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, de az még nem Ft... ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121426) CharlieDrop válasza Pano (#121424) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyilván oda is kell egy Rosetta szerű megoldás és simán lehet 10 évig ki sem vezetik.
Plusz olyan fregmentációja van a Windowsnak, simán lehet párhuzamosan egy X86/64 és ARM verzió

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121427) moleculez válasza CharlieDrop (#121426) üzenetére


moleculez
veterán

Van az, ne aggódj ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#121428) SharpSA válasza CharlieDrop (#121426) üzenetére


SharpSA
veterán

Az már most is van, hiszen a Parallels-ben telepített ARM Windowsban is futnak x86 programok.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121429) qnadam válasza Pano (#121419) üzenetére


qnadam
veterán

a w7 is cache-elt már, de talán már korábban is. a sok üres ram nem a jó memóriakezelés jele, sőt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121430) CharlieDrop válasza moleculez (#121427) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor np :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121431) Laox válasza Gergőke88 (#121402) üzenetére


Laox
aktív tag

Erre a célra addig használhatod majd, amíg el nem füstöl, az M1 még mindig erősebb, mint az egyéb gyártók középkategóriás processzorai, főleg ha nincs csatlakoztatva a töltőre. Nem értem amúgy, hogy a többiek miért nem tudnak egy ilyen erős és energiahatékony dolgot tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#121432) emvy válasza Laox (#121431) üzenetére


emvy
nagyúr

(Ez mar nem igaz. Kb. 1 evig volt igaz, aztan az AMD kb. beerte. Ettol meg szuper proci az M1.)

while (!sleep) sheep++;

(#121433) formula01 válasza emvy (#121432) üzenetére


formula01
aktív tag

Melyik procival és laptoppal érte be az AMD, amivel passzív hűtéssel és töltőre csatlakoztatva ugyanezt a teljesítményt tudja hozni legalább 8-10 órán át?

(#121434) edari válasza formula01 (#121433) üzenetére


edari
őstag

Teljesítményről volt szó.

(#121435) madgie válasza formula01 (#121433) üzenetére


madgie
titán

Hát ha én elkezdek vágni az M1-en, M1 Pro-n, az sem megy el azonos teljesítménnyel 8-10 órát, mert négy óra múlva visítani fog a töltőért :D

(#121436) emvy válasza formula01 (#121433) üzenetére


emvy
nagyúr

(Disclaimer: volt M1-es MBA-m, M1 Pro-m, most M2 Max-om van.)

10 orat nem megy el az M1 hajtva, hiszen 50 Wh-s akksi van benne, es ha rendesen hajtod tobbszalu terhelessel, akkor kb. 25 wattot eszik. A reszletes teszt szerint az M1 MBA 2.5 orat megy el jatek alatt, ami egyebkent teljesen jo. Amiben az M1 oriasi elorelepes volt, az az alacsony terheles melletti akkuido, mert tenyleg siman eldocogott netezes mellett 8 orat. Az M2 Max-os laptopomat siman le lehet meriteni 1.5 ora alatt komoly terheles alatt, de ha nem hajtom, akkor meg elmegy 5-7 orat. Ugye a 14"-os laptopommal akar 70 wattot meg lehet etetni, es 70 wattoras akksi van benne, tehaat elvileg 1 ora alatt is kinullazhato.

Szoval arra kellett varni, hogy a x86 mikor tud majd elegendoen alacsony idle fogyasztast. Egy sima Lenovo T14 mostmar eleg jo:

De teny, hogy mai napig etalon az M-es architektura idle fogyasztast illetoen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#121437) emvy válasza madgie (#121435) üzenetére


emvy
nagyúr

Az igazan horror a videocall. 2.5 orat bir az MBP-m videocallon :(

while (!sleep) sheep++;

(#121438) M@trixfan válasza emvy (#121436) üzenetére


M@trixfan
addikt

Alap használat mellett csendben marad az M2 Max a 14-es házban? Hordozhatóság szempontból nagyon tetszik a 14-es méret, úgyis kiraknám tévére, nagy monitorra komolyabb dolgokhoz. A két media engine miatt fogott meg a Max chip. FCP már használja egyszerre őket és az új Resolve is fogja (illetve lehet már most is). Zenére is használnám a gépet gitársávokhoz, szoftver hangszerekkel, szintikkel, stb…, amolyan “Home studio” gyanánt. Jó lenne ha még csöndes lenne ilyen terhelés mellett.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#121439) emvy válasza M@trixfan (#121438) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, kifejezetten csendes. Mondjuk én netezni vettem :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#121440) Raymond válasza emvy (#121436) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mai adat az M1 Air-rol:


Ez 6 ora screentime sima netezessel, 50%-rol olyan 18%-ra ment le igy. Nalam 1 ora Skype videohivas se viszi le durvan a kapacitast, mivel bir nalad csak 2,5 orat?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121441) qnadam válasza M@trixfan (#121438) üzenetére


qnadam
veterán

az m3 max teljes csendben van vágás közben. ha render van, pár perc után kezd hallható lenni, de akkor se durva. ráadásul 30% környékén még csendes környezetben se hallom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121442) peugeotmate válasza Raymond (#121440) üzenetére


peugeotmate
őstag

A környezetem alapján a MacBook Air M1 akku menedzsmentje sokkal jobb mint bármelyik M procis MBP-nak.

meg

(#121443) emvy válasza Raymond (#121440) üzenetére


emvy
nagyúr

Google Meet vagy Teams.

while (!sleep) sheep++;

(#121444) Raymond válasza emvy (#121443) üzenetére


Raymond
félisten

A Teams-et csak az Intel-es MBP-n hasznaltam, ott tenyleg zabalta az akkut es tippre ott is kb. max 3 orat birt. De az egy 2018-ban vasarolt 2017-es Kaby Lake 15" MBP.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121445) emvy válasza Raymond (#121444) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanez van most is.

while (!sleep) sheep++;

(#121446) moleculez válasza Raymond (#121444) üzenetére


moleculez
veterán

MBA 2018-am ventije végig üvöltött Teams meetingek alatt :DDD Akksit el is engedtem ahhoz :N
Megváltás volt lecserélni. Sőt igazából Teamsezni csak az iPadot használtam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#121447) Pano


Pano
addikt

A Teams egy merénylet. Gusztustalan egy fejlesztés.

(#121448) moleculez válasza Pano (#121447) üzenetére


moleculez
veterán

Nálunk megbízhatóan működik (nagyvállalat). De az optimalizálatlansága… na az kegyetlen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#121449) bollokcs80 válasza Pano (#121447) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az. Én is utálom tiszta szívből. :W

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#121450) SharpSA válasza Pano (#121447) üzenetére


SharpSA
veterán

Szokásos MS termék... Még jó hogy nem kell használnom. :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.