Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120751) moleculez válasza TigerCat (#120750) üzenetére


moleculez
veterán

Csatlakozó környékén a kopás a magsafe óta már minimális, meg amúgy is, használati tárgy, nem múzeumi darab🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120752) herdsman12 válasza lukcsimre (#120745) üzenetére


herdsman12
őstag

(#120753) lukcsimre válasza herdsman12 (#120752) üzenetére


lukcsimre
csendes tag

Szuperköszi, pont valaki hasonlót kerestem.

(#120754) Pano válasza TigerCat (#120750) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos ez minden eszközre igaz (bár én is jobban kedvelem az ezüst színt kb mindenben). Főleg olyanok kopnak, amit hordozol is.
Van sok olyan ember (most nem rád gondolok) akik még a kötelező minimumot se fordítják rá egy tárgy karbantartására. Sokszor látok olyan notikat, hogy max gumikesztyűben érnék hozzá, vagy úgy sem, annyira retkes és igénytelen.
De olyanokat is, hogy szinte dobálják össze vissza a cuccokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#120755) bollokcs80 válasza Pano (#120754) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"Sokszor látok olyan notikat, hogy max gumikesztyűben érnék hozzá, vagy úgy sem, annyira retkes és igénytelen."

Hajjaj, de mennyi ilyen van, munkahelyen kollégák (és bocsáttassék meg, de kiemelem, hogy kolleginák is!) hoztak be olyan retkes laptopokat, hogy elgondolkodtam, vajon a személyi higiéniára is ilyen gondot fordítanak-e. :U

B.Cs.

(#120756) markknight válasza bollokcs80 (#120755) üzenetére


markknight
veterán

Mióta állandóan home office van (havi 1x kell bemenni, de nem élet-halál) azóta én is gondolkodóba estem mennyire retkesnek tud kinézni a gépem irodai környezetben, szóval inkább takarítom. Még játékos koromban, 10 évvel ezelőtt volt akinek olyan poros volt a laptop kijelzője, hogy nagy falloszt tudtam rajzolni rá és olyan kontraszttal látszódott, hogy hihetetlen.

(#120757) moleculez válasza bollokcs80 (#120755) üzenetére


moleculez
veterán

Én nem voltam ott, de kollegák mesélték amikor egy híresen igénytelen dolgozó gépét kellett volna javítani. Szó szerint gumikesztyűben álltak neki, erre jött egy senior, megfogta egy darab A4-es papírral és kidobta a kinti kukába :DDD .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120758) csabiks


csabiks
senior tag

Be lehet azt valahogy állítani, hogy a billentyűzet csak bármelyik billentyű leütése után kapcsolja be a háttérvilágítást? az automata kikapcsolást felébreszti a touchpad.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120759) kleinguru válasza moleculez (#120757) üzenetére


kleinguru
addikt

Elgondolkodom, hogy egy munkahelyen dolgoztunk-e, vagy ez általános, hogy senior kollégák ilyet csinálnak :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#120760) bollokcs80 válasza moleculez (#120757) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Korábbi helyeimen (állami szféra) sajnos ez nem volt járható, nem dúskáltunk az eszközökben.....és a senioroknak sem volt ilyen fejlett humora. :D

B.Cs.

(#120761) Raymond válasza kleinguru (#120759) üzenetére


Raymond
félisten

Jok ezek a sztorik csak adatvedelmi szempontbol nez rajuk az ember ferde szemmel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120762) i400 válasza bollokcs80 (#120755) üzenetére


i400
senior tag

Kolléganő, macbook air, az éves felülvizsgálaton levéve a hátlapot egy kukac volt benne a ventillátorrácsnál. :Y azért én szervizes múlttal edzett vagyok retkes gépek terén de ez ütött!

(#120763) kchris78


kchris78
veterán

Clin nagy gázt csinál tisztítással? Kijelzőt azért neccesnek gondolom, azzal nem kísérleteznék feltétlen..

(#120764) bollokcs80 válasza kchris78 (#120763) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A burkolanak nem, a kijelzőnek desztillált víz és puha rongy.

i400: Az nem semmi..... :Y

B.Cs.

(#120765) blakey válasza kchris78 (#120763) üzenetére


blakey
titán

Kijelzőre víz és mikroszálas törlőkendő, ennél többre nincs szükség. Törlőkendőt csak minimálisan nedvesítsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120766) moleculez válasza i400 (#120762) üzenetére


moleculez
veterán

Engem meg amikor kérdeztek hogy valami extra irodaszer/ egyéni óhajom van-e, lcd tisztító folyadékot, mikroszálast, és sűrített levegőt kértem. ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120767) moleculez válasza blakey (#120765) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt tudom ajánlani :K Évek óta ezt veszem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120768) Pano válasza moleculez (#120767) üzenetére


Pano
addikt

Itthon be lehet ezt szerezni? Nem igen találom.

(#120769) moleculez válasza Pano (#120768) üzenetére


moleculez
veterán

Azt nem tudom, én UK-ben lakom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120770) bollokcs80 válasza blakey (#120765) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Törlőkendőböl a HOYA márkár ajánlották itt korábban, optikusoknál kapható, kb 4-500 forint. [link]

B.Cs.

(#120771) Pano válasza bollokcs80 (#120770) üzenetére


Pano
addikt

Itt nálunk körbe jártam mindegyik optikát, hogy vegyek de azt mondták önmagában nem árulják, csak adják náluk vásárolt szemüvegekhez.
Aztán eszembe jutott, hogy anno én is kaptam ilyen papír dobozkában, megtaláltam így nem kellett venni. :D

(#120772) blakey válasza Pano (#120771) üzenetére


blakey
titán

Bármilyen mikroszálas megteszi, pl. a drogériákban kapni jóminőségű törlőket. Az optikában kapható törlők sem tudnak többet. Nekem még a régi "Mac-es időkből", amikor adtak törlőkendőt az iMac-hez, van néhány törlőkendőm, azok is jók, de ugyanolyan jók a boltban kapható törlők is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120773) madgie válasza blakey (#120772) üzenetére


madgie
titán

Dehogy ugyanolyan jók, az a régi Maces törlő még a Hoyánál is jobban "megfogja" az ujjlenyomatot (én konkrétan csak arra tartottam meg, hogy a Macbookot meg az iMac-et azzal takarítsam le), igazság szerint elég ritka az igazán jó mikroszálas kendő.

(#120774) Pano válasza madgie (#120773) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos ezt tanúsíthatom.
Rossmann-ban vettem egy "hiperszuper" mikroszálas törlőkendő csomagot és annyira szar, hogy percekig kell bárminek törölgetni a felületét, hogy lehozza róla az ujjlenyomatot. Pedig még csak nem is olcsó bóvli.
Azt én értem, hogy kíméletes akar lenni, csak éppen a fő funkciója veszik el. :D

[ Szerkesztve ]

(#120775) blakey válasza madgie (#120773) üzenetére


blakey
titán

Oké, elfogadom, hogy neked nem jó. Írhatnám, hogy nem tudod (tudjátok) használni, stb, de nem fogom, az sem hagy nyomot, azzal is foltmentesre lehet törölni. Szerencsére nagy mennyiségben lehet kapni különböző mikroszálas törlőkendőket, mindenki megtalálja a számára megfelelőt. Rengeted kijelzőt töröltem (több száz), különböző törlőket használtam és mindegyikkel foltmentesre lehet törölni (mindig lápával ellenőrzö, tehát biztos vagyok benne), de én sima vizet használok, semmilyen kijelzőhöz fejlesztett "sz@rokat" nem hordok fel a kijelzőkre, azok képesek nyomot hagyni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120776) madgie válasza blakey (#120775) üzenetére


madgie
titán

Dehogy tudom, hogy kell ilyeneket tisztítani, 17 évig voltam látszerész, kb húszezer szemüveget csiszoltam le, raktam össze, tisztítottam meg, mellette 2003 óta fotózom, ott sem szokás hatékonyan tisztítani az objektíveket vagy éppen az érzékelőt ;]

(#120777) moleculez válasza madgie (#120776) üzenetére


moleculez
veterán

csak a szarvasbőr chamoise ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120778) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Végül egy MacBook Air M1-et vettem.
Hogy tudok Chrome-ot telepíteni? Honnan kell letölteni és mi a telepítés menete? Képpel be tudnátok mutatni?

Ti milyen alap szoftvereket telepítettetek még fel?
Biztonsági szoftverből van valami, amit érdemes megvenni, telepíteni?

(#120779) donjohnson válasza timelord1987 (#120778) üzenetére


donjohnson
addikt

a tálcádon van az app store nevű áruház, kék hátteres A betű ikon: [link]
abban keress rá a chrome-ra és telepítés gomb: [link]
ha van iphone-od, akkor ismered már az app store-t.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#120780) Pano válasza timelord1987 (#120778) üzenetére


Pano
addikt

Letöltöd macos telepítőt google chrome honlapjáról.
Megnyitod. Az ablakban áthúzod a chrome ikont a kék mappára. Megvárod amíg feltelepül (egy sikerességet adó hangot fogsz hallani).
Ezután asztalon kiadod a telepítőt.

A legtöbb telepítővel így kell eljárni, vagy ha .app kiterjesztésű fájlt töltesz le azt csak be kell másolnod finderben az alkalmazások mappába és ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#120781) bollokcs80 válasza Pano (#120771) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem adtak szó nélkül. Amúgy bármilyen hasonló anyagú megteszi, nem akarok ebből vitát kirobbantani. :R

B.Cs.

(#120782) Pano válasza bollokcs80 (#120781) üzenetére


Pano
addikt

Csak beszélgetünk róla.
Azért mindenről csak nem indul érdemtelen vita. Vagy naiv vagyok? :DDD

(#120783) -mugen-


-mugen-
tag

Üdv!

Csatlakoztattam egy külső HDD-t(Lacie) és újra indult a gép egyből, majd ismét ezt dobta:SOCD report detected: (iBoot panic).

Próbáltam már többször utána nézni,de nem találtam semmi biztosat.
Valakinek valami ötlet?

"nankurunaisa"

(#120784) M1995 válasza timelord1987 (#120778) üzenetére


M1995
aktív tag

Filmlejátszónak IINA például. Összefoglalóban van lista, válogass milyen célra melyik szimpatikus. Én két dolgot javaslok:

1. Először próbáld a macOS lelkivilágát megismerni, mielőtt rögtön több programmal Windows-hoz hasonlóvá teszed. Beállításokat nézd végig, útmutatót, tippeket olvasd el, gesztusokat és bill. kombinációkat tanuld meg. Finder, Spotlight stb. beépített dolgok.

2. YouTube Mac videókban gyakran szponzor a CleanMyMac, új usereket gyakran beijesztenek hogy majd ez a program optimalizálja a rendszert, szerintem teljesen felesleges.

(#120785) Imy válasza moleculez (#120767) üzenetére


Imy
veterán

Én desztillált vizet használok, azt is itt ajánlották. Leszed mindent (vagyis nálam eddig mindent), és nem hagy nyomot.

(#120786) nbwpv9


nbwpv9
csendes tag

Egyébként ha már a tisztítás, karbantartás előjött: a passzív hűtéses Air gépeknek mi a karbantartás igénye?
Nem volt még passzív hűtéses gépem, így nem tudom mi az ajánlott törődés neki :D

(#120787) markknight válasza nbwpv9 (#120786) üzenetére


markknight
veterán

Nem tudom mi a kettő között az összefüggés

(#120788) Pano válasza nbwpv9 (#120786) üzenetére


Pano
addikt

A kaszni külső részén kívül semmi.
Eddig nem hallottam olyat, hogy a passzív hűtésnél valahol mondjuk cserélni kéne a vezető lapkát stb. Lehet majd amikor lesznek 6-7 évesek ezek a notik felmerül, de eddig nem.

[ Szerkesztve ]

(#120789) Pano válasza timelord1987 (#120778) üzenetére


Pano
addikt

Jut eszembe.
Délután linkelni akartam neked, csak lemaradt.

[link]

(#120790) nbwpv9 válasza markknight (#120787) üzenetére


nbwpv9
csendes tag

Ventillátoros gépnél pasztázás, venti takarítás pl.
Itt nincs venti az világos, de azt nem tudom, hogy van-e valami hőelvezető, amit meg kell kínálni néha napján pasztával vagy ilyesmire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#120791) markknight válasza nbwpv9 (#120790) üzenetére


markknight
veterán

Ja, hogy szét kapod. Azt hittem külsőleg érted, kijelző, bill, borítás stb

(#120792) Pano válasza nbwpv9 (#120790) üzenetére


Pano
addikt

Nézz meg egy disassembly videót és nem akarod onnantól szétkapni. :D
Amúgy van ilyen paszta lapka a procin, de nem hinném, hogy belátható időn belül azzal foglalkozni kéne.
Ha mondjuk minden egyes nap fullra járatod CPU-t egész nap, akkor lehet pár év után kelleni fog. De az elég extrém felhasználásnak minősülne.

(#120793) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Szeretnék egy Macbookot. De egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy elég e a 13-as M3 Air vagy a 15-ös változat legyen :B Néztem a 14-es alap Prot is, de tartalom fogyasztásra gondolom hosszabb távra is felesleges lenne :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#120794) Parson válasza Scholes9 (#120793) üzenetére


Parson
addikt

Elég a kisebb + egy nagy külsö monitor hozzá (Pl egy 28" 4K UHD Samsung). Én mindenképp ezt a párost javaslom. Hordozhatóságra elég a 13-as. Összességében szvsz kimondottan jobb megoldás, de végeredményben egyéni döntés kell legyen.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#120795) Pano válasza Scholes9 (#120793) üzenetére


Pano
addikt

Háát. Nem véletlen pozicionálta be oda az Apple. Csak azért, hogy könnyű legyen dönteni. :D
Tény, hogy tartalomfogyasztásra jobb a nagyobb kijelző és ez a döntés teljesen egyéni preferencia kérdése.
De! Szerintem túlságosan felárazza az Apple. Abban az árban inkább egy 16GB ramos 13-as, mint alap 8GB és 15". Monitorra a 13-ast is ki lehet kötni ha nagyon kell a nagyobb kijelző (igaz nem útközben).
Viszont ez az én személyes megközelítésem. :)

(#120796) lmno válasza Scholes9 (#120793) üzenetére


lmno
őstag

Ha nagyrészt a saját kijelzőjéről használnád, akkor a 15-ös Air, ha monitorra kötöd akkor 13-as Air.

(#120797) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Köszi :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#120798) markknight válasza Scholes9 (#120793) üzenetére


markknight
veterán

A 13" pont elég arra, hogy kiválts egy ipadet. Én a 14" Pro mellett döntöttem, az most teljesen optimális nekem mindenre, nyilván a kijelző vitt el a Pro irányba, ami ezért sokkal jobb.

(#120799) Pano válasza markknight (#120798) üzenetére


Pano
addikt

Hát igen. Szerintem is a 14 a pont optimális, bár a 15 is egész hordozhatónak sikerült összehozni.
Én nagyon sajnáltam, hogy csak a kijelző miatt ennyire felárazta az Apple. Terveztem anno, hogy veszek egyet. Beleférne a büdzsébe, de áh..

[ Szerkesztve ]

(#120800) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Az iMovie mac-en tényleg nem tud HDR exportot? Családi videók összevágáshoz használnám de nem megy mert export-nál leveszi a HDR-t. Végül is megoldja a teló csak hát ott azért kicsit macerásabb a kis képernyő miatt.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.