Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120151) kchris78 válasza Aszpirin (#120149) üzenetére


kchris78
veterán

nagyon-nagyon kivancsi leszek hany eves lesz az m1 mikor ugy dontenek hogy az elso arm procira mar nem adnak frissitest... olcp-ben remenykedek en is majd.

(#120152) Scholes9 válasza joey04 (#120130) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Épp most néztem meg a videót, végre :R :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#120153) Smiley válasza kchris78 (#120151) üzenetére


Smiley
őstag

Az opencore legacy nem fog menni ARM-en, mert nem lehet kozvetlenul belenyulni a boot folyamatba. De az tuti, hogy meg 4 evig kap supportot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#120154) FullGas


FullGas
aktív tag

Szeretnék újból tanácsot kérni (hajlamos vagyok túl gondolni a dolgokat):DDD
Pár napja még ott tartottam hogy szabad-e venni 2019 környéki Inteles Air-t, egyértelműen az M1- volt amit minimum ajánlottatok. Szóval körbenéztem a használt piacon és azt látom hogy a szép, jó akku állapotú gépek inkább 300 ezer környékén mennek. A zsír új meg 370 hmm akkor legyen új. Most van 0%THM 10 hónapra akció Notebook.hu-n így bele tolnám a gép árának a felét és az új mellett voksolok . De ;] ha már új, és részlet, akkor már relatív kicsi a különbség a Havi törlesztőben, ne legyen inkább M3 a jövőt állóbb technika/támogatás végett? Vagy maradjak az M1-nél mert most best Buy és átlag felhasználás melett nem lennék előrébb az új modellel?

[ Szerkesztve ]

(#120155) Aszpirin válasza FullGas (#120154) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A 0% THM-es "akciók" pont arra valók, amin most gondolkodsz: hogy az emberek többet költsenek, mint amire valóban szükségük van. Azt hiszem, ezzel el is mondtam a véleményemet :)

(#120156) M1995 válasza FullGas (#120154) üzenetére


M1995
aktív tag

Az jó lehetőségnek tűnik M3-ra szerintem is, ha pénztárca engedi.

(#120157) Sefter válasza FullGas (#120154) üzenetére


Sefter
veterán

HA az M3-hoz is 8gb ram párosul, akkor az M1-M3 viszonylatban nem a proci lesz a szűk keresztmetszet…

Psn ID: sefter_hun

(#120159) joey04 válasza Aszpirin (#120155) üzenetére


joey04
titán

Ha amúgy nem tudnád megvenni, akkor igen. De ha elhozod részletre, az árát meg beteszed etf-be, állampapírba és így hamarabb elkezd kamatozni, akkor viszont kiváló választás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120160) TigerCat válasza eddie17 (#120143) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor nem nálam van a hiba. Köszi!

#120144blakey:
Sima M1 8/256 GB, de munkagépnek is használom, jellemzően 8-10 böngésző lappal, levelezővel, Skype-val, Pixelmatorral, zenelejátszóval, 1-2 Excel doksival, stb. Egyik sem erőforrás igényes, de a multitaskaing azért nagyon jellemző. A kijelző ilyen volt mindkét kihelyezett készüléken, én is furcsállottam, de attól még jelen volt. Egyébként nem különösebben zavaró, de kiszúrtam.

#120145cigamTigerCat:
Nem, kiegészítők nélkül is csinálja.

#120146Aszpirin:
Én is győzködöm magam, hogy feleslegesen költöm el a pénzt, de még nem döntöttem. Alszom rá egyet. Abban az esetben érné meg, ha nem vennék új minit. Akkor ezt nyomom rá a nagy kijelzőmre és ez lenne az egyetlen gépem. Így értelmet nyer a bővítés, hiszen rendesen ki lesz használva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120161) Aszpirin válasza TigerCat (#120160) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Értem, és megértelek, annál is inkább, mert ha én lennék most ilyen helyzetben, akkor valószínűleg az M3-at vásárolnám, mert mindig hosszútávra szeretnék venni cuccot.

(aztán az már kérdés, hogy az M1 Air-emet csak 2 évig használatam, de el azt sem adtam, családban maradt, csak a nagyvilágban jártamban-keltemben nagyon jó áron sikerült hozzájutnom egy 16GB/1TB M2Pro MBP-hoz, ls annyira beviszketett ettől a zsebem, hogy nem tudtam kihagyni.... de van 2017-es iMac-em, amit pl. nem akarok eladni).

Szóval ha minél hosszabb táv a lényeg, akkor én hajlamos vagyok a legújabbat venni, mert az fog a legtovább kitartani... Az M1 MBP viszont igen sokáig annyira de annyira jó vétel volt, hogy nem tudom elengedni az ilyen megjegyzéseket, mert tényleg az van, hogy a részletfizetés (és különlegesen a kamatmentes részletfizetés) nagyobb összegű vásárlásra sarkallja az embereket, és - ha mondjuk csak 3-4 évben gondolkodol (érdemes ezt a múltbéli történetedhez viszonyítanod, milyen gyakran volt gépcsere, mert ezt nehezen szokja le az ember), akkor általános használatra (amibe beleértem az általad leírtat is) az alap M1 is overkill, legalábbis szerintem, az én tapasztalatomra alapozva...

A 8GB-ról pedig itt már annyit koptattam a billentyűzetemet, hogy unom már, de nagyon javaslom, hogy - ha nem emlékszel az ebbéli vitákra - keress rá itt és az Apple asztali gépek topikban is a "8GB" témára, mert tanulságos tud lenni, ha ezen vacillálsz.

(#120162) Rolly


Rolly
veterán

jó pdf szerkesztő progit tudtok mondani mac-re? :)

(#120163) kleinguru válasza Rolly (#120162) üzenetére


kleinguru
addikt

Acrobat :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#120164) FullGas válasza Aszpirin (#120161) üzenetére


FullGas
aktív tag

Vissza olvasgattam (a "8Gb" tekintetében is) plusz át nyálaztam néhány külföldi tesztet is az M1 versus M3 témában. Arra jutottam hiába 2020-as modell maradok az M1-nél. Erősebbek száraz szám adatokban az újabbak, viszont ahogy a legtöbb teszt írja is ezt egy átlagos felhasználó aki mindennapos feladotkra(tartalom fogyasztás, irodai feladok, hobbi videovágás) használja nem fogja érdemben érzékelni, és nekik nem is ajánlják feltétlen az upgradet. Illetve akik valóban ki akarják használni az extra tudását az új M3-nak, nem ajánlott az alapmodellt választaniuk. Ekkor viszont már jócskán el szaladhatnak az árak. Szóval meggyőztem magam az M1 mellett :) 3-4 évet szerintem kényelmesen ki fog szogálni.

[ Szerkesztve ]

(#120165) thomtom


thomtom
csendes tag

Sziasztok!

Használt macbook (air m1) vásárlása esetén milyen tanácsot tudnátok adni ha magánszemélytől veszem? Mire érdemes odafigyelni, milyen kockázatokkal számolhatok a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett? Vannak nagyon jó áron 250e környékén használtak ezért gondolkodom ebben, míg egy új 370e akciósan. Hogyan tudom azt elkerülni ill. Ellenőrizni h a gép nem e lopott vagy részletre lett vásárolva viszont nincs fizetve és a későbbiekben tiltják az eszközt. Apple ügyfélszolgálati vonalon szériaszám alapján le lehet kérdezni, vagy esetleg bevinni egy szaküzletbe átnézetni?

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!

Üdv.: Tamás

(#120166) moleculez válasza FullGas (#120164) üzenetére


moleculez
veterán

Jól átgondolt döntésnek tűnik. A másik meg, ha az M1 teljesítménye a bottleneck akkor az M3 sem lenne elég (annyival nem gyorsabb), ha meg RAM a kevés (a Te használatoddal nem lesz) akkor minimális bukóval eladod és átrakod a pénzt egy másik gépbe.🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#120167) TigerCat válasza Aszpirin (#120161) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az asztali gépem 16 GB RAM-mal ugyanúgy használja a lemezt, ez ilyen. Nem a felhasználói szokás ami most számít, mert arra mindkettő megfelel, mindinkább az időtállóság. Na mindegy... Nem írogatok feleslegesen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120168) Pano válasza FullGas (#120164) üzenetére


Pano
addikt

Igaz elég ritka madár vagyok itt (most főként az új air miatt nézegetem a topikot :D) , de meg tudom erősíteni a döntésed. :)
Szerintem akkor éri majd meg igazán upgradelni ha ezek közül valami teljesül:_

-16 GB ram lesz a base
- 90-120Hz-es kijelző (én szerintem ez air-ekbe még legalább 5 évig nem lesz benne)
- valami durva akku idő ugrás l
- esetleg valami AI forradalom jön (bár erre szerintem Apple fronton még sokat kell várni).

[ Szerkesztve ]

(#120169) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok! Lehet egy primitív kérdés lesz és elnézést ha volt már vagy offtopic.
Hogy lehet azt megoldani, hogy a macos billentyűzet layoutja teljesen pc-s legyen és ezt vigye tovább RDP-re is ahol egy win 10fut? Jelenleg macOS-en már sikerült megoldani, más kiosztással, viszont amikor ezt az RDP-n akarom használni ott barmolja össze a beállításokat. Találkozott már valaki ezzel,vagy hogy oldotta meg?

(#120170) Schnorkel válasza Pano (#120168) üzenetére


Schnorkel
tag

"Akár 18 óra filmlejátszás az Apple TV appban
Akár 15 óra vezeték nélküli internethasználat"

Mire gondolsz "durva akku idő ugrás" alatt? 40 óra? :)

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#120171) kchris78


kchris78
veterán

ipadre hogy lehet LANon kiosztani mkv nézést?

(#120172) blakey válasza TigerCat (#120160) üzenetére


blakey
titán

Ha van rá esély, akkor egy M1 Pro chipes MB Pro 16/256,512,1000 GB-osra érdemes lehet lecserélni, azok még jó árban lennének és megfelelően erősek, az M2/M3 csak akkor, ha tényleg olyan árban van, amit még nem sajnálsz elkölteni. Tavaly augusztusban én is lecsaptam egy 636e-s M1 Pro chipes MB Pro 16/512-re, 5-6 évig nem fogom lecserélni, feltéve, hogy minden jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120173) CharlieDrop válasza ricogsm (#120158) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem nagyon fog menni, hacsak nem találsz valami régi verziót. Valamit kivettek a MAC-es Javából, amire hivatkozik az ÁNYK

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#120174) Årpi


Årpi
őstag

Na elindult a CTO M3 Air Sanghajból, kíváncsi leszek hány nap alatt ér ide :D

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#120175) Pano válasza Schnorkel (#120170) üzenetére


Pano
addikt

Én nem azt mondtam, hogy rossz a mostani. Remélem nem erre célzol.
Mindig lehet fejlődni és kell is. Későbbiekben biztos többet fognak bírni (remélhetőleg).

(#120176) TigerCat válasza blakey (#120172) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megrendeltem: MacBook Air M3, 16/512 GB, ezüst

Ma monitoroztam a munkámat és a 16 GB RAM sajnos indokolt. Persze, nem veszem észre, hogy a lemezt használja, de ettől még amikor grafikázom és mellette meg vannak nyitva a kapcsolódó fülek, Excel, Skype, levelező, akkor már elfogy a 8 GB. Illetve ha már egyszer bővítem, akkor a tárhely is legyen egy számmal nagyobb, így kicsit egyszerűbb minden. Szerintem jó kis gép lesz. Még a 2018-as i7-es Minit kell eladni és kész. Ha abból is jön M3, lehet arra is beruházok. Szintén ügyes kis masina.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120177) blakey válasza TigerCat (#120176) üzenetére


blakey
titán

Megrendeltem: MacBook Air M3, 16/512 GB, ezüst - :C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120178) ricogsm válasza Pano (#120168) üzenetére


ricogsm
őstag

Üdv újra!

Csak nem bírod ki nélküle? :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#120179) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Most engedtem rá a Sonomat az Air-re.
Nem értem a tippek ablak miért akar túllógni a Dockon? zavaró nagyon, mit állítsak rajta?
Illetve a felső menüsor is zavaró ,hogy oda illeszti a paneleket ezzel kisebbé téve a néznedő felületet. Ki lehet az kapcsolni? apple oldalon elkerülte a figyelmem.
Hasznos Sonoma tippekért kit kövessek be? :D
:)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#120180) Pano válasza ricogsm (#120178) üzenetére


Pano
addikt

Az élet... mindig teremt olyan helyzetet, hogy ne. :)

(#120181) Pano


Pano
addikt

emagnál 350 most az m1 base (ezüst)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#120182) FullGas


FullGas
aktív tag

Tegnap elhoztam az M1 Air-t :DD
Szeretnék hozzá pár kiegészítőt. Táska/Tok + USB HUB + Egér.
Tomtoc Sleeve Kit - 13" MacBook Pro / Air [link]
UGREEN USB-C Multifunction Adapter [link] Vagy Baseus StarJoy Series [link] (szeretném TV-re is kötni így fontos lenne a 4K60HZ)
Satechi M1 Bluetooth [link]
Ezeket néztem ki első körben, van esetleg jobb alternatíva hasonló árban?

(#120183) Schnorkel válasza Pano (#120175) üzenetére


Schnorkel
tag

Dehogy, nem erre céloztam.
Fejlődni mindig kell, pl CPU/GPU teljesítményben biztosan. Jönnek az AI alapú szoftverek és azok igénylik majd nagyon.

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#120184) kchris78


kchris78
veterán

Igazából azért lesz talán érdekes kérdés az oprendszer support M1-M2-M3 vonatkozásban mert (cáfoljatok meg) de tyúklépésnél nagyobb technikai előrelépés talán csak az M2-M3 között van... (bár inkább már üzleti kérdés ez nem technikai... )

[ Szerkesztve ]

(#120185) icecave


icecave
nagyúr

Biztos van másik is, de ezt nem találtam a topikban: OneMenu

Ingyenes billentyűzet lockoló, ami a billentyűket lockolja, tapipadot nem, de így pont jó is, hiszen mindig csak addig futtatom és kapcsolom be a kapcsolót, amíg a billentyűzetet takarítom.

(#120186) bollokcs80 válasza icecave (#120185) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, ezt kipróbálom! :C

Agybajt szoktam kapni, mikor takarítás közben 36x kapcsol be... :U

B.Cs.

(#120187) blakey válasza bollokcs80 (#120186) üzenetére


blakey
titán

Pedig az összefoglalóban ehhez is van alkalmazás: pl. KeyboardCleanTool

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120188) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem figyeltem.

B.Cs.

(#120189) NemMo


NemMo
őstag

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy az m4 pro face id-val jöjjön?

(#120190) icecave válasza NemMo (#120189) üzenetére


icecave
nagyúr

50%. (Vagy azzal jön, vagy nem). :DDD

(#120191) NemMo válasza icecave (#120190) üzenetére


NemMo
őstag

Jó, ilyesféle bölcsesség bennem is megvan :DD
Amúgy meg évről évre pletykálják

(#120192) lmno válasza NemMo (#120191) üzenetére


lmno
őstag

És mit vártál egy random magyar fórumon? Jön Gipsz Jakab, és megmondja a tutit?

(#120193) NemMo válasza lmno (#120192) üzenetére


NemMo
őstag

Ha tudnál megfelelően magyarul, akkor sikerült volna értelmezned a szerintetek szót. Véleményekre voltam kíváncsi, mert nyilván a tutit senki nem tudja

(#120194) FNG válasza FullGas (#120182) üzenetére


FNG
kezdő

Ha nem zárkózol el az AliExpresstől, akkor ezt tudom ajánlani: https://a.aliexpress.com/_EGkUEIl
A kollegám ilyet rendelt aliról és ugyanazt tudja mint az én 80€-s satechim.

Nintendo Friend Code: SW-6329-0332-2133

(#120195) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv, Macbook 16 M1 Pro után felmerült hogy a jelenlegi M2 vs M3 kérdésben melyikkel járok jobban, pontosabban M3 Pro vagy M2 Max ? A pénz nem lényeg, inkább az hogy ebben az esetben melyik konfiguráció a nyerő.

Zero Defect.No Compromise !

(#120196) bmakszim válasza Giovanny (#120195) üzenetére


bmakszim
senior tag

Attól függ, mik a szempontjaid.
A linkelt konfigurációkban az M2 Max GPU-ban erősebb. Bizonyos taskok esetén CPU-ban is. Több RAM is van benne.
Az M3-as kijelzőjének meg nagyobb a fényereje és talán tovább bírja az aksija. És kapsz mellé 3 év jótállást, ha magánszemélyként veszed. Talán ennyi a fő különbség.

De ez az alzas gép nem túl jó ajánlat, közvetlenül az Apple-től is kvázi ennyi. Hardveraprón biztos megtalálod olcsóbban azt is.

[ Szerkesztve ]

(#120197) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az M2-es Air 467 ezer Ft vagy az új M3-as Air számít jobb vételnek?
Várható esetleg, hogy csökken az M2-es Air ára?

(#120198) Pano válasza timelord1987 (#120197) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Mindenképp az M3, ha belefér.
Az M2 Air kicsit ilyen mostohagyerek.

Most rohamosan az m1-ek mennek lefelé, mert kifuttatják őket. M2 nem hiszem, hogy sokkal jobban lemegy már.

[ Szerkesztve ]

(#120199) Thibol


Thibol
kezdő

Üdv! Tanácsotokra megvásároltam az m1 base-t. Eddig nagyon elégedett vagyok vele! Köszönöm szépen az iránymutatást!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy megéri már felfrissíteni Sonomára vagy még inkább maradjon a ventura amíg jobban kipupálják?

[ Szerkesztve ]

(#120200) FNG válasza Thibol (#120199) üzenetére


FNG
kezdő

Én mindig frissítek amint lehet 🙂

Nintendo Friend Code: SW-6329-0332-2133

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.