Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121301) mAtThEw0319 válasza csabiks (#121300) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszi! :)
Akkor is fut a háttérben továbbra is, ha teljesen bezárom (CMD + Q / jobb klikk a dokkon az adott app ikonjára, Kilépés ) az adott alkalmazást amihez kell a Rosetta?
Ha igen, a Tevékenységfigyelőben milyen néven jelenik meg, Rosetta?

(#121302) csabiks válasza mAtThEw0319 (#121301) üzenetére


csabiks
senior tag

Régebben, mikor így használtam, az alkalmazást bezárva is, maradt valamilyen folyamat, ami megevett 4-500 megát, és eltávolítani csak mókolva lehetett, emiatt nem használtam a továbbiakban. Persze ez lehet változott..

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121303) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#121295) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most monitorra dugva tolom, és most látok egy CarbonComponentScannerXPC folyamatot, ami Intel. Elvileg 32Giga virtuális memóriát fogyaszt, úúú. Valaki tudja mi ez?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121304) nbwpv9 válasza CharlieDrop (#121303) üzenetére


nbwpv9
csendes tag

Ez a folyamat nekem is megvan, szintén 32gb virtuális memória, de ha megnézek egy Ms Word-ot máris nem tűnik soknak, mert az 394gb (egy 256-os gépen :D )

(#121305) CharlieDrop válasza nbwpv9 (#121304) üzenetére


CharlieDrop
veterán

No, a folyamat el is tűnt, pedig nem zártam be semmit.
A word tényleg vicces, nekem 399GB virtuális memóriát írt :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121306) CtiveR


CtiveR
tag

Sziasztok,
amiatt írok, hogy van egy M2 Air gépem és nemrégen vásároltam hozzá egy usb hub-ot [link]
Amikor bedugom valamiért az USB portokban az egeret simán felismeri, de ha pendrive-ot dugok be akkor nem. Ha SD kártyát dugok be azt is felismeri egyből. Ha újraindítom a gépet akkor első próbálkozásnál felismeri a pendrive-ot, de utána már nem, csakis az SD kártyát. Próbáltam utána járni neten, de nem sok használhatót találtam :(
A rendszerinformációkban felismeri az USB hubot, a kártyaolvasóra írja azt, hogy: rendelkezésre álló áram 900mA
szükséges áram 896 mA
Beakadt volna esetleg valami? :F

Aláírás.

(#121307) Aszpirin válasza CtiveR (#121306) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Leválasztod (unmount, szoftvres eltávolítás a fájlrendszerből) a pendrive-ot a Finderben vagy a desktop-ikonjára jibbklikkelve, mielőtt kihúznád?
Próbáltad más pendrive-val is, vagy csak ugyanazzal az eggyel?
Ha igen, és más pendrive-val is ezt teszi, próbáltad már más USB HUB-bal (mondjuk egy kölcsönkérrttel), vagy csak ezzel az eggyel? Azzal is ugyanazt művel?
Van-e lehetőséges ugyanazza a pendrive-val és USB hub-bal egy másik (tetszőleges) mac-en kipróbálni ugyanazt a műveletsort, ami nálas a hibás működéshez vezet?
ÉMár nem is tudom, mióta használok USB-hubokat különféle Mac-ekkel, soha nem volt semmi problémám, azért gyanakszom magára a pendrive-a vagy a hubra.

[ Szerkesztve ]

(#121308) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Ismertek / használtok olyan böngésző bővítményt Edge-hez (sajnos céges környezetről beszélünk, ez van :( ), ami képes jelszavakat tárolni, automatikusan kitölteni, sőt One Time Passwordot is generálni amit szintén kitölt automatikusan?

Nevezetesen van egy oldal, ahova vagy MyCarddal + PIN lépek be, vagy felhasználónév + PIN + OTP-vel. A felhasználónevet és a PIN-t eltárolnám a bővítményben, viszont az lenne az igazán jó, ha egy kattintásra nem csak az ezt a kettőt, hanem az OTP-t is legenerálná és automatikusan kitöltené. Ahhoz, hogy tudjon generálni OTP-t rendelkezésre áll nálam minden (QR kód). Próbáltam a bitwardent, csak a fizetős verziója tudta kezelni az OTP-t. Most épp a RoboForm-ot használom, ami egyáltalán nem tudja kezelni az OTP-t, így az OTP-re egy másik bővítményt használok, ez a kettő együtt jól működik, de belekerül nekem vagy 3-4 kattintásba az 1 helyett. Nyilván nem halok bele, de ha megoldható lenne gyorsabban és egyszerűbben, akkor váltanék.

Az ultimate királyság az lenne, ha lenne olyan jelszókezelő app (jelenleg Strongbox ingyenes verziót használok), amibe tudok importálni .kdbx kiterjesztésű pw adatbázist, lenne neki Edge bővítménye, ami tudja a fenti dolgokat.

Köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#121309) Smiley válasza mazsiii92 (#121308) üzenetére


Smiley
őstag

Ha jól rémlik az 1password-nek van edge modulja. Ezeket tudja de fizetős. Én évek óta használom és nagyon elégedett vagyok vele. Van 1 hónap próbaidő.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#121310) SharpSA válasza mazsiii92 (#121308) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Én évek óta a SafeInCloud appot használom, amely minden oprendszeren elérhető, egyszer fizetős verziója is van, ha például kell az oda-vissza szinkronizálás eszközök között.
Az adatok mentése és egyben szinkronizálása saját tárhelyre/felhőbe mehet (google, drive dropbox, onedrive, icloud, egyéb WebDAV) és van böngésző kiegészítő támogatás (chrome, safari, firefox, edge), valamint jelszót is tud generálni több beállítás alapján.
Nemrég belekerült több adatbázis kezelése is, de ezt nem használom.

Most megnéztem milyen formátumokat tud importálni (hosszú lesz a lista):
1Password (.1pif)
1Password 8 (1pux) - recom...
1Password 8 (.csv)
Acrylic Wallet
Avast Passwords
Avira Password Manager
aWallet
B-Folders
Bitwarden (.csv)
Bitwarden (json) - recommen...
BlackBerry Password Keeper
Brave
CSV (Comma Separated Valu...
Dashlane (.csv) - recommend...
Dashlane (json)
Data Guardian
DataVault
Enpass
eWallet
F-Secure ID PROTECTION (F-...
Firefox
Google Chrome
Handy Safe Pro
KeePass 2.x
Keepass2Android
KeePassX
Keeper
LastPass
Microsoft Edge
MindWallet
MoxierWallet for Mac
mSecure 4
mSecure 5
mSecure 6
MYKI
NordPass
Norton Identity Safe
NSWallet
Ol Safe
oneSafe
Opera
PassLocker
PassWallet
Password Boss
Password Safe (Rhythm Softw...
Password Safe (Robert Ehrhar...
Passwords Plus
PasswordWallet
Pocket
pwSafe (pwsafe.info)
RememBear
RoboForm
Safe+
SafelnCloud (.xml)
Secrets
SplashID for Mac
Sticky Password
Tiny Password
True Key
Universal Password Manager

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#121311) mazsiii92 válasza Smiley (#121309) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#121312) mazsiii92 válasza SharpSA (#121310) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Neked is köszönöm szépen! :)

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#121313) HoTDoG


HoTDoG
tag

A tegnapi iPad Pro bemutatása során egyre élesebben kezd körvonalazódni az a korábbi vízió/pletyka, hogy a macOS és az iOS szép lassan összeér, termékvonalon is. Gyanús, hogy a faceID-t, a jobb front kamerát, az új M4-et, az új OLED kijelzőt mind az iPad-be tesznek elsőként, most már egy teljes értékű billentyű+touchpad-el kiegészítve.

(#121314) kchris78 válasza HoTDoG (#121313) üzenetére


kchris78
veterán

az ipadOS mikor ér össze? :)

(#121315) cog777 válasza nbwpv9 (#121304) üzenetére


cog777
senior tag

A virtualis memoria foglalas az mindig tobbet mutat, legalabbis linuxon ahol eddig dolgoztam, valoszinuleg Mac-en is igy van, hiszen unix alapu.

Egyreszt ha egy program tobb szalat indit, akkor lehetnek megosztott memoria teruletek, ezert eleg nehez a tenyleges memoria foglalast kiszamolni: lasd a valaszt.

Masreszt beallitastol fuggoen - alapertelmezetten, optimista a memoria foglalas - ami azt jelenti hogy az alkalmazasok tobbet foglalhatnak le, mert nem biztos hogy ki is hasznaljak azt. Igy a kernel tobbet is kiutalhat a programoknak mint a fizikai + swap.

"By default, Linux follows an optimistic memory allocation strategy. This means that when malloc() returns non-NULL there is no guarantee that the memory really is available. In case it turns out that the system is out of memory, one or more processes will be killed by the OOM killer.!"

Elnezest ha tul offtopic, akkor torolheto.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#121316) Pano


Pano
addikt

Hali!

AppStore-ból lehet valahogy dollár alapon vásárolni? Úgy vettem észre, hogy Ft-ban némely app sokkal drágább, mint jelenlegi árfolyamon átváltva ha dollárban fizetem.

(#121317) csabiks válasza Pano (#121316) üzenetére


csabiks
senior tag

Ha átállítod a régiót, régebben legalábbis így lehetett.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121318) Pano válasza csabiks (#121317) üzenetére


Pano
addikt

Köszi, megpróbálom.

(#121319) adamssss válasza kchris78 (#121314) üzenetére


adamssss
veterán

Ha az Apple-on mulik soha. Igy kell mac-et meg ipad-et is venned.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#121320) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani olyan egeret (a Magic Mouse-on kívül), ami BT-n keresztül kapcsolódik a Macbook-hoz úgy, hogy nem kell vevőegységet dugni a gépbe, hanem magától megoldja? Már kettőt rendeltem, a leírásban sem volt benne, de mindkettő csak vevőegységgel működött. Nem szeretnék túl drágát, mert ritkán használnám.

(#121321) moleculez válasza Laox (#121320) üzenetére


moleculez
veterán

Bluetooth egeret keresel uram!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#121322) nbwpv9 válasza Laox (#121320) üzenetére


nbwpv9
csendes tag

Logitech M650-t vettem egy hete. Kapcsolódik vezeték és jeladó nélkül, van sokat tudó app amit telepíthetsz és testreszabhatod a működését. Minőséginek tűnik, halk és Emagon egész jó még az ára.

(#121323) Laox válasza nbwpv9 (#121322) üzenetére


Laox
aktív tag

Köszi!

(#121324) bollokcs80 válasza Laox (#121323) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Xiaomi Dual Mode Mouse [link]

B.Cs.

(#121325) HoTDoG válasza kchris78 (#121314) üzenetére


HoTDoG
tag

Jogos, arra értettem :)

(#121326) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szerintetek az M1/8/256-os gépet megéri upgrade-elni egy M2/16/256-ra?

IStyle-nál elég jó áron van, csiklandozza a fantáziám. Az M1-en kb 80 százalékon szokott tetőzni a RAM használat, amúgy elég szokott lenni a gép teljesítménye, az M2 talán kicsit időtállóbb. Az SSD sebessége ugyan feleződne, de szerintem még az is bőven elég.

B.Cs.

(#121327) kleinguru válasza bollokcs80 (#121326) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom mennyi a felára a dolognak, de ha elég a ramod jelenleg, akkor szinte biztos, hogy nem éri meg. Olyan ritkán kell tölteni, hogy nem számít lényegében a dedikált magsafe töltő.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#121328) zsistvan


zsistvan
tag

Sziasztok!

Egy MBA M1 boldog tulajdonosa vagyok. Egy hete vettem hivatalos helyen.
Egy kicsi problémám mégis van vele. Teljesen feltöltött állapotról 30%-ra merül kb. 6 órás YouTube nézése után. A fényerő max. 50%, de inkább alatta szokott lenni.

A reklám anyagokban erre is 18 órát írnak, mint az újabbakra. Még ha teljesen lemeríteném, akkor is csak a fele lenne annak a tényleges üzemidő.

Ez normális, vagy hibás az aksi?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#121329) CharlieDrop válasza zsistvan (#121328) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem egy kicsit később térj rá vissza.
Nem tudom mikori gyártás, de biztos állt egy ideje, szóval kell pár teljes ciklus az akkuba míg beáll.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121330) zsistvan válasza CharlieDrop (#121329) üzenetére


zsistvan
tag

Már 6 ciklus van benne. Nem javult múlt kedd óta.
Kedden lejár a 14 napos elállási idő, utána már csak szervízbe vihetném.

(#121331) qnadam válasza zsistvan (#121328) üzenetére


qnadam
veterán

az a 18 órát offline videónézésre írták. online még az is számít, hogy milyen böngésző, milyen codec.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121332) CharlieDrop válasza zsistvan (#121330) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha bemész a Beállítások->Akkumulátor->Akku állapota akkor mit ír?

@#121331qnadam
Milyen net.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121333) zsistvan válasza CharlieDrop (#121332) üzenetére


zsistvan
tag

Állapot normál, kapacitása 100%
A Safariból nyitottam meg a YouTube videókat.

[ Szerkesztve ]

(#121334) bollokcs80 válasza kleinguru (#121327) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

570ért adják az M2-t, a mostani szerintem elmenne 280 körül HVAprón.

B.Cs.

(#121335) Raymond válasza zsistvan (#121333) üzenetére


Raymond
félisten

Egy hete kerdezted volna akkor tobb infom lenne de az utobbi heten csak 2x hasznaltam igy csak az a ket bejegyzes van ott az akkunal. A nagyobbik bejegyzes azt mondja 3 ora screen time mellett 23% akku fogyott, ez szinte mind web browsing volt es talan 20 perc YT. Igy lenne 12-13 ora akkuido ami ugy nagyjabol ul azzal amit normalis hasznalat mellett ad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121336) zsistvan válasza Raymond (#121335) üzenetére


zsistvan
tag

Kb. azóta használom :) Még csak most szokunk össze.
Az 5Ghz és a 2.4Ghz wifi között lehet különbség a fogyasztást nézve?
Idáig a gyorsabbat használtam.
Átraktam a 2.4-re, hátha jobb lesz.

(#121337) Raymond válasza zsistvan (#121336) üzenetére


Raymond
félisten

En 5Ghz wifi-n hasznalom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121338) zsistvan


zsistvan
tag

Még egy érdekes dolog...
Ha rádugom a töltőt és közben ujjbeggyel végig simítom a házat, akkor egy finom bizsergető érzést kelt.
Amint kihúzom megszűnik.

(#121339) csabiks válasza zsistvan (#121338) üzenetére


csabiks
senior tag

Ez már így volt (nálam) a 2015-ös gépekkel is, és azóta is az összessel. teljesen normális, nem földelt a töltő. Problémát nem okoz!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121340) zsistvan válasza csabiks (#121339) üzenetére


zsistvan
tag

A masszázs funkció nem szerepelt a leírásban :)

(#121341) csabiks válasza zsistvan (#121340) üzenetére


csabiks
senior tag

ha 2 kézzel érsz hozzá, már nem érzel semmit. hidd el, ez nem hiba :D

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121342) kleinguru válasza bollokcs80 (#121334) üzenetére


kleinguru
addikt

290-et adni érte szerintem hatalmas “bukó”, ha nincs rá kifejezett szükséged.

Ezzel együtt átérzem, hogy ha egy “terv” elindult, akkor így vagy úgy, de meglesz… ha már ennyit szánnál rá, akkor érdemes lehet megvárni az M4 verziót, de szigorúan a wwdc figyelembe vételével, hogy mire lesz jó az MI és hogyan illetve neked kellenei fog-e. A tiédnek már nem lesz sokkal nagyobb az értékvesztése, de az M2 verziónak lesz tere hova csökkenni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#121343) blakey válasza bollokcs80 (#121334) üzenetére


blakey
titán

Ha váltani szeretnél, akkor érdemesebb lehet Pro 16/512-re váltani, akkor éreznél előrelépést. Vársz még 2-3 hónapot és a Pronak is jó ára lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121344) CharlieDrop válasza zsistvan (#121338) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem földelt a dugalj.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121345) bollokcs80 válasza kleinguru (#121342) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem is sokba fájna, annyira meg nem sürgős. Egyelőre csak hobbigép, nem hajtom annyira, hogy sürgősen kelljen a nagyobb teljesítmény.

blakey: A pro már tényleg overkill lenne és az más árkategória.

B.Cs.

(#121346) blakey válasza bollokcs80 (#121345) üzenetére


blakey
titán

A pro már tényleg overkill lenne és az más árkategória. - tavaly augusztusban az M1 Pro 16/512-est vettem 636e-ért, ha ennyiért lesz M2 Pro, akkor bőven megéné a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121347) bollokcs80 válasza blakey (#121346) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igem, az nagy szám volt, akkor is viszkettem kicsit
. :DD

B.Cs.

(#121348) kleinguru válasza bollokcs80 (#121347) üzenetére


kleinguru
addikt

Elnézve a kiszivárgott M4 méréseket (oké szintetikus teszt), de a 10 magos verzió egyszálon 60+%-kal gyorsabb, mint az M1 és többszálas terhelés esetén az M2 maxhoz hasonlítható.

Érdemes lesz megvárni az új gépeket belőle, főleg az emelt NPU kapacitás és az idei WWDC tekintetében :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#121349) bollokcs80 válasza kleinguru (#121348) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem sietek sehova. :D Az WWDC valószínűleg az AI-vel lesz tele, az annyira nem izgat.

B.Cs.

(#121350) eddie17


eddie17
addikt

Be lett dobva múltkor ez a Dr.Buho NTFS író-olvasó program, hogy ingyen licenc volt márciusban. Persze volt egy kis adatprobléma vele, de állítólag ugye az csak "félreértés" volt. Én akkor le is töltöttem, és most tegnap teszteltem és valami bődületesen lassú. Előtte kipróbáltam a Paragon szoftverét, az natív sebességet tudott. Tudom, olcsó hús meg ilyesmi. Valaki használja ezt a Buho-t? Nálatok is nagyon lassú a másolás vele? 7GB 25 perc volt. :N

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.