Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120401) cog777 válasza Pano (#120400) üzenetére


cog777
senior tag

köszi

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#120402) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valahogy lehet rögzíteni a finderben ,hogy mindig mondjuk Módosítás dátuma alapján rendezze a megnyitott mappát?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120403) cigam válasza V.Stryker (#120402) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy mappára:

Globálisan pedig egyel lejjeb:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120404) Pano


Pano
addikt

(#120405) tothbe válasza Pano (#120404) üzenetére


tothbe
addikt

igen, és tényleg javítja az USB Display Hub-os hibát, amit a 14.4 okozott. Bár nálam a telepítés és restart után a monitort is full restartolni kellett (kábel kihúz, bedug), és csak utána működött. De azóta megy megint a webcam, bármi a monitoros USB Hub-ból.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#120406) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!
M2 Mac Minimet az idén terveztem beforgatni egy MacBookra. (Eleve csak macOS ismerkedésre vettem bő 1 éve.)
Az M3 Air 15 és a Macbook Pro 14 M3 (sima) van versenyben. Mivel 90%-ban íróasztalon lesz használva TV-re kidugva, a hordozhatóság kevésbé fontos, így a MacBook Pro felé hajlok. Szimpatikus még a HDMI csatlakozó és az aktív hűtés miatt a tartós max teljesítmény. (Néha alkalmi játéknál jól jöhet, pl. Civilization 6 megy natívan Macen)
A Macbook Air-nél a picit nagyobb (kijelző)méret tetszik, ami a viszonylag ritka laptop módban használatnál mégiscsak jól jönne.

A külső kijelző meghajtásában lenne 1-2 kérdésem:
- jól értelmezem a technikai leírást és az alap M3 chippel is képes a MacBook Pro HDMI-n keresztül 4K 120Hz meghajtására?
- ha a MacBook Air M3-ban ugyanez a chip van, ott is van lehetőség erre USB-C to HDMI kábellel? Egyelőre nem találtam ilyen kábelt, csak olyat, ami 4K 60Hz átvitelére képes, pl: Satechi Alumínium USB-C HDMI 4K átalakító kábel

Mivel a megjelenítő egy 42-es OLED TV amin csak HDMI van, így azzal kell megoldanom a külső kijelző meghajtását. A Mac Mini M2 nem tudta a 4K 120Hz-et HDMI-n, az új géppel már szeretnék kihasználni ezt ha megoldható.

(#120407) cog777


cog777
senior tag

Nekem is lenne egy új kérdésem: a 15” MBA M3-n lévö trackpad mérete miatt kicsit aggodok, nem túl nagy? Ne akarom hogy gépelés közben hozzáérjen a kezem.
Linux alatt le lehet tiltani a touchpad-et, de Mac-en nem.

Elmegyek majd a boltba, kipróbálom, persze, de lehet 5 perc nem lesz elég. Valaki, akinek ekkora méretû a trackpadja?
(bocs a béna kérdésért, elsö Mac)

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#120408) Raymond válasza cog777 (#120407) üzenetére


Raymond
félisten

Nem volt meg problemam a palm rejection-el egyik Mac-en se.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120409) Smiley válasza cog777 (#120407) üzenetére


Smiley
őstag

Ugy van kitalalva, hogy nembaj ha hozzaer a kezed nem csinal semmit. Ez kb 20 eve tudja az osszes apple notebook.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#120410) kleinguru válasza Sidorovich (#120406) üzenetére


kleinguru
addikt

Alap M3 nem tud hdmi-n 4K 120Hz-et :(

Sajna, ha ez kell, akkor a pro a “belépő”. Pár napja írtam egy megoldásról, talán az működhet…

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#120411) Sidorovich válasza kleinguru (#120410) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Akkor a technikai leírása az alap M3 modellnek félrevezető az Apple oldalán?
Ott ezt írják a kijelzőtámogatás HDMI résznél:
"Egy akár 4K‑s felbontású kijelző támogatása 120 Hz‑es frissítési gyakorisággal (M3 chipes modellek)
Egy kijelző támogatása 8K‑s felbontásig 60 Hz‑es frissí­tési gyakorisággal vagy 4K‑s felbontással és 240 Hz‑es frissítési gyakorisággal (M3 Pro és M3 Max chipes modellek)"

Ez alapján arra számítanék, hogy mennie kell, de jó lenne ezt előre tudni. :F
Valakinek van alap M3 MacBook Pro-ja és megfelelő TV-je amivel ezt le tudná tesztelni? :R

[ Szerkesztve ]

(#120412) cog777 válasza Smiley (#120409) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi, neked is #Raymond

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#120413) kleinguru válasza Sidorovich (#120411) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad lesz, nem értem mi vihetett félre, sorry :R
Itt már támogatva van rendesen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#120414) Sidorovich válasza kleinguru (#120413) üzenetére


Sidorovich
senior tag

No problem. :R

Már csak az a kérdés, ha már a MacBook Pro (sima M3) tudja ezt a HDMI csatlakozóval elvileg, akkor az ugyanezzel a chippel szerelt MacBook Air M3 vajon képes lehet-e Type-C to HDMI kábellel?
Sajnos se az írásos, se a YouTube videós tesztek nem nagyon térnek ki erre, nem találtam még erről biztos forrást. Az M3 Air ugyanilyen oldala szerint nem biztos, ott csak 6K 60Hz-et írnak a Type-C csatlakozókra.

(#120415) Årpi válasza Sidorovich (#120414) üzenetére


Årpi
őstag

Szívesen letesztelném, de sajnos se 4K@120 Hz kijelző, se megfelelő átalakító nincs itthon, csak az M3 Air :(

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#120416) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Eddig egy Dell dokkolót használtam M2 Macbookhoz, jól működött, de vissza kellett adnom. Most beszereztem egy Lenovo dokkolót, ami DisplayLink-es. Le kellett töltenem a DisplayLink drivert, hogy megjelenjen a kép a külső monitoron. Eddig oké.

Ha a régi dokkolóval használtam, vagy közvetlenül a Macbookba dugom a HDMI kábelt, a képernyőn tájékoztatásul egy időre megjelenik egy 3840x2160 felirat, és minden olvasható, jól használható.

Most 1920x1080 az alapértelmezett, és értelemszerűen csúnya ekkora méretben. Ha átállítom 3840x2160-ra, működik, a kijelző mutatja is a felbontást, de minden felirat, gomb, akármi olyan pici, hogy teljesen használhatatlan. Gondolom a Displaylink az oka.

Van olyan lehetőség, hogy csak a külső monitorra más méretezést használjon a rendszer? DPI/PPI jellegű dolog.

Köszi!

(#120417) SharpSA válasza ROBOTER (#120416) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem válassz ki egy köztes felbontást, ahol számodra jó a megjelenés.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#120418) ROBOTER válasza SharpSA (#120417) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt csináltam, csak hát keserű a szájíz...

(#120419) SharpSA válasza ROBOTER (#120418) üzenetére


SharpSA
veterán

Két külső monitort használsz?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#120420) ROBOTER válasza SharpSA (#120419) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyet, egy nagy méretű TV-t. A notebook összecsukva, egyetlen monitor van ilyenkor a rendszerben.

Letöltöttem a betterdisplay alkalmazást, de az sem csinált semmit. Letöröltem. Most altattam a gépet, felébresztetem, és most a TV 3840x2160-at ír ki, miközben az OSX kijelző beállításában 1920x1080 van írva és a méretek stimmelnek, minden használható. Nem értem én ezt. Eddig a TV pontosan azt jelezte vissza, ami ebben a menüben volt, és minden szarul működött.

[ Szerkesztve ]

(#120421) SharpSA válasza ROBOTER (#120420) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem jó neked az a dokkoló és egyébként miért használsz dokkolót, illetve miért pont azt? Kellenek még egyéb portok is? Milyen géped van? Egy Baseus 10 az egyben vagy akár egy USB-C - HDMI kábel lenne jó neked, én is ezeket használom. A displaylinkes megoldás akkor kellhet, ha több monitort akarsz használni egyszerre egy géppel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#120422) Raymond válasza ROBOTER (#120420) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem itt arrol van szo hogy mashogy identifikalja a TV-t a az uj dokkoloval mint a regivel vagy direkt HMDI osszekottetes mellet. Mert akkor vannak gondok a meretekkel, ugyanis a MacOS a DPI-bol donti el (meret es felbontas - mindketto fontos) hogy mi lesz az alap es hogy mit csinal pontosan. Itt le van irva reszletesen [link], eleg idegtepo tud lenni egyebkent, foleg amikor upscale es downscale is van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120423) ROBOTER válasza SharpSA (#120421) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jelenleg 1 MIDI keyboard (de ez szerintem hamarosan 2 lesz), egy külső stúdió hanginterface, egy usb-s egér adó-vevő (de ezt le tudom/fogom cserélni BT-re), van egy rakás USB-s külső winyóm (amit majd lehet egyszer NAS-ra cserélek, de addig 1 port kell nekik) plusz alapkövetelmény, hogy töltse is, nem szereték mindig 2 (vagy több) kábelt csatlakoztatni.

Raymond: köszi, átolvasom!

(#120424) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok,

Ma meg jött a 14colos M3 Pro gépem.

3 évig használtam a touchbaros m1 base modellt, ahhoz fogom pár mondatban hasonlítani:

A 120Hz kijelző miatt minden azonnali - brutálisan folyamatos. A fényerő sokkal erősebb, a nagyobb kijelző kényelmesebb. A hangszórók sokkal jobban szólnak. A rendszer teljesítményét én gyorsabbnak érzem, de nyilván a kijelző is hozzáad az érzéshez. A billentyűzet kicsit más, de szerintem csak érzésre. A touchbar hiányát könnyű lesz megszokni, amin meglepődtem, hogy már nincs bill. fényerő szabályzó gomb, viszont belegondolva szabályozza magának szépen, tök fölösleges. +1 tetszik a diktálás dedikált gombja, ezt a funkciót nagyon sokszor használom.

Sokat agyaltam a "sima" M3 és az M3 Pro" között, ha az alap modell is min. 16 giga rammal jött volna, akkor biztos azt választom, emiatt meg a sötétszürke szín miatt választottam a pro modellt, nah meg min 3 évre tervezek ezzel is, így talán ez időtállóbb lesz.

Amúgy minden szupi, jó kis gép.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120425) cog777 válasza csabiks (#120424) üzenetére


cog777
senior tag

Gratulalok! Kicsit irigykedek, mert epp most akartam megvenni az elso Mac-emet (M3 air 15”), erre a cegem most adott egy visszautasithatatlan ajanlatot a korabbi gepemre, egy brutal eros 8/16 32gb ramos matt kijelzoju workstationre, mondvan hogy a teljes az negyedeert megvehetem ha akarom.
Hat, annyiert akarom, inkabb elhalasztottam oszre a mac vasarlast :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#120426) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Tuxera NTFS -el lehet ntfs-re formázni pendrive-ot vagy csak írni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120427) csabiks válasza cog777 (#120425) üzenetére


csabiks
senior tag

Nincs az ősz se olyan messze :K

Ha még nem volt előtte maced, nagyon meg fogod majd szeretni :D
A srác akinek eladtam az előző gépem, nem hitte el, hogy nem használtam egeret hozzá (kérdezte, hogy milyen egeret ajánlok), 3 év alatt egyszer se kellet :D ez a touchpad egyszerűen hihetetlen a többi windowsos géphez képest. álom vele dolgozni.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120428) Wlac válasza V.Stryker (#120426) üzenetére


Wlac
Ármester

Lehet.

“The wha-"

(#120429) blakey válasza V.Stryker (#120426) üzenetére


blakey
titán

Lehet, a gyári alkalmazásba is beépül, azaz a Disk Utility-n keresztül és elérhető az NTFS-re formázás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#120430) V.Stryker válasza blakey (#120429) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. Akkor már érdemes megvenni.

Amúgy a monterey meddig lesz támogatva?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120431) Smiley válasza V.Stryker (#120430) üzenetére


Smiley
őstag

Iden oktoberig kb.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#120432) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Folyamatosan használom a Finderben a Gyorsműveletek alatt a képszerkesztést, méretezést, háttér eltávolítást. Mostanság azt veszem észre , hogy egyszer csak nem reagál a parancsra. Újra kell indítanom a gépet és utána megint jó egy ideig.

Tapasztalt más is hasonlót?

A tevékenységeknél mi lehet ennek a folyamatnak a neve? Hátha elég lenne csak azt kilépésre kényszeríteni.

Amúgy Sonoma 14.4.1

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120433) Timoboy


Timoboy
tag

Sziasztok!

Csak nálam nem működik a helymeghatározás? A Térképek app használata közben jöttem rá, hogy nem találja a helyzetem... nem tudok útvonalat tervezni.
Google térképnél sem találja a jelenlegi helyzetem.
Minden be van kapcsolva az Adatvédelem/Helymeghatározás menüben.

Wifi működik, a telefonon (13 PM) simán jó minden, és ugyan azon a hálózaton van, mint a Macbook-om.
Jelenleg a a 14.4.1 MacOS van a gépen...

Köszi, ha segítesz.

"...néha a kevesebb több..."

(#120434) csabiks válasza Timoboy (#120433) üzenetére


csabiks
senior tag

Szia, nálam tökéletesen működik (14.4.1)

Esetleg indítsd újra :))

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#120435) bollokcs80 válasza csabiks (#120434) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Néha a MacOs-nek sem árt..... :D

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#120436) Raymond válasza bollokcs80 (#120435) üzenetére


Raymond
félisten

Melos gepen amikor mar eszrevehetoen belassultak a dolgok akkor szoktam ranezni a RAM-ra es ha a 16GB mellett volt meg 14-15GB swap is volt akkor megneztem mi az amit talan le kene menteni es bezarni egy reboot elott :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120437) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok, Ikea Sjöss 30w-os töltő adapter szerintetek ok macbook air m1-hez?

meg

(#120438) Timoboy válasza csabiks (#120434) üzenetére


Timoboy
tag

Ez megtörtént egy párszor... :))

"...néha a kevesebb több..."

(#120439) kchris78 válasza peugeotmate (#120437) üzenetére


kchris78
veterán

Tudja a PD-t úgyhogy igen! Mondjuk az ára alapján kicsit egyszerű lehet a belső elektronikája.. Még egy ANKER is drágább szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#120440) TheMarci válasza kchris78 (#120439) üzenetére


TheMarci
addikt

Nyugodtan használható a hozzá értő úr szerint, valami olyasmi lehet az üzleti modell, hogy a töltőn elvesztett profitot úgyis behozza más, amit megveszel az áruházban.

[https://www.youtube.com/watch?v=aIk8dE5cA7E]

Do You Dream?

(#120441) kchris78 válasza TheMarci (#120440) üzenetére


kchris78
veterán

:R cool! Hát igen ha nem egy IKEA mellett lakik az ember, akkor nem csak egy töltőt fog ott venni... :)

(#120442) ku-cu


ku-cu
tag

Sziasztok, talalkozott mar valaki a problemaval hogy a 3.5mm jack-re dugott mikrofonos fulhallhato konstans alapzajt vesz fel? Tehat video telefonalaskor, hangrogzitesnel massziv alap sisterges hallhato. M1 Macbook Air, Ventura es Sonoma.

Egy reddit post-ot talaltam ahol kulonbozo Apple silicon modelleknel panaszkodnak hasonlora, de nem tudom elhinni hogy ez Apple-eknel belefer. Uj gep, azon gondolkodom hogy visszaviszem/beadom gariba.

Koszi!

(#120443) Timoboy válasza Timoboy (#120433) üzenetére


Timoboy
tag

Továbbra sem oldódott meg a probléma sajnos...

Nincs valakinek tippje esetleg, hogy mit lehetne megnézni, állítani?

"...néha a kevesebb több..."

(#120444) peugeotmate válasza ku-cu (#120442) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha tolton van, akkor van alapzaj. Akkurol hasznalva a gepet nincs. Nem fognak tudni mit csinalni ezzel gariban.

meg

(#120445) Pano válasza Timoboy (#120443) üzenetére


Pano
addikt

Ha megnyitod a lokátort, ott be tudja rendesen lőni a helyzeted (pl eszközök alatt)?

[ Szerkesztve ]

(#120446) cog777 válasza peugeotmate (#120444) üzenetére


cog777
senior tag

Nem lehet , hogy a 220 foglalat nem foldelt? Volt mar problemam foldeletlen konnektorral.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#120447) ku-cu válasza peugeotmate (#120444) üzenetére


ku-cu
tag

Koszi, ettol feltem. Elnezek meg egy Apple store-ba hogy mas/ujabb gepeken milyen.

Toltore dugva egyertelmuen rosszabb, de akkurol is van zavaro alapzaj. 2014-es MBA-nel es a kezem ugyeben levo Thinkpad-nel sikerult megoldani hogy a jack csati rendesen foldelve legyen, a Silicon-os Apple gepeknel meg elfogyott a tudomany? Remek.

(#120448) user12 válasza cog777 (#120446) üzenetére


user12
őstag

A MB-ok töltöje alapból földeletlen villájú, csak a hosszabbító kábellel használva van földelés.
Amikor áramot ad le a port (pl küldő drive, hub,stb) akkor is búg?
Én megpróbálnám egy powerbankkal is tölteni, ha azzal is búg, akkor töltöáramkör hiba lesz.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#120449) Aszpirin válasza cog777 (#120446) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Mi köze ennek ahhoz, hogy a konnektorba rendelkezik védőföld csatlakozóval és az be is van kötve (vagyis köznyelven "földelt" a konnektor) vagy sem? A Macbook Air gyári töltője kettős szigetelésű, azaz nem igényel védőföldet, sőt, ha lehetne sem szabadna "földelni"). Természetesen földeletlen konnektorba nem szabad dugni védőföldes csatalkozójú készüléket, de az Air (töltője) nem ilyen. Probléma ilyenkor szerintem épphogy a földelt konnektorokkal lehet, ha a védőföld-vezeték helytelenül van bekötve. SZERINTEM.

P.S. ugyancsak szerintem: igencsak lehetséges, hogy a töltő és a headset "együttélésével" van a probléma. A kapcsolóüzemű tápok igen erőteljes szélessávú EM-zajt tudnak sugározni és/vagy galvanikusan továbbítani, és ezt egy headset mikrofonegysége simán "veheti"... De ha ez a helyzet, szerintem is nehéz lesz garancia körében kezdeni valamit ezzel, mert én egy ilyen problémát a headset konstrukciós hibájának (is) tartanék.

[ Szerkesztve ]

(#120450) cog777 válasza Aszpirin (#120449) üzenetére


cog777
senior tag

Macbook Air gyári töltője kettős szigetelésű,
ja, tenyleg, bocs 50 korul neha/mar elojonnek evtizedes emlekek, ami nem relevans, meg a desktop pc-vel kapcsolatban :DD raadasul rosszul alszom.
Mostanaban radiot kotottem laptopra es aksival nem volt zaj, tapegysegrol pedig igen … valahogy osszeszedte a zajt a tolto aramkorrol.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.