Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117151) bollokcs80 válasza kivlov (#117150) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi mindenkinek! :R

B.Cs.

(#117152) shagy


shagy
tag

Sziasztok!
Feleségem leendő munkájához macOs környezet kell és 16Gb ram... (jó lenne a 15" is...) Viszont nem tudok most 250E-nél sokkal többet költeni.
1. Mit érdemes keresnem? (valószínűleg macbook pro jöhet szóba, de melyik generáció?)
2. Hol érdemes megvennem? Találok erre jó céget, vagy a bizonytalan kéz alóli vásárlás marad?

- shagy

(#117153) V.Stryker válasza shagy (#117152) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért kell a 16GB ram?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#117154) shagy válasza V.Stryker (#117153) üzenetére


shagy
tag

A kérdés jó, nem tudom, 8Gb a minimum, 16 Gb az ajánlott.

- shagy

(#117155) -Skylake- válasza shagy (#117152) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Sziasztok!
Feleségem leendő munkájához macOs környezet kell és 16Gb ram..."

akkor ilyet kerjen a munkaltatojatol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#117156) szebe válasza -Skylake- (#117155) üzenetére


szebe
őstag

Kivéve ha valami freelancer témában utazik

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#117157) CharlieDrop válasza shagy (#117152) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó lenne tudni mihez kell, mert ez a két dolog nem túl acélos opció.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#117158) shagy válasza CharlieDrop (#117157) üzenetére


shagy
tag

Részben szoftverfejlesztéshez, részben grafikai anyagok kezeléséhez kell.
Először tanulni fog, kb egy év, mikor ha megfelel majd felveszik, addig biztosan nincs céges eszköz.
(Én windowsos környezethez vagyok szokva, ott grafikai programokhoz simán jó, ha van 16 Gb, macos alatt nem fontos?)

[ Szerkesztve ]

- shagy

(#117159) CharlieDrop válasza shagy (#117158) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ebben az ársávban fontos. Az Intel procis macnek elkel. M1-fele már más a lányzó fekvése. Ellenben erre szerintem éppen elég a keret. De nem tudom, inkább egy Mac minit vennék, mint egy notit.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#117160) madle válasza CharlieDrop (#117159) üzenetére


madle
őstag

Nálam a 2020-as Air, ami még nem M1- chipes, az katasztrófa lassú és laggos általános felhasználás mellett 8 GB RAM-mal. Nem tudom, hogy az M1 mennyivel gyorsabb a gyakorlatban, de annó nem emlékszem, hogy ennyire laggolt volna a Safari sima tartalom fogyasztás mellett. Ennyire megnőtt a weboldalak memória igénye?

(#117161) Aszpirin válasza madle (#117160) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A gyakorlatban az alap M1 Air-en semmiféle laggolás nincs Safariban, főleg általános felhasználás mellett.
Ennek ellenére, a megnevezett professzionális felhasználásra esélyes hogy nem elég a 8GB (szoftverfejlesztés és "grafikai anyagok kezelése" takarhat n féle használati esetet, önmagában a szavak semmit nem mondanak szvsz, de bőven lehet, hogy nem véletlen a 16 GB-os ajánlás)

[ Szerkesztve ]

(#117162) -Skylake- válasza shagy (#117158) üzenetére


-Skylake-
addikt

mondjuk igy mas, mert akkor ez a "leendo" munka ez konkretan ugy leendo, hogy kitalalta hogy o swe akar lenni, de interjuzni nem interjuzott meg sehova, hanem most csak el alar kezdeni tanulni aztan MAJD ha ugy alakul hogy ezt komolyan is gondolja, akkor jovore elkezd interjuzni cegekhez mint entry/junior.
amivel full semmi gond, csak akkor ez a munka ez teljesen teoretikus itt es azert nem kap gepet, mert igazabol ugye munkat sem.
egyebkent mi az a grafikai program, amihez mac kell es windowsra nincs ? fejlesztes ugyan ez, az xcode/swift az egyetlen amihez dedikaltan mac kell tudomasom szerint.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#117163) Smiley válasza -Skylake- (#117162) üzenetére


Smiley
őstag

Mondjuk az egyik ilyen a sketch.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#117164) KillHates válasza shagy (#117158) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem ragaszkodtok az újhoz, akkor Bandix-et [link] tudom ajánlani, neki korrektül átvizsgált használt gépei vannak. Fent van a Budagyöngyében a boltja. A használt gépekre is ad garanciát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117165) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Sziasztok
Van egy Mbp 2011 elejéről ami két hónapja kiírta hogy szervízeltesse az akkut. Cseréltem benne most azt írja csatlakoztatva de nem tölt. A belső panelen meg a 17v tehát elvileg a töltő jó.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#117166) Parson válasza -Skylake- (#117162) üzenetére


Parson
addikt

Segítek csöppet: munkaeröfelvétel (állásinterjú) elötti önköltséges tanfolyam. Ennyire egyszerü. Szvsz.

No de hogy adjak is vmit a témához: Szvsz alapból ezzel ugyan semmi gond nem lenne, de vhol azért mégis van: Munkáltatóként sikeres tanfolyam és állásinterjú után ha nem adnak vmi téritést, az hatalmas kitolás, hiszen ezek szerint itt munkaeszközök elöre önköltséges úton való privát beszerzéséröl van szó pusztán egy tanfolyam miatt.
Ráadásul, ha ezt még utólag a cégnél használnod is kell, mint munkaeszközt, akkor az nagyon brutál lehúzás... most ez ellen lehet persze mindenféle törvényt felhozni, de én is éltem Magyarországon és tapasztaltam ezt azt törvények ide-oda... a másik meg, hogy fent írva vagyon, hogy egy ilyen 'munkagépet' kell magának vennie hogy a tafolyamra el tudjon menni... hát ez.... had ne soroljam fel, most mikre gondolok (*+'#?%&/$"!!). Szvsz.

Aztán persze lehet hogy én vagyok már túlságosan elszokva attól, hogy otthon mik mennek, bocs érte ha így lenne...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117167) -Skylake- válasza Parson (#117166) üzenetére


-Skylake-
addikt

szerintem itt semmifele munkaltatorol nincs szo.
ami mondom ujra, NEM BAJ, csak teljesen logiaktlanul van ez az egesz felvezetve.
en itt kb azt tudom elkepzelni, hogy a parjanak megtetszett egy bootcamp, ahova nyilvan kell sajat gep hisz csak egy tanfolyam. azt el akarja vegezni es UTANA elkezd munkahelyet keresni.
amivel SEMMI BAJ, csak itt a "jovobeni munka" az egy tippeles, semmi konkretrol nincs szo. el akar kezdenio magatol, onkoltsegen, valami tanfolyamon tanulni valamit (meg nem jottem ra mit) es gondolom a kepzes leirasaban ott van az ami az osszes kepzes leirasaban, hogy "hozd magaddal a laptopod".

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#117168) Aszpirin válasza Parson (#117166) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ez nem inkább ilyen Green Fox és tsai lehet? Mert azok előre le vannak szerződve cégekkel, a szerződő cég által előírt és tananyagot kalapálják fejekbe célzottan és igen intenzíven (és a munkahely is előre adott és biztos a résztvevőknek, ha sikeres a vizsga az átképzés végén –hozzánk elég sok munkaerőt hozott így a Green Fox. Nálunk - ha már itt van - céges laptopot kap mindenki a fejlesztéshez vagy egyéb munkához - de sajnos nem tudom, hogy a tanulási időben finaszíroznia kell-e az eszközeit).

[ Szerkesztve ]

(#117169) Parson válasza -Skylake- (#117167) üzenetére


Parson
addikt

Akkor biztos én olvastam félre vmit... egal. Ve´gülis ha kell a gép, akkor kell a gép, ez a fórum inkább a gépröl szól.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117170) Parson válasza Aszpirin (#117168) üzenetére


Parson
addikt

Passz, nem ismerem öket. Én amúgy nem SW mérnöki vonalon mozgok, csak általánosságban fejeztem ki a gondolataim ezügyben. Bár ettöl még változatlanul igaz, hogy én eddig bárhova mentem Training-re / Schulung-ra, HW-t soha nem kellett vinni, igaz viszont az is, hogy én mindig CAD/PLM rendszerekkel dolgozom csak. Na jó, most hazudtam, mert anno egy rövid idöszakban Freelancerként nekem is volt saját mobil munkaállomásom, de az 'csak' Freelancer meló volt... végülis tök8...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117171) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Tudtok valami egyszerű és ingyenes partícionáló programot? Egyszeri használatra kell.

B.Cs.

(#117172) Smiley válasza bollokcs80 (#117171) üzenetére


Smiley
őstag

Mi az amire a disk utility nem jo?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#117173) bollokcs80 válasza Smiley (#117172) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Írtam privátvan, kicsit offtopic téma. :))

B.Cs.

(#117174) lugosi válasza bollokcs80 (#117173) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tökre kiváncsi lennék, hogy egy maces lemezparticionáló programot milyen offtopik célra lehet használni :DDD

(#117175) stickermajom válasza KillHates (#117164) üzenetére


stickermajom
addikt

+1 rá, van tőle gép a családban.

(#117176) bollokcs80 válasza lugosi (#117174) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Aki kíváncsi, hamar megöregszik. :P

B.Cs.

(#117177) bollokcs80 válasza bollokcs80 (#117176) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

(Egy macOS-es tesztkörnyezethez kellett volna, de nincs épkézláb megoldás.)

B.Cs.

(#117178) herdsman12 válasza bollokcs80 (#117177) üzenetére


herdsman12
őstag

Pendrive telepítő nem jó? Azon van lemezkezelő.

(#117179) bollokcs80 válasza herdsman12 (#117178) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Elérem a lemezkezelőt, csak nem lát egy partíciót. (Lehet, hogy a virtuális környezetben van a hiba )

B.Cs.

(#117180) huan válasza Aszpirin (#117004) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok,
Melyik szervíz ajánlott, ha azonosítani és javíttatni szeretném a random újraindulást a Macbook Air 2017-emen?
Köszönöm!

(#117181) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Megtörtént a váltás Mac-re (Air M2), eddig windowst használtam, az eddig használt jelszókezelő helyett itt nyugodt szívvel használható a rendszer saját kulcskarika jelszókezelője vagy kell itt is valami egyéb szoftver?
Illetve víruskeresőre van e szükség? Van szabad licensem Fsecure-ra, gondolom gondot nem okoz ha felteszem.
:R

(#117182) Årpi válasza Hoffer (#117181) üzenetére


Årpi
őstag

Teljesen felesleges a víruskereső.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#117183) KillHates


KillHates
nagyúr

Át lehet építeni 15-ös 2012late Macbook retina alaplapját egy (non-forcetouch) 2014early-be?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117184) M1995 válasza Hoffer (#117181) üzenetére


M1995
aktív tag

Keychain: én használom, nekem elég. Nincs szükségem 1Password, BitWarden félékre. Más azt vallja ne legyen minden egy cégnél, de a legkényelmesebb természetesen a beépített Apple megoldás.
(Bár olykor elgondolkozom mi lenne, ha pl. nyaraláson MacBook, iPhone ellopva, elromlik… hirtelen hogyan is férnék hozzá a fiókomhoz ideiglenes más Windows vagy Android eszközről akár, 2FA és egyebek amíg nincs új Apple eszköz.)

AV: felejtsd el, felesleges. Adott esetben akár több probléma, mint haszon. Egy adblocker elég Safarihoz. (Wipr, AdGuard kiegészítő)

(#117185) bollokcs80 válasza Hoffer (#117181) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Kulcskarika jó, de ha pl. Chrome-ban tárolod a jelszavaid, akkor azokat is eléred. A vírusírtó egyrészt tényleg nem kell, másrészt nem is mindig jó rá a licensz, nekem pl. 3 felhasználós Bitdefendernél volt egy szabad licenszem, de macOS-en nem fogadta el a szabad kulcsot. :F

B.Cs.

(#117186) Hoffer válasza bollokcs80 (#117185) üzenetére


Hoffer
őstag

M1995 és bollokcs80:

Köszi a válaszokat, és nyugodtan mehetnek is fel a felhőbe a jelszavak?

Nekem jó a licensz mac-re de akkor lehet le is szedem ha ennyire felesleges, marad akkor az adblocker.

:R

(#117187) Aszpirin válasza Hoffer (#117186) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Gond nélkül mehet a felhábe a jalszófájl, az ugyanis már a "mesterjelszóval" titkosított, tehát sem a felhőszolgáltató, sem egy esetleges hacker nem tudja feltörni, ha elég erős "mesterjeszót" (kulcskarika/iCloud esetében admin-jelszót) használsz. Erre viszont oda kell figyelni: az az egyetlen jelszó védeni fogja az összes jelszavadat és egyéb titkos adatodat, szóval tessék egy tényleg erős jelszót generálni és memorizálni (így már csak egyet kell).

én egyébként eWallet-et használok, felhőalapú szinkronizációval az összes eszközömön, de ha csak Apple-cuccod van, akkor az Apple-Kulcskarika is megteszi, iClous-szinkdonizációval. Utóbbit (a felhőalapú szinkronizációt) mindenképpen javaslom, mert különben ha valami történik a laptopoddal /elvész, ellopják, menthetetlenül elromlik/ - akkor az összes titkos adatod, jelszavaid, elvésznek számodra is....

[ Szerkesztve ]

(#117188) Wlac


Wlac
Ármester

Sose válaszoltam, mert úton voltam, de köszönöm én is az AV tippeket. Akkor lekerül az Avast. A probléma az, hogy főleg Win XP-n nevelkedtem, ahol kötelező volt az extra vírusvédelem. Win 10-en is szerettem használni valamit, de ha ott kerestem a vírusvédelemről infót, akkor legalább mindenhol szembe jött az, hogy van beépített Defender. Macnél viszont mindenhol csak azt olvasom, hogy "nem kell", "hülyeség", "ne foglalkozz vele", és ez nem volt elég nekem, inkább biztosra mentem. Eddig nem is volt gondom vele, de ez a múltkori belassítás olyan kompromisszum, amit nyilván nem fogadok el.

A jelszókezeléshez én is a Keychaint használom elsődlegesen, 2FA-hoz pedig egy authenticator appot. Emellett van egy külön jelszókezelő appom, amibe csak az adott szolgáltatás neve, valamint a recovery kódok vannak elmentve, mindenféle felhasználónév, vagy egyéb azonosítás nélkül. Szinte minden szolgáltatáshoz random generált jelszavam van, kivéve az emailekhez, az Apple-höz és jelszókezelőhöz.

Így ha nem férek hozzá a 2FA-hoz (pl. ellopták/tönkrement a telefonom), akkor tudom használni a recovery kódot a belépéshez, ha viszont felnyomnák a jelszókezelőt, akkor abban nincs semmilyen infó, ami alapján meg tudnák kísérelni a belépést. Nyilván ez a rendszer sem golyóálló, de a random próbálkozások és támadások ellen megfelel. Persze bármilyen javaslatot szívesen fogadok. :D

“The wha-"

(#117189) Hoffer válasza Aszpirin (#117187) üzenetére


Hoffer
őstag

Köszi az infókat, a tényleg erős jelszó mit is jelent? Karakterek száma és típusa mennyi és milyen legyen?

[ Szerkesztve ]

(#117190) merqree válasza Hoffer (#117189) üzenetére


merqree
őstag

Igaz, én bitwardent használok jelszókezelőnek (iPhone, iPad, és windows laptopon Firefox addon-ként), és minden jelszót vele generáltatok, az alábbiak szerint:
- 20 karakter
- kisbetű
- nagybetű
- szám (legalább 4 db)
- speciális karakter (legalább 4 db)
- félreérthető karakterek kizárása

2FA applikációnak a Microsoft alkalmazását használom, az összes, általam használt fióknál működik.

(#117191) Aszpirin válasza Hoffer (#117189) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az erős és megjegyezhető jelszóra többféle stratégia létezik.
- ha viszonylag rövid a jelszó (mondjuk 10 karakter vagy rövidebb), akkor ne tartalmazzon értelmes részeket (neveket, szavakat, évszámokat) vagy hozzád ill. családtagjaidhoz/barátodhoz/barátnődhöz köthető részeket (iniciálék, születési dátumok vagy annak részei, stb.)
- de lehet jó hosszú is, értelmes szavakkal, pl. a kedvenc könyved 72. oldalának 6. mondata :) - ne tőmondatokat használj, és ne is olyant, amit mindenki idéz abból a könyvből, ha szó kerül róla) - egyes vélemények szerint ez a fajta jelszó (vagy inkább: jelmondat :) ) - főleg ha el is "ferdíted" - a legerősebb, és a legnehezebben feltörhető.
Az én véleményem az, hogy sokkal fontosabb a jelszó hossza /minék hosszabb legyen/, mint a speciális karakterek tömkelege.A brute-force jelszótörő algoritmusok számára ugyanis a speciális karakter ugyanolyan mint a többi, csak saját magad számára nehezíted meg a megjegyzését, ha sokat használsz belőle.
- végül az is erősíti a jelszót, ha csak pontosan egy helyen használod, és még csak belőle képzett variánsokat sem használsz máshol

Én magam mesterkulcsszónak egy filmebn elhangzó hosszabb frázist használok, kicsit "megjátékosítva", ami miatt mindenki számára érthetetlenné és értelmezhetetlenné válik rajtam kívül. Nagyjából feltörhetetlen, főleg a hossza és az értelmetlensége miatt, én viszont álmomból felébresztve is azonnal "felmondom", mert nagyon könnyű volt - számomra - megjegyezni.

Az összes többi kulcsszót generáltatom, az eWallet-be beépített generátorral, vagy esetenként a Safari/kulcskarika saját generátorával. Azok teljesen megjegyezhetetlenek, és az égilágon semmi értelmük nincs, valamint "elég" hosszúak. Az eWallet-ben van egy olyan funkció a generálásnál, hogy teljesen értelmetlen de "kimondható" (így könnyebben megjegyezhető) jelszókat generáljon, ezt is használom.

Sajnos a környezetemben jól látom, hogy mennyire nincsenek tisztában azzal az emberek, hogy a gyenge jelszó gyakorlatilag nem jelszó. hanem nyitott kapu, és egy jelszó akármilyen erős legyen, ha mindenhol azt használod, akkor gyakorlatilag olyan, mint egy gyenge jelszó. A jelszavakat ugyanis sok helyen nem védik megfelelően, és Te nem is tudod, hogy nincs megfelelően kezelve a jelszavad.... amihez könnyen hozzáfér egy hacker, de te meg mindenhol máshol is - mondjuk mobilbankban is - azt használod, mert erős... hát így nem az.
A szomorú az, hogy van ismerősöm, akinek hiába magyaráztam ezt el, nem hagytak fel a korábbi praktikáikkal, gyenge jelszavakat használnak, és azokból is ugyanannak a variációit mindenhol... :W Szerintük nincs akkora veszély, és ezzel el is intézték.

[ Szerkesztve ]

(#117192) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hogy tudok egér görgővel egy honlapot kicsinyíteni, ami a vindózba a Ctrl+görgő?
Itt a cmd+görgő sem működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#117193) Aszpirin válasza V.Stryker (#117192) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Böngészőtől függ. Vivaldiban pl. működik a command+görgő.
A ctrl-görgő - ha be van kapcsolva a funkció - a teljes desktopot nagyítja/kicsinyíti.

(#117194) moleculez válasza Aszpirin (#117191) üzenetére


moleculez
veterán

Az a bajom a jelszavakkal, hogy oké azzal nem tud belépni, de mivan a recovery opciókkal? Szóval nekiáll egy password resetet csinálni, mert már van hozzáférése az email fiókomhoz? Na akkor aztán baxhatom hogy mindenhol más a jelszó.
Ahol csak lehet 2FA, generált pw, aztán reméljük a legjobbat. Várjuk a password mentes szép új világot.

Szerk.: évente legalább egyszer jelez az authenticator valami random helyről ami tuti nem én vagyok🤷🏼‍♂️

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#117195) herdsman12 válasza Hoffer (#117189) üzenetére


herdsman12
őstag

Password manual + teszt. [link]

(#117196) merqree válasza herdsman12 (#117195) üzenetére


merqree
őstag

3P&5mXEu%*7h6J39$Krb

It would take a computer about 42 quintillion years to crack your password

:C

(#117197) Parson válasza moleculez (#117194) üzenetére


Parson
addikt

Bármennyire is rühellem én is a témát, szvsz a 2FA a jó megoldás mindenhol, rádásul második lépcsöben biometrikus azonositóval. De ez még csak a jövö, hogy mindenhol az menjen.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117198) Parson válasza merqree (#117196) üzenetére


Parson
addikt

Quantum computing meg röhög egyet majd és fél pillanat alatt belép. HW kulcs (biometrikus azonositás, csak második faktoros azonositásként) a megoldás (jelenleg), és még az is hordoz biztonsági rést. Szvsz. De nem vagyok biztonsági szakértö, csak én ezt látom most jó opciónak. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117199) M1995 válasza merqree (#117196) üzenetére


M1995
aktív tag

Hosszú szöveg inkább:

Szeretematoltottkaposztatesasajtostejfoloslangost
OlyanjolennecsakegyszerelkapniaszomszedRenit
DagadtViktorbazdmegarohadtinflaciod!

Kötőjeleket még bele akár. Ugyanúgy zillió évig szöszölne rajta a bruteforce, de legalább könnyen megjegyzed.

Szerintem sok bank stb. azzal rontja el csak 8-12 karakter jelszó lehet és akkor user azt hiszi nagyon okos a kutyája nevében “a” helyett @ és “i” helyett ! aztán azt hiszi micsoda erős jelszó.

(#117200) Aszpirin válasza M1995 (#117199) üzenetére


Aszpirin
senior tag

+1

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.