Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118401) lmno válasza Imy (#118400) üzenetére


lmno
őstag

Logitech MX Anywhere

(#118402) Aszpirin válasza Imy (#118400) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ha nincs dokkolva, akkor konkrétan semmilyent. Nagyon bejön a touchpad-je, én azzal jól elvagyok.
Ha dokkolva van, akkor Microsoft Pro Intellimouse-t, de azt nem a Macbook-hoz választottam, ugyanabba a dokkolóba rakom napi 8-10 óráraa windowsos munkagépemet is, a picipuha pro intelliegér annak lett szánva. De tökéletesen kezeli a dokkolt MBP-t is.

(#118403) Imy válasza Aszpirin (#118402) üzenetére


Imy
veterán

Bluetoothos egeret vennék, ha vennék. Nem akarok a vevőkkel, vezetékkel "játszani".
Nem akarok túl drága egeret, mert nem mindig használnám.
Céges windowsos gépen Logitech M220-at használok, az akkora amekkora kényelmes még éppen, és könnyen hordozható.
Ezt a xiaomi egeret kinéztem, csak nem tudom, hogy mennyire működik jól a macbokkal. Vagy ami bevált logitechet kellene venni....

(#118404) mobal


mobal
MODERÁTOR

Memória témához, ha elfogy a 8 gb ram és az ssd is akkor kell a 16. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#118405) kivlov


kivlov
aktív tag

Meg kellene már értenie sok embernek a világ nem Mo. körül forog az, hogy itt nincs pénzed egy termékre az a lőtéri kutyát sem érdekli...
Ahol kevesebb mint egy napi keresetedbe kerül csak, hogy több RAM legyen a gépedbe ott pont leszarják ezt, főként hogy ezeket a gépeket munkára veszik nem facebook meg youtube nézegetésre...
ha neked nem hozza vissza az árát akkor hobbi és bármennyi pénz is sok lesz rá
ha munkára kell akkor pedig bőven visszatermeli.

Megveszik ennyiért? Megveszik akkor miért adná kevesebbért?
Amire nincs kereslet annak esik az ára amire van annak emelkedik ez egyszerű.
A sok marketingzseni országaként miért nem csináljátok jobban ha ennyire tudjátok mi kell a népnek??
melyik szektorra nem igaz ez ugyanúgy amúgy?
miből van tökéletes?

Orbitális hülyeségekkel van teleírva ez a fórum is már az utóbbi időbe...
Ha nem telik rá vagy nem kell, akkor ne vedd meg és haladj tovább ennyi ahogy előttem is megjegyezték már....

(#118406) stickermajom válasza Imy (#118403) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem ajánlom, oldalsó gombok nem működnek rajta. [link]

(#118407) Aszpirin válasza kivlov (#118405) üzenetére


Aszpirin
senior tag

+1
:R

(#118408) moleculez válasza Imy (#118400) üzenetére


moleculez
veterán

Logitech egereket szokták ajánlani. Pl mx master, de nekem M650 van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118409) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok.
2015-s air 4 giga RAM-l alap(!) felhasználásra mennyire karcos manapság?

(#118410) mazsiii92 válasza Imy (#118403) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem pont ez az egér van, mert nem kell az USB sticket bedugni sehova sem, sima Bluetoothon keresztül megy. Két Macbookkal használom, elég gyors a le és felcsatlakozás így nem zavaró, ha időnként váltanom kell a gépek között. Az USB stick a PC-be van csatlakoztatva, szóval mondhatni hogy 0-24-ben két eszközt használ ki, én meg vagyok vele elégedve.

Macbookkal az oldalsó gombok nem működnek, mint Windowson, de elvileg van rá alkalmazás, viszont én nem bajlódtam vele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#118411) joey04 válasza kivlov (#118405) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk világszinten cikkeznek róla, hogy ez mekkora lehúzás, és tele van videókkal a net, hogy mennyire alap dolgok esetében is kijön a 8 vs 16.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118412) SharpSA válasza Imy (#118400) üzenetére


SharpSA
veterán

Logitech MX Master 3S

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#118413) KillHates válasza SharpSA (#118412) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én már a harmadikat pusztítom; a világ legjobb egere!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#118414) kchris78


kchris78
veterán

Mi hatarozza meg hogy restart utan mi indul el magatol? Ha mindent leallitok kezzel es utana shutdown-start akkor is elindit minden vackot amit csak eletemben elinditottam azon a gepen...

(#118415) BossBoss válasza Imy (#118400) üzenetére


BossBoss
őstag

Logi MX master szériát tudom ajánlani. Nekem bevált. :)

(#118416) SharpSA válasza KillHates (#118413) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, szerintem is jól eltalált forma, jól használható, de nekem eleinte szoknom kellett. Nagyon jó, hogy a kattintások csendesek, sosem szerettem a hangos billentyűzetet és egérgombokat. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#118417) M1995 válasza Aszpirin (#118399) üzenetére


M1995
aktív tag

Az idők végezetéig lehet mérgelődni ezeken, hogy miért 8 GB RAM az alap MacBook, miért 60 Hz az alap iPhone, nekem is már nagyon unalmas téma ez állandóan. Ilyen az Apple kínálata, üzletpolitikája hosszú idő óta. Mekiben is jó lenne Maestro burgert vagy Big Mac-et kapni a sima hamburger árán, de nem olyan az üzletpolitika. Széles kínálat: hamburger, sajtburger, McRoyal, dupla McRoyal, Big Mac, dupla Big Mac, Maestro... És megy az upsell, még nagyobb menü több sült krumplival, több cola, extra ez+az... Bamba Marha rendeléskor is amikor kérdezik akarom-e "bővíteni" extra hússal, baconnel, kérek üdítőt, ezeken kaszálnak.

Szét van választva a kínálat:
Több RAM kell? Bővítsd vagy akkor már Pro/Max chip féle gépek. Több monitort akarsz rákötni? Alap M chip gép nem lesz elég.
Alap MacBook Pro árán elég lenne bővített Air? Lehetséges. Mégis kell a jobb kijelző, aktív hűtés, hosszabb üzemidő, több port? Mégis alap MacBook Pro.

Az Apple öt év múlva is szeretne laptopokat eladni, ha most alap gépet olyan erősen kínálnák, hogy tíz évre jó, akkor az üzletileg öngól. Valahogy tartani kell a kontrollt. M chip olyan jól sikerült, így a memórián tartják a pórázt, vagy hogy hány monitort lehet rákötni. MKBHD videót néztem M3 gépekről, lemondta a rendelését, mert elég neki a kimaxolt M1 még mindig.

Laptopokon túl: kell szép gép recepcióra, otthoni gépnek? iMac. Van még Mini, Studio, Pro kinek mi kell.
iPhone kínálatban is volt mostanában mindenféle: SE, 5G SE, két Mini, Plus, sima, Pro, Max és 13 is még kínálatban, lehet válogatni.

M chipek óta legalább az Apple gépek hosszú évekre jók, tartós, használható. 3 éves M1 Air gépet is árulnak még, benne a hivatalos kínálatban. Kiváló ár-érték arány. Azért egyesített memória és SSD swap miatt nem olyan probléma ez, mint amikor még 2019-ben Intel iMac 5400 RPM HDD a kínálatban, hogy olcsóbb árral reklámozhassák, nyilván hozzáértő nem vette meg, a Fusion Drive vagy SSD bővítésen pedig kaszált az Apple.
Laptopoknál kijavították a butterfly keyboard témát, touch bar zsákutcát, SD vissza, lett ugyan notch (nyersz plusz sort) de jobb webkamera is. Van amiben hallgattak a visszajelzésekre, van amiben nem. Feedbacket kell írni nekik, nem egy ilyen kicsi magyar fórumot figyelnek, hogy mi nem tetszik a népnek.

(#118418) moleculez válasza M1995 (#118417) üzenetére


moleculez
veterán

Én ezt értem és megértem csak pl most ott tartok, hogy szarok a hordozhatóságra és egy M3 Pro árából nem gyenge PC-t építek inkább, sőt akár branded workstationt is sokév garival meg supporttal, mert az én workflowmhoz kell 32GB RAM meg némi lóerő. Pedig nagyon bírtam az M1 Maxos gépem, a build quality, a macOS, a gyönyörű kijelző, kis fogyi, de most hogy elment kihasználatlanság miatt, biztos hogy nem arra megyek vissza. Tudom a piaci kóborkutyát nem érdekli a sirámom, csak mondom, hogy pl engem miért vesztettek el.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118419) Aszpirin válasza M1995 (#118417) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Azt még elfelejtetted hozzáírni, amikor a "bezzeg a win-es gépek" hangzik el :) Vagy még gyakrabban a "Bezzeg az Android". :D Bennem ilyenkor mindig az merül fel, hogy akkor miafenéért nem win-es gépet vagy androidos telefont vesz a rinyáló? Ja, hogy valamiért mégis nagyon vonzó az Apple? Hát ez van :)

(#118420) Aszpirin válasza moleculez (#118418) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nagyon helyes. Így kell hozzáállni.
Ha sokat elveszítenek, akkor észbe kapnak. Sok kicsi sokra megy.

(#118421) kukulec válasza moleculez (#118418) üzenetére


kukulec
őstag

építettem egy számomra nagyon kellemes pc-t. csendes, nem zabál és nekem bőven elég erős. de mit ér az egész, ha van egy windows 11 amelyik állandóan bágol (igen, eredeti). ezért is gondolkozom apple laptopon.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#118422) moleculez válasza kukulec (#118421) üzenetére


moleculez
veterán

Tegyél bele kis időt-energiát konfigold be azt a wint, aztán kezesbárány az. :K Én most a céges gépen szerettem meg a wint nagyon. Igaz, hogy céges policykkal szarrá van korlátozva (viszont én service desken vagyok szóval van admin jogosultságom :DDD ) , de beton stabil.

#118420 a másik meg hogy a macet lerakom aztán csak ott van van🤷🏼‍♂️ max vehetek rá dbrand skint. Egy PC-re meg ingem gatyám rákölthetem évek alatt, hát nem csodálatos?! :DDD :D

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118423) adalbert1 válasza M1995 (#118417) üzenetére


adalbert1
veterán

Kíváncsi lennék, hogy vajon a userek hány %-a köti egyáltalán egy monitorra a gépét, nem hogy kettőre (persze azzal egyetértek, hogy fogyasztóként jó lenne minél többet tudó terméket minél olcsóbban kapni :D, de teljesen érthető ez az értékesítési stratégia amit követnek).

Egér témára: hordozáshoz mx anywhere 3, otthoni használatra mx master 3s.

(#118424) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Kicsit vissza az M3 vizekre, hogy ne mindig csak a régi gumicsontokat rágjuk....
Tegnap megjelentetett egy tesztet Luke Miani (szerintem a Mac-releváns jútyuberek egyik legjobbika, és leghitelesebbike), négy gépet hasonlított össze:e: a telejsen alap M2 és M3 Prót, valamint a "nem binnelt" (azaz erősebbik) M2Pro és M3Pro chipre épített 14 colos alapkonfigurációkat (nekem pont olyan van, ami a tesztben az M2Pro MBA, vagyis a 14 colos, 12/19 magos M2Pro chippel szerelt, 16GB RAM-ot és 1TB SSD-t tartalmazó gyári konfig).

A teszt nagyon érdekes, szerintem érdemes végignézni. De nagyon röviden:
- az alap M3 MBP kenterbe veri aoz alap M2 MBP-t minden téren, közben az akkuidő lényegében ugyanaz
- a "fullos" M3Pro chippels szerelt MBP gyári konfig viszont marginálisan jobb csak az M2Pro-s elődjénél, két kivétellel: a raytracing-et igényő munkához szignifikánsan jobb, illetve az akkuideje is nagyon markánsan jobb.

Az tudjuk, hogy a 3nm-es technológia teljesítményben és energiahatékonyságban is szokségképpen előrelépést jelent. De persze a teljesítmény-energiahatékonyság párost egyensúlyozni kell, mert egymás ellen mennek. Az M3 széria mindkettőben előrelépés, kérdé, hogy melyik oldalát akarja kidombirítani az Apple. És itt jön a meglátás: Luke Miani konklúziója az volt, hogy miközben az alap M3 MBP-vel mindenképp nagyot akartak dobni teljesítmény oldali, miközben az energiahatékonyságot szinten tartották, addig ugyanez az M3Pro MBP-nél pont fordítva van: a teljesítményt tartották lényegében szinten (illetve nagyon picit léptek előre), és az energiahatékonyságra mentek rá nagyon. Ezt a 3nm-es technológiában rejlő tertelékokkal érték el, és ezzel magyarázhatóak a látszólagos lebutítások is: 2-vel kevesebb performanciamag és egggyel kevesebb GPU-mag, miközben az összteljesítmény átlagban ugyanaz vagy jobb (néha azért gyengébb), ugyanakkor az akkumulátoridő drasztikusan megnőtt.

Én ezt a stratégiát üdvözlendőnek tartom. A 14-es M2-es MBP-mel az a legnagyobb bajom ugyanis, hogy akkumulátoridő terén "Windowsosan" vielkedik: nagyon elégedetlen vagyok az akkumulátorával, miközben az előd M1 Air-em valami egészen elképesztően jó volt ezen a téren. Nekem önmagában azért, hogy drasztikusan megnőtt az energiahatékonysága, jobban kellene az M3Pro-s MBP, és úgy érzem, hogy ha teljesítményben nagyjából ugyanott is vagyok az M2Pro-mmal, a csapnivaló energiahatákonyság kijavítása miatt megérte volna várnom még egy fél évet az M3Pro MBP-re....

Itt jegyezném meg, a fanyalgóknak: az Apple azon stratégiáját, hogy a várakozásokat alulmúlóan nem volt "akora dobás" az M3, szándékosnak és üzletileg indokoltnak tartom: egyszerűen a 3nm-es technológiába akar még annyi tartalékot hagyni, hogy ne ismétlődjön meg az M2-es széria üzleti fiaskója.
Arra pedig kíváncsi vagyok, hogy az M4-ben már az N3B (második generációs 3nm-es chiptechnológia) lesz-e ami - az M3 gépekben hagyott tartalékkal egybevéve - megfelelő mennyiségű "nagydobás"-t hoz majd...

Itt a link a Luke Miani-féle teszthez, ha valakit érdekel (érdemes megnézni, szerintem): [link]

(#118425) kchris78 válasza Aszpirin (#118424) üzenetére


kchris78
veterán

jol osszefoglaltad. amit en lattam meg pluszban hogy a 2016-20-as kinalat sokkal kevesbe volt "stabil" a felrenyulasokat tekintve mint 21 ota... Foleg hogy az x86 az ARM ota mostohagyerek.

[ Szerkesztve ]

(#118426) Stauffenberg válasza bmakszim (#118395) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem teljesen értem milyen +50 ezerről beszélsz, miközben az M2-es MBP 13-as 650 ezer forint alapáron indult, ennek a kivezetésével az Air feletti első lépcső 800 ezernél kezdődik már.

Amúgy meg valóban működik a piacgazdaság, elég erre a MacBook árbevétel chartra ránézni:

Bocsi az alacsony felbontás miatt, de a nagyobb méretű kép csak a fizetős Statista fiókkal érhető el, de így is látszik, hogy az M1 bejelentésével az elmúlt 10+ év legnagyobb dobását rakta le laptop szegmensben az Apple, de ez a jól indult lendület pofáraesés módjára tört meg.

Csak reagáltam a fórumtárs véleményes állítására, hogy az Apple portfóliója patikamérlegen és tökéletesen van kiszámolva 200 IQ-val. Az Apple-nek is vannak mellényúlásai és tűnnek el termékei a süllyesztőben.

Az meg egészen elképesztő, hogy amint valaki kritizálni meri egy szakmai fórumon az Apple éppen pillanatnyi kínálatát vagy köcsög húzásait, amivel a vásárlókat lerántja, azonnal ott terem mindenki elmagyarázni, hogy akkor nem kell megvenni.

A fenti ábra szerint pont ez történik és ebben szerepe van annak is, hogy a tesztek és az online közösségek is élnek a kritika jogával. Chill.

(#118427) HoTDoG válasza Stauffenberg (#118426) üzenetére


HoTDoG
tag

+1,
Annyi, hogy több helyen is az inflációval, életszínvonal visszaeséssel magyarázzák ezt a visszaesést, de szerintem az is benne van amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#118428) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan bajom van, hogy a 2019-es Retina Macbook Air-em használhatatlanul belassult. Alapból a bejelentkezési képernyő iszonyat laggos, felhasználó váltásnál is stb... Bejelentkezést követően meg mire a Safari életre kel és egy két lapot megnyitok az egy örökkévalóság... Legfrisebb OS van rajta, lehet már itt is ez a baj? Régen nem ilyen volt a rendszer, minden flottul ment. Egy hete csináltam egy webes újratelepítést, lehet formáznom kellett volna a meghajtót és clean install?
Semmi olyan tevékenység nem megy a háttérben ami zabálná a memóriát vagy a procit pörgetné.. Nincs is semmi a gépen, csak az alapok mondhatni.

(#118429) kchris78 válasza Stauffenberg (#118426) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem ebben az is bennevan hogy nem minden évben lehet egy x86-ARM-et (M1-et ha úgy tetszik) gurítani... Plusz akkora hájp volt hogy az is MacBookot vett aki papírnehezéket akart eredetileg :D (a'la windows95). Minden egyes influenszer odáig volt meg vissza, az M1 még a rákot is gyógyiccsa.. Plusz azóta a Core széria is kicsit összeszedte magát amennyire tudom.

(#118430) M1995 válasza kchris78 (#118414) üzenetére


M1995
aktív tag

(#118431) kivlov válasza joey04 (#118411) üzenetére


kivlov
aktív tag

Világszinten persze mert ők is meg akarnak élni valamiből ha nem írnának róla és nem csinálnának videókat róla akkor miből élnének?
Ez mind marketing.

Én speciel se nem olvasok se nem nézek ilyenekről semmit mert ad egy bullshit ad kettő el tudom dönteni önálló emberként hogy valami kell vagy nem ezzel itt rövidre is van zárva.

Ismétlem, veszik? Veszik! Van még kérdés?
Majd ha nagy tömegek nem fogják venni akkor változtatnak rajta.

(#118432) M1995 válasza Stauffenberg (#118426) üzenetére


M1995
aktív tag

13" M2 Touch Bar MacBook Pro 256 GB volt
14" M3 MacBook Pro 512 GB-tal indul

Tehát ha az előzőt kibővíted 512-re hogy fair legyen az összehasonlítás, akkor alig drágább az új, viszont jobb chip, jobb kijelző, jobb hangszóró, jobb webkamera, jobb üzemidő, több port.

A grafikont nem fogom bogarászni ilyen kicsi felbontáson, de azt vedd számításba 2020, 2021 mint covid home office időszak megdobta az eladásokat. Nem nevezném pofára esésnek, ha egy jó adat -> még jobb -> újra "csak" jó szinten megy a dolog.

Egyébként iPhone Mini egész jó számokat produkált, sok Android gyártó megirigyelhette volna, de folyamatosan árulni nincs értelme, volt két széria (ebből az elsőbe bezavart a tavaszi SE) aztán most kivezették, talán még SE-ként visszatér. Plus modell kell a népnek úgy tűnik, de szerintem tök jó, hogy gondoltak a kompakt formát igénylőkre is, még évekig használható lesz.

(#118433) Stauffenberg válasza M1995 (#118432) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az eredeti állítás az volt (nem tőlem, csak rácsatlakoztam), hogy az Apple hozhatna több új felhasználót a platformnak és a Windowsra is ráférne egy kicsit kiegyenlítettebb verseny. De ha visszatérnek az eladások az M1 bemutatása előtti stagnáláshoz, akkor ez nem fog megvalósulni.

Azt meg senki nem vitatta, hogy az M3-as MBP 14 többet ad a több pénzért. Azt mondtam, hogy nagyobb lett az árszakadék az Air és az MBP között. (Szerk: Ezt mondjuk könnyű orvosolni az M3-as Air drágításával).

De amúgy ennyi erővel miért nem egy 16GB-os 1TB-os MBP 13-hoz mérjük? Ahhoz képest meg egyenesen olcsóbb, miközben jobb kijelzőt és hangszórót ad és aki eddig sem használta ki a 16GB RAM-ot és az 1TB tárhelyet, azzal gyakorlatilag jótékonykodik az Apple!

[ Szerkesztve ]

(#118434) HoTDoG válasza M1995 (#118432) üzenetére


HoTDoG
tag

"iPhone Mini egész jó számokat produkált, sok Android gyártó megirigyelhette volna, de folyamatosan árulni nincs értelme"

Most akkor irigylésre méltó eladást produkált vagy nem volt értelme folytatni a terméket? (nyílván azért, mert nem produkálta az elvárt eladásokat)


"tök jó, hogy gondoltak a kompakt formát igénylőkre is, még évekig használható lesz."

És akik szeretnék használni a mini méreteit de az új funkciók, specifikációk adottságait? Örüljenek, hogy pár éve megjelent ami még használható? Azért minden döntést ne misztifikáljunk már túl, hogy márpedig az úgy jó, ahogy az Apple csinálja, és annak kell örülni amit épp kiraknak az ablakba. Egyébként megjelenéskor vett 12 mininek már haldoklik az akksija.

"Tehát ha az előzőt kibővíted 512-re hogy fair legyen az összehasonlítás, akkor alig drágább az új, viszont jobb chip, jobb kijelző, jobb hangszóró, jobb webkamera, jobb üzemidő, több port."

Végezetül mélyebben kell a pénztárcádba nyúlnod, hogy egy olyan gépet vehess ami az Air-től valamelyest komolyabb feladatokra is alkalmas (mert pl van aktív hűtése).
Érdemes videót megnézni az M3 14' Macbook Pro 8 vs16 témában. Messziről kerülni kell a 8 GB-t, mert még olyan mutatókban is gyengélkedik a másikhoz képest, amiknek csak a memória miatt nem kellene.


(#118435) M1995 válasza Stauffenberg (#118433) üzenetére


M1995
aktív tag

Leírtad nem érted az 50K különbséget, leírtam miért, ennyi. Jobb lett a kínálat, ez is látszik.

"Azt mondtam, hogy nagyobb lett az árszakadék az Air és az MBP között."

Hát mivel már M3 MBP van most és még M2 Air, ezzel nagy csodát nem mondtál. Meglátjuk milyen lesz a kínálat, amikor az Air is megkapja az új chipet.

#118434
Mert rétegigény már a kompakt telefon, aki olyat akart megvette a minit és mivel még évekig használható hiszen nem buta chip van benne, 5G is, tehát felesleges évente újat kiadni, mert akinek már van annak még jó a meglévő, aki egyáltalán nem akar ilyen méretet annak mindegy lenne új. Tehát az elérhető vevőket már megszólították. Apple szintjén nem produkált nagy számokat, főleg USA és Kína mint legfontosabb piacokon, de azért ha megnézed mennyit adtak el, arra pár Android gyártó irigykedhetne, ennyit írtam. ÉS konkrétan örülök, hogy egyáltalán lett két széria is, és nem csak a Plus, Max tepsiket árulták.

Aki mini vásárló, az nyilván nem várja el raytracinggel tudjon játszani mint az új 15 Pro... és olyan kamera is legyen benne, szóval nem tudom mire gondolsz új funkciók alatt. Mire nem tudsz egy 13 minit használni most?

Én egyébként sajnálom kivezették a minit, de értem miért. Ez nem tudom nálad miért jelenti azt, hogy az Apple mindig mindent jól csinál. És remélem SE-ként visszatér, vagy elég lenne 3-4 évente kiadni egyet, hogy mire elavul a 12-13 mini, legyen utód.

Akkut lehet ám cserélni...

(#118436) kivlov válasza moleculez (#118418) üzenetére


kivlov
aktív tag

Erre szokták mondani kinek mire kell vas olyat vegyen.
Több mint 20 éve használok win-t, IT szektorban mozogtam sokáig, de idén elég lett belőle végleg.

Hiába brandes gép, hiába 32GB RAM és még sorolhatnám ha egyszerűen képtelen 1 hétig megbízhatóan működni.
22H2 frissítés óta nincs olyan hetem vele, hogy ne legyen valami anomália, hol a start menü nem jön elő, hol menük nem nyílnak meg és egyéb hülyeségek.
Mindezt egy eredeti windows-al brandes gépen.

Arról ne is beszéljünk, hogy lehetetlen vele huzamosabb munkát végezni szinte naponta újra kell indítani mert összeomlik különben.
Pedig még csak agyon sincs terhelve adott mondjuk 6-8 projektkép megnyitva photoshopban és böngészőben 8-10 ablak, de ha itt kell hagynom a gépet, mert el kell mennem pár órára mire visszaérek megette az összes memóriát pörög ezerrel a proci és zárhatok be mindent és kezdhetem újraindítással megnyitni az összes folyamatot amibe benne voltam.

Ehhez képes a mac mióta megvan csak frissítéskor volt újraindítva
Érdekes abban bármennyi folyamatot hagyok itt csak lecsukom visszajövök és folytatom és fel se merül az összeomlás...
Ezt valahogy a winnél nem tudják megoldani, meg sok mást se.

Persze vannak korlátok itt is és szokni kell bizonyos dolgokat mert nagyon másképpen működik de alapvető elvárás lenne egy oprendszernél hogy stabilan menjen már legalább 1 hetet annélkül, hogy önmagaát felemészti :DD

Igazi erejét akkor hozza a mac is ha teljes ökoszisztémában tudsz dolgozni ha van mellé iphon és egy ipad is na akkor olyat tud amit semmi más sajnos.

A picipuhák ott rontották el, hogy nem feküdtek rá rendesen a telefon és tablet vonalra pedig iszonyatos potenciál lett volna egy ugyanilyen ökoszisztéma felépítésében amin win fut minden eszközön.
Egy wines teló kiválthatna egy asztali gépet vagy egy laptopot is sok esetben ha monitorra tenné az ember, de benézték csúnyán az igényeket...mint a nokia...

(#118437) Stauffenberg válasza M1995 (#118435) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Leírtad nem érted az 50K különbséget, leírtam miért, ennyi"

De ha az XDR monitor 100 ezret ér, akkor azzal is megfejelve tulajdonképpen 50 ezerrel olcsóbb a gép 800 ezerért, mint a korábban 650 ezres belépő MacBook Pro! 😍 Imádom ahogy érvelsz! A marketinges exem jut róla eszembe! Randira ne hívjalak! :D

"Jobb lett a kínálat, ez is látszik."

Ez a te szubjektív véleményed.

"aki olyat akart megvette a minit és mivel még évekig használható hiszen nem buta chip van benne, 5G is, tehát felesleges évente újat kiadni"

A jótékony Apple már mindenki csizmájába odatette a 13 Minit, akinek olyan kellett és így már nem kell pár évig ilyet gyártani, addig se szennyezzük vele a környezetet! Mondjuk nem világos, hogy akkor a sima 12, sima 13 után miért jött a sima 14, de hát ez valahol logikailag összeáll! Valószínűleg. :D

(#118438) joey04 válasza kivlov (#118431) üzenetére


joey04
titán

én arra reagáltam, hogy ez nem csak itthon téma, hanem az usában is akár. a többi már csak rizsa. ebben egyetértünk: el tudom dönteni önálló emberként hogy valami kell vagy nem ezzel itt rövidre is van zárva. én pl nem venném, mert egy szar vétel. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118439) Aszpirin válasza Stauffenberg (#118426) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az általad belinkelt ábra negyedévente mutatja az eladásokból származó bevételt, és rajta van 2023 negyedik negyedévének eddigi eredménye is. Jól látható, hogy a megugrás 2020 utolsó negyedévében kezdődik, mvagyis az M1-gyel, azelőtt sok évig viszonylag konzisztens az eladások szintje, a mindig kiugró negyedik negyedévekkel (karácsony, ugye). A legnagyobb kiugrást 2022 utolsó negyedéve produkálja, a 2023-as meg még nem ért véget, akár komoly kiugrás is lehet, mert karácsony ezután jön.
Én ezen az ábrán csak annyit látok, hogy az M1 valóban rekordeladásokat produkált 2 évig, de az M2 érában volt már a legeredményesebb negyedév, 2023 pedig még mindig jobb, mint az M1 előtti évek... Tehát olyan nagy gond (egyelőre) nincs, de eléggé egyértelmű, hogy miért kellett sietve kiadni még karácsony előtt az M3-asokat Pro-ig...
Persze ha rövidtávú trendként nézzük, akkor a 2023-as számok értelmezhetőek hanyattesésnek, de ha a teljes képet nézzük, akkor abból egyelőre csak az jön le, hogy az M1 túl jóra sikerült :D, aztán minden visszatért a régi kerékvágásba, mert a M2 nem volt akkora dobás (de azért arra elég volt, hogy minden idők legjobb bevételét hozza a tavalyi utolsó negyedév. Ja, és hogy ennek mi köze a 8GB-hoz? Ha mondjuk alapból 16 GB-ot tettek volna az alacsonyra pozicionált gépekbe, akkor jobbak lettek volna az eladási számok? Ilyen korrelációt biztosan nem találtak az Apple gazdasági szakemberei, különben az M3-as alapmodell tuti 16GB-ról indulna, akárcsak az iMac... Azért ne higgyük annyira hülyének az Apple-t, hogy nem végez piackutatást...

[ Szerkesztve ]

(#118440) M1995 válasza kivlov (#118436) üzenetére


M1995
aktív tag

Így van, feladatra kell gépet venni. Ha Windows kell, akkor azt. Amúgy most lehet mondani persze, hogy egy MacBook memóriabővítés drága és Windows laptopnál mennyivel olcsóbb, ez rendben igaz. Viszont ez csak egy kiragadott dolog, a Windows laptop ugyanúgy elmegy 20 órát akkuról, ugyanolyan jó a kijelző, webkamera, hangszóró, trackpad és hát biztos a Win11 olyan jó?

Microsoft próbálkozott a telefonnal, csak többek közt három fő dolgon bukott el a Windows Phone & Nokia Lumia kaland:
1. WP7 vevőknek és fejlesztőknek benyögték bocsi WP8 újrakezdjük, majd WP10 megint. Öt év alatt leforgása alatt.
2. Google keresztbe tett nekik, hogy Gmail, YouTube, Maps nem lehetett, hiszen egy pörgős és olcsó Nokia Lumia 520, 620, 730 hardveresen köröket vert az akkori (10 éve) Jelly Bean és KitKat alsó- és középkategóriás Androidokra. Ezt nem engedhette a Google. (don't be evil LOL)
3. Social media felfutóban: mindegyik cég a saját appjába akarta bezárni az embereket, ott bámulják a reklámokat és adatgyűjtés, teljesen ellentétes a Windows Phone minimalista hub rendszerével, ahol oprendszer szinten egységes felületen egyetlen helyen láttad XY ismerős mit írt Facebookra, Twitterre stb.
A Snapchat fejlesztője meg kapásból utálta a Microsoftot, ilyen trendi appoknak akkor esélye se volt.

Ezenkívül még olyan apróságok, hogy az erős Nokia brand helyett félúton valamikor Microsoft Lumia néven jelent meg. Óriási öngól marketingben. És azóta ezt újra eljátszották, az erős Office 365 brand helyett most lett Microsoft 365, teljes vicc.
Nadella mostanában nyilatkozta, hogy kicsit már bánja első döntései közt volt a Windows Phone feladása.
Egyébként több dolog volt már akkor egy évtizede Windows Phone-ban, ami iOS-Android csak évekkel később vagy nem. (radikális új design szoftverben, live tiles, univerzális appok, cortana, continuum, sötét-világos mód, élő fotó, offline térkép, accent colours, kameragomb, böngésző címsáv alul, remek billentyűzet) A Microsoft elrontotta, ott volt a lehetőség Apple szintű ökoszisztémára: outlook, onedrive, onenote, office, xbox, music + film, cortana, edge, surface tablet, laptop, de hát belevágni nem elég a dolgokba, koncepció is kell, összevissza irányokkal semerre nem mennek.

(#118441) M1995 válasza Stauffenberg (#118437) üzenetére


M1995
aktív tag

Hú van baj.

[link]
Nézd már meg az előző induló MBP és a mostani MBP adatait, hát objektíven egyértelmű melyik jobb ajánlat.

Meg egy kicsit helyezzük kontextusba a dolgokat: öt éve azon panaszkodtunk, hogy Intel csak ennyit tud és zúg a venti, hogy a butterfly keyboard nem jó, touch bar gimmick, eltűntek a portok...

Most M chip szuper teljesítménnyel, szuper üzemidő, szuper csend, új billentyűzet, SD vissza, magsafe vissza, jobb hangszóró és webkamera és egyebek, 13" és 15" Air, 14" és 16" MBP, hát akkor szerintem szabadjon már leírni: tényleg jó a kínálat. Objektíven. Persze, ha egyesek folyton csak rinyálni akarnak, hát...

Most akkor a Mini témába belekevered a "normál" méretűt is? Összevissza beszélsz. A mini mint kompakt méret egy egyedi kategória, rétegigény, a "normál" pedig az alapértelmezett amiből a legtöbbet adnak el, tehát miért ne lenne minden évben új, de ha nem érted nem baj. Plus és Max eladások is nőnek, erre megy a piac mert emberek azon csinálnak lassan mindent. 6-8 óra SoT, Netflix stb. Egyébként a Mini statisztikáknál nehéz megmondani, hogy akinek kompakt telefon kell, napi 1-2-3 óra használattal, aztán hazaérve már iPad, ő is hagyott annyi pénzt a cégnél, mint aki csak egy iPhone Pro Maxot vesz és azon csinál mindent.

(#118442) lmno válasza Aszpirin (#118439) üzenetére


lmno
őstag

“Ha mondjuk alapból 16 GB-ot tettek volna az alacsonyra pozicionált gépekbe, akkor jobbak lettek volna az eladási számok? Ilyen korrelációt biztosan nem találtak az Apple gazdasági szakemberei, különben az M3-as alapmodell tuti 16GB-ról indulna, akárcsak az iMac... Azért ne higgyük annyira hülyének az Apple-t, hogy nem végez piackutatást...”

Erről pofázok én is, de a kolléga szerint pszichológushoz kell mennem, mert Apple fanboy vagyok :)

(#118443) bmakszim válasza Aszpirin (#118424) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én megnéztem ennek az embernek az M3 Max-ról szóló videóját és totál kiégtem, hogy képtelen megemlíteni, hogy mégis melyik MAX chip van a gépében. Egy elmosódott cinebench screenről lehet kiszúrni, hogy a 16 magos...
Sőt a grafikonjain se képes odaírni, hogy az összehasonlításban szereplő chipek hány CPU/GPU magosak. Ennél fogva az egész totál haszontalan.

(#118444) pourri válasza lmno (#118442) üzenetére


pourri
aktív tag

Tipikus, amikor már elfogynak az érvek, jön a személyeskedés. :DD

(#118445) Aszpirin válasza bmakszim (#118443) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az általam linkelt videójában egészen egyértelmű, hogy melyik chipekről és melyik modellekről van szó. A magok számát is egyértelműen kiírta. Igaz, nem a grafikonjain, de kb ezzel kezdi.
Az M3 Max-os videóját (még) nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#118446) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok!

Van egy 2008-as Alu Macbookom (is) eddig nem volt gond az aksival, most egy kicsit pihent a szekrényben és amikor elővettem le volt merülve teljesen. Most azt írja szervizeltessem az akkut. 99%-nál nem tölt feljebb.

CoconutBattery:
- Design capacity: 71%
- Cycle count: 131
- Gyártó: Simplo
- Gyártás: 2010-11-05 (4 737 nap)

Mivel kb 1 éve van nálam (retro), nem ismerem az előéletét gondolom utángyártott az aksi mivel 2010-es.

Aksi kuka? Vagy még így elketyeg egy darabig? :R
Lehet hozzá kapni emberi áron megbízható aksit?

(#118447) herdsman12 válasza tl-x (#118446) üzenetére


herdsman12
őstag

Akár működhet is még egy darabig, de nem véletlenül írja a szervizeltetést.
Nálam 86x ciklus/80% körül jelzett, akksi már felfújódott, ki is cseréltem gyorsan.
Pontos beazonosítás: [link] [link]
Itt nézelődj: [link] (FixPremium) [link] (Cameron Sino).
Vagy aliexpress, pár helyen ma meg néhol még napokig van árengedmény.

(#118448) tl-x válasza herdsman12 (#118447) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm szépen! :R
Vegyem ki inkább a gépből?

(#118449) kukulec


kukulec
őstag

a laptopoknál nincs olyan opció, hogy nem enged 80% fölé tölteni?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#118450) Aaron14


Aaron14
őstag

Kinek, milyen tapasztalata van az apple.com-os rendelések visszaküldésével? Milyen gyorsan dolgozzák fel?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.