Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118151) Smiley válasza arn (#118150) üzenetére


Smiley
őstag

Nezd vissza egesz a powerbook korszakig. Mindig $2000-tol kezdodtek a munkara valo gepeik, tokmindegy hogyan hivtak oket. Ez nem valtozott most sem, most is $2000-tol kezdodik. Ha melora kell, akkor eleg egyszeru, mert pontosan ki lehet szamolni, hogy ez a befektetes mikor terul meg es utana mennyi penzt hoz. Maganszemelynek ilyen kategorias gepet venni meg tenyleg baromsag, mert azert fizetsz egy rakas penzt ami amugy egy fele annyiba kerulo gepen is bovel elfut. Ha valamit megtanultam, hogy mindig az adott feladatra vegyunk gepet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#118152) arn


arn
félisten

Meg ket baljos elojel, hogy ez az m3 szeria nem lesz nagy dobas:
* m1hez hasonlitottak a prezentaciokon
* az m2ot pillanatok alatt eltuntettek a pro portfoliobol, alacsonyabb aron versenykepes ajanlat lehetett volna

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118153) arn válasza Smiley (#118151) üzenetére


arn
félisten

Ezt pcvel is megteheted :) sosem onmagaban kell nezni a kepet, amit az apple szeret(ne).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118154) Stauffenberg válasza M1995 (#118143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mac esetében a 8 GB RAM dolgot megfordítom optimista nézetre: (...) viszont az is igaz ha az egyesített memória és gyors swap miatt most is árulnak új 8 GB gépeket több évre szánva"

Kifelejtetted, hogy az M1 után visszanyesték az SSD sebességét a felére az alapmodellnél, így hiába bámulatos a swap teljesítmény MacOS-en, ha az M2-nél sokkal hamarabb jön el a pont, hogy ledadog.

Én az M1-est is térdre tudtam már tenni nem cachelhető memóriaintenzív multimédiás dolgokkal. Tudod mi volt az? Live stream (kemény baszki, volt a fórumon aki meg akarta magyarázni, hogy én vagyok hülye, hogy ilyeneket elvárok egy Air-től), ami mellett gyakorlatilag alig tudtam mást csinálni, mert az nem olyan, mint egy Youtube/Netflix videó, hogy előre cacheli a következő 60 másodpercet és közben meg pakolgatja a RAM és a swap terület között magának a dolgokat.

Eközben simán elfuttatom a videovágó szoftvert (DaVinci Resolve) és a Photoshopot párhuzamosan, mert ott a swap használat jól párhuzamosítható. De a live stream lefekteti két vállra.

(#118155) Smiley válasza arn (#118153) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, software es vagy megszokas kerdese az egesz. Ma mar nem az van mint 20 evvel ezelott, hogy eg es fold a kulonbseg az OSX es a Windows kozott.
En most azt latom, hogy otthonra mint ilyen mindenes gepnek nincs igazan jo deal az apple-nel, mert azt altalaban az ember azt hosszabb tavra tervezi/veszi es oda kellene az Air-be a 16/512 default-bol. $1600 apple arazassal is sok ezert, pedig ez lenne az igazan kompromisszummentes otthoni masina. Nem azert mert a paraszt egesz nap videot fog tomoriteni meg vagdosni, hanem mert a memoria egyre olcsobb es olcsobb lesz, es a software fejlesztes ugy olcsobb ha nem kell agyonoptimalizalni a memoriahasznalatot, tehat a vilag ezt a trendet koveti. Regen is sporolt a memoriaval, szoval ez sem ujdonsag, viszont amikor eljott ez a pillanat, hogy keves akkor tudtad boviteni a gepet es itt van a nagy kulonbseg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#118156) bmakszim válasza arn (#118150) üzenetére


bmakszim
senior tag

a 14est a korabbi 13 helyere hoztak (...) nem a userek, hanem az apple jar jobban: dragabban adnak kevesebbet.

Azért ez egyáltalán nem igaz. Ugyanabban a konfigurációban (512/8) a 13-as Pro 1499$/750e Ft volt. Most +100$/50e Ft-ért kapsz egy sokkal jobb kijelzőt, sokkal jobb hangszórókat és plusz portokat. Szerintem az új gép egy jobb ajánlat.

#118152 arn
Az M1 Pro ugyanúgy eltűnt az Apple kínálatából az M2 Pro megjelenésével, ez nem új dolog. A forgalmazóknál pedig még sokáig kaphatók lesznek akciósan.

(#118157) bollokcs80 válasza bmakszim (#118156) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De a legkisebbnek ugyanúgy nincs értelme, mint az M2-es alap Pronal. Ha csak egy RAMot bővítenél, már ott vagy a nagyobbak áránál. Ha meg jön majd az M3-as Air, megint értelmetlen lesz. Az M2-es 13-as Pro meg amúgy 650-ről indult, igaz 8/256-ban.

B.Cs.

(#118158) M1995 válasza arn (#118150) üzenetére


M1995
aktív tag

Nem jól nézed. 1300 dolláros touch bar gép csak 256 GB volt, 512-vel 1500 dollár volt már, most az új 1600 dollár 512 GB és akkor 100 dollárért kapsz jobb design-t, új chipet, jobb kijelzőt, jobb hangszórót, jobb portok, jobb modemek.

"elobb utobb az o eladasaikon latszani fog ez"

Nem hiszem, hogy aggódnak: Apple's Mac market share jumped though PC sales fell for sixth quarter

"Ha power felhasznalasrol van szo, egyre kevesbe versenykepesek a macek."

Mi alapján mondod? Nem értek egyet. Hol vannak a MacBook Pro üzemidő, teljesítményű, halkságú Windows laptopok, azt nem is említve Windows milyen.

#118154
Hát, kifejezetten live stream feladatra nem is alap Airt vennék.

#118155
Hosszú távon a bővítés árával is megéri az Air évekre visszaosztva, de pl. bővített mini is lehet otthonra olcsóbban.

(#118159) M1995 válasza bollokcs80 (#118157) üzenetére


M1995
aktív tag

Azoknak lesz értelme, aki csak néha hajtaná úgy, hogy hasznos az aktív hűtés és Airhez képest valamennyivel több üzemidő. Amúgy igen, majd a bővített Air lesz jó vétel.

(#118160) bmakszim válasza bollokcs80 (#118157) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem értek egyet. Nekem pl a 14" M1 Pro teljesítményben overkill, de nem mondanék le a miniLED kijelzőről és a hangszórókról, a méret is tökéletes, szóval továbblépés esetén az Air-ek kiestek. Viszont örülnék a plusz üzemidőnek, ami alapján az alap M3 16GB RAM-mal jobb választás, mint az M3 Pro (22 vs 18 óra).

(#118161) Stauffenberg válasza M1995 (#118158) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Hát, kifejezetten live stream feladatra nem is alap Airt vennék."

Live stream nézésről volt szó. Nem tudja úgy cachelni mint a hagyományos videókat, telerakja a RAM-ot és minden más megy swapba, aminek innentől az SSD sebessége lesz a szűk keresztmetszet.

(#118162) Aszpirin válasza Stauffenberg (#118161) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Hány óra live stream tölt meg mondjuk 4GB-ot?

(#118163) bollokcs80 válasza bmakszim (#118160) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Oké, de te már Pro-ról váltasz eleve, én olyanokra gondoltam, akik újonnan jönnek be. :R

B.Cs.

(#118164) Stauffenberg válasza Aszpirin (#118162) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel a múltbéli képkockákat nem tárolja, nem tölti meg, de a böngésző RAM kezelésétől függ mennyit harap ki. Én olyat tettem, hogy egy kifejezetten botrányosan rosszul megírt weboldalon (Facebook) néztem egy élő adást, ilyet az átlag felhasználó nem csinál, ezt már akkor is elmagyarázta egy fajvédő fanboy fórumtárs.

A böngésző felemésztett valamivel több, mint 6GB-ot egészen addig amíg azt a fület be nem zártam. Mivel ezt nem tudta kiírni swapba, ezért a rendszer többi részének maradt 2 GB.

Valószínűleg a Safari jobban lekezelte volna egy kicsivel, de nem tehetek róla, hogy az meg nincs Androidra/PC-re, nekem meg négy platform (MacOS, iOS a másik kettő) között kell megoldanom a böngésző szinkront és erre jóformán csak a Chromium alapúak vannak.

Egyébként szerintem ez nem volt akkora gond, mert a gépemre az van írva MacBook Air, nem pedig MacBook Pro, tudom mivel jár ez, csak felhívtam egy potenciális dologra figyelmet, hogy a swap is csak addig működik jól, amíg swapolható folyamatokkal bombázod.

Bezártam az adást és folytattam a telefonomon, hogy a laptopot tudjam használni közben annak a 12 db fotónak a megszerkesztésére, amit akkor is röhögve megcsinál, mikor a háttérben nem Facebookot, hanem mondjuk a világ egyik legprofibb videovágó szoftverét futtatom.

Lehet aki 8GB RAM-os gépet vesz, többet Facebookozik, mint videót vág DaVinci Resolve-ban... :) De lehet nem, ki tudja. Az "átlag felhasználó" mindig úgy definiálódik, ahogy a vita éppen megkívánja.

(#118165) HoTDoG válasza M1995 (#118158) üzenetére


HoTDoG
tag

"...azt nem is említve Windows milyen."

Amúgy mi a baj a Windows-sal, mint oprendszerrel az utóbbi időben pláne a 11-el? Irodai felhasználásra, Teams, O365, Web Office, asztali Office, one drive sync, nekem spec jobban kézre áll. iOS-el is egyre kompatibilisebb.

(#118166) M1995 válasza Stauffenberg (#118164) üzenetére


M1995
aktív tag

Elhiszem, de olyankor mit csinál, lefagy? Vagy miért zártad be? Nem szoktam ilyeneket nézni.

#118165
Hosszú lenne belemenni, és azt sem akarom flame legyen belőle. Windows-nak is megvan a területe, almás rendszernek is. Kinek mi a jó.

(#118167) balmag válasza balmag (#118115) üzenetére


balmag
csendes tag

Megoldva.
Egy SMC reset megoldotta a problémát.

== Hobbi Barkács ==

(#118168) Stauffenberg válasza M1995 (#118166) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A többi app kezdett elég nagyon lassú lenni és lassan reagáltak mindenre, mert azokat próbálta swapból a RAM-ba visszahívni, csak nem volt hova.

El tudom képzelni ez milyen lehet fele ilyen sebességű SSD-vel, teljes agyhalál. Az M2-től felfelé nem szabad alapmodellt venni 2023-ban, a 8 GB RAM is vicc, meg az a 256 GB-os SSD is, ami fele akkora sebességű, mint amit az M1 mellé adtak.

(#118169) M1995 válasza Stauffenberg (#118168) üzenetére


M1995
aktív tag

És ha csak a live stream megy, nem még öt dologgal foglalkozol, akkor jó?

(#118170) cOxeR válasza madgie (#118139) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam is ez a helyzet, csak én 128GB-os telefonokat veszek... és iCloud bőven elviszi a terhelést.
Mennyire vagy elégedett a 15 pro-val? Én is rendeltem (2 db-ot), de malmozok és várok, hogy megérkezzenek. (mondjuk előfizetés mellé vettem, vélhetően kp-ra tudnék hamar kapni)

[ Szerkesztve ]

(#118171) sityupityu válasza cOxeR (#118170) üzenetére


sityupityu
veterán

Mennyire vagy elégedett a 15 pro-val?

Szerintem ez nagymértékben függ attól, hogy miről váltott át. 14 pró-ról egyértelmű, hogy teljesen felesleges átváltani rá, szinte alig ad valami pluszt. A 13 már határeset szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#118172) cOxeR válasza sityupityu (#118171) üzenetére


cOxeR
Ármester

12 mini :) (nálam ritka a váltás 6s volt előtte amit azért dobtam mert a rendszer szoftver nem fért el 16gb-on… és ennyi az iPhone pályafutásom)
MacBook-ot azt váltani fogom, 2-3 évente mert fontosabb munkaeszkoz mint a telefon egyenlőre és nem akarok ott ragadni egy műszaki “elmaradott” szinten.

[ Szerkesztve ]

(#118173) whited


whited
addikt

Sziasztok
Gondolkodom, hogy vissza jövök MAC-re, viszont mivel néha játszanék is ezért gondolkodom, hogy egy M1 ultra már elég lenne.
Kérdés, hogy szabad-e ezt használtan venni, vagy esetleg van más alternatíva is? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#118174) -Skylake- válasza whited (#118173) üzenetére


-Skylake-
addikt

"viszont mivel néha játszanék is ezért gondolkodom, hogy egy M1 ultra már elég lenne"

:F :F . marmint ize, eddig sem a teljesitmeny volt a gond, hanem az hogy a mac netto alkalmatlan jatszani. tulkepp ket lehetoseg van, a kinezett jatek VAGY nem letezik macre, VAGY vallalhatatlanul fut rajta. kor bezarult.
(vagy persze apple arcade es tarsai, annak meg tokmindegy hogy ultra vagy base, mert az elbol teleport a 15 evvel ezelotti multba).

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#118175) whited válasza -Skylake- (#118174) üzenetére


whited
addikt

És a bootcamp Windows alól?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#118176) V.Stryker válasza whited (#118175) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ARM-re még szerintem nincs rendes windows.

Miért nem veszel egy macbookot, mellé meg egy xbox-ot? Problem solved.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#118177) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!

iPhone 12 telefonomról szeretném az összes képet és videót szinkronizálni MacBook Air en keresztül közvetlenül SSD-re.
Lehetséges ez közvetlenül, mert a laptop is tele van teljesen és sehogy nem sikerül.

Köszönöm a segítséget!

(#118178) Stauffenberg válasza V.Stryker (#118176) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1

Nekem a Mac mellé van egy PlayStation 5, de egy Xbox Series X is bőven elég lenne, ha nem éppen a Sony exkluzívok érdekelnének jobban. A korábbi PC-m helyén van az íróasztalon és arra a 4K monitorra van kötve, amibe a MacBookot is dokkolom.

Ha belegondolok, hogy kis túlzással egy MacBook RAM+SSD upgrade árából megvolt (180k) vadiújonnan, akkor szerintem nem kérdés, hogy ez az egész Mac-en gaming dolog még mindig elég értelmetlen felvetés.

(#118179) arn válasza Smiley (#118155) üzenetére


arn
félisten

Persze, a szukos memoriaval a legegyszerubb belassitani az osfrissitesekkel a regi gepeket. Igy vagy gyakrabban veszel olcsobb uj gepet, vagy megveszed aranytalanul dragabban (a piaci ram ar vagy 10xseert) a tobb ramosat. Apple reszerol winwin. Bar igazabol a pcgyartok ezt a forrasztott ramdolgot hamar atvettek, csak a 8g dolgot sehol sem probaljak a premiumszegmensben elnyomni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118180) Jaded válasza whited (#118175) üzenetére


Jaded
senior tag

Attól függ mivel játszanál, Modern Warfare 4 (2005) is megizzasztja. Igaz csak Airem van.

Renault Megane IV Limited

(#118181) arn válasza bmakszim (#118156) üzenetére


arn
félisten

Hanem hova hoztak? Ez a legolcsobb pro, korabban az oskovulet 13as volt az. Meg kesz szerencse, hogy hoz vmi pluszot az ujabb modell… a +256g ssd vagy 5 dollar lehet az applenek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118182) arn válasza M1995 (#118158) üzenetére


arn
félisten

Jah az ssdt ide kellett volna :) fillerekbe kerul manapsag ekkora meretben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118183) moleculez válasza whited (#118173) üzenetére


moleculez
veterán

Annyiból már konzol (akár combos pc) + macbook air. Gaminget engedd el macen, foleg az AAA címeket.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118184) kleinguru válasza arn (#118179) üzenetére


kleinguru
addikt

Sokan megfeledkeztek róla, hogy nem alaplapra forrasztott, hanem SOC-ba integrált memóriáról van szó. Nagyon más költségekkel és kockázatokkal (gyártás esetén) kell számolni, ráadásul a teljesítménye sem a hagyományos ramok szintjén van. Abban egyet értünk, hogy az alap lehetne 16GB mindenhol :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#118185) Stauffenberg válasza moleculez (#118183) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Apple mostanában akar komolyabban nyitni a gaming felé, de nyilván most ezt az iPhone vonalon hangsúlyozzák jobban, hogy AC Mirage és hasonlók jelennek rá, miközben ennek több értelme lenne MacOS-en (ki a tököm akar fullos konzolos játékot kijelzőt tapicskolva játszani, ha meg beleteszed a negyed kilós 15 Pro Max-et egy gamepad tartóba, olyan fejnehéz lesz, hogy belezsibbad a csuklód).

Látok potenciált benne pár Apple Silicon generációval odébb, de ez még egyelőre nagyon kezdetleges és a felhozatal is szűkös.

(#118186) kchris78 válasza arn (#118179) üzenetére


kchris78
veterán

nem kell "konteozni", megoldjak a lassitast a hatalmas memoriaigenyu cross-platform frameworkok, es a bena fejlesztok.

[ Szerkesztve ]

(#118187) madgie válasza cOxeR (#118170) üzenetére


madgie
titán

Nagy és nehéz majd' három év 12 Mini után, de egyébként zseniális a telefon, fotóban és videóban is (melóra is használom vágóképekhez, oda is meglepően jó logban). Akkuidőben is nyilván másik kávéház, a Mini néha napi kétszer töltőn volt, ezt még lemeríteni sem bírta meddig soha, pedig sokszor csak 80%-ig töltöm.

(#118188) cOxeR válasza madgie (#118187) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem is nagyon kellene video tartalmakat tolni - fotózásokról, és mióta van film mód videóban, azóta fenem a fogam egy ilyen készülékre.

(#118189) moleculez válasza Stauffenberg (#118185) üzenetére


moleculez
veterán

Persze, sőt az Apple TV 1:1-ben lehetne konzol (de ha másnem akkor a macMini) akár de ugye ahhoz komoly AAA címek kellenének, nem 1-2. Namost a gameport sdk jó kiindulási alap, akár otthon is lehet portolni ezt azt aki ért hozzá, de nyilván studiók kezében egész jó tool lehet. Ha majd élnek vele ugye. Szóval jah potenciál az van benne, csak kell neki idő.

Ugyanígy annak is hogy teljesértékű dev platform legyen. Prezentációkon jól mutat, hogy Xcode milyen nagyot megy, de gondolom nem kell részletezni hogy mennyire mellé tud menni a papíron ugyan létező portolások, csak messze nem tökéletesek. Én pl ML librarykkal nyaltam be, fél napot debuggolni hogy egy dependency nem futott rendesen, és Reddit legeldugottabb sarkában találtam rá választ. Nem volt vicces. És mégcsak nemis valami egzotikus programnyelv csak Python.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#118190) -Skylake-


-Skylake-
addikt

sztem boven raerunk akkor visszaterni a mac gamingre, amikor MINDEN megjeleno AAA ugy lesz lsitazva, hogy PS(X)/XBOX(X)/WIN(X) ES OSX(X).
na ameddig ez a pillanat nem jon el, addig nyugodtan tekinthetjuk feleslegesnek ezt a temat. a mac a vegletekig (mar olyan szintekig, hogy egerkezeles) tokeletesen alkalmatlan jatekra es ez biztos, hogy nem fog erdemben valtozni a kovetkezo evTIZEDben. mert gyak az alapjaibol kene ujragondolni mindent. ez egy vagyalom, semmi tobb. apple arcadeben meg ami van az nem jatek, jatek a cyberpunk meg a horizon meg ezek. nekem gyak a kedvenc game-em a death stranding, az pont jon macre, kizart, hogy megvegyem. felesleges, felgyujtani 59 dollar pont ugyan az mint elkolteni egy mac gamere. ezt el kell engedni, foleg (foleg) abban a kontextusban hogy mennyibe kerulnek a macek es mennyibe kerulnek a konzolok. gyak egyetlen akarmilyen upgrade (mem, ssd, barmi) aran lehet venni boltbol zsir uj series X-et. mondjuk egy 512-1TB aran...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#118191) arn válasza kchris78 (#118186) üzenetére


arn
félisten

Ezt csak arra alapozom, hogy az en felhasznalasi teruleteim vajmi keveset valtoztak, viszont az elejen a porgos keszulek az evek alatt egyre veszit a tempobol. Valszeg osszefugg az akku elhasznalodasaval is, de osszessegeben jobban jarsz, ha gyakran cserelgeted a gepet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118192) arn válasza kleinguru (#118184) üzenetére


arn
félisten

A soc melle van rakva, de jol latszik, hogy a chipek szamanak szerepe van a skalazodassal. Szvsz az m3nal vmi fura konfig lesz a fura meretbol es savszelbol adodan.

en vmi hasonlo prosztosagra szamitok, ket dollaros sporolasi cellal:

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118193) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Kíváncsiságból ránéztem az M2 15 árakra, és meglepve látom, hogy gyakorlatilag kizárólag feketében kapható mindenütt, szürke sehol sincs.

Ez azt jelenti, hogy azokat így elkapkodták, vagy azt, hogy eleve nem is igen érkezett még abból?

W | W | H | W | W | W | H

(#118194) lmno válasza Ctrl+Alt~Del (#118193) üzenetére


lmno
őstag

Augusztus elején vettem ezüstöt, akkor még volt mindegyikből.

(#118195) kleinguru válasza arn (#118192) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van az SSD chip(ek) kapcsán. De én a RAM-ról beszéltem. Ott bizony A SOC-ban van. Íme.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#118196) kchris78 válasza kleinguru (#118195) üzenetére


kchris78
veterán

ssd után a soc is low-budget lesz?

(#118197) lugosi válasza lmno (#118194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De most november van.

(#118198) arn válasza kleinguru (#118195) üzenetére


arn
félisten

Ott linkeltem a fotot az apple oldalarol, vagy mik azok a negyzetek a soc oldalan?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118199) kleinguru válasza arn (#118198) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van :R Elnéztem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#118200) arn válasza kleinguru (#118199) üzenetére


arn
félisten

Magaban a socban szvsz csak a cache, es a memkontroller van, a felskalazott ultrahoz tobb chipet hasznalnak a nagyobb savszel miatt. Ezert gondolom, hogy apple vmit megkavart. De a 18m, az annyira hulye setup, hogy nehez elkepzelni hogy milyen chipekbol jon ki. Savszelesseg csokkentesrol irnak, eddig ket chip volt a pro mellett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.