Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117851) norbertoth válasza Parson (#117844) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nyugi van :) M1 Macbook, MacOs 14.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#117852) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Elnézést a láma kérdésért, de még új nekem a dolog.
MacBook Air (M2) : hol van a DEL gomb? :))
A megszokott helyén az ujjlenyomat olvasó van.

Köszi szépen előre is.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#117853) Gubu0101 válasza Luser2000 (#117852) üzenetére


Gubu0101
veterán

A touch id alatt (ha minden igaz) Balra nyil + fn🤔

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#117854) Luser2000 válasza Gubu0101 (#117853) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm, szépen ez a jó megoldás (fn+backspace). Nem gondoltam volna.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#117855) Gubu0101 válasza Luser2000 (#117854) üzenetére


Gubu0101
veterán

En se,csak rakerestem,kezdo vagyok macbook teren,igy legalabb mar ezt is tudom :D Igen backspace :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#117856) pourri


pourri
aktív tag

Sziasztok. Ma a Macbook air m2 elkezdett elég csúnyán melegedni, és az akkumulátor is intenzíven merül. Másnál is jelentkeztek hasonló problémák Mac os 14 alatt? Ez az első alkalom, hogy ilyet csinált, semmi extrát nem csináltam ami indokolná a melegedést, konkrétan csak hátteret szerettem volna változtatni. :DD

(#117857) Aszpirin válasza pourri (#117856) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Megnézted az Activity Monitor-ban, hogy mi használ CPU-t, akkut?

(#117858) bmakszim válasza Luser2000 (#117854) üzenetére


bmakszim
senior tag

Vagy control + d

(#117859) zipcss válasza pourri (#117856) üzenetére


zipcss
tag

RR ilyen esetben segithet, ha valami task beakadt :)) (restart)

(#117860) rjg válasza zipcss (#117859) üzenetére


rjg
őstag

Ezért felesleges. Az activity monitorban (vagy a Dock-on az alt megnyomása és jobb egér gomb) az adott folyamatnál kilépésre kényszerítés.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#117861) SharpSA válasza Parson (#117849) üzenetére


SharpSA
veterán

Újratelepítettem, kijelentkeztem, ugyanolyan rosszul működik. A beszélgetések görgetése brutálisan darabos, akadozik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#117862) pourri


pourri
aktív tag

Köszi mindenkinek, egy task akadt be valóban. :)

(#117863) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok,

MBP 14-en szeretnék kijelzőt cserélni a tükröződés mentes réteg kopása miatt. Gari időn belül vagyok, istyle-ban cserélnék ingyen. Kérdés, hogy 100% hogy eredeti kijelzőt kapok onnan? Vagy inkább maradjon a kicsit kopott de tuti gyári?

Köszi

(#117864) KillHates válasza barmar (#117863) üzenetére


KillHates
nagyúr

Garanciában cserélteted? (már staingate-es lenne a 14-es :Y)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117865) barmar válasza KillHates (#117864) üzenetére


barmar
aktív tag

Van akinek 3 hét után már látszik, tele vannak vele a külföldi fórumok. Kérdés nélkül cserélnék nekem csak bizalmatlan vagyok az új alkatrészek eredetével kapcsolatban.

(#117866) KillHates válasza barmar (#117865) üzenetére


KillHates
nagyúr

100%, hogy eredetit raknak bele. Szerintem még nincsen utángyártott, vagy bontott a piacon, hogy ilyesmivel matekoljanak garanciában.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117867) KillHates


KillHates
nagyúr

Megoldódott a "nem megy a hátsó thunderbolt port" probléma a 2017-es MBP-n!
Szerencsére nem a thundebolt vezérlő gyengült el, hanem user-error volt, csak "kívülről" nem látszott:
Egy visszahajlott (?) lábú, vagy valami silányabb minőségű dugót sikerült beledugni és az egyik érinlkezőt szétroncsolta. Szerencsére az e_bay-en kapható a komplett csatlakozó. A cseréje már egy kicsit macerásabb, de nem lehetetlen küldetés.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117868) Aszpirin válasza KillHates (#117867) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Aztaa.... nagyon úgy néz ki, mintha belekerült volna valami kemény (pl. homokszem?) a csatlakoztatott káblel csatlakozójába, ami aztán bedugva jól végigkarcolta a nyákot, majd amikor elérte, "elkente" az egyik csatlakozót, amíg az összeért a másikkal.
Nem biztos, hogy user error es, sima szerencsétlenség inkább...

(#117869) M1995 válasza barmar (#117863) üzenetére


M1995
aktív tag

100% eredeti ott, hiszen hivatalos szerviz. Gondolom ugrana az APR státusz is, ha elkezdenének mókolni…
Inkább az a kérdés mennyi idő lenne.

(#117870) barmar válasza M1995 (#117869) üzenetére


barmar
aktív tag

köszi. ma berendelték, pár nap múlva megjön és helyben szerelik a kecskeméti utcában 2óra alatt. maradhatott nálam a gép addig.

[ Szerkesztve ]

(#117871) kchris78 válasza Aszpirin (#117868) üzenetére


kchris78
veterán

en egy-egy gagyi nem eredeti kabel eseten parazok is hogy mi van ha tonkreteszi a csatlakozot. nem is szeretek ismeretlen olcso kabelt bedugni, erezni mikor bedugja az ember hogy nincs az a jellegzetes bepattanas hanem nehezkesebben megy bele...

(#117872) Hoffer


Hoffer
őstag

Kis technikai kérdés, Air M2, esténként gondosan kikapcsolom a gépet aztán reggel ismét be, van ennek értelme? Vagy nyugodtan maradhat éjszakára simán lehajtott kijelzővel csupán? Vajon mennyit merül ha minden app-ból kilépve?
:R

(#117873) Parson válasza Hoffer (#117872) üzenetére


Parson
addikt

Nincs. Felesleges kikapcsolgatni. Le kell hajtani a kijelzőt és kész.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117874) icecave válasza Hoffer (#117872) üzenetére


icecave
nagyúr

Csukd le és kész, én az M1-et az elmúlt egy évben kb. háromszor kapcsoltam ki-be. Így még ha monitorral is használom, csak rá dugók, ki sem nyitom.

(#117875) KillHates válasza Hoffer (#117872) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fontos, hogy torrent ne fusson, és a spotify-t is le kell állítani, illetve a többeszközös lejátszást le kell tiltani mert ezek szeretik az alvó gépet babrálni.
Egy elmebeteg példa: van nekem egy Steelseries billentyűzetem kismillió dedikált gombbal (és gondolom bughalmaz szoftverrel, ami ezeket lekezeli) , ha azt rádugom egy olyan gépre ami be van jelentkezve az adataimmal és megnyomom rajta a multimédia gombot, akkor az M2-es notimon elindul a spotify zene :Y De csak azon csinálja, pl. a kis Inteles 13-as kussban van :U Meg ne kérdezzétek, hogy ez hogyan! Majdnem összesz@rtam magam mikor először csinálta; felordított a "hét mesterlővész" a semmiből! Képzelhetitek...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117876) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Október 30-án új Apple Event, pletykálnak M3-as notikról. [link]

Meglátjuk... :))

B.Cs.

(#117877) pourri válasza bollokcs80 (#117876) üzenetére


pourri
aktív tag

Annyira feleslegesnek tartanám. Még egy M1-et sem tud megizzasztani semmi.

(#117878) Gubu0101 válasza bollokcs80 (#117876) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ez is olyan lesz,mint tegnapra pletykalt ios frissites :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#117879) pzstm válasza Gubu0101 (#117878) üzenetére


pzstm
titán

hivatalosan kiküldte az Apple, hogy akkor lesz.

De pletykálják hogy pro és/vagy macmini lesz, de Macbook Air nem, majd csak tavasszal

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#117880) bollokcs80 válasza pourri (#117877) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is, tartalomgyártóknak esetleg érdekes lehet, de szerintem ott is mindegy, hogy 20 perc alatt renderel ki egy videót vagy 18 és fél perc alatt.

Arról nem is beszélve, hogy a gyártási kapacitások is elég szűkösek, lásd iPhone 15 Pro-k chipjei. Szerintem így is 24/7-ben füstölnek a gyártósorok. :F

B.Cs.

(#117881) ruarua


ruarua
tag

Sziasztok, lenne egy kis láma mac steam gamer kérdésem.
Macbook Air M1 gépre szednék le steam-ről egy játékot. kb. 130 gb. Van tapasztalatotok mac és steam működéséről? Mert a gépem 256 gb, és azt nem tudom, hogy ha letöltök 130gb-ot és közben telepít, akkor kéne 260gb? Vagy esetleg steamen van felhőből telepítés?
Van valakinek tapasztalata? :R

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#117882) szebe válasza ruarua (#117881) üzenetére


szebe
őstag

Menni megy a steam, de nálam nem túl "smooth". Mac kompatibilis a játék egyébként?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#117883) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

A családban 2db macbook pro van (2021), 16 colos, 32gb ram, 1tb ssd, 32gpu, m1 max proc. Egyik egyáltalán nincs használatban, van benne 5, lehet már 6 töltési ciklus, szerintem 4-5 alkalommal, ha használva volt. El akarnánk adni, akkor mennyi lehet most a reál értéke?

Köszönöm aki válaszol!

Gábor

(#117884) ruarua válasza szebe (#117882) üzenetére


ruarua
tag

Igen, konkrétan a baldurs gate 3-at tenném fel. Mac kompatibilis. Néztem róla videókat, M1 viszi.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#117885) TechN7ne válasza bollokcs80 (#117876) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hogy én ilyenkor milyen boldog vagyok ,hogy 2020-ban az utolsó pillanatban megvásároltam a 27 colos utoljára kiadott slim i7-es iMac-et. :)
Megakasztani még őt sem lehet ,le nem cserélem még egy darabig az tuti fix.

[ Szerkesztve ]

(#117886) Aszpirin válasza TechN7ne (#117885) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nekem a 2017-es van, és marad a Venturán, mert Sonomát már nem kapja meg.
De most épp arról írok, imádom a kijelzőjét.
Ma gyakorlatilag iMac-árban a 27 colos kijelzőt lehet kapni, ami ráadásul pont ugyanazt a kijelzőpanelt tartalmazza, mint a korábbi 27 colos Retina iMac-ek.
Nagyon hiányzik számomra egy nagy iMac az Apple-termékpalettáról.

Ami az M3-at illeti: ne feledjük, ez lesz a 3nm-es technológiával előállított proci.
ELVILEG jóval energiahatékonyabbnak kell lennie, mint az amúgy is nagyon energiahatékony M1 és M2 (bár valahogy az iPhone 15Pro, amben debütálrt a 3nm-es technológia, nem igazán látszik igazolni ezt).
Az viszont nagyon durva (lenne), hogy 1 éven belül két Pro-szériát is megjelentetnek a MacBook-ból... És ilyenkor bánom, hogy nem vártam az M2 Pro megvásárlásával... (de ezt ki a fene gondolta volna?)

(#117887) kchris78 válasza Aszpirin (#117886) üzenetére


kchris78
veterán

openpatcherrel siman rakod ra a sonomat is... epp ma jott az ertesites hogy kijott az 1.1, megoldottak a T1-es chip tamogatasat a somoma alatt.. hihetetlen. ebbol latszik hogy mesterseges ez az egesz amortizalas..

M1-et oke nem izzasztja meg semmi kozben egy x86-os procin mpeket kell varni mire a beallitasoknal atkattintasz egy masik pontra.. nevetseges valahol.

(#117888) Aszpirin válasza kchris78 (#117887) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ó, erről az openpatcher megoldásról nem tudtam, köszi!

A második bekezdésed a Sonomára igaz? Mert én a Venturáig semmi ilyennt nem tpasztaltam, nagyon gördülékeny a 2017-es inteles/radeonos retina iMac is...

[ Szerkesztve ]

(#117889) TechN7ne válasza Aszpirin (#117886) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van nálam 27 colos iMac 2015 lite is (másik szoba) ,monterey rendszerrel (ez az utolsó frissítés rá) ,kijelző felbontás lejjebb van véve 2k környékére - így olyan gyors mint új korában volt.
Hangja szinte nincs is egyik iMac-nek és ezek a kijelzők amivel rendelkeznek pomtosan magában egy iMac ára hatdver nélkül. :K

Imádom ezeket a cuccokat ,lehet el is kezdem őket gyűjteni és folyamatosan vadászom a jó áron lévő 2015 nél nem öregebb iMac gépeket.
Van M1-es Macbook om is ,nincs vele gond ,de mondanom sem kell ,hogy az iMac élmény mindent felülmúl.

A mostani iMac-ek gyerek játékok kinézetre ,mac studio jönne be az említett külön megvásárolható kijelzőkkel ,de mint írtuk itt már duplán kell fizetni ha az összes elemet megvásároljuk.

(#117890) Parson válasza Aszpirin (#117886) üzenetére


Parson
addikt

Nyugtasson a tudat, hogy nincs tökéletes megoldás, nem lehet mindig mindent kivárni - van amikor egyszerüen csak elérkezettnek kell látni az idöt a régi leváltására, és akkor újat venni, ami megint egy hosszabb ideig kiszolgál... aki meg közben tudja menedzselni a verziónkénti váltást és költözést, annak olyan sok szabadideje és pénze van, amit ebbe vhol fölöslegesen invesztál, hogy ö maga sem veszi észre, hogy kontraproduktiv a túl gyakori váltás.
Persze mindebben egyénfüggö, hogy milyen idöközönként jön elö a reális váltás. Mert ne feledjük, hogy végeredményben a megspórolható percekröl van csak szó, de ahhoz kvázi folyamatos 100%-on futtatás is kell, hogy hosszú távon komoly szinten / mértékben realizálódjon az idöspórolás.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117891) bmakszim válasza Aszpirin (#117886) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ne felejtsük, hogy az M2 Pro MacBookok eredetileg tavaly ősszel jöttek volna, csak gyártási kapacitásbeli problémák miatt tolódtak januárra. Ugye később az is kiderült, hogy a keynote-ot már ősszel felvették. Szóval most csak visszatérnek a rendes ütemtervhez.
Furcsa mód sima M3-ról viszont nem nagyon van szó most.

(#117892) blakey válasza TechN7ne (#117889) üzenetére


blakey
titán

27 colos iMac 2015 lite - olyan nem létezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#117893) Parson válasza Parson (#117890) üzenetére


Parson
addikt

'Van M1-es Macbook om is ,nincs vele gond ,de mondanom sem kell ,hogy az iMac élmény mindent felülmúl.'

Kiváncsiságból kérdem, hogy egy macbookra kötött külsö kijelzönél mivel ad többet számodra, ha egybegépröl (iMac-röl) van szó? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117894) TechN7ne válasza blakey (#117892) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#117895) Aszpirin válasza Parson (#117890) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Tökéletesen igazad van, mégis kicsit frusztráló érzés, hogy megvettem az 1,25 millás cuccot (igaz Kanadában, adóval kicsivel 1 milla alatt, de akkor is lélektani összegért), és tényleg hosszú távra (a mac-jeimet eddig javarészt hosszútávra vettem, előző iMac-em 2009-es volt, 9 évig használtam, jelenlehgi iMac-em 2017-es és még eszem ágában sincs megválni tőle, szóval ezalől egyedül a 2020-as alap M1 Air volt kivétel, amit csak 2 évig használtam, de azt sem adtam el, családban maradt), erre már ilyen rövid időn belül jön egy jobb...

Hozzátenném, hogy a 14Pro (erősebbik M2 Pro, 16GB/1TB) akkumulátoridejével egyáltalán nem vagyok elégedett, szerintem kb feleannyit bír, mint az M1 Air-é, ráadásul - talán ennek következtében - márciusi megvásárlása óta már lement 92%-93% közé az akkumulátora - az M1 Air-é még 2 évesen is 95% volt...

(#117896) Parson válasza Aszpirin (#117895) üzenetére


Parson
addikt

Megértelek, de csak azt tudom tanácsolni, hogy ezt a frusztráló érzést el kell tudni engedni. Különben lehetne görcsölni mindenen, az meg ugye kinek kell... so take it easy és légy elégedett azzal amid van, amíg nincs probléma velük... ráérsz utána gondolkozni, hogy mikor vedd meg az idöközben kijött még újabbat és szebbet.
Amúgy én is szeretem nézegetni az új bejelentéseket és én is szívesen venék minden bejelentés után vmiböl újat, de minden csoda csak 3 napig tart, aztán mindig realizálom magamban én is, hogy fölösleges lépés lenne leváltani azt, ami jelenleg tökéletesen müködik számomra... és akkor keresek mindig vmi mást ami valóban megoldandó probléma / feladat.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#117897) kchris78 válasza Parson (#117890) üzenetére


kchris78
veterán

ez így van, csak ha az embernek ez a függősége valahol... :D meg a hobbija is... én most nyáron vettem 2021 14" Pro-t egy x86 HP után, utána lecseréltem a mini5-öt 6-ra majd azt is végül 11" 2021 Pro-ra :D. És most azt gondolom hogy elleszek egy darabig :D. Amit nem tudok most előre mert a 13PM-et nem cseréltem le. Ami érdekes hogy ha 3 év garival veszegetem a dolgokat akkor nem érzem azt a nagy csere utáni vágyat mint amúgy. Ami érdekes felismerés volt számomra. Plusz ha figyelgeti az ember az eseményeket akkor lehet látni hogy mik azok a mérföldkő jellegű váltások amikre érdemes váltani.

(#117898) Aszpirin válasza Parson (#117893) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Hadd válaszoljam meg én, mert nekem van külső kijelzővel is használt Macbook-om, és 27 colos iMac-em is:
1. notebook-ot nem érdemes asztali géphez hasonlíteni (utóbbi nálam 24/7-ben be van kapcsolva és otthoni szerverként is szolgál), de azért menjünk bele
2. nem igazán kapsz ilyen minőségű, tökéletesen kalibrálható külső kijelzőt (ha volt Retina iMac-ed, akkor tudod miről beszélek), ami nem "majdnem iMac-ár"-ban van (vagy a Studio Display, ami konkrétan már iMac-árban van - új árakról beszélek persze)
3. 4 USB-A, 2 TB3 és ethernet-port
4. NAGYON jó saját hang
5. Nem kell exrta hely, extra kábellel :)

(#117899) kchris78 válasza Aszpirin (#117895) üzenetére


kchris78
veterán

azért a pro energiagazdálkodása teljesen más szerintem mint egy Air-é... Teljesítménye is más.. Amúgy a 3nm-től mennyire érdemes sokat várni? 15Pro sem okozott nagy csodát, sőt...

(#117900) TM1L4N


TM1L4N
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a jelenlegi notebookomat és ehhez szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Ami fontos, hogy nagyjából a jelenlegi a konfighoz hasonló teljesitményű Apple Macbookot keresnék.
Előre is köszönöm a segtségeteket :)
Jelenleg ezt gépet használom
Notebook típus: Lenovo Thinkpad P51 - 20HJS07A09
Processzor: Intel(R) Core(TM) i7-7820HQ CPU @ 2.90GHz (architecture: x64; 2904 MHz)
RAM: 1x16GB DDR4 (2400MHz)
SSD: SAMSUNG MZVLW512HMJP-000L7 (476,9 GB)
VGA: NVIDIA Quadro M1200 (3440x1440x32b)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350K
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános felhasználás, illetve programozás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem használnám
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
jó lenne a 15" de a 13" is megfelel
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
szeretném hordozni a gépet
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
macOS
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
itthon 3440x1440-es monitorra szeretném csatlakoztatni a gépet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.