Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) envagyok


envagyok
veterán

Én meg szívok az előbb linkelt géppel.
Stabilitás teszt oké, 3Dmark03 megy örökkön örökké, de minden játék kifagy az első alkalmommal, mikor szöveg kerül a képre.
Akkor a quadro fx3000 (Fx5900) ennyire nem játékra való, vagy csak valami hülye beállítás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69152) DarthSun válasza envagyok (#69151) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Quadro alapú kártyám nincs. Sima (Sparkle) FX5900XT van, az jól megy játékkal is. Lehet közrejátszik hogy Quadro, nemtom, aki tapasztalt benne, talán megmondja. Az is lehet hogy valamilyen beállítás nem ok.

(#69153) envagyok


envagyok
veterán

Úgy látszik szivat rendesen a s462 platform.
Most szereztem egy Mercury KOB KT 266A FDSX lapot, eladónál ment, nálam bekapcsolásnál elindul, majd 1-2mp múlva leáll.
A teszter szerint a ram detektálásig jut, de szerintem nem ahhoz van köze.
Több procival, rammal próbáltam, ami más lapban tesztelve volt, mindig ugyanott ugyanakkor állt le.
Van ötletetek, mi lehet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69154) arn válasza envagyok (#69153) üzenetére


arn
félisten

Az ilyesmi gyartos lapokat annak idejen is baromi nagy ivben kerultem, gyakran attol instabilla valtak, hogy milyen fogyasztasu videokartyakat raktal bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69155) envagyok válasza arn (#69154) üzenetére


envagyok
veterán

Én is csak azért vettem, mert lila, és még nincs dx8 konfigom, gondoltam jól nézne ki a lila gf4 ti4600 mellett.
2002 dx8 csúcsra van jó ötletetek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69156) gban válasza envagyok (#69153) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam épp egy mercury kob 845 nfsx van, ez igen szépre sikeredett, SD ramos, megy is szépen.

Postázást nem vállalok.

(#69157) gban


gban
Közösségépítő

Ma jött pár csinos darab, bár még teszteletlenek:
Abit BF6 2 db
Abit BH6
ASUS P3B-F
Acorb 6BX86
Acorp 6Via86 2 db
Acorp 5TX29

Lehet kap egy új tesztet a Trident Blade, már ha megy bármelyik Slot1 lap, meg a Slot1 Cel333 is :DDD

Postázást nem vállalok.

(#69158) jokeph válasza gban (#69157) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Acorp 6BX86 - ilyen volt az első PC-m alaplapja. :))
256 MB SDRAM-ot neki (100-ast) meg egy PIII 450/500/600-as Katmai-t. :P
jóféle GeForce 2 GTS-el, esetleg GeForce 3 Ti 200-al megtámogatni, meg egy SB 128 PCI hangkarival legalább. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69159) DarthSun válasza gban (#69157) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kérdeztem a boltban anno hogy van esetleg egy alaplapos dobozotok (a szervizben éppen nem volt) - adtak egy P3B-F- est. Kérdezték hogy lap kell ? , jófajta - á mondom, nincs rá lóvé :B ..., de a doboz még megvan most is :DDD .

(#69160) gban válasza jokeph (#69158) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tőlem, nem tartom vissza a következő tulaját hogy ezeket mind belepakolja :DDD
Szépen felújítom őket, letesztelem őket, de megtartani mindent sajnos nincs helyem.
Nekem inkább a retro-mentés a hobbim mint a gyűjtés.

Postázást nem vállalok.

(#69161) KROK640 válasza gban (#69157) üzenetére


KROK640
veterán

Acorp 6Via86 - ilyen votl az első alaplapom ha jól emlékszem. Napraforgós zöld doboza volt...
ez hamar tönkrement utána lett Procomp Via Apollo, az is iszonyat gané egy lap volt

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69162) envagyok válasza arn (#69154) üzenetére


envagyok
veterán

Meglett a hiba.
Normális táppal nem indul, übergagyival ifen :C :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69163) DarthSun válasza envagyok (#69162) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Socket462 a "félretro"- vagyis inkább már retro FSP tápot kedveli leginkább. 350W- os felújított van benne nálam. Modern 700W- ossal is indul, de azon a még részben szükséges 5V már nem olyan 5V mint régen :U , ilyen táppal érdekes módon az 5V random lecsökken, a 12V pedig megugrik. Nemtom miért, de ez van.
Jött pár db "űbergagyi" táp, melyek e jelzőnek pont az ellentétei, a korabeli S462/478 lapokhoz a legkiválóbb, megbízható tápok (gban :R ), ritka kincsek, pláne tesztelt, megbízható állapotban, a fenti lapokhoz ezek jók csak minden szempontból. A P4 MSI lapot is ilyennel fogom hajtani, előre tippelem hogy pöccre indulni fog, valamint a tuninggal sem lesz gond.

(#69164) arn válasza DarthSun (#69163) üzenetére


arn
félisten

korabeli enermax, tagan, ilyesmi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69165) DarthSun válasza arn (#69164) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hmm...nem teljesen, az általad említettek biztosan mégjobbak, de ezek nem olyan neves típusok, a S462/478 érára viszont praktikusak, kipróbálási tapasztalat is jó. Valamint beszerezhetőek átlag usernek is, nem elszállt árakon.

(#69166) arn válasza DarthSun (#69165) üzenetére


arn
félisten

5-10 euroert vettem ezeket, bar az utobbi idoben mindennek kezdik felverni az arat... pl egy ma is hasznalhato 500-700wos nem regi tap alig dragabb - nem tudom mit akarnak, mert azon a korszakon kivul kb semmire nem jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69167) DarthSun válasza arn (#69166) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

mert azon a korszakon kivul kb semmire nem jo

Kulcsmondat, kombinált következtetést is vonz
- egyre többen rájönnek hogy bizonyos időintervallumban a meghatározó hardverek magasabb áron kínálhatók és gyakran meg is veszik
- a fenti miatt a retrokedvelők száma magasabb lehet mint a fórumokban, közösségi oldalakon postolók száma :U :F

(#69168) arn válasza DarthSun (#69167) üzenetére


arn
félisten

Fenet, azt nezik csak, hogy 3-4-500 watt, es a modern mennyibe kerul. Halvany lila gozuk nincs, hogy egy huszeves vmit hasznalnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69169) KROK640


KROK640
veterán

Nocsak, mit találtam :D

A Super OMeGa féle Little Angel, valamikor 2006 novembere táján (OC Piknik) : Athlon XP 1466 @ 2932MHZ, száraz jéggel. Az alaplapra sajnos már nem emlékszem, ahogy a RAMra se, de asszem 512MB volt. A képet egy GeF3 szolgáltatta, a fotót pedig az akkori eszközeink. Sajna erre futotta csak.

(és lesznek még képek, csak találjam meg)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69170) KROK640 válasza KROK640 (#69169) üzenetére


KROK640
veterán

Fontos megjegyeznem, hogy ezúttal sem a tuning sem a CPU nem az enyém, csupán jelen voltam, tanácsadtam (azt sem nagyon) és fényképeztem .

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69171) DarthSun válasza arn (#69168) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azz igeen :DDD. Már a CoolerMaster 600W 2 körös, nem is emlékszem mikori, olyan 6-7 éves lehet kb, de nagyobb 12V igényű géphez - Phenom-II/GTX580 - kompromisszumokkal használható csak, pedig ahogy lehetett sztem elosztottam a 2 kör terhelését. 700W egykörös Csifivel már ok, nem lassulnak be a ventik ha beindul a 3D. Core2/Phenom-II óta nemtom mit akarnak egy régi táptól :U :W . A mostani nagygépemben is 700W (FSP Hydro) van, pedig abban a video (GTX1060) sokkal kevesebbet kajál mint a félretro GTX580. Ezen táp az átlagembernek is megfizethető, nem érdemes spórolni rajta. A tervezett 2011v3- hoz pedig már a fiókban pihen a 650W Giga. Oda sztem elég lesz, a kis Xeon csak 85W- os :D , video nemtom mi lesz a végleges, egyelőre a kipróbáláshoz van szabadon egy HD6850.

(#69172) arn válasza DarthSun (#69171) üzenetére


arn
félisten

Valoszinuleg ezert kerul az aprora, mert a mdern gep megfekudt tole :) de retrozni a legjobb. A teszttapom egy tagan 330w, olyan 2003ig mindent visz, -5vos aga van, fel lett ujitva, egy at-atx adaptert hasznalok hozza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69173) arn válasza KROK640 (#69169) üzenetére


arn
félisten

Printscreent nem probaltad? :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69174) KROK640 válasza arn (#69173) üzenetére


KROK640
veterán

Nagyon bonyolult lett volna a képhez jutni, egyszerűbb volt lefotózni.
Valahol van egy mappa ott még van jópár régi tuning (intel és AMD is vegyesen) amiket csináltunk/csináltam, elég sok ilyen fotózott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69175) arn


arn
félisten

ehhez kepest volt, hogy a szomszedba aterve nem tudtuk olvasni :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69176) arn


arn
félisten

ez is a chipbol van... az hagyjan, hogy azt se tudtak, hogy eszik e vagy isszak, annak ellenere, hogy ott voltak elottuk, es ki tudtak probalni, de hogy meg ezt a baromsagot terjesztettek is? :D a hangkartyak tesztelesenel meg nagyobb zoldsegeket lehet olvasni.



[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69177) quailstorm válasza arn (#69175) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy ez mitől volt elsősorban?

Nekem nagyon vegyes az élményem. Főleg az 5.25 időkben katasztrofális volt a megbízhatóság, de a 3.5"-ből nagyon sok akár 5-10 év múlva is tökéletesen olvasható. Vagy Veszprém-Szeged motoron tanktáskában is sima ügy.

(#69178) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Lett egy egy ASUS A7N8X-E deluxe lapom, benne egy lesarkazásmentes Athlon XP 3200+ CPU és 256+256+512MB DDR400 Kingston/Kingmax RAM vegyesen.

Gyűjtői változatú, dobos lap, összes tartozékkal, kézikönyv / CD / matrica is megvan.

Az A1 és A2 foglalatba vannak a 256MB-s és a B1-ben az 512MB-s RAM, dual channelnek írja.

3 óra memtest után XP-t telepítettem egy 60GB Maxtor IDE HDD-re.

XP-hez nem jönnek a frisítések. Lelőtte a Microsoft a szervert? Tavasszal még jöttek a frissítések...
3DMarkok lefutnak végig, de a Prime 95 fél órán belül kilép. :W

Azt tudom, hogy memóriára érzékeny a chipset, de itt nincs semmi overclockolva és a 3 óra memtest se jelzett hibát.

Most 166-os FSB-n tesztelem a P95-el. (eddig jó 45 perc után is)
Ki fogom próbálni másik RAM-al is és single channelben is.

Mennyire érzékenyek ezek a procik a hűtésre? Egy combos socket7/370 hűtő van rajta, ami nyilván kisebb, mint a gyári hűtője, amivel 60 fokot mér a BIOS, a borda is kb. 55-60 fok a talpánál kézzel mérve. Szerintem itt még stabilnak kéne lennie, gondolom a memória @ 200MHz dual channel vs. nforce probléma lehet inkább és nem a CPU melegedés.
Az normális, hogy nem lehet a szorzót csökkenteni? Ha 11-ről leveszem 10-re, akkor nem bootol.

Bruhe

(#69179) arn válasza quailstorm (#69177) üzenetére


arn
félisten

nem tudom, de mi nagyon hamar attertunk arra, hogy vinyon vittunk mindent (igen 93-94 kornyeken) - talan elkoszolodott. egy 15 megas jatekot osszecsomagolva mekkora orom volt, amikor egy csomo ideig tartott masolgatni, majd az otodik lemez hibas volt, mikor hazaertem - fel delultan ment ra :D

mivel a suliban ilyen nagy meghajtok voltak, a kornyezetemben is ilyen volt mindenkinek, kis floppy elvetve fordult elo. nekem nem is volt sose, nem hasznaltam floppyt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69180) arn válasza Bile Demon (#69178) üzenetére


arn
félisten

nekem falconrock van ilyenen - de 2x256m rammal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69181) quailstorm válasza Bile Demon (#69178) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP-nél jobban jársz, ha eleve 2014-es lemezképből telepítesz, és arra tolod a POSReadyt. Sajnos egyelőre nincs rendes megoldásom erre.

Ha kell a 2014-es lemezkép, akkor privát. Annyira sok az XP frissítés, hogy a függőségi fa kiszámítása már nem megy Core2Quadnak se igazán.

(#69182) Bile Demon válasza quailstorm (#69181) üzenetére


Bile Demon
őstag

Tavaly telepítettem a P4-es gépre az XP SP3-at és arra szépen jöttek frissítések. Elkerregett több órát, de lefrissült.Az SP3 OEM CD és a 2014 közti dolgok.
Amúgy tök igazad van, hogy a 2014-es telepítőt kell használni, mostmár nem is nagyon lehet máshogy feltenni, hacsak nincs valami offline frissítés csomag...

Sőt még idén március körül is hoztak XP-s gépet, hogy javítsam fel (vírusirtás / újratelepítés), mert netezni akarnak vele. :DDD
A gépnek semmi baja nem volt (se vírus se más egyéb), egyszerűen a böngésző elavult az újabb verzió meg nem ment fel... Emlékeim szerint még arra is felmentek XP frissítések a windows update-ről, de végül azt mondtam, hogy ez napi használatra alkalmatlan, nem javaslom, sok oldal nem fog bejönni stb. szépen tegyék el offlineba... Megszántam az illetőt (nyugdíjas volt kolléga) és adtam neki egy C2D E8600-as HP torony gépet Win7-el, hogy arról netezzen. A régi gépe egy P4-es HP torony volt.

Bruhe

(#69183) KROK640 válasza Bile Demon (#69178) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyanilyen lapom van, igaz 1700+-al, de ha az istenek is úgy akarják, akkor hamarosan utánanézek, mert ugyanabba az irányba megyek mint te.
Még az 512+2×256MB RAM is adott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69184) KROK640


KROK640
veterán

Ugyanitt kérdezném, hogy DDR1-ben mi volt a legmagasabb memória órajelet elbíró RAM, illetve beszerezhető-e értelmes áron? (FSB tunninghoz kellene)

Van saját ötletem és elképzelésem, de nem írom le, mert más vélemény is kellene

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69185) FF23 válasza KROK640 (#69184) üzenetére


FF23
senior tag

Gyáriként talán DDR 625, de nem hinném, hogy kapható. Aztán vannak az UTT chipes ramok, viszont ehhez ddr booster kell, vagy DFI lap, mert olyan 3,0-3,2V-tól kezdenek beindulni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69186) tornas válasza DarthSun (#69163) üzenetére


tornas
őstag

"Modern 700W- ossal is indul, de azon a még részben szükséges 5V már nem olyan 5V mint régen :U , ilyen táppal érdekes módon az 5V random lecsökken, a 12V pedig megugrik. Nemtom miért, de ez van."

Valszeg az a "modern 700 W-os" táp csoportos fesz-szabályozású, ezért ugrik meg a +12V

A régi tápok +5 V és a +3,3 V terhelhetősége (régen 25-35 A-es volt, ma meg inkább 15-20 A) jobb volt akkoriban, mert a +12 V kevésbé volt kihasználható. Ellenben ma már inkább csak a +12 V-ot használják jobban és kevésbé a kisebb feszeket.

Olyan régi tápot érdemes használni, ami vagy egyedi fesz-szabályozású vagy DC-DC konverteres. Ott ilyen "anomáliák" nem fordulnak elő.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#69187) KROK640 válasza FF23 (#69185) üzenetére


KROK640
veterán

Aha, akkor szerintem maradnak a mostani RAMok...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69188) Bile Demon válasza KROK640 (#69183) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kíváncsi vagyok neked mit sikerül belőle kihozni.

Én arra jutottam:
166-ra csökkentett FSB-vel nem jött elő probléma 1 óra alatt (a 3db RAM-al dual channelben).

200-as FSB-vel próbáltam, gyári órajelen (11x200MHz) és feszültségen (1.65V):
2db 256-os PC3200 Kingston RAM, ami a lappal jött (dualban és single módban is)
1db 512-es kingmax PC3200, ami a lappal jött
2db Apacer PC3200 256MB-s
2db Elixir PC3200 256MB-s
1db 512MB-s BGA tokos újabb PC3200
1db 512MB-s hynix PC3200 CL3

Egyik felállásban se volt stabil. 10-20perc után kilép a prime95

CPU feszültséget 1.7V-ra emelve (különböző RAM-okkal, 2 fajta single 512MB és egy pár dual 256MB is) háromszor fordult elő, hogy 1 óra után kerekítési hibával áll le 0.4 helyett 0.5 lett a maradék vagy ilyesmi.
Tehát a CPU feszültség emelés valamit változtatott, többet, mint a RAM cserebere, mert mostmár nem kilép, hanem 1 óra után hibával leáll a prime95.

Úgy tűnik, hogy RAM-tól független a dolog, egyszerűen ez a lap és proci nem akar stabilan menni...
(Két éve is hasonlóan jártam, igaz akkor Barton 2500+ -os procit akartam 200FSB-n hajtani, ami szerintem nem egy extrém kívánság... :) Ott lehetett szorzót csökkenteni, de úgy se sikerült. 2db proci, tucatnyi RAM, A7N8X-X és NF7-S lapokkal 4 féle táppal próbáltam, volt közte ipari táp is és korabeli Seasonic, Chieftec, Enermax.) Akkor feladtam és azóta se volt kedvem foglalkozni vele.

Nem hiszek benne, de azért meg fogom próbálni jobb CPU hűtővel és chipset borda újrapasztázással. Talán még ezt a 3200+ procit is társítom az NF7-S lappal, hátha. Azután tényleg feladom.

Bruhe

(#69189) nakos1212 válasza Bile Demon (#69182) üzenetére


nakos1212
senior tag

Van offline frissítéscsomag, az sp4, nem is értem hogy miért nem azt használjátok :D

(#69190) Bile Demon válasza nakos1212 (#69189) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mivel nem tudtam róla... :)

Nekem eddig megfelelt a gyári megoldás, nem is kerestem mást. Az SP3-at szoktam telepíteni, aztán hagytam frissülni. Sok idő, amíg keresi a frissítést, meg függőséget számol, de másnap reggelre fel szokott kúszni. Évente 1-2 gép kibírható.
Tegnap viszont már fel se dobta a frissítéseket, olyan mintha lekapcsolta volna az MS a szervert. :(

Bruhe

(#69191) gban válasza Bile Demon (#69188) üzenetére


gban
Közösségépítő

Küldj rá egy Orthost.
A fentiek alapján nekem ez proci hiba.
Proci hibánál az Orthos amúgy jellemzően 5 percen belül hibát dob.

Postázást nem vállalok.

(#69192) Frawly válasza petakpa1 (#69148) üzenetére


Frawly
veterán

LOL, annyit simán megér. Hihetetlen hogy telik az idő, én emlékszem, mikor ezek a hardverek megjelentek, milyen drágák voltak, most meg ingyen elvihető. Nagyot változott a világ.

Amiért benéztem: a P2 Celeron, P2, P3 Celeron, P3-nak hogy viszonyul egymáshoz a teljesítménye, kb. azonos órajelre vetítve?

(#69193) DarthSun válasza Frawly (#69192) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az összefoglalóban van Yutani cikke, a CLUB 500 - megateszt. Direkt az említett azonos órajelre vetített teljesítményt elemzi.

(#69194) KROK640 válasza Bile Demon (#69182) üzenetére


KROK640
veterán

Erről Zoltán haverom (az ingyen de azonnal topicban jól ismerhető) apukája jut eszembe, aki egy E8600-as CPU-s gépet használ, 3GB RAM társaságában Win7el. Netezni, filmezni, és ami abszolút meredek volt nekem : DVD -> AVI konvertálásokra, hangsávok csereberéjére, és sokféle konvertálgatásra. Mindezt 2020-ban, amikor már ezekről a gépekről nem épp az effektív munkavégzés jut eszébe az embernek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69195) jokeph válasza KROK640 (#69194) üzenetére


jokeph
nagyúr

A türelem fontos dolog és erény is. :D
Combosabb Core 2 Duo (65/45nm 3 GHZ körüli) CPU-s gép a minimum, aminek hajlandó vagyok nekilátni, ennél gyengébbel már nem foglalkozom, kivéve ha a saját retro cuccomat csinálom.
Az ennél gyengébb C2D-k már lassan böngészésre is kevesek lesznek (élvezhető sebességgel). :U
SSD + 4 GB ram már minimum követelmény W7/8/10 esetén, márpedig XP-t szintén nem teszek fel. W7 favorit, ameddig megy még, IGP-s lapnál ehhz van tuti működő driver.
Talán meg lehetne bűvölni W10 alatt is, de én nem kínlódom vele. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69196) KROK640 válasza Bile Demon (#69178) üzenetére


KROK640
veterán

Ami érdekes, hogy ez a lap megcsinálja 3 modulból is a dual channelt, nekem is megcsinálta 2×256 + 512-vel és 2×512 + 1GBval is.

A hűtésre nagyon érzékenyek az Athlon XP-k, mnindegy, hogy Barton vagy nem, inkább túlméretezettt legyen a hűtés, mint épp megfelelő. Figyelj a chipsetre is.

Chipset hűtő cseréjével, és vízhűtéssel tudtam Bartont hajtani benne 250-es FSBn is! (persze itt már a CPU is jelentősen számít, mivel nem egyformán húzhatóak). Akkor az 11×250, vagyis 2750MHZ-et tudott.

A szorzót lehet csökkenteni, de próbáld ki bármi mással ami nem 10!! Az én procim is ezt csinálja, hogy tök mindengy milyen FSB-t állítok be, ha 10 a szorzó akkor nem jön be. (ezt már ebben a topciban régebben írtam is). Lehet hogy nálad is a 10÷ a "hole". próbáld meg 8-9el.

Egyébként annak idején mi Orthossal teszteltünk. Ha a feszemelés javít a dolgokon, akkor inkább a CPUval lesz valami.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69197) KROK640 válasza DarthSun (#69193) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, de remek cikket ajánlottál, el is olvasgattam egy ideig :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69198) KROK640 válasza jokeph (#69195) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ha másnak csinálom, akkor én sem szeretem a régi gépet, csak ha magamnak.
Zoltán apja nem egy idegbeteg ember, a 3GB RAM + HDD (160GB+640GB) erősen türelemre neveli az embert. De az, hogy még ő konvertálgat is vele, na azon teljesen meglepődtem :O és megvárja, el tévézget közben stb. 2016-ban lett ez a gépe, korábban egy P4 3GHZ-ese volt, az viszont akkortól mikor az még csúcs gépnek számított.

Win7 tényleg nagy favorit, úgy tűnik az utolsó jó windows. Minden második Win szokott jól sikerülni, a tragikus Vista után egy jó Win7, majd a szörnyű Win8 után, vártam a 9-est ami jó lehet, erre átnevezték 10-re és annak rendje s módja szerint nem is lett jó :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69199) jokeph válasza KROK640 (#69198) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
MSI G41 P25 + 2*2 GB DDR3-1333 + C2D E8500 (3,16 GHZ) konfigot használok a garázsban netezésre, 1080p@30 videót viszi a CPU még, az Intel IGP (GMA X4500) csak a képet adja hozzá. :D
120 GB-os SSD-vel, W7x64 PRO-val szépen fut.
Q9650/X3380-al még jobb lenne. :))
Esetleg E5450-el, de nincs kedvem moddolni hozzá. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69200) Frawly válasza KROK640 (#69194) üzenetére


Frawly
veterán

Az E8600-zal nincs baj általános felhasználásnál, főleg, ha Win7-szintű OS-sel van használva, és csak netezés, filmnézés megy rajta. Bár mivel a Win7 támogatása lejárt, én inkább Linuxot tennék rá, azzal jobban hasít. Kicsit is újabb GPU-val akár még FUllHD lejátszásra is alkalmas. Összességében valóban szuboptimális.

DVD konvertálása sem olyan meredek, mert azért a DVD mérete limitált, így még ha kicsit lassabb is a proci, azért belátható időn belül végez a konvertálással. Én inkább azt nem értem, hogy ki a rák konvertál még DivX-re, mikor ma már mindenhol a minimum az x264.

A 3 GB RAM-ot viszont mindenképp bővíteni kéne 4-re, vagy ha az alaplap támogatja, akkor 8-ra. Inkább csak pénzben nem érné meg, mert +RAM árában lehetne lőni 2-3. genes Core i5 konfigot is, ami meg lényegesen gyorsabb, igaz abban sem lenne +RAM, csak 4 giga, és még ahhoz is DDR3 RAM-ot kéne venni pluszban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.