Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) envagyok válasza arn (#69599) üzenetére


envagyok
veterán

3dnow patch van q3-hoz, az sokat lendít s dolgokon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69602) envagyok válasza FF23 (#69593) üzenetére


envagyok
veterán

Ezüst paszta ellen wd40 és fogkefe az ellenszer.
Nagyját leszeded papírtörlővel, fújsz rá wd40-et, fogkefével kicsit megdolgozod, papírtörlővel letötlöd.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69603) envagyok válasza FF23 (#69598) üzenetére


envagyok
veterán

Adhatok kölcsön s939 lapot, van AGP és pcie is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69604) arn válasza alvaro (#69592) üzenetére


arn
félisten

rakerestem a drvben... elvileg mindegyikben ott van a 3dnow. viszont, felraktam nemi hackel (ti200at nem ismeri) a nyari gf3 drivereket, ami megjelent az athlon 1400 koraban (elotte egy novemberi volt fenn), es lass csodat, tobbet megy a 3dmark 30%al.

igaz parhuzamosan ment fel a szinten nyari 4in1 is, igy ez is benne lehet... de inkabb a grafikus drvre tippelnek.

de ez agyrem, ha igy van, hogy mennyira oda kell figyelni minden reszre... :W

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69605) arn válasza envagyok (#69601) üzenetére


arn
félisten

az sokat nem segitene, minden lassabb volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69606) FF23 válasza envagyok (#69603) üzenetére


FF23
senior tag

Kösz, de addig remélem intézek egyet :R

Most nézzük, hogy milyen teszteket lenne érdemes hozzáadni, vagy éppen kiszedni a listából. VGA-nak a 6600 GT-t gondoltam alapon végig ugyanazzal a driverrel.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69607) KROK640


KROK640
veterán

Srácok! Egy másik fórumon történő eszmefuttatás miatt kérdezem :
A Mendocino magos Celeronok hogy viszonyultak a korabli P2-esekhez teljesítményben? Illetve jól gondolom h tuning esetén bőven be is érhették őket? (pl 300-as Celeron 450-re húzva gondolom, hogy bőven lehagyta a PII 400-at).

Valamint Coppermine Celronok, ugyanezen vonal mentén. pl 566-os 850-re hőzva lehagyta-e a PIII 800-at vagy legalább megközelítette-e? Erről sajna annyira nincs tapasztalatom, de biztos volt már róla szó a topicban, vagy ha nem valaki tud válaszolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69608) arn válasza KROK640 (#69607) üzenetére


arn
félisten

Vhol gyorsabbak is voltak. A cumine celeron mar jobban herelt volt, az lassabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69609) FF23 válasza FF23 (#69606) üzenetére


FF23
senior tag

Nos a 3dm06 elég kínos volt és 05 lesz helyette, a crystalmarkot HDD nélkül néztem, mert nem egyformák, telepíthetni meg nem szeretnék. Természetesen mindhez van képmentés is.
Kb. így nézne ki a dolog, hacsak nincs még további javaslat [kép]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69610) KROK640 válasza FF23 (#69609) üzenetére


KROK640
veterán

Ez a táblázat egyébként jó alap, lehet h majd én is ezalapján fogok dolgozni :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69611) KROK640 válasza arn (#69608) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor jól gondolom, hogy azokban az időkben főképp az órajel számított?
(jó kicsit az L2 cache meg az FSB is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69612) DarthSun válasza FF23 (#69609) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 3DM06 még az erősebb gépeket is kiüti, P4- et nem érdemes vele kínozni sztem sem. 3DM03- at szoktam max. A 06- ot Phenom-II- től (vagy Core2, bár az nincs nekem). De amúgy 1366- ban @4GHz- es procival is CPU limites a 06.

(#69613) arn válasza KROK640 (#69611) üzenetére


arn
félisten

minden szamitott ugyanugy :) az integralt l2 cache jobb volt, nem veletlenul mentek arra fele kesobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69614) FF23 válasza KROK640 (#69610) üzenetére


FF23
senior tag

Igazából ennyit értek az excelhez, szólj, ha kell.

DarthSun Jobbra emlékeztem, igaz az pci-e volt. Holnapig még gondolkodom, hogy kell-e még valami, mert a vga-t át kell tennem, azután jön a P4.

Természetesen az Aidát nem egyenként, hanem gyors riportban futtattam le és utána html-be mentettem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69615) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Régi bővítő kártyákat lehet lakkozni hogy valamilyen védő bevonat legyen rajtuk?

(#69616) petakpa1 válasza FF23 (#69598) üzenetére


petakpa1
őstag

Aham :))

Esetleg nem próbáltál W10-et telepíteni erre a gépre? Dothan-ban már van xd bit :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69617) FF23 válasza petakpa1 (#69616) üzenetére


FF23
senior tag

Erre gondolsz? :)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69618) petakpa1 válasza FF23 (#64469) üzenetére


petakpa1
őstag

Igen. Ilyen CT479 adapterrel nyomulsz? Csak azzal mennek bele a Mobil procik a desktop alaplapokba?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69619) DarthSun válasza FF23 (#69614) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Játéktesztek sokat regélnek, én a P4- es AGP video selejtezőhöz ezeket válogattam :

NPRQuake1 1024x768/32bit OGL StartTimerefresh
NPRQuake1 1024x768/32bit OGL Timedemo Demo3
Quake2 def 1024x768 OGL StartTimerefresh
Quake2 def 1024x768 OGL Map demo1.dm2
Quake-III Full 1280x1024 OGL demo q3demo1
UnrealTournament 2004 1024x768 def DM-Deck17 FPS demo

UT2004 meglepően jól megy 6600GT- n, 9800Pro- n (77-78FPS), de még a 9600TX- en is (csökkentett órajelű pro), a 9600XT- n szintén (magasabb órajel, kevesebb pipe).

Az Aida sorból pedig inkább csak a memtesztek, a késleltetés kivételével (ott inkább a szinkron számít), valamint a CPU Queen és az FPU tesztek, melyek jelzik az erőt, a többi felesleges (szerintem).

Excelhez sokat én sem értek, csak amennyit a munka feltétlen megkövetel, de ha kész a tesztsor, hasonlóra be tudom formázni Neked, ha gondolod. Oszlopdiagrammokat is készítettem régebben, de nagyon nem vagyok oda érte, a táblázatot jobban átláthatónak tartom.

(#69620) KROK640 válasza arn (#69613) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor összességében kijelenthető, hogy a korabeli Celeronok (ár szempontból is) remek alternatívájai voltak a nagy PIInek és PIIInak?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69621) DarthSun válasza KROK640 (#69620) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem nem. Ár szempontból lehet hogy igen, nem emlékszem a korabeli Cerka árakra, de a Deschutes, Katmai, Copper tuti drága volt, főleg az utóbbi (és elég sokáig).
Retro szempontból vizsgáltam (így más a helyzet, olcsóbbak), mivel mikor porondon voltak, véletlenül sem lett volna rá pénzem. P-II alapú Cerka D, mindenféle instabilitást produkált, pedig a BX nem arról híres. Ugyanazon lapban a Deschutes, Katmai atomstabil. A Copper már másik lapban (Abit BE6), szintén teljesen problémamentes, az egyik legjobb retro platform, nemrég Katmai- val is teszteltem ezt is, szintén ok. Sőt még brand lapban is pozitív tapasztalat a PII/450- el. A korabeli Celeroncsok meg inkább csak a gyűjteményem darabszámát növelik :DDD , a gyakorlatban semmi hasznukat nem vettem.

(#69622) FF23 válasza DarthSun (#69619) üzenetére


FF23
senior tag

Ez inkább cpu-teszt, ezért törekszem az egységes körítésre (vga+driver, ram, fsb...). 3D-ben elég ez a pár szintetikus teszt, hogy kijöjjön melyik miben erősebb/gyengébb. Pl. utánanéztem és jól emlékeztem, hogy a 3dm06 eredmény valamiért nem jó. 3dm03-ig egész erős, 05/06-ban kifejezetten gyenge. Nem tudom miért. Lehet, hogy ez ennyi és kész.

Majd szólok a végén :) Egyelőre így néz ki [kép]

(#69618) petakpa1 -jaja, mással nem megy.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69623) arn válasza DarthSun (#69619) üzenetére


arn
félisten

egy 90es evekbeli jatek nem sokat mutat a 2000 eleji kartyak kepessegeibol

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69624) arn válasza KROK640 (#69620) üzenetére


arn
félisten

persze... mindenki azt vette mert megkaptak az akkori csucsproci teljesitmenyet tuningolva toredekaron. a katmai p3 azert nem volt tenyezo, mert az annak az orajele is elerheto volt tuningolt celeronnal, masreszt az sset semmi nem hasznalta meg akkor.

a p3 cumine lett olyan proci 99 vegen, amit mar sehogy se tudtal elerni, max megkozeliteni tuninggal, de ott sem a csucsot, mert azok valoszinuleg valogatott magok lehettek.

en 300a@450et vettem 98 vegen, c366@550et 99ben - mindketto az elerheto maximumot tudta a maga koraban. alkalmazasfuggo volt, hogy az integralt 128k vagy a felezett sebessegu 512k l2 cache volt a gyorsabb, atlagban nagyon hasonlo szintre jottek ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69625) arn válasza DarthSun (#69621) üzenetére


arn
félisten

rossz procit neztel, instabil volt a tuning... amugy nem volt veluk semmi gond, pontosan ugyanazt tudtak, mint a masik. a tuningpotencialjuk sem veletlen, ugyanazzal a technologiaval keszultek, gyakran meg frissebb nodeon. persze nem ment minden proci ezen az orajelen, de rengeteg igen, mindenfele trukk es feszultsegemeles nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69626) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nagyjából összeállt a Athlon XP 3200+ konfigom.


Sima fekete gépház, fekete IDE DVD író, fekete 1.44MB FDD, fekete WD 80GB HDD.
NF7-S v2.0 passzív NB hűtéssel
Athlon XP 3200+ @ 11x200MHz + gyári hűtő
WD800BB
ATI Radeon 9800PRO az a kártyám, amin az R350 GPU van (a képen nem ez van, hanem egy X800XT PE)
HIGH POWER 360W táp
Titan 120mm @ 1200rpm ház hűtő

Elég borús lesz tőle a hangulatom, na nem a színösszeállítás miatt.
Alapvetően rendesen működik, Far Cry 1, Doom3, Max Payne 2, Silent Hill 3 stb. stabilan fut rajta és a 3DMark-ok is loopolnak órákig gond nélkül. Prime95 overnight stabilitás is megvan. Viszont...
CPU-Z minden második indításnál csontra fagyasztja, így elég nehéz "valid" screenshotot csinálni, de ez nem probléma, mert nekem anélkül is megteszi. :)
Eleinte a Kingston 256MB-s RAM-okkal nem csinálta. Talán az SPD kiolvasásába akad bele? Vagy később valami driver miatt lett ilyen?
Nagyobb gond, hogy a 3DMark2003, 2005 is ugyanígy merevre fagy kb. 4 indításból 3x. Amikor elindul, akkor viszont csont nélkül megy. A VGA csere nem segített.

Friss XP SP3 rendszer, ami erre a lapra lett telepítve (tehát nem az, amivel az A7N8X-et is néztem) Nforce driverből az 5.10-es van fenn és az ATI driverből is az 5.10-es.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69627) envagyok


envagyok
veterán

Még mindig a 99 végi gépen agyalok, mit tegyek bele.
A pcguru 99/05 számában a Creative SB Live-ot leszolják a Vortex 2 kártyákkal szemben.
Igaz a 98 végi gépemben is Diamond MX300 van, de lenne még egy, ha arra kerülne sor.
98 ősszel jött ki mindkettő.
Szerintetek melyik a jobb?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69628) KROK640 válasza Bile Demon (#69626) üzenetére


KROK640
veterán

Gratula. Próbáld már ki másik memóriával, mert szerintem vagy az vagy a táp lehet a baja.
Gondolom én...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69629) Bile Demon válasza KROK640 (#69628) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi!
Egyik RAM-ot kivettem, így nem fagy ki...

Bruhe

(#69630) KROK640 válasza Bile Demon (#69629) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez így jó hír :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69631) DarthSun válasza FF23 (#69622) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, csak javaslat volt, mivel kérdezted hogy mi legyen még benne. Jó az ha egyéni a tesztsor, viszonyítani is lehet, mivel van pár, melyek nálam is futottak.

(#69623) arn : skálázódott azért, ha megnézed a linkelt táblázatot, valamint ott figyel az UT2004 is

#69625 : az is lehet hogy akkor még nem volt annyi tapasztalatom ezekkel, majd valamikor visszaellenőrzöm hogy elbénáztam-e. Proci sok db van, nem valószínű hogy mindegyik hibás, lehet hogy a ramok nem bírták (vagy túlhajtottam), közben jött BX ready- ból is pár ígéretes darab

(#69626) Bile Demon : szép összeállítás ! A Barton kicsit kényesebb nálam is mint a P4. Tippek, nem biztos hogy ezek okozzák a leírt hibákat, de hátha ->CPUz verzióról volt szó korábban is, lehet hogy én pont nem fagyós verziót használok ->az automata telepítős XP- m (ez is egyéni hepp, de bevált) által feltett nForce drivert korábbira cseréltem, nemrég ezt is említettem mint lehetséges hibaforrást.

(#69632) DarthSun válasza envagyok (#69627) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindegyik jó kártya. Ha meghallgatod jó minőségű láncon vagy aktív dobozokon, az MX300 kissé komorabban szól, lehet hogy csak a Live gyárilag magaskiemelt, de a középsáv is lendületesebb, emiatt az utóbbit jobban kedvelem, de ez már egyéni ízlés is lehet.

(#69633) Bile Demon válasza DarthSun (#69631) üzenetére


Bile Demon
őstag

Még hangkártya jó lenne bele. Igazából az alaplapi cucc is szól, bár hallható az alapzaja.
Mivel nincs értelmes hangkártyám, milyet lenne érdemes beszerezni?
Audigy
Audigy2
X-Fi

Igen, arra emlékszem, hogy valamelyik CPU-Z fagyós, de ez eddig jó volt. Majd visszaolvasok, de akkor az a verzió jó lehet, amit használsz?

Az ATI driverrel is bajlódtam:
Az XP beépített drivere elég alap (nincsenek 3D beállítások, VPU recover, overlay setting stb.), 3D alkalmazásból kilépés után egy másodpercre elmegy a kép aztán visszajön vele, de stabil és eddig az adta a legmagasabb 3DMark2001 pontszámot. 16800 körül:

A 2009-es késői driver és a 6.4-es nekem nem vált be:
A 2009-es MINDIG elhasalt a Nature tesztnél (resetel).
A másik pedig nem birta a loopolást és pár kör után kilépett, egy olyan üzenettel, hogy "nincs elég erőforrás a 3D módhoz" szóval bugos, és utána már semmilyen 3D alkalmazás nem indult csak reboot után.
Az 5.10-essel minden működött eddig, stabilan, cserébe picit kevesebb a pontszám, mint a beépített XP driverrel.
9800PRO 3DMark2001 az 5.10-es driverrel:

9800PRO 3DMark03 az 5.10-es driverrel:

X800PRO @ XT PE:

Az nforce drivert pedig még nem cserélgettem, bár már korábban is elmentettem a 3.65-öst, amit ajánlottál.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69634) DarthSun válasza Bile Demon (#69633) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valamelyik Audigy, nálam Live 0220 lett véglegesre, de a 2ZS- el is megy a Barton és a Prescott konfig is rendesen. X-Fi- t nemtom, az újabb gépekben van nálam.
CPUz - az 1.58- as régi verziót futtattam mindegyiken - [link], [link], ez nem fagy sem Intelen, sem AMD- n. Érdekes hogy a GPUz meg nem fagyós, viszonylag új verzió is ok.
Videodriver - az AMD- be pont 6600GT került, 67.03- as driver, a 9800Pro pedig P4- ben lett inkább tesztelve. és mint az első linken látható, Catalyst 3.8 :DDD :B a befutó. Elég különlegesre kevertem a dolgokat, mert Win98 alatt pedig a 6.2- vel ment - [link] - GPUz 98 alatt nem fut, de tuti hogy a 6.2 van fent azon a gépen.

(#69635) arn válasza envagyok (#69627) üzenetére


arn
félisten

maga a a3d 2.0 fejlettebb technogia, csak most akarnak hasonlo raytrace szeru hangvisszaverodeseket texurakkal meg mindennel - a gond csak az volt vele, hogy nagyon keves jatekban jott ki ez az elony. az eax 2.0 mar nem volt rossz, es sok jatekban mukodott. nekem tobb problemam volt az mx300al, foleg ha mas kartyakkal hasznalod parhuzamosan, a live problemamentesebb.

de igazabol mindegyik jo kartya, melyiknek a szine tetszik. az mx300 hypeoltabb, a live a kommerszebb kartya.

en liveot hasznalok a sokadik mx300 nekifutas utan, nalam hasonlo kategoria, mint a k6, v3, stb... erdekes, de van hasznalhatobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69636) arn válasza Bile Demon (#69633) üzenetére


arn
félisten

korban vhol az elso audigy2 passzolna bele (en azt raktam) - 2003 osszel az a2zs mar az a64, 9800xt, stb melle jott. de rajtad mulik melyik korszakot celzod. lehet oszi 3200+ konfig is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69637) FF23 válasza DarthSun (#69631) üzenetére


FF23
senior tag

Oké, de ezek nem cpu-tesztek :)
Közben halad a dolog, de a 3dm05/06-ot még mindig nem értem miért ilyen gyenge. 05-ben itt a második 50-ben is vannak gyengébb konfigok jobb eredménnyel. Próbáltam másik driverrel is.
Nem töltöm fel mindet [kép] [kép] [kép] [kép]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69638) hege8888


hege8888
aktív tag

Jó reggelt!
Kis tanácsadást kérnék...

Van a 386-asomom, ami 1664 vagy mennyi KB-t lát a 2MB-ramból.
Ezt annno kérdeztem is, és írtátok, hogy okés.
Most kaptam 4 db egyforma SIMM modult, gondoltam, akkor jók leszümk 4 megára, úgy már
pár nagyobb lélegzetvételű akkori játék is futni fog. (pl X-Com)
De hiába teszek bele ramot, sötétség, semmi pittyegés...
Reggel meló előtt pici bogarásztam vele, munkára menet ezekre gondoltam:
-valamalyik modul nem jó? (nem variáltam minden kombinációt végig)
-BIOS-t kéne frissíteni, ? (volt ilyesmi a régi alaplapoknál anno?)
-Foglalat rossz?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69639) Bile Demon válasza hege8888 (#69638) üzenetére


Bile Demon
őstag

386SX-ről van szó amiben eddig 2db 1MB-s modul volt?
Szerintem próbáld ki az új modulokat azokon a helyeken, ahol a régi 2MB volt.

(Ha 386DX lenne, akkor 8db 256kB-s modullal jönne ki a 2MB. Ebben az esetben viszont nem lenne kérdés, mert minden foglalatnak jónak kell lennie...)

Ha 386SX, akkor min. 2db RAM-al indul. Ha 386DX akkor min. 4db RAM-al indul.
A BANK 0-t kell először megtölteni. Ezek lehetnek egymás melletti modulok, de lehet felváltva is, valahogy jelölni szokták.

BIOS-t nem szoktak akkoriban frissíteni, csak külön EPROM égetővel lehetne írni, ami nem probléma, inkább a tartalom fellelése, ami nehéz...

Abban biztos vagyok, hogy nincs szükség BIOS frissítésre, hogy 4MB-t lásson, ezek már kezdettől fogva le tudták kezelni, a 16MB / 32MB RAM-ot is.

Vagy a foglalat rossz, vagy esetleg megsérült egy vezeték alatta (ha kifolyt az akku).

Ha csak két foglalatod jó, esetleg keress bele 2db 4MB-s modult!

Bruhe

(#69640) hege8888 válasza Bile Demon (#69639) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Köszi a választ..
386SX, és a fellelt állapot szerint kezdtem feltölteni a bankokat, ha abba a kettőbe tettem csak modult, akkor indul.. Csk ugye akkor még ugyanott vagyok, ahonnan elindultam... :((
Naivan kipróbáltam 3 bank-kal is (ebből az időszakból nincsenek gépépítési tapasztalataim, de sejtettem, hogy csak párban szereti)
Valamikor karácsony után posztoltam ide erről a gépről, mikor hozzájutottam, és igen, meg volt folyva a varta, akár az is okozhatja. Ott nem láttam nyomát, illetve ha oda eljutott volna, a lúg, ahhoz útba esett volna az alaplapi tápcsati is, akkor nem is indulna talán.

Ami még eszembe jutott, hogy a foglalatokat alkohollal átsikálom, meg
pár szerint több felállásban tesztelem, nem-e a 4-ből egy rossz.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69641) Bile Demon válasza hege8888 (#69640) üzenetére


Bile Demon
őstag

386SX-nél 16 bites a memóriabusz, azért kell kettesével használni a 8 bites SIMM RAM-okat.

Tisztítás talán segít, ha 30 évig nem volt benne RAM simán oxidálódhatott.
Sikálni csak óvatosan, elég sérülékenyek az érintkezők, de biztos tudod. Talán az is segít ha párszor berakod/kiveszed.

A régi párat és az újból egy másik párat is megpróbálhatsz együtt, nem kell 4db egyforma RAM-nak lennie. Elég ha párosával egyforma.

Bruhe

(#69642) hege8888 válasza Bile Demon (#69641) üzenetére


hege8888
aktív tag

Tisztításos tipp kösz, a párosítás volt olyan is, de csak egy 20 percet átszottam vele reggel...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69643) hege8888 válasza Bile Demon (#69641) üzenetére


hege8888
aktív tag

No, elkezdtem este párosan belepakolni.
2-2 pár ment az 1 bankban, gondoltam, akkor a ramok turi jók, rápróbálok, belenyomtam mind a négyet, helyreállt a rend.

Ha coprociban gondolkodom, mit rakhatok mellé?
Más-más coproci kell Intel és amd mellé, vagy itt még nincs ilyen gond.
Mire figyeljek? Van-e értelme egyáltalán ...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69644) DarthSun válasza hege8888 (#69643) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kooproci tökmindegy, amilyen van/tudsz beszerezni. Frekiben legyen nagyjából hasonló. Kisebb eltérésekkel nincs gond, pld a 33MHz- es FPU megy 40- en. Nálam a DLC40 mellett ULSI 40- es van. Értelme nincs sok, nem nagyon használják a korabeli programok. Quake elindul ha bent van az FPU és 8MB RAM, de csak annyi hogy indul, sebessége diavetítés. Ha van már kooprocid, vagy olcsón be tudod szerezni, tedd bele. Sok pénzért nincs értelme. Én is csak a feeling miatt tettem bele :B .

(#69645) arn válasza DarthSun (#69644) üzenetére


arn
félisten

A koproci emulator volt a legjobb - ugy rendereltunk 386on 3d studiot 93ban :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69646) Bile Demon válasza hege8888 (#69643) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az jó hír!
Koproci? Hát ha van, akkor bele kell próbálni, de tényleg nincs sok értelme beszerezni.

Nekem 1993-ban a 386DX-40 mellett volt egy Cyrix.

Kb. annyi, hogy a Landmarkban volt FPU csík is és elindult az Autocad 10 vagy 11. Használni persze nem tudtam, de nem is nagyon akartam. :DDD
Elég volt, ha megy a Wolf3D, Dune2 stb. azokhoz nem kellett...

1994-ben áttettem próbából a 486DLC-40 mellé és az is felismerte.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69647) FF23 válasza FF23 (#69637) üzenetére


FF23
senior tag

Kicsit kaotikusabb volt az Athlon XP teszt, mint vártam. Több 3dmarknál és pcmarknál is kifagyott, ha elindítottam. Kellett egy kis idő mire megoldottam.
Pár kép [kép] [kép] [kép] [kép]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69648) hege8888 válasza Bile Demon (#69646) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszönöm mindhármótok (Darthsun, arn, Bile Demon) tanácsait/válaszait..
Most apránként pimpelgetek, mert csak este/reggel van 20-30 percem géppel otthon szöszölni..
Akkor a koprocit elvetem, nem hajkurászom, mert úgyis vannak erősebb gépek is retrozni, időutazni jó ez.. Ebben ez a fránya Realtek vga van. Ez a régi 2D/platform játékokhoz megteszi, vagy (van talonban Tseng-ből kétféle)..
HDD 102 megás, ez kapacitásban kb autentikus?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69649) arn válasza hege8888 (#69648) üzenetére


arn
félisten

93ban ilyen 120-170 megasok mentek a 386osokba. elotte lehet kisebb - nezz meg par regi chipet :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69650) hege8888 válasza arn (#69649) üzenetére


hege8888
aktív tag

Mármint újságot? Valahol fent vannak ezek online?
Gondolom akkor a költséghatékonyság miatt elég volt a fogorvosi rendelős gépbe a 2 mega ram, meg a 102mb vinyó..

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.