Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) FF23 válasza Kadi Laci (#69948) üzenetére


FF23
senior tag

A napok száma nem zavar, csak valami jóslás. Van pár ilyen hdd-m, a retró gépekhez megfelel. Lefuttatom a felület tesztet, sokszor egy helyen vannak a hibás szektorok és úgy formázom, hogy kimaradjanak.

Ennél nem tudom mi van, az egy pöttyön kívül nem látszik semmi. Még ráküldöm a DOSDLG-t, hátha rendbe teszi ezt is

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69952) envagyok válasza Fred23 (#69946) üzenetére


envagyok
veterán

Valóban 2004. Február.
De amikor ezeket építettem, akkor még a cél a s478 kimaxolása volt . Van 3.2-es több is, de 1-2 hónapból nem szoktam akkora ügyet csinálni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69953) Fred23 válasza envagyok (#69952) üzenetére


Fred23
nagyúr

"1-2 hónapból nem szoktam akkora ügyet csinálni"

Te csinálhatod jól, van egy olyan érzésem. Nekem is ide kéne eljutnom.

[ Szerkesztve ]

(#69954) envagyok válasza Fred23 (#69953) üzenetére


envagyok
veterán

Most kezdtem én is dátumőrült lenni (THX arn).
De tény, hogy így jóval nehezebb.
Vagy az ember kicsit csal.
Most a 99 végi konfignál amit összeraktam, a táp és a ház teljesíthetetlen kihívás volt, 2001-es lett.
De a 99.12 havi hdd-t sem volt egyszerű szerezni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69955) MasterDeeJay

Esti program esőben majd munka után: Válogatás a lomokból, kukaszökevények tonnaszám, remélem minden befér a kocsiba. :DDD Ipari cuccok is vannak és végre még c64 alkatrésznek, bár asszony megöl már a 6. kukázott c64-et viszem haza. :DDD Egy 10 éve még hegyekben állt és nem kellett senkinek, céltáblának használtam őket, most meg valamiért felértékelődött pedig tuti van belőle még jó pár százezernyi szanaszét a világban.
Átlagos cuccokat passzolom darálóba. Ha Gravis, 3dfx vagy valami speckó lesz azt viszem.





[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69956) arn válasza envagyok (#69954) üzenetére


arn
félisten

Ibm 34gxp

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69957) DarthSun válasza Fred23 (#69946) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

GX- ből volt valami P-III, jó volt, de alaplappal megpusztult, áttettem a cuccokat BE-6 és P2B- be. Láttam sokszor PCIe lowprofile kártyákat a piactereken, majd körülnézek.

(#69947) FF23 : a BIOS- t be kellett állítanom, de úgyis kiveszem az elemet, rámérek. 486- ból van olyan, melynek kontaktos volt az elemtartója, a jó elemre is battery low- ot írt ki. DR2 ramból 667 és 800- as mezei van csak tartalékban, asszem
Phenom-II- ben van egy IDE vinyó, XP miatt tettem bele, régóta 8%- os, de műkszik.

(#69955) MasterDeeJay : szép kis halom :D

(#69958) FF23 válasza DarthSun (#69957) üzenetére


FF23
senior tag

Van nekem 92/0 is, a HD Sentinel szerint mindmeghalunk. Az elején van minden bad szektor, onnan leválasztottam 4,5GB-ot és megy ameddig megy. Retró gépben persze.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69959) MasterDeeJay válasza DarthSun (#69957) üzenetére

Inkább nem mondom miket hagytam ott, de ezeket elhoztam:













Meg egy c64-et és egy hp notit. Rakás ramot, fx5600, 1155 lap procival...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69960) DarthSun válasza MasterDeeJay (#69959) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A P-II/450 az már sztem ritkul. A Yamaha hang is jó. Micsoda ramok vannak a Genoa 8bites videon :U . Az IC7 az egyik legjobb 478- as lap. Remek pakk :C

(#69961) MasterDeeJay válasza DarthSun (#69960) üzenetére

Most száradnak, kaptak rendesen esőt.
A bill az szerintem mechanikus, azaz kattanak a gombjai és szerintem rakható rá joystick is.
Nem volt sajnos 3dfx.
Xt-k és rakás p1,2,3,4. De rozsdásak, sérültek. Ipari pc-k... de mind kommersz cucc. 775-ös cuccokat g41-eseket meg se bontottam. Hegyekben minden. Igen a nagy sárga dög az xt volt. Sec1 celeronokat sem hoztam el.
Kifullozhatom a p2 konfigomat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69962) arn


arn
félisten

a secc1es p2-450 szvsz nem gyakori db.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69963) DarthSun válasza MasterDeeJay (#69961) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néz ki ezen a fotón is, kukázós paradicsomnak látszik. A bill alját nézd meg, lehet hogy XT/AT átkapcsolós, az ritkább és többet ér.

(#69964) MasterDeeJay válasza DarthSun (#69963) üzenetére

Lent van a kocsiban de típust lefényképeztem. Fk 2000 plus amin van kapcsoló. [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69965) MasterDeeJay válasza DarthSun (#69960) üzenetére

Ic7 3ghz ht p4 van benne. Fx5600 is megy.
Meg az 1155 lap is.
Meg az ag8 lap is plusz abit videókari.


[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69966) DarthSun válasza MasterDeeJay (#69965) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagy élmény ha a talált/ingyenes működik is. IC7- ben a 3G- ás Prescott (legalábbis a D0- ás) megfutja lazán a 4GHz- et, persze valami nagyobb hűtő azért kell. P4P800- ban megy annyit, az IC7 meg még jobb lap, azért tippelem.

(#69967) MasterDeeJay válasza DarthSun (#69966) üzenetére

Na meg ez trident 9000..ilyen vramot nem láttam még. És végül egy hangkártya az is ismeretlen nekem. 450-es p2 megy de 100-as busza van, keresnem kell lapot. Ja meg 512mb-os sd ramok 3db is.



Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69968) DarthSun válasza MasterDeeJay (#69967) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olyan VRAM- ot én sem, azért is jók ezen kalandok, mert teljesen ismeretlen dolgok is előkerülhetnek. Aztech hang, nincs tapasztalatom, de jókat mondanak róla. P-II : a 350- estől már 100- as buszt használ (Deschutes). Az 512- es SD VH6T- be jó, Tua mellé. Nekem is nemrég jött össze 3db, ha rákerül a sor a tesztjére, jó szolgálatot tesz majd.

(#69969) envagyok válasza MasterDeeJay (#69967) üzenetére


envagyok
veterán

Én mondjuk ilyen kidobált vizes cuccokban nem bíznék.
Lehet elműködik egy darabig, de ha megkezdődik az oxidáció, az bemarja magát az anyagba,

Itt olvastam valahol, de most nem találom.
Mi annak a böngészőnek a neve, ami régi 15 éves gépeken is elfut?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69970) nakos1212 válasza envagyok (#69969) üzenetére


nakos1212
senior tag

k-meleon, retrozilla

(#69971) FF23 válasza envagyok (#69969) üzenetére


FF23
senior tag

Basilisk?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69972) DarthSun válasza envagyok (#69969) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Linux alatt a Firefox, Win98SE- hez régi Opera, XP esetén pedig valami egzotikusabbakat olvastam az XP topikban, de azokhoz meg spéci frissítések kellenek, állítólag 2019- es állapotig fel lehet patchelni, de én még nem próbálgattam ezeket. Valamint ha befrissíted, akkor meg már nem korhű, pedig arra törekszel :)

szerk : előttem levő hsz- ekben meg is mondták, címekre nem emlékeztem

[ Szerkesztve ]

(#69973) Bile Demon válasza envagyok (#69969) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem a "Pale Moon" böngésző SSE2 előtti verziója vált be a 3200+ Barton gépen. Simán bejött vele minden, ami csak kellett. Kivéve az embedded videók az oldalakon, youtube stb.
A driverek, retro reviewek, benchek stb. gond nélkül bejöttek. Csomó mindent szedtem le vele.

Bruhe

(#69974) jokeph válasza MasterDeeJay (#69959) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ááááhhh, Abit IC7. Az egyik legfainabb s478-as lap. :C
Hát, még ha MAX-os lenne, OTES VRM hűtéssel. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69975) envagyok


envagyok
veterán

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos korhű böngészőkkel már nem lehet böngészni, ezért muszáj mellé feltenni valamit, mert néha kell egy patch, vagy egy driver...

Én nem az esőben szedtem össze az udvarról hanem vettem ma lakásból ezt a szépséget, 2004-es cucc ABIT AV8 Athlon 3500+ 2×512 DDR-500 GeForce 6800, Chieftec Dragon ház. Táphibás volt, de az eredeti tápot is próbálom menteni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69976) quailstorm válasza envagyok (#69975) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szedd le másik gépen vagy használj remote desktopot.
Ha nagyon modern böngészőzni akarsz, akkor ahhoz vagy 2019-ig frissített XP kell, vagy Linux. (meg NewMoon, akár SSE2 nélkül is)

(#69977) envagyok válasza Bile Demon (#69973) üzenetére


envagyok
veterán

Az pontosan milyen verzió?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69978) FF23 válasza FF23 (#69971) üzenetére


FF23
senior tag

Megvan, Serpent az xp-verzió.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69979) Bile Demon válasza envagyok (#69977) üzenetére


Bile Demon
őstag

Innen szedtem: [link]

Bruhe

(#69980) arn válasza envagyok (#69975) üzenetére


arn
félisten

de miert akarsz egy ilyen regi gepen bongeszni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69981) envagyok válasza arn (#69980) üzenetére


envagyok
veterán

Mert mondjuk játszok az egyik régi gépen, és mondjuk elakadok akkor gyorsan letöltök egy régi leírást vagy trainert, vagy ha ha valami nem oké egy patch-et.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69982) envagyok válasza arn (#69980) üzenetére


envagyok
veterán

Audigy 2-4 hez sblink kábelt hol lehet vásárolni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69983) MasterDeeJay válasza envagyok (#69969) üzenetére

Nekem a c64-esek mind ázottak és mai napig pöcc röff mind. Itthon hamar megszáradnak kis légmozgással.
Btw star citizenre használt kukázott joystickjaim is hibátlanok.
A gépem is kukázott gépházban van meg a fene se emlékszik már mennyi mindenem van kukából igen gyakran ázott ütött cuccokból.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69984) arn válasza envagyok (#69981) üzenetére


arn
félisten

a regi gepek serulekenyek online, illetve egy mai oldal memoriaigenye annyi, hogy nem tudja ezt egy regi gep kezelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69985) envagyok válasza MasterDeeJay (#69983) üzenetére


envagyok
veterán

Régen 1-2 cuccot kukáztam, de azok nagy része meghalt.
Volt hogy az orrom előtt görbült vetemedett egy 3dfx kari komoly tesztelés mellett. Biosig képadásig sokszor jók ezek a cuccok, de ha átnézi terheli rendesen az ember, meghsl.
Az ázás sunyi gyilkos, elindul egy korróziós folyamat, és gyengíti a forrasztásokat.
Nem véletlenül mondják szervizesek is a vízbe ejtett telefonokra, hogy kiszárítás után működik, örülj, és hamar add el...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69986) DarthSun válasza envagyok (#69985) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor kíváncsi leszek hogy az utoljára kapott Audigy2ZS meddig megy majd. Szappanos ecsettel fürdettem, langyos vizes lemosás, sima száradás-hajszárító-majd plusz pár nap száradás, működik régóta.

(#69987) KROK640 válasza DarthSun (#69939) üzenetére


KROK640
veterán

2300MHZ 3400 helyett?
Gondolom valami nincs beállítva.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69988) KROK640 válasza envagyok (#69940) üzenetére


KROK640
veterán

Már az első kettő tökéletesen lefedi.

3200+ kell? Ott van a 2-es gépben ;)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69989) KROK640 válasza MasterDeeJay (#69967) üzenetére


KROK640
veterán

512-es SD RAM? Na olyanom se sok volt ...
Ennyi biztos, hogy nem mint amennyi a képen van!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69990) DarthSun válasza KROK640 (#69987) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Terhelésre ugrik fel, majd alapon vissza. Speedstepp- es a proci. MiniXP alatt nem lehet fixre állítani. Sőt ha megnézed csak 1 magot lát 2MB kessel (2core/4MB cache valójában). Rendes XP- vel ha fent lesz a chipset és all alaplapi driver, akkor lehet majd rendesen belőni.

(#69991) Frawly válasza KROK640 (#69989) üzenetére


Frawly
veterán

Konkrétan olyat én se láttam eddig, abból az időből csak 256 megás modul rémlik, de még az se volt túl gyakori. Nem is értem minek gyártottak akkorát. Az SDRAM-os platformoknál nem volt dual channel memóriavezérlés, az az RDRAM-mal és P4-ekkel jelent meg, meg folytatódott a DDR-rel.

Ráadásul a korabeli chipsetek kimaxolódtak 512 megánál, így én nem látom értelmét, hogy 2×256 helyett 1×512 legyen benne, és eggyel több (összesen három) slot álljon üresen. Az is igaz, hogy ennek a platformnak kb. elég is 512 mega, amihez több memória kéne, ahhoz a támogatott procik lesznek úgy is gyengék. Win98/ME szintig lettek tervezve, XP alatt úgyis köhögnének.

(#69992) envagyok válasza KROK640 (#69988) üzenetére


envagyok
veterán

De 2 AthlonXP gépem van ;]

@Darthsun
Én izopropyl alkohollal szoktam átmosni, amit kell.
De ha lemosás után rögtön hajszárítóval vagy nyáron a napon leszárítod, az nem olyan nagy probléma, mintha valami ázik az esőben napokig, és nem szárad ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69993) r0b3r


r0b3r
senior tag

Azon gondolkodom, hogy PIII 650 mellé milyen AGP videokártyát rakjak? :U :DDD V3, vagy V2 SLI, Valami GeForce MX2-4, TNT/TNT2?
Asus P2B lapnak se találom egyelőre, hogy hányszoros AGP-t támogat. :F

(#69994) envagyok válasza r0b3r (#69993) üzenetére


envagyok
veterán

Ezek közül?
TNT2
Ha nincs régebbi gépedben V2 sli, akkor azt is mellédobhatod :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69995) r0b3r válasza envagyok (#69994) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nem csak ezek közül érdekel, csak ezek vannak meg. Szívesen keresnék bele valami kinézetre is szebbet, mutatósabbat, dizájnos hűtővel, ami még nincs otthon. :) Bár lehet, hogy ezek a szebb kártyák csak később jöttek be a PIV-es időkben. :U
V2 SLI eddig még soha nem jött össze rendesen, valamelyik kártyám mindig hibás volt. Ha adnék is pénzt újra V2-re, az csak Diamond lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#69996) MasterDeeJay válasza envagyok (#69985) üzenetére

Lehet durva de AGP-s gép tesztre egy Voodoo3 2000-et használok ami szintén lomis és borda sincs rajta. Ha nincs terhelve akkor nem sül meg. Egyik kondi cserés rajta.
Ezek a cuccok fél napot áztak. A c64-em az több hónapot töltött szabad ég alatt, levakartam róla a szennyet, de egyik chip volt döglött meg a bill-t és bekapcsoló gombot kellett cserélni (azaz azt átkötöttem) Amit most kukáztam az is totál rozsdás/oxidos viszont inkább csak alaktrésznek meg ha elindul akkor is mert úgy vagyok vele hogy legyen egy fullos jó gépem nem sok ilynen olyan.
Lapokat megszáírtottam majd úgyis párszor kell tesztelnem őket. Kicsi ventik mindegyiken döglöttek, még az inteles gyári ventik is, azok rohadtul nem bírják a vizet.

jokeph
Az IC7 biztosan megy eladásra, meg az összes Abit cucc. Bár a kedvenc márkám volt de valahogy a s478 és 775-öt nem érzem úgy hogy meg kellene tartanom. Igazából a Secc-es korszak valahogy jobban tetszik. P3-asok sem vonzanak.
Jó lenne egy szép nagy kártyás P2/P3 Xeon dualba megpakolva ramokkal win2000-el voodoo kártyákkal.
Időm nincs ezekre sajnos. Talán egy nagyobb voodoo4/5 pci verzóba a nagygépembe win10 alatt játszogatni vele a régi játékokkal.

KROK640
Nekem volt jópár, ajándékoztam is belőle annyi volt. Még a 256-osokat rakom félre azok is jók valamire. De valóban kissé sok retrózni az akkori gépekbe.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69997) nakos1212 válasza Frawly (#69991) üzenetére


nakos1212
senior tag

Abit VH6-T, 3x512MB ram, Windows 98 SE. Marha nagy fontokat is bele tudok tölteni az Audigy 2ZS programjába, illetve a lapozófájl is ramdisken van.

(#69998) DarthSun válasza Frawly (#69991) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ismétlem magam, meg ahogy nakos1212 is írja, VH6T- be ideális a 3x512MB, a VIA engedi, az i815 meg sajna csak össz 512MB- ot támogat.

(#69992) envagyok : igen, feltételeztem hogy csak korlátozott ideig ázott. Egy Awe32, mely már korrodált volt, kamrából hozták, sokáig volt ott, az rendetlenkedik nálam is

(#69993) r0b3r : GeForce4Ti4200 ;] , de nyilván magamból indulok ki, nem korhű, de nem lesz video limit, valamint azt még be lehet szerezni, és a Copper azért megtekeri rendesen. Vagy a Voodoo3, korlátozottabb textura, cserébe DOS alatt a leggyorsabb BX- ben. P2B 1-2x- es AGP- t támogat.
#69995 : na meg a Ti4200- ak között már akad jól kinéző is...

(#69996) MasterDeeJay : nálam meg az a gond hogy minden korszak érdekel, de csak az x86/64 vonal, a 8bites korban nemigen voltam benne, pld a Commodore hidegen hagy

(#69997) nakos1212 : remek példa a felhasználásra, ha már legyártották a látszólag túlméretes modulokat :D

(#69999) jokeph válasza DarthSun (#69998) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az i815 egy szégyen. :D
Már a BX440 is támogatta a 3*256 MByte-ot.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70000) DarthSun válasza jokeph (#69999) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Viszont az i815 gyorsabb, de megfelelő beállításokkal+mem-interleave managerrel a Via is felhozható a közelébe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.