Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) KROK640 válasza Kadi Laci (#69743) üzenetére


KROK640
veterán

WOW, ez szép eredmény! Bár ez mobile CPU amik többnyire jobbak voltak OC-ben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69752) Kadi Laci válasza KROK640 (#69750) üzenetére


Kadi Laci
tag


Ott maradt a felkiáltójel. :D Hamarosan vallatóra fogom a legígéretesebbet, meglátjuk mit sikerül kihozni belőle, léghűtéssel. Jó eredmény esetén elő veszem a 462-es vízhűtést. A számításod szerint 2194 Mhz a ! jelölt.

Üdv: Laci

(#69753) arn


arn
félisten

Honnan a rossebbol jon ki, hogy 2194mhz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69754) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

3 CPU mérés :
2.2+ 2106 Mhz, fsb: 157x13.5 hőfok: 38 C
2.4+ felkiáltó jeles 2175 Mhz, fsb:146x15, hőfok: 42 C
2,4+ baromság értékes 2205 Mhz, fsb:148x15, hőfok 40 C ezen OC jelek láthatók az alján
2,4+ zöld kuka, nem indul (az állás nem tett jót neki)
ez mind alap feszültségen, léghűtéssel induló hőfok értékkel.

arn
Pontosan nem tudom, de kb. Kroknak van rá egy valószínűségi számítási képlete, ami irányadó melyik processzor tuningolásával érdemes próbálkozni? Egy cikket tervez erről, ha ideje engedi megírja. Tizenx éve én is láttam listát de eltűnt a web-ről és nem mentettem el.

Üdv: Laci

(#69755) KROK640


KROK640
veterán

Kadi Laci, még három sorozatszám maradt tegnapról, a mobilok :

AXMH2400FQQ4C Z317163280276 AQXEA 0331XPMW :
Ez jó öreg, jó stepping, viszont nem túl jó hely. 2130-2175MHZ

AXMA2500FKT4C Y889545250294 AQZFA 0338RPMW
Ejj, 1930MHZ-es wafferben, egy hasonló értékű proci, elég rossz helyről. Nem, érdemes vele szarakodni. (2080MHZ)

AXMA2600FKT4C Y896663263008 AQYFA 0343MPMW
Elég jó helyről van, 2280MHZ is képes elérni 1.75V-on, sőt egy kicsit odalépve neki egy stabil lapban a 2480MHZ sem lehetetlen :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69756) KROK640 válasza Kadi Laci (#69754) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez tök jó hogy ki is mérted. :)

Viszont az a fura, hogy egy kicsit mindnél tévedtem :( Nagyjából megvan, de nem pontosan.
Ma találtam a cuccaim között egy Bartont (amiről már el is felejtkeztem) és amikor leszámolom ugyanazt csinálja mint a te "AXDA2400DKV3C Z416153D40170 KIXJB 0417BPIW" számú procid. Tehát baromságok, erősen eltúlzott eredmények jönnek ki.
Konkrétan listát én anno S939-re találtam, de azt is hamar leszedték.

Arn : Erről majd tervezek cikket írni, hogy lehet megállapítani melyik a jó proci és mennyire, illetve arról, hogy mi(ke)t lehet bűvészkedni az Athlon XP procikkal, csak még nem állok a cikkel túl jól. :( Nehezít a dolgon, hogy nem tudom, hogy egyáltalán írhatok-e róla (elvileg konzultálnom kell ez ügyben egy bizonyos személlyel még).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69757) Kadi Laci válasza KROK640 (#69756) üzenetére


Kadi Laci
tag

Minimális a tévedés, szerintem elég pontos a számítás.
2 200+ 2158MHZ-1.75V - 2106Mhz 1.6V
2 400+ 2194MHZ-1.6V - 2175MHZ 1.6V
2.4+ furcsa proci-furcsa eredmények, ez kakukk tojás
következő kuka, nem összehasonlítható elmélet a gyakorlattal
3200+ kicsit próbáltam, 166x14 2333 volt a legjobb 11x211 nél alap feszen már bios cheksum-al leállt. 210x11- 2321Mhz, ennél a legnagyobb az eltérés.
Előkészítettem egy másik, nem gyári BIOS-os alaplapot, abba is tesztelem hamarosan, jelzem ha eltérést tapasztalok.
És köszönöm a számítást !

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#69758) cbmfan


cbmfan
senior tag

a minap kaptam egy Voodoo 4 4500-at, ami állítólag működött amíg előző tulaj neki nem állt feszegetni ragasztott bordát, hogy lecserélje hangos hűtést. kipróbáltam, csíkozza képet, de erősen összenyomva ad rendesen képet. tudtok megbízható szakit Pesten belül aki tudná javítani?.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69759) Hosssszu válasza cbmfan (#69758) üzenetére


Hosssszu
őstag

(#69760) cbmfan válasza Hosssszu (#69759) üzenetére


cbmfan
senior tag

:kma: :P

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69761) envagyok válasza cbmfan (#69758) üzenetére


envagyok
veterán

Mekk Elek..
Talán.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69762) snake1977 válasza cbmfan (#69758) üzenetére


snake1977
őstag

Olyat keress aki vállal reflow/reball-ozást, szoktak hirdetni a aprón ilyet. Nem olcsó és végképp bizonytalan a végkimenetel. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69763) gban válasza cbmfan (#69758) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én tartanék tőle hogy ilyen barbár hozzápiszkálás után felszakadt pár BGA forrpont, így egy chip levét után csak rosszabb lett a helyzet.
De nehéz látatlanban okosnak lenni.
Mindenesetre én elsőre nem reball-al kezdeném hanem átmelegítéssel (reflow - csak infó, ilyenkor minimum némelyik flux kerülendő mert egyben kihozza az összes ónt a chip alól :DDD :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#69764) Kadi Laci válasza cbmfan (#69758) üzenetére


Kadi Laci
tag

A feszegetés után nem lehet tudni mi sérült, a kártya, vagy a vga chip áramköréről szakadt le a forrasztási pont, illetve csak simán elengedett a forrasztás. Amennyiben a forrasztás engedett el az átmelegítéssel orvosolható, ezzel kell elsőként kezdeni. Ha nem sikerül, akkor chip levétele és feltárul mit lehet elkövetni. Ha chipről szakadt ott cserével javítható, rosszabb a kártya áramkörének sérülése, kevésbé javítható és kétséges az eredmény.

Üdv: Laci

(#69765) envagyok


envagyok
veterán

Egy kis segítség kellene.
Időrendben van információ melyik évben melyik HDD típus volt a leggyorsabb, és mi volt a legnagyobb kapacitása?
Mikor jött be melyik szabvány (ata-1, udma33 udma66 meg azt hiszem 150 is van...)
Mikor lett váltás Satára? (Erre 2002-2003-at saccolnék)
Mikortól van értelme RAID-nek, mármint hogy bírja a rendszer.
2003-as P4 és AthlonXP gépek már tudnak SATA-t és RAID-et, onnantól tiszta a helyzet, 95 előtti pc-ken DOS alatt mindegy, illetve oda elég egy CF IDE adapter.
95-2003 közötti pc-ken lenne jó tudni, hogyan érhető el a leggyorsabb töltési sebesség, mert oda nekem már windows alá kevésnek tűnt a CFIDE sebessége.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69766) snake1977 válasza envagyok (#69765) üzenetére


snake1977
őstag

95-2003 közötti pc-ken lenne jó tudni, hogyan érhető el a leggyorsabb töltési sebesség, mert oda nekem már windows alá kevésnek tűnt a CFIDE sebessége. -> ha a korhűség nem lényeges akkor PATA SSD megfelelő kábellel, vagy sata ssd -> hardveres fordítóval, utóbbi könnyebben beszerezhető.
Mikor lett váltás Satára? (Erre 2002-2003-at saccolnék) -> wiki szerint 2003 január a rev 1. megjelenése.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69767) arn válasza envagyok (#69765) üzenetére


arn
félisten

dma = 95
udma33 = 97
udma66 = 99

de ezek az interface sebessegek, a vinyok joval kesobb ertek el ennek limiteit. hogy aktualisan mi volt a leggyorsabb, az sok kutatomunkat igenyel, honaprol honapra valtozott. a topvinyok beszerzese meg talan a legnehezebb beszerzesu alkatresz, ugyanugy ritka volt, mint a top procik, kartyak, csak pluszban sok meg is doglott, es nem is vigyaztak rajuk.

nem a cfide sebessege lassu, valoszinuleg gyorsabb, mint a korabeli vinyok, hanem a lassu gepeknel hozzaszoktal egy irrealis sebesseghez, ami egyaltalan nem volt a korban jellemzo. ha szepen megepited korhu vinyokkal es memoria meretekkel a konfigokat, pontosan le fog jonni ezen a teren is a gyorsulas :) egy 95 elotti gep alig 1-2mb/sot tudott, 10-15ms koruli seekel. ha korabeli kontrollert hasznalsz is, lehet tobbszoros soros sebesseget latsz, es nagysagrendileg nagyobb eleressel.

a benchmark tablaban latsz peldakat ra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69768) Ranagol_5 válasza envagyok (#69739) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Közelebb? Én januárban eladtam neked az egyik legjobb lapot procikkal meg hűtővel. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#69769) envagyok válasza snake1977 (#69766) üzenetére


envagyok
veterán

A korhűség is-is.
Ha találnék emberi áron 32-64-128GB 3-4-6000ft IDE/ATAPI SSD-t (a legjobb az lenne, ha közvetlen alaplapra dugható lenne, akkor még kábelezni se kellene, ) akkor azt használnám.
Valahol van pár ide/sata átalakítóm, de az szerintem nem jó ötlet, hülyén néz ki.
Akkor inkább meg kell keresni minden korban a leggyorsabb HDD lehetőséget,ami kimaxolja az alaplapi vezérlő kapacitását (33/66/150 MB/s)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69770) envagyok válasza Ranagol_5 (#69768) üzenetére


envagyok
veterán

Persze, azt használom is egy v5 5500-al, hogy minden dupla legyen, már csak dupla HDD-s Raid kötetre kellene átállni benne.
De a màsik álmom a Dual Slot1@ 1.4GHz.
A tied S370

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69771) arn válasza envagyok (#69769) üzenetére


arn
félisten

a korban a leggyorsabb altalaban mindig messze volt az interface maximumatol. csak ugy tudod kimaxolni, ha korban nem passzolo vinyot teszel bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69772) arn válasza envagyok (#69770) üzenetére


arn
félisten

de miert ilyen orajelen? senki nem pakolt es tuningolt egy regi lapban dualos procikat. vagy milyen chipsetrol van szo?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69773) envagyok válasza arn (#69772) üzenetére


envagyok
veterán

Nem véletlenül készültek powerlesp asus msi tualatin-slot 1 slotketek. Jó volt azért felfrissíteni 2000-2001 körül egy 98-99 körüli konfigot.
P2B-DS az áldozat 2Db s370 tualatin P3 1.3S-el.
És itt a követendő minta :
[link]

De nemrég felhívták a figyelmemet erre is, de mintha lezt volna már:
[link]
Google fordítóval

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69774) arn válasza envagyok (#69773) üzenetére


arn
félisten

persze mukodik, de total eletszerutlen helyzet (mar ha ez szamit). 98as laprol beszelunk, a slotketek meg 99ben jottek elsosorban a socket 370es cumine supporthoz, a lapok meg csak kesoi bios hackel mukodnek tuningolva ezen az orajelen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69775) envagyok válasza arn (#69774) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem már nem tudom pontosan , de valami Abit slot1 lapom volt 98-99 körül.
Először valami slot1 Celeron-al, majd vettem én is slotketet, és 700mhz környéki cumine procit, de mintha valami 1100 tualatin cerka is rémlene, ami tudta az 1.4GHz-et sokat mókoltam.
És ez ment nekem kb 2002-2003-ig, akkor jött a P4 2.4 és a ASUS GF4 ti4600. Talán előbb a vga, csak nagyon kevés volt már.
Szerintem akik Intel vonalon voltak, simán kihúzták 98-2002-ig egy jó lappal.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69776) snake1977 válasza envagyok (#69769) üzenetére


snake1977
őstag

Én egy 4GB-os Transcend ide flash modult [kép] használok az egyik win98-as gépembe, a mérete végett nem túl optimális, dos-hoz meg overkill, de van ebből 8-16-32gb-os is ebay-en, sata ssd-t kapni azokon az árakon amit írtál, az ide/pata árát már megkérik rendesen.
Én maradnék a korhűségnél és a korban hozzá passzoló leggyorsabb merevlemeznél ha a gép többi részét sikerült korhűen összeraknod, nem rontanám el egy ssd-vel az összképet.
Persze nem egyszerű belőni, mert emlékeim szerint a 2000-es évek elején robbanás szerüen nőtt a méret, és csökkent az ár.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69777) quailstorm válasza snake1977 (#69776) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erről jut eszembe, hogy thin clientbe kellene nekem valami megoldás, hogy DOM helyett microSD to IDE adaptert használjak.
A vékonykliensben IDE tüskesor van 44 PIN, és az adapter is 44 PIN, szóval kéne valami anya-anya adapter. Kábel oda rém hosszú és sok lenne. Létezik ilyesmi?

VGA-hoz is kellene hatlapfejű csavar a hátlaphoz, mert csomó retro kártyámból hiányzik, és a frissen beszerzett DataPath felvevőkártyán is csak egy volt, így a HD2600-as Radeonból kellett kiszednem egyet...

Vagy ezt keressek aliexpressen? (már a csavart)

[ Szerkesztve ]

(#69778) arn válasza envagyok (#69775) üzenetére


arn
félisten

nalam c300a@450 c366@550 c566@850 volt az ut, 2001ben mar athlonra valtottam, addigra vegkepp kifujt a bxnek, de mar 2000ben sem volt tul jo a duronok mellett, max olcsobb volt csak procit cserelni.

de dragabb procikat nem raktak regi lapokba, mert annak volt penze uj lapra is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69779) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A maga korában talán kevesen használtak/upgradeltek dual procira, de retroként bacsis hajtotta a Tua- kat. Kár hogy a fotók már nincsenek meg.
A HDD- k kiváltására pedig én IDE-SD adaptereket tervezek, az adapter drágább mint a CF- es, de az SD kártya viszont relatíve olcsóbb mint a ma már kevésbé gyakori CF. SD-microSD adapterrel (sok összegyűlt), pedig a microSD sem akadály.

(#69780) DarthSun válasza quailstorm (#69777) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

40/44 pin IDE adapter anno gyakori volt, egy nekem is maradt, az egyik Tua- ban használom régi laptopvinyóhoz.
De az előbb említett SD verzióhoz is lehet kapni.
Itt pedig a sima 40 pines.

(#69781) snake1977 válasza DarthSun (#69779) üzenetére


snake1977
őstag

Az ide-sd adapter jó ötlet (nem is tudtam eddig csak a cf-ről), most már gombokért lehet venni class10 / UHS-I kártyákat, én a szlovákoktól szoktam rendelni adathordozót, most akciós a 16GB-os Toshiba micro sd 1180huf és UHS-I, a 32Gb-os Toshiba szintén akciós 1480huf a posta is 990ft mpl-el küldik utánvéttel, ip kamerákhoz vettem ilyen 32-eseket, lassan egy éve hogy tökéletesen teszik a dolgukat, a webshop ügyfélszolgálata egyébként nagyon korrekt, eddig a 4év alatt összesen egy a-data pendrive volt ami meghibásodott egy hét használat után, de postafordultával ki is cserélték.

quailstorm: nekem a via itx lapomon van ilyen 44 pines tüskesor esetleg ilyen noti hdd kábelre gondolsz? Ez 5cm-es, de van hosszabb is, lassan én is rendelek csak a hosszabbat, nekem buta megoldással van megcsinálva az itx házban a noti hdd felfogatás, a cseréhez az alaplapot is ki kell vennem.
Vga csavar ügyben szintén az aliexpresst tudnám mondani, gombokért van.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69782) Ranagol_5 válasza envagyok (#69770) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Olyan gigabyte lapom is volt, azt nem te vitted el?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#69783) quailstorm válasza DarthSun (#69780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, nem ez a baj.

44 PIN IDE to SD-m van és 44 PIN alaplapi tüskesorom. A tüskesort a tüskesorral nem tudom összedugni. Van még egy 80 centis kábelem, de azt meg túlzásnak érzem, hogy behajtogassam a vékonykliensbe ezért.

(#69784) DarthSun válasza quailstorm (#69783) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, értem. Mondjuk én simán belepaszíroznám :B :DDD , több olyan konfigom van, melyekben a működést előbbre vettem a kinézetnél (sufnizás nem akadály).

(#69785) quailstorm válasza DarthSun (#69784) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor marad az Aliexpress:
[link] [link]

Kicsi a hely, Igel 3/4-ről van szó, még nem vettem birtokba pedig jó ideje meg van. gyárilag CF-es, de van benne IDE kivezetés, és az előző tulaj USB-ről használta.

[ Szerkesztve ]

(#69786) DarthSun válasza snake1977 (#69781) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó az a Szlovák bolt, sztem onnan rendelek pár cuccot, postán maradóra is szállítanak :C .

(#69787) cbmfan


cbmfan
senior tag

V4 inkább marad úgy ahogy van, ment vitrinbe :) viszont ezt műveli egy BH7 minden procival, RAM-mal, videokártyával, oprendszer alatt:

valami ötlet, hogy ezt így hogy?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69788) gban válasza cbmfan (#69787) üzenetére


gban
Közösségépítő

AGP hiba?
A 'minden videokártyával' alatt csak AGP-set értesz vagy nézted PCI-ossal is?

Postázást nem vállalok.

(#69789) cbmfan válasza gban (#69788) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze, volt több ATi és S3 is az összes foglalatban.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69790) gban válasza cbmfan (#69789) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha minden procival, vga-val és oprendszerrel akkor a monitor hibás :DDD :DD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#69791) cbmfan válasza gban (#69790) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez nem Samsung 763MB, hogy megteljen a memóriája :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69792) envagyok válasza snake1977 (#69781) üzenetére


envagyok
veterán

De hogy IDE-SD adspterből miért csak olyan van, ami tüskesoros és kâbel kell hozzá? :W
Bezzeg IDE-CF adapter bedugható az IDE csatira közvetlenül.
A befugható IDE ssd lenne a legjobb de egy 32-64 GB-osért elkérni 10000ft-ot kemény. Ráadásul 30MB/s-tudnak csak, ami 2001 után azért gyorsabb volt HDD-vel.
Fura, hogy keresgéltem, és találtam most pár tucat IDE HDD-t, és szerencsére találtam 1999.12 és 08 havi gyártású IBM-et, viszont 1998-2002 közt alig van.
93-97 van egy tucat, és 2003-2009 között szintén.
Pedig a 2001 és 2002-es gépre jó lenne valami ATA66 IDE RAID 2 egyforma HDD-vel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69793) DarthSun válasza cbmfan (#69787) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor szokott így szétesni a kép ha a függőleges frissítés olyan magas értéken van, amit nem bír a megjelenítő. Próbálj meg bootolni egy DOS- t hogy ott milyen a kép ? Lehet hogy csak a Win szórakozik, túlvezérli.

(#69794) cbmfan válasza DarthSun (#69793) üzenetére


cbmfan
senior tag

POST/BIOS még oké, de XP betöltésénél csík és WinMe logója is ugyanez. hétvégén kipróbálom, de van egy sanda gyanúm, hogy ez darálódni fog.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69795) nakos1212


nakos1212
senior tag

Találtam egy adag abit kt7-a alaplapot, szeretnék segítséget kérni a teszteléséhez, lehetőleg Budapesten.

(#69796) snake1977 válasza envagyok (#69792) üzenetére


snake1977
őstag

Az a 30MB/s nem sok valóban, viszont a szekvenciális sebesség csak nagyobb fileok esetén mérvadó. Ezek a flash driveok amit én is használok azért egy windows betöltést elég kényelmessé tudnak tenni, de egy nagyobb verzió már tényleg nem éri meg. Van most vagy 22-25db vinyóm megnézem hátha akad ezredfordulós köztük.

DarthSun: vettem ott pár dolgot már, most a kedvenc a platinetes lcd tisztító, gyönyörüen leszedi az enyhén olajos/zsíros szennyeződéseket és a masszív koszt is elég jól oldja. :D

cbmfan: Első/nulladik körben a kondenzátorokat jól szemügyre venném hogy nem e kezd púposodni valamelyik. Ha nem, akkor az utolsó pci slotba tolnék egy kártyát, fixálnám 33mhz-re a biosban a pci bus frekijét és megnézném úgy a rendszert, lehetőleg valami kissebb cpu mellett, ha szétesik ugyanúgy akkor egy dos floppyról bootolnék, ha a kép rendben van frissítenék egy bios-t is, biztos ami biztos. Gondolom nem vagy kezdő...de érdemes átnézni a kondikat először, szúrt már ki velem úgy alaplap hogy hibátlanul működve eltettem, majd kb. 2évvel később nem adott képet mikor elővettem, az egyik kondi forrasztása elengedett a nagy pihenésben, és teljesen véletlenül jöttem rá a hiba okára, már lemondva a lapról elpakolás közben lett gyanús hogy nagyon mozog az egyik kondi pedig épp csak hozzáértem. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69797) alvaro


alvaro
senior tag

Kicsit kapcsolódok én is a flash drive témakörhöz... Azt meg hogy tudja megoldani egy 286 alaplap (Octek, G2 chipset, 12MHz), hogy konzisztensen több vezérlővel és több adapterrel sem hajlandó szót érteni CF kártyákkal? Ha slave-ként teszem rá, akkor a directory még megvan, de hogy beolvasson akár egy 20k-s fájlt vagy ne adj' Isten masterként betöltsön egy DOS 6.22-t, az el lehet felejteni...

Ugyanez a vezérlő közben más lappal (TACT chipset, 12MHz) simán ír-olvas-bootol róluk.

Ugyanezen lap pedig simán bootol egy fűrészgép 200 megás WD vinyóról. Szerintem kivágom, kivéve, ha tudtok valami megoldást...

[ Szerkesztve ]

(#69798) arn válasza alvaro (#69797) üzenetére


arn
félisten

En azt vettem eszre inkabb a bioson mulik az ilyen adapterek mukodese. Volt hogy ugyanazon lap ujabb biosaval ment, regivel nem. Volt amikor nem volt mindegy, hogy slave vagy master kabelvegre tettem. Szvsz nem 100%ban szabvanyosak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69799) envagyok


envagyok
veterán

Még mindig a 99 végi gépen agyalok, és már megint a hangon. Eddig a diamond vortex 2 és az sb live között vacilláltam, de a 99-es pcgurukat lapozgatva találtam megint egy tesztet, ami isteníti az ess canyon 3d chipes terratec soundsystem dmx-et.
Erről van korabeli élményetek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69800) nakos1212 válasza envagyok (#69799) üzenetére


nakos1212
senior tag

én a vortex-et választanám; egyszerű letisztult drivere van ami nem telepíti minden szarral tele a gépet mint egy átlag Creative driver, tök jól szól sb pro2ként DOS alatt és a MIDI szoft synth is jó rajta, illetve van rajta wavetable csatlakozó is amire hardveres MIDI is rakható, a mai napig gyártanak ilyen kiegészítőt, az A3D zseniális, tényleg azt hozza ami ígér, viszont az EAX alig van csak pár játékban normálisan implementálva, főleg ha 99 körüli címek közül választasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.