Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) DarthSun válasza snake1977 (#69394) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arra figyelj hogy az 1024- es felbontás csak SLI- ben elérhető, egy Voodoo2- vel max 800x600, de mint írtad azon is fagy, tehát végülis van baja.

(#69402) snake1977 válasza snake1977 (#69400) üzenetére


snake1977
őstag

Sikeresen meg is találtam, itt hagyom ha esetleg valakinek voodoo 2 framebuffer gondja lenne egyszer. https://youtu.be/KZjxeW3igRE?t=137

DarthSun: Sajnos igen, 800x600-ban is fagy, egyedül 640x480-ban stabil.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69403) arn válasza snake1977 (#69402) üzenetére


arn
félisten

Akkor jol tippeltem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69404) snake1977 válasza arn (#69403) üzenetére


snake1977
őstag

Jól :K a héten ki is cserélem amint lesz rá időm, aztán kiderül vagy beborul :D :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69405) MasterDeeJay

Láttatok már degradálódni ddr3 ecc reg ramot?
Már a második jár a kezemben ami elvileg 1600-as 1.35v de el sem indul, viszont 1066-on 1.5-al meg memtest stabil. Tuningolva nem hiszem hogy lehetett, szerverramokról van szó. Forrasztásra is rendben lehet, hőlégfúfóztam az egyiket de ugyan úgy nem bootol 1600-on. Az egyik ram egy 16gb-os micron a másik meg samsung. 4-esével 8-asával veszem őket és furcsa hogy most belekeveredett hibás is. Persze mindegyik eladó visszadta az árát vagy adott másikat de eléggé furcsa a sok sok hibátlan ram után. Más gépben más slotban is próbáltam. Ezek nem kínai moddolt ramok hanem gyári eredeti IBM/HP cimkés cuccok.
Na de a lényeg hogy csak ezért nem dobnám ki őket, inkább beírnám az spd-be azt az értéket ami stabil.
Illetve a nagyobb órajelű ramokat meg megírnám nagyobbra hogy brand gépekbe is menjenek.
Ingyenes spd editor ami bevállt van valakinek?
CH341A programozóval csipesszes cuccal lehet ezeket írni?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69406) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagy étvágyú vga és sli/cf-hez szemezgetek nem horror árú tápokkal.
Mekkorát érdemes venni? 850-1000W környéke bőven elég mindenre nem?
(8800 Ultra sli, 7950gx2 quad, 3850x2 cf, hd5970 cf, hd7990 szólóban, ilyesmikre gondoltam...)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69407) Madara-san válasza arn (#69357) üzenetére


Madara-san
tag

Én a 97-es gépemen elengedtem a Win95-öt, nem akart stabilan menni egyáltanán (random fagy, DMA nem ment, DirectX errorok, pl.) most 98Lite-al tökéletes, ezzel így meg is elégszem. Ha már Riva128, én a legjobb teljesítményű drivert keresem, mit érdemes felrakni? A Diamond sajátját lemezről, vagy az NV oldalán levő legfrissebbet?

Illetve egy kis csendélet:



Eredetileg ilyen lett volna, de a Panasonic 5,25” FDD sajnos megadta magát

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69408) Frawly válasza Madara-san (#69407) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek. A Win95 nagyon instabil. Bár abból is van többféle verzió, amiknek egyre növekvő a hardverigénye, Win95a, b, OSR 1, OSR2, OSR2.5, az utolsónak már majdnem Win98 szintjén van a hardverigénye. A 98lite-ozott Win98/98SE sokkal stabilabb.

Amit még érdemes megfontolni, ha nem lesz játék, akkor a Win95-szintű gépeken a WinNT4 Workstation stabilabb sokkal, de a hardverigénye a Win98 alatt van. Viszont ezen a jobb játékokat, meg az USB támogatást nagy ívben el lehet felejteni, Quake1-2, Doom3, stb. azért megy rajta, de jellemzően ilyen Pasziánsz, meg MS Entertainment Pack játékok szintjére kell jellemzően gondolni.

(#69409) arn válasza Madara-san (#69407) üzenetére


arn
félisten

A riva128 eleve nem egy tul jo valasztas 3dre. Igyekszem a swes kornyezetet is korhure csinalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69410) Madara-san válasza arn (#69409) üzenetére


Madara-san
tag

Van mellé egy Diamond Voodoo 1 is, talán így a kettő együtt megfelelő lesz. 1997-hez nem találtam jobb 3d opciót. :)

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69411) arn válasza Madara-san (#69410) üzenetére


arn
félisten

Nem is volt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69412) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elmondhatatlanul gyűlölöm az Ati szoftvereket. :(((
9500-hoz telepítek és félúton ezt dobja ki: Fatal display service error. :U
Majd kiikszelem és folytatja tovább a telepítést. Ez már a harmadik radeon aminél kidobja, eddig még nem láttam ezt sosem. Nvidia driverek bezzeg simán felmennek mindenféle kalamajka nélkül.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69413) Fred23 válasza flymi (#69412) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sima vagy Omega driverrel? Én 95%-ban Omegát használok, és még sosem láttam ilyet. Ettől függetlenül úgy általában én is gyűlölöm az Ati/AMD drivereket a mai napig. :D

(#69414) envagyok


envagyok
veterán

Van egy teszt hdd-m win7-el.
Régen minden alaplappal indult, de újabban újraindulgat.
Az nforce 650i lt tesztlappal elindul, de mással nem.
Van egy xp telepítésem is, az megy több alaplappal is rendesen.
A 7 csökkentett módban sem indul, vmi mup.sys-nél akad el.
Van ötletetek mit kell mókolni, hogy újra jó legyen?
Úgy emlékszem volt valami registry buherálás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69415) flymi válasza Fred23 (#69413) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

10.2 display driver + wmd
Egyébként kábé mindegy is mert három kártyából egy sem jó (javítottak). Egy 9600-as annyira csíkoz, h az botrány. A 9500-as és egy 9600XT pedig bár 2d alatt jók, de 3d tesz első 10-20 másodpercében kifagynak minden alkalommal.
Nvidiák valahogy jobban veszik a javítást is és eleve szoftveres oldalon is élhetőbbek.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69416) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lehet hülye kérdés, de Savage 4-hez van driver ami jó XP alá? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69417) envagyok válasza flymi (#69415) üzenetére


envagyok
veterán

Ott lehet más gond is.
Nálam pl nyitott gpu-z vagy épp vmi szarabb driver elég megfagyasztani a 3dmark-ot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69418) zotyesz66 válasza flymi (#69412) üzenetére


zotyesz66
őstag

No offense, de majdnem 20 éve használok vegyesen mindenféle videokártyát, de nagyobb részben ATi-kat. Miért lehet az, hogy sosem volt hasonló problémám? Mellesleg mindenféle chipset volt alattuk (Via, SiS, ALi, Intel, nVidia) és így sem.
Persze voltak szar driverek, de olyanok mindenhol vannak. Az igaz, hogy egyszerre sosem játszottam ezerféle játékkal, így biztos kevésbé jönnek ki a problémák.

(#69419) flymi válasza zotyesz66 (#69418) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom. Nem fikázni akarom csak feltűnően sok a szar kártya/driver a vörös oldalon.
Volt például egy Gecube 3870-em azt imádtam. Az nem kérdezett sosem, csak felment a driver és minden klappolt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69420) petakpa1 válasza petakpa1 (#68862) üzenetére


petakpa1
őstag

Szeretnék visszatérni erre a hibára. Találtam egy felpúposodott kondit a memóriafoglalatok mellett. Lehetséges, hogy az okozza ezt az alaplapi érzékelő hibásan már be egy hőfokot és azért pörgeti ezerrel az összes ventit problematikát?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69421) Frawly válasza flymi (#69412) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem nem volt bajom a régi klasszikus Ati driverekkel. Illetve az Omegásokkal sem. Ami nálam betette a kaput: amikor az AMD bevezette, hogy NET 2.0 kellett a drivertelepítőnek, és nem írta ki normálisan mi a baja, az nagy szopás volt. De aztán integrálták bele, onnantól megint nem volt vele nagy baj.

(#69422) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az utóbbi időben a R9xxx szériából 6 félét és egy X1300- ast teszteltem, semmi gond nem volt velük, töbféle driverrel is próbáltam néha, hogy melyik korszakhoz, alaplaphoz, melyik a jobb, gyorsabb. Sebességben elég nagy eltéréseket tudnak produkálni, de a telepítés simán megy, a működés pedig stabil.

(#69423) Fred23


Fred23
nagyúr

A 0414 dátum akar lenni? (Talán 2004 14. hete?)

(#69424) arn válasza Fred23 (#69423) üzenetére


arn
félisten

Valoszinuleg az.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69425) Fred23 válasza arn (#69424) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, de ezek szerint Te is csak tippelsz! :)
Találtam egy kis progit, amivel a polling rate állítható a hexakód manuális szerkesztése nélkül, 500 Hz a terv, de talán jobb lenne az 1000 Hz. A kérdés csak az, mit szólna hozzá az USB, illetve mennyire enné a procit.
Elég gyakori ez az egér, és tudtommal mindenki 500 Hz-re szokta állítani az USB polling rate-et, de rákeresek gyorsan az egeres topikban is, hátha megérné bepróbálni az 1000 Hz-et.

(#69426) flymi válasza envagyok (#69417) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még nem tapasztaltam eddig ilyet, de nagyjából neked lett igazad. Teszt után nyitottam meg az ablakokat és így jó lett.
Igaz a 9500 egyszer így is kidobott 3dm01 alól, sőt a 9600xt-nél a CCC vel is volt valami gebasz ami miatt már a teszt előtt kifagyott az egész. Másik kártyánál ugyanez nem jött elő.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69427) envagyok válasza flymi (#69426) üzenetére


envagyok
veterán

Most én is szívok a 2003-as AMD/NV konfigommal:
Athlon XP 3200+, GF 5900 3dmark lemegy hibátlanul, viszont a korhű játékok beállnak mint a gerely a legelején. Pl prince of persia: Ahogy vége az átvezető videónak, indulna a 3d, aztán megáll a kép, a hang meg szól közben, de néha megáll pár másodpercre.
Leállításra nem reagál (bekapcs gomb)
Csak Nvidiával csinálja, próbáltam egy ATI 9500-al, azzal megy gond nélkül.
Drivert próbáltam korbélit, utolsó nv által ajánlottat, plusz nforce chipset driver van fent, és Audigy2ZS a creative oldalán letölthető driverrel.
A poén, hogy már azt hittem, rossz lehet a Quadro FX3000-em, beszereztem egy PNY Geforce FX5900-ast, és ugyanez a hibajelenség van azzal is.
3Dmark 2003 lefut hiba nélkül, játék ugyanúgy ugyanott nyekk...
Van ötletetek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69428) flymi válasza envagyok (#69427) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Rám hiába "nézel"... :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69429) arn válasza Fred23 (#69425) üzenetére


arn
félisten

Akkor irom ugy, hogy az szokott lenni. Nem en terveztem a matricat ra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69430) DarthSun válasza envagyok (#69427) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem, tippek :
- Audigy2ZS- hez tuti nem jó a Creative oldalán lévő, nálam XP, Win7/8.1 alatt is csinálja a fesztivált több konfigban is. Helyette a Daniel K féle összeállítás. Valamint a Creative által kiadottból még egy régebbi a jó, custom XP DVD- s telepítőről származó
- nForce driverből pedig a 3.5- ös a jó, a későbbi problémás, evvel többféle videokártyával/driverrel is stabil

(#69431) Frawly válasza DarthSun (#69430) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem volt 2ZS-m, XP, Vista alatt nem kéne csinálja a fesztivált. De Win7-től fogva megszűnt a támogatása, a Creative nem adott ki hozzá olyan WDDM-es drivert, amit a Win7 megkövetelne, így csak a Daniel K-féle driverrel használható. Kizárólag. Kár érte, mert amúgy jó kártya, csak hát a Creative mindig is ilyen görény cég volt, addig támogat dolgokat, amíg nekik megéri, utána meg dögöljenek meg, akik a kártyáikat megvették. Linux alatt a kernelbe fordítható opensource emu10k driver hiba nélkül viszi, persze ez sem a Creative érdeme természetesen, lelkes amatőrök dobták össze ingyen, hobbiként.

(#69432) envagyok válasza DarthSun (#69430) üzenetére


envagyok
veterán

"Valamint a Creative által kiadottból még egy régebbi a jó, custom XP DVD- s telepítőről származó"
Erre van forrás?
Nforce 3.5 driver is érdekelne, mert neten nem találtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69433) arn válasza Frawly (#69431) üzenetére


arn
félisten

Van olyan ceg, amelyik ugy tamogat vmit, hogy nem fuzodik hozza anyagi erdeke? :) az a2zs egy 2003as kartya, a win7 meg 2009ben jott ki. Ez hat ev, ebben az esetben en egyaltalan nem talalom furanak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69434) arn válasza envagyok (#69432) üzenetére


arn
félisten

Erdemes a drveket is ev es oprsz szerint begyujteni, aztan azt hasznalni, amelyik evbol a programokat hasznalod. Van amikor nem egyszeru :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69435) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szasztok!
Kukáztam két laptopot viszont sajnos a töltőjüjet nem találtam meg. Namost annyira nem vágom ezeket így láma a kérdés, de mindhez egyedi (saját gyári) táp kell vagy beérik egy akármilyen hálózati zsinórral?
Előre is köszönöm a választ!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69436) Kadi Laci válasza flymi (#69435) üzenetére


Kadi Laci
tag

Nem csak a gyári töltővel lehet használni őket, feszültség és áramerősség értékeket kell nézni és a csatlakozót, hogy passzoljon. Vannak univerzális tölrők, amin a feszültséget lehet tól-ig állítani, az amper a beállított feszültség értéken adott.

Üdv: Laci

(#69437) Tim82 válasza flymi (#69435) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akár gyártóként is lehet egyedi töltőcsatlakozó.

Azért régebbi Acer-ek, Fujitsu(-Siemens), ECS, Gateway jellemzően 5.5 x 2.5-ös csatlakozót használnak.

IBM/Lenovo, Dell azt hiszem, sajátot, ami csak magával kompatibilis, HP-t most nem tudom fejből.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69438) flymi válasza Kadi Laci (#69436) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+Tim82:
Köszi!

Az egyik egy meggyötört Acer 5720Z ICL50, a másik egy Toshiba Satellite L300 PSLB8E-04G027S4.
Mindkettő hiánytalan tartalmilag, az Acerről egy gomb hiányzik.

Elyő körben szétkaptam mindkettőt az utolsó csavarig, az alkatrészek mennek fürdeni, száradni. Összerakás, pasztázás után tesztelésre valszínűleg szakihoz megy. Valamiért csak ki lettek dobva...
Mivel tök ingyér volt, gondolom érdemes lehet beleinvesztálni a javításba pár Mátyást. Remélem legalább az egyiket életre lehet lehelni. A Toshiba elég tetszetős nekem. Sosem volt laposom és most pont jól is jönne egy.

Találtam egy kiherélt xbox 360-at, alaplap + procc és hűtés van egy fél házban. Azzal nem tudom még mit kezdjek. Elsőre azt hittem egy barebone pc, csak felkaptam és hoztam. Itthon néztem meg alaposabban.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69439) akos86 válasza snake1977 (#69394) üzenetére


akos86
aktív tag

Ha jól emlékszem 1024*768-as felbontás csak 2db voodoo2 kártyával megy sli-ben. A legjobb driver ehhez a fastvoodoo2 4.6 (Win 95/98/98SE/ME)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#69440) Tim82 válasza flymi (#69438) üzenetére


Tim82
nagyúr

Remélem, legalább az alaplapot nem fürdeted, legfeljebb a burkolati elemeket.

Én egyszer kaptam ingyen egy Core 2 Duo-s Medion laptopot, azzal a felkiáltással, hogy "rossz", "nem indul". Mint kiderült nálam, a HDD rossz volt, a gép ezt leszámítva teljesen hibátlan. Kapott 2x2 GB DDR2 modult meg egy 120 GB-os SSD-t meg egy könnyebb Linuxot és arra tökéletesen alkalmas volt, hogy az egyik kolléganőm gyerekei használják most tavasszal-nyáron távoktatáshoz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69441) DarthSun válasza Frawly (#69431) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, de a Daniel K csomaggal ok, 7/8.1 alatt, 10- en nem néztem, csak a visszajelzéseket, az alapján minden összeomlik (más hangkártyák is) egy nagy frissítés után. A honlapon levő driver pedig nem teljes, upgrade, meg bugos, főleg régebbi konfigok esetén.

(#69432) envagyok : a 3.5- ös nForce- t éjjel feltöltöm (most melóban vagyok). Az említett DVD nem valószínű hogy elérhető valahol. Automata telepítős, asszem 2009 környékéig driverfrissített, de majd utánanézek, mert feltölteni elég sokáig tartana (falusi DSL, letöltés jó, fel lassú). Magánember állította össze, de akinek van XP kulcsa, annál legális.

(#69442) flymi válasza Tim82 (#69440) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért? Mennyivel viseli rosszabbul a vizet egy lapos moboja mint egy asztali? :U
Fürdettem már meg nem egy alaplapot, alaposan ki lettek szárítva és semmi bajuk nem lett...
Egyébként a deszkák annyira nem vészesen retkesek, elég lesz oda egy gakarítós fogkefe is.
A burkolat és a klaviatúra viszont igényli a törődést rendesen.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69443) Frawly válasza arn (#69433) üzenetére


Frawly
veterán

Közben meg más, akár régebbi hangkártyák más gyártóktól kaptak Win7-es drivert. Azért ne hagyd ám, hogy a cégek megvezessenek, hogy nincs rá pénz, meg nem rentábilis, meg brü-hü-hűű. Ezt Gipsz Jakabné von Titkársági Mancikának elsírhatják, akinek nincs fogalma ezekről a dolgokról, de aki már látott belülről céges fejlesztést, azt tudja, hogy erre folyamatosan fizetett programozók vannak, meg folyamatosan karbantartott és rendesen dokumentált, specifikált kódbázisok, amiket egyes API változásokkor nem kell a 0-ról újraírni, hogy kompatibilis legyen, hanem egész minimális kódmódosítással átvihető az egész a következő rendszerre is, de még erre a következő rendszerre átvitelre is meg szokott lenni írva a keretrendszer, mivel az új termékek alá eleve fejlesztenek modernebb drivereket, és ott ezt a részét a projektnek újra megvalósítják. Közben meg opensource hobbisták reverse engineeringgel megírták maguknak ingyen, bérmentve, meg ez a Daniel K is. Igen, olyannyira lehetetlen drivert írni. Pedig nekik tényleg a 0-ról kellett írni, és jogi bizb@× miatt még reverse engineeringgel is kellett szívni, mivel ha csak szimplán debug/disassembly módszerrel visszafejtik a kódot, akkor pert akasztanak a nyakukba.

Ez egyszerűen üzleti érdek, azt akarják, hogy x idő után vedd meg a következő generációs hardvert, amiből újra van bevételük. Csak ebben ott téved a Krelyatív, hogy a hangkártya az nem egy olyan dolog, ami csak úgy gyorsan elavult, és gyakran kell cserélgetni. Lassan már a normálisabb procik is olyanok, hogy akár 10 évig is használhatók, akkor ne pont egy hangkártyát kelljen már lecserélni.

(#69444) arn válasza Frawly (#69443) üzenetére


arn
félisten

Az, hogy te mit itelsz meg kotelezo tamogatasi idonek, es mit a gyarto, az ket eltero dolog. Addigra x generacioval elobbre jartak, mi a rossebnek aldoznanak ra penzt? vedd meg az ujat. Ezer, hogy talalni egy csomo ellenpeldat is, hogy a 2003as hwhez nincs win7 drv, komolyan nem ertem, hogy ezen az extra.

A telodra orulj, ha ket-harom ev tamogatast kapsz manapsag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69445) Frawly válasza arn (#69444) üzenetére


Frawly
veterán

Természetesen telón is szemétség az 1-3 éves támogatás. De ott még tudnak jönni, hogy hamar elavul (főleg ha nem flagship modell), hamarabb kopik, vegyed meg a következő genes modelljüket, mert az szebb, kisebb káva, jobb-nagyobb kijelző, OLED, 5G, +giga RAM, +magok a SoC-ban, stb.. De egy hangkártyán mi avulna el? Nem hogy 6, hanem 15 év alatt? A támogatási idő nem kötelező, gerincesség kérdése, hogy a saját vevőtáborukat mennyire tisztelik meg, hogy kapjanak is valamit a pénzükért. Főleg, hogy a Creative kártyák sose voltak olcsó kategória, mert ha még valami kisebb garázsgyártóról lenne szó, aminek ilyen olcsón összedobott egynyári budget szériás cuccáról lenne szó, ott talán még megérteném, hogy ennyire futotta tőlük. Közben meg olyan dolgokról van szó, amit magánemberek össze tudnak dobni hobbiképp. Tehát nem űrtechnológiáról van szó.

Természetesen nem csak az Audigyt érinti, hanem az összes kártyájuk így jár, rendszeresen meglépik ezt, hogy Win10-re, meg erre arra, ja bocs, nincs driver, nem is lesz, unsupported product, ígyjártál. Persze nem hivatalos driver ilyenkor általában megoldja, de azért érezhető, hogy ez milyen gáz hozzáállás.

(#69446) tserrof77 válasza flymi (#69438) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az Acerhez 65W 5.5*1.7mm-es töltő kell, a Toshibához 5.5*2.5mm 75W. Az unverzálisokban mind a kettőhöz talász pótfejet, azok meg amúgy is 90W-osak szoktak lenni.

Az az Acer széria (én csak szappantartónak hívom őket) elég stabil volt, nem nagyon szokott velük gond lenni, komolyabb 2magos procikat is megeszi. És elég pofás gépek, én szerettem őket.

A toshibának a chipsete hajlamos BGA forrasz hibás lenni, de azok még akár óvatos hőlégezéssel is feltámaszthatók.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#69447) arn válasza Frawly (#69445) üzenetére


arn
félisten

Mongy teljesen kinyirtak az eaxot a winxp utan, mar itt okafogyotta valt egy jelentos resze, es ertelme a 3ds hangkartyanak, es mivel 3ds kartyarol van szo, folyamatosan fejlodott rajta a feldolgozo. Nem egy darol van szo jelen esetben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69448) flymi válasza tserrof77 (#69446) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szuper, köszi az infót! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69449) Tim82 válasza flymi (#69442) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak örülök, hogy még csak hallani sem hallottál beázás miatt tönkrement laptopról. Reméljük, mindkét gép túléli valameddig azt a megpróbáltatást, aminek kiteszed az alaplapokat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69450) flymi válasza Tim82 (#69449) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én csak örülök, hogy még csak hallani sem hallottál beázás miatt tönkrement laptopról. -> Valóban nem, mivel eddig nem nagyon bontottam még lapost. Asszony HP-jét szoktam évente egyszer kitakarítani és pasztázni.
Gondolom a beázás miatt tönkrement gépek nagy része működő állapotban volt illetve és/vagy olyan anyag került a rendszerbe ami nem víz, hanem valami testesebb: szénsavas üdítő, kakaó, stb...

Az alaplapokat végül nem mostam le mert nem kellett, csak portalanítottam. De továbbra is fenntartom, h ha alaposan ki vannak szárítva (min 24h száradás) nem lehet semmi baja.
Már legalább egy tucat PC alaplapot zuhanyoztattam meg és takarítottam át fogkefével így mert annyira dzsuvásak voltak és köszönik jól vannak. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.