Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Beizzítottam ma az 1000W-os tápot, h végre tesztelgessek de hamar arcomra fagyott a mosoly, viszont legalább nem a PSU miatt.
Első körben betettem a HD7990-et a gépbe és szomorúan konstatáltam, h még mindig gyűlölöm az Ati szoftvereket. Első körben a 20.4.2-es driver szalad fel, de a gpu-z nulla memóriát látott, és nem írt ki frekiket. 3DM06 igen, a Vantage nem futott le, kidobott és valami szoftver hibát is kiírt. Utána próbálkoztam egy kicsit frissebb verzióval is (asszem 20.7.1) de ugyanezt az eredményt kaptam. Eszközkezelő látta mindkét gpu-t.
Ötlet, h mi lehet? :U

Szóval kezdett tele lenni a hócipő, úgyhogy gondoltam szúszá és bedobok két 8800 Ultrát egymás mellé, mert attól tuti jobb kedvre fogok derülni, meg aztán még úgy sem csináltam SLI-t. Ekkor szembesültem a ténnyel, h az alaplapon a front panel csatijai épp a harmadik slotban lévő vga útjában vannak és nem tudom belegyömöszölni a foglalatba a kártyát anélkül, h ne lapítanám ki a tüskéket rajta a kábelekkel. Itt már majdnem földhöz csapkodtam ... magam.

Nyugtatásképp elővettem a 478-as tesztkonfigot ami a kedvenc platformom, majd nekiálltam megkeresni a Leadtek A400-asom ami kábé az első vga volt a gyűjtiben, de hiába forgattam fel az egész padlást nem találtam meg a kártyát. :(((

Konklúzió: a mai nap nem nyerő számomra. Fél óra múlva megyek melóba, sehogy se jó semmi. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69802) DarthSun válasza flymi (#69801) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néha előfordulnak sikertelenebb napok. Bár ez elég húzós sorozat lehetett.

Vantage : Vista alatt egy GTX285- el próbáltam először. A PhysX tesztnél dobott ki, pedig a GPUz bepipálta a PhysX- et. Valamit kevertem egy külső PhysX telepítővel, jó lett, de később rájöttem hogy a driverben hogy kell belőni hogy jó legyen úgy is. Más NV és Radeon kártyával nem jött elő, de azok már Win7 alatt mentek - ha jól emlékszem mindenre :U . CF- et meg nem próbáltam, van két egyforma HD6850- em, de nem vonz a dolog, az egyik fiókban van próbakártyaként. Lényeg hogy nemtom a dual GPU mennyire befolyásolja az effektust.

A kártyabehelyezést akadályozó alkatrészek előfordultak nálam is, bár az előlapi tüskesor esetén elég nehéz megoldani, régebbi lapnál, a hosszú Awe32- nél sikerült enyhe tüske-hajlítgatással betennem a kártyát, tűrhető lett az eredmény.

A keresés sokszor a legtöbb időt vette igénybe nálam is. Fokozatosan kialakítottam a kategóriák szerinti, polcokat, fiókokat, dobozokat, némileg javult a helyzet. De előfordult az is hogy egy rendrakás után méginkább nem találtam dolgokat. Úgyhogy meg tudom érteni ezt is. Nemrég rájöttem pld hogy egy spéci 478- as lefogatót kidobtam, haszontalan műanyagdarabnak néztem, akkor jöttem rá mikor előkerült a borda.

(#69803) DarthSun válasza nakos1212 (#69795) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most nézegettem utána, az abit kt7-a viszonylag hasznos retro lapnak tekinthető, feltéve ha az Uni AGP csati rendesen eszi is a 2 és 4(8)x- es kártyákat, és még egy ISA busz is ott figyel.

(#69804) flymi válasza DarthSun (#69802) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Meg kell legyen valahol az A400, mert nem adtam el. Egyik kedvenc agp-s kártyám, pedig csak egy 6800LE.
5 bazinagy 80 literes jysk-es dobozban vannak vga-k és alaplapok. Egy kétajtós szekrényben pedig csak a hűtőbordák.
Majd amikor nem kersem biztos meglesz. :D

Veszek wifi kartyát és megpróbálom nettel telepíteni a hd7990-et.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69805) nakos1212 válasza DarthSun (#69803) üzenetére


nakos1212
senior tag

ez az utolsó natív isa busos lap, ami jól fogadja a hangkártyákat. néhány 865 és 875, illetve g41 lapon van még teljes értékű isa, de azok mind ipari lapok, viszont a kínaiaktól könnyem megrendelhetőek. most a vh6-tben van a 16.5 megás gravis pnp-m, abban is jó és elég de ha már itt vannak, ki szeretném próbálni miylen pl egy bartonnal a dos világ (duke nukem 3d, blood, egyéb svga játékok nagy felbontásban akár)

(#69806) DarthSun válasza nakos1212 (#69805) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy Bartonnal már nagy felbontásban is jók a DOS gamek. 3.7GHz- re állított P4- el próbáltam, igaz ISA nincs, de Live+DOSDrivers emuval szépen megy a hang. Hasít az eszme, igaz a Quake először relatíve lassú volt, de a konfig szerencsére csípi a FastVid- et, avval pedig nagyfelbontásban is jól megy, szoftver renderrel.
A Barton konfigon is ki akartam próbálni a DOS- t, de ott nem megy a Live+DOSDrivers kombi, az EMS ablak kezdőcíme nem beállítható, pedig több szabad 32 és 64k egybefüggő blokkot jelez a diag. Hang nélkül pedig okafogyott lett a projekt.

(#69807) nakos1212 válasza DarthSun (#69806) üzenetére


nakos1212
senior tag

akkor lehet beszerzem az a g41-es ipari lapot es megnezem mit tud egy core 2 quad...

(#69808) DarthSun válasza nakos1212 (#69807) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

FHD- ben 100+ FPS lesz DOS alatt, kérdés hogy a nagyon gyors cucc miatt a GUS hogyan viselkedik majd, timming gond lesz-e, vagy latency pattogás. De az is lehet hogy dobálni fogja a DMA- t, vagy már a detekt is fail lesz, nemtom, csak tippek. Elvileg mennie kell, ha az ISA jól van implementálva, elegendő a wait illesztés a chipsethez.

(#69809) alvaro válasza nakos1212 (#69807) üzenetére


alvaro
senior tag

Ugyanazt, mint egy Duo egy letiltott maggal :D

Btw próbáltam E6320-on Blood-ot, a hang egy Vortex2 SB emulációja volt. Nagyon szépen szaladt, pedig ennél lassabb fullos Conroe nem is létezik. Ezt úgy értsd, hogy 60-100 fps-t kaptam 1600x1200-ban. Viszont valamiért minden volt, csak stabil nem, pár percnél többet sose bírt egyben, a legrosszabb az volt, mikor mentésbe fagyott bele és kinyírta a játékállásomat. Na akkor hagytam a francba az egészet.

30-40 fps viszont jobbára megvan 3.06-os Northwooddal, Soyo 845PE lappal, igazi ISA hanggal. KT7A+Barton@2GHz sajnos ebben a műfajban pont érezhetően lassabb. Máshol meg az a gyorsabb, mikor mi számít jobban, a "fordulékonyabb" K7 architektúra vagy a DDR RAM és a P4 nagyobb órajele.

GUS az fura dolog, van több verzió, amik nem egyformán szívelik a különböző lapokat, ráadásul a KT7A-k se egyformák, valami megfoghatatlan okból egyiken jól mennek a DMA streamek, másikon meg nem. Remélem, hogy csak a BIOS-on múlik, de egyáltalán nem vagyok benne biztos. De ha működik, akkor nagyon hasznos lap tud lenni overkill DOS rendszernek, egyenesen az ISA slotos 694T-k mellé kívánkozik. A 845PE-s ipari Soyomat viszont nem teszem ide, mert az fehér holló, örülök, mint majom a farkának, hogy találtam ilyet.

(#69810) Sanchez638 válasza alvaro (#69809) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nagyon jó ötletet adtál.. Cserélni akarom az E8600-at egy E4600-ra a sebesség miatt. Kevesebb kell, mert szerintem azért hülyült meg egy két játék. De megpróbálom először letiltani a E8600 egyik magját.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#69811) alvaro válasza Sanchez638 (#69810) üzenetére


alvaro
senior tag

Úgy emlékszem, XP alatt kellett állítgatni jó pár játéknál az affinitást, mert meghülyültek, ha hol egyik, hol másik magon futottak. Lehet, hogy ez is elég neked.
Nekem 3.1GHz-re húzott E6420-am volt akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(#69812) nakos1212 válasza alvaro (#69809) üzenetére


nakos1212
senior tag

a PNP egyáltalán nem finnyás, amibe bele lehet dugni abban megy, ezért is jobban szeretem a GF1-nél, meg PNP-n zenét szoktam szerkeszteni egész nagy hangmintákkal is. ISA DMA és Bus Mastering kell, tehát a max Intel lap amiben megy az az ICH5 vagy van az ITe8888G chip ami tudja bus masteringet.

[ Szerkesztve ]

(#69813) envagyok


envagyok
veterán

ASUS P2B-nél találkozott már valaki oyan hibával, hogy bootnál, mikor összeírja, melyik irq-n mi ücsörög, majd update ESCD... Itt molyol pár másodpercig, majd: can't update ESCD
Ezt leszámítva bebootol rendesen, megy minden.
Csak zavaró.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69814) envagyok


envagyok
veterán

Összeépítettem az 1999-es pc-t.
Win98SE is rajta, aztán megszívtam.
Ugye nincs usb pendrive támogatás, ezért felmásoltam az usb támogatást, és a hálókártya driverét egy pcmcia flashra, amit ide adapterrel bedugtam a cd helyére.
Gép elindít, driver telepít, egyszer csak kéri a win98 cd-t.
Na de hogyan ha lehúztam?
Félbeszakítottam a telepítést, majd gép leállít cd visszadug.
Már töltésnél dos alatt hiányolt fileokat, és nem is töltött be.
Most telepíthetem újra, vagy van kiút?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69815) gban válasza envagyok (#69814) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fel kell tolni a 98-at a hdd-re és onnan telepíteni.

Postázást nem vállalok.

(#69816) envagyok válasza gban (#69815) üzenetére


envagyok
veterán

Így utólag beugrik, hogy a többi win98 gépemen is bemásoltam HDD-re a telepítőt.
Akkor gondolom lehet újratelepíteni.
Emlékszem régen is de útáltam a 95-98-at. Akár egy program vagy játéktelepítés/törlés után képes volt lehalni. Még a DOS is jobb volt, sz XP meg mrgváltás :D
Amikor összedobtam a friss telepítést régen driverezve, emlékszem mindig mentettem norton ghost-al...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69817) arn válasza envagyok (#69816) üzenetére


arn
félisten

nem kell ujratelepiteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69818) envagyok válasza arn (#69817) üzenetére


envagyok
veterán

Ez jó hír.
És mit kell tenni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69819) arn válasza envagyok (#69818) üzenetére


arn
félisten

semmit, felmasolod a vinyora az installt, aztan megadod az elerest ha keri.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69820) envagyok válasza arn (#69819) üzenetére


envagyok
veterán

Félreértetted.
Mikor kérte a win98 cd-t nem tudtam ugye berakni már neki, mert le volt húzva a cd az ide portról mert a driveres CF kártyának kellett.
Leállítottam a gépet.
Azóta nem indul a windows el rendesen.
Boot közben Dos alatt is file-okat hiányol, de ott billentyű nyomásra továbblép, majd bejön a win98 háttére az egérrel, ott is hiányol egy file-t, majd ott nincs tovább.
Háttér+egérkurzor

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69821) gban válasza envagyok (#69820) üzenetére


gban
Közösségépítő

Míg ezeket leírtad rég fölszaladt volna a win :P :DDD

Postázást nem vállalok.

(#69822) envagyok válasza gban (#69821) üzenetére


envagyok
veterán

Telefonon írtam, nem voltam gépközelben.
Gondoltam hátha jön addig egy ötlet.
Meg most még jó, mert friss install, de ha megszivat mondjuk miután mind a kb 20 1999-es játékot felteszem, hát nem leszek boldog ;)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69823) gban válasza envagyok (#69822) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, engem is idegel ha kész vagyok és kezdhetem elölről de megtanultam, inkább nekiesek mint görcsöljek vele fölöslegesen minden eredmény nélkül.

Postázást nem vállalok.

(#69824) envagyok válasza gban (#69823) üzenetére


envagyok
veterán

Röhej, de az újratelepítés sem sikerült, ugyanúgy kiáll...
Formázni kellett a HDD-t :W :W
Egy szaros hálókártya driver telepítés miatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69825) #70010880 válasza envagyok (#69824) üzenetére


#70010880
törölt tag

Az szép egy driver és a rendszerenk off :) :Y

(#69826) DarthSun válasza envagyok (#69824) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, mert frissíteni akar. Emiatt megtart minden korábbi drivert, a félig feltelepítettet is, és ezért újra ráfut a hibára.
Ahol az optikai meghajtó aktív már, ott az a lényeg hogy nem szabad róla a 98- at telepíteni, be szoktam másolni a vinyóra, mondjuk egy install könyvtárba, majd onnan indítom a telepítést. A Win98 könyvtár tartalma elegendő a CD- ről.

[ Szerkesztve ]

(#69827) FF23 válasza DarthSun (#69826) üzenetére


FF23
senior tag

Ennek pontosan mi a menete? A 98 nekem sem a barátom, mindig lehal.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69828) envagyok válasza DarthSun (#69826) üzenetére


envagyok
veterán

Az lehet, hogy az ASUS GeForce 256 nem szeresse a 133-as p3-akat 440bx-ben (p3b-f) a magas AGP freki miatt?
Kicsit instabil a rendszer, néha megáll boot közben, vagy windows védelmi hibát ír.
Nem mindig, de előfordul.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69829) gban válasza envagyok (#69828) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lehet hogy az ide és a hdd nem bírja?

Postázást nem vállalok.

(#69830) arn válasza envagyok (#69828) üzenetére


arn
félisten

Inkabb a procival vagy a memmel lehet vmi. Ha az agp, az inkabb jatek kozben fagy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69831) DarthSun válasza FF23 (#69827) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem írkáltam már róla, de nem is emlékszem hogy teljes folyamat volt-e, összeállítom megint.

- ha optikáról lehet bootolni, egyszerűbb, a Win98SE telepítő CD- t a "számítógép indítása CDRom támogatással" pontot kell választani. Ha régebbi lap, akkor pedig Win98 indítófloppy- ról kell (DOS6.22 vagy kisebbről indítva, nem fog futni a telepítő). Ha nincs indítófloppy, akkor készíteni kell egyet más 98- as gépen, vagy le kell tölteni netről egy futtatható imaget, mely automatikusan létrehoz az A: meghajtóba helyezett floppyn egy indítólemezt.
- ha már ok, tehát látjuk a telepítő CD tartalmát, valamint a vinyót a gépben, akkor parancssorból operálhatunk.Alapértelmezést feltételezek - C: a vinyó, D: az optika, vagy E: -ha ramlemez is készül (természetesen konfigonként ez változhat).
Kiadjuk sorrendben :
c: Enter
md install Enter
cd install Enter
d: Enter
cd win98 Enter
c: Enter
copy d:. Enter (a mindössze egy pont nem elírás, ez jelzi hogy az aktuális könyvtából, mindent, az alkönyvtárakkal együtt másoljon át), mikor végzett tovább ->
setup Enter / itt elkezdődik a telepítés

Ha sikeresen felmegy (több újraindítás után), akkor ez a sorrend ->
*DirektX frissítése
*Chipset driver (BX esetén nem kell, a 98SE a jót tartalmazza)
*Video driver
*Egyéb eszköz driver, melyeket nem ismert fel
*A renszer tulajdonságainál az egész gépet "hálózati kiszolgáló" - nak beállítani, így gyorsabb az egész 98SE
*NUSB telepítése (ha van USB a lapon, vagy USB kártyát használunk)
Ha minden ok, kapunk egy teljesen tiszta eszközkezelőt, kérdőjel, felkiáltójel nélkül.

*Erősebb gépen -BX, S7/SS7 vagy nagyobb- az UOSP telepítése. Sok jó +setet hozzáad, az utolsó hivatalos frissítéseken túl még -nagy vinyók, NTFS read/write, spec rendszerfileok, programok, stb. Figyelni kell hogy ennek a telepítése után a nyelv Hunglish lesz, tehát az asztalról eltűnik minden, mintha behalt volna. Át kell másolni :
- Start Menü -> Start Menu
- Asztal -> Desktop
könyvtárak tartalmait, kivéve természetesen ha eleve Angol Win- re telepítjük
*Fontos hogy eddig a pontig 512MB vagy kisebb RAM mennyiséggel dolgozzunk.Ha több RAM- ot szeretnénk a gépbe akkor először telepíteni kell a Loew csomagból a memdrivert, majd utána lehet akármennyi Mega-Giga RAM- ot bepakolni. Valamint ha futurisztikus cuccok kellenek, akkor ebben mindenféle egyéb driver is van, melyek még nagyobb vinyók, SSD- k, TRIM, SCSI, stb, cuccokat támogat.

Ha minden ok, akkor lehet akár egy ilyen setünk is pld, 4GHz Prescott+Radeon9600TX+1GB RAM, stabilan.
Ha jó vasra elvégezzük a fenti telepítést, megfelelő sorrendben, akkor a hiedelmek ellenében a 98SE atomstabil. Itt pld egy full 99 run 4GHz- en, 9800Pro- val.
Kisebb gépen, SS7- en is összehozható, de ott válogatni kell a drivereket. BX- en pedig mindegy, abban megy még a hibásan telepített is :DDD

Ha pedig a legelső menüpont fail, tehát nincs sem floppy, sem CD boot, akkor is össze lehet hozni a telepítést (ilyen gond is volt már itt), de bonyolultabb, másik gépen kell egy HDD- t kipreparálni, a célgép vezérlőjével kompatibilis format kell, bootolhatóan, melyre előre rámásoljuk a 98 telepítőt + az összes szükséges drivert, esetleg még a tervezett programokat, telepítőket, patch- eket is.

(#69832) DarthSun válasza envagyok (#69828) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az a két hardverelem, GeForce 256 és a p3b-f nekem nincs. De az analógiája BE6+Ti4200 stabil 133 FSB- vel, természetesen ha minden ok, BIOS set+telepítés+egyéb, a fenti hosszabb leírásom szerint.
Nem tudhatom hogy a GeForce 256 milyen hatással van a dologra, mert azt én a 2MX/4MX/3Ti/4Ti vagy a R9xxx szériával helyettesítem.

(#69833) zotyesz66 válasza DarthSun (#69832) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nálam egy BX6 133 RAID szintén stabil volt Geforce2 GTS (V7700) kártyával 133-as FSB mellett. Az a lap tudja negyedelni a PCI-t, csak a AGP fut 2/3-on, de persze a kártya visszavált 1x-esre.
Más. Tud esetleg vki FM801 hangkártyához normális drivert w9x-hez? Sehogy sem találok.

(#69834) DarthSun válasza zotyesz66 (#69833) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

(#69835) envagyok


envagyok
veterán

Azon agyaltam, hogy a 2004 előtti gépeimhez kellene egy nagy HDD-s segítség.
Van több 500GB IDE HDD-m, gondoltam egyet befognék több célra:
Elsőként egy 2GB-os partícióra felraknám a hiren's boot cd-t HDD-ről bootolhatóra, ami hasznos segítség lenne.
A maradék helyre pedig minden mást: drivereket, játékokat iso-ban, hogy ne tartson órákig a telepítés, esetleg a win98 95 telepítőket.
Szerintetek ez járható lenne?
Így egy gépet pikkpakk felsetuplnék, nem kellene órákig szórakozni cf-ide, lan stb másolgatással.
Esetleg hogyan lehetne nekilátni?
Az ilyen multiparticiós dolgokban annyira nem vagyok otthon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69836) zotyesz66 válasza DarthSun (#69834) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hálásan köszönöm! :R

(#69837) DarthSun válasza envagyok (#69835) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahhoz hogy megfelelően univerzális legyen alaposan át kell gondolni, gyakorlatban ilyen szinten nem készítettem, talán, elméletben megoldható, hogy valóban működne-e...puding próbája...
P4 és Barton szintű gépen kevesebb gond lenne, az LBA miatt, az 1024. pályáig nagyobb területet tud befogni. Régebbi gépen az így partícionált HDD el sem indulna, a BIOS és az oprendszerek lépcsőzetes kompatibilitást adnak, melyről már volt szó.
A HDD- n tehát kompatibilitás szempontjából lentről felfele kéne építkezni, elég bonyolult lenne, de lehet hogy működne. Ki is gondoltam egy verziót, de olyan összetett, hogy gőzöm nincs, beválna-e.

(#69838) FF23 válasza DarthSun (#69831) üzenetére


FF23
senior tag

Köszi (:R ) nálam kicsit más a helyzet. Ennél a notinál van egy olyan bibi, hogy még nem sikerült ODD-t szerezni hozzá és ugye amikor valamiért kéri a telepítő cd-t, mert kéri, akkor nincs és annyi neki.
Nem kis szopás volt, miután kétszer elszállt a win98, mindig egy másik IDE-t tudó notiba áttenni a HDD-t, félig telepíteni, majd visszatenni és ott befejezni. Annyit azért okosodtam, hogy a még félig telepített állapotában egy live linux-szal bemásoltam a win98 könyvtárat (+pendrive drivert) a C-re.
Még lenne pár dolog, amit ki kellene próbálni (pcmcia wifi...) de nem merem bactatni, mert több, mint fél napos dolog szerelgetni, telepíteni, másolgatni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69839) DarthSun válasza FF23 (#69838) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, rendszerint notinál szokott ez bonyodalmat okozni. Desktopba könnyebb optikát applikálni. Ha a bemásolós technikát alkalmazod, akkor végleg megszűnik. A félig telepített mentése is hasznos, én is szoktam alkalmazni, ha sok videokártyát tesztelek. Van registry átírási lehetőség is, a forrásmédiát mindíg ott keresi, ahonnan telepítve lett, ez szerepel a registryben, át lehet írni utólag is, és megadni a bemásolt telepítőkészlet útvonalát, akkor többet nem kéri a CD- t.
Az USB to IDE-SATA kábellel pedig belső optikát, vinyót, SSD- t lehet külsőként csatolni a géphez, ez is egy megoldás lehet a gondra. Nagyon kedvelem, USB2- eseket használtam eddig, de már elkezdtem cserélgetni USB3- asokra, a 2- esek meg jók lesznek régebbi gépekhez.

(#69840) envagyok válasza DarthSun (#69839) üzenetére


envagyok
veterán

"Van registry átírási lehetőség is, a forrásmédiát mindíg ott keresi, ahonnan telepítve lett, ez szerepel a registryben, át lehet írni utólag is, és megadni a bemásolt telepítőkészlet útvonalát, akkor többet nem kéri a CD- t."
:C :R
Wow
Ezt hol?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69841) Tim82 válasza FF23 (#69838) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van nálam egy Compaq Evo N620C, abból kivehetem és kölcsönadhatom az optikai meghajtót. Működik, boot-oltam róla már be régi Linuxot Memtest futtatás miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69842) DarthSun válasza envagyok (#69840) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon régóta a bemásolós telepítési technikát alkalmazom (az első korai xopacsok után már), tehát nem volt szükségem az átírásra, fejből nem emlékeztem, de a neten megtaláltam, Win9x- ről van még elég sok hasznos oldal :

Amikor CD-rõl telepítjük fel a Windows operációs rendszert, akkor a telepítõ automatikusan a CD-ROM meghajtót állítja be alapértelmezett fájlforrásként. Természetesen, ha nem CD-rõl telepítettünk, akkor azt a forrást fogja megadni. A következõ beállítás, akkor lehet hasznos, ha a telepítés után kiszereljük a CD-ROM meghajtót és a Windows telepítõ CD tartalmát lemásoltuk a merevlemezünkre, vagy ha új hardvert szereltünk be, ami megváltoztatta a meghajtók betûinek az elrendezését.
Megeshet viszont, ha telepítünk valami új programot, akkor a Windows megkér minket, hogy rakjuk be a telepítõ CD-jét.
Ahhoz, hogy a Windows a mi általunk ismert forrást kérje, létre kell hoznunk vagy módosítanunk egy "SourcePath" nevû Registry Karakterlánc (String Value) bejegyzést. A bejegyzést a
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\
\Windows\CurrentVersion\Setup]
kulcsba kell létrehoznunk vagy benne módosítanunk. Ha a bejegyzés már létezik, akkor az értéke a Windows telepítési fájljainak az elérési útja lesz. Ezt az értéket kell módosítanunk a mi által megadott elérési útra. Például, ha a Windows a "J" meghajtóról lett telepítve, akkor a bejegyzés értéke "J:/" lesz. Ha a telepítési fájlokat például a "C" meghajtó "windowsinstall" mappájába másoltuk, akkor a "C:\windowsinstall\" értéket kell megadnunk. 'SourcePath' bejegyzés J:\ értékkel.

(#69843) gban válasza envagyok (#69840) üzenetére


gban
Közösségépítő

Driver telepítés utáni fagyás megszüntethető amúgy más módon is, Win98 és Win95 esetén működik emlékeim szerint.
Csökkentett módban indít, galibát okozó eszköz eltávolít az eszközkezelőben, restart, de dos módban, scanreg /fix, scanreg /backup, restart normál módban.

Postázást nem vállalok.

(#69844) envagyok válasza gban (#69843) üzenetére


envagyok
veterán

Hogyan kell csökkentett módban indítani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69845) Bile Demon válasza envagyok (#69844) üzenetére


Bile Demon
őstag

Csippanás után azonnal F8.

Bruhe

(#69846) DarthSun válasza envagyok (#69844) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

POST ->mikor rábootol a vinyóra F8 bill lenyomása->bejön a menü, melyben ott van a csökkentett mód.

De ha az MSDos.sys állományban beírod/megváltoztatod : BootMenu=0- át BootMenu=1 - re, akkor utána nem kell nyomogatni az F8- at, automatikusan, minden alkalommal a BootMenüvel kezd.

[ Szerkesztve ]

(#69847) envagyok válasza Bile Demon (#69845) üzenetére


envagyok
veterán

Érdekes azt próbáltam nyomogatni, de nem akarta.
Kezd összeállni a gép.
Találtam bele korhű ASUS dvd olvasót is.
(Pár hónapja nem hittem volna, hogy évjárat passzoló cd meghajtót és hdd-t fogok hajkurászni. :D )
Végül 700/100 slot1 p3 került bele, meg fogom próbálni felhúzni 900 környékére.
Az ASUS V6800 vga nagyon melegszik, érintésre tűzforró a chip túloldalán, infrával 60 fok fölé mér, annál kb 10-20 fokkal melegebb a chip túloldalt.

Pár játékot már ráizzízottam 1999-ből, q3-ar (elfogadta az új ingyenes serialt) , unreal tournament-et, ezek nem újdonságok, több pc-men fent vannak, viszont az Outcast, Star Wars Episode I Racer, Prince of Persia 3D, Tomb Raider 4 felelevenített pár emléket.
Hosszú a lista, 38 jó játék volt 99-ben, és még az utolsó pcgurut (2000/02) nem néztem át.
Pár nagy cím még;
Abe's exodus
Worms Armageddon
NFS High stakes
Re-Volt
Turok 2
Resident Evil 2
Driver
Midtown madness
Discworld Noir
Descent 3
Kingpin
Flight simulator 2000
Half Life : Opposing Force
Homeworld
Rayman 2
Sega Rally 2

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69848) envagyok válasza envagyok (#69847) üzenetére


envagyok
veterán

A stratégiai és szerepjátékokat én nem játszottam, de abból is volt pár óriási cím 99-ben:
Dungeon keeper 2
Age of empires 2
C&C tiberian sun
Heroes of might and magic III

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69849) MasterDeeJay

Chaintech 6ltm (440lx) lapba elindulna p3 450 (4.5x100) akár alacsonyabb órajelen is?
Videókártyának voodoo3 2000 lenne, ram meg válogatok valamit. Hdd meg van ata sata átalakítóm. Tápnak necces még mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69850) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#69849) üzenetére

Megáll a postnál. :(

De a 450mhz nem tudom hogy jön ki ha a 440lx nem is tud 100-as fsbt. Ramok 2x128mb 133mhz egyoldalas azt látja a lap rendesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.