Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) KROK640 válasza Madara-san (#69038) üzenetére


KROK640
veterán

Az 1999 Build - Pentium III-hoz szólnék hozzá.
Van egy haverom akit 2000 február vége március eleje körül ismertem meg, és akkor voltam fent nála és láttam a gépét ami akkor egy 733-as PIII volt (256MB RAMmal, 30GB HDDvel, a VGAra sajnos nem emlékszem). A gép viszont eléggé új volt, pár hetes, és azt mondta h az akkor elérhető leggyorsabb proci van benne. Alátámasztja ezt a dolgot a régi árlista gyűjteményem is, lehet h a PIII 800 vagy más is megjelent addigra elméletben, de gyakorlatilag 2000 márciusig azt mondanám, hogy 733 max... főleg ha 1999 végit akarsz, akkor pláne 733, sőt, korhűnek még akkor a PIII 550 sem lenne ördögtől való.
Hangkártyának egyértelműen SB Live maximum.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69052) arn válasza KROK640 (#69051) üzenetére


arn
félisten

A magyar meg mongy az amerikai viszonyokat nem vetnem ossze :) folyamatosan nyomtak fel az ujabb steppingekkel az orajelet, nem voltak szallitasi gondjaik sem, siman megjelentek 2000 elejen a 800asok.

99ben csak 700/733at vehettel, talan az utolso heten kerulhettek a piacra, akkor jelentettek, es teszteltek a 800asokat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69053) arn


arn
félisten

Megneztem a 800asat, a tesztoldalak dec vegen kaptak meg, az akibanal jan vegen mar kaphato volt, a nyomtatott sajtoban marciusban kerult a hirdetesekbe (tehat februarban mar arulniuk kellett).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69054) KROK640 válasza arn (#69053) üzenetére


KROK640
veterán

Azt hiszem akkor mondhatjuk, hogy az 1999 végi gépnek jó a 733-as.
(meg hogy haverom sem kapott olyan elavult procit 2000 januárja körül a 733-as PIII képében)

Egyébként más az, amikor a nyomtatott sajtóban hirdetésre kerül, meg az amikor ténylegesen bemész a boltba és megkapható. (én pont az tapasztaltam, vidéki nagyvárosban, hogy a nyomtatott sajtóban előbb láttam reklámozva ezeket a dolgokat mint ténnylegesen megkaphatóan a boltban)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69055) arn válasza KROK640 (#69054) üzenetére


arn
félisten

nem sok ertelme van hirdetni, ha nem lehet eladni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69056) Kadi Laci válasza arn (#69055) üzenetére


Kadi Laci
tag

A termékkínálatban jól mutat, akár van a polcon akár nincs. Sokszor volt-van olyan, hogy meghirdetnek valamit vevőcsalogatás miatt. Ha jó az eladó, simán rábeszéli hasonló, vagy kedvezőbb termékre az usert,. Lényeg a vevő bemenjen a boltba, ahhoz meg csalogatni kell újdonsággal vagy, kedvező árral.

Üdv: Laci

(#69057) arn válasza Kadi Laci (#69056) üzenetére


arn
félisten

tokmind1 most... a p3 800 elerheto termek volt januar-febr kornyeken 2000ben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69058) arn


arn
félisten

azta talaltam az archivumomban egy csomo regi tesztet, amit csinaltam :) drvtesztek, cpu osszevetesek, kartyak 2002-2010ig. pl nem is emlekeztem, hogy volt northwoodom az athlon classic es az tbred kozott :D

2001.07.
tb @1395/155 mhz
epox 8kta3+ pro (via kt133a)
512m sdr 155 mhz

2002.10.
p4 nw @2574/143 mhz
abit bd7-2 (i845e)
512m ddr 190mhz
itt meg mar azt is levaltottam...

athlon xp tbred 1.9g
epox 8rda (nforce2)
200 (ddr 400) mhz fsb
512m 64 bit 200 (ddr 400) mhz mem

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69059) arn


arn
félisten

itt meg kepes voltam x fele videobiost vegigtesztelni - mennyi idom volt :DDD



ez 2002 junius

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69060) arn


arn
félisten

prescott 3@4ghz - 2004.07


q6600 skalazodas 2.4@3.6ghz - 2007.10

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69061) arn


arn
félisten

de amire a legbuszkebb voltam, a sajat fejlesztesu vizhutes - eszmeletlen munkaorat oltem bele. rengeteg blokkot terveztem, abbol kb egy 10 lett legyartva. nehanyat meg is talaltam a multkor. hihetetlen, hogy mar ez is ennyire retro.

2003.01 - meg vmi korai terv lehetett

2004.01 - foglalattesztek, modulfelepiteshez

2004.09 - az utolso tervek, mikrostrukturas blokkal

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69062) arn


arn
félisten

sorry, ez volt az utolso blokkteszt 2004.09:



itt meg a r9700 es az tbred tuning 1466@2500 2004.07

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69063) tornas válasza Fred23 (#69043) üzenetére


tornas
őstag

2003-ban egy ismerősnél láttam egy ilyen házat. Legalábbis nekem nagyon rémlik. 2004-ben már biztosan ez volt neki.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#69064) Madara-san válasza arn (#69045) üzenetére


Madara-san
tag

Persze, megértem az állásfoglalásodat is. Nagyjából olyan 10-15 gépet szeretnék majd össze hozni, szerintem én nem jutok el ilyen 40-50 darabig azért. :DDD De nálam úgy néz ki, hogy van egy asztalom melyen helyet foglal egy retro sarok is, erre az állomásra tudom beállítani mindig azt az adott aktuális gépet, amellyel foglalkozni szeretnék, a többi mehet fel polcokra. Azért elgondolkodtam rajta, hogy túl szűk átfedéseket se jó csinálni, csak hát annyi alkatrészem van...

V2SLI-vel kapcsolatban, egyrészt kellemesebb lenne, ha dobozban becsomagolva állás helyett inkább gépben foglalnának helyet, másrészt szeretnék azért egy ütős Glide-képes konfigot is :) éppen ezen ment a dilemmám, hogy törekedjek inkább a korhűségre, vagy a funkcionalitásra.

DarthSun: Igen, van aminek tényleg jól áll a Glide. És látom, a GHz-es PIII szépen ki is sajtolt belőle amit bírt. Te is BE6 lapban próbáltad. :) Egyébként én is jó véleménnyel vagyok a Win9x-ről. 98SE ha jól be van lőve elég stabil tud lenni, a 95 válogatósabb már, főleg a 97-98+ vasaktól felfelé. 486DX4-100 gépen használtam baromi sokat, azon tök jó volt. Személyes kedvencem a 98Lite. :K

Fred23: Én simán rámondanék egy 2003-2004-et. Emlékszem, akkoriban volt a környékünkön egy "gamer barlang", ahol X összegért óránként lehetett nyomatni az akkor nagyon menő játékokat, akár online is. Osztálytársakkal néha ellátogattunk, volt egy fajta feeling, na. CS 1.6, NFS Underground, GTA Vice City - ezek mentek igazán. Lényeg, hogy ott a "főnöknek" az asztalán láttam egy ilyesmi gépházat, minden kornak megfelelő jósággal telepakolva.

... aztán hazamentem és leültem AVP1-ezni a Pentium Pro elé. :DDD

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69065) arn


arn
félisten

tbred tuning 1466@2500 meg a radeon 9700 275@360 - ezek rendesen kitesztelt ertekek 24/7 hasznalatra. 2004.07



facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69066) Hosssszu válasza Madara-san (#69064) üzenetére


Hosssszu
őstag

Most elgondolkodtam hogy feldobom a 386ra (szigorúan poénból) a w98 lite-ot.
Még sosem használtam, ezért egy kérdés felmerült bennem: hálózatot kezeli normálisan?
Azt olvastam hogy az internet explorer ki van szedve belőle és többek között emiatt is gyorsabb. Gondolom ettől függetlenül a hálózati részhez nem nyúlt az alkotó.

(#69067) arn


arn
félisten

ez volt az elso kesz rendszer :) azt hittem ezek a kepek mar elvesztek. 2004 marcius.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69068) Madara-san válasza KROK640 (#69051) üzenetére


Madara-san
tag

Köszi az infót, ezt jó tudni :) akkor 1999-nek pont autentikus a 733-as CPU :)

(#69066) Hosssszu: Na azt megnézném, mit művel a 386-oson. :D Egyébként 4 féle opció van benne: Az elsőnél a nyomát is kiirtja az IE-nek, Win95 telepítő fájlok is kellenek hozzá, mert abból szerzi pl. az Explorer.exe-t. A második opció hasonló, de bizonyos függőségeit meghagyja. A harmadiknál Win98 Explorer van, de kiirtja belőle az IE integrációt és az Active Desktopot, a negyedik lehetőség pedig csak egy kis kusztomizáció és bloatmentesítés. Hálózatkezelés ugyan úgy megy természetesen benne mint a 95-98ban, TCP/IP-hez nem nyúlt hozzá. Bővebben, video review.

(#69067) arn: Nagyon menő. :C Chieftec Dragon?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69069) Hosssszu válasza Madara-san (#69068) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi az infót! :R
Mindegyik opció tetszik! :D
Szerintem kipróbálom. Ha egy órát tudtam várni arra hogy feltelepüljön a 95, ehhez is lesz türelmem. Majd megírom mennyi idő volt. :D

(#69070) envagyok válasza Madara-san (#69068) üzenetére


envagyok
veterán

Én is most tervezem az 1999 karácsonyi Gamer álomkonfigot összerakni.
ASUS CUSL lap, p3 700-800 között, ASUS geforce 256 azt hiszem SGRAM, DDR később jött, win98se

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69071) Hosssszu válasza Madara-san (#69068) üzenetére


Hosssszu
őstag

A Lite telepítő végigfutott, de ahogy (talán várható volt sajnos) a Win98 telepítő elindult közölte hogy minimum 486 kell neki.
W98SE volt az alany, elvileg régebbi W98 telepítőnél van kapcsoló hogy átugorja az ellenőrzést és felmenjen 386-ra is, de itt ez már nem játszott.
Megy vissza a 95, időm van, mert szabin vagyok. :D

(#69072) Madara-san válasza Hosssszu (#69071) üzenetére


Madara-san
tag

Igen, esetleg próbáld ki a setup /nm kapcsolót, azzal elvileg átugorja a processzorkövetelményt :) [link] vagy a SE-nél ez már konkrétan nem megy? Esetleg próbálj meg megetetni a 98Lite-al egy Win98 FE-t, majd a "megfőzött" telepítő mappából indítani a megadott kapcsolóval.

(#69070) envagyok: Szép! :K " Az első, 500, 533, 550, 600, 650, 667, 700 és 733 MHz-es kiadások 1999. október 25-én jöttek ki. 1999. december és 2000 májusa között további fejlesztésként elkészültek a 750, 800, 850, 866, 900, 933 és 1000 MHz-es chipek is." Vagyis '99 decemberre még beférhet a 800-as is.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69073) Hosssszu válasza Madara-san (#69072) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi, de SE alatt már nem volt ilyen kapcsoló. Illetve a setup /? nem dobta ki. Igazából csak kíváncsiság vezérelt. Egy 386-ra még a 95 is sok, de a hálózat miatt kell. Minden másra ott a DOS, ami pont jó erre a gépre. ;)

(#69074) Madara-san válasza Hosssszu (#69073) üzenetére


Madara-san
tag

Ez igaz, az se lehet valami túl gyors rajta. Én anno Win3.11-et, és Calmira II-t használtam a 386 DX40-en. Csak a móka kedvéért.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69075) Hosssszu válasza Madara-san (#69074) üzenetére


Hosssszu
őstag

Calmiara-t én is próbáltam anno, bár akkor még nem volt Calmira II. Telik az idő nagyon. :)

(#69076) Madara-san válasza Hosssszu (#69075) üzenetére


Madara-san
tag

Jaja. :DDD Egyébként meglepően "jól" tud kinézni a Win3.x ha van hozzá normális grafikus driver. Pl egy szerintem tök jó screenshot:

[ Szerkesztve ]

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#69077) Hosssszu válasza Madara-san (#69076) üzenetére


Hosssszu
őstag

Határozottan igen!
Lényeg hogy legyen a VGA kártyához driver, meg persze legalább 1MB, de inkább 2MB memória legyen a kártyán. :)

(#69078) arn válasza Madara-san (#69068) üzenetére


arn
félisten

az :) volt eleg nagy, hogy beleferjen a tetejebe a radiator.

(#69072) Madara-san: nem orajel sorrendben jott mind. pl:

1999.10 - 700/733
1999.12 - 800 (mindket verzio), utolso napokban csak bejelentes
2000.03 - 1000/133
2000.03 - 850/100 (csak honap vege)
az 1133at visszavontak a kihozatal miatt.
a szazas fsbs procik:
900 - vmikor osszel
1000 - talan 2000 legvege, de valoszinubb 2001
1100 - 2001

raadasul a tokozas sem parhuzamosan jott minden esetben. a bejelentesi idok max kiindulasnak jok, utana kell olvasni korabeli ujsagokban, es reviewkban, hogy mi a helyzet.

https://www.anandtech.com/show/510/4

At this point in time, you can get both 133MHz FSB and 100MHz FSB Pentium III CPUs in speeds up to 750MHz in FC-PGA Socket-370 versions.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69079) arn válasza envagyok (#69070) üzenetére


arn
félisten

a 815 kesobbi, ha a cusl2re gondolsz - 440bx masodik generacios + 700 cumine slot1 + gf256 sdr volt a polcokon olyan novemberben. ha nagyon korhu akarsz lenni, akkor olyan procit keress, ami korai steppingges, 99es jelolessel.

a v6800 csak januar-febr jott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69080) envagyok válasza arn (#69079) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor milyen s370 lap volt 1999.dec végén lehetőleg ASUS?
Most olvasgatom a 2000.1-es pcgurut 1999.12. hó közepén jelent meg. Abban írták, hogy a comdexen az nv szóvivő december közepétől ígérte a ddr szállítását.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69081) DarthSun válasza Madara-san (#69064) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Össze is van rakva ez a gép véglegesre. Még RAM cserét tervezek, akkor éppen csak 100MHz- es BX ready volt kéznél, de elég jól helytálltak 133MHz- en, azonban csak CL3- ban. Ha CL2 beállítással emelkedni fog a teszteredmény, akkor lehet kipróbálom még erősebb gépben, nemtom, lehet ott meg már a kompatibilitás miatt nem lesz nyerő. Neten találtam Athlon XP melletti SLI eredményt is, de alacsonyabb volt.

Arn : jó sok archív anyag került elő :) , nálam is előfordult hasonló. Sajnos volt anno egy viszonylag új 200GB- os vinyó is, mely váratlanul állt le, néhány pótolhatatlan cuccal, de én voltam a hibás, nem volt lementve más médiára.

(#69082) zotyesz66 válasza envagyok (#69080) üzenetére


zotyesz66
őstag

Szerintem nem nagyon volt, talán i810-es olcsó deszkák és persze VIA. BX-re szerintem akkor még nem volt S370 lap. Az egy fura időszak volt az Intelnek. Akkor kezdték tolni a Rambus-t, a csúcs lapok i820-ra épültek, de azok is Slot1-esek voltak és nagyon nem akarták az AGP4x-et és az UDMA66-ot levinni az olcsó szegmensbe. 2000-ben kezdtek jönni a CuMine-os BX alaplapok és a VIA chipsetes coppermine-osok is (pl.CUV4X). A P3B-F '99 októberében jött ki, csak hát az is Slot1. Átalakítóval jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#69083) envagyok válasza zotyesz66 (#69082) üzenetére


envagyok
veterán

A slot1 99 végén már 2 és fél éves technika volt, a s370 99 végén jött be. Csúcsgéphez szerintem senki se vett az ezredfordulón slotos lapot (szerintem)
Igazából van 700 körüli slot1 P3-asom is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69084) arn válasza envagyok (#69080) üzenetére


arn
félisten

szvsz semmilyen... a cubx meg ilyesmik is 2000es lapok. a ddr elvileg az sdrel rajtolt, de nem tudtak gyartani megfelelo mennyisegben, ezert hebehoba lehetett kapni.

az asus konkretan nem volt kaphato jan-feb elott - errol meg magyar cikk is volt, ok januarban kaptak vmi feher dobozban veglegesites elott. ha az akiba oldalara elmesz, ok 95%ban mindent elsok kozott kaptak meg forgalmazasra. ha ott nincs rola info, akkor mashol se volt.

(#69083) envagyok a celeron 366 feletti mar mind socket370es volt 99 elso feleben, de atalakitoval mentek. eloszor csak dummy atalakitok voltak, kesobb a cumine alapu procikkal jottek az okosabb dbok - cumine alapu celeronhoz az kellett. anno c300am volt eloszor (@450), amit 99 talan nyaran csereltem 366@550re. az maradt egeszen 566@850ig. vegig slot1es lapjaim voltak.

(#69081) DarthSun nekem vmikor 2000ben szallt egy maxtor minden cuccommal :( igy a 90es evekbol azok vannak, amiket a haveroktol masolgattam vissza. azota folyamatosan mentek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69085) arn válasza envagyok (#69083) üzenetére


arn
félisten

tessek, itt mindenre valaszt kapsz :) [link]

ez a prezentacio dec kozepen szuletett 99ben.

Finally, mention the DDR SGRAM version GeForce 256 equipped video card "AGP-V6800". The release is "planned to be released within the year, but it will be released in January 2000 in the end", the price will be the same as the conventional GeForce 256 video card "AGP-V6600".

a socket370es p3ak lassan lettek felfuttatva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69086) envagyok válasza arn (#69084) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos 820-as lapot már egy ideje hajtok, de eddig hiába.
A BX440 pedig öreg is és 133-as fsb mellett néha a videókártya nem bírja.
Kicsit fájó szívvel (mert inteles voltam mindig) arra gondoltam, hogy talán Slot-A Athlon 700-al végülis egy modern csúcs rendszer lenne. A tesztek szerint pariban volt a hasonló órajelű p3-al, sokkal újabb mint a BX, és picit különleges is.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69087) zotyesz66 válasza envagyok (#69086) üzenetére


zotyesz66
őstag

Volt itt az aprón nem is olyan rég egy dobozos vadiúj Gigabyte i820 lap Rambus RIMM-ekkel. Nem tudom, mennyiért ment el.
A SlotA hangulatos cucc, nekem egy viszonylag késői (2000 nyár) konfigom van VIA KX-es Soltek lappal, 750-es Thunderbird procival és Radeon 7200 videokártyával.

(#69088) arn válasza envagyok (#69086) üzenetére


arn
félisten

Az elso chipsetek sajnos nem tul jok, ill 2x annyit fogyaszt. A 820al nem veszitesz sokat :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69089) envagyok


envagyok
veterán

Van lista valamerre a korai dx7 t&l játékokról?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69090) envagyok válasza zotyesz66 (#69087) üzenetére


envagyok
veterán

5 számjegyű összegért nem adta nekem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69091) envagyok


envagyok
veterán

1999 Dream Gaming PC
[link]
Nagyon jó kis szájbarágós írás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69092) envagyok


envagyok
veterán

2 P4 alaplappal szenvedek. Vagy én vagyok hülye, vagy valami nem kerek velük.
Asrock PE Pro sis645 xp telepítést elindítva olvasási hibát jelez
DFI via chipes qatx lap windows xp telepítése közben a hardverek telepítésekor újraindul, majd újrakezdi a hardverek telepítését, és megint újraindul, 5 percenként ezt a loopot csinálja.
Próbáltam több rammal, cd meghajtóval, hdd-vel, ide kábellel, processzorral.
Az universal AGP port miatt kellene, vga teszteléshez, mert az Athlon xp-s lapom tele púpos kondival, meg már lehalt rajta pár dolog.
Esetleg ötlet? Vagy szarok a lapok?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69093) arn válasza envagyok (#69091) üzenetére


arn
félisten

negy gepet is megepitettem, le is benchmarkoltam oket (vhol ezert szuletett a benchmark tabla, hogy tudjak valasztani). minden alkatresz megfelel az adott kornak.

Slot 1 (Aug 1999) - 100%
Intel Pentium III 600 (Katmai) CPU
Asus P3B-F (Intel 440BX) mainboard
Toshiba 128M PC100 SDRAM RAM
Creative 3D Blaster Riva TNT2 Ultra 32M AGP VGA
Creative Sound Blaster Live! sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 HDD
HP E118405 CD-RW

Slot 1 (Nov 1999) - 154%
Intel Pentium III 700 CPU
Asus P3B-F (Intel 440BX) mainboard
Toshiba 128M PC100 SDRAM RAM
Asus AGP-V6600 Pure 32M AGP (NVIDIA GeForce 256) VGA
Creative Sound Blaster Live! sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 HDD
HP E118405 CD-RW

Slot 1 (Jan 2000) - 189%
Intel Pentium III 800 CPU
Asus P3B-F (Intel 440BX) mainboard
Toshiba 128M PC100 SDRAM RAM
Asus AGP-V6800 Deluxe 32M AGP (NVIDIA GeForce 256 DDR) VGA
Creative Sound Blaster Live! sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 HDD
HP E118405 CD-RW

Slot 1 (May 2000) - 236%
Intel Pentium III 1000B CPU
Asus P3B-F (Intel 440BX) mainboard
Samsung 256M PC133 SDRAM RAM
Asus AGP-V7700/T 32M AGP (NVIDIA GeForce2 GTS) VGA
Creative Sound Blaster Live! sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 HDD
HP E118405 CD-RW

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69094) DarthSun válasza envagyok (#69091) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó írás, a fórumba lépő kezdőknek ezt is érdemes lenne elolvasni.

#69092 : milyen XP verziót telepítesz ? Anno SP1- el kezdtem, Via S462- es gépre felment, de a driverek véglegesítését már nem tudtam elvégezni, a desktop is csontra fagyott. SP2 és 3- al már nem volt gond.

(#69095) arn


arn
félisten

ez a legbadassebb vlb kartya, amit valaha lattam [link] :Y

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69096) Hosssszu válasza arn (#69095) üzenetére


Hosssszu
őstag

Két VGA kimenet akkoriban!? :Y :Y

(#69097) Frawly válasza arn (#69052) üzenetére


Frawly
veterán

Így van. 1999-2000-ben még a külföldi hardverek nagyobb időkéséssel jelentek meg, főleg ténylegesen, a boltok polcán megvehetően, és akkor ráadásul a hardverek a fizetésekhez képest olyan drágák is voltak, hogy egy új hardver adoptációja is lassabb volt. Ezért a régi magyar viszonyokat sose lehet összevetni a némettel meg amerikaival.

Kiváltképp igaz volt a P3-ra, ami a maga idejében luxusprocinak számított, hight end HEDT-nek, mint most az i9, Xeon, Ryzen 39xx, Threadripper, és csak a leggazdagabbak vették még az alacsonyabb órajeles példányokat is, meg cégek munkaállomásnak, szervernek. Eleve az 1 GHz-es P3 már az USÁ-ban 1000 dolláros áron jelent meg, ami itthon még többet kóstált, mire rájött a vám, áfa, szállítás, mindenféle nagy/kiskerárrés. Az átlagember Celeront vett meg K6/Athlont, később Duront. De még a P4 korszakban is népszerűbb volt inkább a P4 Celeron meg az AthlonXP, pedig akkora már az árak egyre jobban mentek lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#69098) arn válasza Hosssszu (#69096) üzenetére


arn
félisten

gyanitom akkoriban nem volt meg sok hasonlo megoldas... de hogy ket kartyat gyurtak egybe a ket kimenet miatt, nem gyenge :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69099) Hosssszu válasza arn (#69098) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nagyon nem gyenge, az biztos! :Y
Ha nem látnám rajta az S3 chipet, rávágnám hogy Matrox a két kimenet miatt.

(#69100) zotyesz66 válasza arn (#69095) üzenetére


zotyesz66
őstag

A Míro-nak voltak ilyen kártyái, szerintem ez is az. Vmikor 2002-2003 táján kezembe került egy PCI darab, kellett hozzá drivert vadásznom. Most, hogy kicsit utánanéztem, ISA kártya is volt ilyen (szintén míro), csak nem S3, hanem Cirrus és C&T chipekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.