Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) KROK640 válasza arn (#69242) üzenetére


KROK640
veterán

Nekünk szerencsénk volt vele. Akkoriban hallottuk, hogy hullámzó, de egy darab rosszat nem fogtunk ki, viszont rengeteg mindent tudtak viszonylag elérhető áron.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69252) envagyok


envagyok
veterán

A pixelhősök című könyv megvan itt valakinek?
Égen földön keresem, de sehol sem kapni.
Hol lehet beszerezni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69253) DBob válasza envagyok (#69252) üzenetére


DBob
őstag

Megvan, igen. Még a launchparty környékén szereztem be.

Beszerezni ma nem egyszerű, mivel nem volt utánnyomás, és anno gyorsan körül elfogyott az összes. Ma már ilyen 20 kHUF környékén cserélnek gazdát a jobb állapotú könyvek

(#69254) Tim82 válasza envagyok (#69252) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megvan, de nekem sem eladó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69255) Chris82 válasza envagyok (#69252) üzenetére


Chris82
senior tag

Most hírtelen mindenki elkezdte ezt a könyvet keresni a face-n is...
Gravis helyett az új sláger :)

(#69256) envagyok válasza DBob (#69253) üzenetére


envagyok
veterán

Azért megnézném azoknak a fejét, akik kifizették érte a 20k-t, mikor mondjuk kijön még egy kiadás a negyedéért. :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69257) nakos1212 válasza envagyok (#69256) üzenetére


nakos1212
senior tag

Szerintem ezen a rajongoi szinten nem tenyezo az ar

(#69258) envagyok válasza nakos1212 (#69257) üzenetére


envagyok
veterán

Érdekel engem is, meg is venném boltban újan listaáron, de nem 4x-es áron használtat.
Mibdegy, amíg kijön egy új kiadás, elkezdem olvasni tableten a letöltöttet. :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69259) Tim82 válasza envagyok (#69256) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én ajándékba kaptam anno. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69260) MasterDeeJay válasza FF23 (#69228) üzenetére

Felmegy rá ;] csak kissé ferde lesz a kondi. Ha sajnalod a lapot akkor reszeld meg, vagy forraszd ki a kondit kábelekre. Nb-re meg nagy borda kell, nem berregő.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69261) arn


arn
félisten

multkor szoba kerult, hogy milyen zerofiller programok vannak - meglepo modon a wdnek meg van dos ala :) https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=2

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69262) Bile Demon válasza arn (#69239) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ezen az Abit NF7-S v2.0 lapon pl. Rubycon kondik vannak, egyik se púpos.
A 2500+ Barton van benne a Titan hűtővel (8cm venti 3000-es fordulaton). 45 fokos 1 óra Orthos után. 39 fok idle.
Alapon (166x11) minden OK volt.
2db 512MB-s Corsair PC3200 XMS akárhanyas RAM, gyáriiag CL3 200MHz-n.
Mondjuk van mellettük cetli: NF7-S dual ch 2.6V, CL 2.5 3 3 7, 245MHz OK, 250MHz nem OK.200MHz CL2 OK.

Ezt látva CL 2.5 3 3 7-t állítottam be. A CL3 azért túlzás lenne. :)

200x9-en tesztelem most. (alaplap 200MHz FSB stabilitás) Ha OK, akkor megnézem kb. mennyi tartalék van benne és átteszem a 3200+-os procit, hogy ebben a lapban stabil lesz e alap feszen/órajelen...
Aztán ha van valami konklúzió, akkor ismét foglalkozok az A7N8X-E deluxe lappal. Egyébként sokkal jobban tetszik az NF7-S v2... Áttekinthető a BIOS, több mint lehet állítani.

Lehet, hogy ezt kéne inkább gépbe tenni, az Asust fullos dobozosan meg kiállítani. :DDD

Bruhe

(#69263) arn válasza Bile Demon (#69262) üzenetére


arn
félisten

epp az volt a nagy szo, hogy a szar kondik helyett elkezdtek normalisat hasznalni :) az meg azelott volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69264) envagyok


envagyok
veterán

A matrox g400 max miben különbözik külső jegyekben a többi g400-hoz képest?
Ami ventis, az mind max?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69265) arn válasza envagyok (#69264) üzenetére


arn
félisten

magasabb orajel, azert van rajta venti. a g400 a 2*128bites membusz miatt volt erdekes, a ddrig siman vert mindent ebben, azert repeszt 32biten.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69266) KROK640 válasza Bile Demon (#69262) üzenetére


KROK640
veterán

:(
Hajjjajj...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69267) DarthSun válasza KROK640 (#69266) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amúgy ez tényleg ilyen operett. Ki kell próbálni, tesztelni, hiteles időbélyegzővel ellátott eredményeket produkálni ezen lapokkal most. Én tök happy vagyok hogy 2400MHz- en megy a Barton (jó hát lehet hogy a Thorton meg ilyen kisebb kesses jószágok mennének kicsit többet, de az már érdektelen, a Barton a korszak igazi ásza).

(#69268) FF23 válasza Bile Demon (#69262) üzenetére


FF23
senior tag

Nem tudom követted-e, de nemrég nekem sem indult fényesen egy A7N8X Deluxe. Azután a driver-problémák megoldódtak, plusz egy mod biosszal egész jól összeállt a dolog.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69269) FF23 válasza MasterDeeJay (#69260) üzenetére


FF23
senior tag

Ez ilyen raszta alaplap lenne fürtökben lógó kondikkal? :D

Egyébként alapon nincs baj a gyári NB-hűtővel, nagy cpu-hűtő mellett amúgy sem fér el nagyobb. Csakhogy itt 28°C körül feszelem, keresem a határait, nem árt neki az aktív hűtés.

Viszont az asus a7n8x dlx NB-ről nem tudtam leszedni a gyári bordát, hagy átpasztázzam. Olyan feszesen van rajta, mintha ragasztva lenne és nem mertem erőszakhoz folyamodni.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69270) DarthSun válasza FF23 (#69269) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt én nem is néztem, nem próbáltam leszedni, főleg mivel sztem (legalábbis látszólag) rendesen hűt. A 8 centis CPU venti fölé aberráltam egy 9cm- est -[link]- így a CPU hőfok csökkent, valamint többlet légáram megy az NB bordára.

[ Szerkesztve ]

(#69271) FF23 válasza DarthSun (#69270) üzenetére


FF23
senior tag

Igen, már beszéltünk róla. Toronyhűtőnél nincs ez és forró mint a fene, úgyhogy kell valami, ami lefújja az NB-ről a meleget.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69272) Bile Demon válasza FF23 (#69268) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen követtem. Tudat alatt biztos úgy hatott rám, hogy nekem is el kellene valahogy varrni ezt a dolgot.

Múlt szombaton összeraktam az A7N8X-E deluxe lapot benne 3200+ Barton, friss XP SP3 és ez a driver (az ASUS oldaláról, ha minden igaz):

This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:
Audio driver version 4.42 (WHQL)
Audio utility version 4.44
Win2K ethernet driver version 4.16 (WHQL)
WinXP ethernet driver version 4.16 (WHQL)
Ethernet NRM driver version 4.42 (WHQL)
Network management tools version 4.42
GART driver version 4.36 (WHQL) with updated uninstaller files
Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files
SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files
Installer version 4.46
Win2K IDE 2.6 driver version 4.46 (WHQL) with updated uninstaller files
WinXP IDE 2.6 driver version 4.46 (WHQL) with updated uninstaller files

Alap fesz. alap órajel.
A 3DMark-ok-al nem volt gond, se 9600 PRO se 9800 PRO kártyával.
Viszont Prime95 elszállt és sehogy nem sikerült stabilizálni csak az FSB 166-ra csökkentésével.

Tegnap váltottam az NF7-S v2.0-ra a benne lévő másik 2500+ procival, délután / este / éjjel kiteszteltem nagyjából.
166*11 OK
200*9 OK
220*9 OK
233*8 nem OK
Az már látszott, hogy a 200-as FSB nem lesz gond ennek a lapnak és mem-nek, de a sötétben nem volt már kedvem procit cserélni, ezért megnéztem, mit tud a 2500+-os.

200*10 1.65V OK (ez a 2500+ proci ebben a lapban megy 10-es szorzóval)
200*10.5 1.65V is OK
200*11 1.7V nem OK

Reggel belekerült a 3200+, ami a múlt héten az Asus lapban nem volt P95 stabil.
Már bőven túl van az 1 órás stabilitásteszten.
200x11-el (BIOS 1.65V) ami az everestben 1.6 - 1.63V között ugrál.

Bruhe

(#69273) jokeph válasza FF23 (#69269) üzenetére


jokeph
nagyúr

Valszeg beton lett a gyári pasztából... de ha nem marad hideg a borda, legalább átadja a hőt. :D
Fujitsu Brand gépben CPU cserénél megizzadtam, mire le tudtam varázsolni a CPU hűtőt, közel olyan volt, mintha már ragasztott lett volna. A gyári fehér nem tudom milyen paszta kegyetlenűl rögzítette, mázli hogy s775-ös gép volt. s478-nál sanszosan jött volna a CPU is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69274) FF23 válasza Bile Demon (#69272) üzenetére


FF23
senior tag

Szerintem az asus oldalán régebbi van, talán 2003-as. Nekem is xpsp3 van, ezért teszem fel a legújabbat (5.10). Lehet, hogy semmi jelentősége, mert a vga driver lecserélése hozta a megoldást. Tényleg, ilyen driver-gondokkal Intelnél nem is találkoztam. Van egy HP am2 konfigom, annál is bugzik valami, ha megnyit az aida64 bármit, ami érzékelővel kapcsolatos, azonnal kifagy az XP, viszont w10-zel semmi gond.

Magasabb fsb-hez elvileg a 2T mod bios a megoldás, ebben Alpi. tud segíteni. Majd ha befut egy unlockos AXP, akkor én is megpróbálom.

@jokeph -találkoztam már pár makacsabb gyári megoldással, de ez annyira rajta van, hogy nem merem feszegetni.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69275) arn


arn
félisten

isten latja a lelkemet, hogy en annyira probalom szeretni ezt a ss7 platformot... de ez egy rakas sz*r. meg a korabeli hwekkel is kinlodas az egesz (tehat nem vmi egy evvel ujabb agps kartyat szeretnek belevarazsolni), ha tizszer nem borult ossze vmi konflikt miatt az egesz akkor egyszer sem, tippmix az egesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69276) DarthSun válasza arn (#69275) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, kényes, nem BX stabilitás az biztos :D . Be lehet lőni azért, ALi esetén összefoglaltam régebbi hsz- ban, VIA- nál pedig el kell találni a megfelelő 4in1+videodrv párost. Mennie kell korhű videoval is, bár nekem a VIA G2 a 9800Pro- ra van jelenleg belőve, de most a sok kisebb kitérő miatt szünetelnek a CPU tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#69277) Hosssszu válasza arn (#69275) üzenetére


Hosssszu
őstag

Gondolom szerencsés voltál anyagilag és nem kellett sakkoznod a komponensekkel. Az SS7pont arra volt jó hogy egy P133 helyett beledobj egy K6-2 procit. Nem kellett lapot cserélni.
Más előnyét nem tudok, de csak azért mert nem mentem bele a mélylélektanába.
De azt elhiheted hogy anno nagyon költségkímélő megoldás volt, főleg itthoni átlagfizetésekhez képest.

(#69278) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

10 procit leteszteltem már vele (Epox MVP3G2 / K6-III+ @617 / AIW Radeon9800Pro @ 398/351), stabil mint atom a megfelelő beállításokkal, a 9800Pro is jó példány, egyszer megtéptem @411/371- re, 4282 pötty, ami SS7 esetén már ultramagas, és ha megnézitek a Nature teszt 71.3 FPS resultot, az sem semmi ;] egy kis SS7 procival.

(#69279) arn válasza DarthSun (#69276) üzenetére


arn
félisten

nem a stabilitas... hanem, hogy egy drves, tamogatasi katyvasz az egesz. ebben korai reves aliban "modernebb" agps (ertsd barmi, ami hasznal vmit az agpbol) eleve nem mukodik, csak fagy osszevissza. egy riva128/voodoo3on tul konkretan semmi nem megy benne normalisan.

de mire osszesakkoztam, hogy melyik drv megy a riva128 agp + v2 + awe64 + guspnp komboval, hat eltartott egy par oraig. viszont ugy tunik, hogy ebbe a win bele is dolgott, igy csinalhatok megint egy friss installt a mar megszerzett tapasztalattal.

azt mar meg se probaltam, hogy korabeli (98as) drveket rakok fel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69280) DarthSun válasza arn (#69279) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, katyvasz az egész, de így mégnagyobb a sikerélmény, ha megtalálja az ember a működő kombinációt.
ALi rev 1.03- ban nekem amúgy mennek a későbbi kártyák, Ti200, Ti4200, FX5700/5900XT. Egy a kivétel, sajna a 9800Pro nem indul, képet sem ad, emiatt kellett a VIA G2- őt bevetni, mivel csak a 9800Pro- val lehet stabilan 4000 pont fölé menni.

(#69281) arn


arn
félisten

Egy delutannyi szarakodas utan mar tudom:
* a win98 olyan riva128 drvt rak fel az agps kartyahoz, amivel befejezni sem tudom az installt. Csak ugy tudom megoldani, hogy safe mod, manualisan felrak az nv driver, aztan folytat.
* az agp turbo modban 2dben is fagyhat, pl a final reality vege sw renderrel, kikapcsolom, lefut. Ennek csak egy problemaja van, turbo mod nelkul 10-20%al lassabb, mint a pcios verzio.
* az ujabb ali drv asszem alapbol kiiktatja a turbo modot, ha biosbol be is van kapcsolva (a 99es meg nem csinal ilyet)

v3on kivul nincs kartya, ami ebben a sz*rban rendesen megy? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69282) KROK640 válasza arn (#69281) üzenetére


KROK640
veterán

Egy osztálytársamnak volt ilyen Ali chipsetes platformja, egy K6-2 400MHZ-es AMD procival. Rengeteget szenvedett és szívott vele. Jóformán semmilyen VGA nem volt jó neki Savage4-el szenvedett sokat, meg Rivákkal, de Vodooo2 se ment neki...
2 év után megunta és kivágta az egészet, vett helyette egy PIII 500-ast Intel chipsettel és ASUS V3800-al, (már az akkor nem volt épp egy top gép, de még elment, meg akkoriban ez egy szabad szemmel is jól látható előrelépés volt) és ódákat zengett róla ... A továbbiakban cső Inteles lett a srác.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69283) zotyesz66 válasza KROK640 (#69282) üzenetére


zotyesz66
őstag

Asus P5A-B lapom volt anno, Matrox G200 kártyával. Azzal nem volt gondja. Azt mondták, hogy TNT2-t ne nagyon tegyek bele, de arra nem is volt pénzem, a G200-at is használtan vettem. P5A is volt, abban Voodoo3 ment gond nélkül.
Szerintem az MVP3 chipset jó alaplapban (pl. Epox) kevesebb problémát csinál, de talán kicsit lassabb lehet.

(#69284) DarthSun válasza arn (#69281) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem értem igazán :U :F , fentebb is írtam pár kártyát melyek mennek benne (Asus P5A-B), stabilan.Ismét belinkelem a hsz- t, melyben összegyűjtöttem mire kell figyelni, ebben látható egy eredmény is Ti200- al. Mondjuk az csak 333- as K6-2- vel készült, de van pld 500- as K6-III+ - al :

@600MHz- en :

3DMark2001 @600MHz :

Játékok :

DOS alatt is teljes a stabilitás :

Fent volt jóideig a tesztállomáson, tehát csak ismételgetni tudom, ha minden rendesen be van állítva, semmi gond nincs vele.

(#69282) KROK640 : a korabeli driverekkel volt gond, a késői ALi AGP drv esetén minenféle VGA megy benne rendesen. A Voodoo2 pedig régen sem okozott gondot neki, sajnos ott is gyaníthatóan user error/setup hiba...
A P-III/500 + feltehetően BX lap esetén pedig nem kell semmit tapasztalgatni, mindennel megy, még akár hibás beállításokkal is :DDD , tény hogy más kategória

(#69283) zotyesz66 : az ALi Ti200, Ti4200 kártyákkal alapból valóban gyorsabb kissé. Egyébként az MVP3 belövése sem leányálom, tehát ott is lehetnek gondok alaposan. Megfelelő driver+meinterleave + K6-III+ -al + a legerősebb AGP 2x- es kártyával azonban a VIA erősebb mégis. A meinterleave- el is kicsit lassabb a mem átvitel, ennek ellenére az összteljesítmény mégis nagyobb, nemtom miért, a korabeli S7 versenyben látszott, nemrég pedig én is teszteltem, ugyanaz a tendencia nálam is.

(#69285) arn válasza DarthSun (#69284) üzenetére


arn
félisten

Aki vett egy alaplapot mondjuk 98ban, eleg nehezen tudta az evekkel kesobb megjeleno drveket, fixeket, ujabb rev chipseteket hasznalni :DDD Meg az egyszeri usernek nem tudom mennyi kedve volt vegigszorakazni az 1000 fele lehetoseget (ha rendelkezesere allt az egyaltalan az adott korban).

Most nekem erdekes, meg lefoglalom magam vele - de mar igy is zongorazik az idegeimen. Vegignezem, hogy melyik agpdrvel es beallitassal mi tortenik pontosan. Es itt most egy 1x agps riva128rol van szo (fel evvel a lap elott jelent meg), amit nem is hasznalok 3dre, csak 2d megy.

Maradjunk annyiban, hogy ez a fellabon allok a gep elott, oldalra forditom a fejem, es a szemem sarkabol figyelem a monitort, mert ha valtoztatok a pozicion akkor osszeomlik, minden csak nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69286) arn


arn
félisten

probaltam par drvt begyujteni, szoval ket ev mulva mar hasznalhato is lett? :D
1999.05 - 1.54e
2000.06 - 1.68e
2000.11 - 1.72
2006.03 - uli 2.20

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69287) DarthSun válasza arn (#69285) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, 98- ban xopacs volt. Az aliagp19 drv dátuma 2002.04.18, legalábbis a letöltés szerint, a nagygépemen néztem, nemtom hogy ez-e a megjelenés pontos dátuma, de ha igen, akkor innentől lehet számolni a chipset életképességét. A beállításgyűjteményben hangsúlyoztam is hogy ma már retroként jól belőhető.
Sokáig én is abban voltam hogy pld NVidia kilőve a laphoz, az általános közvélemény is az volt, a rev 1.05 lappal történt próbák igazolták is, de csak amiatt mert nem a megfelelő drv- ket használtam. 1.04- től csak a K6-III+ procival vannak gondok, ami nem megkerülhető, más minden ugyanúgy ok, mint az 1.03- as lapnál.

Amúgy más lapoknál is okozott anno, a nem megfelelő setelés, hasonló problémákat. Ez is és más, pld rendszerint már alapból a Win9x nem megfelelő telepítése is táplálta a tévhitet hogy a Win98SE is instabil. Pedig ha egy BX- re feltesszük rögtön látni hogy nem az (mondjuk P2, P-III- ra akkoriban kevesebb embernek volt pénze), tehát nem oprendszer gond, hanem más szoftver/driver, esetleg az akkoriban gyakori kétes minőségű hardverkomponensek.

(#69288) DarthSun válasza arn (#69286) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

4 év :DDD , ha az előző hsz- omban leírt dátum a valós megjelenést takarja.

(#69289) arn válasza DarthSun (#69287) üzenetére


arn
félisten

A chipset rev szamit, az enyem "e" vegu. Szvsz ez a legelterjedtebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69290) DarthSun válasza arn (#69289) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nem néztem, a netes leírások és az egyéni vélemények szerint is a lapra szitázott rev befolyásolja, amely messzemenően be is igazolódott.

(#69291) DarthSun válasza DarthSun (#69290) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pld itt. Idézet a P5A-B sorából :
"Hardverprobléma miatt a P5A-B Rev 1.05 rendkívül lassan fog működni a K6plus CPU-val"
...és a P5A :
"Hardverprobléma miatt a P5A Rev 1.05 és 1.06 rendkívül lassan fog működni a K6plus CPU-val"

(#69292) arn válasza DarthSun (#69291) üzenetére


arn
félisten

Az egy mas jellegu gond, en az agps problemakrol beszelek. Az asus lapon beluli verzioi gyakran a magasabb szorzo, feszultsegallitas, stb celozzak. Ez esetben vmi bug lehet (akar a biosban).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69293) DarthSun válasza arn (#69292) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi lettem, még nem raktam el a lapot, gyorsan meg tudtam nézni "E" végű az enyém is, legalábbis a tavaly vásárolt rev1.03- as. A másik gépben van, asszem 1.04 vagy 5??, majd megnézem azt is ha blogolva lesz, asztal alatti nagytoronyban van, most bajos lenne kiemelni.

(#69294) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem, Asus Tusl2c lapnál, miért dobja fel induláskor egy p3 1000-essel minden alkalommal a bios-t és ott egyből a frekvencia választást, (állandóan 500mhz-esnek akarja felismerni), hiába állitom be 1000-re, a kövi hideg inditásnál újra belép a biosba a freki választáshoz. Bios-t is frissitettem 1012-re ez az utolsó nem bétás bios.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69295) DarthSun válasza DarthSun (#69293) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is tudom miért mentem ki a próbapadhoz megnézni, ezen a fotón jól látszik a chip-felirat.

(#69296) DarthSun válasza snake1977 (#69294) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Óvatosan kérdezem, mert gyakorlott felhasználó vagy - CR2032 feszültsége megfelelő ?

Nálam meg az MSI P4 lap a 3GHz- es Northwood- ot 1.6- nak és szorzó unlock- osnak látja, ha beállítom a szorzót, akkor meg 2.2- re hozza. Van 800 és 400 FSB- s is, mindegyikkel szórakozik. A 2.6- ost rendesen kezeli, de az meg nem megy 3.3- at, annyi kellene egy összevetéshez.

(#69297) DBob


DBob
őstag

Szegény Antec P180.
Így 'sorvad' el a világ, ahogy haladunk előre.

(#69298) snake1977 válasza DarthSun (#69296) üzenetére


snake1977
őstag

Vacsi új elemet tettem bele, de rámértem multiméterrel is 3,17V van benne. Kissebb procival pl. p3 750-el tökéletesen üzemel. Akkor elkönyvelem mint anomáliát. :D Régebben egy VIA apollo pro szórakozott velem így, szintén 1000-es p3-assal 800-asként volt hajlandó csak kezelni, még az ostrom utcai ready comp.-tól vettem, a srácok biost frissitettek és mindent megpróbáltak de nem akarta az igazságot, így a végén visszavették.

Egy másik kérdés főképp hozzád, te vagy a hangkártya szakértő :)
DOS alatt elméletben működhet egy Yamaha YMF 744 hangkártya, legalábbis a Philscomputerlab szerint elviekben mennie kellene, viszont nekem van mellé egy ilyen midi interface kártya is vagy mi, sajnos nem értek hozzá ez az első ilyen kártyám, ez végülis mire jó, ad nekem valami pluszt a hangzásban?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69299) DarthSun válasza snake1977 (#69298) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

"Szakértő" :R , csak részben, főleg az SB fővonalat ismerem, később meg bekapcsolódtam a GUS táborba is. Azonban kiderült hogy pár dologról nem is tudtam, melyekhez néhány kolléga itt jobban ért.
Ezek a kiegészítő kártyák is kimaradtak nekem, a fotódon levőről is csak tippelni tudok. Csatlakozóban ott figyel a midi in-out, több hangszórós és digitális csatlakozás, fizikailag tehát ad az alaphoz. Hangzásban lövésem sincs, gondolom valami jobbfajta OPL3/4 lehet rajta, esetleg hullámtábla :U . Érdemes kipróbálni csak a 744- et, aztán összevetni az interface kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#69300) envagyok


envagyok
veterán

Gondolkodom egy 2000 karácsonyi 20 éves jubileumi gép összerakásán is.
De itt valamit nem értek.
A coppermine P3-ak nagyjából 2000.03.hóig jelentek meg (06-07 hóban csak 2 csúcs, 1100, 1133 modell, gondolom a gyártási nehézségek miatt.), a tualatin modellek csak 2001 június-december között, viszont akkor már volt 2000 November óta P4 1.4, 1.5
Miért ez a zavaró a nagy lyuk 2000 eleje, és 2001 nyara között, valamint a P4 kérdés is beesik. Ott másfél évig mi történt? Érdemes P4-ben gondolkodni, vagy 2000 végén az gyengébb lehetett játékra, mint a P3? Vagy 2000 végén inkább Athlon?
Igazából van S423 konfigom is RDrammal 2db, olyat még egy gépben sem használok, De van 2 SLOT A is szintén sehol sem felhasznált, a socket A-t már használom,. igaz újabb konfigban.

Nehéz a döntés:

[link]

Illetve még egy kérdés az 1999-es konfighoz.
Ugye nagyjából 700-800-as (inkább 750-800) Cumine P3-ak voltak év legvégén elérhetőek, viszont tuningos fejjel nézve mi az amiből ki lehet hozni egy jó kis 100->133 MHz FSB tuningot?
A 700-asok bírják a 930MHz-et? Játék és maximális erő szempontjából nézve nem biztos, hogy a 700-800-asok a legjobbak, ha a tuningot is figyelembe vesszük. Erről mi a véleményetek?

Még egy kis adalék: A korabeli pcgurut olvasgatva találtam egy cikket, amiben megírták, hogy a DDR-es Geforce 256-ost ünnepek közt tesztelték, azaz elérhető volt 1999 végén.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.