Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) envagyok válasza envagyok (#69300) üzenetére


envagyok
veterán

A videókártyán is agyalok, mert eddig számomra a Geforce 2 ultra volt a döntés, de ezt a tesztet olvasva érdekes, hogy a kisebb felbontásokban milyen gyenge a gf2. Igaz én magas felbontáson fogok játszani, de nem értem az okát.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69302) DarthSun válasza envagyok (#69300) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen pontos időkre képtelen lennék visszaemlékezni, de utánanéztél. Én inkább időfüggetlenül nézem a felhasználhatóságot konfig-konfig ellen.
- a "nagy lyuk" is gondolom a tervezés/tesztelés/kihozatal eredménye
- P4 vs Tualatin. Tuát régebben teszteltem, ahogy nézem az 1266- os 1400- ra tuningolva éri el a 423- as RDRAM- os + 1.9- es proci teljesítményét, a 423- as tesztje újabb keletű, azt már blogoltam. Ha így nézem és 1400@1600 Tuát teszek az 1266@1400 helyére, akkor elvileg lenyomja 2GHz- es Villát is :U
- Thunderbird Athlon futólag tesztelve, jól megy, de szeret kiégni a mag (régebben volt, kiégett, hűtés jó volt sztem, mostani példánnyal vigyázok)
- a 100MHz FSB- s Copper szépen megy 1GHz- en, meg még 1.1- en is sztem csak a teszt idején pont nem volt 133MHz- es BX ready RAM kéznél, a használt 100- asok dícsérete hogy még éppen viszik a 133- at, 7.5x szorzóval így 1GHz
- a korai GeForce- okból nálam csak 2MX/(4MX)- ek vannak, teljesértékű sima, GeForce2Ti, meg a testvérei nincsenek, nehéz beszerezni, amikor meg láttam, pont nem volt időm foglalkozni vele. GeForce3-4- ekkel helyettesítem, a korhűséget nem betonozom be, bár ez már köztudott, csak ismételgetem :B :DDD , de itt konkrétan amiatt hogy GeForce256- ra nem is költenék, teljesítménye kicsi egy Ti4200- hoz képest, ellenben drága, ritka. Esetleg ha bagóért vagy ingyen utánam dobnák, akkor kipróbálnám

(#69303) arn válasza envagyok (#69300) üzenetére


arn
félisten

2000 ev vegen athlon volt a meno, 99ben 733ast tudtal max venni, a ddrrol ezt mar parszor irtuk, kis tetelben leadtek, creative elerheto volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69304) snake1977 válasza DarthSun (#69299) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, megpróbálkozom vele :R
Ha már SB vonal, látezik olyan pci sb ami megy dos alatt?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69305) Bile Demon válasza Bile Demon (#69262) üzenetére


Bile Demon
őstag


Az NF7-S-ben csont nélkül megy a 3200+ proci dual ch RAM-al és 200-as FSB-vel. Végülis ez a dolga. De, hogy az A7N8XE deluxe-ban miért nem volt stabil a múlt hétvégén, azt nem tudom...

Igazából ez a konfiggal a cél a 200-as FSB dual CH RAM és a 3200+ órajel. Rekordot nem is tudnék és nem is akarok dönteni. A +100-150MHz miatt meg nem érdemes feszt emelni.

Stabilitástesztnek:
-8 óra P95, Orthos, pár kör 3Dmark2001, 3Dmark 2003, Böngészés Pale Moonal a stabteszt alatt (kissé mazohista dolog), de semmi gond nem volt. Csak azért nem jelentkeztem be ide, mert nem volt ékezet... :) )
-50mV fesz. csökkentéssel (1.6V) P95 1.5 óra, ez is pipa
-alapfeszen 2250MHz is stabil, 2300MHz-hez már feszt kell emelni 1.7V-ra, 2400MHz nem stabil 1.85V-al sem, és már azt is soknak tartom, de legalább hamar kiderült. Erre azt mondom, hogy az Amd jól kicentizte ezt a procit, pont annyi tartalék van benne, ami a napi használathoz kell.



Ma reggel áttértem az ASUS lapra. Beletettem a 2500+ Barton, ami a másik lapból kijött.
200-as FSB stabil...
9-es szorzóval 2 óra teszt lement
10-es szorzóval is 2 óra.
10.5-ös szorzóval 1.5 óra

Most 11-es szorzóval megy a teszt, ami 3200+ órajel (1.75V-ot adtam neki kapásból, ugye Abit lapban pénteken, 1.7V-on már elbukott a proci)
Most látom, hogy ma végig egy RAM-al teszteltem A7N8X-E-t. :W
Na mindegy, ez is infó, és múlt héten egy RAM-al se volt stabil a 3200+ procival.

Bruhe

(#69306) DarthSun válasza snake1977 (#69304) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen.
SBPCI128 - driver hozzá
SB Live, SB0100, SB0220 - ezek pedig evvel a driverrel

Manual van hozzájuk, az alapján a legtöbb alaplapban működnek is DOS alatt, de van néhány kivétel. Amire figyelni kell hogy a kártya kapjon egy bázis IRQ- t (9,10,11), ha ez ok, akkor az emulátor hozzárendeli az alap DOS erőforrásokat (220,5,1,5(7),330), a legtöbb játék szól is. Gond annyi hogy igényli az EMS memóriát (EMM386 betöltése kell), tehát az a játék/prg ami fúj az EMS- re el sem indul, de itt is van kivétel, van amelyik ennek ellenére is megy. A könytárszerkezetre is ügyelni kell, az emulátor (sbinit.com) és maga a konfig file (sbsetup.ini), magában az sbsetup.ini- ben leírt útvonalakon legyen, az .ini fileban manuálisan is szerkesztheted ha mégis eltérne az automata telepítés után. Az Autoexec.txt és a Config.txt fileokban pedig megtalálhatók mely soroknak kell bekerülni az indító fileokba.

(#69307) DarthSun válasza Bile Demon (#69305) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez sztem jó eredmény, régi lap-régi proci, az is lehet hogy már fáradtabbak az alkatrészek, vagy mittomén..., de nálam is hasonló az Asusban, 2400- ig megy, stabil, utána betonfal. 2315- ön hagytam, ott a fesz, melegedés is elfogadható.

(#69308) Bile Demon válasza Bile Demon (#69305) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azt hiszem megvan a válasz:
A CPU hűtés... Lényegében csak az változott a CPU swap-en kívül. Ez a kettő rézmagos. A múltheti meg egy "Socket 7/370 turbo" hűtő volt. A különbség kb. 15 fok.

Ja igen, az első képen az NF7-S tervezett chipset hűtője is rajta van, oda próbáltam. A gyári hűtése zörög az első fél percben induláskor, amúgy tapintásra tök jól hűt.
A gyári kis kerregője könnyen le fog jönni, mert csúszkál. Az Asus lapra viszont masszívan rá van gyógyulva, azt inkább nem is piszkáltam, amúgy is jó hűtő van rajta, csak az újrapasztázás miatt gondoltam levenni.

DarthSun: Neked XP-M proci van a lapban, ha jól emlékszem, vagy az csak a szorzó unlock miatt érdekes?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69309) envagyok


envagyok
veterán

Szereztem egy MS-6905 Master ver:2.2 slot1/S370 adaptert.
Ez elvileg támogatja a cumine procikat régi csak katmait tudó lapokban?
Esetleg manualt tud valaki hozz? Egy másik rev manualját találtam eddig meg, de azon más volt a kiosztás.
6905_v22.exe volt az MSI oldalán a manual file önkicsomagolója, csak a link természetesen nem él már.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69310) DarthSun válasza Bile Demon (#69308) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, XP-M. Szerintem ugyanaz a mag, csak gyárilag a Bus speed- et 266- ra tették, de ez persze növelhető a sima Barton szintjére, vagy amennyit bír a konfig. Cserébe a szorzó unlock a könnyítés ami 16.5x- ös max, legalábbis a gyári adatok szerint.

(#69311) arn válasza DarthSun (#69302) üzenetére


arn
félisten

Nem volt semmi lyuk... parhavonta jottek a magasabb orajelu procik p3 v p4 oldalon, ahogy elertek a technikai korlatot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69312) arn válasza envagyok (#69309) üzenetére


arn
félisten

Mi ertelme olyan regi lapot hasznalni? Gyk 99 elejen, mar a katmai megjelenese elott olyan lapok jottek, amik tudtak a cuminet biosfrissitessel (bx6 2.0, p2b 1.10).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69313) envagyok válasza arn (#69312) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt dual procis lapba szeretném tenni.
P2b-ds vagy giga.
Sajnos az összes dual slot 1 lapom gyárilag régebbi rev, katmai only.
Régi álmom egy dual p3 1.4s rendszer összedobása slot1 lapban.
Megoldható, több példa van a neten, de úgy érzem soha nem fig összejönni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69314) DarthSun válasza arn (#69311) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem fogalmam sem volt hogy volt-e lyuk, envagyok kolléga nézte az időrendet, feltételeztem hogy jók az infók, az alapján tippeltem hogy mi lehetett az oka.

(#69315) snake1977 válasza DarthSun (#69306) üzenetére


snake1977
őstag

Nagyon szépen köszönöm, holnap teszek is egy próbát, sb128-asom pont van kéznél. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69316) KROK640 válasza Bile Demon (#69305) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen jó! Érdekes project! Jöhetnek még részletek!
Azt jól látom, hogy az ASUS lapos megoldásnál sokkal kissebb hűtőt használsz?
Egy CPU sorozatszám eseteg jöhet.

(egy csiga sebességével de az én Athlon XP projectem is halad, bár "valamikor ősszel" lesz belőle valami szerintem)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69317) Bile Demon válasza KROK640 (#69316) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az NF7-S-en Titan D5TB van (ha minden igaz), 80x80x25mm-es 3000-et pörgő ventilátorral, jó hangos, random zörög és remeg is. A saját gondolataimat nem hallom mellette, és két csukott szobaajtón áthallatszik. :)

Az ASUS-ra pedig a Barton gyári hűtője, emlékszem haver ilyet kapott gyárilag a 3200+ -hoz. Ennek az aljára van csavarozva egy 3mm-es nikkelezett réz lemez. 60x60x12.5mm-es ventilátora van, 3800-at pörög, de ennek szép egyenletes hangja van, sokkal csendesebb. Emellett a HDD fejmozgás és motor dominál...

A különbség kb. 2 fok a Titan javára.

Hűtők méretének érzékeltetése, nem mondanám kicsinek az AMD referenciahűtőt sem:

Proci feliratok:

Egyébként éjjel tovább teszteltem a 2500+ Barton-t az ASUS lapban.
2db hűtőbordás felemás (egyik CL2 @ 400 másik CL2.5 @ 400) Kingston RAM-al is megy rendesen, ezen felbátorodva a kezdeti 1.75V-ot is csökkentettem.
11 x 200MHz 1.65V (ennek ez az alapfeszültsége) is stabil (3Dmark2001, Orthos, P95).
Meglepő, mert NF7-S-ben nem volt az 1.7V-al sem, alapfeszen max. 2100-on ment stabilan.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69318) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!
Pont 1000 hozzászólás óta nem voltam.. :(
Kérdés, ez milyen sockat 370 lap?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69319) gban válasza hege8888 (#69318) üzenetére


gban
Közösségépítő

[link]
[link]

Postázást nem vállalok.

(#69320) hege8888 válasza gban (#69319) üzenetére


hege8888
aktív tag

:R köszi... Ismerted, hogy ilyen gyorsan tudtad, vagy hogy kerestél rá?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69321) gban válasza hege8888 (#69320) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vannak rajta feliratok itt-ott :B ;)

Postázást nem vállalok.

(#69322) KROK640 válasza gban (#69319) üzenetére


KROK640
veterán

"Supports FC-PGA Pentium III 500M~1.13GHz and Celeron 266~700MHz CPUs with frequency at 66/100/133MHz FSB in Socket 370 for ATX Form Factor."
Ezt hogy? Mert voltak ugye a 266-533-as Celeronok, amik mentek egyféle alaplapban, meg voltak a 566-700as FCPGA-s Celeronok amik mentek totál másik féle lapban. Mivel FCPGA-t ír, ezért sandás, hogy akkor 566MHZ alatti Celeronok nem mennek benne...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69323) gban válasza KROK640 (#69322) üzenetére


gban
Közösségépítő

Amit te írsz az később volt csak, hogy a fekete cerkák már nem mentek az újabb lapokban.
De hogy ne kelljen messzire menni, a BX133-raid is kezeli a fekete és a zöld procikat is.
BX-es lapot nem is tudok talán ami nem kezeli a fekete procikat.

Postázást nem vállalok.

(#69324) KROK640 válasza gban (#69323) üzenetére


KROK640
veterán

De ezt most nem értem ...
Mert amikor nekem 366-os Celeronom volt, később másik lapppal 466-osom mindkettőre igaz volt, hogy nem mehet bele csak max 533-as proci, mert PPGA a foglalat. Az 566-tól felfelé meg FCPGA.
Nagyon szerettem volna egy 850-re húzható 566-ost, de sosem lehetett mert ahhoz lapot is kellett volna cserélnem (sőt elvileg RAMot is), ami akkoriban túl nagy kiadás lett volna. :(

Aztán mikor elkezdtem lapra gyűjteni, akkor izgalmasabb kérdés volt már a Tualatin, amit végül pont nem vettem meg, mert mire összeállt a pénz meg minden, addigra pont kijött a P4 alapú Celeron, és rögtön arra neveztem be.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69325) gban válasza KROK640 (#69324) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az pedig elég logikus hogy a PPGA lapokban nem megy az FCPGA, mert még nincs rá felkészítve, viszont az FCPGA visszafelé kompatibilis (tud lenni) a PPGA-val, mert egy korábbi sorozattal értelemszerűen könnyebb kompatibilissá tenni egy lapot mint egy jövőbeli sorozatra felkészíteni.
PPGA jellemzően a tualatinos lapokban nem ment, de lehet hogy már a nem tualatinos 815-ösökben sem.
VIA vonalra nem emlékszem már.

Ugyanez volt a 462-esekkel is, egy 800-as Duron talán mindegyikben megy, de egy 3200+ Barton nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#69326) KROK640 válasza gban (#69325) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt értem, de én PPGA lappal nem voltam nyerő pozicióban :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69327) hege8888 válasza gban (#69321) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ez igaz, de pl. nekem meg se fordult a fejemben, hogy az "smsc66 victory" az gyártót jelölhet...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69328) gban válasza hege8888 (#69327) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem is jelöl gyártót :N
De attól még más is ezt tudta csak leírni a lappal kapcsolatban, mert sok más nincs rajta, így segített az is a megtalálásban.

Postázást nem vállalok.

(#69329) hege8888


hege8888
aktív tag

Ki itt az AbIt gyűjtő? valakinek van az aláírásában..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69330) snake1977 válasza KROK640 (#69324) üzenetére


snake1977
őstag

Pont ma teszteltem egy ilyen 566-os celeront, 103mhz fsb-vel még prime stabil a proci, a 1,5V alapfeszt meglepetésemre minimálisan kellett csak emelni hogy prime stabil legyen. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#69331) KROK640 válasza Bile Demon (#69317) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy az ASUS alapod felfelé csal a feszültséggel, legalább 0.05V-0.1Vot.

Megnéztem ugyanis a barna (régebbi CPU a kettő közül) CPU-t " AX2500DKV4D 9859588270803 AQZEA 0322SPBW "
Eleve Reddish core, 2GHZ-es wafferből elég rossz helyről...
Nekem 1.65V-al kétszeri átnézés után is csak 1992MHZ jön ki, de ha átszámolom mindezt 1.75V-on, akkor nagyon visítósan de kijöhet az a 2200MHZ. (2198MHZ)
(érdekes, hogy egy héttel korábban 2200MHZ-es waffert használtak ugyanehhez a steppinghez).

(Ráadásul én is kaptam rajta az ugyanilyen lapomat, hogy enyhén felfelé csal a VCore-al)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69332) Bile Demon válasza KROK640 (#69331) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az ASUS lapnál 30mV-al magasabb a monitorozott fesz., mint ami a BIOS-ba van beállítva (1.65V) értsd 1.68V-nak írja. 1.671V-nak mérem multiméterrel, elég stabilan ennyi (a foglalathoz közelebbi kondik lábánál).

Abitnál olyan 20mV-al kevesebbet a monitorozott érték, mint a beállítás, ezt nem ellenőriztem mennyire igaz.

Mit jelent az, hogy 2GHz-es waffer?
Legyártják, megmérik mit tud és az alapján a rajta lévő chipeket max. 2GHz-es prociba építik?

Azért örülök neki, hogy van egy 2500+ @ 3200+ procim is, még akkor is, ha rosszkor, rossz helyen született. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69333) KROK640 válasza Bile Demon (#69332) üzenetére


KROK640
veterán

Na, akkor igazam volt, bár szerintem nagyobb mértékben kellene felfelé csalnia.

2GHZ-es waffer? Az, hogy minek készül. De hogy miből mi lesz, azt inkább egy másik példával szemléltetem mivel Bartonnak 3200+ a teteje így nem lesz látványos.

Tehát tételezzük fel van mondjuk egy 2000+-os (1666MHZ-es) waffer. Tehát amit annak szánnak. Ezeknek erősen eltérhet a minőségük. Amennyiben normal waffer (léteznek "low end" minősítésű wafferek, ezekről majd, egy cikket akarok írni erről az egészről) úgy a következő képpen alakul a dolog :
A 2000+-osnál (a többinél is kb ez az arány) :
A középső 4db akár 2400+-osként is kerülhet eladásra (kis tuning potenciállal).
Külsőbb kör 2200+ lesz, még külsőbb kör 2000+ (változó tuning potenciállal), és a még külsőbb akár mondjuk 1700-1800+ ... (jellemzően ezek lesznek azok a 1700-1800+ok amik mondjuk 2100+ig húzhatóak).

Természetesen minden chip teljes tesztelésen esik át. (egy sorozatszám azt is elárulhatja, hogy bukott a teszten és azért lett alacsonyabb órajelű vagy sem).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69334) arn válasza KROK640 (#69333) üzenetére


arn
félisten

Es az 1700+, ami 2500mhzen ment?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69335) Kadi Laci válasza KROK640 (#69333) üzenetére


Kadi Laci
tag

Erre a cikkre kíváncsi vagyok, remélem hamarosan elkészül (és a retro géped is).
Emlékeim szerint volt olyan lista, melyik sorozatszámú AMD CPU-tól mit lehet várni OC téren, de nem találtam meg. Lehet valami Orosz beszüntetett oldalon volt fellelhető.

Üdv: Laci

(#69336) laskr99


laskr99
addikt

Lenne egy CF hidam elvihető, meg van pár I/o shieldem is. Meg 1-2 6-8 centi körüli venti is.

(#69337) KROK640 válasza arn (#69334) üzenetére


KROK640
veterán

Arra is lesz majd magyarázat a cikkből. (itt jön képbe a ... low end waffer, és még pár dolog) Pár, olyan dolog, amikkel lehet nem is találkoztatok.

(#69335) Kadi Laci :
A retro gépem és a cikket nagyjából(!) egy időre szánom (max 1 hét eltérés, de előbb a gépemnek KÉNE készen lennie). Ősz, még mindig azt mondom... (most pl holnap elutazom pár napra, alap h nem halad semmi). A cikk már meg lett kezdve de mondjuk 5% körül jár.
Elképzelhető egyébként egy ilyen lista, a schema alapelv alapján. Nyilván ez nem pontos, leginkább arról szólhat, nagyjából melyik tartomány mit tudhat, illetve mit érdemes megvenni. Ez simán lehet teljesen valid.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69338) envagyok


envagyok
veterán

matrox g4+mmdh4a32g
Ez g400 vagy g400 max?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69339) MasterDeeJay

A korábban elméletben megvalósítható quad sli projektem sajnálatos módon nem sikerült...eddig bár még gondolkodom hogyan lehetne megoldani máshogyan.
A lényeg hogy quadro nvs 450-eseket akartam összekötni, sli csati nincs, gpu G98 nem támogat sli-t, a lap nem támogat sli-t, dupla gpu-s kártyák. De ez önmagában nem lenne gond csak a hackelt driver sem oldja fel az sli menüt. Kérdeztem a fórumjában is és úgy néz ki nem megoldható. [link] Már csak a bios mod lehetősége maradt, illetve még win7-en megpróbáli régebbi driverrekkel.
De akinek volt hasonló projektje az ne tartsa magában, minden infó érdekel!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69340) arn válasza envagyok (#69338) üzenetére


arn
félisten

szvsz max

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69341) arn


arn
félisten

Talalkozott vki olyannal, hogy 3dmark2000 megall/fagy, de alt-f4re siman kilep? K6-2 + v2 csinalja, egy v2 drv sem segitett.

vki nagyon nem akarja, hogy en k6-2es konfigot epitsek...
* drvbol vegulis a 2000es agp drvetol nem fagyott a final reality, a regebbiekkel igen
* a win98se install fel sem megy az alapbol, csak ha az egyik fagyas utan safe modban manualisan felrakom a riva128 drvet
* min 5 szor installaltam win98at mire sikerult mindent stabilizalni
* vagyis latszolag, mert a 3dmark2000 fagyott, nah itt lett elegem a dologbol
* lecsereltem tx97re a p5a-t, friss win98, minden klappol, erre itt is fagy a 3dmark2000. Ekkor mar azt hittem, szegeny v2nek over.
* lecsereltem a k6-2ot mmxre, siman megy a 3dmark is
* a p5a + k6-2on futtattam memtest86ot, semmi gond... tobbszor vegigment
* probaltam feszultseget emelni a tx97ben a k6-2on, majd orajelet csokkenteni, semmi se segitett a 3dmark2000 fagyason
* ezzel a procival mar teszteltem korabban, akkor semmi gond nem volt vele, tx97+riva+v2, majd p5a+riva pci+v2, 3dmark2000et is bencheltem.
* Amiota az agps riva128 belekerult, azota teljesen meg van kergulve minden, kiscsillio fele variaciot kiprobaltam drv, hw szinten, es mar a korabbi variaciok sem mukodnek.

talalkoztam mar par csavaros dologgal, de ez mindenen tultesz, talan a k6 kezdett el doglodni, de nincs belole masik dbom, igy nem tudok biztosra menni. A tx97+mmx tuti.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69342) envagyok válasza arn (#69341) üzenetére


envagyok
veterán

A most letölthető utolsó 3dmarkot használod?
Nincs másik k6 procid? Az is lehet hibás, snnak ellenére, hogy telepítés, memtest okés volt. Láttam olyan 2. Genes i7 procit, ami hibátlanul működött addig, amíg egy program nem akart avx utasításkészletet használni.

Engem most az AGP tesztrendszerem szivat.
Asus 333 + AthlonXP
Tegnapelőttig jó volt.
Akkor boot közben újraindult. Csökkentett módban is vmi mup.sys töltésénél.
Akkor félredobtam.
Tegnap mondom megnézem, mi lehet, mert tesztelni kellene pár kártyát.
Akkor elindult.
Egy kártyát leteszteltem, aztán beraktam egy másikat, és újra kezdte csinálni.

Más jó hír:
Felkerült a netre a Quake ritka, játékgépes változata
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69343) DarthSun válasza arn (#69341) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Volt hasonló. 3DMark visszadob az aztalra, megáll, fagy, megáll+egy billentyű-leütésre visszadob vagy kékhalál stb.

AGP rendellenesség az Acorp SP-V586A Rev A lap esetén. VIA S7 lap néhány SS7 paraméterrel, de a 100MHz hiányzik. Próbáltam többféle 4in1- el, AGP kártyával, de amint megkapja a videodrivert, behal a 98. Valami az AGP porttal lehet, később talán visszaellenőrzöm, régebbi kísérlet volt, azóta is lett pár egyéni tapasztalat.

2 féle P5A-B- ben (rev 1.03 és 1.05), PCChips, Epox (C2, G2) és Soltek SL54U5 lapokkal ok, sokféle VGA- val, procival is. Illetve a PCChips- ben járt egy hibás K6-2/350, kinyírta a fesszabályzót, amit kicseréltem, aztán megint működik a lap.

Riva esetén kevésbé függ össze a Te gondoddal, de pozitív tapasztalat, viszont eltérő konfig. Eleve BX (amiben minden megy :DDD ), valamint a PCI változat, és másodlagos kártyaként megy. Összefüggés talán csak annyi hogy elvileg ha minden más ok, maga a Riva jól megy 98 alatt, és ezt a Win 2 kártyás üzzemódjában is jól teszi Geforce3/4 mellett is. Azonban asszem hogy SS7 konfigban főkártyaként nem is próbáltam az AGP- s Riva- t, talán csak DOS alatt.

(#69342) envagyok : nálam a kedvenc játékok közé tartozik, kössz a linket ! :R

(#69344) envagyok válasza DarthSun (#69343) üzenetére


envagyok
veterán

Ja és most ingyen quake3 ha letöltöd a bethesda launchert.
Indítva utána a q3-at, meg tudod nézni a kulcsot, talán azzal retró géppel is lehet telepíteni.
Ha esetleg valaki ráér, csinálhatna nekem még egyet :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69345) arn válasza envagyok (#69342) üzenetére


arn
félisten

(#69342) envagyok: legujabb 3dmark. reggel jarattam egy orat az mmxel, ott semmi gond. egy k6-3am van, de eluntam mar az egeszet, ment vissza gepbe a 430tx + mmx, az stabil, aztan majd tesztpadon vacakolok a ss7tel megint. de oszinten szolva elegge elment a kedvem tole, egy hete huzza az agyam, kell egy kis ido, mire ujra rakivanok az onszopatasra :D

(#69343) DarthSun: ez egy pcios voodoo2, a riva128 csak a 2ds software rendernel erdekes (azok is fagytak a drvtol fuggoen) - amugy nem is volt az agp port 3dnel hasznalva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69346) DarthSun válasza envagyok (#69344) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is ismerem ezt a bethesda- t, kinyitottam a netlapját, átvált, kéri a születési dátumot. Azt sem tudom hogy ez így hivatalosan is free legális lesz, pld Q3 esetén :U , szabaddá tették, vagy hogy van ez ?

Az ArcadeQuake működik, de részletes helpet nem látok sehol, azt sem tudom melyik billentyűvel kell pénzt bedobni...

A MAME emulátornál pld egyértelműen leírják a bill kiosztást.

(#69347) envagyok válasza DarthSun (#69346) üzenetére


envagyok
veterán

Olyan mint a steam, gog, stb.
Teljesen legális.
De csak most adnak free kulcsot.
Később újra fizetős lesz.
[link]
Ma este 6-ig.
Azért is kértem, hogy vki csináljon egy emailt+,bethesda accot, meg huzza be a q3-at, mert ma estig vezetek.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69348) quailstorm válasza envagyok (#69347) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kipróbáltam, nincs benne semmi modern patch. Se widescreen vagy hasonló, szóval nem egy Half-Life. Még a Voodoo GL driver is választható.

A kulcs elérhető a könyvtárakban, hogy az retro gépben megy-e, nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#69349) DarthSun válasza envagyok (#69347) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kész ! Az accountok adatait privátban elküldtem.
A kép (az azonosító név a jobb sarokban, de azt itt levágtam)

A letöltött Q3- ban nálam is látni a kódot, majd kipróbálom hogy retro gépen elfogadja-e.

(#69350) arn válasza quailstorm (#69348) üzenetére


arn
félisten

en birom, amikor gogon csinalnak egy verziot, ami mar az uj gepen sem az igazi, a regire meg fel sem lehet installalni :D inkabb arulnak az eredetit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.