Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) arn válasza hege8888 (#69650) üzenetére


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69652) hege8888 válasza arn (#69651) üzenetére


hege8888
aktív tag

nab..ssz.. erről nem is tudtam.. :R

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69653) arn válasza hege8888 (#69652) üzenetére


arn
félisten

kimerithetetlen korkep :) igy visszaolvasva elkepeszto, hogy milyen alacsony szinten volt az akkori szakujsagiras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69654) DBob válasza arn (#69653) üzenetére


DBob
őstag

Akkoriban 'alacsony' szinten volt, mára meg megszűnt. :U

(#69655) DarthSun válasza FF23 (#69647) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó teszt lett. A Dothan fölénye a legtöbb pontban domináns. A Barton meg jó magas pontot kapott 3DM99- ben, valszeg a későbbi driver (nálam korábbival ment).

(#69656) envagyok válasza DBob (#69654) üzenetére


envagyok
veterán

Meg akkor még többé-kevésbé pártatlanok voltak a cikkírók.
Most az online médiában arról az újdonságról írnak, ami jól fizet, a többi meg mintha nem is lenne.
Pl. PH. AMD cuccok a bejelentés napján egyből letesztelődnek, lehetőleg úgy, hogy jobbnak tűnjenek a konkurrenciánál, közben Intel és Nvidia cuccokról jó esetben kijön fél évvel később valami nevetséges irományka.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69657) arn válasza envagyok (#69656) üzenetére


arn
félisten

partatnalok... eppen azt teszteltek, amit kaptak :) es a szezont kevertek a fazonnal gyakran.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69658) Frawly válasza DarthSun (#69644) üzenetére


Frawly
veterán

A ko-procik nem drágák, jelképes áron mennek, igaz ahogy írod, nem is érnek sokat. Igaz a nagyon olcsók kínai klónok, de azok is hibátlanul üzemelnek, max. kicsit jobban melegednek. Legfeljebb csak a kimaxolás érzése miatt jó rakni FPU-t bele, hogy ne árválkodjon magányosan az üres foglalat. A korabeli játékok, átlag felhasználói alkalmazások nem használták, csak matekos, CAD-es programok, szimek, stb.. Amihez komoly FPU szint kell, ahhoz meg a 386 lesz úgyis gyenge, és nem fog rajta segíteni a külön FPU.

Amelyik alkalmazásnak meg kell FPU, de nem kell komoly FPU teljesítmény, ott elég szoftveresen emulálni az FPU-t, erre nekem is volt anno DOS-os progim, már nem emlékszek a nevére.

(#69659) DarthSun válasza Frawly (#69658) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Végülis mostanában nem néztem utána hogy lehet-e kapni és mennyiért. Az ULSI- t még vettem, vagy cseréltem :U , aztán jött jópár ajándékba, majd egy komplett szett is jött, lap+proci+kooproci+RAM, utóbbira szintén nem is emlékszem hogy vettem vagy kaptam, cseréltem, és kitől :F :B . Lényeg hogy sokáig nem volt (pedig szerettem volna), aztán meg hirtelen lett több példány. Emiatt bele is pakolom mindegyik 386/486DLC mellé, csak hogy ott legyen - díszítés :D .

(#69660) FF23 válasza DarthSun (#69655) üzenetére


FF23
senior tag

Nagyjából körbejártam ezt az NF2-Athlon XP konfig fagyásos problémát. Nem az nforce 5.10-zel van a baj. Ez jó és maradhat.
Nézzük:
- 3dmark03-05-06, pcmark05 indulásakor lefagy a winXP. Sejtettem, hogy a futuremark systeminfoval lehet valami. Nálam a 4.15-ös verzió települt mire fölment az összes benchmark, de valamelyik Temp mappában találtam egy 3.21-est és lőn csoda, ezzel nincs fagyás.
-a cpu-z fagyásra korábbi mentésben találtam egy 1.51-est. Ezzel jó.
-radeon driverből nekem az ati_omega_xp2k_48442-[Guru3D.com] problémamentes, ez az ati 7.12 driverre épül.
-geforce driverrel nem volt stabilitási problémám. Nálam benchmarkokban a 93.71 vált be, de nem rossz a 81.95 sem, ehhez még jó a coolbits 2.0 és nem kell pluszba oc-program.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69661) Bile Demon válasza FF23 (#69660) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én is körüljártam! :) (A CPU-Z, +3DMark2003, 3DMark2005 fagyás induláskor kérdést.)

Konklúziók:
1. Nem a VGA driver okozza, olyannyira nem, hogy ATI driver nélkül is fagy...
2. Nem az nForce driver okozza, olyannyira, hogy anélkül is fagy, és az összes verziót felpróbáltam
3. RAM függő, de nem a RAM szar... csak valahogy az SPD kiolvasás nem úgy sikerül ezen a platformon.

2x 512MB Corsair XMS PC3200-al DUAL módban fagy
1x 512MB Corsair XMS PC3200-al nem fagy
2x 512MB Corsair XMS PC3200-al SINGLE módban is fagy
1x 256MB Kingston PC3200 + 1x 512MB Kingston PC3200-al nem fagy

2x 512MB Corsair XMS PC3200-al + 1x 512MB PC3200 Kingstonnal nem fagy
Sajnos így csak félig dual channel, de a lassulást ki se tudtam mérni.

Ez utóbbi összeállítást tartottam meg és teszteltem vasárnap. Hibátlan minden.
Eleinte még bántotta a szépérzékemet, de már megbarátkoztam a két fekete bordás RAM közé került kék bordással. :DDD

Bruhe

(#69662) FF23 válasza Bile Demon (#69661) üzenetére


FF23
senior tag

Nem tudom, én nem látom a dolgokban a hardveres problémát. Próbáld ki, ha gondolod, amit írtam:
-futuremark systeminfo 3.21 (nem 4.15)
-cpu-z 1.51

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69663) KROK640 válasza Bile Demon (#69661) üzenetére


KROK640
veterán

"2x 512MB Corsair XMS PC3200-al + 1x 512MB PC3200 Kingstonnal nem fagy
Sajnos így csak félig dual channel, de a lassulást ki se tudtam mérni."

Azért mert a Dual Channel eleve nem hozott nagy gyorsulást, valamint szerintem ezek a lapok valami trükk folytán mégiscsak tudták a Dual Channelt. Egyszer építettem egy Bartont, sokáig ment a tanakodás, hogy 2×512MB RAM, vagy 2×512+1GB RAM menjen-e bele, végül az utóbbi győzött, legnagyobb meglepetésünkre volt dual channel, sebsségben is, de a lap ki is írta.

Nekem megcsinálta a saját ASUS A7N8X-E DLX lapom is, 2×256+512MB RAMmal 2006ban a dual channelt. Később 2×512+1GB RAM (2009) szintén ment, és én sem tudtam lassulást mérni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69664) MasterDeeJay válasza FF23 (#69662) üzenetére

Csak szólok hogy az újabb systeminfó kékhaláloztatott pár modern kínai lapomat is de volt hogy a dual workstationomon sem indult el. Szóval ne a hardverben keressétek a hibát.
Egyszerűen olyan helyre nyúl be ahova nem kellene.
Diag progiknál előfordul az ilyen, aida64-be pl vannak erre ini-ben és beállításaiban is kapcsolók ami némely rendszernél fagyást okoz. De setfsb és társai is tudnak fagyást csinálni már olvasgatásnál is. Ez teljesen normális jelenség.

KROK640
Chipset kezeli a ramot, a chipsetig mehet 2x64 bit sávszél és szerintem ér is valamit ha egyszerre több minden eszköz akarna ramhoz hozzáférni procit megkerülve. A proci meg egy darab 64 bites fsb-n csatlakozik a chipsethez. Tehát valóban dual channelt tud a memória vezérlő csak a proci felé eső oldal szűk hozzá.
Elméletben ez miatt 400-as fsb-vel 2db 200mhz-as rammal is kellene olyan sávszélt produkálnia mint 1db ddr400-assal. Szóval szerintem csak akkor van jelentősége ha a ram valamiért asszinkronban megy alacsonyabb órajelen.

Dual channelnek nem feltétel az azonos memória méret. Csak nyilván a nagyobb ram nagyságával megegyező rész single-ben fog menni. (intelnél ez a flex mód úgy tudom)
Több slot esetén álltalában két modult össze tud rakni úgy hogy egynek látszon. azaz 2x512+1gb is mehet dualba akár teljes értékűen.

Dual DDR1-et később s939 használta ki amd oldalon igazán de ott brutálisan jó hatékonysággal.

A socketA nforce chipsetjei inkább az integrált gpu miatt készültek dual chanellel. Bár az nem volt elterjedt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69665) hege8888


hege8888
aktív tag

Nézegetem a P1 előtti bespájzolt motyóim, és van 2-3 286 lap talonban.. Valalki kérem világosítson fel VLB és ISA közötti összefüggésekre, ökölszabályokra, mire érdemes figyelni.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69666) DarthSun válasza hege8888 (#69665) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

ISA : 8MHz környékén szaladgál. VLB : szinkron órajel az FSB- vel, 33MHz általában problémamentes, 40 legtöbbször megy, 50 már kissé nehezebb, alkatrész/beállításfüggő. VLB lapon és némelyik kártyán van jumper,
< > vagy = 33MHz szitázásokkal, nemárt alkalmazni. Ha be van lőve, már ugyanúgy mint ISA esetén, csak be kell dobni a kártyát, aztán DOS alatt megy is. Win alá pedig driver. Jól setelt VLB rendszer gyorsabb mint az ISA. De csak 386/486 és néhány korai Pentium lapon található VLB foglalat - 286- ost említettél, azon nincs.

(#69667) hege8888 válasza DarthSun (#69666) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hajaj, akkor mi az a foglalat, amit én annak gondoltam... :B
Mondjuk egy olyasmi elrendezésű alaplap, mint ez.. a hosszabb slotokra gondoltam...
VLSI??? :F
Itt a képen is vannak üres eprom foglalatok, mint az én lapomon.. ide mi került?
:R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69668) DarthSun válasza hege8888 (#69667) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A rövidebb buszok azok 9bites ISA, a hosszabbak pedig szintén ISA, csak 16bitesek. Itt egy VLB- s lap, láthatod hogy a 16bites ISA meg van toldva a sűrűbb pines VLB kiterjesztéssel.

(#69669) DarthSun válasza hege8888 (#69667) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagy téglalap alakú : kooproci foglalat
Sok kisebb téglalap : 1 vagy 4 bites SIPP ramokhoz
4 hosszabb csík : 9bites SIPP ramokhoz (tüskézett SIMM)

(#69670) FF23 válasza MasterDeeJay (#69664) üzenetére


FF23
senior tag

Én is azt mondtam, hogy nem hardveres a dolog.

Már írtam itt valahol, hogy van egy HP AM2 NF4 gépem, winXP+win10 duál boottal. Az aida az xp-t lefagyasztja, ha bármilyen Érzékelőt elindítok benne (fesz, °C..) míg ugyanaz az aida win 10 alatt problémamentes. Ebből talán leszűrhető, hogy ezeket a systeminfo progikat régi hardverekre, windowsokra már nem tesztelik. Végül is érthető.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69671) DarthSun válasza DarthSun (#69668) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rövidebb ISA busz : 8bites (nem pedig 9), elírtam.

(#69672) KROK640 válasza MasterDeeJay (#69664) üzenetére


KROK640
veterán

Mindaz amit leírtál gyakorlatilag sejtettem és tapasztaltam, de jó látni, hogy más is leírja.
Igen, saját taopasztalatból jöttem rá h nem kell azonos memóriaméret (mondjuk 2×1GB + 512MB RAm mondjuk) elég érdekes lett volna már, bár sosem tudtam kipróbálni. Sajnos végig csak egyetlen darab 1GB-os DDR1-es modulom volt. 512-esből vagy 3-4 256osból meg egy marékkal.

Igen, volt valami integrált GPU-s NForce is, asszem GeForce 1 vagy 2 volt rá integrálva (sőt GeF2-es integrált lapra emlékszem is). Az enyémen viszont nem hiszem h volt ilyen (ASUS A7N8X-E DLX)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69673) KROK640 válasza DarthSun (#69668) üzenetére


KROK640
veterán

Elsőre kajak úgy nézett ki egy pillanatra mintha két AGP slot lenne a lapon XD (tudom h nem az)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69674) jokeph válasza KROK640 (#69672) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez a 2*512 MB + 1 GB = 3 GB össz nálam is megyen dual-channelben. Abit NF7S2 lapban. :)
így viszont csak 333 MHZ-en mentek. :U
2*512 vagy 1*1 GB meg 400 MHZ-en.
Nem tudom a CPU-nak van e ehhez köze (Athlon XP 2800+), vagy a lap/BIOS/chipset limitációja.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69675) DarthSun válasza jokeph (#69674) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2*512 MB + 1 GB = 3 GB - elírtad, az 2GB össz. Ilyen formájú 3modul/2GB- os settel, mezei ramokkal nálam ment tuning alatt is a 3000+, 400FSB- n, és DCH- t jelzett - [kép].

[ Szerkesztve ]

(#69676) MasterDeeJay válasza jokeph (#69674) üzenetére

Némely lap auto módban visszaveszi az órajelet nagy mennyiségű ramnál. Akkoriban ez már soknak számított.
Kézzel beállítva illene mennie. Viszont nf7 ből sok verzió volt. Antituning is, szar biossal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69677) jokeph válasza DarthSun (#69675) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jogos, nem megy a matek. :D :R

(#69676) MasterDeeJay: nem piszkáltam, örültem hogy megy. semmi tuning, ezeket a hardvereket nem kínzom. :N

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69678) KROK640 válasza jokeph (#69674) üzenetére


KROK640
veterán

Néztem egy nagyot, hogy ez hogy 3GB? :Y De nyilván elírtad.
Na, én most meg nem tudom mondani fejből, hogy mennyin mentek az ASUS A7n8X-E DLX-ben, de remélhetőleg mostmár azért nem túl sokára. November végére szeretném ha összeállna a jó kis régi tuningos gépem ismét, és lehessen vele csapatni :D (sajnos interlocked problemként addig elég sokmindent meg kell oldjak)

Úgy emlékszem egyébként a CPUnak adott FSBvel (is) függött össze, hogy mennyin is megy.

Neked van egy 2800+-od? Barton vagy Tbred? Láttam már a sorozatszámát?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69679) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nekem minden estre 3db RAM-al nem fagy ki, se a fagyós Futuremark sysinfó se az Aida64, se a CPU-Z.

Viszont van még egy jelenség... a BIOS az viszont ki tud fagyni. :DDD
Ha csak a CPU ventilátor van a lapra dugva, akkor OK.
Ha rádugom a házhűtőt (1200-1300rpm) akkor hol méri, hol 0-nak méri és ha nézegetem a "Hardwer monitor" menüt a BIOS-ban akkor időnként lefagy.
Akkor is, ha a harmadik alaplapi FAN csatira kötöm, ahova a táp venti monitorozást ajánlja (azt is rákötöttem, mert a Chieftecnek van FAN monitor kimenete).

Akkor is zagyvaságot ír ki a feszültség monitorozásnál, ha az 5V-os ág pont 5.00V (mint az én tápom esetén... :) )

Talán másik BIOS verzió megoldja.

NF7-S v2-höz van valakinek BIOS-a archiválva? A neten nem találtam még működő linket.

Bruhe

(#69680) Kadi Laci válasza Bile Demon (#69679) üzenetére


Kadi Laci
tag

1-2 link
https://ufile.io/f/7bwrh Alpitól hasznosságok + módosított Bios
http://bierbude.spdns.org:2302/ másik oldal, itt található több gyártónak, típusnak módosított Biosa ezeket saját felelősségre
https://www.hwdrivers.com/ftp/fd_-slash-motherboard-slash-abit-slash-socket_a-slash-nf7-s2-slash-bios-slash-.html itt gyári tartalmak

Üdv: Laci

(#69681) DarthSun válasza Bile Demon (#69679) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt is megvan az összes Abit BIOS.
Egyel feljebblépve pedig driver, util, manual...[link]

[ Szerkesztve ]

(#69682) FF23 válasza Bile Demon (#69679) üzenetére


FF23
senior tag

Végül is megközelítheted fordítva, de semmilyen ram variációval nem szabadna fagynia a rendszernek. Egy 2014-es sysinfónak nincs hozzáadott értéke a ~2010-eshez képest egy 2003-as agp-s rendszernél. Ha jól látom Alpi. is 1.59 cpu-z-t használ nf2-höz.

Van egy ventilátorom, amitől meghülyül pár bios. Amelyik nem érzékeli azzal nincs gond, de amelyiknél ugrál az rpm ott belassul, nem enged továbblépni....Kellett kis idő, mire rájöttem, hogy mi szivat.
Y.S.tech 8cm-es a rohadék. Mielőtt kidobom, kalapáccsal fogom megnevelni.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#69683) Bile Demon válasza FF23 (#69682) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, ebben egyetértünk. Mondom én is arra jutottam, hogy nem HW hiba, nem is driver, hanem inkább a HW közeli dolgok kiolvasása "nem úgy sikerül", ahogy akkor gondolták.
Nekem annó a P4-et a korabeli CPU-Z pont így ki tudta akasztani.

Kadi Laci, DarthSun:
Köszönöm a BIOS-os linkeket!

Bruhe

(#69684) envagyok válasza arn (#69657) üzenetére


envagyok
veterán

A retróújság oldalon tudsz még letölteni?
A PCGuru 1999-esek közül kellene pár szám, de most már lehet letöltenék mindent, nehogy eltűnjön, de sajnos a chrome se a borítókat nem tölti le, és rákattintani sem lehet semmire.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69685) gban válasza envagyok (#69684) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam se megy semmi letöltés, igaz ősrégi firefox alatt.
Még új Operán meg akarom nézni mire jutok.

Postázást nem vállalok.

(#69686) envagyok válasza gban (#69685) üzenetére


envagyok
veterán

Jó lenne pedig valahonnan letölteni a régi Gamestar, PCGuru, PCWorld, Chip újságokat legalább.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69687) KROK640 válasza envagyok (#69684) üzenetére


KROK640
veterán

Nem lehet letölteni :(

A Gamestar CD/DVD mellékletein viszont a januáriakon párszor előfordult h a korábbi évi gamestarok fent voltak PDFben. Lehet arra kellene rákeresni.
Nekem megvannak IRL (melléklet nélkül sajna), de jó lenne PDFben is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69688) arn


arn
félisten

Miert nem lehet letolteni? [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69689) gban válasza arn (#69688) üzenetére


gban
Közösségépítő

Néztem én is, CD GURUból nagyon sok letölthető, CD-k is, PC GURUból próbáltam sokat de semmi, Gamestar is ok, szóval van ami elérhető, van ami nem.

Postázást nem vállalok.

(#69690) arn


arn
félisten

Elkepeszto, hogy 93ban milyen szintu ujsagot csinaltak az angolok.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69691) envagyok válasza arn (#69688) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudom, én a pcguruból próbáltam párat, ami nincs meg nyomtatva, de semmi

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69692) hege8888 válasza DarthSun (#69669) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszönöm a választ.

A blaster kompatibilis hangkártyák (most a régi, AC 97 éra előttiekre gondolok), azok mennyire áldás/átok? Érthetőbben: van egy helyi sráci, aki segítget (örül, ha hívom) a p1 és előtti korszakban, de neki a mantrája a Vibra16, minden más csak szopóroller lehet...
Én viszont ragaszkodnék a sokféle dolgokhoz, meg ha már úgy kaptam egy gépet, hogy
az a kártya volt benne, akkor legyen. (Persze ha működik, meg van hozzá driver).
Pl ESS-eket nagyon leszólta, hogy még magával se kompatibilis...

Tudtok mondani esetleg olyat, hogy XY kártya tényleg messziről kerülendő vagy ajánlott?
(Gravis-t most hagyjuk, az más világ)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69693) arn válasza hege8888 (#69692) üzenetére


arn
félisten

a vibra16 eleve nem volt egy sikertortenet :) az mar csak az olcsositott, integralt verzio volt, de talan akad belole egyket jo korai verzio (yamaha chipes), csak az szvsz ritkabb, meg van hogy zajosabb. a kesobbiekben mar nincs opl3.

voltak jol hasznalhato kompatibilis kartyak, mint pl az aztech sound galaxy. ok abban utaztak, hogy minel tobb kartyat probaltak supportalni. de maga a creative sb16 sem 100%ban kompatibilis a sok verzio miatt, a jatekok kozvetlenul tamogattak, nem drven keresztul. az sbcomp kartyakra ez fokozottan igaz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69694) jokeph válasza arn (#69693) üzenetére


jokeph
nagyúr

ISA slotos Yamaha YMF262 OPL3 -ról nincsenek rossz emlékeim. :)
Volt még pár ami majd mindennel szépen szólt, Crytal Sound CX4235 és ESS 1868F (ISA) és 1938S (PCI). :U
Illetve, SB 128 PCI (Ensoniq ES1370), ezt használtam x konfigban 2000-2012 között, ehhez még W7 alatt működő drivert is találtam. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69695) DarthSun válasza hege8888 (#69692) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elfogult vagyok az SB16/Awe szériával, kedvenc kor. Jumperes vagy PnP, mindegyik jó, van amikor a jumperes szerencsésebb. PnP- hez kell a CTCU-CTCM, onnantól meg ugyanaz a setupja mint a jumperesnek. Vibrára én is azt tudom mondani hogy a koraiak jobbak, a késői furcsa, mintha nem ismerné a HDMA- t, de valójában válaszol rá. FM és OPL szintén nem mindegy, de szükség esetén beérem az FM- el. Timing problémákat itt hallottam először (kártya, konfigfüggő is), de a nálam használt prog/gamekkal úgynézki nem jelentkezik.

(#69696) quailstorm válasza hege8888 (#69692) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem OPL-es Vibra 16 csak effektekre jó, kell mellé valami, ami MIDI-t csinál. Nekem ez a Vibra 16C van, az a CQM synthesis elég rettenet, ahogy szól.

(#69697) hege8888 válasza arn (#69693) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszönöm a válaszokat..

Asszem az egyik mentett P1-ben pont Aztech van, akkor megmarad! (padláson, most meg nem mondom, mi van benne).
Vibra16 alatt a CT-4180-as ISA-ra gondoltam. (lomiztam 4-et)
Szóval neki az álláspontja, hogy nem ez a legszebb hangú kártya, az tény, de ezzel minden játéknak lesz hangja.

Na még egy kérdés (Colombo :) )
Szintén lomiztam egy Genoa kártyát, amit ha arn egyik konfigjában itt nem olvasok, akkor
hirtelen com csatinak nézek, mert DB9 a vége... utána nézve jól értem, hogy ez EGA? csati lenne? Ebayen találtam is EGA-VGA kábeladaptert, ha beszerzem, azzal egy régi crt-s VGA monitoron lesz képem?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#69698) Kadi Laci válasza hege8888 (#69697) üzenetére


Kadi Laci
tag

Régen több monitor is volt, különböző felbontást tudott sőt még a színek is eltértek. (Herkules, Cga, Ega, Vga) Mindnek más video kártya kellett, Ega monitorhoz jó az a vezérlő.

Üdv: Laci

(#69699) Bile Demon válasza DarthSun (#69634) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ezt az Audigy 2-t tudtam gyorsan és relatíve olcsón beszerezni (2e huf):

Ezen rajta vannak a felemás színű RAM-ok is:

Közben teljesen megbékéltem az nForce audioval. Mióta helyére került a frontpanel audio helyére a jumper, már nem zajos.

Hamarosan lesz Audigy 2 tesztelés (a szomszéd úgyis fürdőszobát felújít).

Ez meg tud hajtani fejhallgatót rendesen vagy inkább csak erősítőt? Csak mert ránézésre hiányolom a nagy kimeneti csatolókondikat legalább a fő csatornákról.
Melyik driver az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#69700) DBob válasza Bile Demon (#69699) üzenetére


DBob
őstag

"Ezt az Audigy 2-t tudtam gyorsan és relatíve olcsón beszerezni (2e huf)"

Ez nem relatív olcsó, hanem különösen olcsó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.