Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67144) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kissé megint késébe kerültem, voltak kis xopacsok. Összeállítottam a highend VLB RIG- et.

Feltettem, szépen indult, de a bootolás megállt a starting msdos- nál. Hát a POST ok, BIOS- ban tudok mindent állítgatni, meg is tettem, vettem lazára/közepesre/feszesre mindent, ramok-kessek, szinkron, transzparent mód, aztán WS jumper, 33MHz határ alá-fölé, jumperelés DX4- re. Néha azt elértem hogy kicsit továbbment, de megállt-befagyott. Gyanúm a Gotek volt, talán a pen elhagyta magát, hát mondom nem sok meló, format majd felzúgattam 21 lemezt, bootok, meg pár próbaprogram.

Vissza a pen a Gotekbe, ugyanaz. Bemértem a CR2032- őt, lemerült, cseréltem, gond megmaradt. Elkezdtem cserélgetni az alkatrészeket, semmi nem változott, de legalább BIOS postig le lettek próbálva. Tápot lemértem, feszek hajszálpontosan 5/12V. Proci maradt, kivettem a PODP- t, helyére egy ODP DX4, bejumpereltem, és lám megy minden, egyből bootolt a Gotek. Vagy valami baja lett a PODP- nek, vagy a lap nem szereti, később megnézem másik lapban. Telepítés idejére marad a DX4, aztán majd megnézem 5x86- al(AMD/Cyrix) és TurboChip- el, hogy azokra mit lép. A DX4 amúgy megy szépen úgyis hogy minden fastesten van, és Landmarkban végre 20K felett a video eredmény(S3 805 van most bent), PCI- s nem hoz ennyit. Proci jó forró, az ujjam max 5mp- ig bírja, a FET- ek viszont hidegek :Y . Próbáltam 3x40 MHz- en is, ott már bizonytalan, lazább időzítés esetén is. Lehet hogy segédventivel menne :U . Hát a Socket3- nak is lelke van mint az SS7- nek :) , volt vagy 100 bootolás, de még szerencse hogy Gotek- ről gyorsabb és nem kell a read-erroros floppykkal bajlódni.

Megy rá egy optika, aztán jön ismét egy nehezebb feladat, kell találnom a készletben egy hozzávaló működő vinyót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.