Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36051) fatal` válasza Sped (#36049) üzenetére


fatal`
titán

Attól még nem felel meg a jogszabálynak. Őszinténszólva nem értem ezt a nyavalygást miatta. Aki zárt térben nem húz maszkot, attól simán megtagadnám az egészségügyi ellátást. Persze amikor valaki fertőzött nem lehet tudni, hogy hordta-e...

(#36052) gergo5991


gergo5991
őstag

most megyek egy (tömeg)rendezvényre, ahol állitólag vörös zónások is lesznek, külön engedéllyel, szóval nem kell negativ tesztet felmutatniuk. Kivánjatok szerencsét, remélem nem kapom el.
Azért érdekelne, a tömeg akik ott lesznek informálva-e vannak hogy vörös zónás tagok is jelen vannak teszt hiányában..

[ Szerkesztve ]

(#36053) Lauda


Lauda
félisten

Falus Ferenc: Most kellene megfogni a járványt!

Annyit lehet tudni, hogy egy koronavírust hordozó ember nyolc-tíz másikat fertőz meg átlagosan.

Hogy mi? :F

(#36054) idegen lény válasza Lauda (#36053) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi ebben a meglepő? Meg tud sokkal többet is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36055) solfilo válasza idegen lény (#36054) üzenetére


solfilo
veterán

az átlagosan szóval van gond, ha R0=8 lenne, elég nagy bajban lennénk. :)

solfilo

(#36056) Sped válasza fatal` (#36051) üzenetére


Sped
aktív tag

JA értem, a dohányosoktól és az alkholistáktól is megvonnád? A drogosokat pedig lehet ki is kéne végezni (tényleg, van is ilyen ország..). De a hamburgerzabáló anyukákat is minimum le kéne csukni, akik junk fooddal etetik a gyerekeiket is, ugye? Járjál maszkban, tarsd be a szabályokat és ne foglalkozzál mással.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#36057) szabi__memo válasza Sped (#36056) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

En meg :D A vilag egy jobb hely lenne ezek nelkul. Nem kell mindenkit menteni. Ertelmetlen.

De minimum sokkal dragabba tennem azoknak akik tehetnek rola. A dohanyos peldaul tehet.
Tudom fizetik az adot.. ami ugye egy rakkezeles osszegenel elegge vicc kategoria. Persze azt is lehet meg emelni.. Amennyiben korrektul kijon hogy alljak akkor hajra, tolem mehet

[ Szerkesztve ]

(#36058) Kékes525


Kékes525
félisten

Meglepően józan hozzáállás:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36059) Z.É.T. válasza Kékes525 (#36058) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én is kellemesen csalódtam, de azért hiányzik a százalékok mellé a szavazatok száma.

(#36060) idegen lény válasza Kékes525 (#36058) üzenetére


idegen lény
őstag

Sajnos HVG-t csak az értelmesebb kisebbség olvas, azok is zömében pestiek. Úgyhogy ez nem mond el semmit az ország állapotáról. Az ennél sokkal siralmasabb.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36061) radi8tor válasza idegen lény (#36060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol.

⭐ Stella

(#36062) Ezekiell válasza idegen lény (#36060) üzenetére


Ezekiell
veterán

na, megint kezdődik ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36063) benczeb válasza idegen lény (#36060) üzenetére


benczeb
aktív tag

LOL

(#36064) fatal` válasza Sped (#36056) üzenetére


fatal`
titán

A dohányos, az alkoholista és a drogos is tönkreteszi mások egészségét? Nem a komplett eü ellátásra gondoltam, hanem a covid kezelésre.

Hiába járok beltérben maszkban, ha a maszknélküli rinyagép körbefertőz mindenkit.

(#36065) Elektrosokk válasza radi8tor (#36046) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A Respro-nal az tetszik hogy van egy belső szilikon ami az arc és a filter között van, de vele együtt még az izoiláció is jobb lesz.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36066) Lauda válasza Kékes525 (#36058) üzenetére


Lauda
félisten

Véleményem szerint ezt annyira van értelme komolyan venni, mint az online tölthető nemzeti konzultáció eredményeit.

[ Szerkesztve ]

(#36067) t72killer válasza Lauda (#36053) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez nem stimmel. Az r0 nagyonmax 3.5 körüli, de ez még a sztori kínai korszakából származik, 0 óvatosság mellett. Úgy néz ki a történet, hogy 100 fertőzöttből 90+ senkinek, vagy max 1-2 embernek adja át és néhányan merénylő szinten terítik, egyenként többtucat embert megfertőzve. Utóbbi korábban lehetett ártatlan is, ma már maszk+kézmosás mellett egyáltalán nem kéne, hogy szuperterjesztők előforduljanak.

#36056: a dohányos és az alkoholista előre fizet a gyógykezeléséért a nem kevés jövedéki adóban.

#36064: éppenséggel igen, a családunk idegeit mindenesetre nem kicsit terheli a lentről felfüstölő és a fentről az erkélyre lehamuzó bagómajom. A stressz is eü terhelés, még ha a füst közvetlen koncentrációja még nem is káros. De ezektől függetlenül, ők legalábbis részben fizetnek az általuk okozott károk rendbetételéért. A cikiamaszkhisztis terjesztő nem, ellenben gigantikus gazdasági és eü károkat tud okozni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36069) Gsx-rr válasza perempe (#36068) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az már gondolom mellékes hogy hogyan tudott nyaralni Törökországban, Mikor Magyarországról az összes Török utazás törölve lett.

(#36070) aprokaroka87 válasza perempe (#36068) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk látszik hogy ott is hatalmas zűr van agyilag.

Másfelől rossz példa.

(#36071) t72killer válasza Gsx-rr (#36069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sose utazok szervezetten, foglalok repjegyeket, szállást... Mindenesetre nagy ökör volt, hogy odarepült*, a Törököknél csak picit ment 1000 alá a napi esetek száma március óta - és ezek értelemszerűen nem a hátsó-anatóliai tanyákon jöttek össze, hanem a sűrűn lakott, egyébként turistaövezet Nyugati-Délnyugati tengerparti részeken.

*nyilván meg lehet úszni egy sűrűn fertőzött helyen is, csak ahhoz értelmesen is kell viselkedni + ugyebár repülő nem játszik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36072) Csatravi válasza Ezekiell (#36062) üzenetére


Csatravi
senior tag

Fővárosi felsőbbrendűség :) (egyes fejekben)

(#36073) Csatravi válasza t72killer (#36067) üzenetére


Csatravi
senior tag

"De ezektől függetlenül, ők legalábbis részben fizetnek az általuk okozott károk rendbetételéért."

Abban egyetértek, hogy a két dolog ( maszk nem viselős - dohányos, alkoholista) nem hasonlítható össze viszont vajmi keveset számít az eü. szempontjából, hogy ők magas adótartalmat fizetnek a termékek után (dohány, alkohol). Az a pénz nem kerül be az eü. kasszába.

(#36074) Gsx-rr válasza t72killer (#36071) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A lényege az egésznek az hogy a magyar utazási irodákat és utazás szervezőket le szivattak azzal hogy Törökországot piros zónába tették.
Az indok az volt mert sok a fertőzött.
És akkor azért a politikusaink hogy nyaralnak azért ez kicsit aggályos szerintem

[ Szerkesztve ]

(#36075) Csatravi válasza t72killer (#36071) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mindenesetre nagy ökör volt, hogy odarepült*
Működik ám az a "De már ki volt fizetve, nehogy már veszni hagyjuk!"

(#36076) Csatravi válasza Gsx-rr (#36074) üzenetére


Csatravi
senior tag

Több Balaton nekünk pórnépnek, nekik meg hát .....

Nem HVG de ... :)
300 millió adag koronavírus elleni oltóanyagot rendel az EU az AstraZenecától
(Index)

[ Szerkesztve ]

(#36077) aprokaroka87 válasza Gsx-rr (#36074) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ők mindent is eltudnak intézni...
Másfelől nekik jár az a lehetőség, hogy az általuk meghozott szabályokat ne tartsák be, mert nekik ez jár.

De ha úgy vesszük ezt a szabályszegést a Covid 19 pontozta.

Gondolom fizetést meg úgyanúgy kap ő is.

(#36078) Ezekiell válasza Csatravi (#36072) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor tartson csirkét meg disznót a panelban a felsőbbrendűségével ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36079) andor80 válasza Kékes525 (#36058) üzenetére


andor80
senior tag

Végre egy értelmes nemzeti konzultáció.Látható ha nem hülye birkának nézik az embereket ostoba manipulatív propaganda kérdésekkel meglepően értlmes a válasz irányvonal iránymutatás a döntéshozók felé is születik az egyértelmű kérdésekre.Van még remény minden szinten.Büszke is vagyok !

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#36080) t72killer válasza Csatravi (#36073) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a rendszer hibája, ott lenne a helye.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36081) Csatravi válasza Ezekiell (#36078) üzenetére


Csatravi
senior tag

Volt már olyan hogy ilyen felsőbbrendű lement vidékre és ott is hangoztatta a véleményét de utána egy darabig még jelbeszéddel sem tudott kommunikálni :)

(#36082) szabi__memo válasza Csatravi (#36081) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát sikerült bebizonyítani :F

(#36083) nubreed válasza idegen lény (#36060) üzenetére


nubreed
veterán

Én sem budapesti vagyok, mégis olvasom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36084) Csatravi válasza t72killer (#36080) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ott lenne a helye de inkább kivesznek belőle minthogy tegyenek bele. Mert a kommunikáció az nagyon félrevezető.

(#36085) Csatravi válasza szabi__memo (#36082) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mit is ?

(#36086) idegen lény válasza perempe (#36068) üzenetére


idegen lény
őstag

"akkor éppen nem volt előírva a kéthetes karantén" "1998 – 2003 ELTE Bibó István Szakkollégium" Ezek a véletlenek! Azért most nagyon röhögök. Sikeresen teljesítette a feladatát, vagyis hogy megtalálja a koronavírussal fertőzötteket. Bejelzett a Vírusradar, ezért ment Törökországba, hogy megmutassa a vírusnak a magyar virtust, és még a csírájában fojtsa el a járványt.

(#36083) nubreed Azt írtam: "zömében".

(#36085) Csatravi Köszönöm, neked is sikerült. :DDD

(#36087) szabi__memo Dehogynem, ez mindig is így volt. Nézzetek csak régi magyar filmeket. Még Petőfit is megverték vidéken. Semmi sem változott.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36087) szabi__memo válasza Csatravi (#36085) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem arról volt szó hogy az értelmiség inkább Pesten koncentrálódik?
Vagy értelmiségi vidékiek verték meg?
Elvesztem a sztoriban

(#36088) Floyd80


Floyd80
addikt

https://www.nytimes.com/2020/08/26/health/covid-19-superspreaders-boston.html

A February meeting of biotech executives became a coronavirus “superspreading” event with a transmission chain across the globe.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36089) nubreed válasza idegen lény (#36086) üzenetére


nubreed
veterán

Ja, tényleg. :D Bocs, fáradt vagyok, nemrég estem haza egy 30 km-es bringázásból.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36090) idegen lény válasza Floyd80 (#36088) üzenetére


idegen lény
őstag

Lehet, hogy pénzt adtak a hajléktalan koldusoknak, és vele a vírust is nekik adományozták. Two in one.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36091) Csatravi válasza szabi__memo (#36087) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha ott kezdődik az értelmiségi, hogy elmegy valahova hívatlanul majd elkezdi becsmérelni az ottaniakat akkor no comment. Amúgy egyetemisták vették ápolásba.
De nem menjünk bele mert számomra ez nem téma. Van itt olyan aki számára a vidéki egy bunkó és még hangoztatja is már harmadszorra.

(#36092) szabi__memo válasza Csatravi (#36091) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilvan nem altalanossagban, de azt se allitsuk hogy atlagban ugyanaz
Mondom ezt videkikent

(#36093) idegen lény válasza Csatravi (#36091) üzenetére


idegen lény
őstag

"hívatlanul" :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36094) fatal` válasza t72killer (#36067) üzenetére


fatal`
titán

Ha valaki tróger módon dohányzik, attól is megtagadnám. Aki mások pofájába fújja a füstöt, meg széthamuzza az erkélyt, mert nincs pénze egy 300 forintos hamutartóra, az hasonló kategória, mint a maszk miatt hisztiző.

(#36073) Csatravi: Ez az adórendszer problémája.

[ Szerkesztve ]

(#36095) Drizzt válasza bulikavagyok (#36033) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link] Ez a maszk tunt meg igeretesnek nekem hasonlo kategoriaban.

I am having fun staying poor.

(#36096) t72killer válasza Floyd80 (#36088) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"At the time, the coronavirus seemed a faraway problem, limited mostly to China."

Bullshit^3, Febr. 22-én durrant be az olasz góc és már 2 héttel korábban törölgettek globális meetingeket. Telibeszarták, megszívták. Sajnos nem csak ők.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36097) radi8tor válasza Drizzt (#36095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak tudnám miért nem lehet semmit bőrszínben kapni. Vagy fekete, fehér vagy bugyikék minden maszk (eldobható, stb).

⭐ Stella

(#36098) Csatravi válasza Drizzt (#36095) üzenetére


Csatravi
senior tag

A képen elég rosszul áll az ember arcán. Szinte az orra hegyén van. Nem tudom hogy van-e benne merevítő de ahol most van az orrán ott biztosan használhatatlan a merevítő mert az orrcimpára nem lehet ráhajtani úgy hogy az korrektül zárjon. Az álla alá nem hajlik be így beszéd közben elmozdul. Ha elmozdul akkor levegőt is engedhet és ha mozog akkor piszkálni is fogják. Lehet hogy jó anyag de a formája csapnivaló. Nem véletlen olyanok az FFP maszkok amilyenek. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#36099) Kékes525


Kékes525
félisten

Az "európai" koronavírus mintegy 3x kevesebb halálos fertőzést okoz mint az amerikai. Kiragadott példa a tegnapi fertőzési adatok alapján.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36100) szabi__memo válasza Kékes525 (#36099) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez elég érdekes. Jó nagy különbség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.