Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101701) lacafaca válasza #20749568 (#101698) üzenetére


lacafaca
őstag

mondjuk úgy, kerülöm a konfliktushelyzeteket..én sem szeretek fölösleges szélmalomharcokat vívni, öreg vagyok már bohócnak és a fiatalsággal amúgy sincs értelme vitatkozni, ők mindig mindent jobban tudnak, de majd ha megérnek ők is, be fogják látni ezt a hibát is...tudom, voltam én is észosztó anno ;)

amúgy, ha kicsit visszatekersz az időben, nem volt olyan rég, hogy egy követ fújtál velem...aztán te is belekattantál az őrületbe, beszívott az örvény :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101702) 8th válasza lacafaca (#101684) üzenetére


8th
addikt

Milyen igazságot? Azt, hogy kezdetek óta hülyeségeket beszélsz? Tényleg fárasztó már, hogy állandóan kelted itt a feszkót.

(#101704) lacafaca válasza 8th (#101702) üzenetére


lacafaca
őstag

#101697 ;) (vagy van két másik szoba nélkülem)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101705) Qtya123 válasza Ricardo (#101649) üzenetére


Qtya123
őstag

Amúgy a fluorid eléggé vitatott a mai napig, hogy oké a fogkrémben, vagy ártalmas.
Én biztos ami biztos mindig fluorid menteset használok.

(#101706) Vesa válasza lacafaca (#101681) üzenetére


Vesa
veterán

"mivel szart sem ér a nagy vakcinázás (nem huhogni, le van írva feketén-fehéren mindegyik cégnél, hogy fertőzhet a beoltott is)"

Szövegértésed nulla. Egyes vakcinák esetén már bizonyított, hogy nagymértékben csökkentik a fertőzés továbbadásának kockázatát is! Az, hogy ez természetesen nem 100% hatásfokkal történik, hanem kb. 80%-ban, egyrészt teljesen természetes, másrészt még így is óriási előnyt jelent egy pandémiában! Vagyis a kijelentésed, mely szerint "szart sm ér a vakcinázás", szimplán butaság! De mindig a buta ember a legbüszkébb saját butaságára, úgyhogy nyugi, nem lepődünk meg...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101707) lacafaca válasza Vesa (#101706) üzenetére


lacafaca
őstag

most akkor kezdjem én is a mondatot, ahogyan te? dehogy teszem, annál jóval intelligensebb ember vagyok...utazással kapcsolatos poszt, de ne is zavarjon :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101708) gangstagergo válasza lacafaca (#101697) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Ki mondta, hogy zavar a kommented? Engem szórakoztat, hogy "öreg" vagy a mai világnak ;]

(#101709) Narxis válasza Qtya123 (#101705) üzenetére


Narxis
nagyúr

Fluorid kell a fogaknak, nem?

Thanos was right.

(#101710) BalanceR


BalanceR
addikt

Ugyan azokat a sorokat havonta kell leírni, de nem az új topic hozzászólók miatt, hanem Laca miatt, megszokhattad volna Aweriot.
Lacafaca nem kapcsol biztonsági övet, mert az öv nem véd meg a karamboltól, balesetben ugyan úgy meghalhatsz bekapcsolt övvel is ráadásul volt aki pont az öv miatt halt meg, mert pl folyóba zuhant a kocsival, és nem tudott kimászni, szóval veszélyes! Nem véletlenül nem vállal az övekért felelősséget senki! És még csak alig 60-70 éve használjuk, elötte több 10ezer évig megvolt az emberiség nélküle, szóval lehet, hogy mellékhatásai is vannak.
Lacafaca nem megy át hídon, a hidak csak 99,9%ig biztonságosak, néhány magától összeomlott, és voltak akik leestek róluk, szóval inkább az úszás, onnan nem esik le senki, és az nem szakad le.
Fény!

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101711) Vesa válasza lacafaca (#101707) üzenetére


Vesa
veterán

LOL! :D Az utazással összefügg, hogy Te, mint beutazó, milyen kockázatot jelentesz egy pandémiában. Ergo: ha oltott vagy egy olyan vakcinával, mely igazoltan és nagymértékben csökkenti a továbbfertőzés esélyét, akkor teljesen jogos, hogy annak meglétét feltételként szabják a beutazáshoz! Mit nem értesz ezen (sem)??

A kijelentésed arról, hogy a "vakcinázás szart sem ér", minden alapot nélkülöz, ez csak a Te szubjektív, tudatlanságodból adódó buta véleményed, amit természetesen az ég világon semmivel nem tudsz alátámasztani. A Földet is laposnak hiheted, meg is teszik páran, ettől még nem lesz igazuk.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101712) lacafaca válasza gangstagergo (#101708) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor jó...úgy is vagyok vele, mint amikor willis fater amikor odaszólt a jardon wayansnek a bőrgatya kapcsán :))

BalanceR grafomán :DDD

Vesa oké...ettől még utazásokhoz fölösleges szúratni, max ha beszari vagy...akkor viszont elengedhetetlen ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101713) -Mosquito- válasza Rage47 (#101676) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hm, fura, hogy a Hvg le tudta írni. [link]
Meg a 444 is. [link]
"A technikai részletek a tárca konzuli szolgálatának honlapján lesznek megtalálhatók. "Az utolsó technikai részleteket egyeztetjük a horvát partnerekkel, és a megállapodás még ezen a héten életbe fog lépni."
Dicsak, fent is van a Konzuli tájékoztatón a részletek.
2021 05.06.óta [link]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#101714) Vesa válasza lacafaca (#101712) üzenetére


Vesa
veterán

"max ha beszari vagy...akkor viszont elengedhetetlen"

Kérdezd meg erről annak a páztízezer halottnak a véleményét, akik hozzád hasonlóan gondolkodtak és már elvitte őket a vírus. Már a járvány elején, 1 éve is volt ilyen, egy pap az USA-ban, aki azzal haknizott, hogy Jézus mindenkit megvéd csak hinni kell benne, járta a fesztiválokat ezzel a szöveggel, aztán elkapta a vírust és meghalt. :W

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101716) lacafaca válasza Vesa (#101714) üzenetére


lacafaca
őstag

a haláltól mindenki fél, viszont van aki elfogadja, hogy az a végső állomás, ami elkerülhetetlen és tesz is érte, hogy az életét ne másra, csakis saját magára bízza...na az ilyen debilek (mint én), pont leszarjuk az odáig vezető út rögösségét, kisímitjuk magunknak...elfogadjuk a sorsot és mindent megteszünk azért, hogy soha az életben ne kelljen más nagylelkűségéért és segítségéért esedeznünk, megoldjuk az életünket magunknak...hihetetlen mi, hogy a 21. században még ilyen elmeháborodottak életben tudnak lenni...meglátjuk melyik a jó út, de az egyik az ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101718) lafaty80


lafaty80
őstag

Nézzük el a politikai részét annak amit belinkelek, inkább a másik oldalára lennék kíváncsi.
Közel 2 hónappal az első oltás után így kell kezelni egy oltott embert, aki elkapja a covid-ot? "Meggyőződésem, hogy az enyhe lefolyásban döntő szerepet játszott az a tény, hogy március elején megkaptam az első oltást ( AstraZeneca)."
Most akkor mi segített? :F
Mert így nekem úgy tűnik lutri, kapsz mindent is.... aztán valami segít.
Nem pont az lenne a lényeg hogy oltással elkerülhető a halál / kórházba kerülés / súlyos szövődmény és lefolyás?
"Magyarországon minden alkalmazott vakcina védelmet ad a koronavírus-fertőzés súlyos lefolyása ellen."
Most nem tudom már AZ-nál mi az ütemterv, de elvileg már túl lehetett 2. körön is..
05.05-ös a kép, elvileg másnap lejárt a 10 napos karanténja (ezt sem értettem igazából)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#101719) BalanceR válasza lacafaca (#101712) üzenetére


BalanceR
addikt

Max "leütött karakteromán", de a még így is kisebb a hozzászólásaim száma itt, mint neked. ;)
BTW
Soha egy percre sem játszottál el a gondolattal, hogy tévedsz, hogy valahol elcsúszott valami, vagy hogy hibáztál, és nem a megfelelő forrást választottad információszerzésre?

Sohasem értettem a "konteósokban" hogy hogy nem veszik észre hogy velük van a baj, nem a világgal...
Itt vannak például a keménymagos "vírustagadók" (Facebook Normáliséletesek) többnyire vidéki, unatkozó 30-as 40-es anyukák, alacsonyab iskolázottságú férfiak, kétkezi munkások (nem leszólásképp, csak jellemzően nem a logikájukkal, vagy a problémamegoldó készsékükkel, vagy a lexikális tudásukkal keresik meg a betevőt), akik egymást hergelik hajmeresztőbbnél hajmeresztőbb kamu hírekkel, soha meg nem történt mesékkel, de azt pl nem veszik észre, hogy a tanultabb rétegből nincs az ő oldalukon senki (Ügyvéd, egyetemi tanár, orvos, közép vagy felsővezető, programozó, vagy IT szakember...) , viszont a mélyszegénységben élő romákból , zsákfaluban élő közmunkásból, angyalimával gyógyító EZO-SKIZO önjelölt táltosból meg rengeteg.
Ha én azt venném észre bármivel kapcsolatban, hogy szemben áll a véleményem a többséggel, és az én vélemény-pontomon jellemzően analfabéták vannak, a másik oldalon meg többségében tanult emberek, elgondolkodnék, hogy miért is van ez...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101720) fatal` válasza lafaty80 (#101718) üzenetére


fatal`
titán

Nem volt még túl a 2. körön, március elejétől 12 hétre adják, május 29-én kapta volna/kapja.

Valószínű, hogy az oltás miatt nem volt súlyos lefolyása.

(#101721) lafaty80 válasza fatal` (#101720) üzenetére


lafaty80
őstag

"Valószínű" hát igen...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#101723) lacafaca válasza BalanceR (#101719) üzenetére


lacafaca
őstag

nem, mivel én csak a megtapasztalásban hiszek, a szólamokkal, ígéretekkel már rég megtellett a padlás. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101724) gangstagergo válasza lafaty80 (#101718) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Sajnos a kormány kommunikációja mindig kozemtikázott. Valódi 100%-os védelmet semmi sem ad csak ha megszűnne a vírus terjedése, de kontrolállni lehet az oltással.

Az ő esetében szerintem azért kapott gyógyszeres kezelést mert fennállt nála a komolyabb komplikációk vagy már be is következett. Ránézésre a fickón 60-70 kg felesleges zsír van amiről már megállapították, hogy komoly kockázati tényezőt jelent egy covidos fertőzésnél. Személy szerint egyetlen egy covidos ismerősömnél nem kellett gyógyszeres támogatás a felépüléshez bár ők nem voltak ennyire elhízva.

[ Szerkesztve ]

(#101725) BalanceR válasza #20749568 (#101722) üzenetére


BalanceR
addikt

Én nem nézem le a kétkezi melóst, tudom, hogy pl egy csempézést / parkettalerakást / festést.. olyan minőségi színten, és gyorsan meg tud oldani egy "buta" melós, amit én soha nem tudnék megcsinálni, nem is szólok bele a munkájába, de itt most kb úgy néz ki a dolog , hogy a kőműves szídja a virológust, hogy amit csinál azt nem úgy kell...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101726) t72killer válasza Narxis (#101646) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amíg windows10-et nem telepít, addig oké. :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101727) Reggie0 válasza BalanceR (#101719) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ez igy helyes lenne, akkor nem lenne relativitas elmelet, se bakteriumok ismerete, sem kezmosas a szules levezetese elot... Bizony, meg neha az okos emberek is ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz es szembenallnak az uj felfedezesekkel. Mondjuk ez lacafaca esetet nem erinti.

(#101728) FіkuszKukіsz válasza gangstagergo (#101724) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Vagy mert ogy képviselő

Romanes eunt domus

(#101729) lafaty80 válasza gangstagergo (#101724) üzenetére


lafaty80
őstag

Igazából sosem a kormány kommunikációból indulok ki, sőt azt skippelem. A valódi védelem érdekes kérdés, kinek mi a valódi védelem.

Amikor én elkaptam, hát... sem háziorvos, sem sbo-s doki sem vigasztalt, mert több minden tényező is ellenem szólt. Köztük túlsúly is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#101730) gangstagergo válasza FіkuszKukіsz (#101728) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Akár ez is benne van a pakliban.

#101729 lafaty80 valódi védelemben nem hiszek. De ha megelőzzük a bajt azzal úgy érzem többet teszünk a semminél.

[ Szerkesztve ]

(#101732) Nikaré válasza #20749568 (#101731) üzenetére


Nikaré
őstag

Az iskolázottság vagy a diplomák száma nem arányos az intelligenciával, sem a neveltetéssel vagy az alap emberi tulajdonságokkal.
Van ismerősöm 3 diplomával, olyan lexikális tudással stb. ... azt hittem, hogy huuu
Közben meg egy életképtelen tömör rosszindulat, gonosz sunyi ember. Ez igaz lehet egy 4 általánost végzett hegyi pàsztorra is, csak azért mást vár az ember.

[ Szerkesztve ]

(#101734) Nikaré válasza #20749568 (#101733) üzenetére


Nikaré
őstag

:K
Egy a gondolat.
-
Közben jött egy kérdés.
J&J Janssen egy adagos oltással kapcsolatban mi a tapasztalat kis hazánkban? Nem vagyok jól tájékozott ezért kérdezlek titeket is (közben elkezdek utána olvasgatni - családtagnak felajánlották, regisztráció után 9 héttel :U )

[ Szerkesztve ]

(#101735) FrezeR


FrezeR
senior tag

A Pfizer vakcinája átprogramozhatja az immunválaszokat

Holland és német kutatók arra figyelmeztetnek, hogy a Pfizer koronavírus elleni vakcinája a veleszületett immunválaszok komplex átprogramozódását okozhatja, amit figyelembe kell venni az mRNS-alapú vakcinák fejlesztésénél és használatánál – írja a News Medical.

(#101736) radi8tor válasza FrezeR (#101735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meglepő dolgok ezek. :D

⭐ Stella

(#101737) bubuska10


bubuska10
senior tag

Regisztrálás után nem kéne valami SMS-nek vagy emailnek jönnie? Hatodik napja várok, de semmi. A lekérdezős oldal meg le van halva.

[ Szerkesztve ]

(#101738) lacafaca válasza radi8tor (#101736) üzenetére


lacafaca
őstag

szörnyűk ezek az alusapkás kutatók...követeljük az azonnali kizárásukat a tudóstársadalombu :((( :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101739) radi8tor válasza bubuska10 (#101737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Akik januárban regisztráltak azok hónapokig vártak.
Téged majd keres az illetékes hamarosan.

⭐ Stella

(#101740) Coyot válasza lacafaca (#101738) üzenetére


Coyot
őstag

Má' nem

(#101741) Cs1csó válasza #20749568 (#101654) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb az lett volna, ha már mindenki aki akart azt beoltották volna és csak azután jöttek volna a beoltottsághoz kapcsolódó előjogok.
Persze így 3-4-5 vagy több hónappal később lehetett volna nyitni.
Ez egy kicsit 22-es csapdája. Főleg ilyen demokratikus országokban ahol megszokták az emberek, hogy minden azonnal van és kb. bármit megtehetnek a törvényesség keretein belül, de ugye ez most sérül és vannak akik már élvezhetik az előnyöket mások pedig nem.

(#101742) lacafaca válasza Coyot (#101740) üzenetére


lacafaca
őstag

ahha...már értem. kicsit azért véshettél volna nagyobb likat :DDD (természetesen én nem vagyok látható a képen, a szabadság örömével a fal túloldala sajnos nem fért rá velem...ti még a börtönben tengődtök a tudós arc azért át mer lesni a fal fölött ;) )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101744) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Április 26-án kaptam meg az első AstraZeneca védőoltást. Június végén Horvátországba terveztünk utazni. Sajnos jelenleg úgy tűnik, hogy nem lesz rá lehetőségünk. Ugyanis majd csak július 19-én fogom megkapni a második védőoltást, így csak augsztus elejére fogok a horvátoknak is megfelelő védettséggel rendelkezni. Felhívtam a háziorvost és szerinte kicsi rá az esély, hogy esetleg hamarabb meg tudjam kapni, csak ha esetleg valakinek nem jó a felajánlott második körös időpont.
Viszont jobban meglepődtem azon, hogy kellene a kis oltási könyv is a horvát határon való átkeléshez. Nos én a háziorvostól nem kaptam ilyet. Helyette kaptam egy A4-es oltási lapot, amit a háziorvos aláírt és lepecsételt. Ugyanezt a dokumentumot kaptam meg az EESZT-ben is, csak ott nyílván pecsét és aláírás nélkül. A telefonban a háziorvos közölte, hogy ők már nagyon régóta nem adnak kis könyvet, csak az oltási lapot lepecsételve és aláírva. Rendben van ez így? Más is járt így? Mit tudok tenni? Mert a neten úgy látom, hogy matricát ragasztanak az AstraZenecás kiskönyvbe és nem kézzel sorszámozzák.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.
:R

(#101745) Floyd80


Floyd80
addikt

Svájc is lazít és nem nagyon írnak arról, hogy kellene bármit is bemutatni, aki pl. étterembe, meccsre stb. megy.

Schweiz: Lockerungen bei Gastronomie und Sport | SÜDKURIER Online (suedkurier.de)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101746) Cs1csó válasza Willie (#101744) üzenetére


Cs1csó
félisten

A külföldi üdülés ezen a nyáron kockázatos, ezt vállaltad amikor időpontot foglaltál, úgy tűnik peched van.
Amúgy miért nem pl. augusztus legutolsó hetére vagy szeptember legelső hetére foglaltál?
(én tuti nem mertem volna külföldi nyaralást foglalni de ha mindenáron menni akartam volna akkor valami legkésőbbi időpontot választottam volna.)

(#101747) Floyd80


Floyd80
addikt

Na az egyik indiai variáns kezdi jól érezni magát.

PM: India coronavirus variant must be 'handled carefully' - BBC News

B.1.617.2 appears to be spreading more quickly than two other identified subtypes of the Indian variant.

The UK has seen a sharp increase in one type in particular, known as B.1.617.2, which now makes up the majority of all Indian variant cases and appears to be growing faster than other versions. Cases have increased from 202 to 520 in the last week, with most detected in London and the North West of England.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101748) Willie válasza Cs1csó (#101746) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm a válaszodat.
Szerencsére nem volt foglalásunk, mert egy baráti nyaralóba mentünk volna, úgyhogy nem szomorkodom annyira. Inkább csak bosszantó a dolog, hogy ilyen banális dolgok miatt ugrik a program. Főleg úgy, hogy még sose voltam Horvátországban és még tengerben sem fürödtem, pedig már 28 éves vagyok. :D Mindig csak jövőre... : - )
Talán augusztusban fogunk menni, viszont ahhoz tudnom kellene, hogy elfogadják-e az A4-es lepecsételt igazolást a kis könyv helyett. Az ismerősi körömben csak nekem nem adtak ilyet... Jó lenne, hogyha nem a határon érne a következő csalódás augusztusban. :D

(#101750) Qtya123 válasza Willie (#101748) üzenetére


Qtya123
őstag

Még bármi lehet. Most épp ez van. Aztán lehet júliusban meg azt mondja a horvát, hogy már elég alacsonyak a fertőzési számok, jöhettek sima védettségi kártyával (vagy az se kell, csak negatív teszt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.