Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101501) Des1gnR válasza S e t h (#101500) üzenetére


Des1gnR
őstag

Káposzta? :))

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#101502) csababarca


csababarca
őstag

oltási kártya update:
kormányablak azt mondja, háziorvos rögzítse az útlevelet.
háziorvosi rendszerben (eeszt) egy azonosító lehet rögzítve, ha az útlevelet rögzítik akkor törlődik a taj-szám, ami alapján megint nem tudnak kiállítani kártyát.
nevetséges.
háziorvos is mondta, hogy mi az, hogy taj-számmal rendelkező egyén nem kap oltást...????
kezdek belefáradni, de nem adom fel.
röhej amit csinálnak egyébként.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101503) BalanceR válasza Reggie0 (#101497) üzenetére


BalanceR
addikt

Én csak azt tudom, hogy ha meleg a lábad, akkor belet kell enni.
A közismert dalban is említik:
"Van egy kék tó a fák alatt, ha belet eszem, lehűti a lábamat..."

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101504) Tomikaa. válasza Tomikaa. (#101464) üzenetére


Tomikaa.
tag

A tesóm barátja valahogy kiderítette (forrást nem tudom), hogy a 18 évesekből tényleg csak azok jogosultak rá, akik idén töltötték be. Ezt azért jelezhették volna.
-------------
csababarca:
Apám márciusban kapta a 2. adag Pfizert és még mindig nem jött meg a kártya, pedig már jelezte Ügyfélkapun, hogy nem érkezett meg (anyámnak is kb. 5 hét alatt jött meg). A háziorvos küldte oltópontra. Téged a háziorvosod oltott be? Nem tudom, hogy a mi esetünkben mennyi adatot rögzített a háziorvos, de lehet, hogy akkor neki is ezért nem jött meg (van útlevele).

(#101505) csababarca válasza Tomikaa. (#101504) üzenetére


csababarca
őstag

Baràtnőm az érintett, lengyel állampolgár, de itt dolgozik náluk.
Van lakcím, taj, letelepedési engedély kártyàja, minden.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101506) radi8tor válasza csababarca (#101505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hétvégén mondták, hogy utánajárnak ennek miért nem küldte ki a gyártó a kártyát. Valamit kamukáztak a lakcímmel, hogy lehet nincs mindenkinek.

⭐ Stella

(#101507) csababarca válasza radi8tor (#101506) üzenetére


csababarca
őstag

Remélem lesz valami.
Lakcíme, adatai stimmelnek a rendszerben azt ellenőrizték a kormányablakban.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101508) Ricardo válasza BalanceR (#101503) üzenetére


Ricardo
félisten

Sokat lehet a dalokból tanulni. Például megtudhatjuk azt is, hogy a lámáknak sötétkék szeme van. :DDD

"Láma szeme láma szeme sötéééét kék"

[ Szerkesztve ]

(#101510) Madwe válasza Ricardo (#101508) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen, bár van olyan amit gyerekkora óta félreért valójában az ember :) pl csigabiga gyere ki, ég a házad ideki! Ég mint égbolt, nem lángol, ezt a legtöbb ember rosszul rögzíti gyerekkorában :B

(#101511) Hieronymus válasza Ricardo (#101508) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A rasszizmust rendesen tanítjuk a gyerekeknek.

Gólya, gólya, gilice,
mitől véres a lábad?
Török gyerek elvágta,
magyar gyerek gyógyítja,
síppal, dobbal, nádi hegedűvel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#101512) BalanceR


BalanceR
addikt

Már alig látszik az oltás helye...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101513) perempe válasza Hieronymus (#101511) üzenetére


perempe
addikt

az egészségügyre és a zenei oktatásra fókuszálunk.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#101514) emvy válasza Hieronymus (#101511) üzenetére


emvy
nagyúr

Hol latsz te itt rasszot egyebkent?

while (!sleep) sheep++;

(#101515) radi8tor válasza emvy (#101514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A török rossz, a magyar jó.

⭐ Stella

(#101516) fatal` válasza radi8tor (#101515) üzenetére


fatal`
titán

A "török" és a "magyar" nem rassz.

(#101517) Cs1csó válasza #32839680 (#101499) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mindenre - is - xarok típus vagyok. :DDD

(#101518) Wn2tl válasza Cs1csó (#101498) üzenetére


Wn2tl
tag

"Volt már 47 is, átlag 50-55."

Nekem mikor számítógépen játszok 50 alá megy. Felér egy meditációval. Fura azt hinné az ember, hogy attól a fajta idegtől emelkedik a pulzus, de nem.

(#101519) zseko


zseko
veterán

Na én szerintem holnap beadatom az oroszt, amíg még van (az eeszt oldal szerint még 129 db elérhető, tegnap este még 382 volt [bezzeg kínai/Astra még 4000+] ), és nem kísérletezek azzal, hogy vagy kapok Pfizert időben és el tudunk menni nyaralni, vagy esetlegesen nem engednek be és buktuk a befizetést (már így is kétszer módosíttatva lett a foglalás időpontja).

(Mondjuk az érdekes, hogy a mindenféle dokumentum nélkül létező kínait elfogadja (már) a who, az oroszt meg még mindig nem)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#101520) PuMbA válasza zseko (#101519) üzenetére


PuMbA
titán

Jóhogy elfogadja a WHO, mert teljesen okés vakcina :) Ha valaki szerint nem, az túl sok egyoldalú Pfizer ajnározó cikket olvasott, mert az utóbbi 2 hónapban kiderült elég sok dolog a kínairól.

[ Szerkesztve ]

(#101521) RAiN91 válasza zseko (#101519) üzenetére


RAiN91
őstag

Azt esetleg nem tudjátok, hogy Spanyol ill. Szlovákiába elfogják fogadni, ha ezzel vagyok beoltva?

(#101522) bubuska10 válasza zseko (#101519) üzenetére


bubuska10
senior tag

Ezeket a konkrét darabszámokat hol írja az eeszt-n belül? Vagy ezzel is trükköznek, és csak az időpontfoglalás után lehet látni? :D

(#101523) Reggie0 válasza zseko (#101519) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ugy van az, hogy elkezdenek arulni egy oltast, aztan a WHO kezd el kiserletezni vele. A WHO a gyarto altal benyujtott adatokat elemzi es ellenorzi. Ha egy gyarto nem ad be nekik semmit, akkor nem lesz engedelyezve. Sinopharm nemreg odaadta nekik a phase 3-ban keletkezett adatokat es ez alapjan dontott a WHO.(Hogy mi tarott idaig ami miatt nem adtak hozzaferest a kinaik az adatokhoz, azt mindnekinek a sajat kepzeletere bizom).
Azt meg nehez ilyen tavolrol megmondani, hogy az oroszok azert nem adnak hozzaferest az adatokhoz, mert nem erdekli oket vagy ilyen trehanyak vagy meg kozmetikazzak az adatokat vagy geopolitikai eszkozkent hasznaljak, eleg nehez.

[ Szerkesztve ]

(#101524) bubuska10 válasza Reggie0 (#101523) üzenetére


bubuska10
senior tag

A "kínai" meg a "ruszki" gyártmány a köztudatban pont a "gagyi", "rossz minőségű", "ócó" cuccot jelenti. A vakcináknál is ugyanez van az emberekben sztem. :)

(#101525) Reggie0 válasza bubuska10 (#101524) üzenetére


Reggie0
félisten

Es nem veletlenul alakult igy a koztudat.

[ Szerkesztve ]

(#101527) Vesa válasza PuMbA (#101520) üzenetére


Vesa
veterán

Oltásokkal kapcsolatban nem a bulvármédiából tájékozódunk! Szakmai folyóiratokban megjelent tanulmányok alapján szokás eldönteni, hogy mi az ábra. Csak a pontosítás kedvéért: A WHO a Sinopharm vészhelyzeti alkalmazását engedélyezte, mivel a benyújtott dokumentációk alapján a 18-59 éves korosztályban igazoltnak látják, hogy a fertőzés megelőzésében megfeleően szerepelt! 60+ éveseknél semmi nem bizonyított, mert mindössze 585 ember volt ilyen korú a tesztben, ami értékelhetetlenül kevés. Mellékhatásokra, súlyos lefolyás elleni védelem hatásfokára, és egyéb más paraméterekre vonatkozóan hiányosak az adatok, így azokról tkp. nem tudunk semmit. Ajánlott cikk magyarul

Ezzel szemben minden nyugati vakcina maximálisan dokumentált, minden paraméterre, és nem az un. "ajnározó cikkekben"! (amúgy az mi?)

A tudomány a valóság költészete!

(#101528) t72killer válasza #20749568 (#101493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, akkor le voltam maradva egy fejezettel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101529) zseko válasza bubuska10 (#101522) üzenetére


zseko
veterán

Mea culpa, valószínűleg sehol és én vagyok fogalmatlan :DDD :B A tételszámot néztem félre és vettem darabszámnak, annyi időpontot ajánl fel még... :B

HR24.hu

(#101530) Reggie0 válasza vandor01 (#101526) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a technologiaval van baj, hogy inaktivalt virusos-e vagy nem, hanem a vizsgalatokkal es az atlathatosaggal. Egy elolt virusos vakcina is lehet veszelyes vagy biztonsagos.

[ Szerkesztve ]

(#101531) Vesa válasza Reggie0 (#101530) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan! Lásd a másik kínai elölt vírusos csodát, ami az 50% hatásfokot is alig éri el. Ez nem ilyen egyszerű, ezért kell rendesen és átlátható módon tesztelni. Ha ilyen egyszerű volna, már nem lennének vírusok a Földön. Csomó vírus ellen nem is sikerült hatékony vakcinát kifejleszteni, mai napig sem. Persze ezt most majd felülírhatja az mRNS tech...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101532) Reggie0 válasza Vesa (#101531) üzenetére


Reggie0
félisten

Raadasul a Pandemrix is inaktivalt virusos volt, ami narkolepsziat okozott, mint maradando mellekhatast. Azaz autoimmun betegseget okozott. Azert sokan elfelejtik, hogy az inaktivalt viruson kivul ott van meg az adjunvans is es az sem mindegy az immunvalasz kialakitasa soran, hogy a virus vagy virustoredek meg mi mindenre hasonlithat, amibol gond lehet.
Tehat az, hogy regi a technologia nem jelenti azt, hogy biztonsagosabb vagy veszelyesebb a tobbi technologianal. Ezt esetenkent vizsgalni kell.
Es hat a kinaiak adatszogaltatasaban es kozismert hozzaallasuk az atlathatosagaban nalam nem eppen bizalomgerjeszto. Ettol meg lehet jo az oltasuk, csak en egy veszhelyzeti engedely mellett ezt nem mernem kijelenteni(a veszhelyzeti engedely nem normal engedely).

[ Szerkesztve ]

(#101533) fatal` válasza Reggie0 (#101532) üzenetére


fatal`
titán

Egyik covid vakcinának sincs normál engedélye még, mindegyik veszélyhelyzeti. De amúgy egyetértek alapvetően. Ezért is jobbak az újabb cuccok, nincs adjuváns, vagy legalábbis nem a klasszikus értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#101534) Gsx-rr válasza Vesa (#101531) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az melyik?

(#101535) Reggie0 válasza Gsx-rr (#101534) üzenetére


Reggie0
félisten

Sinovac, kemeny 50.4%-ot ert el.

[ Szerkesztve ]

(#101536) Gsx-rr válasza Reggie0 (#101535) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt oltjak itt a Dominikai Koztarsasagban
Az Elnok ugy tesz mintha valami hos lenne.
Elvileg a kivaltsagosoknak van Astra

(#101537) janeszgol válasza Nordik (#101494) üzenetére


janeszgol
félisten

Szünetelnek. Május 13-ától fokozatosan fognak kinyitni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#101538) Angelina87


Angelina87
tag

https://www.joy.hu/covid-korom-tunet-139768?utm_medium=hirstart

Helló, lehet nem éppen a joy a leghitelesebb forrás... de ilyesmi nekem is megjelent a körmömön...és nézegettem is, h mitől vajon :) bár csak vagy kettő és nagyon kicsi... lehet, csak simán a stressz is, vírus nélkül :)) Mindenesetre érdekes :)

" A világon vendég vagyok."

(#101539) Wn2tl válasza Reggie0 (#101525) üzenetére


Wn2tl
tag

"Es nem veletlenul alakult igy a koztudat."

Lásd a hétvégén elszabadult kínai rakéta. :))

(#101540) radi8tor válasza Angelina87 (#101538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bulvár :N

⭐ Stella

(#101541) Angelina87 válasza radi8tor (#101540) üzenetére


Angelina87
tag

Akkor elengedem... csak gondoltam, valahonnan hátha jó helyről idéztek :D

" A világon vendég vagyok."

(#101542) Nordik válasza janeszgol (#101537) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor is csak védettségi igazolvánnyal lehet majd menni? Vagy a szakrendelesek, egyszerűbb vizsgálatok e nélkül is igénybe vehetők? :U

(#101543) Madwe válasza Angelina87 (#101538) üzenetére


Madwe
nagyúr

Basszus, akkor én már lehet vagy 15 éve elkaptam s én voltam a patient zero! :)

(#101544) Stanlee válasza #20749568 (#101493) üzenetére


Stanlee
őstag

Lasst den Jungen ein bisschen Biontech übrig!

Az utolso mondata tetszeni fog neked, biztos vagyok benne.

Amugy meg vicc ez az egesz priorizalasos oltas. Baratnom hetvegen megadta egy regebbi betegseget, amivel mar evek ota semmi gondja szerencsere, prio2-be kerult, hetfore mar ajanlottak neki idopontot.

Tegnap kaptam a munkaltatomtol igazolast, bejelentkeztem, prio3-ba sorolt a rendszer es lett volna hetfo delutanra szabad hely, ugy, hogy 11 orakor modositottam az adataimat. A Landkreisban 1 fo es 2 kihelyezett oltopont van, a 2 kihelyezettre volt minden napra szabad idopont a heten.

Az, hogy jelentkezes napjan tudnak rogton oltast adni, nekem azt jelenti, hogy nem teljes kapacitason megy az oltas. Nyugodtan lehetne happy hour minden nap, mondjuk 6-kor kimegy az uzenet a rendszertol, hogy ha kattintasz, este 7-kor beoltunk a maradekkal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101545) Reggie0 válasza Stanlee (#101544) üzenetére


Reggie0
félisten

En mondtam: gyorsan cukorbetegge kell valni. A vervetel elott fel oraval cukrot kell zabalni es problema megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#101547) vandor01 válasza Stanlee (#101544) üzenetére


vandor01
őstag

szoval mindenhol beleugat a politika a vakcinalasba......

szoval ha Biontechel akarnak oltani
akkor eletben maradunk mert kellenek a valasztok!
nem jo lenne ha kipusztitanak a valasztokat! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101548) Drótszamár válasza Reggie0 (#101545) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ezt is szokták nézni azért labornál: [link]

"A hemoglobin A1c (továbbiakban HbA1c) egy vércukorszintet jellemző paraméter. Diabéteszes páciensek vércukor értékeinek monitorozására használják. Segítségével megítélhető az elmúlt 6-10 hét vércukor értékének az átlaga."

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#101549) Stanlee válasza Reggie0 (#101545) üzenetére


Stanlee
őstag

Csak megy a jatek a priorizalasi lehetoseggel, ahelyett, hogy engednek a nepnek az oltast. Nagyszulok fejenkent 2 kozeli hozzatartozot oltathatnak be. Terhes nok 1-et. 60 feletti szulok megintcsak 2 szemelyt adhatnak meg, mint "apolo".

30-as BMI felett is prio 3-ban vagy.

Menekultszallasokon is probalnak oltani, kevesebb, mint az arra jogosultak fele megy el oltatni. Tanarok, ovonok hasonloan rossz oltasi morallal rendelkeznek. haho, nem vettek eszre, hogy 14 honapja lockdown-ban elunk?

Bolti eladokat is oltjak ezerrel. Nem egy emberrol hallottam, aki atavanzsalt bolti eladonak, hogy kapjon oltast.

Kollegano testvere orvos mellett aszisztens es o meg kivar. Jol van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.