Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102651) bandus válasza daneel_hu (#102650) üzenetére


bandus
veterán

en a virust megusztam. az elso szputnyik utan aludtam egyet masnap delutan es semmi mas, a masodik utan ejszaka volt par hohullam, reggelre kis hoemelkedes es ennyi. mindenkinek mas. lehet a kolleganak meg ennyi sem lesz, lehet kidol negy napra, de minden jobb mint amit egy esetleges ujabb megbetegedes okozhat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102652) zseko válasza Narxis (#102637) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom merre laksz, de itt heves megyében 670 időpontot dobott fel nekem az eeszt oldal Pfizerre (a 4 oltóponton összesen), épp most néztem meg.

Mondjuk ez is érdekes, hogyan, hiszen az első oltást már megkaptam, erről 'tudnia' kellene szerintem a rendszernek a bekért TAJ-szám alapján, mivel az appban ~2 órával később már meg is jelent az oltás ténye, és nem kellene feldobnia időpontot, mivel írja is, hogy második időpont foglalásra nincs lehetőség...

HR24.hu

(#102653) Rage47 válasza Narxis (#102642) üzenetére


Rage47
veterán

pfizer.hu oldalán láthatod

(#102654) Elektrosokk válasza zseko (#102652) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem úgyanígy, simán mehettem volna Pfizert oltatni Moderna után. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102655) hszilard666


hszilard666
veterán

lol

Állok sorba a pfeizerért, és több kínai úr és hölgy is van a váróban. Azért az meleg hogy a kínaiak sem bíznak a kínai oltásban. :DDD troll off

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102656) hszilard666 válasza hszilard666 (#102655) üzenetére


hszilard666
veterán

De a doktornő aki beadta annyira dögös volt hogy 20p et fogok várni a 15 helyett! Gyönyörű, kisportolt. Elvenném feleségül, aztán hagynám hogy megcsaljon és vigyen mindent a válás után. <3

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102657) this is life válasza hszilard666 (#102655) üzenetére


this is life
Ármester

Rosszul látod a kérdést , csak amiatt adatják be , hogy új szintre emelhessék az ipari kémkedést (qualcomm 5g chip) , illetve tesztalanyok a Kkp megbízásából. ;] :DDD
Próbálj rosszul lenni az oltás után , hátha részesülsz egy kis utógondozásban ;)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#102658) bandus


bandus
veterán

akinek erdekes: gond nelkul kicsereltek az eredeti oltasi igazolasomat angol nyelvure, es bejegyeztek a sarga oltasi kiskonyvembe is. eljottem a videki oltopontra ahol a vakcinakat kaptam, de elvileg ezt megteszik barmely oltoponton vagy haziorvosnal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102659) zseko válasza bandus (#102658) üzenetére


zseko
veterán

Ez jó, akkor lehet eleve angol nyelvűt kérek.

HR24.hu

(#102660) hszilard666 válasza this is life (#102657) üzenetére


hszilard666
veterán

Azaz! :DDD

Na jó megyek, már csúnyán néznek rám hogy 30p e itt ülök :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102661) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Pfájzi után mennyi idő után éreztetek mellékhatást?

(#102662) Rage47 válasza Ivy.4.Ever (#102661) üzenetére


Rage47
veterán

Hányadik oltás után?

(#102663) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#102664) Narxis válasza bohoc71 (#102663) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#102665) hszilard666 válasza Ivy.4.Ever (#102661) üzenetére


hszilard666
veterán

Most kaptam az elsőt, emelkedett pulzusszámom van, 75-80 volt eddig a nyugalmi most meg 100-110. De ezt betudom a dögös doktornőnek. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102666) Narxis válasza zseko (#102652) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szeged. Nem dob fel 31-ig egy darab időpontot se, csak kínaira van. Makón lenne holnapra de hogy én nem autózok 30 km-t egy szaros oltásért az is biztos. Már maszkot se hordok hetek óta közterületen. Elegem van már az egészből. :((

Thanos was right.

(#102667) Ivy.4.Ever válasza Rage47 (#102662) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Első után.

#102665 hszilard666
Nekem a katona lányok jöttek be :C

[ Szerkesztve ]

(#102668) Ivy.4.Ever válasza hszilard666 (#102665) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#102669) kecsawi válasza Ivy.4.Ever (#102661) üzenetére


kecsawi
senior tag

Asszony tegnap kapta a másodikat, most is csak karfájdalomra volt panasza eddig.

(#102670) Rage47 válasza Ivy.4.Ever (#102667) üzenetére


Rage47
veterán

(#102671) t72killer válasza hszilard666 (#102665) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Merevség esetleg ;]:DDD?

Többen panaszkodtak már rá, igaz, kartájékon...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102672) lacafaca


lacafaca
őstag

Vegre megjott a kari :C :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102673) Cs1csó válasza lacafaca (#102672) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most már mehetsz könyvtárba!!

(#102674) Viktor77 válasza Cs1csó (#102673) üzenetére


Viktor77
titán

Minek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#102675) Cs1csó válasza Viktor77 (#102674) üzenetére


Cs1csó
félisten

Védeccségivel mehetsz könyvtárba könyvet kölcsönözni!

(#102676) Viktor77 válasza Cs1csó (#102675) üzenetére


Viktor77
titán

Értem én, de ő minek menne oda, ott tudomány van! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#102677) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Se mobilon, se weblapon nem látom a vakcina certificate-et. Már egy napja pedig megkaptam az első oltást. Nektek mikortól jelezte?

(#102678) hszilard666 válasza t72killer (#102671) üzenetére


hszilard666
veterán

Jaja! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102679) Floyd80 válasza Ivy.4.Ever (#102677) üzenetére


Floyd80
addikt

Telóra kb. egy nap után küldik a QR kódot.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#102680) #57833216


#57833216
törölt tag

Angol nyelvű oltási papír van minden oltóponton?

(#102681) lacafaca válasza Cs1csó (#102673) üzenetére


lacafaca
őstag

nincs nekem arra időm...nekem az élelmezés terén vannak feladataim, a könyvtározást meghagyom a magukat mindenkinél értelmesebbnek és felsőbbrendűnek gondolóknak, hadd képezzék még tovább magukat és legyenek még egymásnál is okosabbak...mindenki a kaptafájánál :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102682) Reggie0


Reggie0
félisten

"A szputnyikosok félnek, mert Pfizert akarnak, a pfizeresek félnek, mert Szputnyikot akarnak. Ilyenkor megnyugtatom őket, hogy jók az oltások, nem kell aggódni. Mindenkinek azt mondom, hogy ez a legjobb." [link]

Aztan meglepodnek, ha az emberek nem hisznek nekik es maguk dontik el mi a legjobb, az orvosra nem hallgatva. Ennyit er a szavuk.

[ Szerkesztve ]

(#102683) Hieronymus válasza t72killer (#102634) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a hullarablás kategóriát súrolja, hogy ugye múlt hétig csak szigorúan indokolt esetben lehetett utazni: ha valaki saját rokonát temetni ment haza, attól ugyanúgy beszedték a tesztpénzt."

A fertőzés behurcolása az adott országba kerülendő. Arról nyitni vitát, hogy mely esetekben vállalja át a fogadó ország a teszt költségeit, értelmetlen. Nyilván aki megteheti azt, hogy több ezer kilométert utazzon egy temetésre, a teszt költsége nem teszi tönkre.
Nincs olyan személyes, szociális vagy bármi más ok, ami felhatalmazást ad a fertőzés továbbadására. Az országok között történő újra felosztására még kevésbé ok.

Nagyjából egy éve az egyik fórumozó kifogásolta a maszkviselési kötelezettséget. Nehogy már az aktív fertőző, aki alig kap levegőt maszk viselésére legyen kötelezve bevásárlás közben. Az is félre értelmezett megközelítésből született hozzáállás volt. A pandémia megállítása mindenkinek az érdeke. Ennek a költségeit és nehézségeit mindenkinek vállalnia kell.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102684) bandus válasza #57833216 (#102680) üzenetére


bandus
veterán

szerinted honnan tudjuk?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102685) t72killer válasza Hieronymus (#102683) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nyilván aki megteheti azt, hogy több ezer kilométert utazzon egy temetésre, a teszt költsége nem teszi tönkre."

Egy 4tagú család Anglia-Magyarország utiköltsége (jellemzően manapság kocsival-komppal, mivel a repülőjáratok teljesen megbízhatatlanok) kb 4-500£. Tesztköltségük: 4x100£ (PCR a franciáknak)+4x18eFt (PCR visszaútra)+4x100£ (2+8.napos érkezési teszt-kit) = szumma 980£, azaz duplája az utiköltségnek. Nem mindenki senior java developer a Cityben, egy esetleges 1keresős családnak ez többhavi megtakarítás.

A behurcolás 2020 február végén történt, többtízezer kontrollálatlanul beeresztett visszatérő bulizó turistával. Túlságosan új dolgot nem tudunk Európán belül terjeszteni már, mert kb minden variáns mindenhol jelen van. Miért az szívjon/fizessen ezekután, aki tényleg alapvető emberi kötelességeket lát el?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102686) t72killer válasza Hieronymus (#102683) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A maszkokról egy szót sem írtam. Teljesen értelmetlenül beszedett tesztpénzekről írtam, amit hiába perkálsz, maradsz a karanténben.

"mindenkinek" - ok, állambácsi, akkor tessék adófizetői pénzből (=mindenki) fedezni azok tesztjét - amennyiben az a tesztelés tényleg szükséges..., akik halaszthatatlan családi okból utaznak/alap emberi jogaikat gyakorolják. Én is fizetek adót olyasmire, amit nem használok ki, coviddal kapcsolatban is - pl egy 80éves nyugdíjassal szemben minimális az esélye, hogy intenzívre kerülök.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102687) perempe válasza t72killer (#102685) üzenetére


perempe
addikt

Szégyelljék magukat, akik ezt a rendszert mexavazták.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102688) Cs1csó válasza lacafaca (#102681) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "élelmezés"-hez eddig sem kellett védettségi igazolvány, vagy oltás. BÓTBA bárki mehet, kb. bármikor.

(#102689) t72killer válasza perempe (#102687) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rendszer külön g.cisége egyébként, hogy hiába tudnál ingyen tesztet intézni valahol, azt direkt nem fogadják el utazási célból, csak a fizetőseket. Vajon miért...

Nagy "rettegő" vagyok, de így lassan másfél év elteltével sajnos foglalkozni kell az emberi jogok, sokszor legalapvetőbb emberi jogok kérdésével itt, a szuperdemokratikus, szuper-embertisztelő €urópában:(.

Elgondolkodtató mindenesetre: ha valakit ártatlanul elítélnek és x nap házi őrizetbe kerül, az perelheti az államot, a pert meg fogja nyerni és az állam fizet. Ugyanez: ha valakit karanténbe zárnak miért nem kap kompenzációt? Elkövetett valamit, hogy ne sétálhasson egyet, akár maszkban, az utcán? Párom eü-ben dolgozik, a gyerekkori BCG-n kívül nincs egyéb TBC-védelme: aktív TBC-ssel beszélgetett mindenféle pánikroham nélkül (TBC-sen természetesen ffp3 maszk). A történetet hallva én se rohantam helyet foglalni valami alpesi tüdőszanatóriumba. Miért van, hogy a covid esetén ennyire az érzelmek dominálnak a józan ész helyett?

SzVSz, ha én kitalálok valami hülyeséget, akkor azért nekem kell fizetni. Ha az állam találja ki, akkor fizessen ő - az alapvető emberi jogok korlátozása pedig ezutóbbi kategóriába tartozik, azaz tessék a karanténba zárás napjai után fizetni és mindenféle tesztet fullra finanszírozni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102690) Cs1csó válasza t72killer (#102685) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez továbbra is egy "cél" hogy minél kevesebben utazzanak. Egy családnak miért kell Angliába menni? Ha ott élnek-dolgoznak-laknak akkor ilyen "zivataros" időkben maradjanak a seg fenekükön, ha pedig itthon élnek-dolgoznak-laknak akkor a kérdés újfent adott.

Ha valaki menni akar vagy jönni akar akkor perkáljon.

A nyaralók is ha elköltenek 400-500k-t az nyaralásra akkor kalkulálják bele a teszteket is, vagy maradjanak a seg fenekükön.

Ettől még nem mondom, hogy ez JÓ, de mindenki tudja, milyen macerás most a helyzet és számol a többletköltséggel vagy rizikózik "hátha" olcsón megússza vagy marad a seg fenekén.

[ Szerkesztve ]

(#102691) lacafaca válasza Cs1csó (#102688) üzenetére


lacafaca
őstag

nem ment át...mindegy :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102692) #57833216 válasza bandus (#102684) üzenetére


#57833216
törölt tag

Nem gondolod, hogy ha tudnám, hogy honnan tudod, akkor az általam feltett kérdésre is tudnám a választ?

(#102693) zseko válasza Floyd80 (#102679) üzenetére


zseko
veterán

Nekem még aznap megjelent az eeszt app-ban, és délután 2-kor oltottak.

HR24.hu

(#102694) t72killer válasza Cs1csó (#102690) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Múlt hétig alapból nem létezett olyan, hogy turizmus, a törvény betűje szerint tiltva volt. Alapos indok nélkül érkezőket konkrétan bilincsben vitték el a reptérről/briteket megörvendeztették egy 5000£-os büntetési csekkel, az utazott csak, akinek igen alapos oka volt, pl rokonát temette ÉS erről bizonyítékot is tudott felmutatni. Csak az ment, akinek muszáj volt.

OK, felszerelek a lakásodban a fürdőszoba/WC elé egy fizetőkaput, alkalmanként 100asért mehetsz be...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102695) Cs1csó válasza t72killer (#102694) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U
Bocs, de ez nem válasz. Komplett családot - kisgyereket - nem vinnék egy temetésre sem. Megjegyzem az ÉLŐK mindig előbbre valók mint a holtak.

(#102696) perempe válasza Cs1csó (#102690) üzenetére


perempe
addikt

A buszok üresen mennek, jóval többen autóznak a járvány miatt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102697) Cs1csó válasza perempe (#102696) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U ezt a választ sem teljesen értem, mármint Angliába busszal olcsóbb mint kocsival és most többen mennek kocsival?

(#102698) perempe válasza Cs1csó (#102697) üzenetére


perempe
addikt

magyar távolsági buszokra gondoltam elsősorban.

arról lehet olvasni valahol, hogy mennyi benzin fogy itthon?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102699) t72killer válasza Cs1csó (#102695) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

OK akkor 2 nagyszülő egy egész év távollét után unokázni?

Egyébként: lehet mind2 felnőttnek intéznivalója, a gyerekeket csomagolják befőttesüvegbe és rakják el a hűtőbe addig, amíg távol vannak?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102700) Cs1csó válasza t72killer (#102699) üzenetére


Cs1csó
félisten

A nagyszülők ha kibírtak egy évet akkor kibírnak még felet. Vagy akkor költségek részének kell tekinteni az esetleges PCR tesztet.
Továbbra sem létszükséglet az unokázás, aki akarja az áldozzon rá.

Ezt nem fejtettem ki de pl. ha temetésre kellene mennem pl. Angliába - ha már ennél maradtunk - és a gyerekeket nem tudom magammal vinni és/vagy másra bízni akkor nem megyek a temetésre.

Továbbra is azt látom hogy SENKI sem akar egy jottányit sem változtatni a régi életén, elengedni bármit pár példa: edzőterem bezárások alatt egy teremben 120 "hivatásos sportoló" kártyával rendelkező edzett, zárt bulik, sok szolgáltatást nyújtóhoz házhoz mennek az ügyfelek vagy fordítva pl. fodrász, körmös stb.

De a boltokban is alig van távolságtartás, sok helyen a bejáratnál sincs fertőtlenítő ha van készülék akkor kifogyott stb.

Ezeket látják "fenn" is és ezért van számos rossz szabály mellet, néhány zavaró, de jó is, a szabályok nagy részének a célja a járvány lassítása mert egy cseppfertőzéssel terjedő kórokozó NEM lehet megállítani még talán oltással sem, max akkor kevesen fognak kórházi ellátásra szorulni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.