Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101751) Mr X válasza Willie (#101748) üzenetére


Mr X
veterán

Nem vagy elkésve, én 36 évesen léptem először tengervízbe és még fáztam is benne. :)

(#101752) lacafaca


lacafaca
őstag

hurrá! meg vagyunk mentve :C [link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101753) radi8tor válasza lacafaca (#101752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A zsebkendőgyártók lehúzhatják a rolót.

⭐ Stella

(#101754) bubuska10 válasza radi8tor (#101739) üzenetére


bubuska10
senior tag

Köszi! Az illetékes alatt háziorvost értesz? :)

(#101755) zenwalk válasza Willie (#101744) üzenetére


zenwalk
senior tag

Az oltási könyvet nem neked kell vinni? Mármint azt nem a háziorvos adja / nála van, hanem ez valahol nálad lesz.

(#101756) radi8tor válasza bubuska10 (#101754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nincs tapasztalatom ebben, de akár ő is hívhat ha most embereket olt. :D

⭐ Stella

(#101757) 8th válasza Vesa (#101714) üzenetére


8th
addikt

Manga Gyula DK-s politikus aki korábban bőszen osztogatta a Gődény brigád faszságait FB-on szintén megrögzött oltásellenes volt. Már csak volt. Lehet 74 évesen mégis inkább oltatni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#101758) Vesa válasza lacafaca (#101716) üzenetére


Vesa
veterán

Sok embert láttam már hasonló gondolatokkal....egészen addig, amíg egészséges volt. Aztán hogy, hogy nem, ez a sok természetközeli ódivatú, valahogy mégis az orvoshoz rohan baj esetén, és nem a javasasszont hívja ha eltört a keze, vagy tüdőgyulladása van. Vagy amikor nem tud már felegyenesedni a fájdalomtól, de a "gonosz modern" protézist azért beültetteti, hogy ne szenvedjen.

Vagy mondjuk itt vagy mindjárt Te, aki bőszen használod az internetet (valamilyen modern eszközzel), holott az is a modern kor szüleménye. A hitelesség nem erősségetek. ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#101759) viharhozo válasza lacafaca (#101681) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha a vakcinalas nem er semmit, akkor hogy magyarazod ezt a grafikont? Mi most a hívők aktualis elmelete erre?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#101760) Angelina87


Angelina87
tag

Helló.. belépek, Lacafacának ír mindenki :)...

Hagyjátok már békén, komolyan mondom, miért akarjátok vele elhitetni, hogy nektek van igazatok??? Ő azt tapasztalta... (sokszor van igaza)-....
Ti meg a tudomány után szaladtok...
OKé, ti szaladjatok a tudomány után, de hagyjátok már békén...!!!!

" A világon vendég vagyok."

(#101761) Willie válasza #20749568 (#101749) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, ez egy nagyon jó ötlet!

#101750 Qtya123:
Igen, mi is abban reménykedünk, hogy még bármi megtörténhet addig.

#101751 Mr X:
Ezt jó tudni. :))

#101755 zenwalk:
Nem, a kis covid oltási könyvecskét a háziorvos adja az első oltáskor. Beírja az első oltás dátumát, adatait, lepecsételi, aláírja, illetve beírja a második oltás időpontját, amit akkor majd szintén ki fog tölteni. Lényegében ugyanaz, mint amit az EESZT-ben kap meg az ember, csak azt nem tudom, hogy az külföldön mennyire elfogadott... Attól tartok, hogy leginkább semennyire.
Nevetséges, hogy nem kaptam meg. Mindenki kapott, akit ismerek csak én nem. :(

(#101762) hellboy válasza hellboy (#101620) üzenetére


hellboy
csendes tag

[link]
"Mindenesetre egyelőre Pfizerből sem állunk rosszul. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) friss adatközlése szerint (az operatív törzs nem tesz közzé vakcinatípusokra lebontott adatot) közel 213 ezer adag volt raktáron múlt hét végén, ami ennél az oltóanyagnál soknak számít. Összehasonlításként, a 100 ezres Pfizer-akció hetének végén ez a mennyiség mindössze 93 ezer volt."

Igaz máshogy "számoltam" ki, de csak kiderült hogy van itt 213e Pfize elfekvőben
Félnek kinyítni azt a csapot. Pedig muszáj lesz főleg hogy
"nem csak 625 ezer várakozóról van szó, hanem 885 ezerről"

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#101763) lacafaca válasza Vesa (#101758) üzenetére


lacafaca
őstag

úgy vered át magadat, ahogyan jólesik...ehhez nekem igazán semmi közöm...majd elmúlik idővel, ezt garantálom. a kőbunkó azért még oda van támasztva a barlang bejáratához nyugi, de jó ez a hibrid élet a modern internettel, meg minden mással, ami megkönnyíti az életet, nem vagyok balga, hogy egy sorvezető mentén tengődjek és minden föltegyek az ósdi életmódra, de hogy a modern korra se, ami amúgy egy gyomorforgató szörnyszülött, na arra meg pláne, eldobva minden régi jó és bevált dolgot, bólogatva az utóbbinak ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101764) Cs1csó válasza hellboy (#101762) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a f.rgek simán el tudják húzni még egy ideig de szerintem 2 hétnél tovább nem húzhatják, már most is van/volt vagy 500 ezer vakcina és a hónap végéig még jön vagy 700 ezer ennyit egyszerűen MÁR NEM LEHET TOVÁBB DUGDOSNI.

(#101765) Cs1csó válasza lacafaca (#101763) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem te vagy a kisebbség, a többség igenis beijed majd és rohan(na) az orvoshoz.

(#101766) lacafaca válasza viharhozo (#101759) üzenetére


lacafaca
őstag

a természet rendje...állj ki a tengerpartra (ja hogy most nem megy, mert ahhoz sem lesz bátorság, hogy elhagyjátok ezt a csodás országot pár hétre :) ), tekintsél a vízre és látod, a hullámok jönnek...szépen egymásután...mondjuk azt a természet vezérli, ezt meg... :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101767) lacafaca válasza Angelina87 (#101760) üzenetére


lacafaca
őstag

ugyan hagyd...állandóan vereséget szenvednek, de próbálkoznak szüntelen ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101768) S e t h válasza Angelina87 (#101760) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kifejezetten meglepő lett volna, ha nem egy oltásellenes fogja a pártját a topik trolljának.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#101769) perempe válasza hellboy (#101762) üzenetére


perempe
addikt

most volt nálam malachúsozni egy barátom(39?): pár napon belül kapja a az első Pfizert.
Angliába akar utazni, különben hanyagolná.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#101770) Reggie0 válasza Angelina87 (#101760) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha zavarna, hogy leoltjak a hulyesegekert, akkor nem irna hulyesegeket ide. Tehat igazabol o ezt szereti.

(#101771) Madwe válasza S e t h (#101768) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pedig sok esetben laca nem mond blődségeket, csak ahogy mondja az nem a legmegfelelőbb módja vagy túlnagyítja :) mondom ezt 1 astrával már 1 hónapja a vállamban, szóval én nem, nem vagyok oltásellenes, de azért egyesek tényleg elég beszűkülten látják a dolgokat. Laca meg furán s túlozva jelent ki szerinte igazságokat. De ti ugyanezt teszitek, csak ti sokan vagytok, ő meg egyedül mondja, ezért sokszor. Attól még nem feltétlen nektek lesz igazatok. Ahogy neki sem… :B

[ Szerkesztve ]

(#101772) lacafaca válasza Reggie0 (#101770) üzenetére


lacafaca
őstag

így...végtelenül szórakoztató a kínlódásotokat olvasni. amikor elfáradok a nap végére a munkában fizikailag és nem fejben a sok maszlagtól, kifejezetten üdítő bejönni és kicsit rendet tenni a fejekben ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101773) S e t h válasza Madwe (#101771) üzenetére


S e t h
nagyúr

"Ti."
"Nektek."
Mit csinálunk MI?
Ha már fogadatlan prókátorkodunk, akkor kicsit tisztábban kéne fogalmazni, mert ez így elég általánosító és homályos.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#101774) hellboy válasza perempe (#101769) üzenetére


hellboy
csendes tag

De gondolom háziorvos segítségével irányították oltópontra
vagy az orvosnál fogja megkapni.

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#101775) BalanceR


BalanceR
addikt

Az indiai dupláról van valahol részletesebb hivatalos, tudományos tanulmány?
R0, jelenlegi covid terápiás gyógyszerekkel szembeni rezisztencia, vakcinált / oltatlan fertözés esetén lefolyási diagram?
Már eléggé körbe lőtt minket, szerintem két héten belül nálunk is kimutatható lesz, kérdés, hogy hoz-e bármilyen változást a jelenlegi ( az oltásoknak köszönhető) csökkenő tendenciában?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101776) perempe válasza hellboy (#101774) üzenetére


perempe
addikt

Ilyen részletesen nem mentünk bele. Ha jól emléxem, akkor pénteket mondott. Ő is egri.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#101777) lacafaca válasza S e t h (#101773) üzenetére


lacafaca
őstag

kezdjük ott, hogy én szeptemberben segíteni jöttem, csakis a jószándék vezérelt...aztán alakult ahogy...szinte senkit nem érdekelt a tudományba vetett végtelen hittől vezérelve semmi, amit elmondtam, csak a lenéző és fellengzős mantrára tellett...pedig aki meghallgatott volna és változtat, az ma ugyan úgy fingert mutatna az egésznek, ahogy én...nekem a hiten kívül mindenre van tapasztalatom is, azt is tudom biztosra, hogy semmiféle tudományos katyvasz nem tud engem megcáfolni, viszont nektek csak a vak hit maradt a tudományban és a további kétely, hogy hogyan is tovább. szóval egy szónak is száz a vége, figyelni kellett volna csak rám is, nem zsigerből elutasítani mindent, mert még ahhoz sem volt bátorsága innen szinte senkinek, hogy csak kisandítson a csordából... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101778) Reggie0 válasza lacafaca (#101777) üzenetére


Reggie0
félisten

Most sem erdekel senkit. A tudomany adott par oltast, te meg semmi hasznosat. Meg egy kaposztareceptet se...

Az meg nagyon szep dolog, hogy a joszandek vezerelt, de attol meg lehet hulyeseg amit mondasz. Ahogy a mondas is tartja, a pokolba vezeto ut is joszandekkal van kikovezve.

[ Szerkesztve ]

(#101779) S e t h válasza lacafaca (#101777) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az feltűnt neked, hogy egyre többször hangoztattad másoknak, hogy szélkakas plusz mennyire megváltoztak?
Az persze egész véletlenül sem lehetséges, hogy te vetetted el egyre inkább a sulykot és ezzel együtt röhögtek egyre kevesebben azon amit művelsz.

Az a legnagyobb gond veled, hogy a kétség szemernyi szikrája sincs benned, amikor kinyilatkoztatásokat teszel, nincs kérdőjel, bizonytalanság, csak tényszerű állítások és kijelentések.
Bár én lettem volna ennyire magabiztos, amikor az ismertségi körömből kérdezgetni kezdték, hogy mit javasolok nekik covid fertőzés esetén, mivel ők is elkapták, én meg előttük estem át rajta.

Kisebb mellénnyel többre mentél volna itt, de amikor elkezdtél másokra jelzőket aggatni, most is pl. csordázol, akkor miért meglepő ha te is ezt kapod vissza?
Nálam ez kimeríti a színtiszta provokációt, ezért is tartalak trollnak, mert amint elkopott az érdeklődés a mondandód iránt, akkor szintet léptél és ez egyre többeknek szemet szúrt, ők az un. szélkakasok a szemedben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#101780) looser válasza BalanceR (#101775) üzenetére


looser
addikt

Ez most a legfrissebb, bár a szavam elakadt, amikor olvastam, hogy "A WHO jelentésében kiemeli, hogy az általuk végzett kutatások szerint az indiai variáns akár hétszer ellenállóbb a Pfizer- és a Moderna-vakcinájával szemben.". Emitt. 3 hetes első Pfizerrel a vállamban mondjuk még így is nyugodtabb vagyok, mint oltatlanul, de azért ez elég kellemetlen.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#101781) BalanceR válasza lacafaca (#101777) üzenetére


BalanceR
addikt

Az a fránya "tudományba vetett hit" pedig lehetne a régi módszerekkel is gyógyítani
:DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101782) BalanceR


BalanceR
addikt

Újabb Ázsiai doki videó, és egy kis kötözködni való az antivaxxereknek

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101783) Floyd80 válasza looser (#101780) üzenetére


Floyd80
addikt

Wie unempfindlich die Variante B.1.617.2 gegen Impfstoffe ist, lässt sich aktuell nur schwer einschätzen. Dass sie sich nun in Großbritannien verbreitet, während andere Varianten zurückgehen, könnte jedoch ein Hinweis dafür sein. Mehr als die Hälfte der Menschen in Großbritannien hat zumindest die erste Impfdosis bekommen. Laut internen Dokumenten der britischen Gesundheitsbehörde PHE hatten sich auch 15 Menschen in einem Londoner Pflegeheim mit der Variante infiziert, die bereits zweimal mit dem Impfstoff von AstraZeneca geimpft worden waren. Allerdings hatten sie zum Zeitpunkt der Infektion noch keinen vollen Schutz.

Jelenleg nehéz felmérni, hogy a B.1.617.2 változat mennyire érzéketlen az oltásokra. Azonban intő jel lehet, hogy míg más változatok visszaszorulnak, ez most kezd terjedni az Egyesült Királyságban Az UK-ben élő emberek több mint fele legalább megkapta az első oltást. A PHE brit egészségügyi hatóság belső dokumentumai szerint egy londoni idősek otthonában 15 olyan ember is megfertőződött a variánssal, akiket már kétszer oltottak be AstraZeneca oltással. A fertőzés idején azonban nem rendelkeztek még teljes védelemmel.

Itt egy terjedési térkép:

Lineages (raw) | COVID-19 Genomic Surveillance – Wellcome Sanger Institute

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101784) Rage47 válasza FrezeR (#101735) üzenetére


Rage47
veterán

ez megis mit jelent?

(#101785) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Bő egy hete megkaptam a Sinopharm első adagját, három óra múlva már az oltás helye sem fájt. Következő nap egy kicsit álmosabbnak éreztem magam talán (bár ez néha máskor is jellemző, túlsúlyos vagyok, diétázom :DDD ) egyébként semmi tünetem nem volt. Húszas éveim közepén vagyok túl.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#101786) Vesa válasza Cs1csó (#101765) üzenetére


Vesa
veterán

Ő is rohanna, nyugi! Mindegyik oda rohan, amikor már baj van. Csak addig megy ez a natúr szöveg, amíg nincs gond. Be kéne vezetni egy olyan rendszert, hogy aki elutasítja a tudományos orvoslás vívmányait, az ne kapjon semmilyen ellátást és gyógyszert. Meglenne a választás lehetősége, de éreztetve lenne a súlya is, mert az nem járja, hogy szidalmazza a modern kor vívmányait amit olyan emberek hoztak létre, akik velük ellentétben tovább jutottak a 8 eleminél, de ha baj van, akkor nemhogy elfogadják, de követelik az ellátást. Menjenek akkor a jósnőjükhöz, kézrátétes sarlatánhoz -"régi jó bevált módszer"-, szedjenek pampafüvet mindenre IS, és problem solved. Pár évet adnék, és visítva könyörögnék vissza magukat a modern társadalomba. Elég lenne hozzá egy szimpla lyukas fog is. Persze lemehetnek a fészerbe és kikaphatják egy kombinált fogóval is, természetes ősi módon. Ha pedig netán belehalnak az esetleges vérmérgezésbe, akkor sincs gond, mivel elmondásuk szerint felkészültek a halálra ami az élet része, el kell fogadni, és semmi gondjuk nincs azzal, ha távozni kell.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101788) Vesa válasza Madwe (#101771) üzenetére


Vesa
veterán

Nem. Amit ő állít, azt soha, egyetlen esetben sem tudta még alátámasztani semmivel azon kívül, hogy Ő személyesen kijelenti igazságnak! Ha megfigyelted, a többiek érvelnek és tanulmányokat linkelnek. Az, hogy laca barátunknak fogalma nincs arról, mi a különbség egy tudományos folyóiratban publikált és validált tanulmány, és a napi bulvárban megjelent szubjektív irományok között, nem a rendszer hibája.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101789) looser válasza BalanceR (#101782) üzenetére


looser
addikt

Bármennyire álmos voltam, ezt most végignéztem, de nem kellett volna. Iszonyúan fáj... A végén, amikor összefoglalja, hogy ezeket lehet nézni, hallgatni, míg a covid osztályokon dolgozókat nem, az eléggé hangsúlyos és szomorú összefoglalója a videónak. Mostantól követem ezt a csatornát :-)

(#101783) Floyd80: csak kicsit kapcsolódik ide: Londonban élő ismerős és családja, AZ-t kapott, állítólag a Pfizer csak a gazdagoknak van fenntartva; persze ez nem igaz, csak gondolom ott is elsőnek azokat a rétegeket oltják vele, akiknek a munkája nélkülözhetetlen.

John Oliver a múlt heti epizódban (is) foglalkozott a vakcinákkal; egészen elképesztő az a faszi, akinek az idős édesanyja kórházba került; láthatólag "csak" oxigénmaszk, nem gépi lélegeztetés, ennek ellenére még "kivár" az oltással a szerencsétlen.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#101790) BalanceR válasza Vesa (#101786) üzenetére


BalanceR
addikt

Bár sajnos nem kivitelezhető, de teljesen egyetértek. Sajnos azok is ugyan azt az orvosi ellátást kapják, akik semmilyen szabályt nem képesek betartani, megtagadják a vakcinákat, az orvosokat, nővéreket mindennek elmondják, és a csakratisztító múgyanta piramist, meg az angyali energiával besugárzott szeretet vizet minősítik "igazi gyógyszernek"

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101791) BalanceR válasza looser (#101789) üzenetére


BalanceR
addikt

És ez még csak a jéghegy csúcsa, sajnos nem csak Pócs, Tamasi, Gödény, Lenkei nyomja az ilyen orbitális hülyeséget, és az ostoba emberek között a neten futótűzként terjednek a hamis, soha nem is létezett alaptalan elmebetegségeik. :W
Érdemes visszanézni az Ázsiai doki korábbi videóit, eléggé korrekten, szakszerűen , minden szavát forrásokkal alátámasztva mutatja meg a helyzetet egy valódi orvos szemszögéből.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101792) Vesa válasza BalanceR (#101791) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek ellenére jó azt látni, hogy nincsenek olyan sokan. Itt a szociális média a gond, ahol az eddig magányos antivaxer idióták most összekapcsolódtak nagyobb csoportokká. Korábban ezeket helyre tette a szűk környezete, most azonban bezárulnak a saját téves világukba, és onnan nincs visszaút. Csak akkor, ha elkapja a vírust és megszívja. Vagy még akkor sem, lásd Pataki Atit aki 1 éve még a "gonosz háttérhatalom" hisztériájának nevezte a vírust és tagadta még a létezését is, aztán pár hétre rá kis híján elvitte. Bár utána visakozott a rádióban, és beismerte, hogy tévedett, de újabban megint kezdi, csak most más van terítéken. Tehát nem tanult belőle oktányit sem.

Mondjuk az ázsiai channel-t is csak óvatosan! Nem vagyok róla meggyőződve, hogy az illető orvos lenne, már csak azért sem, mert a covid kitörésekor még konteós videókat rakott fel, amiket azóta leszedett, de jópáran még láttuk őket. Mostanában viszont amit közöl, azt valóban próbálja forrásokkal alátámasztani.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#101793) BalanceR válasza Vesa (#101792) üzenetére


BalanceR
addikt

Arányaiban valóban nincsenek sokan, de jelen helyzetben nagyon kevés hülye is hatalmas gondot tud okozni.
Valamelyik antivaxxer pl ilyenekkel szórja a soroksári postaládákat
A közösségi média pedig felerősíti az ostobák hangját, teret enged újabb blődségek terjedésének.
Az ázsiai doki valóban doki, kutatóorvos, orvosi egyetemi tanár volt már itt is, aztán elege lett a magyarországi politikai játékokból..
Konteósnak tűnő videóját nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni, egy régi videóját sokan félreértették, ahol a Gates alapítvány vakcinákkal kapcsolatos hátterét vesézte ki, de az is inkább arról szólt, hogy mekkora baromság gonosz népirtónak beállítani Bill bácsit.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101794) daneel_hu válasza lacafaca (#101777) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha lecseng a járvány ugyanúgy egészségtelenül fog élni szinte mindenki, mint előtte.
Nem lesz oktató jellegű a dolog.

De azért lesznek páran akik átgondolnak dolgokat és változtatnak. Az okosabb...
A többség, – biztos lehetsz benne – szemernyit sem fog változni.

(#101795) lacafaca válasza daneel_hu (#101794) üzenetére


lacafaca
őstag

tudom jól...az ember soha nem tanul semmiből, csak az okos, aki viszont a másikén, míg a buta a sajátján sem :) na ez a genetika :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101796) cappa72 válasza Rage47 (#101676) üzenetére


cappa72
nagyúr

Múlt évben is lehetett menni nyugodtan hr-be. valahogy nyárra lenyugodott a vírus (meg elég erős gazdasági érdek is fűződik hozzá, hogy lehessen).
De hát majd meglát-tyúk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#101797) Madwe válasza Vesa (#101788) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ő is alapvető igazságokat állít, amikre rendre végtelen számú kutatás volt, s alapvetés.
élj egészségesen, mozogj, lépj kapcsolatba a természettel, ne stresszelj, légy nyugodt s kiegyensúlyozott s így egy sokkal teljesebb életed lesz, nem mellesleg a vírustól se kell tartanod annyira. Ő se mondja h ne oltakozz, csak h ő nem teszi, szíve joga.
Amit javasol, miszerint ne stresszelj mozogj egyél normálisan egy sokkal jobb irány lenne, e helyett az emberek zöme tavaly március óta otthon szorong nem mozog s rendelt zsíros cukros feldolgozott szarokkal tömi magát.
a másik vonulat is tök alap, média, kormányok pánikkeltés s figyelemhajhászás közepette érzik jól magukat, s ha lehet fokozzák, kihasználják. De ezt szerintem itthon nem kell bemutatni, volt már annyi év soros migráns veszélyes kék plakátunk s médiadömpingünk.

a tudományról meg: hány és hány példa vplt már rá hogy tévedett, ami 10-20 vagy mégtöbb év múllva derült ki... a tudomány jelenlegi állása gyakran téved. Szükséges jó dolog, ami előreviszi az emberiséget (a legtöbbször) de feltétel nélkül elfogadni a frissebb dolgokat nem feltétlen kellene.

[ Szerkesztve ]

(#101798) Angelina87 válasza #20749568 (#101787) üzenetére


Angelina87
tag

Ezért mondom, ha te abban hiszel, szaladj az után, de pl nálunk is az a tapasztalat, hogy a nagy fasza tudománnyal a bőrgyógyászra ha hagyjuk a családtag lábát, már le lehetett volna vágni, a természetgyógyász hozta helyre... nekem is ugyanez a tapasztalatom.... saját magammal, teljesen más problémával, már két éve élnék folyamatos gyógyszereken, de hálistennek a gyógynövények helyre hoztak, pedig műteni kellett volna megint... ( nem rákról beszélek, mielőtt nekem esnétek) De hangsúlyozom ez saját tapasztalat... és én járok mellette rendes orvoshoz, nem akarom azt terjeszteni, hogy nem kell az orvos, de ha bajom van... a természetgyógyászom megoldását várom elsősorban.... :))

De mondom.... saját tapasztalat.... ti menjetek a mindent is tudó orvoshoz :)

" A világon vendég vagyok."

(#101799) lacafaca válasza Madwe (#101797) üzenetére


lacafaca
őstag

soha nem fogják tudni processzálni, miről beszélek...hagyd, falra hányt borsó. amikor te idejöttél, egyből nekem estél emlékszem jól, de gondolom vetted a fáradtságot és bogarászni kezdtél a régi mondandóim között és vagy annyira intelligens, hogy leszűrted a sok zöngéből amit idehányok a lényeget ;) no látod, ha a tudományban hívők így viszonyulnának az általam(lunk) közvetített dolgokhoz mint te, akkor egy sokkal élhetőbb világban élhetne az emberiség, de amíg még ebben a témában is csak az árokásás megy nulla konszenzussal, csak az eddigi posvány marad...de tudjuk jól, ezeknek az állapotoknak a fönntartása, sőt további mélyítése a legfőbb cél, ez soha nem fog változni :(

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101800) Madwe válasza Angelina87 (#101798) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az orvoslásnak vannak vitathatalanul szükséges s jó válasza (apám gyomorrák túlélő. Kíműtötték a gyomrát 5 éve, nem lenne velünk ma ha nem lenne orvoslás.)
De ugyanakkor van egy vitathatóbb része is, nem holisztikusan kezeli sokszor a problémát hanem tünetet kezel, ami sokszor egyéb problémákat is okoz. Nem feltétlen mindig s mindenre jó megoldás (ahogy a gyógynövények se) de rengeteg olyan betegség van, aminek ha az okát kezelnénk (ami leggyakrabban életviteli, táplálkozási, emésztési gond) az jobb lenne. Erre életviteli, táplálkozási változások kellenek, nem pedig x+1 gyógyszer a tünetre...

laca: persze hogy nekedestem, mert ahogy mondod a dolgokat arra készteted az embert, s ki kell hámozni azt amit mondasz tulajdonképpen :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.