Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102551) Alg válasza t72killer (#102547) üzenetére


Alg
veterán

köszi, közben megtaláltam én is az infót.

TAJ nélkül regelni lehet jelenleg, csak időpontot foglalni nem

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#102552) Elektrosokk válasza Alg (#102539) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem fognak. Beoltanak érvénytelen taj számmal is.

Azzal a tajszámmal tudni fogsz foglalni.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102553) lacafaca válasza Ringman (#102550) üzenetére


lacafaca
őstag

na csak várd ki a végét...még pár hónap és addig megmaradó eus töketlenkedés....pajzson fogják körbehurcolni az eu új vezérét, aki mindent is megold...jó régóta keveri a kártyáit, szemmel láthat ezen ambíciója ;] (választást meg felejtsétek végre el, mert nem lesz :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102554) lacafaca


lacafaca
őstag

[link] csumpedli :DDD akkor lehet nekiállni a v2.0 vasfüggöny alapozásának... go east :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102555) Floyd80 válasza lacafaca (#102554) üzenetére


Floyd80
addikt

Akkor Vitya nem mehet Brüsszelbe?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#102556) envagyok


envagyok
veterán

Gondoltam letöltöm a 2. oltás előtt az angol nyelvű oltási igazolást.
De egyszerűen lehetetlen kinyomtatni normálisan
Valakinek sikerült? Hogyan csinálta?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#102557) Elektrosokk válasza Floyd80 (#102555) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nagy Poén lenne. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102558) Coyot válasza radi8tor (#102549) üzenetére


Coyot
őstag

Nincs elfogadhato erv e mellett a huzasuk mellett. Az eus beszerzes olcso, pontosabban jon mint amit mi szereztunk. De nekunk nem kell, na persze...

Erofitoktatas? Hagyjuk mar a badarsagot, mi vagyunk az eu hisztis picsai.

Má' nem

(#102559) Micsurin válasza Wn2tl (#102546) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ha buksz a választáson akkor nem téged gyújtanak fel logika, addig meg zsebre vágsz amit csak tudsz. :DDD :W

radi8tor Hallod ez kb olyan mint amikor a vaskeret + kapukulcsos 50 kilós gyerek nyomja a dudát és ordibál, hogy ne kelljen kiszállnia az autóból és odamennie. Akkora erőfitogtatás ez, hogy örülünk, hogy épp nem szalad be a sportszelet tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102560) Wn2tl válasza Micsurin (#102559) üzenetére


Wn2tl
tag

Így hogy kicsit ülepedett a hír szimplán úgy gondolom, hogy a nyugati vakcinákkal oltakozókat keményvonalas ellenzékinek tartják és a jelenlegi oltási helyzetben tudatosan bepofáznak nekik csak úgy cinikus hergelésből, hogy ők még ezt is megtehetik.

[ Szerkesztve ]

(#102561) csixy


csixy
addikt

Én egy bilingualisat alakítgattam át irfanview-val. A4-esre nyomtasd keret nélkül. Lesz belőle kettő, ha van éles ollód.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#102562) Viktor77


Viktor77
titán

Karikó Katalin:

"A különböző social médiákban kérnek mindenféle tanácsot, hogy magyarázzam el,

és tudományosan mondjak arról véleményt, hogy miért nem épül be az RNS a DNS-be. Ez a legnagyobb aggodalmuk,

hogy hosszú távon ez nagy probléma lesz, megváltozik a génjük, és beléjük épül a vakcina. De ha valaki ezt elhiszi, én hiába mondom tudományosan, hogy miért nem történik ez meg, az ilyen embernek nincsen tudományos ismerete, ha már egyszer elhitte, hogy az RNS beépül a kromoszómájába – fogalmazott az RTL Klub Híradójának, és hozzáfűzte, reméli, hogy neki hisznek az emberek, és próbálja is meggyőzni őket, de az az igazság, hogy az embereknek tudományos ismereteik nincsenek, ezért könnyen elhiszik, amit valahol az interneten olvasnak."

Ez az a topic ahol szabad ujjal mutogatni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#102563) Reggie0 válasza radi8tor (#102536) üzenetére


Reggie0
félisten

2023 vegeig jonne, azaz a 3. koros oltas lenne. Ami nem fogy el azt covax-ba be lehet tolni, az emberek valaszthatnanak azt amit akarnak. Ez miert lenne rossz? Mert kiderulne, hogy a pfizer kell a nepnek, nem a keleti vackok es akkor nem lehetne mire hivatkozva lopni.

[ Szerkesztve ]

(#102564) Reggie0 válasza Elektrosokk (#102537) üzenetére


Reggie0
félisten

Marmint mit nem lehetett ra mondani?

(#102565) this is life válasza Coyot (#102558) üzenetére


this is life
Ármester

Nem hisztis πcsák , hanem a nem eu forrásból beszerzett vakcinára lehet bármilyen árat hazudni . Erőfitogtatásnak kb annyit érünk , mint a bolha tüsszentés . 😆

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#102566) radi8tor válasza Reggie0 (#102563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem hányingerem van ettől az egész szervezéstől.
Vagy a háziorvos tukmálja rá a vakcinát mint egy lókupec a népre. Vagy végeláthatatlan sorokat kell kiállni érte.

Nagyon kiváncsi leszek mi lesz itt a következő körnél. Tuti nem fogják sokan ezt a hercehurcát még egyszer végig csinálni.

⭐ Stella

(#102567) Reggie0 válasza radi8tor (#102566) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, remelem jovore mar lesz valami maganellatasban is legalabb valahol a kornyezo orszagokban. Addig kihuzom a mostani oltassal. Vagy esetleg lesz egy kormanyvaltas jovore es akkor utana erkezik normalis oltas.

[ Szerkesztve ]

(#102568) radi8tor válasza Reggie0 (#102567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Naivitás azt hinned más politikus mást csinálna. Nézz körül Európában. Vagy ha nem egész Európában akkor a sógoréknál. Még mindig a krónikusok oltása zajlik - de már nyitottak.

⭐ Stella

(#102569) Rage47 válasza Reggie0 (#102567) üzenetére


Rage47
veterán

gondolom ezt is torvennyel lehet szabalyozni, ha akarjak, nem lesz maganban

(#102570) Reggie0 válasza radi8tor (#102568) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha azt gondolnam, hogy soha nem lehet jobb, akkor el se jarnek szavazni, mert ugy csak idopazarlas lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#102571) Ringman válasza Reggie0 (#102563) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#102572) Ringman válasza Rage47 (#102569) üzenetére


Ringman
nagyúr

lesz magánban, ha azt a saját magánjuk intézi :U

(#102573) radi8tor válasza Reggie0 (#102570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hinni lehet benne, de az élet igazságtalan. Főleg kelet-Európában.

⭐ Stella

(#102574) Hieronymus válasza LuckyL (#102499) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"tehát nem számít a személyes tapasztalat, vegyek helyette figyelmbe oylan statisztikát amit nem vezetnek...remek nézőpont"

Ha a személyes tapasztalatod száma nem elegendően magas, akkor nem ér semmit.
Ha te egy orvos vagy, aki naponta 50 személyt olt, akkor a tapasztalata már figyelemre méltó. De az ő esetében is figyelembe kell venni az oltottak összetételét. Nem mindegy, hogy időseket vagy sportolókat olt.

Az oltás és a betegség mellékhatásainak várható mértékét érdemes hasonlítani egymáshoz.
Az általad leírt magas vérnyomás nem tipikus mellékhatás. Van egy másik olvasata a történetnek. Mivel a magas vérnyomás nem fáj lehetséges, csak az oltás miatt derült ki. Ettől függetlenül nem kell kétségbe vonni, lehet nagyon speciális mellékhatás.
Az én ismerős körömben egyetlen ember szenvedett mellékhatásoktól. De Ő mind a két oltás után. A többiek velem együtt csak enyhe tüneteket produkáltak. A kar és izom fájdalom az oltás mellékhatása, nem a vakcináé. Ezt azért érdemes tudni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102575) HellGreg válasza Viktor77 (#102562) üzenetére


HellGreg
őstag

Ez pont olyan, mint amikor a baráti társaságban valaki elkezdi állítani, hogy márpedig a magyar nyelv nem finnugor eredetű, mert ő nem hiszi el. Én nyelvészként hiába tudok tudományos érveket hozni hogy de igen az, nem érti a negyedét se, így továbbra sem fogja elhinni. A vakcinával kapcsolatban én elhiszem, amit a szakemberek mondanak, ahogy elvárom, hogy a magyar nyelv eredetével kapcsolatban a laikus higgye el, amit a nyelvtörténész állít. Az üres nemhiszem meg akkorsemúgyvan csak a laikus butaságát bizonyítja, semmi egyebet. :)

(#102576) zseko válasza Hieronymus (#102574) üzenetére


zseko
veterán

Van egy olyan 'vicces' része a dolognak, hogy én átestem a covidon, és anyum valószínűleg elkaphatta tőlem és ő szintén. Ugyanazok a tünetei voltak mint nekem, csak enyhébben. Aztán annak a betegségnek a 'mellékhatásaként':
- elmúlt a kezéről a több éve meglévő ekcéma, és már fél éve nem is jött vissza
- normalizálódott (legalábbis egy jó időre) a - szintén több éve fennálló, és gyógyszerrel kezelt - magas vérnyomása. El kellett hagynia a gyógyszert.
Ez utóbbi most már kezd visszatérni, hogy ennek van-e köze ahhoz, hogy megkapták az oltást, azt nem tudom.

HR24.hu

(#102577) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nno, megjött az én oltási behívóm is - EZ ITT MOST NEM ANTIWAXXER REKLÁM, egyéni élethelyzet: de kimatekoztam, kenjék a hajukra:

1. legfőbb ok: itt (UK) a második dózist még a Pfizer esetén is +12hétre adják: azaz legkorábban augusztusra kapnék a löttyből újra, ergo SEMMIT se profitálnék belőle a nyári szüneti hazautazáskor (értem ezalatt az utazási karantének, bezsarolt tesztpénzek megspórolását)

2. két adag fullra beért spájzer is éppen-éppen véd meg a delhi rémtől, ami errefelé totális hatalomátvételre készül, egy adagnak esélyesen kb semmi haszna nem lesz. Viszont ha szeptember-októberre bejön valami továbbfejlesztett oltás, akkor abból meg tuti nem adnak, arra hivatkozva, hogy "már kaptam, full immunizálva vagyok -szerintük- és különbeniskuss".

3. fertőződésre max a nyár közepén esedékes hazaút alkalmával van esélyem, egyébként pont most költözünk vidékalsópusztába, ahol gyerkőc egy szumma 50fős suliba fog járni én meg tolom a home office-t tovább. Van rá esély persze, hogy utolér, de kicsi. Itt hamar csuknak mindent, ha beindul a buli.

Értem, kockázat, de marhára felhúztam magam rajta, hogy május van és oltás ide vagy oda, mivel soká jön a 2.adag még júli végén is tesztelnem kell majd saját zsebre, amikor hazamegyünk hülyérebuliznidiszkózni az agyunkat szegény apámtól végső búcsút venni. A kétdózisos nyuggerek repkedhetnek szabadon persze... Segítene az elfogadáson, ha most írásba adnák, hogy egy dózissal is minimum a tesztpénzek befizetése alól mentesülnék, de annyi sincs.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102578) Elektrosokk válasza Reggie0 (#102564) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hibáztak a gyártás során, kérdésessé vált az AstraZeneca vakcinájának pontos hatékonysága

#102572Ringman Hajdú Péter luxusklinikáján tutira lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102579) zseko válasza kisgyerek85 (#102436) üzenetére


zseko
veterán

Azziggen... Szándékosan hiv vírussal oltanak, hogy szándékosan tönkretegyék az immunrendszert... Igaz, hogy mindenki rejtélyes módon meghalt és/vagy eltűnt aki erről tudott, de ő bátor, és megosztja ezt nekünk...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#102580) t72killer válasza Elektrosokk (#102578) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez tavalyi hír, kérdés1: mikor javították a hibát, 2: hánymillió ember hiszi magáról, hogy még a sárgaláz ellen is védett, miközben nem/féligmeddig?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102581) natë válasza t72killer (#102580) üzenetére


natë
nagyúr

UK-ban lehet már látni valamit a Gyarmati Ajándék hatásairól? Ha ott az Astra mellett nem lesz világvége, akkor itt csak megvédi az embereket a Sinopharm Pfizer/Moderna.

(#102582) t72killer válasza natë (#102581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb 1 hete léptük át az 1000es mintaszámot, de a skótok (ahol ennek töredéke van) máris írtak második dózis utáni súlyos kórházi esetről. 2-3hét, és tiszta víz lesz a pohárban, de terjed mint a veszett fene, az érintett területek mentek vissza lockdownba, amiből nincs semmiféle oltási kártyácskás kiút.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102583) HellGreg válasza t72killer (#102577) üzenetére


HellGreg
őstag

Én erre nem hagyatkoznék.

1. szeptember-októberre bejön valami továbbfejlesztett oltás - nem biztos
addig kihúzod - nem biztos
oltás nélkül kap el a delhi rém - biztosan rossz
vs
2. beadatod a pfizert - a kórháztól és a haláltól megvéd már az első adag is - valószínű (vagy lehetséges inkább)

az utazást már semmiképp nem úszod meg teszt nélkül, úgyhogy azt kivenném a szempontok közül. :)

[ Szerkesztve ]

(#102584) 8th


8th
addikt

A főni szólott a néphez. 5M beoltott felett:

- A kijárási tilalom megszűnik.
- Az üzletek zárási időpontja is megszűnik.
- Eltörüljük a közterületi maszkviselést.
- Szabad a sport a közterületeken.
- Családi rendezvény 50 főig tartható szabadon.
- Lakodalom akár 200 főig tartható meg.
- Zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható.
- Zenés-táncos rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható.

(#102585) t72killer válasza HellGreg (#102583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Második pont kétséges, ráadásul itt az Astrát adják alapból - bár hallottam róla, h valaki Pfizert alkudott ki magának. Astrát már asszony se kér, ő akar oltást, úgyh majd első kézből tudósít erről az alkudási lehetőségről.

Igen, rizikó, bár amit a cucc elkerülésére meg lehet tenni, megteszem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102586) -Skylake- válasza kisgyerek85 (#102436) üzenetére


-Skylake-
addikt

Transzhumanista projektek a szilicium völgyben ami ugye = katonaság. Fantasztikus ez a nő.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#102587) bandus


bandus
veterán

sziasztok! az alábbi index cikkből [link] az alábbi résszel kapcsolatban lenne kérdésem:
"Ehhez még a magyar nyelvű oltási igazolványt nem fogadják el, de ha valakinek van sárga oltási könyve, és abba bevezetik a vakcinát is, vagy ha angol vagy német nyelven kiállított igazolást mutat be, beengedik az országba."

sajnos annyi eszem nem volt, hogy elvigyem ezt a kiskönyvet magammal amikor az oltásokat kaptam (vidéken). van-e esetleg valakinek tapasztalata arról, hogy be tudom-e iratni ezt utólag a könyvbe mondjuk budapesten egy random oltóponton?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102588) HellGreg válasza t72killer (#102585) üzenetére


HellGreg
őstag

Amúgy elég ijesztő ez a feketegomba dolog is, főképp úgy, hogy a fiam szteroidot szed az autoimmun betegségére (már nem sokáig, szerencsére, de bármikor előfordulhat, hogy újra szednie kell). Szóval izgalmas lesz ez az év még, főleg ha ide is bejön az indiai mutáns. :(((
Szerintem az EB-n fog bejönni leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#102589) kekedi válasza 8th (#102584) üzenetére


kekedi
senior tag

Valamint a 16-18 évesek felnőtt kíséret nélkül nem is mehetnek moziba, színházba, ha oltakoztak. 🙂

Végre nem kell a szajkosar.
A családi rendezvény külön öröm.
Végre csinalhatunk a kislányomnak keresztelőt. (éppen az 50 főbe beleferunk) 😀

[ Szerkesztve ]

(#102590) elder troll


elder troll
senior tag

A regisztráció és az időpontfoglalás között mennyi időre van szüksége a kubatov lista 2.0-nak?
Tegnap délután regeltem, eeszt mindig azt írta, hogy nem regeltem. Ok. Regeltem ma reggel másik mailcímmel, mert ugye amivel először "nem" regeltem, az már foglalt volt. A taj számom nem írtam el szerintem, mert gyerekkoromban elhagytam a taj kártyát, és fejből tudom azóta (később pótolva lett a kártya).

[ Szerkesztve ]

(#102591) t72killer válasza HellGreg (#102588) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gomba szerencsére elég ritka Európában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102592) btf válasza elder troll (#102590) üzenetére


btf
aktív tag

Nálam így ment: [link]

2 nap után kaptam igen választ a regisztrációra, + 2 nap mire be tudtam lépni a foglalóba.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#102593) elder troll válasza btf (#102592) üzenetére


elder troll
senior tag

Köszönöm a választ :R
Akkor csak a szokásos.
Egy kicsit féltem a második regisztráció miatt (és többször nyomtam F5-öt az ellenőrző oldalon is :DDD ), nehogy hajnalban a tekkesek ébresszenek, mert megtámadtam az oldalt...

[ Szerkesztve ]

(#102594) bandus válasza bandus (#102587) üzenetére


bandus
veterán

írtam egy mailt a legközelebbi oltópontnak, kíváncsi vagyok válaszolnak-e, és ha igen, mit :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102595) laszlohu


laszlohu
addikt

5 millió beoltottnál :

"A zenés, táncos rendezvényeket csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők látogathatják.
"

A fenti nem is enyhítés, inkább szigorítás,
mivel eddig az átmeneti időszakban az is mehetett ilyen rendezvényekre, pl. kultúrházban, maszk viselése mellett, akinek nem volt védettségije.

(#102596) HellGreg válasza t72killer (#102591) üzenetére


HellGreg
őstag

Most még. Gondolom az indiai mutáns haverja, úgyhogy vele utazik majd :D

(#102597) ivana válasza laszlohu (#102595) üzenetére


ivana
Ármester

Eddig nem is lehettek volna ilyen rendezvények :U

(#102598) Reggie0 válasza Elektrosokk (#102578) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod hibaztak es megsem lett eltussolva az ugy, atlathatoan kezeltek. Ezt hivom rendesnek, nem azt amire azt mondja a gyarto, hogy 110% hiddel es nehogy merd ellenorizni.

[ Szerkesztve ]

(#102599) Gsx-rr válasza kekedi (#102589) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sajnos csak szabadban nem.New York-ban tegnaptol mart zart terben se!
Remelem ezeket hamar atveszik. Erdekes,a Naploban es mas musorban sincs hir ezekrol

[ Szerkesztve ]

(#102600) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok! Pfizer után meddig lehetnek mellékhatások?

Kedd reggel kaptam, a karfájás már elmúlt viszont tegnap és ma is 37.5-6 körül mértem (oltás utáni nap csak 37.3 volt). Egyéb egy kis fejfájás. Meddig maradnak kB? Egyik se olyan zavaró, hogy bármiben is befolyásolja a mindennapi dolgaimat max nehezebben veszem rá magam :'D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.