Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101051) freeknight válasza Balion (#101049) üzenetére


freeknight
őstag

Ebben tényleg nagyon jól működik a magyar állam, a szülőnek itt nincs joga hülyének lenni a gyerekoltások kérdésében. Ha nem oltatod a kölyködet, viszik állami nevelésbe.
Unokatesóm felesége ugyanez, szerinte az oltások autizmust okoznak, de nem tudta kijárni, hogy ne oltassák be a gyerekeiket, pedig nem kevés összegig elment volna.
Az a baj, hogy messze van már az az idő, hogy emlékezzünk a vastüdőkre, meg arra a korra, amikor 10 gyerekből 4 meghalt 14 éves kora előtt a különféle fincsi betegségektől. Elkényelmesedtünk ebben is.

De itt is csak az a baj, hogy nem elég durva a covid, egy jó kis 50%-os halálozással vagy afelett egymást ölnék a legnagyobb antivaxxerek is, csak hogy mielőbb oltáshoz jussanak :DDD
Akkor mindjárt nem számítana, hogy milyen hamar engedélyezték.

(#101052) gangstagergo válasza Madwe (#101048) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Igen ebben igazad van csak ahogy te is írtad ez még kísérleti. Őket azért nem tenném ki ilyen "veszélynek" De bízok benne, hogy hosszú távon nem lesz baj belőle.

(#101053) szalai56 válasza 8th (#101033) üzenetére


szalai56
senior tag

Nekem (64,5) semmilyen reakcióm nem volt a kínaira, már mindkettőt megkaptam. Ezért csináltattam a második után 1 hónappal tesztet ez 735 AU/ml lett, tehát elvben valamennyire védett vagyok. :)

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#101054) t72killer válasza Madwe (#101048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak azoknak az oltásoknak nem 5-10fő/1Millió a mortalitása...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101055) Balion válasza t72killer (#101054) üzenetére


Balion
senior tag

Hanem mennyi?

(#101056) bubuska10


bubuska10
senior tag

Angol nyelvű, de itt jól elmagyarázzák, hogy erősebb mellékhatásokkal kell számolnia annak, aki már átesett a víruson, már az első oltásra erősen reagál a szervezetük, és hogy nekik tulajdonképpen nem is lenne szükség 2. oltásra, mert az 1. az ő "booster"-ük: [link]

(#101057) t72killer válasza Balion (#101055) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lesz az 0.1fő/1M-nak vagy 1/10milliónak is a kommersz MMR, DPT oltásoknál. Az elmúlt évekből egyetlen eset ugrik be, amikor egy immunhiányos kicsi belehalt a BCG-oltásba.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101058) Balion válasza bubuska10 (#101056) üzenetére


Balion
senior tag

Én is olvastam olyat az én véleményem szerint normális oldalakon, hogy akinek a szervezete már találkozott a coviddal, annak az első oltás is produkálhatja azt, amit másnak a 2. oltás.
Legalábbis mellékhatások terén.
Én nem tudom mi az igazság, ne kövezzetek meg! :((( Meg aztán nehogy ne vegye fel valaki a második oltást azért, mert már az elsőre reagált :D
Most perpill ezt a cikket találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#101059) freeknight válasza t72killer (#101054) üzenetére


freeknight
őstag

Milyen covid oltás az, aminek 5-10 fő/1 millió a mortalitása? UK-ben 18 millára jutott 7 trombózisos halál az Astrazenecára. Pfizerrel oltunk már annyi ideje, meg le lett oltva párszázmillió user, hogy kijelenthessük, nem veszélyesebb más kötelező gyerekoltásnál.
De fogyatékoskodjunk csak. Megtehetjük, mert a covid mortalitása csak 5% alatt van.

Egy ilyen gazdasági/egészségügyi összeomlást okozó vírusnál én nem pöcsölnék, kötelezően lövetném az oltást, az elutasítóknak meg lövetném az ólmot :DDD . Ha magasabb lenne a halálozás, nem igazán kéne ilyeneken vitatkozni, mindenki rohanna oltatni, elsőként a gyerekét.

(#101060) Reggie0 válasza t72killer (#101054) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, kb. 3.5 millio gyerek szuletik az USA-ban es nagyjabol 877 hal meg difteria+tetanusz oltas utan. Az inkabb olyan 250/1millio fo. Ebbol levonva a SID-et, feltetelezve, hogy az oltasnak nincs koze hozza(ez nem bizonyitott), akkor is kb. a fele.

[ Szerkesztve ]

(#101061) Balion válasza t72killer (#101057) üzenetére


Balion
senior tag

Bele halni az oltásba (inkább súlyos következményről beszéljünk, ne halálról) nálam kb. 6x nagyobb esélye van, mint, hogy belém csap a villám. Azért ezt nem érzem annyira yolo-nak.

[ Szerkesztve ]

(#101062) Reggie0 válasza Balion (#101061) üzenetére


Reggie0
félisten

Es gondolj bele, hogy ennel meg 3.5x tobb eselyed van kozuti balesetben meghalni. Szoval akkor ne is menj ki a lakasbol..

(#101063) Balion válasza Reggie0 (#101062) üzenetére


Balion
senior tag

Ha ki akarom maxolni parázást, az új rettegésem tárgya lehetne a spontán öngyulladás!

(csak viccelek, nehogy valaki komolyan vegye. Azt hiszem ezt 2021-ben oda kell írnom.)

[ Szerkesztve ]

(#101064) bubuska10 válasza Balion (#101058) üzenetére


bubuska10
senior tag

Köszi, ez tök hasznos volt számomra, holnap meg fogom mutatni valakinek. ;)

(#101065) t72killer válasza freeknight (#101059) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én itt 41-et látok.

#101060: ehhez van valami forrás? Milyenek az európai számok? USA nem 250x nagyobb Mo.-nál, valszleg lennének magyar esetek is a sajtóban, hogy "megölte a kötelező oltás a gyereket" :F

#101062: imádom ezeket a hasonlatokat. A "mennyi esélyed van közúti balesetben meghalni" sztori alapvető része a szombat hajnalban mattrészegen hazavezető bulis társaság, az ilyenkor sötét kabátban kivilágítatlan utcán átgyalogló KovátschJóska, a zebrától 30méterre átkelő Juliskanéni. Villámcsapás detto, leosztják rám is a statisztikai esélyt, amikor eszem ágában sincs viharos időben dombon focizni vagy hegyet mászni.

Egyébként a 16 alatti korosztályról volt szó, körükben mennyi is az éles covid mortalitása?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101066) Floyd80 válasza Balion (#101063) üzenetére


Floyd80
addikt

Volt egy ilyen X-akták epizód is. :DDD Fire (The X-Files) - Wikipedia

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101067) Reggie0 válasza Balion (#101063) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem szabad visszatartani a pukit.

(#101068) Madwe válasza t72killer (#101065) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez már a frissebb adat 28 millió főre.

(#101069) Reggie0 válasza t72killer (#101065) üzenetére


Reggie0
félisten

Forras: [link] Az egyeb halalokokat le kell vonni a reportbol termeszetesen, de nem lesz valami rozsas a helyzet ugy sem, nem fog 1/1M-ra kijonni.

[ Szerkesztve ]

(#101070) Cs1csó válasza freeknight (#101051) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen kb. ez a helyzet, gyakorlatilag ha nem foglalkoznánk ezzel a járvánnyal akkor simán 5% körüli halálozás lenne, az is döntően az idős és/vagy krónikus betegeknél. Emiatt sokan nem is foglalkoznának vele.
40-50%-os halálozásnál igencsak mindenki otthon kuksolna.

(#101071) Balion válasza t72killer (#101065) üzenetére


Balion
senior tag

Pont azt állítod, hogy a statisztikát növelik bizonyos viselkedési módok, körülmények, még életkor is.

Akkor az oltással összefüggő haláleseteket nézve nem ugyanez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#101072) Micsurin válasza Cs1csó (#101070) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És 1,5 év után megint eljutottunk majdnem az influenza szintre, azért ez a topik is tud valamit... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#101073) Cs1csó válasza Micsurin (#101072) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem követem régóta ezt a topikot de gondolom ki volt ez már tárgyalva, de tény, akárhogy csűrjük csavarjuk azért ez nem egy ebola, vagy fekete himlő stb. és a amikor bemondják a halálozási adatokat mindig hangsúlyozva van, hogy döntően idős, krónikus betegek. Lehet statisztikával ki lehetne mutatni, hogy kisebb az esélyed ebbe belehalni, mint rendszeresen biciklizni a budapesti forgalomban.

Ettől még oltatni kell,előbb vagy utóbb, a sok oltottsághoz köthető megszorítás is ezt az "oltási kedvet" fogja növelni.

(#101074) BalanceR


BalanceR
addikt

Az vakcinákról az n+1-dik videó:
Covid vakcinák egyszerűen by Zállatorvos
:C :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101075) Reggie0 válasza Cs1csó (#101070) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, vegulis tok jo lehet long covidtol szenvedni eveken at. Es az aztan a tunetmenteseknel is elojohet. Nem csak a halal az egyetlen negativ kimenetel.

Ha ugy vesszuk a novicsok se egy komoly mereg, nezd meg hanyan nem haltak bele. Igaz, agyverzest vagy egyebet kaptak esetleg lebenultak a maradek eletukre, de hat nem olyan halalos, akkor mar lehetne patikaban arulni, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#101076) Cs1csó válasza Reggie0 (#101075) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kifejtenéd, "long covid"
A szaglás és ízlelés elvesztésére, vagy a nehézlégzésre, köhögősére gondolsz vagy egyéb tartós tünetre.

Amúgy ha nem estem volna már túl rajta akkor bármelyikkel beoltatom magam, de mivel már túlestem ezért úgy vagyok vele, hogy "csak a legjobbal" az pedig jelenleg a Pfizer (akárhogy csürjük-csavarjuk, magyarázzuk stb. akkor is jelenleg az a "favorit" objektív és szubjektív okok alapján is)

(#101077) Micsurin válasza Cs1csó (#101076) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Summászva az előző hsz-eddel ez így egy kicsit azért:
Tehát ha nem húzol 7-est akkor biztosan nem húz senki sem 7-est vagy legalábbis elhanyagolható számú ember húz 7-est.

Ééértem azért sántít ez a logika.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#101078) Balion válasza Reggie0 (#101075) üzenetére


Balion
senior tag

Na igen, nálam sem az elhalálozástól való félelem volt az oka az oltás felvételének, hanem esetleges szövődmények kikerülése. Franc se akar ízeket nem érezni, meg csökkent tüdőkapacitást, meg ilyen fincsiségeket. Az legütősebb ok viszont még ezeknél is ösztönzőbb volt.

(#101079) Chesterfield válasza Cs1csó (#101076) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Szerintem a moderna menőbb.

[link] :DDD

(#101080) Reggie0 válasza Cs1csó (#101076) üzenetére


Reggie0
félisten

Van sok egyeb tartos tunet, neurologiai problemak(pl. vegtagok erzeketlensege novekszik), allando faradtsag, rossz alvas, gondolkodasi nehezseg, stb..

[ Szerkesztve ]

(#101081) Chesterfield válasza Reggie0 (#101080) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ezek alapján én vagy 5 éve postcovidos vagyok

(#101082) Reggie0 válasza Chesterfield (#101081) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem fekete/feher, ezekkel akar kigyogyult alkesz is lehetsz, vagy meg sok minden mas. Nem az okozatbol kovetkezik az ok, hanem forditva.

(#101083) t72killer válasza Reggie0 (#101069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, köszi. "Among death reports for which sufficient records were available for review, SIDS was the leading cause of death (48%)..." olvasgatva még a cikket, nem jutottam még addig, hogy a vizsgált 725 halálesetből hányat okozott ténylegesen az oltás. Az SIDS nem egyértelmű oltáskövetkezmény.

#101071: így van, az oltásfelvétellel egyfajta rizikócsoportba lép az ember, amiben kb akkora a rizikó, mint a teljes társadalomra számítva a villámcsapás rizikója. Személyesen az én villámcsapás-rizikóm viszont ennél kisebb, mert nem csinálok semmi olyat, amit a villámcsapás-szempontból magas rizikósok csinálnak (azaz egy alacsonyabb rizikójú csoportba tartozok, mint a számított "átlag").

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101084) Reggie0 válasza t72killer (#101083) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ezert is vontam le belole. De helybol van 100 undetermined, meg aztan a mellekhatasok sulyossabb formai ami halalhoz vezettek, szoval helybol 250/8=31.25-rol indulunk csak az undeterminedek alapjan.

(#101085) Narxis válasza Reggie0 (#101075) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sőt szívrohamot és agyvérzést is kaphat az átlag magyar 40 feletti, mégse rohannak az edzőterembe vagy szorul vissza a dohányzók aránya. Mindenre és az ellenkezőjére is van esély. :D

Thanos was right.

(#101086) Reggie0 válasza Narxis (#101085) üzenetére


Reggie0
félisten

Na jo, de az munka, az oltast meg beadjak, aztan kalap kabat nem kell foglalkozni vele joideig.

(#101087) Vesa válasza freeknight (#101051) üzenetére


Vesa
veterán

Jól mondod!

A tudomány a valóság költészete!

(#101088) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Az EESZT megint lehalt (korlátozottan érhető el). Nem hinném, hogy most túl lenne terhelve. Talán a 16-18 évesek időpontjait készítik elő? Esetleg újra megnyitják a lehetőséget a Pfizer foglalásra? Utóbbi esetben remélhetőleg kezdenek már valamit a kapacitással.

(#101089) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már használt, de újracsomagolt mintavevő pálcikákkal tesztelték az utasokat egy indonéz repülőtéren

"A rendőrség szerint Medan repülőterén akár 9000 utast is tesztelhettek olyan pálcikákkal, amelyeket előtte már használtak. Az állami tulajdonú Kimia Farma vállalat állítólag egy per előtt áll, amelyet utasok indítottak"

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101091) Rage47 válasza Tomikaa. (#101088) üzenetére


Rage47
veterán

jól sikerült a karbantartás, már nem lehet időpontot foglalni :D visszadob az elejére

[ Szerkesztve ]

(#101092) perempe


perempe
addikt

Johnson & Johnson reklám (NBA)
Nem tudni, hogy mikor játszhat újra.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#101093) Asbee válasza perempe (#101092) üzenetére


Asbee
veterán

Miért kell mai napig azon meglepődni, ha valaki pozitív lesz oltás/oltások mellett?

[ Szerkesztve ]

(#101094) Vesa válasza perempe (#101092) üzenetére


Vesa
veterán

Az oltás nem attól véd meg, hogy elkapja a fertőzést, hanem attól, hogy megbetegítse! Egy IQ bajnok a csávó...

A tudomány a valóság költészete!

(#101095) perempe válasza Vesa (#101094) üzenetére


perempe
addikt

Lee beteg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#101096) Vesa válasza perempe (#101095) üzenetére


Vesa
veterán

Az oltásoknál a megadott hatásfok az enyhe/közepes lefolyású betegség elleni védelemre van megadva. Tehát ha kapott egy olyan oltást, aminek mondjuk 80% a hatásfoka, akkor még beleeshet a 20%-ba, akinél enyhe/közepes lefolyású betegség azért végigmegy. Vagyis teljesen normális jelenség. Senki nem garantál 100% védelmet, olyan vakcina nem létezik. Itt az a lényeg, hogy ha valaki elkapja a fertőzést, akkor oltás nélkül mondjuk belehalna, oltással viszont megússza egy kis lázzal és levertséggel.

A tudomány a valóság költészete!

(#101097) Stanlee válasza #20749568 (#101024) üzenetére


Stanlee
őstag

Tegnap este megfaradtam az oltas utani hajtasban. Miutan a hazidoki kozolte, hogy nem olt, vegigneztem az osszes helyi haziorvos oldalat, csak a sajat betegeiket oltjak. Akiknek az oldalan hetfon meg lehetett elojelentkezni oltasra, ott mar felfuggesztettek a jelentkezesi lehetoseget.

Egy idore most hagyom nyugvopalyan az egeszet, majd egyszer szolnak, hogy mehetek valahova oltatni, addig meg elleszek az en kis vilagomban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101098) lacos001 válasza Stanlee (#101097) üzenetére


lacos001
senior tag

Németországban két vakcina után mindenki visszakapja az életét

Igenigenigen...
Nanehogymár a nyikhaj kisb**i bankár szabja meg nekem, hogy mit nyomhatnak belém, felülírva az "orvosi" ajánlást.
Az összes *** ******** bekaphassák.

22:02kor nekünk tilos a partra kimenni a háztól 30 méterre, én-gyerek-feleség mindenkitől távol, de a szomszéd Burgerfelder néni minden gond nélkül kicsattoghat a járókeretével. Igaz, ő védett. Védett éeééted :DDD

Azért nehéz űberelni a világ legjobb parodistáinak is ezt...
Én szar szemét a családommal együtt se covidosok nem voltunk még (igazoltan), se nem jut szuri. Hiába kellene feleségnek meló miatt (ha kérné is), nincs. Hiába kellene nekem a Gruppe 2 miatt (ha kérem is), nincs.
Kérem kapcsolja ki....

[ Szerkesztve ]

(#101099) Angelina87


Angelina87
tag

http://www.atv.hu/belfold/20210504-kariko-katalin-megbanta-hogy-reagalt-a-kormany-tablazatara-ami-osszevetette-a-vakcinak-utani-halaleseteket?fbclid=IwAR2PcvMG7lV9pw1XxM3xe9kO8tTbi6Fmf-gl1i8GVme1yV6KFJ7WANPA2MY

Nem olvastam végig vissza, elnézést, ha volt már... Elég jó esélyekkel indulunk a mutánsok ellen, lehet nem lesz 4. hullám??? vagy felejtsem el a bizakodást?? :U

" A világon vendég vagyok."

(#101100) Stanlee válasza lacos001 (#101098) üzenetére


Stanlee
őstag

En mindig is optimista voltam, foleg, hogy mar majusban kaphatok oltast. Amire nem szamitottam, az az, hogy a haziorvosi oltas kaoszba es szervezetlensegbe fullad.

Duplaoltas AZ oltottaknak szopo, mivel aki ezen a heten es jovo heten kap AZ-t, az ha betartjak a 12 hetes szunetet, leghamarabb augusztus vegen kapja vissza a "szabadsagot". Szoval azert is vezettek be szerintem a priorizalas feloldasat AZ-re, mert emiatt sokan nem valasztjak az AZ-t. Egy mRNA-s oltassal meg mindig nagyobb eselye van az embernek jelenlegi szabalyok szerint akar julius vegeig is elernie az ahitott szabadsagot.

Aweriot is irta, most tett a Mutti a szavazobazisanak egy nagy szivesseget, mivel 60 alatti szavazok kozott nagyon szarul allnak, legalabb az oregeket bezsakolja.

En a helyetekben csapatnek ki a partra, lexarom a szabalyokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.