Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101951) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Kőkemény kapitalista alapon megy a bio-gazdálkodás is, tehát felesleges azon vitázni, hogy mennyit lehet megtermelni és milyen csoportoknak. :)

Ha most hirtelen senki nem enne szemét kaját, akkor itthon nem árulnának ilyeneket, de mivel van egy jókora szegény réteg akik csak ezt engedhetik meg maguknak, veszik. Tehát van rá igény, akkor árulva is lesz...
Ez egy baromi összetett rendszer és a jelenlegin is tuti lehetne javítani.

Magyaországon és általában a jelenlegi nyugati világban nagyon rosszul állunk hozzá az egészséghez, ez meghatározza a táplálkozást, mozgást, szabadidő tevékenységeket, munkát mindent....
Az egészség és gyógyszeripar pedig könyörtelenül kihasználja ezt. :)

(#101953) PuMbA válasza Floyd80 (#101936) üzenetére


PuMbA
titán

"Merkely saját történetével is érvelt emellett: miután átesett a koronavírus-fertőzésen, 2,5 egységnyi antitesttel rendelkezett, és nem kapta el újra a kórokozót. Ugyanakkor találkoztunk olyannal, akinél az oltás több ezres nagyságrendű antitestszámot váltott ki, mégis beteg lett. "

Felesleges mérni akkor :DDD

(#101954) bubuska10


bubuska10
senior tag

Egy koronavírust óriási nagy szerencsével túlélő 70 körüli, magányosan élő nő (nagyon távoli rokon, akivel a névadóm óta nem találkoztam) szeretné magát beoltatni, mert fél, hogy legközelebb ha elkapja nem fogja túlélni. Nehézkes a mozgása (idős, elhízott), jogosítványa, autója nincs, a tömegközlekedést szeretné hanyagolni. Egy kisvárosban él, kb. 60 km-re a megyeszékhelytől, ahová az időpont foglalásos oldalon tudnának neki foglalni oltást. De abba a kórházba lelki okok miatt nem megy el, mert a férje ott halt meg egy fél éve COVID-ban...
A faluban van háziorvos, és kb. 3 percnyi sétálásnyira van a rendelője. Hogy regisztrálhatna időpontot oda? Hogyan jutna el oda a vakcina? Állítólag most Astra Zenecával tudnák is oltani, de az öreg lány a trombózisos lába miatt tart az Astrától. Meg ő szokott utazni Kanadába évente egyszer (ott élnek a fiáék), úgyhogy lehet, hogy neki is Pfizer kéne.

[ Szerkesztve ]

(#101955) Z.É.T. válasza bubuska10 (#101954) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Kanadában a Pfizer és Moderna mellett a Janssen és az AstraZeneca (+Covishield) is megy, emiatt nem lenne kizáró tényező.

Ha regisztrálva van a rendszerbe, akkor hívja a háziorvosát, hogy nem tud/akar oltópontra menni és Pfizer / Moderna vakcinát (esetleg Janssen/J&J) szeretne. Előbb utóbb hívni fogják, de tudjon róla a háziorvosa!

(#101956) Gubu0101 válasza Z.É.T. (#101955) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én regisztráltam és rá 2 hétre hívott a háziorvosom,hogy van időpontja és tudna is oltani.
Ő mondjuk házhoz megy mindenkinél itt a faluban.
Szerintem ilyenkor,ilyen kis községekben megy automatikusan a háziorvosnak az illető regisztrációja.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#101957) feri1014 válasza #20749568 (#101942) üzenetére


feri1014
senior tag

Amikor egy ember csak tényként felböfög valamit és a kinyilatkoztatását el kell fogadni csak mert, aztán a miért kérdésre a választ módszeresen elkerüli, amögött nemhogy tudás nincs, de egy védhető érvrendszer sem. Ignorálni kell a trollkodását és csak megunja, hogy nincs, aki szórakoztassa.

(#101958) BalanceR válasza FrezeR (#101952) üzenetére


BalanceR
addikt

Az ilyen fejlesztéseket már nagyon régen várom, ha a technika elég olcsóvá és biztonságossá válik, nagyon sok életet menthet meg.
Tegyük fel van egy ilyen a bőr alatt, amikor dokihoz mész, odatart pár percig valamit, és azonnal van Pulzus, vérnyomás, vércukorszint, testhő, kisvérkép, ekg adat, nem kell több körös labor, vérvétel várakozás....
Az Okoseszközök már most is életet mentenek (pl az apple órájában az EKG már többször jelzett előre észrevehetetlen, de akár halálos szívműködéseket).
Már most is kapható olyan PRO "okos óra" ami az adatokat akár real time fel tudja tölteni egy felhőbe, amit a kezelőorvosod bármikor lehívhat.
Ettől a jövőtől nem félek, viszont attól, hogy a tudatlan, tanulatlan, konteófüggők 5g tornyokqt gyújtogatnak attól kiráz a hideg.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101959) Micsurin válasza lacafaca (#101941) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ettől csak az a viccesebb, hogy ez általad került leírásra. :DDD :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#101960) Floyd80


Floyd80
addikt

Tömegrendezvényen augusztus végéig nem lehet részt venni védettségi igazolvány nélkül - ennyit osztott meg péntek délután Magyarország Kormányának Facebook oldala. Meg egy képet egy védettségi igazolványról.

Tüntikézni akkor lehet majd?

Fogadjunk, hogy a választáshoz is kell majd igazolvány, ha lesz egyáltalán.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101961) Reggie0 válasza -Skylake- (#101905) üzenetére


Reggie0
félisten

"One of the things you learn after years of dealing with drug people, 'is that you can turn your back on a person, 'but never turn your back on a drug."

(#101962) radi8tor válasza Floyd80 (#101960) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem Rusvai mostani nyilatkozatai lepnek meg. Na nem mintha adnék a szavára (tudjuk hol volt covid előtt), de azért ez hogy mostanában azt szajkózza meglesz a nyájimmunitás Magyarországon… :U
Ma meg azt mondta a beoltottaknak nem kell maszkot hordaniuk. Indulhat a verseny az 5%-ért aki elkapja oltottként is a nyavalyát.

⭐ Stella

(#101963) Reggie0 válasza radi8tor (#101962) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, azert az utcan, ha nincs tomeg elegge eselytelen amugy is elkapni.

(#101964) BalanceR válasza Floyd80 (#101960) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát ahogy nézem a sarlatánok (gödény, pócs, tamasi, lenkei, fórizs) most 23-án megint mindent elsöprő tüntit szerveznek a hősők terére... Mert a vakcinák miatt már több százan meghaltak Magyarországon ( szerintük) és a kártya sem tetszik nekik...
Biztos megint több lesz a sajtós, meg turista, mint a tüntető

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101966) radi8tor válasza Reggie0 (#101963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Define: nincs tömeg.
Jártál-e este a belvárosban?

⭐ Stella

(#101967) Reggie0 válasza radi8tor (#101966) üzenetére


Reggie0
félisten

Itt nalunk az utcaban mostanaban sincs tomeg, megis kell a maszk.

(#101968) daneel_hu válasza Floyd80 (#101960) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Fogadjunk, hogy a választáshoz is kell majd igazolvány, ha lesz egyáltalán."

Eddig is vót'. :D
Arra leszek inkább kíváncsi, mi lesz akkor ha megint veszít az ellenzék? Most éppen majd mi lesz a magyarázat? ;]

[ Szerkesztve ]

(#101969) radi8tor válasza Reggie0 (#101967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Véleménybubi.
Amúgy szerintem az szól az általános maszkviselési szabályok mellett, hogy nehezebb kibújni alóla vagy elfeledkezni róla. Ha engedi a nem viselést akkor simán leveheti bárki a maszkot, senkinek nincs kapacitása 6 millió közlekedőt igazoltatni.

⭐ Stella

(#101970) Cs1csó válasza radi8tor (#101969) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#101971) Reggie0 válasza radi8tor (#101969) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem velemenybubi, hanem teny. En azt irtam, hogy ha nincs tomeg akkor eselytelen az utcan elkapni, majd te erre jottel azzal, hogy dehat a belvarosban tomeg van. Igen, ezert kezdtem azzal, hogy ha nincs tomeg...

[ Szerkesztve ]

(#101972) radi8tor válasza Reggie0 (#101971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az elkapás miatt hoztam fel a dolgot hanem a kivételezés miatt.

⭐ Stella

(#101973) Reggie0 válasza radi8tor (#101972) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet teruletenkent is szabalyozni, mint ahogy volt is ra pelda. Tok felesleges maszkozni, ha egyedul vagyok az utcan.

(Amugy egyedul, gyalogosan, 1.5 metert tartva most sem kotelezo a maszk.)

[ Szerkesztve ]

(#101974) bubuska10 válasza Z.É.T. (#101955) üzenetére


bubuska10
senior tag

Köszi a válaszaitokat, továbbítom. Két dolog még ezzel kapcsolatban: a háziorvos ezek szerint akkor látja ha regisztrálva van? Hol lehet megnézni, hogy Kanadában, USA-ban, vagy így Európa szerte melyik vakcinák az elfogadottak? Tök érdekes lenne megtudni. :)

(#101975) Cs1csó válasza Reggie0 (#101971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esélytelen, még a kötelezőt sem tartják be az emberek. Sőt a maszk viselése is lehet visszatartó erő arra, hogy ne menjen az ember sehová már aki nem szereti a maszkot.
A járvány ellen egyetlen "csodvegyver" van az pedig az oltás minden ezen kívüli megoldás csak csökkenti a terjedést. Ez ilyen egyszerű.

(#101976) Cs1csó válasza bubuska10 (#101974) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utazgatás miatt érdemes "biztosra" menni az pedig a Pfizer. Annál nem hiszem, hogy van "elfogadottabb"

(#101977) Reggie0 válasza bubuska10 (#101974) üzenetére


Reggie0
félisten

Pfizer mindenhol elfogadott.

(#101978) bubuska10 válasza Reggie0 (#101977) üzenetére


bubuska10
senior tag

Igen, egyértelmű hogy Pfizer a legjobb, csak mivel adagolva oltanak vele fennáll a veszélye, hogy még hetekig nem lesz oltás. Pl. Június közepén jön az 1., július közepén a 2. oltás, utána megint hetek elmennek míg megjön a kártya... Oszt vége van a nyárnak. :D Engem most vmi táblázat szerű oldal érdekelt volna ahol van az országnév meg hogy milyen vakcinával lehet bemenni, de ilyet nem nagyon találtam.

(#101979) Reggie0 válasza bubuska10 (#101978) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat,
a) most varsz par honapot a pfizerre,
vagy
b) beoltatod magad valami massal, amivel bizonytalan, hogy beengednek. Viszont ha nem engednek, akkor helybol 1.5-2 evig nem lesz eselyed masik oltast kapni, amivel beengednenek, mert mar be vagy oltva.

Egyenfuggo kinek melyik a nagyobb kockazat.

(#101980) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Másfél hete oltottak Astra Zenecaval, nincs vele gond. Tökéletesen működik a chip is benne, ma már a Praktikerben és a Lidlben is azzal fizettem. :) Csak fura, hogy a vállamat kell a kártya olvasóhoz érinteni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#101981) Cs1csó válasza bubuska10 (#101978) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Reggie0

Várj a Pfizer-re, mész ősszel.

(#101982) Floyd80 válasza bubuska10 (#101978) üzenetére


Floyd80
addikt

Places where vaccinated people can travel: See the updated list (cnbc.com)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101983) lacafaca válasza daneel_hu (#101968) üzenetére


lacafaca
őstag

ijjnye...há nem megint elkúrtuk :W :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101984) laszlohu válasza radi8tor (#101962) üzenetére


laszlohu
addikt

Már a mai naptól is bevezethetnék, hogy ne kelljen maszkot viselni, minek várni vele.

(#101985) fatal` válasza Reggie0 (#101979) üzenetére


fatal`
titán

"Viszont ha nem engednek, akkor helybol 1.5-2 evig nem lesz eselyed masik oltast kapni"
Forrás?

Az igen durva lenne, főleg, hogy valószínűleg annyi ideig nem védenek a mostaniak. Szerintem 1,5-2 év múlva már magánúton is lehet majd oltatni.

(#101986) Citroware válasza zilazil (#101917) üzenetére


Citroware
addikt

Ez mennyire valid, mennyire megbízható, vannak-e még más források, amik szintén ezt támasztják alá?

(#101987) Reggie0 válasza fatal` (#101985) üzenetére


Reggie0
félisten

Mekkora sebesseggel ment a mostani oltas kiosztasa? 100k/het elso oltas az 52het/ev mellett kb 2 ev.

(#101988) Floyd80


Floyd80
addikt

Keddig várja a kormány a javasaltokat, hogy hány kórházat lehet bezárni az országban - 444

Dr. Kunetz Zsombor MBA2 hours ago
Kedden 11-kor már meg is lesz az egészségügyi reform, kórház és rendelő bezárásokkal.
Az meg egyébként teljesen mindegy, hogy egy adott régió, kistérség milyen igényekkel tud működni, majd eldönti Magyarország mindenkori legalkalmatlanabb minisztere azon szakmai kollégiumok segítségével, amelyek vezető tagjait ő maga nevezte ki.
Teljesen szétverték az egészségügyi ellátórendszert a jogállási törvénnyel, így kórházakat, rendelőintézeteket kell bezárni. Ezt meg nem szakmai alapon, hanem ötlettszerűen, az igényeket nem ismerve a kialakult mutyik mentén teszik meg.
Akkor lehet kapacitásokat megszüntettni, ha előbb gondoskodnak annak valamilyen szintű helyettesítéséről.
Így a következő 15 évre annak a reményét is el lehet venni, hogy egyszer felépülhet egy európai színvonalú egészségügyi ellátórendszer.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101989) laszlohu


laszlohu
addikt

Én is elolvastam a fent linkelt fb bejegyzést, azt írja, hogy amióta viseli a maszkot nem volt herpesze,

erre én azt mondom, hogy amióta hordom a maszkot, azóta olyan bőrproblémáim vannak az arcom azon részén, ahol érintkezik a maszkkal,mint soha azelőtt,

Pro és kontra

(#101990) radi8tor válasza laszlohu (#101989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szemproblémákról nem beszélve… a kilélegzett párás levegő a gombák melegágyát hozza létre a szemhéjon.

⭐ Stella

(#101991) Reggie0 válasza laszlohu (#101989) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nem tud a szajaban turkalni vagy random embereket lesmarolni :D

(#101992) BalanceR válasza laszlohu (#101989) üzenetére


BalanceR
addikt

Most hogy így mondod, a herpesz engem is elkerült a maszkozás óta, pedig évente egyszer meglátogatott korábban, illetve tavaly az allergia Is nagyon enyhén érintett sőt pár éve ilyenkor már toltam az antihisztamint...
Tény, hogy nem egyformán viseljük, meg néha látok olyan maszkokat amik amiktől a hányinger kerülget.
Tegnap egy formán egy sima orvosi ami konkrétan rojtos fekete volt.(Valaha fehér, vagy kék lehetett) szerintem az első hullám óta azt hordta, és evéshez, cigizéshez sem vette le.... :((

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#101993) Coyot válasza radi8tor (#101990) üzenetére


Coyot
őstag

Meg kell tanulni a maszkot is hordani. Ha felfele atjon a levego regen rossz. Bar nem hallani tomeges szemgombasodasrol szoval ezugyben vannak ketsegeim, vagy csak kepes a tobbsef jol hordani a maszkot...

Má' nem

(#101994) Madwe válasza Coyot (#101993) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, pedig mindegyiknél átjön kb. Rágózz maszkkal, ha nem csípi a szemed jól hordod :)

(#101995) radi8tor válasza Madwe (#101994) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy vegyél fel egy szemüveget. Rögtön bepárásodik.

⭐ Stella

(#101996) Cs1csó válasza BalanceR (#101992) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kék orvosi maszk ami már kiszőrösödött, na az a kedvencem. Ezért is lenne hiábavaló döntés elrendelni azt, hogy pl. csak FFP2-es maszkban lehessen közösségi helyeken tartózkodni mert tuti lenne aki hetekig hónapokig hordaná ugyanazt a maszkot. Annál még a hetente kimosott textil maszk is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#101997) Ringman válasza Floyd80 (#101988) üzenetére


Ringman
nagyúr

Így a következő 15 évre annak a reményét is el lehet venni, hogy egyszer felépülhet egy európai színvonalú egészségügyi ellátórendszer.

fel fog épülni, csak magánegészségügynek fogják hívni.

(#101998) Madwe válasza radi8tor (#101995) üzenetére


Madwe
nagyúr

Maszk magasan orrnyeregre fel, szemüveg csustkára hátratolva, levegő csakis orron ki, nem szájon: nincs pára :) legalábbis napszemüveggel nekem bejött :)

(#101999) radi8tor válasza Madwe (#101998) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerencsére nem vagyok szemüveges, de a csúcs idején 1-2x felvettem az átlátszó védőszemüveget mert akkor még nem volt létszámkorlát és eléggé para volt csúcsidőben bemenni soppingolni. Na akkor lepődtem meg rajta milyen technikás felvenni FFP3-at anti-fog módban.

⭐ Stella

(#102000) Hieronymus válasza Cs1csó (#101996) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A kék orvosi maszk ami már kiszőrösödött, na az a kedvencem."

Az a szőrösödés szűri legjobban a nano méretű cseppekben mozgó vírusokat. Az FFP2 maszk t rétege között is ilyen anyagréteg van, a szövet helyett.

Ennél sokkal rosszabb a maszk "szabálytalan" viselése, amikor a maszk és az arc között áramlik a levegő.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.