Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102601) perempe válasza laszlohu (#102595) üzenetére


perempe
addikt

+1

27 hete volt az utolsó koncert Magyarországon - Berezovskyval a két Liszt zongoraverseny, ott voltam. A Zeneakadémián nem lesz mostanában látogatható koncert.

Hetente többször utaztam fel koncertekre, közel 5 órát utaztam egyért. Csak egyszer betegedtem meg enyhébb tünetekkel, ha jelenlegi tudással mentem volna neki, akkor valószínűleg meg se kottyant volna.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102602) -Mosquito- válasza lacafaca (#102554) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szuper! Te melyik országokba utazol? :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#102603) Elektrosokk válasza HellGreg (#102588) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Feketegomba?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102604) Rage47 válasza racskobalazs (#102600) üzenetére


Rage47
veterán

Első oltás? Nálam semmi nem volt csak karfájás.

(#102605) Cs1csó válasza this is life (#102565) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg arra sem, mert még mindig alig van fél tucat egy tucat vakcina és több ország is vesz és sok ki is posztolja hogy mennyiért mennyit vett tehát ciki amikor mi akármelyik keletiből 2-3x-os áron vásárolunk.

(#102606) Ringman válasza Cs1csó (#102605) üzenetére


Ringman
nagyúr

a drágán vett vakcina a nemzeti szuverenitásunk záloga!

(#102607) Elektrosokk válasza -Mosquito- (#102602) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én már nézegetem Grúziát, mindig is akartam menni, remélem nyáron összejön.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102608) pvt.peter válasza Ringman (#102408) üzenetére


pvt.peter
őstag

Már eltelt 5 nap, de még mindig nem vagyunk benne a rendszerben, mint karantén kötelezettek.

És tünetünk sincs párommal :DDD úgy tűnik fals pozitív volt a teszt,
vagy azok közé tartozunk, akik tünetmentesek.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#102609) envagyok


envagyok
veterán

2. Modernát kaptam ma oltóponton.
Jól megszivattak.
Direkt vittem magammal angol magyar oltási igazolást, hátha nincs nekik.
Szerintetek kitöltötték?
Hát nem.
Eligazítóban: ma még nem adnak oltási igazolást, talán holnap.
Aki oltott: menjek az adminisztrációba, sürgős esetben talán?? megírják
Adminisztráció : nem írnak ma, különben is a netről Letöltött nem jó. Menjek vissza Kedden

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#102610) Hieronymus válasza envagyok (#102609) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mivel a héten megegyzetek az EU tagországok, minden igazolást újból ki kell majd adni.
Nagyjából kettő hétig a második után, amúgy sem fogadják el több országban.
Ha nem akarsz utazni, ne erőltesd a papírt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102611) t72killer válasza Hieronymus (#102610) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nagyjából kettő hétig a második után"

Fantörpikus, tehát nyári szünet vége után lehet utazni. Az €urokratákat se az eszükért szeretjük :W .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102612) rushty válasza envagyok (#102609) üzenetére


rushty
senior tag

Melyik angol nyelvű oltási igazolás a jó?

Revolut meghívó pü-ben

(#102613) Hieronymus válasza t72killer (#102611) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Negatív tesztel is lehet utazni.
Az immunitást csak a teljes védettség kialakulásától kezdve lehet számolni. Ettől kezdve csekély az esély a továbbfertőzésre. (Nyilván előfordulhat, hogy "benyeled" a vírust. Jobb esetben tünetmentesen. Horst Seehofer a második oltás előtt pozitív rutintesztet nyomott. Azt mondta semmi tünete sincs a fertőzésnek.

Nekünk szerdán szüntették meg a kötelező teszteket. Volt amikor heti három tesztet kellett csinálni. Mostanában csak heti kettő volt az adag. (Márciusban megkaptam mind a két oltást.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102614) envagyok válasza Hieronymus (#102610) üzenetére


envagyok
veterán

Ausztria angol vagy német nyelvűt kér, és az első oltás után 3 héttel lehet menni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#102615) racskobalazs válasza Rage47 (#102604) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Igen, első. Ha jól hallottam a második után lesz még egy fokkal kellemetlenebb

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#102616) lacafaca válasza -Mosquito- (#102602) üzenetére


lacafaca
őstag

maradok a seggemen...jó helyen vagyok itt...szép ország ez még kismillió felfedeznivalóval ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102617) Hieronymus válasza envagyok (#102614) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen. Némi megkötéssel.
Eine Impfung gilt ab dem 22. Tag nach der Erstimpfung für maximal 3 Monate. Nach der zweiten Teilimpfung verlängert sich die Gültigkeit um weitere 6 Monate. Bei Impfstoffen, die nur eine Impfung erfordern, gilt diese ab dem 22. Tag.

Az első oltás utáni 22 napon válik érvényesé az oltási igazolás. Az érvényessége lejár az oltástól számított harmadik hónap végén. A második oltás 6 hónappal hosszabbítja meg az érvényességet. Ha csak egy oltás szükséges, akkor a 22. napon válik érvényessé az igazolás..

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102618) daneel_hu válasza perempe (#102601) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne is mondd.
Tavaly Rachmaninov Piano II kimaradt a rohadt covid miatt áprilisban. Vagyis a koncert maga maradt el. :(((
Sajnos nem sokan tudják eljászani...
Pécsre mentünk volna párommal, azóta is utalják a törölt szállásfoglalásunkat. :D

(#102619) Narxis


Narxis
nagyúr

Van egy csomó Pfizer időpont de inkább nem foglalok. Sajnos nem merek. Anyukám szenved a Moderna után. Én inkább ezt kihagyom. :(

Thanos was right.

(#102620) bandus válasza Narxis (#102619) üzenetére


bandus
veterán

most komolyan egy fel napnyi laz lehetosege miatt kockaztatoda hosszutavu egeszsegedet, meg veszel a nyakadba egy csomo kellemetlenseget, ha el akarnal menni uszodaba meg kulfoldre? :F en sajna elkapkodtam a szputnyikot, sokkal jobb lenne most a pfizert kapni de mar ez van :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102621) Elektrosokk válasza Narxis (#102619) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szerintem ne hagyd ki! Barátnőm múlt hét pénteken kapta, enyhe tünetei voltak hőemelkedés meg a helyét érezte, este minimális hidegrázás.

Én tegnap kaptam modernát, ugyanazok a tünetek, talán nálam jobban jelentkeztek.
Illetve aznap oltás után viszonylag hamar beudugult az orrunk...

Szerintem sok esetben az ember fejben ráerősít az oltási reakciókra.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102622) t72killer válasza Hieronymus (#102613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fizeti valaki a teszteket? Mert ugye akkor lenne a híres "egyenlő elbánás". Nem megrögzött antiwaxxerek tesztjeit, hanem azokét, akiknek a rendszer töketlenkedése miatt esélyük sincs második adagra szeptember előtt.

UK belépés: 1db antigén a kiindulási országban = 10eHUF/fő, érkezés után 2+8.napi csomag = 100-200£/fő. Szorozd ezt fel egy végre hazalátogató 4tagú családra vagy egy végre kilátogató nagyszülőpárra. Tavaly nyáron, de még idén januárban se volt ez a lenyúlósdi.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102623) Narxis válasza bandus (#102620) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én csak edzőterembe mennék de lehet csak szeptemberig kell kibekkelni aztán már nem kell sehova se az oltási kártya.

Thanos was right.

(#102624) flash- válasza lacafaca (#102429) üzenetére


flash-
veterán

h1n1? kérdehztem a háziorvsom senkit sem ismert aki megkapta volna(és én sem), ő covid oltáspárti, és mégis mondta az a h1n1 az egy felfújt kis virus volt..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#102625) laszlohu


laszlohu
addikt

A zenés táncos jelzőt pontosították, és ezért ha te egy székben ülsz, és a helyedet el nem hagyod,
Az nem minősül zenés_táncos jelzőnek, mind2 - re más szabályok vonatkoznak, mármint, pl. A diszkóra, vagy egy színházi előadásra.

(#102626) daneel_hu válasza Narxis (#102619) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Van egy csomó Pfizer időpont de inkább nem foglalok. Sajnos nem merek. Anyukám szenved a Moderna után. Én inkább ezt kihagyom. :("

Nem akarlak rábeszélni, de...
Sajnos végigment rajtam a covid is, később Sputnik V-t kaptam.
Sputnik V második dózisa kemény volt... de...

Sputnik V második dózis 1,5-ös a skálán.
Amennyiben a Covid volt a 10-es.

Hibás a döntésed. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#102627) Narxis válasza daneel_hu (#102626) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó akkor majd még gondolkodom rajta.

Thanos was right.

(#102628) laszlohu válasza flash- (#102624) üzenetére


laszlohu
addikt

Én anno beadattam a h1n1 et, annak tényleg nem volt semmilyen mellékhatása.

(#102629) Hieronymus válasza t72killer (#102622) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Fizeti valaki a teszteket?"

Nyilván az fizeti, akinek érdeke vagy haszna a ködös Albionba történő belépés. Amúgy is EU-n kívüli ország.
Ha csak nézelődés okán történik a belépés, akkor a nézelődő fizet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102630) daneel_hu válasza Narxis (#102627) üzenetére


daneel_hu
addikt

A covid sokkal szarabb, sokkal sokkal szarabb...
És nekem még középszar tüneteim, szövődményeim voltak, mázlim volt...
47 éves, sportos, rendszeres mozgó, egészségeses élő – relatíve – ember vagyok. Heti 3db tenisz, jelenleg másodosztály, és nem senior, tehát fiatalokkal is meccsezem. :D

Egy 55 vagy 60 felettit ha keményen lekap ez a betegség, akkor az odabasz, elhiheted.
Nekem nem volt tüdős, szíves tünetem... mákom volt.

[ Szerkesztve ]

(#102631) S110rgyuri válasza Narxis (#102619) üzenetére


S110rgyuri
csendes tag

Nyugodtan menj. Mi is átestünk a betegségen 2 hónapja, tegnap oltattuk magunkat pfizerrel. Semmi mellékhatás. Pedig azt mondják, aki átesett, annak az első után kellemetlen, aki nem esett át, annak a második után.
És mi is a kártya miatt, mert a háziorvosunk elcseszett valamit, és nem kerültünk be a kártyatendszerbe.

(#102632) zilazil válasza Narxis (#102619) üzenetére


zilazil
senior tag

Mi a baja anyukádnak? Én is Modernát kaptam, aznap semmi sem volt, másnap hőemelkedés és karfájás, de egy nap alatt elmúlt.

(#102633) Narxis válasza zilazil (#102632) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tegnap kapta és 11 óra óta nagyon fáradt lett, 38-as láz, gyengeség, levertség, de ki tudja még mi lesz éjszaka. Pedig ő kb. sose volt lázas. Na mindegy, hát nem tudom mi legyen.

Gyuri: én átestem, de még az original-on szóval nekem kb. akkor pokol lesz. :F

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#102634) t72killer válasza Hieronymus (#102629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nézelődőt sajnos nagyon nehéz megkülönböztetni a végre 1év után nagymamáját meglátogató unokától. De erre tényleg kitalálhatnának valamit.

Egyébként az is már a hullarablás kategóriát súrolja, hogy ugye múlt hétig csak szigorúan indokolt esetben lehetett utazni: ha valaki saját rokonát temetni ment haza, attól ugyanúgy beszedték a tesztpénzt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102635) S110rgyuri válasza Narxis (#102633) üzenetére


S110rgyuri
csendes tag

Tudom. Kb az eleje óta kisebb-nagyobb kihagyásokkal követem a topicot. Te voltál a topic első hősi túlélője😃
Ezért is merem ajánlani az oltást.
A másik: az ismeretségi körömben a modernát kapóknál majdnem mindenki mellékhatásokkal kűzdött, akár 3-4 napig, mindkét dózistól. Pfizer esetében ez elenyésző, aki megszenvedi, annak is max egy nap.

(#102636) zseko válasza Narxis (#102627) üzenetére


zseko
veterán

Úgy mondják (úgy tudom), hogy az oltás kisebb tüneteket okoz, mint a covid. Én átestem rajta, inkább az oltást válaszd. Tíz napig volt láz+hőemelkedés (első 5 nap 38.5°C, a második 37.5°C), hidegrázás, szem-, fej-, mellkas-, torokfájás, stb, a 'maradéka' pedig az egy idő után egyre erősebb mellkas és hátfájás, ha hidegebb környezetben vagyok (amit én nem érzek amúgy hidegnek, és régen meg se kottyant, most meg kell a pulóveren kívül még egy plusz mellény is 20 fokban is), és reflux. Az enyhe pszichikai zavar, és hogy pl. alvásnál is kell, hogy fény legyen, már a legkevesebb.
Én ma adattam be az első Pfizert, meglátjuk milyen lesz. Eddig semmi extra, legalábbis nem jobban, mint amit a post-covid okoz. Mamám 84 éves lesz idén, ő is ezt kapott, a másodikat érezte meg jobban, annál fájt a válla is, de nem lett különösebb gondja egyiknél sem. Ha fejfájással és hőemelkedéssel letudom, még az is jobb, mint amit a covid okozott.

HR24.hu

(#102637) Narxis


Narxis
nagyúr

Sajnos elfogytak az időpontok, ez gyors volt. :Y

Thanos was right.

(#102638) ivana válasza Narxis (#102633) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor miért nem kínai? Annak kb. nincs mellékhatása, ahhoz képest annyival nem gyengébb. Főleg ha már voltál covidos.

(#102639) Maist válasza Narxis (#102619) üzenetére


Maist
senior tag

Én ma délben kaptam Modernát. A beadás után egy órával kezdődő, nagyon enyhe fájdalmat érzek csak az oltás helye környékén, ha mozgatom a karom. A fájdalom jellege, erőssége nem változott azóta. Egyebet nem vettem észre.

(#102640) Narxis válasza ivana (#102638) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos az eléggé zsákbamcska. Ki tudja mi van benne. Kici, óccó(nekünk a közvetítő cég miatt nem annyira). Mint a közismert viccben, kínai étterem. Mi az? Csirke? - Nem, kutya. -Kutyát nem szabad felszolgálni! -Akkor csirke! ... :)

Thanos was right.

(#102641) rushty válasza ivana (#102638) üzenetére


rushty
senior tag

Politikai okokból :D

Revolut meghívó pü-ben

(#102642) Narxis


Narxis
nagyúr

Lesz még Pfizer?

Thanos was right.

(#102643) zilazil válasza Narxis (#102642) üzenetére


zilazil
senior tag

Simán lesz, türelem.

(#102644) zseko válasza Narxis (#102642) üzenetére


zseko
veterán

A hírek alapján még jövőhéten is behoznak 325e-et - úgy írták, 1.3millió érkezik be csak májusban, júniusban meg talán még több -, inkább az, hogy hogyan 'engedik' majd felhasználni. De ekkora behozatalnál szerintem nem lesz kérdéses. Ahogy olvasom (feltéve, ha jól, és helyes), orosz kifutott, Astra Zeneca kifutott, kínaiból is bejött a rendelt mennyiség, Moderna relatíve kevés volt/van, a Johnson meg még csak most kezd.

Apropó, Johnson, arról tudni valamit? Hatékonyság, stb?

HR24.hu

(#102645) fatal` válasza Narxis (#102642) üzenetére


fatal`
titán

Lesz, milliószám jön havonta kb.

(#102646) Narxis


Narxis
nagyúr

:R akkor megnyugodtam.

Thanos was right.

(#102647) perempe válasza daneel_hu (#102618) üzenetére


perempe
addikt

Megtaláltam. Pár napja még volt BFZ bérlet jó helyre, ~5k-ra jött volna ki egy jegy. Ez egyértelműen a koronavírus hatása, egyébként a támogatók megveszik előre a bérleteket. Pár éve esélyed se lett volna hasonlóra.

A "sajnos nem sokan tudják eljászani" jó gondolat. Ha hasonlót mondanék, akkor inkább a jó zenekarokhoz kötődnek a nagy koncertélményeim.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102648) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Guillain-Barré: EU regulator reviews reports of rare nervous disorder after AstraZeneca vaccine

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102649) daneel_hu válasza perempe (#102647) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt mi is hamar megvettük a jegyet, de a pécsi koncert volt a leghamarabb meghirdetve. Később még benyomtak 2 vagy 3 müpás előadást mert olyan nagy volt az érdeklődés.
De nem lett volna rossz csak ezért lemenni Pécsre, minket nem zavart. :)

Jegyár és szállásár sem lett visszafizetve, el tudom képzelni hány ilyen lehet(ett) még az országban. :)
Hány vállalkozás volt már akkor, akik az új befizetésekkel "régi" lyukakat tömködtek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#102650) daneel_hu válasza Narxis (#102633) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Gyuri: én átestem, de még az original-on szóval nekem kb. akkor pokol lesz. :F"

Én az "original d614g"-n estem át, később Szputnyikot kaptam.
Azért ki lehetett bírni.
Pedig az orosz az ütős, nem olyan mint a Moderna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.